Μετάβαση σε περιεχόμενο

τα εχω παιξει


Recommended Posts

κοριτσια γεννησα στις 37 εβδομαδες λογω ζαχαρου ενα κοριτσακι 2700

απο την προηγουμενη παρασκευη ειμαστε σπιτι και τα εχω παιξει ενω ολα ηταν μια χαρα κοιμοταν ετρωγε και ξανακοιμοταν ,ξαφνικα αρχισα το κλαμε σπαραγμο σας λεω μελανιασε χτες μαλλον κολικοι ειναι,και μαζι της κλαιω και εγω ,τρεμω και δν μπορω να την ηρεμησω γιατι καταλαβαινει μαλλον τον πανικο μου

θηλαζω 20 λεπτα και τρωει και συμληρωμα 60 γρμ

δεν ξερω τι να κανω η παιδιατρος μου ειπε να βαζω στο γαλατακι (φριζολακ)αντι για νερο χαμομηλακι του αγρου το κανω και κανει κακακια

τις βαζω και ζεστο πανακι της τριβω την κοιλια μεχρι ποδηλατακι της κανω αλλα τιποτα με καθε πριτσ κλαει ασταματητα

αποτελεσμα φοβαμαι να μεινω μονη με το μωρο γιατι παθαινω πανικο και κλαιω οταν κλαει

τι να κανω ?η παιδιατρος λεει οχι σταγονες εχουν παρενεργειες υπνηλιες και τετοια τι να κανω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ! ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΤΟΥΣ ΚΟΛΙΚΟΥΣ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΗ ΦΑΣΗ! ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑ ΧΑΜΟΜΙΛΑΚΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΓΑΛΑ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΤΟΝ ΕΚΑΝΑ ΖΕΣΤΑ ΜΠΑΝΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟΥ ΕΤΡΙΒΑ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΤΟΥ ΜΕ ΕΛΑΙΟΛΑΔΟ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΙΧΑ ΒΑΛΕΙ ΞΕΡΟ ΧΑΜΟΜΙΛΑΚΙ! ΒΑΖΕΙΣ ΣΕ ΕΝΑ ΜΠΡΙΚΑΚΙ ΕΛΑΙΟΛΑΔΟ ΚΑΙ ΡΙΧΝΕΙΣ ΛΙΓΟ ΞΕΡΟ ΧΑΜΟΜΙΛΙ ΤΟ ΒΑΖΕΙΣ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΣΤΗΝ ΦΩΤΙΑ ΙΣΑ ΙΣΑ ΝΑ ΖΕΣΤΑΘΕΙ ΤΟ ΛΑΔΙ ΚΑΙ ΤΟ ΑΦΗΝΕΙΣ ΝΑ ΚΡΥΩΣΕΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΧΛΙΑΡΟ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΙΓΜΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΠΑΛΗΨΕΙΣ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΤΟΥ! ΠΙΕΖΕ ΕΛΑΦΡΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΟΔΑΡΑΚΙΑ ΤΗΣ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ! ΕΜΑΣ ΑΥΤΟ ΜΑΣ ΒΟΗΘΟΥΣΕ ΠΟΥΛΥ! ΚΑΙ ΒΑΖΕ ΤΗΝ ΚΑΙ ΛΙΓΑΚΙ ΜΠΡΟΥΜΗΤΑ ΝΑ ΠΙΕΖΕΤΕ Η ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΤΗΣ! ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΗΝ ΒΟΗΘΗΣΕΙ! ΕΜΕΝΑ Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΜΟΝΟ ΕΤΣΙ ΚΟΙΜΟΤΑΝ ΟΣΟ ΠΕΡΝΟΥΣΑΜΕ ΤΗΝ ΦΑΣΗ ΤΟΝ ΚΟΛΙΚΩΝ. ΑΝ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΦΤΑΣΕΙ ΣΤΟ ΑΠΡΟΧΩΡΗΤΟ ΖΗΤΗΣΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΑΛΑΞΕΙ ΓΑΛΑ! ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΓΑΛΑ ΕΙΔΙΚΑ ΓΙΑ ΚΟΛΙΚΟΥΣ! ΕΠΙΣΗΣ ΑΠΕΦΕΥΓΕ ΤΑ ΑΝΑΨΥΚΤΙΚΑ, ΤΑ ΟΣΠΡΙΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΤΡΟΦΕΣ ΠΟΥ ΠΡΟΚΑΛΟΥΝ ΓΕΝΙΚΑ ΑΕΡΙΑ ΑΦΟΥ ΘΗΛΑΖΕΙΣ! ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΠΑΛΕΒΕΣ ΛΙΓΟ ΜΕ ΤΟΝ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟ ΘΗΛΑΣΜΟ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΔΙΝΕΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ? ΑΠΟ ΤΑ ΛΙΓΑ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΜΗΤΡΙΚΟ ΓΑΛΑ ΒΟΗΘΑΕΙ ΣΤΟΥΣ ΚΟΛΙΚΟΥΣ! ΤΕΛΟΣ ΚΟΙΤΑΞΕ ΜΗΠΩΣ ΤΗΝ ΕΝΟΧΛΕΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ, ΙΣΩΣ ΚΑΠΟΙΟ ΤΑΜΠΕΛΑΚΙ ΣΤΑ ΡΟΥΧΑΛΑΚΙΑ, Η ΜΗΠΩΣ ΚΡΥΩΝΕΙ Ή ΖΕΣΤΑΙΝΕΤΑΙ! ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΑΝ ΘΕΣ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΕΔΩ ΕΙΜΑΣΤΕ... ΚΑΛΗ ΥΠΟΜΟΝΗ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pana μου γεια σου!!Να σου ζησει το παιδακι σου!!!Να ναι παντα καλα!!!

Δυστηχως δεν εχω κανει παιδακι αλλα απ οσα γνωριζω και εχω ακουσει το μπανακι και το μασαζακι οπως λεει και η Γεωργια ,η μαζι η ξεχωριστα ειναι πολυ καλο!εμενα μου εδινε η μαμα και χαμομηλακι σκετο χωρις γαλα....:-)

Ευχομαι να περασει γρηγορα και να βρεις την λυση καλη μου καταλαβαινω τον πανικο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι μου δεν υπαρχει λογος να πανικοβαλλεσαι,δεν παθαινουν τιποτα απο το κλαμμα τα μωρα:) αυτο με το ελαιολαδο ειναι πολυ καλο,μπορεις να το δοκιμασεις.και θα σε συμβουλευα αν μπορεις να προσπαθησεις με αποκλειστικο θηλασμο,ειναι μικρο το παιδακι σου και μπορεις να το καταφερεις σιγα σιγα με υπομονη.ολα αυτα που ειπε η γεωργια θα σε βοηθησουν πολυ.μην στενοχωριεσαι και μη φοβασαι,ολες τα περασαμε στην αρχη.οτι θες να μας ρωτας μη διστασεις:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pana μου να σου η μπεμπα να ειναι παντα γερη & καλοτυχη

εγω θα σε συμβουλευα να θηλαζεις την μικρουλα σου αποκλειστικα διοτι θα την βοηθησει να ξεπερασει τους κολικους.

επισης να μειωσεις λιγο τα γαλακτοκομικα και το αγελαδινο γαλα.

εχω ακουσει οτι αυτο ευθυνεται για τους κολικους.

καλη συνεχεια & υπομονη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pana να σου ζησει το μωρακι

αυτο που θα σου πω ως παθουσα ειναι υπομονη κοριτσι μου.

μια μερα θα περασουν ξαφνικα.ολα αυτα με τα χαμομηλια και το μασαζακι να τα κανεις αλλα το προβλημα θα λυθει μονο οταν περασει ο καιρος τους.πολλες αγγαλιτσες να το κανεις το μωρακι σου μωρε,δε ξερω τι γινεται αλλα αυτες βοηθανε πιο πολυ απ ολα.

υπομονη και κουραγιο!εμεις ημασταν 3 μηνες ετσι πρωι βραδυ και ξαφνικα ολα περασαν.

πολλα φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξεχασα να σου πω,πολλες μαμαδες λενε πως τις βοηθαει κι ο μαρσιπος [εμεις ετσι το λεγαμε παλια],αυτο που τα δενεις τα μωρα πανω σου καπως αλλιως λεγεται τωρα... χαχαχ,πειτε εσεις κοριτσια πως το λενε....πολλα μωρα ηρεμουνε σ αυτο.Επισης υπαρχει και κατι αλλο παλι ομως δεν ξερω το ονομα,που το βαζεις μεσα το μωρο και κουνιεται και χαλαρωνει:) πειτε βρε κοριτσια αν ξερετε τι εννοω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pana μου γεια σου.

ακριβως και εγω περασα τα ιδια με σενα,

επισεις και μενα η παιδιατρος δεν με αφησε να δωσω σταγονες για κολοικους στο παιδι.και εγω καθε βραδυ μετα το μπανακι την ετριβα με χαμομιλολαδο,ετσι μου ειπε η γιαγια μου,και ειχε αποτελεσματα.

και να το παιρνεις αγκαλιτσα το μωρακι σου και να το ηρεμεις,αυτο εχουν αναγκη τα μωρα.

να σου ζησει το μικρουλι σου,υγεια και αγαπη στην οικογενια σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα ζεστανεις λιγο λαδακι και τριμα χαμομιλι σε ενα κουταλι της σουπας στο γκαζακι,προσεχε να ειναι ζεστο,οχι καυτο!!! θα βαλεις στα χερια σου και θα του τρυψεις την κοιλιτσα του για κανα 2 με 5 λεπτα,θα το ανακουφισει το παιδακι.καντο και πες μου,στη βδομαδα θα χεις δει αποτελεσματα!!!ειναι παλια συνταγη,καταρχην και το λαδακι και το χαμομιλη ειναι αγνα πραγματα της φυσης,μην τα φοβασε,τα αλλα λαδια τα αρωματικα να φοβασε.

ελπιζω να σε βοηθησα λιγο.

εγω βεβεα τησ το εβαζα σε ολο της το σωμα,εκτος απο το κεφαλι μην παει στα ματια λαδια γιατι θα την τσουκση,και μυριζει πολυ ωραια μετα το δερματακι του μωρου,και μενει και πολυ απαλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mariah έγραψε:

vicky μου εγω οταν του το εβαζα μου μυριζε τυγανοψωμακι.

να τον φαω τον ζουζουνο....:P :P :P

αχ πολυ μου αρεσε το τυγανοψωμακι που ειπες!!!

ναι αλλα πανω απο ολα ειναι και το ποιο αγνο για τα βρεφικα κορμακια τους,επισεις ειναι καλο και για το συγκαμα εχω ακουσει!!!

πολλα φιλια και να χαιρεσε το ζουζουνακι σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KAI MEIS TA IDIA PERASAME.EGW TOY EDINA TO NAN THS NESTLE POY EINAI EIDIKO GIA KOLIKOYS ALLA META APO AYTO EPATHE DYSKOILIOTITA MEXRI KAI SHMERA.

YPOMNH DYSTHXWS ME TOUS KOLIKOYS DEN MPOREIS NA KANEIS KAI POLLA PRAGMATA.EMAS KRATHSAN MEXRI POY PHGE 3 MHNVN.MHN STENOXORIESAI KAI MHN PANIKOBALESAI THA PERASEI

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ . ΕΜΕΝΑ Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΠΕΡΑΣΕ ΔΥΝΑΤΟΥΣ ΚΟΛΙΚΟΥΣ ΑΛΛΑ ΜΙΑΣ ΦΙΛΗΣ ΣΠΑΡΑΖΕ ΟΛΗ ΜΕΡΑ . ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ Η ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ - ΑΝ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ - ΝΑ ΤΟΝ ΚΡΑΤΑ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΠΡΟΥΜΗΤΑ ΜΕ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΚΟΙΜΟΤΑΝ ΕΠΙΣΗΣ ΜΠΡΟΥΜΗΤΑ -ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ. ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΡΑΤΑΝΕ ΤΟ ΠΟΛΥ 3-4 ΜΗΝΕΣ . ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΒΡΕΙΣ Η ΝΑ ΔΕΧΤΕΙΣ ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΠΟ ΟΠΟΙΟΝ ΣΟΥ ΤΗΝ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΤΑ ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ . ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΕΣΥ ΠΑΘΑΙΝΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΟΥ ΣΙΓΟΥΡΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΑΝΤΙΔΡΑ. ΥΠΟΜΟΝΗ ΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΟΥΤΕ ΘΑ ΤΑ ΘΥΜΑΣΑΙ . ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΣΥΝΤΟΜΑ .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτο με το λαδι θαυματουργο μαλιστα της ζεστανα λαδακι απο τον αγιο ραφαηλ,δεν ξερω εαν κανει γιατι ειναι ασαραντιστο αλλα απο χτες ηρεμησε λιγακι

μακαρι κοριτσια γιατι σπαραζει η καρδια μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επειδή η μητέρα μου πάντα μου υπενθυμίζει τι τράβηξε με τους κολικούς μου(...) μου λέει πόσο πολύ μας βοήθησε και τις δύο το τίλιο. Μου το έφτιαχνε όπως το χαμομήλι και τις είχε πει ο γιατρός και μου έβαζε μια ποσότητα μέσα στο μπουκάλι με το γάλα. Με ηρεμούσε λέει απίστευτα και με χαλάρωνε.

Ελπίζω να σε βοήθησα λίγο... Κουράγιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σημερα δοξα τον θεο και την παναγια δεν εχει πονεσει λιγο σφιγγεται

απλα μου κοιμαται ολη μερα ξυπναιε για να φαει μονο, τρωει δυσκολα κανουμε 20 λεπτα δεν δεχεται με τιποτα το στηθος θα τραβηξω γαλα με το θηλαστρο να της το δωσω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το στηθος δεν το δεχεται με τιποτα ,σημερα ουτε χτες καθε μερα θηλαζω 20 λεπτα και μετα 60 γρμ με 90 συμπληρωμα εγω δεν εχω πολυ γαλα λογω αυξησεως του θυροειδη επεσε η προλακτινη και βγαζω 20 με 30 μλ

χτες μου εκανε μια ρουκετοειδη γουλια με ηχο αλλα δεν μυριζε εμετο αλλα γαλα και σημερα μου εβγαλε μια γουλια η παιδιατρος λεει απολυτα φυσιολογικο εγω τα εχω παιξει μην εχει γοπ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μη φοβασαι βρε καρδια μου,εμενα ο γυιος μου με ειχε ταραξει στις ρουκετες,αφου στο ειπε κι η παιδιατρος:) τον θυροειδη δεν μπορεις να το ρυθμισεις?αν γινεται αυτο μετα θα σου ειναι πιο ευκολο να θηλασεις και το γαλα σου σιγα σιγα θα αυξηθει,τι λες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παιρνω τ4 ,τωρα τραβηξα με το θηλστρο μιση ωρα τραβαγα 15 μλ δεν εχω καθολου μαλλον για αυτο κλαει στο στηθος πρεπει να ειναι χορτσμενη για να κατσει στο στηθος

πραγματικα δεν ξερω τι εχω παθει ,φοβαμια που πνιγεται συνεχεια φοβαμαι που κανει εμετους σπαραζω με το κλαμα της αφου ξυπναει και τρεμω ανεβαζω πισεη καθε φορα σας ειχε συμβει στην αρχη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απ οτι λενε και οι αλλες μαμαδες με το θηλαστρο δεν αυξανεται η παραγωγη οσο με τον θηλασμο.Η διατροφη σου ειναι καλη?προσπαθησε να παιρνεις περισσοτερα υγρα και βαζε το μωρο στο στηθος οσο συχνοτερα μπορεις,ειναι ο καλυτερος τροπος να αυξηθει το γαλα!μην ανησυχεις δεν θα παθει κατι το μωρο ειναι μια χαρα,θα ησυχασει με τον καιρο και ολα θα σου ειναι πιο ευκολα μετα:) οτι θελεις,εδω ειμαστε μαζι σου,μην ανησυχεις:)

δες κι εδωwww.llli.org.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σημερα ειναι μια δυσκολη μερα ξυπναει ανα διωρο τρωει 40 μλ και ξανακοιμαται και κλαει τι να κανω ρε γμτ?να της δωσω λιγο χαμομηλι σκετο ο παιδιατρος μου ειπε οχι η μαμα μου επιμενει οτι εμεις ετσι μεγαλωσαμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pana έγραψε:

το στηθος δεν το δεχεται με τιποτα ,σημερα ουτε χτες καθε μερα θηλαζω 20 λεπτα και μετα 60 γρμ με 90 συμπληρωμα εγω δεν εχω πολυ γαλα λογω αυξησεως του θυροειδη επεσε η προλακτινη και βγαζω 20 με 30 μλ

χτες μου εκανε μια ρουκετοειδη γουλια με ηχο αλλα δεν μυριζε εμετο αλλα γαλα και σημερα μου εβγαλε μια γουλια η παιδιατρος λεει απολυτα φυσιολογικο εγω τα εχω παιξει μην εχει γοπ

Να σου ζήσει το μωράκι σου και καταρχήν προσπαθησε να ηρεμήσεις :)

Η περιοδος των κολικων ειναι μια δυσκολη περιοδος αλλα περνάει και ξεχνιεται . Οι ασκήσεις , το μασαζάκι στην κοιλιά με το λαδάκι και ο θηλασμος βοηθουν πολυ να ηρεμεί το μωρο και εν συνέπεια και η μαμα :)

Οι οδηγιες που εχεις απο τον παιδιατρο σε οδηγουν σε αποθηλασμο :( Ηδη το μωρο σου πινει παρα πολυ συμπλήρωμα ....

Το θηλαστρο που προσπαθεις να βγαλεις γαλα αν δεν ειναι νοσοκομειακο ειναι ακατάλληλο για σενα . Κανενα θηλαστρο δεν δειχνει ποσο γάλα εχουμε .

Τα χαμομήλια και ολα τα αφεψήματα δεν τα χρειαζονται τα μωρά . Αντιθέτως πινοντας τσαι γεμίζουν την κοιλίτσα τους και μετα χανουν γευματα . Βεβαια εσυ πλεον δεν θηλάζεις οποτε δεν ξερω ...

Σου ευχομαι καλη συνέχεια και ελπιζω συντομα να ηρεμησετε μαζι με το μωράκι σου :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...