Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ροζ εκκρίσεις


tanika

Recommended Posts

Καλησπερα σε όλα τα κορίτσια μαμάδες γυναικες εδώ στο φορουμ.Ειμαι νέα και θα ήθελα την βοήθεια σας.πως έχουν τα πράγματα έχω πολύ σταθερό κύκλο 28 ημερών και ωορηξια 14η την οποία καταλαβαινω σχεδόν πάντα.αυτο το μήνα ήρθαμε σε επαφή την 14 μέρα.Ακριβως μετά από 7 μέρες στην επαφή είδε ο σύντροφός μου λίγο αχνό αίμα όπου και κράτησε για 1-1.5 μέρα.κυλιδες ροζ καφε.Σημερα από το μεσημέρι κ μετά έχω ροζ υγρά στο σκούπισμα.Ειναι 2-3 μέρες μετά από την πρώτη φορά που είδα τις κηλίδες.εχει οριστεί αρκετά το στήθος μου δεν έχω καμία ενόχληση όμως.και κάτι πονακια χαμηλά όπως στην ωορρηξία.οχι περιόδου.συγνωμη για το κατεβατο κορίτσια.περιμενω την βοήθεια σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η tanika είπε:

Καλησπερα σε όλα τα κορίτσια μαμάδες γυναικες εδώ στο φορουμ.Ειμαι νέα και θα ήθελα την βοήθεια σας.πως έχουν τα πράγματα έχω πολύ σταθερό κύκλο 28 ημερών και ωορηξια 14η την οποία καταλαβαινω σχεδόν πάντα.αυτο το μήνα ήρθαμε σε επαφή την 14 μέρα.Ακριβως μετά από 7 μέρες στην επαφή είδε ο σύντροφός μου λίγο αχνό αίμα όπου και κράτησε για 1-1.5 μέρα.κυλιδες ροζ καφε.Σημερα από το μεσημέρι κ μετά έχω ροζ υγρά στο σκούπισμα.Ειναι 2-3 μέρες μετά από την πρώτη φορά που είδα τις κηλίδες.εχει οριστεί αρκετά το στήθος μου δεν έχω καμία ενόχληση όμως.και κάτι πονακια χαμηλά όπως στην ωορρηξία.οχι περιόδου.συγνωμη για το κατεβατο κορίτσια.περιμενω την βοήθεια σας.

 

Καλησπερα και καλως ήρθες στην παρέα ❤️ 

Μας βαζεις σε υπολογισμους τώρα! :D :D

Φαντάζομαι δεν ειχατε επαφή μονο την 14η μερα κι επειτα απο 7 μέρες μονο... Γιατι οι πιθανότητες έτσι δεν ειναι πολλές. Οι γυναικολογοι υποστηριζουν οτι τις γονιμες μερες και πριν και μετα την ωορρυξία πρέπει να εχουμε επαφές για να γινει συλληψη. 

Με βαση αυτα που λες ειδατε αιμα την 21η μερα του κυκλου και ξανά εσυ 23-24η μερα? Καταλαβαινω σωστα? 

Συμπτωματα μην ψαχνεις να βρεις τοσο νωρις, τα συμπτωματα ειναι ομοια περιοδου και εγκυμοσυνης, αλλά καταλαβαινω πως τσεκάρεις και το παραμικρό όταν περιμενεις να μεινεις εγκυος, το εχουμε περασει ολες, οποτε σε νιωθω απολυτα. 

Εγω θα σου πρότεινα να περιμενεις την 28η μερα, να δεις αν δεν εμφανιστει η περιοδος σου και τοτε να πας την 29η, 30η μερα να κανεις μια χοριακή. Αν δεν υπάρχει καθυστερηση ουτε ο γιατρός δεν μπορει να σου πει. Και να εχεις καθυστερηση και να εχεις θετικη χοριακή ή θετικό τεστ, ο γιατρός θα σου πει να πας για υπερηχο περίπου 10-12 μερες μετα την αναμενομενη ημερομηνια περιόδου για να δει αν υπαρχει σάκος, κι επειτα απο άλλες 15 μερες περίπου για να δειτε καρδουλα. 

Δεν ειμαι πολύ σίγουρη, νομιζω οτι το αιμα εμφυτευσης αργεί να εμφανιστεί, δλδ πρωτα καταλαβαινουμε οιτ υπαρχει καθυστερηση κι επειτα εχουμε αιματάκι. Δεν εχουν όμως όλες οι γυναίκες. Εγώ είμαι εμφυτευσης δεν ειδα ποτέ για παράδειγμα... 

Σε καταλαβαινω, καταλαβαινω την αγωνια που εχεις γτ τα εχουμε περασει ολες μας. Ξερω πως οι μερες δεν περνανε αλλα δεν υπαρχει τιποτα πιο εγκυρο απο το τεστ ή την χοριακή όταν υπάρξει καθυστέρηση. 

Μέχρι τότε, κάνε λίγο υπομονη΄, το ξερω πως ειναι δυσκολο, έως και βασανιστικό αυτο το περιμενε, αλλα κοριτσάκι μου δεν μπορε να σου πει κανεις με σιγουριά απο τώρα... 

Εύχομαι να εχουμε ευχαριστα νέα απο εσενα γρηγορα!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αδιαθετησα κ 3 μέρες πριν την κανονική ημερομηνία μου.Δεν πειράζει.εχει ο θεός! Σ ευχαριστώ κ πάλι για το μνμ σου.❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...