Μετάβαση σε περιεχόμενο

8 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΣΗΚΩΝΕΤΑΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΓΙΑ ΓΑΛΑ??


Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ . Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 8 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΛΙΓΩΝ ΗΜΕΡΩΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΟΨΕΙ ΑΚΟΜΗ ΤΟ ΒΡΑΔΙΝΟ ΞΥΠΝΗΜΑ ΓΙΑ ΓΑΛΑ . ΤΡΩΕΙ ΣΤΙΣ 10 00 ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟΝ ΤΑΪΣΩ –ΚΟΙΜΙΣΜΕΝΟ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 1 00 ΣΗΚΩΝΕΤΑΙ ΠΕΡΙΠΟΥ ΣΤΙΣ 3 00- 3 30 ΓΙΑ ΝΑ ΦΑΕΙ . ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ? Η ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΛΑΘΟΣ.

ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΣΗΚΩΝΕΤΑΙ ΤΡΩΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΩ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΓΑΛΑ – ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΣΗΚΩΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΣΥΝΗΘΕΙΑ ΑΛΛΑ ΑΝ ΔΕΝ ΦΑΕΙ ΤΗΝ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ.

ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ; ΠΟΤΕ ΚΟΒΟΥΝ ΠΕΡΙΠΟΥ ΤΟ ΒΡΑΔΙΝΟ ΚΑΙ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΛΗ ΝΥΧΤΑ;

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΕΣ ΓΙΑ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ.

ΦΙΛΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Η μικρή μου έτρωγε στις 12-1 το βράδυ, στις 3:30-4 τα ξημερώματα, και ξανά στις 7 το πρωί μέχρι 14 μηνών (και αδυνατούλα μη φανταστείς κανένα στρουμπουλό μωρό). Ο παιδίατρος μου είπε οτι είναι φυσιολογικό και εξαρτάται από το παιδί το πότε θα πάψει να το χρειάζεται. Γενικά όσο πιο πολύ μπαίνει στη στερεά τροφή, κόβει σταδιακά το νυχτερινό γάλα. Αν δεν είναι χορτάτο δεν κοιμάται με τίποτα. Πάλι καλά που τρώει κοιμισμένος στη 1 και μετά το πάει συνεχόμενο μέχρι το πρωί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vaia77, καλημέρα και από μένα!

Να σου ζήσει ο γιόκας σου! Να είναι πάντα γεμάτος υγεία και χαρά!

Και η δική μου κόρη είναι 8 μηνών και 3 ημερών! Το τελευταίο γεύμα της το δίνω το βράδυ στις 1:00 (πριν κοιμηθώ), ενώ είναι κοιμισμένη! Εάν δεν της το δώσω θα ξυπνήσει γύρω στις 4:00!

Εμένα δεν με ανυσηχηθεί καθόλου που δεν έχει κόψει το βραδινό γεύμα!

Όταν είναι έτοιμη θα το κάνει! Όλα τα μωρά δεν είναι ίδια!

Νομίζω πως δεν υπάρχει λόγος να αγχώνεσαι! Και βέβαια η συμπεριφορά του γιου σου είναι ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ! Μερικές φορές εμείς οι μανούλες βιαζόμαστε.... Αυτό είναι όλο!!!

Φιλιά και καλή συνέχεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΣΥΜΒΑΛΕΙ ΣΤΟ ΝΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΘΟΥΝ ΚΑΝΑ ΔΥΟ ΛΑΘΟΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΕΣ ΠΧ. ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΥΠΝΟΥ ΚΑΙ ΞΕΡΕΤΕ ΠΩΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΟΙ ΤΥΨΕΙΣ !!

ΜΟΥ ΔΩΣΑΤΕ ΘΑΡΡΟΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ .

ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΤΕ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΡΑ .

ΦΙΛΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ 8 ΜΗΝΩΝ.ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΚΑΤΑ ΤΙΣ 5 ΜΙΣΗ ΤΡΩΕΙ ΚΡΕΜΑ ΜΕΤΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΓΙΑ ΒΡΑΔΥ ΚΑΤΑ ΤΙΣ 8 ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΙΝΕΙ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ ΜΟΝΟ 120 ΜΛ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΧΟΡΤΑΣΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΚΡΕΜΑ ΚΑΙ ΤΗ ΝΥΧΤΑ ΞΥΠΝΑΕΙ ΓΙΑ ΓΑΛΑ ΚΑΤΑ ΤΙΣ 2 .ΤΟ ΠΡΩΙ ΞΥΠΝΑΕΙ ΣΤΙΣ 6ΜΙΣΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΡΩΕΙ ΣΤΙΣ 7 ΜΙΣΗ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ.

ΔΕΝ ΧΟΡΤΑΙΝΕΙ ΓΑΛΑ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΜΕΡΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΞΥΠΝΑΕΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ.

ΤΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΣ (ΑΠΟ ΤΗ ΜΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΑΛΟ).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

A! ΚΑΙ MIA ΑΚΟΜΗ ΕΡΩΤΗΣΗ ; ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΜΕ ΤΟ ΡΕΨΙΜΟ ? ΕΜΕΝΑ ΟΤΑΝ ΤΡΩΕΙ ΚΟΙΜΙΣΜΕΝΟΣ ΔΕΝ ΡΕΥΕΤΑΙ ΚΑΙ ΕΧΩ ΕΝΑ ΑΓΧΟΣ ΓΙΑ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗ –ΑΝ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟΣ – ΑΥΤΟ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΚΟΙΜΑΜΑΙ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΟΥ( ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ)

THANKS

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΙ ΓΩ ΤΟ ΕΧΩ ΑΠΟΡΙΑ ΑΛΛΑ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΙΑ 15 ΛΕΠΤΑ ΟΠΩΣ ΠΑΛΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΑΠΛΑ ΕΓΩ ΤΟ ΚΡΑΤΑΩ ΠΕΡΙΠΟΥ 5 ΛΕΠΤΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera vaia mou...

Na sou zisei o giokkas sou agapi mou...

Kita kserw pws einai poli kourastiko na sukwnesai ta vradia wmos ti na kanoume re mana mou???

Ta mwra ola diaferoun...

Emena o gios mou stamatisen na ksupnaei edw kai 2 mines...

Stis 7 tou marti ginetai xroniou...

Me eixe talaipwrisei arketa,,,

epidi eimai kai egkuws...

Elpizw kai sas euxwme kali sunexeia...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vaia καλημερα κ απο εμενα εγω δεν ειμαι ακομη μανουλα αλλα θα σου πω την εμπειρια απο τ'ανιψακια μου λοιπον απο τον 8 μηνα ξυπνουσανε το βραδυ γυρω στις 3 τα μεσανυχτα κ τα διναμε γαλα,οταν μεγαλωσανε λιγο η κουνιαδα μου παρ'ολο που ηταν φαγωμενα πριν τα βαλει για υπνο τους εφταχνε ενα μπουκαλι με γαλα πινανε λιγο κ μετα το αφηναμε διπλα τους ολη τη νυχτα οποτε θελανε επερναν το μπουκαλι κ πινανε μονα τους αυτο συνεχιζετε ακομη κ τωρα χωρις μπουκαλι δεν πανε για υπνο κ ειναι 5 κ 2μιση χρονων αντοιστηχα;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vaia77 έγραψε:

A! ΚΑΙ MIA ΑΚΟΜΗ ΕΡΩΤΗΣΗ ; ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΜΕ ΤΟ ΡΕΨΙΜΟ ? ΕΜΕΝΑ ΟΤΑΝ ΤΡΩΕΙ ΚΟΙΜΙΣΜΕΝΟΣ ΔΕΝ ΡΕΥΕΤΑΙ ΚΑΙ ΕΧΩ ΕΝΑ ΑΓΧΟΣ ΓΙΑ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗ –ΑΝ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟΣ – ΑΥΤΟ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΚΟΙΜΑΜΑΙ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΟΥ( ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ)

THANKS

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!

ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΡΕΥΕΤΑΙ ΚΟΙΜΙΣΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΩ ΑΓΧΟΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟΥΛΑΚΙ ΑΚΟΜΑ...ΣΥΝΗΘΩΣ ΟΜΩΣ ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΑΦΗΝΩ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΤΟΥ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΞΥΠΝΑΕΙ, ΓΚΡΙΝΙΑΖΕΙ ΤΙΟΝ ΣΗΚΩΝΩ ΡΕΥΕΤΑΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΞΑΝΑΚΟΙΜΑΤΑΙ..

ΟΠΟΤΕ ΕΣΕΝΑ ΕΑΝ ΔΕΝ ΞΥΠΝΑΕΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΝΕΧΛΕΙ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΡΕΥΤΗΚΕ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟ(:unsure: )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ninina έγραψε:

vaia καλημερα κ απο εμενα εγω δεν ειμαι ακομη μανουλα αλλα θα σου πω την εμπειρια απο τ'ανιψακια μου λοιπον απο τον 8 μηνα ξυπνουσανε το βραδυ γυρω στις 3 τα μεσανυχτα κ τα διναμε γαλα,οταν μεγαλωσανε λιγο η κουνιαδα μου παρ'ολο που ηταν φαγωμενα πριν τα βαλει για υπνο τους εφταχνε ενα μπουκαλι με γαλα πινανε λιγο κ μετα το αφηναμε διπλα τους ολη τη νυχτα οποτε θελανε επερναν το μπουκαλι κ πινανε μονα τους αυτο συνεχιζετε ακομη κ τωρα χωρις μπουκαλι δεν πανε για υπνο κ ειναι 5 κ 2μιση χρονων αντοιστηχα;)

Κορίτσια μου γλυκά, εγώ θα διαφωνήσω με αυτήν τη μέθοδο για τους εξής λόγους:

α. Ποτέ δεν πρέπει να αφήνουμε ένα μωρό ή ένα μικρό παιδάκι μόνο του με το μπιμπερό, γιατί μπορεί να συμβούν πολλά...(π.χ. να τραβήξει αέρα και να κάνει εμετό !!!!)

β. Το γάλα πρέπει να καταναλώνετε μέσα στο πρώτο μισάωρο...

γ. Το γάλα κρυώνει και στα μωρά αρέσει το ζεστό γάλα...

δ. Για καθαρά ψυχολογικούς λόγους πρέπει να είμαστε παρόν στο φαγητό του παιδιού μας .......

ninina μου γλυκειά σέβομαι απόλυτα την άποψή σου! Θεωρώ σωστό όμως να πω και εγώ τη δική μου! Φιλιά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΚΑΙ ΓΩ ΜΕ ΤΗΝ ΣΙΛΙΑ! ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΑΝΙΨΑΚΙΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΟΛΙΣ 5 ΕΤΩΝ ΕΧΕΙ ΦΟΒΕΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΤΟΥ! ΤΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΣΦΡΑΓΙΣΜΑΤΑ ΚΑΙ 1 ΑΠΟΝΕΥΡΩΣΗ! Η ΠΑΙΔΟΟΔΟΝΤΙΑΤΡΟΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΣΕ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΟΦΕΙΛΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΓΑΛΑ ΠΟΥ ΕΠΙΝΕ ΤΗΝ ΝΥΧΤΑ ΜΕΧΡΙ ΤΑ 4!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου και απο μενα!!!

ολα τα μωρακια να ξερεις δεν ειναι το ιδιο αλλα πινανε λιγοτερο,και αλλα περισσοτερο.

για να σου δωσω να καταλαβεις η δικια μου απο 2 μηνων δεν ξαναξυπνησε τη νυχτα ετρωγε το τελευταιο στησ 11 30 και 12 κοιμοταν.

το πρωι ξυπνουσε 7 και γρινιαζε για γαλα!!!

ενω η βαφτηστηρα μου επεινε βραδινο γαλα μεχρι 11 μηνων.

και της ελεγε ο παιδιατρος οτι ειναι φυσιολογικο.

αυτα που λες!!!κανε λιγακι ακομα υπομονη και θα περασουν τα ξενυχτια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Silia26 έγραψε:

ninina έγραψε:

vaia καλημερα κ απο εμενα εγω δεν ειμαι ακομη μανουλα αλλα θα σου πω την εμπειρια απο τ'ανιψακια μου λοιπον απο τον 8 μηνα ξυπνουσανε το βραδυ γυρω στις 3 τα μεσανυχτα κ τα διναμε γαλα,οταν μεγαλωσανε λιγο η κουνιαδα μου παρ'ολο που ηταν φαγωμενα πριν τα βαλει για υπνο τους εφταχνε ενα μπουκαλι με γαλα πινανε λιγο κ μετα το αφηναμε διπλα τους ολη τη νυχτα οποτε θελανε επερναν το μπουκαλι κ πινανε μονα τους αυτο συνεχιζετε ακομη κ τωρα χωρις μπουκαλι δεν πανε για υπνο κ ειναι 5 κ 2μιση χρονων αντοιστηχα;)

Κορίτσια μου γλυκά, εγώ θα διαφωνήσω με αυτήν τη μέθοδο για τους εξής λόγους:

α. Ποτέ δεν πρέπει να αφήνουμε ένα μωρό ή ένα μικρό παιδάκι μόνο του με το μπιμπερό, γιατί μπορεί να συμβούν πολλά...(π.χ. να τραβήξει αέρα και να κάνει εμετό !!!!)

β. Το γάλα πρέπει να καταναλώνετε μέσα στο πρώτο μισάωρο...

γ. Το γάλα κρυώνει και στα μωρά αρέσει το ζεστό γάλα...

δ. Για καθαρά ψυχολογικούς λόγους πρέπει να είμαστε παρόν στο φαγητό του παιδιού μας .......

ninina μου γλυκειά σέβομαι απόλυτα την άποψή σου! Θεωρώ σωστό όμως να πω και εγώ τη δική μου! Φιλιά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!Καθε μωρο ειναι διαφορετικο.Εγω ειμαι απο τις τυχερες γιατι ο γιος μου με τοπουεγινε 2 μηνων ετρωγε στις 11 και μετα 6 η ωρα το πρωι!Της αδερφης μου ο γιος ξυπναει καθε βραδυ εστω για να πιει νερο!Τωρα ειναι 2 χρονων.Πιστευω οτι ειναι καθαρα θεμα μωρου.Εχω ακουσει για κατι ειδικα γαλατα που ειναι για το βραδυ μονο.Ρωτα στο φαρμακειο η τον παιδιατρο σας να σου πει.Υπομονη και ευχομαι συντομα να κοιμαται ολο το βραδυ το αγγελουδι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια κι εμένα με εμψυχωσατε γιατι ειχα διαβασει σε ενα βιβλιο οτι μετα τον 4ο μηνα πρεπει να κοιμουνται 8 ωρες συνεχομενα και ειχα αγχωθει! ΕΜενα τρωει στις 10 κοιμαται και στις 1 κυπναει παλι για γαλα. Αν δεν της δοσω στις μια θα ξυπνησει κατα τις 3 (ακομα χειροτερα). Εχω ακουσει για διαφορες μεθοδους πχ να αφηνεις το μωρο να κλαιε, να δινεις χαμομηλι κλπ. Αλλα αν δεν ειναι απαραιτητο δε θελω να τις εφαρμοσω. Αυτο που με ανησυχουσε ηταν: Αν δεν κανω κατι τωρα για αυτο, μήπως συνεχισει να ξυπναει για βραδυνο γαλα μεχρι μεγαλυτερη ηλικια; Θα το κοψει ποτε απο μονη της;

Οσο για το ρεψιμο, την κραταω 5 λεπτακια ορθια (κοιμισενη) και μετα την αφηνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Happyland έγραψε:

Κορίτσια κι εμένα με εμψυχωσατε γιατι ειχα διαβασει σε ενα βιβλιο οτι μετα τον 4ο μηνα πρεπει να κοιμουνται 8 ωρες συνεχομενα και ειχα αγχωθει! ΕΜενα τρωει στις 10 κοιμαται και στις 1 κυπναει παλι για γαλα. Αν δεν της δοσω στις μια θα ξυπνησει κατα τις 3 (ακομα χειροτερα). Εχω ακουσει για διαφορες μεθοδους πχ να αφηνεις το μωρο να κλαιε, να δινεις χαμομηλι κλπ. Αλλα αν δεν ειναι απαραιτητο δε θελω να τις εφαρμοσω. Αυτο που με ανησυχουσε ηταν: Αν δεν κανω κατι τωρα για αυτο, μήπως συνεχισει να ξυπναει για βραδυνο γαλα μεχρι μεγαλυτερη ηλικια; Θα το κοψει ποτε απο μονη της;

Οσο για το ρεψιμο, την κραταω 5 λεπτακια ορθια (κοιμισενη) και μετα την αφηνω.

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΝΑ ΤΟ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ. ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΣΤΗΝ ΔΙΑΚΟΠΗ ΤΟΥ ΒΡΑΔΙΝΟΥ ΜΕ ΜΕΘΟΔΟΥΣ ΟΠΩΣ ΤΟ ΤΣΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΤΣΙΡΙΓΜΑ ΜΕ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΑ ΚΑΙ ΚΑΤΗΓΟΡΗΜΑΤΙΚΑ ΑΝΤΙΘΕΤΗ . ΤΙ ΘΑ ΠΕΙ ΤΟ ΑΦΗΝΩ ΝΑ ΚΛΑΙΕΙ!! ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΑ ΤΑ ΑΚΟΥΣΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΛΛΑ ΜΕ ΒΓΑΖΟΥΝ ΑΠΟ ΤΑ ΡΟΥΧΑ ΜΟΥ . ΠΡΟΤΙΜΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΚΙΝΟΥΜΕΝΟ ΠΤΩΜΑ !! ΑΛΛΑ ΒΕΒΑΙΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΛΕΣ ΠΟΤΑ!! . ΠΑΝΤΩΣ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΤΕΧΝΙΚΗ ΠΟΥ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΟΥ ΤΗ ΔΙΑΒΑΣΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΟΨΕΙΣ ΣΤΑΔΙΑΚΑ. ΒΕΒΑΙΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ. ΔΗΛΑΔΗ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΞΥΠΝΑ ΠΧ. 3 00 ΒΑΛΕ ΠΙΠΙΛΑ ΧΑΙΔΕΨΕ ΚΑΙ ΤΑΪΣΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ 15-30 ΛΕΠΤΑ ΑΡΓΟΤΕΡΑ – ΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΕΡΑ ΕΠΑΝΕΛΑΒΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΩΣΠΟΥ ΝΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΘΕΙ Η ΩΡΑ 3 30 ΜΕΤΑ ΠΑΣ ΑΛΛΑ 15-30 ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΟΠΟΤΕ ΦΤΑΝΕΙΣ ΣΤΙΣ 4 00 ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΘΕΙ Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙΣ ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΤΡΟΠΟ . ΕΙΝΑΙ ΧΡΟΝΟΒΟΡΑ ΚΑΙ ΑΠΑΙΤΗΤΙΚΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ – ΕΓΩ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΝΥΣΤΑ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ- ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΛΙΓΑΚΙ ΤΟΥ ΥΠΝΟΥ. ΕΙΔΑΛΛΩΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟΥ ΜΕΙΩΝΕΙΣ ΣΤΑΔΙΑΚΑ ΤΗΝ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΠΧ. ΣΗΜΕΡΑ 180 ΜL ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ 150-160 ΚΑΙ ΠΙΠΙΛΑ ΑΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΜΕΤΑ 120 ΚΤΛ.

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΤΕΧΝΙΚΗ ΠΙΑΝΕΙ . ΕΓΩ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΓΙΑ ΕΝΑ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΣΗΚΩΝΟΤΑΝ ΑΠΟ ΣΥΝΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΕΡΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΜΕΙΩΣΗ ΤΗΣ ΠΟΣΟΤΗΤΑΣ ΕΤΡΩΓΕ 11 00 ΚΑΙ ΜΕΤΑ 6 00- ΕΠΙΑΣΕ ΤΟ ΚΟΛΠΟ . ΕΠΕΙΤΑ ΟΜΩΣ ΠΙΑΣΑΜΕ ΙΩΣΗ 6 ΗΜΕΡΩΝ ΚΑΙ ΦΤΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΩΣ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΡΩΕΙ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ

ΦΙΛΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

silia k vaia εγω δε λεω οτι ειναι καλο η κακο αυτο που κανει η κουνιαδα μου αλλα το κανει κ γι'αυτο σας το ειπα :) επισης τ'ανιψακια μου εχουν συνηθισει ετσι οχι μονο το βραδυ αλλα κ το μεσημερι πριν πανε για υπνο θελουν ενα μπουκαλι με γαλα ακ ας εχουν φαει το φαγητο τους...αυτα κ ολες οι αποψεις κ γνωμες δεκτες:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...