Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Ιούνιος ο Θεριστής ήρθε και γεμίζει χαρά τις γυναίκες που ονειρεύονται μωράκια στην αγκαλιά! Με ελπίδα και αγάπη η κοιλιά θα φουσκώσει γλυκά, και όμορφα μωράκια μέσα θα μεγαλώνουν τρυφερά ​ ​❤️🤰🍼


Elli13

Recommended Posts

στις πριν 55 λεπτά, ο/η singing in the rain είπε:

Σήμερα είδα κι εγώ χαμογελαστή φατσούλα!! Πρώτη φορά καταφέρνω να είμαι σίγουρη..σε αυτό τον κύκλο παρατηρούσα κι εγώ τα υγρά μου και όντως δύο μέρες τώρα ήταν διάφανα και κολλώδη! Το πρωί είχα φατσούλα που τρεμόπαιζε και τώρα σταθερό χαμόγελο!!

Είμαι πολύ χαρούμενη! Είχα δύο επαφές τις δύο προηγούμενες μέρες, θα κάνω και σήμερα και αύριο! 😁😁😁

Καλή επιτυχία κορίτσι μου!!!! Με το καλό να βρουν τον σωστό δρόμο και το πιο γρήγορο να νικήσει!!!!! 

Ήρθε το καλοκαίρι και προβλέπω με τη μαγική μου σφαίρα πολλές εγκυμοσύνες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας όμορφα κορίτσια μου! Ελπίζω στη συντροφιά σας και στις συμβουλές σας γιατί είμαι πολύ στεναχωρημένη το τελευταίο διάστημα..έχω ήδη ένα παιδάκι το οποίο ήρθε με το δεύτερο μήνα προσπαθειών πριν περίπου τρία χρόνια.πριν ενάμιση χρόνο είπαμε να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες για αδερφάκι κι εκεί αρχίζει ο δικός μας γολγοθάς..βρίσκεται μετά από εξετάσεις ο άντρας με κιρσοκηλη την εγχείρησε πριν ένα εξάμηνο και προφανώς πετύχαμε άθλιο γιατρό γιατί όχι μόνο δεν την αφαίρεσε όπως προέκυψε από τις εξετάσεις αλλά ατρόφησε και ο ορχις.. την εγχείρηση επιλέξαμε να την κάνουμε γιατί το σπερμοδιαγραμμα ήταν κακό 5000000 σπερματοζωάρια και μικρή κινητικότητα οπότε είπαμε μπας και διορθωθεί..πήρε και θεραπείες βιταμίνες ..ακόμα δεν έχει προκύψει το θαύματακι και πολύ φοβάμαι πως πέταξε το πουλάκι πια.. ο γυναικολόγος μου επιμένει για σπερματεγχυση όλοι οι ουρολόγοι λένε πως δεν έχει νόημα με τέτοιο σπερμα.. πήρα και άλλες δυο γνώμες γυναικολόγων και είναι και αυτοί αρνητικοί..περιμένουμε τώρα τα αποτελέσματα από το εξειδικευμένο σπερμοδιαγραμμα που έκανε σε ειδικό κέντρο και βλέπουμε τι θα δείξει.. εξωσωματική δε θελουμε να κάνουμε γιατί αφενός τα έξοδα είναι τεράστια αφετέρου φοβόμαστε τις παρενέργειες από τα φάρμακα μακροπρόθεσμα..υπάρχει κάποια κοπέλα που να κατάφερε εγκυμοσύνη μετά από κάτι τέτοιο; Νιώθω πως μπαίνουμε σε κατάθλιψη και οι δυο μας σιγά σιγά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Girly είπε:

Καλή επιτυχία κορίτσι μου!!!! Με το καλό να βρουν τον σωστό δρόμο και το πιο γρήγορο να νικήσει!!!!! 

Ήρθε το καλοκαίρι και προβλέπω με τη μαγική μου σφαίρα πολλές εγκυμοσύνες!!!!

Μακάρι και σε σένα και σε όλες!!! Έχω κι εγώ πολύ θετική ενέργεια!! 🙏🙏🙏🤞🤞🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Girly είπε:

Έχω η αλήθεια ξηρότητα . Δεν έχω υγρά μετά τις δύο πρώτες μέρες. Χθες είχα πονακια και σήμερα το πρωί. Τώρα πια όχι αλλά το αβγουλακι μου ελευθερώθηκε και βγήκε σιναμενο κουναμενο τη βολτιτσα! Εύχομαι οι κολυμβητές να το βρουν ! Όρεξη υπάρχει οπότε και σήμερα θα έχω επαφή πιστεύω. !!

Δυστυχώς δεν έχω άλλο τεστ ωροηξιας. Δεν πήρα και έχουν τελειώσει. Αλλά βάσει πόνου η ωορηξια έχει γίνει 

Άντε με το καλό! Να είναι η τυχερή σου 😍

Μην τα πολυσκέφτεσαι τα τεστ τζάμπα το επιπλέον άγχος, αφού υπάρχει όρεξη δώστε του να καταλάβει!!! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου αγαπημένα, καλό μηνά να έχουμε με πολλές γεμάτες κοιλίτσες!!

 

Μου λείψατε πολύ! ❤️ 

Αλλά ο Μάιος ήταν ένας δύσκολος μήνας για εμένα από όλες τις απόψεις (επαγγελματικά, προσωπικά, εγκυμοσύνη κτλ.) γενικά είχα την ανάγκη για απομόνωση, περισυλλογή και ηρεμία.

Ωστόσο φαίνονται πως όλα πλέον μπαίνουν στον δρόμο τους και φτιάχνουν , εκτός από την εργασία μου που αυξάνεται, το θετικό είναι ότι δουλεύω από το σπίτι.

Ωστόσο επιστρέφω πάλι να μαθαίνω τα νέα σας, δεν ξέρω αν θα μπορώ να είμαι τόσο ενεργή όσο ήμουν αλλά θέλω πολύ να μαθαίνω πως πάτε. Σας σκεφτόμουν συνέχεια και μου λείψατε γλυκιές μου. ❤️ 

 

Έχουμε ευχάριστα νεάκια που τα έχασα ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια μου! Χάθηκα αλλά έμαθα κάτι πολύ στενάχωρο από έναν γνωστό μου πρόσωπο και κλείστηκα στον εαυτό μου για λίγο όμως σας διαβαζα ! Επίσης σε λίγες μέρες θα φύγει και ο σύντροφος μου για 2 μήνες σερί και μου είναι πολύ δύσκολο 🥲 είχε φύγει και πρόσφατα για 2 εβδομάδες αλλά ευτυχώς πέρασαν πολύ γρηγορα γτ ήμουν στους δικούς μου και στην ανήψια μου και ο χρόνος κυλούσε σαν νερό!  Τώρα σχετικά με το μπεμπε τελευταία προσπάθεια για το καλοκαιρι θα είναι αυτές οι μέρες! Αύριο θα πάω στον γιατρό να δει ποσά αυγουλακια έχω κάνει καθώς πήρα κλομιφαινη και ποτέ θα κάνω ωορρηξια! 
Εσείς σε τι φάση είστε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Γεια σας κοριτσια μου! Χάθηκα αλλά έμαθα κάτι πολύ στενάχωρο από έναν γνωστό μου πρόσωπο και κλείστηκα στον εαυτό μου για λίγο όμως σας διαβαζα ! Επίσης σε λίγες μέρες θα φύγει και ο σύντροφος μου για 2 μήνες σερί και μου είναι πολύ δύσκολο 🥲 είχε φύγει και πρόσφατα για 2 εβδομάδες αλλά ευτυχώς πέρασαν πολύ γρηγορα γτ ήμουν στους δικούς μου και στην ανήψια μου και ο χρόνος κυλούσε σαν νερό!  Τώρα σχετικά με το μπεμπε τελευταία προσπάθεια για το καλοκαιρι θα είναι αυτές οι μέρες! Αύριο θα πάω στον γιατρό να δει ποσά αυγουλακια έχω κάνει καθώς πήρα κλομιφαινη και ποτέ θα κάνω ωορρηξια! 
Εσείς σε τι φάση είστε;;

Κορίτσι μου γλυκό ελπίζω να είναι όλα καλά.. καταλαβαίνω απόλυτα πόσο σημαντικό είναι να "χάνεις " 2 μήνες από την προσπάθεια μιας και εγώ έχασα αυτόν τον μήνα λόγο ανωορρηκτικου κύκλου αλλά δυστυχώς δεν περνάνε όλα από το χέρι μας. Εξάλλου είναι πολύ πιθανόν το θαύμα να έρθει αυτόν τον μήνα ;) Φυσικά και το ότι θα λείπει ο άνθρωπος σου είναι επίσης πολύ δύσκολο κομμάτι αλλά είναι 2 μήνες αυτό να σκέφτεσαι ότι θα περάσουν. Να λίγο κανένα μπάνιο στη θάλασσα να λίγο να πας ξανά στους δικούς σου λίγο οι εκλογές και ήρθε ο Σεπτέμβρης..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/6/2023 at 12:06 ΠΜ, ο/η Iris89 είπε:

Γεια σας όμορφα κορίτσια μου! Ελπίζω στη συντροφιά σας και στις συμβουλές σας γιατί είμαι πολύ στεναχωρημένη το τελευταίο διάστημα..έχω ήδη ένα παιδάκι το οποίο ήρθε με το δεύτερο μήνα προσπαθειών πριν περίπου τρία χρόνια.πριν ενάμιση χρόνο είπαμε να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες για αδερφάκι κι εκεί αρχίζει ο δικός μας γολγοθάς..βρίσκεται μετά από εξετάσεις ο άντρας με κιρσοκηλη την εγχείρησε πριν ένα εξάμηνο και προφανώς πετύχαμε άθλιο γιατρό γιατί όχι μόνο δεν την αφαίρεσε όπως προέκυψε από τις εξετάσεις αλλά ατρόφησε και ο ορχις.. την εγχείρηση επιλέξαμε να την κάνουμε γιατί το σπερμοδιαγραμμα ήταν κακό 5000000 σπερματοζωάρια και μικρή κινητικότητα οπότε είπαμε μπας και διορθωθεί..πήρε και θεραπείες βιταμίνες ..ακόμα δεν έχει προκύψει το θαύματακι και πολύ φοβάμαι πως πέταξε το πουλάκι πια.. ο γυναικολόγος μου επιμένει για σπερματεγχυση όλοι οι ουρολόγοι λένε πως δεν έχει νόημα με τέτοιο σπερμα.. πήρα και άλλες δυο γνώμες γυναικολόγων και είναι και αυτοί αρνητικοί..περιμένουμε τώρα τα αποτελέσματα από το εξειδικευμένο σπερμοδιαγραμμα που έκανε σε ειδικό κέντρο και βλέπουμε τι θα δείξει.. εξωσωματική δε θελουμε να κάνουμε γιατί αφενός τα έξοδα είναι τεράστια αφετέρου φοβόμαστε τις παρενέργειες από τα φάρμακα μακροπρόθεσμα..υπάρχει κάποια κοπέλα που να κατάφερε εγκυμοσύνη μετά από κάτι τέτοιο; Νιώθω πως μπαίνουμε σε κατάθλιψη και οι δυο μας σιγά σιγά..

Γεια σου κορίτσι μου!! Καταρχήν είσαι ήδη ευλογημένη που έχεις ένα παιδάκι!! Να το χαίρεσαι και να σου ζήσει!! Δε γνωρίζω να σου δώσω πληροφορίες δυστυχώς, αλλά νομίζω είναι νωρίς να παρατήσετε τα όπλα!! Η πόσοτητα είναι λίγη οκ..η μορφολογία πώς είναι;; Είναι πάνω από 4%? Επίσης η κινητικότητα μπορεί να θέλει λίγο χρόνο να βελτιωθεί με βιταμίνες και πολύ καλή διατροφή!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/6/2023 at 10:17 ΜΜ, ο/η gallidoula είπε:

Καινούργια στην παρέα σας, χτες έμαθα ΄ότι είμαι ΄έγκυος!

Γεια σου κορίτσι μου! Καλωσήρθες στην παρέα μας!! Συγχαρητήρια, σου εύχομαι μια τέλεια εγκυμοσύνη!! 🤗🤗

Προσπαθούσατε καιρό;; Πώς προέκυψε;; Δώσε μας συμβουλές!! ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Γεια σας κοριτσια μου! Χάθηκα αλλά έμαθα κάτι πολύ στενάχωρο από έναν γνωστό μου πρόσωπο και κλείστηκα στον εαυτό μου για λίγο όμως σας διαβαζα ! Επίσης σε λίγες μέρες θα φύγει και ο σύντροφος μου για 2 μήνες σερί και μου είναι πολύ δύσκολο 🥲 είχε φύγει και πρόσφατα για 2 εβδομάδες αλλά ευτυχώς πέρασαν πολύ γρηγορα γτ ήμουν στους δικούς μου και στην ανήψια μου και ο χρόνος κυλούσε σαν νερό!  Τώρα σχετικά με το μπεμπε τελευταία προσπάθεια για το καλοκαιρι θα είναι αυτές οι μέρες! Αύριο θα πάω στον γιατρό να δει ποσά αυγουλακια έχω κάνει καθώς πήρα κλομιφαινη και ποτέ θα κάνω ωορρηξια! 
Εσείς σε τι φάση είστε;;

Κορίτσι μου εύχομαι σύντομα να είσαι καλύτερα!! 🤗🤗

Ποιος ξέρει ίσως αυτός ο μήνας να είναι ο τυχερός σου!!

Εγώ μόλις βγήκα από τις γόνιμες μέρες..και τώρα μπήκα στην αναμονή! 

Αναμένουμε τα νέα από τον γιατρό σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/6/2023 at 12:06 ΠΜ, ο/η Iris89 είπε:

Γεια σας όμορφα κορίτσια μου! Ελπίζω στη συντροφιά σας και στις συμβουλές σας γιατί είμαι πολύ στεναχωρημένη το τελευταίο διάστημα..έχω ήδη ένα παιδάκι το οποίο ήρθε με το δεύτερο μήνα προσπαθειών πριν περίπου τρία χρόνια.πριν ενάμιση χρόνο είπαμε να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες για αδερφάκι κι εκεί αρχίζει ο δικός μας γολγοθάς..βρίσκεται μετά από εξετάσεις ο άντρας με κιρσοκηλη την εγχείρησε πριν ένα εξάμηνο και προφανώς πετύχαμε άθλιο γιατρό γιατί όχι μόνο δεν την αφαίρεσε όπως προέκυψε από τις εξετάσεις αλλά ατρόφησε και ο ορχις.. την εγχείρηση επιλέξαμε να την κάνουμε γιατί το σπερμοδιαγραμμα ήταν κακό 5000000 σπερματοζωάρια και μικρή κινητικότητα οπότε είπαμε μπας και διορθωθεί..πήρε και θεραπείες βιταμίνες ..ακόμα δεν έχει προκύψει το θαύματακι και πολύ φοβάμαι πως πέταξε το πουλάκι πια.. ο γυναικολόγος μου επιμένει για σπερματεγχυση όλοι οι ουρολόγοι λένε πως δεν έχει νόημα με τέτοιο σπερμα.. πήρα και άλλες δυο γνώμες γυναικολόγων και είναι και αυτοί αρνητικοί..περιμένουμε τώρα τα αποτελέσματα από το εξειδικευμένο σπερμοδιαγραμμα που έκανε σε ειδικό κέντρο και βλέπουμε τι θα δείξει.. εξωσωματική δε θελουμε να κάνουμε γιατί αφενός τα έξοδα είναι τεράστια αφετέρου φοβόμαστε τις παρενέργειες από τα φάρμακα μακροπρόθεσμα..υπάρχει κάποια κοπέλα που να κατάφερε εγκυμοσύνη μετά από κάτι τέτοιο; Νιώθω πως μπαίνουμε σε κατάθλιψη και οι δυο μας σιγά σιγά..

Καλημεραααα!!! Κορίτσι μου εδώ θα νιώσεις υπέροχα! Είμαστε γκρούπ ψυχοθεραπείας χωρίς χρέωση!!😉😉

Ο γιατρός είναι για ξεκάθαρη καταγγελία και καλά θα κάνετε να το σκεφτείτε γιατί μετά από εσάς ίσως συμβεί και σε άλλους. Αλλά εδώ θα πω κάτι άλλο .. συγγενής του άντρα μου έκανε εγχείρηση κιρσοκήλης (και ο άντρας μου έκανε) και ο γιατρός τους όπως και ο γιατρός μας είχε πει και σε εμάς,του είπε πως κανείς την εγχείρηση και μετά μπορεί α) να καλυτερέψει το σπέρμα β) να μείνει το ίδιο γ) να χειροτερέψει....άρα την κάνεις και βλέπεις...σε αυτόν λοιπόν έγινε η τρίτη περίπτωση...έκανε την εγχείρηση και το σπέρμα του έγινε πολύ πολύ χειρότερο....εδώ έρχονται τα καλά νέα που είναι πως έκαναν τα παιδιά σπερματεγχυση πέτυχε με την πρώτη και απέκτησαν το πρώτο τους παιδάκι..πριν λίγους μήνες απέκτησαν και το δεύτερο πάλι με σπερματεγχυση! Που καταλήγουμε? Ότι πρέπει με ψυχραιμία να αξιολογήσουμε την κατάσταση. Εφόσον έχεις την επιλογή να κάνεις σπερματεγχυση,γνώμη μου είναι να το κάνεις.  Τουλάχιστον θα ξέρεις ότι το προσπάθησες και αυτό! Και απομοσο ξέρω στην σπερματεγχυση επεξεργάζονται το σπέρμα και κρατάνε για την έγχυση τα πιο ικανά σπερματοζωάρια τα οποία έχουν βοηθήσει και λιγάκι!

Να χαίρεσαι το παιδάκι σου και οοολα θα πάνε υπέροχα!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Cat96 είπε:

Κορίτσια μου αγαπημένα, καλό μηνά να έχουμε με πολλές γεμάτες κοιλίτσες!!

 

Μου λείψατε πολύ! ❤️ 

Αλλά ο Μάιος ήταν ένας δύσκολος μήνας για εμένα από όλες τις απόψεις (επαγγελματικά, προσωπικά, εγκυμοσύνη κτλ.) γενικά είχα την ανάγκη για απομόνωση, περισυλλογή και ηρεμία.

Ωστόσο φαίνονται πως όλα πλέον μπαίνουν στον δρόμο τους και φτιάχνουν , εκτός από την εργασία μου που αυξάνεται, το θετικό είναι ότι δουλεύω από το σπίτι.

Ωστόσο επιστρέφω πάλι να μαθαίνω τα νέα σας, δεν ξέρω αν θα μπορώ να είμαι τόσο ενεργή όσο ήμουν αλλά θέλω πολύ να μαθαίνω πως πάτε. Σας σκεφτόμουν συνέχεια και μου λείψατε γλυκιές μου. ❤️ 

 

Έχουμε ευχάριστα νεάκια που τα έχασα ;;

Γεια σου κορίτσι μου!! Πολύ χαίρομαι που όλα πάνε καλά! Καμία φορά χρειάζεται να παίρνουμε τον χρόνο μας!! Αφού μπορείς και εργάζεσαι από το σπίτι είναι πολύ καλό για σένα στη φάση που είσαι . Οοολα θα πάνε καλά!!!!❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/6/2023 at 12:06 ΠΜ, ο/η Iris89 είπε:

Γεια σας όμορφα κορίτσια μου! Ελπίζω στη συντροφιά σας και στις συμβουλές σας γιατί είμαι πολύ στεναχωρημένη το τελευταίο διάστημα..έχω ήδη ένα παιδάκι το οποίο ήρθε με το δεύτερο μήνα προσπαθειών πριν περίπου τρία χρόνια.πριν ενάμιση χρόνο είπαμε να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες για αδερφάκι κι εκεί αρχίζει ο δικός μας γολγοθάς..βρίσκεται μετά από εξετάσεις ο άντρας με κιρσοκηλη την εγχείρησε πριν ένα εξάμηνο και προφανώς πετύχαμε άθλιο γιατρό γιατί όχι μόνο δεν την αφαίρεσε όπως προέκυψε από τις εξετάσεις αλλά ατρόφησε και ο ορχις.. την εγχείρηση επιλέξαμε να την κάνουμε γιατί το σπερμοδιαγραμμα ήταν κακό 5000000 σπερματοζωάρια και μικρή κινητικότητα οπότε είπαμε μπας και διορθωθεί..πήρε και θεραπείες βιταμίνες ..ακόμα δεν έχει προκύψει το θαύματακι και πολύ φοβάμαι πως πέταξε το πουλάκι πια.. ο γυναικολόγος μου επιμένει για σπερματεγχυση όλοι οι ουρολόγοι λένε πως δεν έχει νόημα με τέτοιο σπερμα.. πήρα και άλλες δυο γνώμες γυναικολόγων και είναι και αυτοί αρνητικοί..περιμένουμε τώρα τα αποτελέσματα από το εξειδικευμένο σπερμοδιαγραμμα που έκανε σε ειδικό κέντρο και βλέπουμε τι θα δείξει.. εξωσωματική δε θελουμε να κάνουμε γιατί αφενός τα έξοδα είναι τεράστια αφετέρου φοβόμαστε τις παρενέργειες από τα φάρμακα μακροπρόθεσμα..υπάρχει κάποια κοπέλα που να κατάφερε εγκυμοσύνη μετά από κάτι τέτοιο; Νιώθω πως μπαίνουμε σε κατάθλιψη και οι δυο μας σιγά σιγά..

Καλημέρα, επειδή κι εμένα ο άντρας μου έχει διαγνωστεί με κιρσοκήλη θα συμφωνήσω με την @Girly ότι μας είχε πει ο ουρολόγος, ο οποίος ήταν φοβερός γενικα,πως δύσκολα θα διορθωθεί το σπερμα..δεν μας έδωσε την επιλογή της εγχείρησης γιατί είχαμε ήδη δυο αποτυχημένες συλλήψεις…λέει θα πάρεις αντιβίωση γτ υπήρχε ένα μικροβιο,βιταμίνες τρεις μήνες και τα ξαναλέμε,δεν τα ξαναειπαμε γιατί με την πρώτη προσπάθεια μετά από όλα αυτά έμεινα έγκυος…τώρα κλείνω τον έκτο σε μιάμιση εβδομάδα…Έχετε πάει δε εξειδικευμένο ουρολόγο;φαντάζομαι ναι δηλαδή…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Γεια σας κοριτσια μου! Χάθηκα αλλά έμαθα κάτι πολύ στενάχωρο από έναν γνωστό μου πρόσωπο και κλείστηκα στον εαυτό μου για λίγο όμως σας διαβαζα ! Επίσης σε λίγες μέρες θα φύγει και ο σύντροφος μου για 2 μήνες σερί και μου είναι πολύ δύσκολο 🥲 είχε φύγει και πρόσφατα για 2 εβδομάδες αλλά ευτυχώς πέρασαν πολύ γρηγορα γτ ήμουν στους δικούς μου και στην ανήψια μου και ο χρόνος κυλούσε σαν νερό!  Τώρα σχετικά με το μπεμπε τελευταία προσπάθεια για το καλοκαιρι θα είναι αυτές οι μέρες! Αύριο θα πάω στον γιατρό να δει ποσά αυγουλακια έχω κάνει καθώς πήρα κλομιφαινη και ποτέ θα κάνω ωορρηξια! 
Εσείς σε τι φάση είστε;;

Μπουρμπουλακι μου γλυκό εύχομαι να είσαι καλύτερα τώρα... Δύσκολο αυτό με τον σύντροφό σου ..αλλά ας σταθούμε στα θετικά! Μπορείς να έχεις όλο τον χρόνο για τον εαυτό σου! Να κανείς τις βόλτες σου, να ξεκινήσεις ένα νέο χόμπι! Μπορείς όταν ξεκινήσεις να βαριέσαι να ξαναπάει στους δικούς σου και λίγο οι εκλογές κλπ θα περάσει ο καιρός...

Ξέρω ότι είναι δύσκολο, απλά λέω να προσπαθήσουμε να δούμε ότι θετικό υπάρχει στην υπόθεση... Σου εύχομαι να πιάσετε το μωράκι σας αυτόν τον μήνα και για το επόμενο δίμηνο να ασχολείσαι μόνο μαζί του και να ξεχνιεσαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια μου είχα μόνο δύο προσπάθειες αυτόν τον μήνα ,την μέρα του θετικού τεστ και την επόμενη. Αν είναι να γίνει θα γίνει και με αυτές τις δύο ,οπότε δεν αγχώνομαι! Από δω και πέρα ουσιαστικά οι επαφές δε μετράνε για εγκυμοσύνη αλλά μετράνε για την απόλαυση! Μη το ξεχνάμε και αυτό!!! Καλή και η τεκνοποίηση αλλά μη χάνουμε και την ουσία! 

Μπήκα και εγώ στην γνωστή αναμονή των δύο εβδομάδων μέχρι να δούμε περίοδο ή θετικό τεστ! Εδώ θα είμαστε να την περάσουμε μαζί! @singing in the rain, ένα να σε πάρω αγκαζε! Πάμε μαζί!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Εγώ κορίτσια μου είχα μόνο δύο προσπάθειες αυτόν τον μήνα ,την μέρα του θετικού τεστ και την επόμενη. Αν είναι να γίνει θα γίνει και με αυτές τις δύο ,οπότε δεν αγχώνομαι! Από δω και πέρα ουσιαστικά οι επαφές δε μετράνε για εγκυμοσύνη αλλά μετράνε για την απόλαυση! Μη το ξεχνάμε και αυτό!!! Καλή και η τεκνοποίηση αλλά μη χάνουμε και την ουσία! 

Μπήκα και εγώ στην γνωστή αναμονή των δύο εβδομάδων μέχρι να δούμε περίοδο ή θετικό τεστ! Εδώ θα είμαστε να την περάσουμε μαζί! @singing in the rain, ένα να σε πάρω αγκαζε! Πάμε μαζί!!!

Καλέ μια χαρά ήταν η επαφές άντε ελπίζω να το έπιασες το σπορακι 🥰🥰🥰 κορίτσι μου εγώ χθες μίλησα με τον γιατρό που μου πρότεινες και κλείσαμε ραντεβού την Δευτέρα. Θα κατέβω με τον άντρα μου Θεσσαλονίκη για να κάνει τον κατακερματισμός και οξειδωτικό στρες!! Μιλούσαμε κάνα 20 λεπτό στο τηλέφωνο και με τον άντρα μου ήθελε να μιλήσει (φοβερός τύπος)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Girly ❤️❤️❤️❤️

Εγώ τελικά είχα επαφές δύο φορές πριν το θετικό τεστ και την ημέρα του θετικού. Την επόμενη δεν είχαμε γιατί ειμασταν κι οι δύο πτώματα.. Ελπίζω να είναι αρκετές αυτές! Ιδίως στη μια από αυτές υπήρχε πολύ όρεξη άρα εύχομαι και πολλα σπαρματοζωαριακια! 😁😁

Αχ μακάρι Παναγίτσα μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/6/2023 at 10:17 ΜΜ, ο/η gallidoula είπε:

Καινούργια στην παρέα σας, χτες έμαθα ΄ότι είμαι ΄έγκυος!

Συγχαρητήρια κορίτσι μουυυυ❤️❤️❤️ να έχεις μια όμορφη και τελειομηνη εγκυμοσυνη🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου γλυκό ελπίζω να είναι όλα καλά.. καταλαβαίνω απόλυτα πόσο σημαντικό είναι να "χάνεις " 2 μήνες από την προσπάθεια μιας και εγώ έχασα αυτόν τον μήνα λόγο ανωορρηκτικου κύκλου αλλά δυστυχώς δεν περνάνε όλα από το χέρι μας. Εξάλλου είναι πολύ πιθανόν το θαύμα να έρθει αυτόν τον μήνα ;) Φυσικά και το ότι θα λείπει ο άνθρωπος σου είναι επίσης πολύ δύσκολο κομμάτι αλλά είναι 2 μήνες αυτό να σκέφτεσαι ότι θα περάσουν. Να λίγο κανένα μπάνιο στη θάλασσα να λίγο να πας ξανά στους δικούς σου λίγο οι εκλογές και ήρθε ο Σεπτέμβρης..

Δεν περνάνε όλα από το χέρι μας εννοειται! Κάνουμε ότι περνάει και βλεπουμε! Μακάρι να περάσουν γρηγορα αυτοί οι δυο μήνες 🙄 υπομονηηηη!! Θα πάω στους δικούς μου γτ μονη μου δεν θα την παλέψω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η singing in the rain είπε:

Κορίτσι μου εύχομαι σύντομα να είσαι καλύτερα!! 🤗🤗

Ποιος ξέρει ίσως αυτός ο μήνας να είναι ο τυχερός σου!!

Εγώ μόλις βγήκα από τις γόνιμες μέρες..και τώρα μπήκα στην αναμονή! 

Αναμένουμε τα νέα από τον γιατρό σου!!

Καλή επιτυχια κοριτσάκι μου❤️❤️❤️ εύχομαι να έρθει το θετικο σου αυτόν τον μηνα❤️❤️❤️ μακάρι να είναι ο τυχερος μου και εμένα😻 ναι ναι θα σας ενημερώσω το απόγευμα 🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Girly είπε:

Μπουρμπουλακι μου γλυκό εύχομαι να είσαι καλύτερα τώρα... Δύσκολο αυτό με τον σύντροφό σου ..αλλά ας σταθούμε στα θετικά! Μπορείς να έχεις όλο τον χρόνο για τον εαυτό σου! Να κανείς τις βόλτες σου, να ξεκινήσεις ένα νέο χόμπι! Μπορείς όταν ξεκινήσεις να βαριέσαι να ξαναπάει στους δικούς σου και λίγο οι εκλογές κλπ θα περάσει ο καιρός...

Ξέρω ότι είναι δύσκολο, απλά λέω να προσπαθήσουμε να δούμε ότι θετικό υπάρχει στην υπόθεση... Σου εύχομαι να πιάσετε το μωράκι σας αυτόν τον μήνα και για το επόμενο δίμηνο να ασχολείσαι μόνο μαζί του και να ξεχνιεσαι!!!

Αχ τι ωραία θα ήταν θα περνούσε πιο γρηγορα και πιο ωραία ο χρόνος ❤️ είναι δυσκολοοοο πολυυυυ αλλά θα περάσει τι θα κάνει! Ευτυχώς να λέω που υπάρχουν και τα κινητά και μιλάμε και βλεπόμαστε μέσω βιντεοκλήσης ! Πολύ σημαντικό! Θα ξαναπάω στους δικούς μου για ένα μεγάλο διάστημα και μετά θα πάω και στα πεθερικά μου για κάποιες μέρες! Καλή επιτυχια κορίτσι μου εύχομαι να είναι ο τυχερος μηνας σε όλες μας❤️❤️🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Girly @singing in the rain οι μέρες γύρω από την ωορρηξια είναι πολύ σημαντικές για μπεμπε όποτε είστε μέσα και οι δυο! Αν είναι να κάτσει το σπορακι θα κάτσει και ας είχατε επαφή την προηγούμενη μέρα από την ωορρηξια ! ❤️❤️❤️ καλή επιτυχια κοριτσια μου🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/6/2023 at 12:06 ΠΜ, ο/η Iris89 είπε:

Γεια σας όμορφα κορίτσια μου! Ελπίζω στη συντροφιά σας και στις συμβουλές σας γιατί είμαι πολύ στεναχωρημένη το τελευταίο διάστημα..έχω ήδη ένα παιδάκι το οποίο ήρθε με το δεύτερο μήνα προσπαθειών πριν περίπου τρία χρόνια.πριν ενάμιση χρόνο είπαμε να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες για αδερφάκι κι εκεί αρχίζει ο δικός μας γολγοθάς..βρίσκεται μετά από εξετάσεις ο άντρας με κιρσοκηλη την εγχείρησε πριν ένα εξάμηνο και προφανώς πετύχαμε άθλιο γιατρό γιατί όχι μόνο δεν την αφαίρεσε όπως προέκυψε από τις εξετάσεις αλλά ατρόφησε και ο ορχις.. την εγχείρηση επιλέξαμε να την κάνουμε γιατί το σπερμοδιαγραμμα ήταν κακό 5000000 σπερματοζωάρια και μικρή κινητικότητα οπότε είπαμε μπας και διορθωθεί..πήρε και θεραπείες βιταμίνες ..ακόμα δεν έχει προκύψει το θαύματακι και πολύ φοβάμαι πως πέταξε το πουλάκι πια.. ο γυναικολόγος μου επιμένει για σπερματεγχυση όλοι οι ουρολόγοι λένε πως δεν έχει νόημα με τέτοιο σπερμα.. πήρα και άλλες δυο γνώμες γυναικολόγων και είναι και αυτοί αρνητικοί..περιμένουμε τώρα τα αποτελέσματα από το εξειδικευμένο σπερμοδιαγραμμα που έκανε σε ειδικό κέντρο και βλέπουμε τι θα δείξει.. εξωσωματική δε θελουμε να κάνουμε γιατί αφενός τα έξοδα είναι τεράστια αφετέρου φοβόμαστε τις παρενέργειες από τα φάρμακα μακροπρόθεσμα..υπάρχει κάποια κοπέλα που να κατάφερε εγκυμοσύνη μετά από κάτι τέτοιο; Νιώθω πως μπαίνουμε σε κατάθλιψη και οι δυο μας σιγά σιγά..

Κορίτσι μου μην απελπίζεσαι! Εγώ στην θέση σου θα έκανα σπερματεγχυνση! Το σπερμα το εμπλουτίζουν και κρατάνε τα πιο καλά σπερματοζωάρια όποτε υπάρχουν πολλές πιθανότητες για συλληψη! Μη τα παρατάς και καντο! Όσο για την εξωσωματικη πλέον τα φαρμακα δεν είναι όπως παλια η επιστήμη έχει προχωρήσει! Επίσης υπάρχει και ο φυσικός κύκλος να μαζέψεις ωάρια απλά είναι πιο χρονοβόρο! Εμένα κάποια στιγμή μου είχε αναφέρει ο γιατρός να κάνουμε σπερματεγχυνση και μάλιστα να παρω ενέσεις διέγερσης γτ η κλομιφαινη μια φορά που την είχα πάρει δεν με είχε πιάσει και θα το έκανα ! Βέβαια δεν το καναμε ακόμη και μου ξαναέδωσε αυτόν τον μηνα κλομιφαινη για να δούμε αν αυτή τη φορά θα με πιάσει ! Αυτό που θέλω να πω είναι ότι οι ενέσεις και η κλομιφαινη που πήρα τα δίνουν στην εξωσωματικη! Το δεύτερο θαυματακι σου θα ερθει κορίτσι μου ❤️ εχε πιστη και κανε ότι περνάει απο το χέρι σου και ότι εσυ νοιωθεις ότι μπορείς να το κανεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/6/2023 at 11:51 ΠΜ, ο/η Cat96 είπε:

Κορίτσια μου αγαπημένα, καλό μηνά να έχουμε με πολλές γεμάτες κοιλίτσες!!

 

Μου λείψατε πολύ! ❤️ 

Αλλά ο Μάιος ήταν ένας δύσκολος μήνας για εμένα από όλες τις απόψεις (επαγγελματικά, προσωπικά, εγκυμοσύνη κτλ.) γενικά είχα την ανάγκη για απομόνωση, περισυλλογή και ηρεμία.

Ωστόσο φαίνονται πως όλα πλέον μπαίνουν στον δρόμο τους και φτιάχνουν , εκτός από την εργασία μου που αυξάνεται, το θετικό είναι ότι δουλεύω από το σπίτι.

Ωστόσο επιστρέφω πάλι να μαθαίνω τα νέα σας, δεν ξέρω αν θα μπορώ να είμαι τόσο ενεργή όσο ήμουν αλλά θέλω πολύ να μαθαίνω πως πάτε. Σας σκεφτόμουν συνέχεια και μου λείψατε γλυκιές μου. ❤️ 

 

Έχουμε ευχάριστα νεάκια που τα έχασα ;;

Κορίτσι μου χαίρομαι πολυυυυ  που είσαι καλά και όλα βαίνουν καλώς ! Όλα θα συνεχίσουν να πηγαίνουν μια χαρααααα❤️❤️❤️ πολύ σημαντικό που μπορείς και δουλεύεις από το σπίτι καθώς πιστεύω ότι θα είναι πιο ξεκούραστο και γλιτώνεις και τις μετακινήσεις! Να μας στέλνεις τα νέα σου❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...