Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2024 <3


RAM21

Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές 4 Σεπτεμβρίου θα πάω να μου γράψουν τα φάρμακα και μου πουν ποτέ ακριβώς θα ξεκινήσω τις ενέσεις δεν τα ξέρω και πολύ καλά αλλά αν οι ενέσεις ξεκινάνε την πρώτη μέρα του κύκλου γύρω στις 25 Σεπτεμβρίου περιμενω

Αν δεν κάνω λάθος μόλις δεις κανονική ροή στην περίοδο σου και όχι του τυπου καφέ ξεκινάς τις ενέσεις!  

Άντε με το καλό, όλα θα πάνε σουπερ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Domna93 είπε:

Γειά σας κορίτσια!Θα ήθελα μα ρωτήσω αν ξέρει κάποια να μου πει. Έχω 2 εμβρυα στην κατάψυξη μάλλον τον επόμενο μήνα θα κάνω εμβρυομεταφορα. Ξαναπαιρνουμε κάτι από φάρμακα όταν πρόκειται για απλή εμβρυομεταφορα?και αν ναι από ποια μέρα ξεκινανε?

Σίγουρα ο γιατρός σου θα σου δώσει λεπτομερείς οδηγίες για το τι και σε τι ποσότητα πρέπει να πάρεις. Θυμάμαι ότι ξεκίνησα την προετοιμασία τη 2η μέρα περιόδου παίρνοντας οιστρογόνα (cyclacur). Και από μια συγκεκριμένη ημερομηνία και μετά, με την υπερηχογραφική παρακολούθηση του ενδομητρίου, έπαιρνα προγεστερόνη (vasclor), αντιβίωση και κορτιζόνη, και έκανα και 1 αντιπηκτική ένεση. Τώρα δεν ξέρω αλλάζει κάτι επειδή έκανα την εμβρυομεταφορά στον επόμενο κύκλο από την ωοληψία. Πάντως ovitrelle δεν πήρα. Νομίζω πως η ovitrelle παίζει πριν την ωοληψία;!

Καλή αρχή σού εύχομαι και καλή επιτυχία!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Καλά είναι δόξα το θεό,  αν εξαιρέσω τα πονακια που έχει, ευτυχώς δεν τα έχει συνέχεια,  κατα τα άλλα είναι καλά! Μας έδωσε σταγόνες προβιοτοκα η παιδίατρος και κάνουμε λίγο μασαζακι, όσο μπορώ να βοηθήσω να μην πονάει οταν τον πιάνει! Επίσης με αγχώνει λίγο που δεν ενεργήτε κάθε μέρα,  ευτυχώς πάνω απο 3 μέρες δεν έχουμε περάσει! 

Εσείς τα είχατε αυτά??

Να σας ζήσει το μωράκι σας. Αν θηλάζει αποκλειστικά είναι φυσιολογικό να μην έχει κενώσεις έως δέκα ημέρες και εφόσον δεν ζοριζεται και πονάει. Αν πίνει φόρμουλα δεν γνωρίζω τι ισχύει. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η RAM21 είπε:

Καλησπέρα και καλή επιτυχία.

Πριν την μεταφορά σε φυσικό κύκλο θα πάρεις σίγουρα οιστραδιόλη (cyclacur) και προγεστερόνη (utrogestan). Αυτά τα ξεκινάς, αν θυμάμαι δεύτερη μέρα του κύκλου. Κάποιοι γιατροί δίνουν και κορτιζόνη (prezolon), για να κατεβάσει άμυνες ο οργανισμός και να δεχτεί ευκολότερα το έμβρυο. Όχι όλοι όμως. Εμένα μου είχε δώσει και μου είχε πει να την ξεκινήσω αρκετές μέρες πριν μου έρθει περίοδος. Επίσης μου είχε δώσει μια πολυβιταμίνη κύησης για προετοιμασία έναν- ενάμιση μήνα πριν.

Ovitrelle γιατί να κάνεις; Για να ελέγξει την ωορρηξία σου? Ίσως το ζητήσει, δεν ξέρω. Εγώ δεν είχα κάνει, απλώς παρακολουθούσαμε στενά την ωορρηξία και με το που έγινε, μου μέτρησε προγεστερόνη και καθόρισε ποια είναι η καλύτερη μέρα για να γίνει η μεταφορά (4 ή 5 μέρες μετά). 

Θα έλεγα να του μια ερώτηση αν θέλει να ξεκινήσεις κάτι πριν την περίοδο, μην περιμένεις τελευταίες μέρες.

Πολύ καλή επιτυχία και πάλι!!❤️

Ευχαριστώ πολύ!💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η nikona είπε:

Να σας ζήσει το μωράκι σας. Αν θηλάζει αποκλειστικά είναι φυσιολογικό να μην έχει κενώσεις έως δέκα ημέρες και εφόσον δεν ζοριζεται και πονάει. Αν πίνει φόρμουλα δεν γνωρίζω τι ισχύει. 

 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου να είσαι καλά! 

Οχι δεν θηλάζει αποκλειστικά του δίνω και ξενο,  δεν μπορώ να τον χορτάσω και δεν έχει την υπομονή στο στήθος όταν τον πιάνει η πείνα,  κοιτάω μισή ώρα πριν το φαγητό  να του δίνω στήθος, κάθεται 10 λεπτά πίνει γάλα,  το καταλάβαινω και μετα τον πιάνει ανησυχία και νευρικότητα! Αυτό ισχύει απο την πρώτη μέρα που γεννήθηκε.. Οπότε οτι μπορώ κανω! Η παιδίατρος μας είπε λίγο λαδάκι σε μπατονετα και 3 κυκλικες κινήσεις στον πωπουδακο του.. Αλλά αν περάσει τις 3 μέρες και δεν έχει ενεργήθει θα κοιτάξουμε να του αλλάξουμε το ξένο 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κι από εμένα!!! Αρχικά εύχομαι στην κάθε μια προσωπικά πολύ καλή επιτυχία με ηρεμία και χαρά στον προσωπικό της αγώνα.Εγώ βρίσκομαι πλέον στο στάδιο αναμονής μου για χοριακη μετά από εμβρυομεταφορα και εννοείται έχω χαρά αλλά και ανυπομονησία πολύ!!! 🥹

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/8/2023 at 4:03 ΜΜ, ο/η το χοντρό μπιζέλι είπε:

 

 

Γεια σας κορίτσια!

Να σας πω και γω τη μικρή μου εμπειρία και πού έχω καταλήξει. Και στις δύο προσπάθειες ακολουθήσαμε το πρωτόκολλο των ανταγωνιστών, έτσι ώστε να αποφύγουμε την υπερδιέγερση των ωοθηκών. Λόγω και του ΣΠΩ ήταν πιθανό κάτι τέτοιο. Και στις 2 διεγέρσεις πήγαμε καλά από ωάρια. Στην πρώτη έδωσα 27 ωάρια, από αυτά γονιμοποιήθηκαν τα 10 και από αυτά κάναμε μόνο 1 βλαστοκύστη, η οποία έφερε εγκυμοσύνη. Δυστυχώς όμως κατέληξε σε αποβολή. :(

Στη δεύτερη διέγερση, ακολουθήσαμε το ίδιο ακριβώς πρωτόκολλο, αφού είδαμε ότι είχε αποτέλεσμα. Παρ' ολ' αυτά, επειδή το θέμα της ποιότητας των ωαρίων ήταν ένα ζήτημα (λόγω ηλικίας), πήρα ένα συμπλήρωμα διατροφής για μερικούς μήνες, μέχρι να ετοιμαστούμε. Από τη 2η ωοληψία έδωσα 22 ωάρια, από τα οποία γονιμοποιήθηκαν τα 14 και από αυτά φτιάξαμε 7 βλαστοκύστες. Μία από τις δύο που βάλαμε τώρα βρίσκεται  στην 11η βδομάδα και ελπίζω να προχωρήσουμε καλά. :)

Νομίζω πως παίζει ρόλο ο οργανισμός καθεμιάς, ο τρόπος που ανταποκρίνεται στη θεραπεία, ασφαλώς και ο κάθε κύκλος. Αλλά για το θέμα της ποιότητας... δεν ξέρω... νομίζω πως οι βιταμινούλες που πήρα βοήθησαν. Τα ποσοστά δηλ. αυτό έδειξαν, όπως επίσης και η ποιότητα των εμβρύων, τουλάχιστον σε μορφολογικό επίπεδο, γιατί προεμφυτευτικό δεν έκανα τη 2η φορά που είχα αρκετές βλαστοκύστες.

Εύχομαι να σας πάνε όλα όπως υπολογίζετε και αγαπάτε! ❤️ Καλή δύναμη στον αγώνα!! ❤️

Καλημέρα και συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!! Αυτό που περιγράφεις είναι πολύ συνηθισμένο στις κοπέλες με σπω. Δινουν αρκετά ωαρια οπότε σίγουρα μέσα στις βλαστοκυστες που προκύπτουν είναι και το τυχερό! Για τις βιταμίνες δεν έχω άποψη καθώς δεν πήρα στην εξωσωματικη αλλά κακό δεν κάνουν σίγουρα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η AriaPet είπε:

Καλησπέρα κι από εμένα!!! Αρχικά εύχομαι στην κάθε μια προσωπικά πολύ καλή επιτυχία με ηρεμία και χαρά στον προσωπικό της αγώνα.Εγώ βρίσκομαι πλέον στο στάδιο αναμονής μου για χοριακη μετά από εμβρυομεταφορα και εννοείται έχω χαρά αλλά και ανυπομονησία πολύ!!! 🥹

Καλή επιτυχία!!! 🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η AriaPet είπε:

Καλησπέρα κι από εμένα!!! Αρχικά εύχομαι στην κάθε μια προσωπικά πολύ καλή επιτυχία με ηρεμία και χαρά στον προσωπικό της αγώνα.Εγώ βρίσκομαι πλέον στο στάδιο αναμονής μου για χοριακη μετά από εμβρυομεταφορα και εννοείται έχω χαρά αλλά και ανυπομονησία πολύ!!! 🥹

Εύχομαι τα καλύτερα, @AriaPet! Μια μεγάλη χοριακή και μια καλή πορεία!!

στις πριν 1 ώρα, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Καλημέρα και συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!! Αυτό που περιγράφεις είναι πολύ συνηθισμένο στις κοπέλες με σπω. Δινουν αρκετά ωαρια οπότε σίγουρα μέσα στις βλαστοκυστες που προκύπτουν είναι και το τυχερό! Για τις βιταμίνες δεν έχω άποψη καθώς δεν πήρα στην εξωσωματικη αλλά κακό δεν κάνουν σίγουρα! 

@Γιάννα 36, να 'σαι καλά!! Ναι, μπορεί να μη βγάλαμε άκρη κάποια χρόνια με την ωορρηξία μου, μας αντάμειψαν με το παραπάνω τώρα με τις προσπάθειες εξωσωματικής! Ολα καλά και σε σένα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η AriaPet είπε:

Καλησπέρα κι από εμένα!!! Αρχικά εύχομαι στην κάθε μια προσωπικά πολύ καλή επιτυχία με ηρεμία και χαρά στον προσωπικό της αγώνα.Εγώ βρίσκομαι πλέον στο στάδιο αναμονής μου για χοριακη μετά από εμβρυομεταφορα και εννοείται έχω χαρά αλλά και ανυπομονησία πολύ!!! 🥹

Με το καλο μια τεραααααστια χοριακη σου Ευχομαι !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/8/2023 at 11:13 ΜΜ, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Αγαπηηη ???για πες μου για την υστεροσκοπηση το έχω αφήσει λίγο πίσω γιατί θεωρώ ότι δεν χρειάζεται να κάνω...ο γιατρός μου το πρότεινε βασίζοντας την άποψη ότι έχω ουρέοπλασμακαι καλό είναι να την κάνω ..πονάς ??κλείνω τα 34 σε 1 μήνα...με αζωοσπεεμια αυτός είναι ο λόγος που προβηκαμε σε εξωσωματικη ...αλλά έχω και εγώ ουρέοπλασμαρυθμισμενο χαχχαχαχα θυρεοειδής υποτίθεται ρυθμισμένο και προλακτινη σε χαμηλά επίπεδα ..

Σαν διαδικασια ηταν πολύ απλή! Κράτησε κανένα μισαωρο, εκανα μέθη και μετά είχα λίγο αίμα για καμιά βδομάδα. Στις παρενέργειες ηταν οτι μου ηρθε περιοδος πολυ νωρις (αυτο παντα το παθαινω σε ταλαιπωριες οπως κ στην ωολήψια) και οτι ηταν ασυνηθιστα μεγαλη η ροη. Αυτο όμως ειναι γενικό και το άκουσα απο πολλες κοπελες. Πόνο ή κάτι άλλο δεν έιχα... Το θέμα ειναι αν την χρειαζεσαι ή όχι... εμενα ο γιατρος ειχε ενδειξεις κ οπως αποδειχτηκε ειχε δίκιο! Από την αλλη πολλες κοπέλες κανουν υστεροσκοπηση για διαγνωστικούς σκοπούς. Θα έλεγα να το συζητησεις μαζι του και να σου εξηγησει γιατι την θελει. Εμενα πχ στην πρωτη μου ετ (που πετυχε κιολας) μου ειχε ξεκαθαρισει οτι δε χρειαζεται γιατι δεν βλεπει καποιο λογο να την κάνει... 

πάντως θα πας μια χαρα! εισαι πολυ νεα κοριτσι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/8/2023 at 4:03 ΜΜ, ο/η το χοντρό μπιζέλι είπε:

 

 

Γεια σας κορίτσια!

Να σας πω και γω τη μικρή μου εμπειρία και πού έχω καταλήξει. Και στις δύο προσπάθειες ακολουθήσαμε το πρωτόκολλο των ανταγωνιστών, έτσι ώστε να αποφύγουμε την υπερδιέγερση των ωοθηκών. Λόγω και του ΣΠΩ ήταν πιθανό κάτι τέτοιο. Και στις 2 διεγέρσεις πήγαμε καλά από ωάρια. Στην πρώτη έδωσα 27 ωάρια, από αυτά γονιμοποιήθηκαν τα 10 και από αυτά κάναμε μόνο 1 βλαστοκύστη, η οποία έφερε εγκυμοσύνη. Δυστυχώς όμως κατέληξε σε αποβολή. :(

Στη δεύτερη διέγερση, ακολουθήσαμε το ίδιο ακριβώς πρωτόκολλο, αφού είδαμε ότι είχε αποτέλεσμα. Παρ' ολ' αυτά, επειδή το θέμα της ποιότητας των ωαρίων ήταν ένα ζήτημα (λόγω ηλικίας), πήρα ένα συμπλήρωμα διατροφής για μερικούς μήνες, μέχρι να ετοιμαστούμε. Από τη 2η ωοληψία έδωσα 22 ωάρια, από τα οποία γονιμοποιήθηκαν τα 14 και από αυτά φτιάξαμε 7 βλαστοκύστες. Μία από τις δύο που βάλαμε τώρα βρίσκεται  στην 11η βδομάδα και ελπίζω να προχωρήσουμε καλά. :)

Νομίζω πως παίζει ρόλο ο οργανισμός καθεμιάς, ο τρόπος που ανταποκρίνεται στη θεραπεία, ασφαλώς και ο κάθε κύκλος. Αλλά για το θέμα της ποιότητας... δεν ξέρω... νομίζω πως οι βιταμινούλες που πήρα βοήθησαν. Τα ποσοστά δηλ. αυτό έδειξαν, όπως επίσης και η ποιότητα των εμβρύων, τουλάχιστον σε μορφολογικό επίπεδο, γιατί προεμφυτευτικό δεν έκανα τη 2η φορά που είχα αρκετές βλαστοκύστες.

Εύχομαι να σας πάνε όλα όπως υπολογίζετε και αγαπάτε! ❤️ Καλή δύναμη στον αγώνα!! ❤️

Καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!♡♡♡πολλά ωάρια και τη 1η μα και την 2η πως έγινε αυτό οοοοοο θα τρελαθώ...ποιες βιταμίνες έπαιρνες??αν επιτρέπεται!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Σαν διαδικασια ηταν πολύ απλή! Κράτησε κανένα μισαωρο, εκανα μέθη και μετά είχα λίγο αίμα για καμιά βδομάδα. Στις παρενέργειες ηταν οτι μου ηρθε περιοδος πολυ νωρις (αυτο παντα το παθαινω σε ταλαιπωριες οπως κ στην ωολήψια) και οτι ηταν ασυνηθιστα μεγαλη η ροη. Αυτο όμως ειναι γενικό και το άκουσα απο πολλες κοπελες. Πόνο ή κάτι άλλο δεν έιχα... Το θέμα ειναι αν την χρειαζεσαι ή όχι... εμενα ο γιατρος ειχε ενδειξεις κ οπως αποδειχτηκε ειχε δίκιο! Από την αλλη πολλες κοπέλες κανουν υστεροσκοπηση για διαγνωστικούς σκοπούς. Θα έλεγα να το συζητησεις μαζι του και να σου εξηγησει γιατι την θελει. Εμενα πχ στην πρωτη μου ετ (που πετυχε κιολας) μου ειχε ξεκαθαρισει οτι δε χρειαζεται γιατι δεν βλεπει καποιο λογο να την κάνει... 

πάντως θα πας μια χαρα! εισαι πολυ νεα κοριτσι!

😊😊😊😊😊😊😊😊🎀🎀⛱️🎀🎀⛱️🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🍓🍓🍓🍓🍓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!♡♡♡πολλά ωάρια και τη 1η μα και την 2η πως έγινε αυτό οοοοοο θα τρελαθώ...ποιες βιταμίνες έπαιρνες??αν επιτρέπεται!!

Επαιρνα τις Impryl. Ακριβούτσικες, αλλά νομίζω πως κάναν δουλίτσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα!

Είναι η πρώτη φορά που σας γράφω και εύχομαι αυτό να μου δώσει δύναμη να συνεχίσω στην προσπάθειά μου για να κάνω ένα παιδί. Είμαι πλέον 39 ετών και έχω ήδη προσπαθήσει για 6 μήνες με κλομιφαίνη, έχω κάνει μια σπερματέγχυση και δυστυχώς ο κύκλος εξωσωματικής που έκανα ήταν ανεπιτυχής. Είχα 16 ωράρια, από τα οποία προέκυψαν 5 βλαστοκύστες άριστης ή καλής ποιότητας, όμως και οι 3 εμβρυομεταφορές μου δεν οδήγησαν σε θετικό αποτέλεσμα. Μετά από ένα μικρό διάλειμμα αποφασίσαμε με το σύζυγο να δοκιμάσουμε νέο κύκλο, με διέγερση και μετά την ωοληψία να κάνουμε τη μοναδική εξέταση που δεν έχουμε κάνει, την υστεροσκόπηση. Έχω κουραστεί όλες οι εξετάσεις να είναι καλές και να μην έχω δει ποτέ έστω ένα θετικό αποτέλεσμα... Εύχομαι οι επόμενοι μήνες να είναι τυχεροί για όλες μας και να τα καταφέρουμε!

Καλή μας επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/8/2023 at 9:28 ΠΜ, ο/η το χοντρό μπιζέλι είπε:

Σίγουρα ο γιατρός σου θα σου δώσει λεπτομερείς οδηγίες για το τι και σε τι ποσότητα πρέπει να πάρεις. Θυμάμαι ότι ξεκίνησα την προετοιμασία τη 2η μέρα περιόδου παίρνοντας οιστρογόνα (cyclacur). Και από μια συγκεκριμένη ημερομηνία και μετά, με την υπερηχογραφική παρακολούθηση του ενδομητρίου, έπαιρνα προγεστερόνη (vasclor), αντιβίωση και κορτιζόνη, και έκανα και 1 αντιπηκτική ένεση. Τώρα δεν ξέρω αλλάζει κάτι επειδή έκανα την εμβρυομεταφορά στον επόμενο κύκλο από την ωοληψία. Πάντως ovitrelle δεν πήρα. Νομίζω πως η ovitrelle παίζει πριν την ωοληψία;!

Καλή αρχή σού εύχομαι και καλή επιτυχία!!

Μίλησα και με το γιατρο δεν ρώτησα λεπτομέρειες μου είπε ότι από πρώτη μέρα περιόδους ξεκινάμε.ευχαριστώ πολυ 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/8/2023 at 9:45 ΜΜ, ο/η marilouu είπε:

Καλησπέρα.Εγω μένω Θεσσαλονίκη και πήρα τηλεφωνο και δεν χρειάζεται ραντεβού.Ρωτησα μόνο το ωράριο τους.Θα πάω την Πέμπτη 

Καλημέρα σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια, μήπως θα μπορούσατε να μου πείτε τι ώρα πρέπει να γίνουν οι puregon? Ο γιατρός μου είπε οποιαδήποτε ώρα, αλλά σε ένα βιντεάκι για την χρήση της πένας βρίσκω για το μετά τις πέντε  και σε άλλο μετά τις οκτώ το απόγευμα. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/8/2023 at 4:23 ΜΜ, ο/η Lacostaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια να κάνω μια ερώτηση για να πάρουμε τα φάρμακα από την επιτροπή κλείνουμε ραντεβού ή πάμε έτσι;

Καλησπέρα, αν και εγώ δε χρειάστηκε να περάσω από επιτροπή, είχα πάρει τηλ γιατί ακόμα δεν είχα ξεκαθαρίσει την δική μου περίπτωση, και μου είχαν πει ότι έπρεπε να κλείσω ραντεβού, το οποίο πήγαινε περίπου μετά από ενάμιση με δύο μήνες. Αυτό στην Κρήτη. Δεν ξέρω αν ισχύει κάτι άλλο σε άλλες περιοχές. Υπάρχουν τα τηλ στο ίντερνετ, καλύτερα να πάρεις εκεί κατευθείαν να σε κατατοπίσουν. Ελπίζω να σε βοήθησα έστω και λίγο. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/8/2023 at 4:39 ΜΜ, ο/η Ειρήνη Σ. είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, μήπως θα μπορούσατε να μου πείτε τι ώρα πρέπει να γίνουν οι puregon? Ο γιατρός μου είπε οποιαδήποτε ώρα, αλλά σε ένα βιντεάκι για την χρήση της πένας βρίσκω για το μετά τις πέντε  και σε άλλο μετά τις οκτώ το απόγευμα. 

 

Καλησπέρα Ειρήνη!

Εγώ τις έκανα αργά το απόγευμα. Στις 8. Μου είχαν πει (αν δεν κάνω λάθος) ότι μπορώ να την κάνω 8-10 μ.μ. Το πιο σημαντικό είναι να μην έχεις απόκλιση στην ώρα που θα επιλέξεις τελικά. Κάθε μέρα την ίδια ώρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/8/2023 at 4:39 ΜΜ, ο/η Ειρήνη Σ. είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, μήπως θα μπορούσατε να μου πείτε τι ώρα πρέπει να γίνουν οι puregon? Ο γιατρός μου είπε οποιαδήποτε ώρα, αλλά σε ένα βιντεάκι για την χρήση της πένας βρίσκω για το μετά τις πέντε  και σε άλλο μετά τις οκτώ το απόγευμα. 

 

Πριν λίγες μέρες ψάχνοντας για το αν χρειάζεται ραντεβού για να πάρω τα φάρμακα έπεσα σε μια σελίδα που έλεγε ότι οι ενεσεις πρέπει να γίνονται την ίδια ώρα κάθε μέρα και καλύτερα 8 με 10 το βράδυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια τη Δευτέρα έχω ραντεβού να μου γράψουν τα φάρμακα και λέω μετά να παω κατευθείαν να τα πάρω ξέρετε όμως αν θέλουν και χοριακη για να μου τα δώσουν;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τη Δευτέρα έχω ραντεβού να μου γράψουν τα φάρμακα και λέω μετά να παω κατευθείαν να τα πάρω ξέρετε όμως αν θέλουν και χοριακη για να μου τα δώσουν;;

Καλησπέρααααα.Εγω είχα εγκριτικη απόφαση από τέλη Ιουλίου και πήγα και τα πήρα την προηγούμενη εβδομάδα.Μου ζήτησαν χοριακη γιατί είχε μεσολαβήσει κάποιο διάστημα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η marilouu είπε:

Καλησπέρααααα.Εγω είχα εγκριτικη απόφαση από τέλη Ιουλίου και πήγα και τα πήρα την προηγούμενη εβδομάδα.Μου ζήτησαν χοριακη γιατί είχε μεσολαβήσει κάποιο διάστημα.

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...