Μετάβαση σε περιεχόμενο

Θέλω να γίνω μαμα


Dimi26

Recommended Posts

Καλησπερα με λένε Δήμητρα και είμαι 26 χρόνων θα ήθελα να ρωτήσω για την εξωσωματική αν κάποια κοπέλα γνωρίζει κάτι και μπορεί να με βοηθήσει .

13.06 έχουμε κάνει την έμβρυο μεταφορά αλλά έκανα ένα τεράστιο λάθος δεν πήρα το utrogestan ( προγεστερονη) πριν την έμβρυο μετάφορα αλλά τα πήρα εκείνη την ημέρα 😭😭😭😭 μήπως ξέρετε αν υπάρχουν πιθανότητες η πήγαν όλα στα σκουπιδια;

Ευχαριστω εξ των προτέρων 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Dimi26 είπε:

Καλησπερα με λένε Δήμητρα και είμαι 26 χρόνων θα ήθελα να ρωτήσω για την εξωσωματική αν κάποια κοπέλα γνωρίζει κάτι και μπορεί να με βοηθήσει .

13.06 έχουμε κάνει την έμβρυο μεταφορά αλλά έκανα ένα τεράστιο λάθος δεν πήρα το utrogestan ( προγεστερονη) πριν την έμβρυο μετάφορα αλλά τα πήρα εκείνη την ημέρα 😭😭😭😭 μήπως ξέρετε αν υπάρχουν πιθανότητες η πήγαν όλα στα σκουπιδια;

Ευχαριστω εξ των προτέρων 

Καλημέρα Δήμητρα! Μην αγχώνεσαι, κ εγώ την ίδια μέρα με την εμβρυομεταφορά ξεκινούσα προγεστερόνη, αν και έπαιρνα την ενέσιμη (προλουτεξ). Δεν πιστεύω όμως ότι έχει διαφορά από το ουτροτζεστάν. Δεν είναι λοιπόν τεράστιο λάθος, δεν είναι καν λάθος και φυσικά τπτ δεν πήγε στα σκουπίδια! Την προγεστερονη μας τη δίνουν απλά για ενίσχυση του ενδομητρίου αν τα θυμάμαι σωστά. Αν είναι να πιάσει το εμβρυακι θα πιάσει και χωρίς προγεστερονη. Όλα τα έκανες περίφημα!!! Κάτσε και χαλάρωσε τώρα! Σου εύχομαι ολόψυχα ένα ωραίο νούμερο χοριακής και μία τελειόμηνη εγκυμοσύνη!! 😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ παρα μα παρα πολύ για την δύναμη που μου δίνεις. Σου εύχομαι πραγματικά να πάνε όλα καλά ❤️❤️ και να έχεις μόνο θετικά αποτελεσματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σας! Καινούρια εδώ ❤️ λοιπόν ήμουν αδιαθετη 22 με 25 Μαϊου και 30 του μηνός είχαμε ελεύθερη επαφή..τώρα είναι να αδιαθετησω σε πέντε μέρες αλλά από προχθές έχω έντονους πόνους χαμηλά λες και είναι να αδιεθετησω τώρα..πρώτη φορά το παθαίνω αυτό.ο κύκλος Μ είναι σταθερός 28 έως 30 ημέρες..επίσης τις τελευταίες μέρες νιώθω μια περίεργη κόπωση αλλά δεν μπορεί ναναι και στο μυαλό μου..υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/6/2023 at 4:43 ΜΜ, ο/η ellidim2 είπε:

Καλησπέρα σας! Καινούρια εδώ ❤️ λοιπόν ήμουν αδιαθετη 22 με 25 Μαϊου και 30 του μηνός είχαμε ελεύθερη επαφή..τώρα είναι να αδιαθετησω σε πέντε μέρες αλλά από προχθές έχω έντονους πόνους χαμηλά λες και είναι να αδιεθετησω τώρα..πρώτη φορά το παθαίνω αυτό.ο κύκλος Μ είναι σταθερός 28 έως 30 ημέρες..επίσης τις τελευταίες μέρες νιώθω μια περίεργη κόπωση αλλά δεν μπορεί ναναι και στο μυαλό μου..υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης;;

Αν ο κύκλος σου είναι σταθερός υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης. Κάνε ένα τεστ αν δεν σου έρθει αύριο ή ακόμα καλύτερα μίλα με τον γιατρό σου για να σου γράψει μία χοριακή που δεν κάνει λάθος! Καλά αποτελέσματα ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/6/2023 at 4:43 ΜΜ, ο/η ellidim2 είπε:

Καλησπέρα σας! Καινούρια εδώ ❤️ λοιπόν ήμουν αδιαθετη 22 με 25 Μαϊου και 30 του μηνός είχαμε ελεύθερη επαφή..τώρα είναι να αδιαθετησω σε πέντε μέρες αλλά από προχθές έχω έντονους πόνους χαμηλά λες και είναι να αδιεθετησω τώρα..πρώτη φορά το παθαίνω αυτό.ο κύκλος Μ είναι σταθερός 28 έως 30 ημέρες..επίσης τις τελευταίες μέρες νιώθω μια περίεργη κόπωση αλλά δεν μπορεί ναναι και στο μυαλό μου..υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης;;

Καλημέρα. 

Εφοσον τελευταια περιοδο ειχες στις 22/5, στις 30/5 δεν ησουν σε γονιμες μερες ακριβώς. Επίσης ειναι καπως απιθανο να συλλάβεις με μια μονο επαφή. Κύκλος 28 με 30 επισης δεν θεωρειται σταθερός. Σταθερός ειναι όταν έρχεται παντα στις 28. Δεν ειναι τέρμα ασταθής, δεν ειναι μονο και σταθερός. Αν παρουμε το 28, τότε οωρρυξία εχεις κάνει περίπου 14η μέρα απο τις 22/5, αρα στις 30, δεν ειχες οωρρυξία. 

Τα συμπτώματα δεν ξεκινουν τοσο νωρίς, καταλαβαινω την αγωνια σου ομως γτ οταν προσπαθουμε βλέπουμε παντου συμπτώματα. Κόπωση μπορει να νιωθεις μεν αλλά απο κάτι άλλο. Εγω θα σου προτεινα να περιμενεις μεχρι την αναμενομενη ημερομηνια περιοδου κι αν δεν εμφανιστει να κανεις μια χοριακή.

Σε καθε περίπτωση, πήγαινε στο γιατρό που εμπιστευεσαι να σου εξηγήσει ακριβώς πότε κάνεις οωρρυξία, ισως σου προτεινει να κανεις καποια τεστάκια στο σπιτι για να εντοπισεις ποιες μερες ειναι οι γονιμες και ποια μερα κανεις οωρρυξία ώστε να πυκνώσετε τις επαφές σας!

Ευχομαι να εχεις συντομα ευχάριστα νεα ❤️ κι μια θετικότατη χοριακή εξέταση!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
    • Στο πλάι κοιμάμαι αλλά γυριζω στον ύπνο μου ανασκελα δεν το καταλαβαίνω 🤷‍♀️ μια χαρά πας από τα πράγματα του μωρού μαζεύονται σιγά σιγά 😊 πιστευω για τώρα δεν θα χρειαστεί να πάρεις και πολλά μετά όταν γεννήσεις θα κανείς και τις υπόλοιπες αγορές σου βλέποντας και κάνοντας 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...