Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μάης κι έχει η γης φορέσει τα καλά της για ν’ αρέσει. Ο κυρ-Ήλιος την κοιτά και τον πελαργό διατάζει να κατέβει να μας φέρει μωρουδακια αφράτα, μοσχοβολιστα🌸


marinamanoulitsa

Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

@annitakiannaκοριτσι μου τι γίνεται;; Έκανες σήμερα τεστακι;;

@Girlyπως πήγε κυρία μου το έπνιξες το κουνέλι;;;

Βρε κοριτσια για να τα βάλουμε σε σειραααα! Ποιες είναι στην αναμονη;;; Ποιες στις γόνιμες ;;; Έπεσε πολύ ησυχία στο θεματάκι !

 Ναι ναι για ελάτε να μαζευτούμε σιγα σιγα !!! Εγω περιμένω 18 Μαΐου κοριτσι μου … δηλαδή ειμαι 9-10μερες προ περιόδου ….

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η efakii είπε:

Μπραβο μπουρμπουλακι παρα πολυ ευχαριστα τα νέα σου !! 
κλοφιμαινη 🥺🥺 το αγαπημένη μου 🤥🤥 

μου δημιουργούσε φοβερή υπερενταση και νεύρα !! 
εχω ακούσει ομως παρα πολλές περιπτώσεις που είχαν αμέσως επιτυχή σύλληψη με αυτη την αγωγή!

Η αλήθεια είναι ότι έχω ξαναπάρει και το μόνο που μου δημιούργησε ήταν και εμένα νεύρα και ένα βράδυ θυμαμαι έκλαιγα στο κρεβάτι μονη μου χωρίς λόγο ! Τελικά μόλις μάθαμε ότι ίσως και να μη φύγει καθόλου ο Δικος μου🥰 όποτε θα τον ξεζουμίσω😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η efakii είπε:

 Ναι ναι για ελάτε να μαζευτούμε σιγα σιγα !!! Εγω περιμένω 18 Μαΐου κοριτσι μου … δηλαδή ειμαι 9-10μερες προ περιόδου ….

 

Αχ αντε κορίτσι μου να μάθουμε τα χαρμοσυναααααα❤️❤️❤️❤️❤️❤️ εγώ έτσι όπως πάει θα περιμενω την ακατανομαστη αρχές Ιουνίου ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσαρες μου δεν σας ξέχασα απλός σήμερα το πρωί έπρεπε να προσέχω το παλικάρι μας τον ανιψιό μου 6 μηνών γιατί η αδελφή μου είχε δουλειά! Το πρωινό ήταν φανταστικό όπως καταλαβαίνετε. Σήμερα δεν έκανα τεστ τι πρωί και τώρα που ήρθα σπίτι είδα ότι με επισκέφθηκε η κυρία ακατανομαστη!! Ακριβώς 14 μέρες μετά το θετικό τεστ ωορρηξίας!! Άρα το επιβεβαιώνω πια ότι εγώ κάνω ωορρηξία την ημέρα του θετικού τέστ! Πάμε για τον επόμενο μήνα! Τώρα θα κάτσω να σας διαβάσω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Εγώ κορίτσια μου ρώτησα τον γιατρό για την μικρή ροή κ μου είπε αν έρθει ξανά κ δεν έχω κανονικά αίμα να πάω για εξέταση... Μου είπε ότι μπορεί να είναι κύστη... Τι είναι γενικά αυτό να ανησυχώ? Μου είπε ότι μαζεύεται υγρό μερικές φορές αλλά γιατί γίνεται? Μπορεί να κάνει ζημιά? Εκτός του ότι είναι δύσκολη η σύλληψη... Κ του είπα ότι αν είναι λόγω έλλειψης προγεστερόνης κ μου είπε ότι κ αυτό είναι μια περίπτωση... Κ θα πρέπει να περιμένω στην περίοδο να με δει κ να μου δώσει εξετάσεις....  Έκατσα κ το έψαξα κ είδα ότι από έλλειψη κάνεις αυτόματη αποβολή την οποία έκανα κ ο κύκλος γίνεται πολύ μικρότερος από 28 μέρες κ δεν υπάρχει ροή κ είναι αδύνατον να γίνει σύλληψη χωρίς αυτη... Κ στεναχωριέμαι που δεν μου τα είπαν νωρίτερα να πάω να με δουν μην προσπαθώ για μωράκι τσάμπα... Μου είχαν πει ότι είναι φυσιολογικό μετά την αποβολή κ τώρα μου λέει αυτό... Κάποια εμπειρία? Έχω πέσει ψυχολογικά πάλι..

Κορίτσι μου γλυκό είναι λογικό να έχεις πελαγωσει τώρα αλλά σκέψου όσο μπορείς πιο θετικα!! Αν όντως υπάρχει αυτό το πρόβλημα υπάρχει και λύση! Και αν δεν μείνεις αυτόν τον μήνα έγκυος λόγο αυτού του προβλήματος θα το λύσεις και θα μείνεις τον επόμενο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Κοριτσαρες μου δεν σας ξέχασα απλός σήμερα το πρωί έπρεπε να προσέχω το παλικάρι μας τον ανιψιό μου 6 μηνών γιατί η αδελφή μου είχε δουλειά! Το πρωινό ήταν φανταστικό όπως καταλαβαίνετε. Σήμερα δεν έκανα τεστ τι πρωί και τώρα που ήρθα σπίτι είδα ότι με επισκέφθηκε η κυρία ακατανομαστη!! Ακριβώς 14 μέρες μετά το θετικό τεστ ωορρηξίας!! Άρα το επιβεβαιώνω πια ότι εγώ κάνω ωορρηξία την ημέρα του θετικού τέστ! Πάμε για τον επόμενο μήνα! Τώρα θα κάτσω να σας διαβάσω

Κορίτσι μου, επειδή η δεύτερη φάση του κύκλου, η ωχρινικη, μπορεί να διαρκεί 12-16 ημέρες, εσύ να προσπαθείς και πριν και μετά το θετικό καθώς δεν ξέρεις με σιγουριά πότε κάνεις ωορρηξια.. Μόνο με υπέρηχο μπορούμε να το επιβεβαιώσουμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Η αλήθεια είναι ότι έχω ξαναπάρει και το μόνο που μου δημιούργησε ήταν και εμένα νεύρα και ένα βράδυ θυμαμαι έκλαιγα στο κρεβάτι μονη μου χωρίς λόγο ! Τελικά μόλις μάθαμε ότι ίσως και να μη φύγει καθόλου ο Δικος μου🥰 όποτε θα τον ξεζουμίσω😂

Κορίτσι μου διάβασα τα νέα σου τώρα! Ο γιατρός σου φαίνεται πολύ καλός! Να του έχεις εμπιστοσύνη και αν όχι αυτόν τον μήνα τον επόμενο θα είσαι έγκυος 🤰♥️!! Μου κάνει εντύπωση πάντως που έχεις ΣΠΩ και έχεις χαμηλή τεστοστερόνη! Εγώ έχω υψηλα ανδρογόνα και λόγο αυτού με ταλαιπωρούν και οι τρίχες 🤣🤣 ενώ γενικά είμαι ξανθιά τυχαίνει να βγάζω μαύρες τρίχες σε περίεργα σημεία. Πέρα από αυτό όμως εγώ έχω και υψηλή dhea αν το γράφω σωστά! Ήταν η μοναδική ορμόνη που ήταν πάνω από τα φυσιολογικά! Ενώ εσύ έχεις έλλειψη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Κοριτσαρες μου δεν σας ξέχασα απλός σήμερα το πρωί έπρεπε να προσέχω το παλικάρι μας τον ανιψιό μου 6 μηνών γιατί η αδελφή μου είχε δουλειά! Το πρωινό ήταν φανταστικό όπως καταλαβαίνετε. Σήμερα δεν έκανα τεστ τι πρωί και τώρα που ήρθα σπίτι είδα ότι με επισκέφθηκε η κυρία ακατανομαστη!! Ακριβώς 14 μέρες μετά το θετικό τεστ ωορρηξίας!! Άρα το επιβεβαιώνω πια ότι εγώ κάνω ωορρηξία την ημέρα του θετικού τέστ! Πάμε για τον επόμενο μήνα! Τώρα θα κάτσω να σας διαβάσω

Κοριτσάκι μου δε πειράζει πάμε τον επόμενο κύκλο ξαναααα και δυναμικαααα❤️❤️❤️❤️❤️ χαίρομαι πολύ που το παίρνεις με αισιοδοξία😍 το θαυματακι θα γίνει να είσαι σιγουρη❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Κορίτσι μου, επειδή η δεύτερη φάση του κύκλου, η ωχρινικη, μπορεί να διαρκεί 12-16 ημέρες, εσύ να προσπαθείς και πριν και μετά το θετικό καθώς δεν ξέρεις με σιγουριά πότε κάνεις ωορρηξια.. Μόνο με υπέρηχο μπορούμε να το επιβεβαιώσουμε! 

Συνήθως καταλαβαίνω την ωορρηξία από τους πόνους και πάντα οι πόνοι είναι όταν έχω θετικό τεστ και μετά από 14 μέρες τσουπ έρχεται και η περίοδος! Φυσικά το σωστό είναι να κάνουμε επαφές όλο τον μήνα γιατί όντως υπάρχουν φορές που οι πόνοι ωορρηξίας προηγούνται από την ωορρηξία η και το αντίθετο! Ότι μπορεί να γίνει η ωορρηξία και μετά να έχουμε κάποιους πόνους! ♥️♥️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου διάβασα τα νέα σου τώρα! Ο γιατρός σου φαίνεται πολύ καλός! Να του έχεις εμπιστοσύνη και αν όχι αυτόν τον μήνα τον επόμενο θα είσαι έγκυος 🤰♥️!! Μου κάνει εντύπωση πάντως που έχεις ΣΠΩ και έχεις χαμηλή τεστοστερόνη! Εγώ έχω υψηλα ανδρογόνα και λόγο αυτού με ταλαιπωρούν και οι τρίχες 🤣🤣 ενώ γενικά είμαι ξανθιά τυχαίνει να βγάζω μαύρες τρίχες σε περίεργα σημεία. Πέρα από αυτό όμως εγώ έχω και υψηλή dhea αν το γράφω σωστά! Ήταν η μοναδική ορμόνη που ήταν πάνω από τα φυσιολογικά! Ενώ εσύ έχεις έλλειψη. 

Τώρα κοιτούσα τις ορμονολογικές μου και τεστοστερόνη είχα 0.25 ng/ml και dhea 2,59 μg/dl ! Η τεστοστερόνη μου πλησιάζει προς το κατώτατο όριο που είναι 0.10 και το ανώτατο όριο 0,90 ! Η dhea είναι μια χαρα από ότι βλέπω ! Έγω αυτό που εχω λόγω του συνδρόμου είναι η υπερινσουλιναιμια και βγάζω και φουλ σπυριά 🙄 πρόσωπο και ώμους 😞 από τρίχοφυια βγάζω ελάχιστες στο πηγούνι ! Τι να πω μακάρι να βοηθήσουν αυτές οι βιταμίνες και να μην γίνω σαν αρκούδα αφού ανεβάζουν τα ανδρογόνα😂 και επίσης κάνω καμία ακμή και τρελαθώ😳

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Από κιλά τα πας μια χαραα❤️ αχχχ αυτή η κοιλιτσααααααα❤️❤️❤️  εγώ δεν γνωρίζω αν είναι το μπεμπε αλλά από ότι λένε εδώ τα κοριτσια αυτό θα ειναιιιι😍 τι ωραία τι καλαααα💕 να συνεχίσεις να εχεις μια τελεια εγκυμοσυνη κοριτσάκι μου και σιγά σιγά να ψήσεις τον αντρουλη σου να κάνετε και καμία τρελίτσα 😛

Καλα... Τον σρίμωξα χτες, ο κακομοίρης ήθελε (εκανε μπαμ δηλαδή 😂 ) και με εδιωχνε. Μη χειρότερα δηλαδή!! Φοβάται πάρα πολύ με όσα έχουμε περάσει, και παρόλο που ο γιατρός τον διαβεβαιωσε οτι δεν υπαρχει πρόβλημα (μεχρι και στάσεις μας είπε που δεν θα πιεζουν την κοιλια κλ), αυτός ανένδοτος! Είναι και τέρμα εγκεφαλικός, τι να τον κάνω..

Όχι οτι εγω εχω φουλ ορεξεις, ειδικα με τα συμπτωματα που δεν θελουν να με αποχωριστουν, αλλά ωρες ωρες μου λειπει ρε κοριτσια ο αντρας μου. Μου λειπει αυτη η ανεμελια που ειχαμε!! Εννοειται δεν αλλαζω το μπεμπακι με τιποτα στον κοσμο, αλλά καταλαβαινετε πιστευω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Καλα... Τον σρίμωξα χτες, ο κακομοίρης ήθελε (εκανε μπαμ δηλαδή 😂 ) και με εδιωχνε. Μη χειρότερα δηλαδή!! Φοβάται πάρα πολύ με όσα έχουμε περάσει, και παρόλο που ο γιατρός τον διαβεβαιωσε οτι δεν υπαρχει πρόβλημα (μεχρι και στάσεις μας είπε που δεν θα πιεζουν την κοιλια κλ), αυτός ανένδοτος! Είναι και τέρμα εγκεφαλικός, τι να τον κάνω..

Όχι οτι εγω εχω φουλ ορεξεις, ειδικα με τα συμπτωματα που δεν θελουν να με αποχωριστουν, αλλά ωρες ωρες μου λειπει ρε κοριτσια ο αντρας μου. Μου λειπει αυτη η ανεμελια που ειχαμε!! Εννοειται δεν αλλαζω το μπεμπακι με τιποτα στον κοσμο, αλλά καταλαβαινετε πιστευω...

100%... Εγώ είμαι 25η εβδομάδα , αύριο 26η και λόγω ενός θέματος στον τράχηλο ο γιατρός το απαγόρευσε ενώ στην αρχή δεν είχε θέμα. Είχε βέβαια ο άντρας μου 😂 αλλά τον είχα καταφέρει κάποιες φορές .  Τώρα τίποτα.. αλλά όπως λες ενώ φυσικά εννοείται πως θα κάνω ο.τι πρέπει και δεν το αλλάζω με τίποτα, μου λείπει ο άντρας μου. Το καταλαβαίνω απολυτα δλδ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Κορίτσι μου, επειδή η δεύτερη φάση του κύκλου, η ωχρινικη, μπορεί να διαρκεί 12-16 ημέρες, εσύ να προσπαθείς και πριν και μετά το θετικό καθώς δεν ξέρεις με σιγουριά πότε κάνεις ωορρηξια.. Μόνο με υπέρηχο μπορούμε να το επιβεβαιώσουμε! 

Ναι έχεις δίκαιο! Κ εγώ έμεινα έγκυος μααααααλλον με επαφή πριν την ωορρηξία και απλώς υπήρχε ήδη μέσα το σπερματοζωάριο. Οπότε ποτέ δεν ξέρουμε κορίτσια . Καλύτερα και πριν και μετά και κατά τη διάρκεια 😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η efakii είπε:

@marinamanoulitsa τι εγινε με τη φιλενάδα σου και τα τεστακια της τελικα;; 
@annitakianna κοριτσι μου περιμενουμε νέα σου … 

Εκανε σήμερα αλλά 2 και είναι αρνητικά!!! Αλήθεια σας λέω δεν γίνεται... Να βγάζουν γραμμές έστω και αχνες χωρίς λόγο!! Τραγικό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Καλα... Τον σρίμωξα χτες, ο κακομοίρης ήθελε (εκανε μπαμ δηλαδή 😂 ) και με εδιωχνε. Μη χειρότερα δηλαδή!! Φοβάται πάρα πολύ με όσα έχουμε περάσει, και παρόλο που ο γιατρός τον διαβεβαιωσε οτι δεν υπαρχει πρόβλημα (μεχρι και στάσεις μας είπε που δεν θα πιεζουν την κοιλια κλ), αυτός ανένδοτος! Είναι και τέρμα εγκεφαλικός, τι να τον κάνω..

Όχι οτι εγω εχω φουλ ορεξεις, ειδικα με τα συμπτωματα που δεν θελουν να με αποχωριστουν, αλλά ωρες ωρες μου λειπει ρε κοριτσια ο αντρας μου. Μου λειπει αυτη η ανεμελια που ειχαμε!! Εννοειται δεν αλλαζω το μπεμπακι με τιποτα στον κοσμο, αλλά καταλαβαινετε πιστευω...

Είναι όλα φυσιολογικά και λογικα κορίτσι μου 😀 κάνε υπομονουλα τοτε τι να πω😂 δύσκολο το ξερω αλλά μπρος το μπεμπινι θυσιάζουμε τα πάντα! Ίσως με τον καιρό να καθησυχαστεί λιγακι και να γίνει η δουλιτσα 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Καλα... Τον σρίμωξα χτες, ο κακομοίρης ήθελε (εκανε μπαμ δηλαδή 😂 ) και με εδιωχνε. Μη χειρότερα δηλαδή!! Φοβάται πάρα πολύ με όσα έχουμε περάσει, και παρόλο που ο γιατρός τον διαβεβαιωσε οτι δεν υπαρχει πρόβλημα (μεχρι και στάσεις μας είπε που δεν θα πιεζουν την κοιλια κλ), αυτός ανένδοτος! Είναι και τέρμα εγκεφαλικός, τι να τον κάνω..

Όχι οτι εγω εχω φουλ ορεξεις, ειδικα με τα συμπτωματα που δεν θελουν να με αποχωριστουν, αλλά ωρες ωρες μου λειπει ρε κοριτσια ο αντρας μου. Μου λειπει αυτη η ανεμελια που ειχαμε!! Εννοειται δεν αλλαζω το μπεμπακι με τιποτα στον κοσμο, αλλά καταλαβαινετε πιστευω...

Και εγώ 9 μήνες είχα να κάνω στον πρώτο μου γιο.. Στον δεύτερο κάναμε όσο δεν φούσκωνε η κοιλιά.. Αφού φούσκωσε τέλος δεν ήθελε με τίποτα!!! Φοβόταν μην πάθει κάτι το. Μωρό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annitakianna είπε:

Κοριτσαρες μου δεν σας ξέχασα απλός σήμερα το πρωί έπρεπε να προσέχω το παλικάρι μας τον ανιψιό μου 6 μηνών γιατί η αδελφή μου είχε δουλειά! Το πρωινό ήταν φανταστικό όπως καταλαβαίνετε. Σήμερα δεν έκανα τεστ τι πρωί και τώρα που ήρθα σπίτι είδα ότι με επισκέφθηκε η κυρία ακατανομαστη!! Ακριβώς 14 μέρες μετά το θετικό τεστ  ωορρηξίας!! Άρα το επιβεβαιώνω πια ότι εγώ κάνω ωορρηξία την ημέρα του θετικού τέστ! Πάμε για τον επόμενο μήνα! Τώρα θα κάτσω να σας διαβάσω

Και εγώ το ίδιο επιβεβαίωσα!!!! Την πρώτη ημέρα του θετικού κάνω ωορρηξία.. Λυπάμαι.. Παμε δυναμικά ξανά για τον επόμενο μήνα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου,

Και εμένα ο άντρας μου δεν ήθελε να κάνουμε όσο ήμουν εγκυος 9 μήνες δεν κάναμε τίποτα.. βέβαια εγώ ήθελα σαν την τρελή κι ειδικά όταν γέννησα του δώσαμε κι καταλαβε 🤣🤣

Είμαι 3 μέρες πριν την περιοδο,έκανα τεστ (hometest) αλλά βγήκε αρνητικό τόσο πολύ έξω να έπεσα αφού κάναμε μέρα παρά μέρα πολύ εντύπωση μου κάνει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου γλυκά! Δεν έχω διαβάσει καθόλου θα σας διαβασω σιγά σιγά 

Σήμερα είχα την ωοληψια. Όλα πήγαν τέλεια,πηραμε 19 🙏🏻🙏🏻🙏🏻 ο γιατρός περίμενε πιο λίγα, είναι πολύ αισιόδοξος. Εγώ χρειάστηκε να μείνω 3-4 ώρες περισσότερο στη κλινική γιατί είχα αφορητους πόνους όταν ξύπνησα. Και όταν ήρθα στο σπίτι ένιωσα μια αδιαθεσία. Τώρα καλά,θα μείνω ξαπλωμένη και αύριο θα μας ενημερώσουν πόσα πήγαν καλά 🙏🏻 με ενημέρωσαν οτι θα τα αφήσουν να γίνουν βλαστοκυστες 6 ημερών, άρα την τρίτη θα μάθουμε πόσα προχώρησαν επιτυχώς. 

Αυτά από μένα ελπίζω να είστε όλες καλά♥️♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Natasha24 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου,

Και εμένα ο άντρας μου δεν ήθελε να κάνουμε όσο ήμουν εγκυος 9 μήνες δεν κάναμε τίποτα.. βέβαια εγώ ήθελα σαν την τρελή κι ειδικά όταν γέννησα του δώσαμε κι καταλαβε 🤣🤣

Είμαι 3 μέρες πριν την περιοδο,έκανα τεστ (hometest) αλλά βγήκε αρνητικό τόσο πολύ έξω να έπεσα αφού κάναμε μέρα παρά μέρα πολύ εντύπωση μου κάνει.. 

καλησπερα κορίτσι μου❤️ της εταιρίας αυτής αργούν να δείξουν κορίτσι μου ! Δεν είναι τόσο ευαίσθητα καθώς ανιχνεύουν την ορμονη από 25 και πανω ενώ τα πρώιμης ανίχνευσης ανιχνεύουν από 10 και πανω! Κάνε λίγο υπομονή και κάνε καλύτερα από τα τεστα αυτά που έχεις την ημέρα που περιμενεις περίοδο! Εύχομαι σε κιγες μέρες να μας πεις τα ευχαριστα❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου γλυκά! Δεν έχω διαβάσει καθόλου θα σας διαβασω σιγά σιγά 

Σήμερα είχα την ωοληψια. Όλα πήγαν τέλεια,πηραμε 19 🙏🏻🙏🏻🙏🏻 ο γιατρός περίμενε πιο λίγα, είναι πολύ αισιόδοξος. Εγώ χρειάστηκε να μείνω 3-4 ώρες περισσότερο στη κλινική γιατί είχα αφορητους πόνους όταν ξύπνησα. Και όταν ήρθα στο σπίτι ένιωσα μια αδιαθεσία. Τώρα καλά,θα μείνω ξαπλωμένη και αύριο θα μας ενημερώσουν πόσα πήγαν καλά 🙏🏻 με ενημέρωσαν οτι θα τα αφήσουν να γίνουν βλαστοκυστες 6 ημερών, άρα την τρίτη θα μάθουμε πόσα προχώρησαν επιτυχώς. 

Αυτά από μένα ελπίζω να είστε όλες καλά♥️♥️♥️♥️

Μπραβο κοριτσάκι μου τι ωραία νέα❤️ όλα θα πανε τελεια από δω και περα ❤️ κάτσε και ξεκουράσου και περιμενουμε αύριο να μας πεις τα νέα σου τα οποία θα είναι θετικα είμαι σιγουρη😻🙏 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

καλησπερα κορίτσι μου❤️ της εταιρίας αυτής αργούν να δείξουν κορίτσι μου ! Δεν είναι τόσο ευαίσθητα καθώς ανιχνεύουν την ορμονη από 25 και πανω ενώ τα πρώιμης ανίχνευσης ανιχνεύουν από 10 και πανω! Κάνε λίγο υπομονή και κάνε καλύτερα από τα τεστα αυτά που έχεις την ημέρα που περιμενεις περίοδο! Εύχομαι σε κιγες μέρες να μας πεις τα ευχαριστα❤️

Είμαι ανυπομονηηηηηηη @Girly με νιώθεις??🤣🤣🤣🤣 

Μα πως πήρα λάθος την μάρκα πως το έκανα αυτό.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η efakii είπε:

Κοριτσι μου οτι και να εχεις ειναι αντιμετωπίσιμο!! Υπαρχει και για τα 2 η κατάλληλη θεραπεία ! Οποτε μην στεναχωριεσαι!! Όλα θα γίνουν !! 
 

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου... Απλά πιστεύω έπρεπε να μου πουν να πάω πιο νωρίς εφόσον τους είπα ότι έχω αυτό το θέμα κ θα είχα πάει να δω τι είναι από τα δύο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου γλυκό είναι λογικό να έχεις πελαγωσει τώρα αλλά σκέψου όσο μπορείς πιο θετικα!! Αν όντως υπάρχει αυτό το πρόβλημα υπάρχει και λύση! Και αν δεν μείνεις αυτόν τον μήνα έγκυος λόγο αυτού του προβλήματος θα το λύσεις και θα μείνεις τον επόμενο! 

Μακάρι να με προλάβει ένα μωράκι!!! Αν κ έχω πέσει γιατί θα μπορούσα να κάνω εξετάσεις νωρίτερα κ να μην προσπαθώ τσάμπα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου γλυκά! Δεν έχω διαβάσει καθόλου θα σας διαβασω σιγά σιγά 

Σήμερα είχα την ωοληψια. Όλα πήγαν τέλεια,πηραμε 19 🙏🏻🙏🏻🙏🏻 ο γιατρός περίμενε πιο λίγα, είναι πολύ αισιόδοξος. Εγώ χρειάστηκε να μείνω 3-4 ώρες περισσότερο στη κλινική γιατί είχα αφορητους πόνους όταν ξύπνησα. Και όταν ήρθα στο σπίτι ένιωσα μια αδιαθεσία. Τώρα καλά,θα μείνω ξαπλωμένη και αύριο θα μας ενημερώσουν πόσα πήγαν καλά 🙏🏻 με ενημέρωσαν οτι θα τα αφήσουν να γίνουν βλαστοκυστες 6 ημερών, άρα την τρίτη θα μάθουμε πόσα προχώρησαν επιτυχώς. 

Αυτά από μένα ελπίζω να είστε όλες καλά♥️♥️♥️♥️

Μπράβο κορίτσι μου καλή αρχή κ εύχομαι να μείνεις έγκυος με την πρώτη!!! Όλα καλά θα πάνε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωχ αγχωθηκα τωρα κι αλλο. Εμενα δεν εδωσε σημασία στο αιμάτωμα. Ουτε σαφή απάντηση απο που προέρχεται. Κατι για τόν φθαρτο μου ειπε. Οπως γράφει και στο αρχείο που μου εστειλες. Αλλα οκ... Ισως ηταν σκουντημα τωρα αυτο που έγινε  για να καταλάβω πως δεν τον πολυκαιει και για την έκβαση μου. Χθες φαντάσου δεν αναφερθηκε καν στο αιμάτωμα και τον ρώτησα εγω , ενω ηδη ειχε τελειώσει η εξέταση. Και μου εκανε κοιλιακό υπέρηχο για να το δει και φαινόταν καλύτερα εκει. Φαίνονταν αρκετά μεγαλος αλλα ουτε που ασχολήθηκε. Το μονο που μου ειπε ηταν πως αν η κυηση πήγαινε καλά, δεν θα τον απασχολούσε καν! Και τωρα το αρχείο που έστειλες γραφει αλλο. Εσενα τι σου ειπε; Είδες γράφει και για την προγεστερόνη ότι βοηθάει και οταν την Παρασκευή τον είχα ρωτήσει αν θα βοηθούσε μου ειχε πει οχι αλλα καλου κακου παρε 3 την ημερα. Ποσο στεναχωρηθηκα τωρα .. Οκ... Θα παρω τηλ τον αλλον γιατρό (αυτον της Γερμανίας) και θα ζητήσω ραντεβού εκτάκτως. Μπορεί και στο αιμάτωμα να οφείλεται αυτή η καθυστέρηση;;
    • Δεν ξέρω τι να σου πω.. μόνο από αυτά που μας αναφέρεις εμένα προσωπικά μου έχει προκαλέσει ανασφάλεια.. πόσο μάλλον να το βίωνα κιόλας... Μήπως να κάνεις διπλό υπέρηχο σε διαφορετικούς γιατρούς την ίδια μέρα για μεγαλύτερη ασφάλεια;; Σίγουρα όμως πρέπει να πάρεις άμεσα δεύτερη γνώμη για τα ultro.. μπορεί να μην αρκεί αυτή η ποσότητα για τη περίπτωση σου με τόσο αίμα.. και μόνο γιατρός μπορεί να στο πει.. εγώ δεν θα έχανα χρόνο, ακόμα και αν "δεν είχε νόημα" κατά τα λεγόμενα του συγκεκριμένου κυρίου, θα ήθελα να του δώσω τις καλύτερες δυνατές ελπίδες.. Για το αιμάτωμα με είχες ξαναρωτησει και όσο και να σε ευχαριστώ για την εμψύχωση απέφυγα να απαντήσω.. κυρίως γιατί δεν θέλω να εστιάζω στις αρνητικές στατιστικές και σίγουρα στο να τις μεταδίδω.. χθες είχε μεγαλώσει σε σχέση με δύο εβδομάδες πριν αν και λεπταίνει σε πάχος όπου πιθανότατα σημαίνει ότι απορροφάται σιγά σιγά λέει ο γιατρός.. λίγο που το έψαξα όταν το βρήκαμε, το αιμάτωμα προκαλείται από αποκόλληση του σάκου.. αυτά που διαβάζω είναι αρκετά τρομακτικά αλλά ευτυχώς ο γιατρός μου δεν έδειξε ποτέ να ανησυχεί.. και δεν ένοιωσα με αυτή την έννοια τον φόβο ίσως και που θα έπρεπε..  "Ορισμένοι ερευνητές προτείνουν ότι τα μικρά αιματώματα δεν επηρεάζουν την έκβαση της εγκυμοσύνης. Ωστόσο, άλλες μελέτες υποστηρίζουν την άποψη ότι η έκβαση της εγκυμοσύνης εξαρτάται από το μέγεθος του αιματώματος, την ηλικία της εγκύου και την ηλικία κύησης. Η κλινική σημασία μιας SCH (υποχοριονικό αιμάτωμα) στο πρώτο τρίμηνο μπορεί να προσδιορίσει έναν σημαντικό πληθυσμό εγκύων γυναικών με αυξημένο κίνδυνο δυσμενούς βραχυπρόθεσμης ή μακροχρόνιας εγκυμοσύνης, όπως: κολπική αιμορραγία, αποβολή, υπέρταση, προεκλαμψία, αποκόλληση πλακούντα, πρόωρο τοκετός, ενδομήτρια καθυστέρηση ανάπτυξης (IUGR), εμβρυϊκή δυσφορία, ενδομήτρια θνησιμότητα και περιγεννητική θνησιμότητα. Το θεραπευτικό αποτέλεσμα της ανάπαυσης στο κρεβάτι εξετάστηκε από μια μελέτη η οποία σημείωσε λιγότερες αυτόματες αμβλώσεις και υψηλότερα ποσοστά τελειόμηνης εγκυμοσύνης σε γυναίκες με ανάπαυση στο κρεβάτι." Ένα από τα paper που έγιναν και δημοσιεύθηκαν στην Ελλάδα:  p21-3-15.pdf
    • Είναι χειρότερο το πρωί κορίτσι μου και ειδικά τέτοιες ώρες. Ξεκουμπώνω το παντελόνι στην δουλειά. Δεν παίρνω προγεστερόνη.
    • Πολλά συγχαρητήρια για την προαγωγή σου κορίτσι μου 🥰 👏 καλα εκανες με τα τεστ καλοκαίρι είναι κοιτα να χαλαρώσεις να ξεκουραστείς να πας τις βολτες σου διακοπές αν μπορείτε και να το χαρεις γιατί το άτιμο το καλοκαίρι περναει γρήγορα 😂  
    • Πρήξιμο είναι κορίτσι μου και αν πίνεις και προγεστερονη δεν βοηθάει και πολύ φαντάζομαι το βράδυ είναι ακόμα πιο εντονο σε σχέση με το πρωί όταν ξυπνάς ;
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...