Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Ιούνιος ο Θεριστής ήρθε και γεμίζει χαρά τις γυναίκες που ονειρεύονται μωράκια στην αγκαλιά! Με ελπίδα και αγάπη η κοιλιά θα φουσκώσει γλυκά, και όμορφα μωράκια μέσα θα μεγαλώνουν τρυφερά ​ ​❤️🤰🍼


Elli13

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια μου!! Πώς περνάτε; Εμένα σήμερα μου έβγαλε το τεστ φατσούλα που τρεμοπαίζει! Που σημαίνει ότι μπήκα στο γόνιμο παράθυρο! Για να δούμε σε πόσες μέρες θα βγει η σταθερή φατσούλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Christina.... είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα και καλό μήνα σε όλες! Εύχομαι αυτός ο μήνας να είναι γλυκός και να σας φέρει την είδηση που θέλετε να ακούσετε! 👶👶👶 Εγώ δυστυχώς δεν υπάρχει περίπτωση αυτό το μήνα... Η ιστορία μου είναι ότι πριν ενάμιση μήνα έπαθα παλίνδρομη. Φυσικά αυτό με τσάκισε. Έκανα την πρώτη μου περίοδο πριν 12 μέρες αλλά σε επίσκεψη στη γυναικολόγο μου μου βρήκε μια κύστη 4 εκατοστών η οποία μάλλον δημιουργήθηκε από την εγκυμοσύνη μου. Έτσι ξεκίνησα σήμερα Duphaston για 3 μήνες από τη 14η μέχρι την 25η μέρα του κύκλου μου. Μωράκι δεν θα έχω σύντομα αν και θα ήθελα αλλά με όσα πέρασα εύχομαι να έχετε το συντομότερο όλες τα σποράκια σας στην κοιλίτσα σας, να είναι γερά και ευλογημένα!!!! 🩷🩷🩷

Καλησπέρα κοριτσι μου, είναι δύσκολο αυτό που πέρασες όλες μας εδώ έχουμε περάσει από κάποια δυσκολία... Κ εγώ είχα αυτόματη αποβολή κοντά 11 εβδομάδων τον Φεβρουάριο... Είναι δύσκολο.... Αφού βρήκαν γρήγορα την κύστη θα περάσει με την θεραπεία κ θα είναι έτοιμο το σώμα σου για το μωράκι σου που θα έρθει. . Εύχομαι να πάνε όλα καλά 🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και από μένα! Είπα να μπω να δω τα νέα σας και να σας πω τα δικά μου. Εγώ λοιπόν αφού έμαθα για το ινομυωμα έψαξα έμαθα, και το ιατρικό συμβούλιο της οικογένειας αποφάσισε να με χειρουργησει ο Πάντος στο γενεσις. Πήγα, έγινε λαπαροσκοπικα την Τρίτη. Ήταν αυτό το ένα ινομυωμα 5εκ, άλλα 2 μικρά 0,5 εκ, 1 ινωμα σε μια ωοθήκη και ενδομητριωση σε 2 μεριές.

Κάπως έτσι μάθαμε ότι οι φριχτοι πόνοι που είχα στη λεκάνη κ την πλάτη τον τελευταίο καιρό ήταν λόγω ενδομητριωσης. Αν δεν έκανα τη λαπαροσκοπηση δε θα το μάθαινα ποτέ!!!

Με προβληματισε που είπε ότι μπορώ να μείνω έγκυος σε 3.μηνες. Όλοι οι γιατροί κ όλο το ίντερνετ λέει σε 6, εμένα γιατί μου είπε 3? Από την άλλη, λένε ότι είναι από τους κορυφαίους γιατρούς,κ πρέπει να τον εμπιστευτώ με κλειστά μάτια... κατά τα άλλα είμαι μια χαρά, ανάρρωσα ήδη, από χθες δε νιώθω τίποτα. Εύχομαι σε όλες ένα καρπερο μήνα ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η singing in the rain είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! Πώς περνάτε; Εμένα σήμερα μου έβγαλε το τεστ φατσούλα που τρεμοπαίζει! Που σημαίνει ότι μπήκα στο γόνιμο παράθυρο! Για να δούμε σε πόσες μέρες θα βγει η σταθερή φατσούλα!

Καλησπέρα!!!!! Τέλεια!!!! Φουλ επαφουλες τώρα!!!! Εγώ έχω με την σταθερή φατσούλα κ επιτέλους μου βγήκε θετικό μόλις τώρα 🥰 

IMG_20230604_145353.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Καλησπέρα και από μένα! Είπα να μπω να δω τα νέα σας και να σας πω τα δικά μου. Εγώ λοιπόν αφού έμαθα για το ινομυωμα έψαξα έμαθα, και το ιατρικό συμβούλιο της οικογένειας αποφάσισε να με χειρουργησει ο Πάντος στο γενεσις. Πήγα, έγινε λαπαροσκοπικα την Τρίτη. Ήταν αυτό το ένα ινομυωμα 5εκ, άλλα 2 μικρά 0,5 εκ, 1 ινωμα σε μια ωοθήκη και ενδομητριωση σε 2 μεριές.

Κάπως έτσι μάθαμε ότι οι φριχτοι πόνοι που είχα στη λεκάνη κ την πλάτη τον τελευταίο καιρό ήταν λόγω ενδομητριωσης. Αν δεν έκανα τη λαπαροσκοπηση δε θα το μάθαινα ποτέ!!!

Με προβληματισε που είπε ότι μπορώ να μείνω έγκυος σε 3.μηνες. Όλοι οι γιατροί κ όλο το ίντερνετ λέει σε 6, εμένα γιατί μου είπε 3? Από την άλλη, λένε ότι είναι από τους κορυφαίους γιατρούς,κ πρέπει να τον εμπιστευτώ με κλειστά μάτια... κατά τα άλλα είμαι μια χαρά, ανάρρωσα ήδη, από χθες δε νιώθω τίποτα. Εύχομαι σε όλες ένα καρπερο μήνα ❤️❤️❤️

Ο Πάντος είναι από τους καλύτερους από όσο μου έχουν πει... Εφόσον σου είπε σε 3 μήνες θα ξέρει!!! Εύχομαι γρήγορα με ένα μωράκι στην κοιλίτσα!!! Ο οργανισμός σου είναι έτοιμος να το δεχτεί... Σε 3 μήνες που θα ξεκινήσεις για μωράκι θα δεις πόσο σύντομα θα έρθει 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η cat12 είπε:

Καλησπέρα κοριτσι μου, είναι δύσκολο αυτό που πέρασες όλες μας εδώ έχουμε περάσει από κάποια δυσκολία... Κ εγώ είχα αυτόματη αποβολή κοντά 11 εβδομάδων τον Φεβρουάριο... Είναι δύσκολο.... Αφού βρήκαν γρήγορα την κύστη θα περάσει με την θεραπεία κ θα είναι έτοιμο το σώμα σου για το μωράκι σου που θα έρθει. . Εύχομαι να πάνε όλα καλά 🙏🙏🙏

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές! Μακάρι να πηγαίνουν όλα καλά σε όλες μας! 🙏🏻🩷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Christina.... είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα και καλό μήνα σε όλες! Εύχομαι αυτός ο μήνας να είναι γλυκός και να σας φέρει την είδηση που θέλετε να ακούσετε! 👶👶👶 Εγώ δυστυχώς δεν υπάρχει περίπτωση αυτό το μήνα... Η ιστορία μου είναι ότι πριν ενάμιση μήνα έπαθα παλίνδρομη. Φυσικά αυτό με τσάκισε. Έκανα την πρώτη μου περίοδο πριν 12 μέρες αλλά σε επίσκεψη στη γυναικολόγο μου μου βρήκε μια κύστη 4 εκατοστών η οποία μάλλον δημιουργήθηκε από την εγκυμοσύνη μου. Έτσι ξεκίνησα σήμερα Duphaston για 3 μήνες από τη 14η μέχρι την 25η μέρα του κύκλου μου. Μωράκι δεν θα έχω σύντομα αν και θα ήθελα αλλά με όσα πέρασα εύχομαι να έχετε το συντομότερο όλες τα σποράκια σας στην κοιλίτσα σας, να είναι γερά και ευλογημένα!!!! 🩷🩷🩷

Κορίτσι καλησπέρα,  είδα την δημοσίευση σου και ήθελα να σου πω και εγώ την δική μου εμπειρία  μήπως βοηθήσω κάπου... τον Δεκέμβρη παλινδρομησε και μένα το μωράκι μου ενώ ήμουν δύο μηνών... ήξερα ότι είχα μια πολύ μικρή κύστη η οποία μετά την εγκυμοσύνη μεγάλωσε και πήγε στα 4 εκατοστά  σαν την δική σου... Η γυναικολόγος μου μου είπε πέντε μέρες πριν την δευτερη ουσιαστικα περίοδο μου , με παρακολουθησε πολύ,  και σου λέω την δεύτερη καθώς μετα την απόξεση δεν μπορούσαμε ακριβώς να ξέρουμε πότε θα αδιαθετησω να πάρω utrogestan για αυτέςτις πέντεμέρες...μου προκάλεσε απίστευτη ροή και συμπαρασυρε την κύστη...εννοείται ότι κάθε γιατρός ξέρει.. απλά σκέφτηκα να σου πω και την δική μου παρομοία περίπτωση μήπως σου χρειαστεί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Καλησπέρα!!!!! Τέλεια!!!! Φουλ επαφουλες τώρα!!!! Εγώ έχω με την σταθερή φατσούλα κ επιτέλους μου βγήκε θετικό μόλις τώρα 🥰 

IMG_20230604_145353.jpg

Ωω τέλεια κορίτσι μου!! Μπράβο, πρόλαβες τις μέρες!!😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η singing in the rain είπε:

Ωω τέλεια κορίτσι μου!! Μπράβο, πρόλαβες τις μέρες!!😁😁

Ναι ευτυχώς τελευταίο τεστ που είχα κ θετικό κ μέσα στις μέρες 😜 μα είχα αρχίσει να ανησυχώ που δεν έβλεπα θετικό τόσες μέρες!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η cat12 είπε:

Ναι ευτυχώς τελευταίο τεστ που είχα κ θετικό κ μέσα στις μέρες 😜 μα είχα αρχίσει να ανησυχώ που δεν έβλεπα θετικό τόσες μέρες!!! 

Μπραβοοοο κορίτσι μουυυυ❤️❤️❤️ δώστου να καταλαβει μέχρι να φύγεις😛🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Βούλα1991 είπε:

Κορίτσι καλησπέρα,  είδα την δημοσίευση σου και ήθελα να σου πω και εγώ την δική μου εμπειρία  μήπως βοηθήσω κάπου... τον Δεκέμβρη παλινδρομησε και μένα το μωράκι μου ενώ ήμουν δύο μηνών... ήξερα ότι είχα μια πολύ μικρή κύστη η οποία μετά την εγκυμοσύνη μεγάλωσε και πήγε στα 4 εκατοστά  σαν την δική σου... Η γυναικολόγος μου μου είπε πέντε μέρες πριν την δευτερη ουσιαστικα περίοδο μου , με παρακολουθησε πολύ,  και σου λέω την δεύτερη καθώς μετα την απόξεση δεν μπορούσαμε ακριβώς να ξέρουμε πότε θα αδιαθετησω να πάρω utrogestan για αυτέςτις πέντεμέρες...μου προκάλεσε απίστευτη ροή και συμπαρασυρε την κύστη...εννοείται ότι κάθε γιατρός ξέρει.. απλά σκέφτηκα να σου πω και την δική μου παρομοία περίπτωση μήπως σου χρειαστεί 

Σε ευχαριστώ πολύ που θέλησες να το μοιραστείς μαζί μου. Μου είπε η γιατρός μου ότι μπορεί να δω περισσότερο αίμα και ότι με τα χάπια μπορεί να έχω υπνηλία και ζαλάδα. Επειδή τα παίρνω 2 μέρες τώρα με τη μέχρι τώρα εμπειρία μου δεν μου προκάλεσαν τίποτα από τα δύο. Περιμένω να δω τι θα γίνει με τη περίοδο για την οποία έχω ακόμη 2 εβδομάδες. Μετά την απόξεση είχα καθυστέρηση 2 εβδομάδων και αυτή ήταν η πρώτη περίοδος μου. Έχω ακούσει και περιπτώσεις όπου η κύστη δημιουργείται στην εγκυμοσύνη. Λογικά θα την είχα και εγώ αν δεν παλινδρομούσε το μωράκι μου. Ελπίζω να είναι περαστική και να πάνε όλα καλά..  Εύχομαι με την 3μηνη αγωγή να φύγει και στην επίσκεψη μας να μου πει ότι μπορώ να δοκιμάσω και εγώ πάλι μήπως τα καταφέρω αυτή τη φορά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου! Χρόνια πολλά! Καλή φώτιση σε όλους μας!

Εγώ σήμερα είδα όπως και χθες φατσούλα που τρεμοπαίζει! Πιο έντονη γραμμή..Πλησιάζουμε!😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Μπραβοοοο κορίτσι μουυυυ❤️❤️❤️ δώστου να καταλαβει μέχρι να φύγεις😛🥰

Δεν τον έχω αφήσει σε ησυχία 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η singing in the rain είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Χρόνια πολλά! Καλή φώτιση σε όλους μας!

Εγώ σήμερα είδα όπως και χθες φατσούλα που τρεμοπαίζει! Πιο έντονη γραμμή..Πλησιάζουμε!😊

Μια χαρά κορίτσι μου!!!! Χρόνια πολλά καλή φώτιση!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!

Χρόνια πολλά για χθες! Τι κάνετε? Εγώ είχα πάρει τα όρη τα βουνά με παρέα και με τα παιδιά μας. Επιστρέψαμε κουρασμένοι αλλά χαρούμενοι! Περάσαμε όμορφα και εύχομαι και εσείς!

Σε άλλα νέα χθες έκανα το τελευταίο μου τεστακι ωορηξιας που αν και η εφαρμογή δε το έβγαλε στο πικ ήταν το πιο θετικό νομίζω που έχω δει ως τώρα. Είχα την πρώτη επαφή χθες μετά από τόσο καιρό.

IMG_20230606_105918.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!

Χρόνια πολλά για χθες! Τι κάνετε? Εγώ είχα πάρει τα όρη τα βουνά με παρέα και με τα παιδιά μας. Επιστρέψαμε κουρασμένοι αλλά χαρούμενοι! Περάσαμε όμορφα και εύχομαι και εσείς!

Σε άλλα νέα χθες έκανα το τελευταίο μου τεστακι ωορηξιας που αν και η εφαρμογή δε το έβγαλε στο πικ ήταν το πιο θετικό νομίζω που έχω δει ως τώρα. Είχα την πρώτη επαφή χθες μετά από τόσο καιρό.

IMG_20230606_105918.jpg

Καλημέρα κορίτσι μου!!!! Αυτό φαίνεται να είναι το πικ είναι φουλ σκούρο!!! Κ εμένα που δεν μου βγαίνει ποτέ τόσο σκούρο αν την επόμενη μέρα είναι έστω λίγο πιο αχνό αυτόματα το θεωρεί πικ το χθεσινό... Δλδ αν είχες κ άλλο αύριο κ το έβγαζες φωτογραφία θα σου άλλαζε το high κ θα έγραφε peak αν ήταν πιο αχνό... Θεωρώ πάντως ότι είναι πικ🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η cat12 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!!!! Αυτό φαίνεται να είναι το πικ είναι φουλ σκούρο!!! Κ εμένα που δεν μου βγαίνει ποτέ τόσο σκούρο αν την επόμενη μέρα είναι έστω λίγο πιο αχνό αυτόματα το θεωρεί πικ το χθεσινό... Δλδ αν είχες κ άλλο αύριο κ το έβγαζες φωτογραφία θα σου άλλαζε το high κ θα έγραφε peak αν ήταν πιο αχνό... Θεωρώ πάντως ότι είναι πικ🥰

Αααα κατάλαβα! Και μόλις μου έλυσε την απορία γιατί κάποια στιγμή μου έβγαζε ένα τεστ πικ ενώ δεν ήταν λογικά! 

Σήμερα έχω και αρκετό πόνο οπότε σίγουρα έγινε η γίνεται η ωορηξια.  Και όπως κάθε φορά αυτό συνέβη δύο μέρες μετά που είχα φουλ κολλώδη διάφανα υγρά. Δε ξέρω γιατί δε συγχρονίζονται τα υγρά μου με την ωορηξια μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!μου αρεσει πολυ η παρεα σας...

ξεκινησαμε να προσπαθουμε για μωρακι και εμεις..

ειμαστε σε αυτη την προσπαθεια 1 χρονο περιπου...

ακομα δεν εχει ερθει...ελπιζω να ερθει συντομα!

θα τα λεμε να μοιραζομαστε τα αγχη μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Girly είπε:

Αααα κατάλαβα! Και μόλις μου έλυσε την απορία γιατί κάποια στιγμή μου έβγαζε ένα τεστ πικ ενώ δεν ήταν λογικά! 

Σήμερα έχω και αρκετό πόνο οπότε σίγουρα έγινε η γίνεται η ωορηξια.  Και όπως κάθε φορά αυτό συνέβη δύο μέρες μετά που είχα φουλ κολλώδη διάφανα υγρά. Δε ξέρω γιατί δε συγχρονίζονται τα υγρά μου με την ωορηξια μου 

Κορίτσι μου χαίρομαι που επιτέλους βρήκες την ωορρηξία αν και θυμάμαι πιο νωρίς κάνεις συνήθως!! Όσο για τα υγρά δεν ξέρω για ποιο λόγο δεν συμπίπτουν με την ωορρηξία αλλά μπορείς να έχεις μια επαφή και τις ημέρες που έχεις τα υγρά και ας μην έχεις ωορρηξία γιατί το σπέρμα ζει αρκετά μέσα στο κόλπο και αυτά τα υγρά τα βοηθούν αν δεν κάνω λάθος! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου ελπίζω όλες να περάσατε τέλεια! Εμείς περάσαμε πολύ ωραία το 3ημερο στην εξοχή! Σε άλλα νέα  εγώ περιμένω την περίοδο μου η οποία δεν ξέρω πότε θα έρθει γιατί είχα κύκλο χωρίς ωορρηξία οπότε η γιατρός μου είπε ότι ο κύκλος μου θα είναι περίπου όπως τον προηγούμενο μήνα δηλαδή 30 μέρες! Κατά τα άλλα νομίζω ότι πρέπει να κάνω γενικές εξετάσεις αίματος γιατί σήμερα όλη μέρα με το που σκύψω έστω και λίγο έχω τρομερή ζαλάδα! Δεν ξέρω από το είναι.(εγκυμοσύνη δεν είναι σίγουρα) καμία πίεση μάλλον 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου χαίρομαι που επιτέλους βρήκες την ωορρηξία αν και θυμάμαι πιο νωρίς κάνεις συνήθως!! Όσο για τα υγρά δεν ξέρω για ποιο λόγο δεν συμπίπτουν με την ωορρηξία αλλά μπορείς να έχεις μια επαφή και τις ημέρες που έχεις τα υγρά και ας μην έχεις ωορρηξία γιατί το σπέρμα ζει αρκετά μέσα στο κόλπο και αυτά τα υγρά τα βοηθούν αν δεν κάνω λάθος! 

Ναι, συνήθως 9-10 κάνω ωορηξια. Αυτή τη φορά θα έχω μεγαλύτερο κύκλο. Ελπίζω 9μηνο! Χαχαχαχχα 

Τις προηγούμενες φορές είχα επαφές από την επόμενη μέρα που τελείωνε η περίοδος. Αυτή τη φορά είπα να το πάμε αλλιώς. Θα επενδύσω στις μέρες που πονάω και στις επόμενες. Να δούμε πως θα πάει αυτό 😜.

Τι ωραία που πήγατε στην εξοχή!! Τι αναζωογόνηση μας φέρνει η επαφή με τη φύση βρε κορίτσια! Τυχεροί όσοι ζουν κοντά της..

Για τις ζαλάδες ,σε μένα είναι κάτι που συμβαίνει πριν την περίοδο. Έχω φοβερή ατονία και ζαλάδες. Την μέρα που είμαι χάλια ,ξέρω ότι την επόμενη θα αδιθετησω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η maraki_nikos είπε:

γεια σας κοριτσια!μου αρεσει πολυ η παρεα σας...

ξεκινησαμε να προσπαθουμε για μωρακι και εμεις..

ειμαστε σε αυτη την προσπαθεια 1 χρονο περιπου...

ακομα δεν εχει ερθει...ελπιζω να ερθει συντομα!

θα τα λεμε να μοιραζομαστε τα αγχη μας.

Καλώς ήρθες στην παρέα μας! 😊

εύχομαι για όλες να έρθει σύντομα 🍼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Girly είπε:

Αααα κατάλαβα! Και μόλις μου έλυσε την απορία γιατί κάποια στιγμή μου έβγαζε ένα τεστ πικ ενώ δεν ήταν λογικά! 

Σήμερα έχω και αρκετό πόνο οπότε σίγουρα έγινε η γίνεται η ωορηξια.  Και όπως κάθε φορά αυτό συνέβη δύο μέρες μετά που είχα φουλ κολλώδη διάφανα υγρά. Δε ξέρω γιατί δε συγχρονίζονται τα υγρά μου με την ωορηξια μου 

Έτσι ακριβώς συμβαίνει και με την δική μου ωορρηξία και τα υγρά. Δύο ημέρες πριν πολλά υγρά διάφανα κολλώδη και μετά ωορρηξία έτσι ξέρω και πότε ακριβώς έχω ωορρηξία. Ο γυναικολόγος είπε είναι φυσιολογικό αρκεί να μην έχω ξηρότητα τις γόνιμες ημέρες και να μην έχω χρώμα στα υγρά δλδ να μην είναι πχ πράσινα ή κίτρινα γιατί προφανώς τότε είναι φλεγμονή. Εγώ που πλέον δεν κάνω τεστ ξέρω πότε έχω ωορρηξία από αυτά τα δύο, τα υγρά δύο μέρες πριν και τα πονάκια την ημέρα της ωορρηξίας.

Νομίζω έχουμε την ίδια εφαρμογή και κάποιες φορές λόγω φωτισμού δεν πετυχαίνει η φωτογραφία σωστά την γραμμή ελέγχου και την μαύρη γραμμή και κάπου ξεφεύγει στις μετρήσεις τιμών. Αλλά αν το επόμενο τεστ είναι έστω και λίγο πιο αχνό θα βγάλει την ημέρα σωστά και θα το διασταυρώσεις με την ημέρα της περιόδου σου. 

Άντε με το καλό! 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dimitrapth είπε:

Έτσι ακριβώς συμβαίνει και με την δική μου ωορρηξία και τα υγρά. Δύο ημέρες πριν πολλά υγρά διάφανα κολλώδη και μετά ωορρηξία έτσι ξέρω και πότε ακριβώς έχω ωορρηξία. Ο γυναικολόγος είπε είναι φυσιολογικό αρκεί να μην έχω ξηρότητα τις γόνιμες ημέρες και να μην έχω χρώμα στα υγρά δλδ να μην είναι πχ πράσινα ή κίτρινα γιατί προφανώς τότε είναι φλεγμονή. Εγώ που πλέον δεν κάνω τεστ ξέρω πότε έχω ωορρηξία από αυτά τα δύο, τα υγρά δύο μέρες πριν και τα πονάκια την ημέρα της ωορρηξίας.

Νομίζω έχουμε την ίδια εφαρμογή και κάποιες φορές λόγω φωτισμού δεν πετυχαίνει η φωτογραφία σωστά την γραμμή ελέγχου και την μαύρη γραμμή και κάπου ξεφεύγει στις μετρήσεις τιμών. Αλλά αν το επόμενο τεστ είναι έστω και λίγο πιο αχνό θα βγάλει την ημέρα σωστά και θα το διασταυρώσεις με την ημέρα της περιόδου σου. 

Άντε με το καλό! 😉

Έχω η αλήθεια ξηρότητα . Δεν έχω υγρά μετά τις δύο πρώτες μέρες. Χθες είχα πονακια και σήμερα το πρωί. Τώρα πια όχι αλλά το αβγουλακι μου ελευθερώθηκε και βγήκε σιναμενο κουναμενο τη βολτιτσα! Εύχομαι οι κολυμβητές να το βρουν ! Όρεξη υπάρχει οπότε και σήμερα θα έχω επαφή πιστεύω. !!

Δυστυχώς δεν έχω άλλο τεστ ωροηξιας. Δεν πήρα και έχουν τελειώσει. Αλλά βάσει πόνου η ωορηξια έχει γίνει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα είδα κι εγώ χαμογελαστή φατσούλα!! Πρώτη φορά καταφέρνω να είμαι σίγουρη..σε αυτό τον κύκλο παρατηρούσα κι εγώ τα υγρά μου και όντως δύο μέρες τώρα ήταν διάφανα και κολλώδη! Το πρωί είχα φατσούλα που τρεμόπαιζε και τώρα σταθερό χαμόγελο!!

Είμαι πολύ χαρούμενη! Είχα δύο επαφές τις δύο προηγούμενες μέρες, θα κάνω και σήμερα και αύριο! 😁😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωχ ακόμη ταλαιπώρησε κορίτσι Μ; Δύσκολο με τα δόντια στην εγκυμοσύνη. Γιατί δεν ρωτάς να βρεις εναν οδοντίατρο που θα σε αναλάβει και έχει και εμπειρία στις έγκυες; Ισως Νιώσεις και πιο ασφαλής έτσι. Κορίτσια εγώ έχω την λίστα που μου εδωσαν από την κλινική. Αλλά δεν την έχω  ετοιμάσει. Λέω να ξεκινήσω από την άλλη βδομάδα να την ετοιμάζω σιγά σιγά.  Θα ξεκινήσω να παραγγέλνω και πανες, σαμπουάν κτλ.  Όντως πως πέρασε ο καιρός. Πότε ειχαμε άγχος για το αν θα ακούσουμε την καρδούλα τους, για την αυχενική... Και τώρα γραφω και με κλωτσαει 🥹 λίγοι μήνες έμειναν κορίτσια και θα τα έχουμε στην αγκαλιά μας επιτέλους 💙
    • Οι Kegel ασκήσεις κορίτσι μου είναι για τους μυς του κόλπου! Επιτρέπονται γενικά και βοηθούν στην ενδυνάμωση τους για την ώρα των εξωθήσεων!  Στο ιντερνετ μπορείς να διαβάσεις για αυτές ναι. Μάλλον με γυμνάστρια θα τα κάνω τα μαθήματα αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα.
    • Με το καλό να έρθει η μπουμπού σου!! Μια χαρά είναι τα 6 κιλά! αχ εγώ 15αυγουστο που γεννάω θα είναι όλοι υπ' ατμον να φύγουν.. τεσπά δε θα το σκέφτομαι, δεν το κανα επίτηδες να γεννάω τότε! Με μαία θα κάνεις τα μαθήματα; Ασκήσεις kegel λες να βρω από ytube? Επίσης ρώτησες τον γιατρό σου αν σου επιτρέπει να τις κάνεις ή είναι κάτι εντελώς απλό και εύκολο; Είμαι λίγο άσχετη επίτου θέματος 😶
    • Αναστασία καλησπέρα! Είμαστε στην ίδια κατάσταση! Εγώ ξεκίνησα με ένσημα από 1η Απριλίου. Μέχρι πέρυσι τέλος Ιουνίου ήμουν αναπληρώτρια, αλλά λόγω της ειδικότητας που είχα κ το ότι ήμουν καθημερινά στο δρόμο και έκανα 180 χιλιόμετρα τη μέρα δεν άξιζε να το συνεχίσω. Όλα τα λεφτά στο δρόμο και στο αυτοκίνητο. Έτσι έψαξα τι δικαιούμαι. Για να μπορέσεις να πάρεις το επίδομα κύησης και λοχείας που βγαίνεις 56 μέρες πριν από την πιθανή ημερομηνία τοκετού κ 63 μέρες μετά πρέπει να έχεις 200 ένσημα τα τελευταία δύο χρόνια. Δηλαδή εγώ που έχω πιθανή 19 Σεπτεμβρίου έπρεπε από τον Ιούλιο του 2022 να έχω συμπληρώσει τα 200 ένσημα, όμως επειδή ήμουν άνεργη κι ενώ τα είχα συμπληρωμένα τα ένσημα δε θα μπορούσα να πάρω το επίδομα αυτό αν δεν ήμουν μισθωτή λόγω ασφαλείας στο ΙΚΑ. Και ξεκίνησα δουλειά για 3 μέρες 4ωρα ώστε να είμαι μισθωτή και να μπορέσω να το πάρω..τώρα πόσα λεφτά θα πάρω δε γνωρίζω. Μετά από αυτό θα γίνει η αίτηση στη ΔΥΠΑ για το επίδομα μητρότητας που έγινε 9μηνο. Στο πρώτο επίδομα κάνεις την αίτηση την 57η μέρα πριν από τον τοκετό ηλεκτρονικά στη σελίδα του ΕΦΚΑ (γι'αυτό και σου έγραψα ότι έπρεπε να έχω τα ένσημα από τον Ιούλιο του 2022).  Όσο για τη β επιπέδου να μην αγχώνεσαι!!! Όλα θα είναι τέλεια με τη μικρούλα σου!!!💞💞💞
    • Καλησπέρα κορίτσια μου. Πριν λίγο έκανα κι εγώ τη Β' επιπέδου. Όλα καλά! Κοριτσάκι 487γρ. @Raf123τράχηλος 38χιλ. με μέτρηση απο την κοιλιά. (αυχενική 35χιλ με ενδοκολπική μέτρηση)
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...