Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Ιούνιος ο Θεριστής ήρθε και γεμίζει χαρά τις γυναίκες που ονειρεύονται μωράκια στην αγκαλιά! Με ελπίδα και αγάπη η κοιλιά θα φουσκώσει γλυκά, και όμορφα μωράκια μέσα θα μεγαλώνουν τρυφερά ​ ​❤️🤰🍼


Elli13

Recommended Posts

στις πριν 6 ώρες, ο/η lilbern είπε:

Καλημέρα σε όλες.

Χρειάζομαι την βοήθεια σας κορίτσια. Περίμενα περίοδο 25.6 , μου ήρθε 26.6 τελικά που οκ, έχει ξανατύχει να είναι 1 μέρα πριν, μία μετά. 

Το θέμα μου είναι ότι είχα την πρώτη μέρα αρκετό αίμα και μετά την δεύτερη είχα λίγο και χτες ξύπνησα και δεν είχα τίποτα. Γενικά μου κρατάει λίγες μέρες (4-5), όμως μου φάνηκαν υπερβολικά λίγες οι 2. Επειδή ακόμα με το που φάω κάτι αργώ να χωνέψω και έχω μειωμένη όρεξη για φαγητό τις τελευταίες μέρες σκέφτηκα χτες το βράδυ (μετά από κρασιά και μπόλικο νερό) να κάνω άλλο ένα τεστάκι να μου φύγει από το μυαλό΄.

Το τεστάκι έγινε με λίγο αλλοπρόσαλλο τρόπο βέβαια. Χρησιμοποίησα ένα καπάκι από ένα παλιό παιχνίδι του γιου μου. Έβαλα μέσα το τεστ αλλά το άφησα μόνο 7-10 δευτερόλεπτα(θέλει 25) οπότε δεν προχώρησε η γραμμή για να δείξει ότι λειτουργεί το τεστ. Τελικά βούτηξα το τεστ στην λεκάνη 😅 με αποτέλεσμα να εμφανιστούν κατευθείαν 2 γραμμές. Το θέμα μου είναι τώρα ότι δεν μπορώ να καταλάβω αν είναι γραμμή εξάτμισης ή παίζει όντως να είμαι έγκυος που αυτό μου φαίνεται υπερβολικά περίεργο μιας και είχα αίμα...

Τι πιστεύετε εσείς? Φοβάμαι να επαναλάβω το τεστ..... Σκέφτηκα να συνεχίσω την ζωή μου κανονικά και την άλλη εβδομάδα που είναι οι γόνιμες να έρθουμε φουλ σε επαφή και να κάνω τεστ σε 3 εβδομάδες πα΄λι...

 

 

IMG_8898.jpg

Μας έκαψες το μυαλό τώρα με αυτό το τεστ 😂

περιμένουμε το επόμενο… 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Και εγώ τώρα αν είμαι έγκυος όντως...που το πιστεύω φουλ γιατί βγήκε σε δευτερόλεπτα η γραμμή σήμερα ..άσχετα αν είναι αχνή...όντως κατάλαβα εμφύτευση..αυτά τα έντονα πονάκια Σάββατο βράδυ και από εχθές...δηλαδή 4 ημέρες μετά φάνηκε στο τεστ.....αλλά πρέπει να είναι χαμηλή η χοριακη ακόμα για αυτό φαίνεται έτσι η γραμμή...

Πηγαινε να κανείς μια χοριακη αν και πιστεύω αφού το νιώθεις τόσο έντονα θα εισαι εγκυος 😊

Ανυπομονούμε μαζί σου💕

Ποτε δεν περιμενεις ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Λοιπόν κοπέλα μου.. άκου...είσαι έγκυος σίγουρα..γιατί το αμελείς;;;;αν είσαι έγκυος και δεν πάρεις προγεστερόνη και το χάσεις;;;;είναι Καράμπαμπ η γραμμή!!!!τόσο έντονη γραμμή εξάτμισης ΑΠΟΚΛΕΊΕΤΑΙ! Κάνε ένα ακόμα να δεις που θα βγει πεντακάθαρα και πάρε τηλέφωνο τον γιατρό Σου..δεν παίζουμε με αυτά...γνώμη μου Ε;; κρίμα να χάσεις το μωράκι εξαιτίας αμέλειας...

Θα κάνω ΄άλλο ένα τεστάκι μόλις πάω σπίτι και θα σας ενημερώσω. Αν βγει γραμμή θα πάρω τηλ τον γιατρό να του πω για το αίμα. Αν είναι αρνητικό, τότε όντως φταίει ο τρόπος που το έκανα. Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές.

Εσύ πότε λες να πας για χοριακή? Εύχομαι να δεις ένα τέλειο νούμερο ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια έκανα τεστ τώρα και βγήκε αρνητικό ευτυχώς. Λέω ευτυχώς γιατί θα φοβόμουν πολύ να έβγαινε θετικό με το αίμα. Ενώ τώρα την άλλη εβδομάδα είναι οι γόνιμες και θα μπορεσουμε να κάνουμε την προσπάθεια μας 🥰 

Σας ευχαριστώ πολύ πολύ όλες ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Eliza Kats κορίτσι μου !!! Λίγες ώρες έμειναν!!! Αύριο τέτοια ώρα θα έχεις το μωράκι σου αγκαλιτσα!! Σου εύχομαι μια υπέροχη εμπειρία,να μην έχεις άγχος θα είσαι σε καλά χέρια και όλα μα όλα να πάνε καλά. Με το καλό να το κρατήσεις αγκαλιά και να μοιραστείτε πια την κοινή πορεία της ζωής σας. Συγκινουμαι και μόνο που το σκέφτομαι! Σου στέλνω όλη μου την αγάπη ❤️🧿. Με το καλό 🤱

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

2η ημέρα καθυστέρησης 😁

Γεια σας κορίτσια μου...πολύ χαίρομαι που μετράω μέρες...θα φύγω εκδρομή στο χωριό και Δευτέρα θα πάω για χοριακη 😁😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

2η ημέρα καθυστέρησης 😁

Γεια σας κορίτσια μου...πολύ χαίρομαι που μετράω μέρες...θα φύγω εκδρομή στο χωριό και Δευτέρα θα πάω για χοριακη 😁😁😁

Αχ τι ωραία κορίτσι μου πολύ χαιρομαιιιιι❤️❤️❤️❤️ εύχομαι μια τεράστια χοριακηηηηη❤️❤️❤️ έκανες σήμερα κανένα τεστακι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου τι κάνετε; Εγώ έκανα σήμερα πάλι τεστ πρώιμης ταινία και είναι ολόλευκο 🙄 χθες και προχθές είχα έντονες κράμπες περιόδου ! Οι θηλές  μου ακόμη με πονάνε όποτε πιστεύω πως την Κυριακή θα μου έρθει και όχι αύριο ! Από Σεπτέμβρη προσπάθειες πάλι🥲

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κοριτσια μου τι κάνετε; Εγώ έκανα σήμερα πάλι τεστ πρώιμης ταινία και είναι ολόλευκο 🙄 χθες και προχθές είχα έντονες κράμπες περιόδου ! Οι θηλές  μου ακόμη με πονάνε όποτε πιστεύω πως την Κυριακή θα μου έρθει και όχι αύριο ! Από Σεπτέμβρη προσπάθειες πάλι🥲

Όχι ρε γα@@@το γιατί;;;;και πίστευα πολύ ότι θα είσαι....

Όχι δεν ξαναέκανα άλλο...είπα αν φτάσω Δευτέρα και δεν μου έρθει θα πάω για χοριακη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Όχι ρε γα@@@το γιατί;;;;και πίστευα πολύ ότι θα είσαι....

Όχι δεν ξαναέκανα άλλο...είπα αν φτάσω Δευτέρα και δεν μου έρθει θα πάω για χοριακη 

Εγώ ήμουν σιγουρη ότι δεν … το ένστικτο μου δεν κάνει λάθος! Δεν πειράζει κάποια στιγμή θα έρθει🙄

αχ κορίτσι μου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου  να είσαι εγκυουλααααα❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια για τις ευχές! Μου τελείωσαν οι καρδούλες 😅 

Έχω μεγάλη αγωνία για το τι θα γίνει τελικά! Θα σας διαβάζω πάντως μέχρι να γεννήσω 😅 

Και ελπίζω να δω κι άλλα θετικά τεστακια μέχρι τότε! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eliza Kats είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια για τις ευχές! Μου τελείωσαν οι καρδούλες 😅 

Έχω μεγάλη αγωνία για το τι θα γίνει τελικά! Θα σας διαβάζω πάντως μέχρι να γεννήσω 😅 

Και ελπίζω να δω κι άλλα θετικά τεστακια μέχρι τότε! ❤️

Με το καλό! 
Στείλε μας μπεμπεδόσκονη!
❤️ ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eliza Kats είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια για τις ευχές! Μου τελείωσαν οι καρδούλες 😅 

Έχω μεγάλη αγωνία για το τι θα γίνει τελικά! Θα σας διαβάζω πάντως μέχρι να γεννήσω 😅 

Και ελπίζω να δω κι άλλα θετικά τεστακια μέχρι τότε! ❤️

Με το καλό το μπεμπακι σου κορίτσι μου!! Θα έρθει και θα σου φωτίσει το σύμπαν 😍😍😍 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Eliza Kats είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια για τις ευχές! Μου τελείωσαν οι καρδούλες 😅 

Έχω μεγάλη αγωνία για το τι θα γίνει τελικά! Θα σας διαβάζω πάντως μέχρι να γεννήσω 😅 

Και ελπίζω να δω κι άλλα θετικά τεστακια μέχρι τότε! ❤️

Με το καλό κοπέλα μου όλα καλά θα πάνε και σύντομα θα ζήσεις την πιο γλυκιά πρώτη συνάντηση με το πιο γλυκό ανθρωπάκι 🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσιαααα καλό μήνα..ο Ιούλιος μπήκε πολύ καλά....έκανα predictor με πρωινά ούρα και έβγαλε γραμμουλα σε δευτερόλεπτα... πρώτο το αποτέλεσμα μην σας πω βγήκε ....δείτε το!!!!αχ Δευτέρα πάω για χοριακη!!!!! Μάλλον έγινε η σύλληψη αργά γι'αυτό δεν δείχνει έντονα..αλλά είναι το πιο έντονο αποτέλεσμα έως σήμερα που  είμαι 33η ημέρα..έχω έντονη αναγουλα πάντως...

IMG_20230701_064017.jpg

IMG_20230701_064046.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσιαααα καλό μήνα..ο Ιούλιος μπήκε πολύ καλά....έκανα predictor με πρωινά ούρα και έβγαλε γραμμουλα σε δευτερόλεπτα... πρώτο το αποτέλεσμα μην σας πω βγήκε ....δείτε το!!!!αχ Δευτέρα πάω για χοριακη!!!!! Μάλλον έγινε η σύλληψη αργά γι'αυτό δεν δείχνει έντονα..αλλά είναι το πιο έντονο αποτέλεσμα έως σήμερα που  είμαι 33η ημέρα..έχω έντονη αναγουλα πάντως...

IMG_20230701_064017.jpg

IMG_20230701_064046.jpg

Τι περιμένεις τότε κορίτσι μου άντε να μας ανοίξεις το καινούριο θεματακι 🥰🤰🤰🤰 αν και σου είπα συγχαρητήρια θα στο πω ακόμα μια φορά γιατί είναι σίγουρο πλέον ότι είσαι έγκυος 🤰🤰 συγχαρητήρια ♥️♥️♥️♥️ έκλεισες το θέμα με τον καλύτερο τρόπο 🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσιαααα καλό μήνα..ο Ιούλιος μπήκε πολύ καλά....έκανα predictor με πρωινά ούρα και έβγαλε γραμμουλα σε δευτερόλεπτα... πρώτο το αποτέλεσμα μην σας πω βγήκε ....δείτε το!!!!αχ Δευτέρα πάω για χοριακη!!!!! Μάλλον έγινε η σύλληψη αργά γι'αυτό δεν δείχνει έντονα..αλλά είναι το πιο έντονο αποτέλεσμα έως σήμερα που  είμαι 33η ημέρα..έχω έντονη αναγουλα πάντως...

IMG_20230701_064017.jpg

IMG_20230701_064046.jpg

Αχ αχ τι όμορφες γραμμούλες! 

Τι ωραία που ξεκινάει ο Ιούλιος;;!! Έρχεται ανοιξιάτικο μωράκι

😍😍🌻🌺💐🌷🌹

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσιαααα καλό μήνα..ο Ιούλιος μπήκε πολύ καλά....έκανα predictor με πρωινά ούρα και έβγαλε γραμμουλα σε δευτερόλεπτα... πρώτο το αποτέλεσμα μην σας πω βγήκε ....δείτε το!!!!αχ Δευτέρα πάω για χοριακη!!!!! Μάλλον έγινε η σύλληψη αργά γι'αυτό δεν δείχνει έντονα..αλλά είναι το πιο έντονο αποτέλεσμα έως σήμερα που  είμαι 33η ημέρα..έχω έντονη αναγουλα πάντως...

IMG_20230701_064017.jpg

IMG_20230701_064046.jpg

Μαρίνα μου!!!! ΝΑΙΙΙΙΙΙ ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ 

Χωρίς καμία αμφιβολία είσαι έγκυος!!!! Με το καλό Μαρινάκι μου!!!! ΣΥΓΧΑΡΗΤΉΡΙΑ!!!!!! 🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳

Ηρθε το μωράκι σας!!! Ήρθεεεεεε!!! Κοίτα να μην κουραστείς καθόλου αυτές τις μέρες,είναι ακόμη νωρίς. Άστο να γαντζωθει καλά καλά!! Αχ τι υπέροχα νεαααααα!!! 

Άνοιξε μας το νέο θεματακι!! Ήρθε νέος μήνας! Ελπιδοφόρος! Καλό μήνα κορίτσια μου!!!!

Υγ. Σου βάζω κάτω επεξεργασμένη την φωτό. Σε αυτό το φόντο φαίνεται καλύτερα. Το αρνητικό δεν την πιάνει ακόμη γιατί είναι νωρίς!!

IMG_20230701_092349.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κοριτσια μου τι κάνετε; Εγώ έκανα σήμερα πάλι τεστ πρώιμης ταινία και είναι ολόλευκο 🙄 χθες και προχθές είχα έντονες κράμπες περιόδου ! Οι θηλές  μου ακόμη με πονάνε όποτε πιστεύω πως την Κυριακή θα μου έρθει και όχι αύριο ! Από Σεπτέμβρη προσπάθειες πάλι🥲

Μπουρμπουλακι μου γλυκό, δες! Δες πως γίνεται και καθυστερημένα η σύλληψη!!! Κάνε λίγη ακόμη υπομονή!! Μήπως τα πονακια περιόδου σηματοδοτούν εμφυτευση?? Δεν θυμάμαι να είχες πιο πριν πονακια περιόδου 2-3 μέρες πριν την περίοδο χωρίς να είχες περίοδο...κάνω λάθος? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/6/2023 at 9:37 ΜΜ, ο/η lilbern είπε:

Κορίτσια έκανα τεστ τώρα και βγήκε αρνητικό ευτυχώς. Λέω ευτυχώς γιατί θα φοβόμουν πολύ να έβγαινε θετικό με το αίμα. Ενώ τώρα την άλλη εβδομάδα είναι οι γόνιμες και θα μπορεσουμε να κάνουμε την προσπάθεια μας 🥰 

Σας ευχαριστώ πολύ πολύ όλες ♥️

Με το καλό οι νέες προσπάθειες κορίτσι μου! Χαίρομαι που δεν στεναχωρήθηκες. Λίγες μέρες έμειναν και βουρ στο love zone!!!! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχχχχ σας ευχαριστώ τόσο πολύ κορίτσια μου .....🩷🩷🩷

Να το ανοίξει η @Elli13 το θεματακι μας...αφού έμεινα έγκυος και εγώ είναι πολυ γουρλου χαχχαχαχαχχα

 Και μάντεψτε μου στέλνει μήνυμα και η κολλητή μου το ίδιο τέστ σε φώτο θετικό..  και παθαίνω σοκ

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

στις πριν 3 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσιαααα καλό μήνα..ο Ιούλιος μπήκε πολύ καλά....έκανα predictor με πρωινά ούρα και έβγαλε γραμμουλα σε δευτερόλεπτα... πρώτο το αποτέλεσμα μην σας πω βγήκε ....δείτε το!!!!αχ Δευτέρα πάω για χοριακη!!!!! Μάλλον έγινε η σύλληψη αργά γι'αυτό δεν δείχνει έντονα..αλλά είναι το πιο έντονο αποτέλεσμα έως σήμερα που  είμαι 33η ημέρα..έχω έντονη αναγουλα πάντως...

IMG_20230701_064017.jpg

IMG_20230701_064046.jpg

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!!!
Εύχομαι μια τεράστια χοριακη την Δευτέρα 

το είχες καταλαβει ότι είσαι εγκυος το είχες διαίσθηση μπράβο! 😊

Έκλεισε πολύ ωραία αυτός ο μήνα με θετικά τεστ 🌸💕🌻🍼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσιαααα καλό μήνα..ο Ιούλιος μπήκε πολύ καλά....έκανα predictor με πρωινά ούρα και έβγαλε γραμμουλα σε δευτερόλεπτα... πρώτο το αποτέλεσμα μην σας πω βγήκε ....δείτε το!!!!αχ Δευτέρα πάω για χοριακη!!!!! Μάλλον έγινε η σύλληψη αργά γι'αυτό δεν δείχνει έντονα..αλλά είναι το πιο έντονο αποτέλεσμα έως σήμερα που  είμαι 33η ημέρα..έχω έντονη αναγουλα πάντως...

IMG_20230701_064017.jpg

IMG_20230701_064046.jpg

Αχχχχχχ κοριτσιιιιιιι μουυυυυυυ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ συγχαρητηριααααααααααααααααααα💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕ποσό πολύ χαρηκα τωρααααα💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕 αχχχ μπραβο μπραβοοοοοοοοοο❤️❤️❤️❤️❤️ περιμενουμε την τεράστια χοριακουλα σουυυυυυυ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Girly είπε:

Μπουρμπουλακι μου γλυκό, δες! Δες πως γίνεται και καθυστερημένα η σύλληψη!!! Κάνε λίγη ακόμη υπομονή!! Μήπως τα πονακια περιόδου σηματοδοτούν εμφυτευση?? Δεν θυμάμαι να είχες πιο πριν πονακια περιόδου 2-3 μέρες πριν την περίοδο χωρίς να είχες περίοδο...κάνω λάθος? 

Αχ βρε κορίτσι μου μακάρι αλλά έκανα και σήμερα και ήταν ολόλευκο🥲🥲🥲 σήμερα δεν ήρθε αλλά αυριο είμαι σιγουρη ότι θα ερθει🥲 το μόνο που μου δίνει μια μικρή ελπιδα είναι ότι δεν σταμάτησαν να με πονάνε οι θηλές αλλά και πάλι το τεστ θα έδειχνε σήμερα🥲🥲🥲 έχω έντονα πονάκια είναι η αλήθεια και άλλες φορές είχα διάσπαρτα και πολύ ηπια ! Τώρα έχω έντονα σαν κράμπες ! Δεν νομίζω όμως! 🥲🥲🥲

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...