Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μάης κι έχει η γης φορέσει τα καλά της για ν’ αρέσει. Ο κυρ-Ήλιος την κοιτά και τον πελαργό διατάζει να κατέβει να μας φέρει μωρουδακια αφράτα, μοσχοβολιστα🌸


marinamanoulitsa

Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η singing in the rain είπε:

Γεια σου κορίτσι μου!!  Μπράβο στον άντρα σου που κάνει κι αυτός την προσπάθειά του!! Κι εμένα το έχει κάνει κι ας μην έχει πολλή όρεξη, το έχω καταλάβει.. όταν είμαι στις γόνιμες.. εν τω μεταξύ έχει μάθει και μετράει κι αυτός τις μέρες!😄😄 μου λέει είσαι στις γόνιμες ε?

Εγώ πάντως πιστεύω ότι θα πιάσουμε το σποράκι τις μέρες που η επιθυμία θα είναι πολύ έντονη κι απ' τις δυο πλευρές! π.χ. όταν κάναμε το σπερμοδιάγραμμα που βγήκε μέτριο ας πούμε, ούτε τέλειο ούτε κακό, μου λέει ''βρε μωρό μου θα βγει σωστό? αφού έβλεπα το κύπελλο και μου έπεφτε η όρεξη''.. και όντως δε βγήκε πολύ ποσότητα..  

Σίγουρα θα το κάνουμε τις μέρες που πρέπει, δε λέω, αλλά πιστεύω στο αυθόρμητο θα γίνει το θαυματάκι !😁❤️❤️❤️ Εσείς τι λέτε?

Θα γίνει το θαύματακι δεν μπορεί!!!! Μια χαρά ο άντρας σου έχει μάθει τις γόνιμες!!! Εμένα είναι το έκανες τέστ τι λέει έγινε έντονο??? Σήμερα μου είπε μην ξεχάσεις το τεστ μην το χάσουμε 😂😂 ξεκίνησε καλά αυτός ο μήνας με τεστ εγκυμοσύνης νομίζω έρχεται η μπεμπεδοσκονη για όλες μας 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κορίτσι μου πάει καλαα βλέπω❤️ κάνε ένα και το βραδακι! Εγώ πιστεύω αύριο απόγευμα βραδακι θα είσαι στο πικ! Μη κανεις με πρωινα ουρα! Κάνε από το μεσημερι και μετά! 🙏

Το πικ δεν το έχω πετύχει ακόμα δλδ να είναι φουλ κόκκινο μέχρι τώρα... Θα κάνω κ το βράδυ δεν θα αφήσω να μου ξεφύγει αυτήν την φορά 😜.. τα ψηφιακά μπορείς να τα κάνεις  κ με πρωινά ούρα για αυτό το είπα 😁... Κ μεσημέρι πάλι τα απλά τεστ... Ααααααα θα τρελαθώ θα κάνω όλη την ώρα τεστακιαααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Το πικ δεν το έχω πετύχει ακόμα δλδ να είναι φουλ κόκκινο μέχρι τώρα... Θα κάνω κ το βράδυ δεν θα αφήσω να μου ξεφύγει αυτήν την φορά 😜.. τα ψηφιακά μπορείς να τα κάνεις  κ με πρωινά ούρα για αυτό το είπα 😁... Κ μεσημέρι πάλι τα απλά τεστ... Ααααααα θα τρελαθώ θα κάνω όλη την ώρα τεστακιαααααααα

Χαχαχαχαχ και εγώ παθαίνω εμμονή 😂😂😂 ααα δεν το ήξερα ότι τα ψηφιακά μπορείς και πρωί🤪 ναι κάνε το βράδακι και μετά από αύριο❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλεεεε δε σας προλαβαίνωωωω!!!

Εγώ είπα να μη κάνω τέστ αυτόν τον μήνα και από χθες που τελείωσε η περίοδος και καθάρισα έχω πολλά υγρα. Άραγε θα κάνω πάλι νωρίς ωορηξια? Ούτε που ξέρω! Βέβαια δεν είναι υγρά σαν ασπράδι ,είναι μια μίξη! Τέλος πάντων βλέποντας και κάνοντας! Σήμερα θα βγω και για ποτό με τον άντρα μου επιτέλους και την άλλη βδομάδα θα έχω άδεια ! Έκατσε έτσι! Το είχα ξεχάσει εντελώς ότι θα έχω άδεια! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Ας πω και γω τα δικά μου😂😂😂 λοιπόν χθες ξεκίνησα το πρώτο τεστ ωορρηξιας και ήταν αρνητικο βέβαια αλλά η τιμή ήταν 0,13 και έκανα και σήμερα αλλά όμως είχα πιει αρκετό νεράκι και καφέ και ήταν 0,11 προφανώς θα επαναλάβω το απογευματάκι καθώς μου ήρθαν τα τεστακια που παρηγγειλα και έχω πάνω από 25😂 ! Τι θέλω να πω με αυτό : όλες τις άλλες φορές ξεκινούσε η ορμονη με 0.03 , 0,04 ! Λέτε να κάνω νωρίτερα ωορρηξια σε σχέση με τις άλλες φορές ή λέω μπούρδες; 😂😂😂 σήμερα είμαι 11η μέρα του κύκλου και θετικο τους τελευταίους μήνες βγαίνει 18η μέρα του κύκλου!

Βρε αφού σου είπα ότι υπάρχει αυτή η πιθανότητα να κάνεις πιο νωρίς ωορρηξία λογο φαρμάκων!! Έστω και 2 μέρες νωρίτερα να κάνεις ωορρηξία κέρδος είναι.. συνέχισε τα τεστακια και πιστεύω ίσως στο τέλος της εβδομάδας να έχεις θετικό! Ανέβασε λίγο φωτό να δω πως ήταν το τέστ σου. Θα σου ανεβάσω και εγώ το δικό μου να δεις πως ήταν την 12 μερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η cat12 είπε:

Έκανα τεστακι κορίτσια είναι πιο σκούρο από χθές λέτε να κάνω κ αργά το βράδυ??? Η αύριο πρωί που μου έχουν μείνει κάτι ψηφιακά?

IMG_20230505_170025.jpg

Πάει πάρα πολύ καλά η ορμόνη! Για σήμερα δεν το πιστεύω αλλά αύριο πιθανόν να βγει θετικό!! Άντε κορίτσι μου πιστεύω είναι ο μήνας σου και της @Mpourmpoulo

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Καλεεεε δε σας προλαβαίνωωωω!!!

Εγώ είπα να μη κάνω τέστ αυτόν τον μήνα και από χθες που τελείωσε η περίοδος και καθάρισα έχω πολλά υγρα. Άραγε θα κάνω πάλι νωρίς ωορηξια? Ούτε που ξέρω! Βέβαια δεν είναι υγρά σαν ασπράδι ,είναι μια μίξη! Τέλος πάντων βλέποντας και κάνοντας! Σήμερα θα βγω και για ποτό με τον άντρα μου επιτέλους και την άλλη βδομάδα θα έχω άδεια ! Έκατσε έτσι! Το είχα ξεχάσει εντελώς ότι θα έχω άδεια! 

 

 Να περάσετε όμορφα κορίτσι μου με τον αντρουλη σου!! Και καλό βόλι 🤣🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Καλεεεε δε σας προλαβαίνωωωω!!!

Εγώ είπα να μη κάνω τέστ αυτόν τον μήνα και από χθες που τελείωσε η περίοδος και καθάρισα έχω πολλά υγρα. Άραγε θα κάνω πάλι νωρίς ωορηξια? Ούτε που ξέρω! Βέβαια δεν είναι υγρά σαν ασπράδι ,είναι μια μίξη! Τέλος πάντων βλέποντας και κάνοντας! Σήμερα θα βγω και για ποτό με τον άντρα μου επιτέλους και την άλλη βδομάδα θα έχω άδεια ! Έκατσε έτσι! Το είχα ξεχάσει εντελώς ότι θα έχω άδεια! 

 

Ααααα να πάτε να περάσετε όμορφα ❤️ εγώ αυτό που έχω καταλάβει από εμένα με το που ξεκινάω υγρά σε περίπου δύο τρεις μέρες ανεβαίνει η ορμόνη!!! Ο κάθε οργανισμός βέβαια είναι διαφορετικός!!! Εύχομαι να είναι ο τυχερός μήνας ❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mpourmpoulo κορίτσι μου δες τα δικά μου τέστ! Ξεκίνησα την 12η μέρα και έγινε θετικό 16η κ 17η μέρα!! Το τελευταίο που είναι στην άκρη τιμωρία μόνο του είναι το σημερινό 🤣🤣

IMG_20230505_182000.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

@Mpourmpoulo κορίτσι μου δες τα δικά μου τέστ! Ξεκίνησα την 12η μέρα και έγινε θετικό 16η κ 17η μέρα!! Το τελευταίο που είναι στην άκρη τιμωρία μόνο του είναι το σημερινό 🤣🤣

IMG_20230505_182000.jpg

Αλήθεια τώρα είναι σκούρο αρκετά το σημερινό!!!! Νομίζω κάτι γίνεται Αννίτα μουυυυυυυ!!!! Δεν μπορειιιιιι!!!! Κάπου είχα διαβάσει για την δεύτερη ωορηξια ότι γίνεται συνήθως κοντά με την πρώτη αν το βρω πάλι θα σας το στείλω... Μου είχε κάνει εντύπωση κ λέω τόσο κοντά στις μέρες? Τώρα δεν ξέρω αν ισχύει σίγουρα δεν θυμάμαι αν ήταν από γιατρό αυτό που είχα διαβάσει... Ήταν ένα άρθρο που έλεγε για αυτό.... Εύχομαι πραγματικά να είναι σπορακιιι!!! Θα περιμένουμε ανυπόμονα για το τεστ εγκυμοσύνης!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

@Mpourmpoulo κορίτσι μου δες τα δικά μου τέστ! Ξεκίνησα την 12η μέρα και έγινε θετικό 16η κ 17η μέρα!! Το τελευταίο που είναι στην άκρη τιμωρία μόνο του είναι το σημερινό 🤣🤣

IMG_20230505_182000.jpg

Τώρα βέβαια έχουν ξεθωριάσει αλλά θυμάμαι πόσο έντονα ήταν... Αυτά είναι περίπου 10 μέρες από την αποβολή κ τα έκανα για να δω πότε θα αδιαθετησω περίπου... Όπως βλέπεις τσάμπα τα έκανα γιατί ήταν συνέχεια θετικά κ είχα καταμπερδευτει... Δεν βρήκα ούτε ωορηξια ούτε τίποτα... Φαντάζομαι είχα ανεβασμένες ακόμα τις ορμόνες από την εγκυμοσύνη κ ήταν έτσι... Δεν είχα κάνει κ χοριακη να δω αν είχε μηδενίσει... 

IMG_20230505_183637.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Αλήθεια τώρα είναι σκούρο αρκετά το σημερινό!!!! Νομίζω κάτι γίνεται Αννίτα μουυυυυυυ!!!! Δεν μπορειιιιιι!!!! Κάπου είχα διαβάσει για την δεύτερη ωορηξια ότι γίνεται συνήθως κοντά με την πρώτη αν το βρω πάλι θα σας το στείλω... Μου είχε κάνει εντύπωση κ λέω τόσο κοντά στις μέρες? Τώρα δεν ξέρω αν ισχύει σίγουρα δεν θυμάμαι αν ήταν από γιατρό αυτό που είχα διαβάσει... Ήταν ένα άρθρο που έλεγε για αυτό.... Εύχομαι πραγματικά να είναι σπορακιιι!!! Θα περιμένουμε ανυπόμονα για το τεστ εγκυμοσύνης!!!

 

στις πριν 21 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Τώρα βέβαια έχουν ξεθωριάσει αλλά θυμάμαι πόσο έντονα ήταν... Αυτά είναι περίπου 10 μέρες από την αποβολή κ τα έκανα για να δω πότε θα αδιαθετησω περίπου... Όπως βλέπεις τσάμπα τα έκανα γιατί ήταν συνέχεια θετικά κ είχα καταμπερδευτει... Δεν βρήκα ούτε ωορηξια ούτε τίποτα... Φαντάζομαι είχα ανεβασμένες ακόμα τις ορμόνες από την εγκυμοσύνη κ ήταν έτσι... Δεν είχα κάνει κ χοριακη να δω αν είχε μηδενίσει... 

IMG_20230505_183637.jpg

Κορίτσι μου θα προσπαθήσω να κρατηθώ μέχρι την Κυριακή για αν είναι 3 μέρες πριν την αναμενόμενη! Αλλά αν δεν αντέξω θα κάνω ένα αύριο το πρωί! Τα δικά σου τέστ είχαν σκαμπανεβάσματα αρκετά λόγο των ορμονών. Είναι φυσιολογικό που ήταν έτσι . Τώρα θα δεις πόσο πιο ομαλά θα είναι τα τεστ! Θα κάνει σωστή κορύφωση η ορμόνη και θα το πιάσεις το σπορακι 🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

 

Κορίτσι μου θα προσπαθήσω να κρατηθώ μέχρι την Κυριακή για αν είναι 3 μέρες πριν την αναμενόμενη! Αλλά αν δεν αντέξω θα κάνω ένα αύριο το πρωί! Τα δικά σου τέστ είχαν σκαμπανεβάσματα αρκετά λόγο των ορμονών. Είναι φυσιολογικό που ήταν έτσι . Τώρα θα δεις πόσο πιο ομαλά θα είναι τα τεστ! Θα κάνει σωστή κορύφωση η ορμόνη και θα το πιάσεις το σπορακι 🥰🥰

Αχ μακάρι κορίτσι μου να τα καταφέρουμε!!!! Ελπίζω να έχεις θετικό τεστακι 🥰🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@annitakianna πολύ ελπιδοφόρο το τεστ ωορρηξίας σου!!! Εύχομαι να δούμε και το θετικό τεστακι σου οπότε το αποφασίσεις! Επίσης και τα πολλά υγρά είναι πολύ καλό σημάδι! 

@Mpourmpoulo όλα δείχνουν ότι θα γίνει νωρίτερα η ωορηξια σου!!!! Άντε με το καλό να το πιάσετε αυτή τη φορά το σπορακι!!! Τώρα είσαι και φουλ διαβάτη! 

@Cat96 όλα πηγαίνουν τέλεια και έτσι θα συνεχίσουν κορίτσι μου!! Είναι εδώ το μωράκι σου! Σε λίγο καιρό θα το δεις κιόλας να κάνει τούμπες και να κουνιέται! Όλα θα πάνε υπέροχα!

@Elli13,μας έλειψες αρχηγέ! Ξεκίνησες να το χαίρεσαι η να βγάλω την παντόφλα? Σου στέλνω άπειρα φιλιά στην κοιλιά!!

@cat12 εγώ πιστεύω σήμερα ξημέρωμα με αύριο θα είναι στο πικ της. Μην κάνεις πρωί όμως,πάντα τα τεστ ωορρηξίας μετά το μεσημέρι. Αν σας βγει σήμερα και έχετε επαφή αύριο θα περιμένουν οι κολυμβητές το αβγό να βουτήξουν!!!

@singing in the rain και εγώ έτσι πιστεύω! Τα αυθόρμητα είναι τα καλύτερα! Εγώ πάντως έτσι είχα πιάσει! 

@lilbern πολύ χαίρομαι που σε ξέχασε η κυρία! Αν και αύριο δεν έρθει κάνε ένα τεστ! Έχουμε πολλά παραδείγματα που το τεστ έδειξε την αναμενόμενη ημερομηνία και έπειτα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Girly είπε:

@annitakianna πολύ ελπιδοφόρο το τεστ ωορρηξίας σου!!! Εύχομαι να δούμε και το θετικό τεστακι σου οπότε το αποφασίσεις! Επίσης και τα πολλά υγρά είναι πολύ καλό σημάδι! 

@Mpourmpoulo όλα δείχνουν ότι θα γίνει νωρίτερα η ωορηξια σου!!!! Άντε με το καλό να το πιάσετε αυτή τη φορά το σπορακι!!! Τώρα είσαι και φουλ διαβάτη! 

@Cat96 όλα πηγαίνουν τέλεια και έτσι θα συνεχίσουν κορίτσι μου!! Είναι εδώ το μωράκι σου! Σε λίγο καιρό θα το δεις κιόλας να κάνει τούμπες και να κουνιέται! Όλα θα πάνε υπέροχα!

@Elli13,μας έλειψες αρχηγέ! Ξεκίνησες να το χαίρεσαι η να βγάλω την παντόφλα? Σου στέλνω άπειρα φιλιά στην κοιλιά!!

@cat12 εγώ πιστεύω σήμερα ξημέρωμα με αύριο θα είναι στο πικ της. Μην κάνεις πρωί όμως,πάντα τα τεστ ωορρηξίας μετά το μεσημέρι. Αν σας βγει σήμερα και έχετε επαφή αύριο θα περιμένουν οι κολυμβητές το αβγό να βουτήξουν!!!

@singing in the rain και εγώ έτσι πιστεύω! Τα αυθόρμητα είναι τα καλύτερα! Εγώ πάντως έτσι είχα πιάσει! 

@lilbern πολύ χαίρομαι που σε ξέχασε η κυρία! Αν και αύριο δεν έρθει κάνε ένα τεστ! Έχουμε πολλά παραδείγματα που το τεστ έδειξε την αναμενόμενη ημερομηνία και έπειτα! 

Δεν θα τον αφήσω να την γλυτώσει ούτε σήμερα 😁😁😁 επαφή μόλις γυρίσει!!! Έφυγε για μια δουλειά κ θα έρθει σε κάνα δυωρο.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Girly είπε:

Καλεεεε δε σας προλαβαίνωωωω!!!

Εγώ είπα να μη κάνω τέστ αυτόν τον μήνα και από χθες που τελείωσε η περίοδος και καθάρισα έχω πολλά υγρα. Άραγε θα κάνω πάλι νωρίς ωορηξια? Ούτε που ξέρω! Βέβαια δεν είναι υγρά σαν ασπράδι ,είναι μια μίξη! Τέλος πάντων βλέποντας και κάνοντας! Σήμερα θα βγω και για ποτό με τον άντρα μου επιτέλους και την άλλη βδομάδα θα έχω άδεια ! Έκατσε έτσι! Το είχα ξεχάσει εντελώς ότι θα έχω άδεια! 

 

Δώστου να καταλαβειιιιιιιιι!! Αντε καλή επιτυχιααα και σε σεναααα❤️❤️❤️❤️ και καλό βολιιιιιιιι😂😂😂😂😻😻😻😻 ωωω αδειααα τελειααα😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

@Mpourmpoulo κορίτσι μου δες τα δικά μου τέστ! Ξεκίνησα την 12η μέρα και έγινε θετικό 16η κ 17η μέρα!! Το τελευταίο που είναι στην άκρη τιμωρία μόνο του είναι το σημερινό 🤣🤣

IMG_20230505_182000.jpg

Εμένα είναι έτσι τα δικά μου 10η και 11η μέρα ! Είναι νωρίς το ξερω απλά τις άλλες φορές που έκανα τόσο νωρίς τεστακια ήταν πιο άχνα έχω την εντύπωση! Ψάχνω ψηλούς στα άχυρα γτ θέλω πολύ να γίνει νωρίτερα η ωορρηξια 😂😂😂

IMG_7009.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Εμένα είναι έτσι τα δικά μου 10η και 11η μέρα ! Είναι νωρίς το ξερω απλά τις άλλες φορές που έκανα τόσο νωρίς τεστακια ήταν πιο άχνα έχω την εντύπωση! Ψάχνω ψηλούς στα άχυρα γτ θέλω πολύ να γίνει νωρίτερα η ωορρηξια 😂😂😂

IMG_7009.jpeg

Μια χαρά είναι τα τεστ μοιάζουν πολύ με αυτά που έκανα εγώ στην 12η μέρα!! Πόσο σου βγάζει στη εφαρμογή? Εμένα μου τα έβγαζε 18 στην αρχή. Μετά 23 μετά 90 και μετά 1.40

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Μια χαρά είναι τα τεστ μοιάζουν πολύ με αυτά που έκανα εγώ στην 12η μέρα!! Πόσο σου βγάζει στη εφαρμογή? Εμένα μου τα έβγαζε 18 στην αρχή. Μετά 23 μετά 90 και μετά 1.40

Το χθεσινό το βγάζει 0,13 και το σημερινό 0,11 αλλά είχα πιει νερό και καφέ ! Άμα κάνω 16η μέρα ωορρηξια θα κάνω κωλοτούμπες 🙏🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Το χθεσινό το βγάζει 0,13 και το σημερινό 0,11 αλλά είχα πιει νερό και καφέ ! Άμα κάνω 16η μέρα ωορρηξια θα κάνω κωλοτούμπες 🙏🙏🙏🙏

Αυτό με τα υγρά το έχω απορία! Εγώ πίνω αρκετό νερό, τουλάχιστον δύο λίτρα και πίνω και χυμό και τσάι.. το δίωρο δηλαδή πριν το τεστ να έχουμε πιει πχ ένα ποτήρι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η singing in the rain είπε:

Αυτό με τα υγρά το έχω απορία! Εγώ πίνω αρκετό νερό, τουλάχιστον δύο λίτρα και πίνω και χυμό και τσάι.. το δίωρο δηλαδή πριν το τεστ να έχουμε πιει πχ ένα ποτήρι;

Ναι ναι να μην έχεις πιει πολλα υγρα αν και αν είναι ας πούμε η ορμονη στο πικ όσο νερό και να πιεις θα δειξει 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μου καλημέρα!! Ελπίζω να είστε όλες καλά! Εγώ χθες το βράδυ πήγα για ουζακι και δεν μπήκα καθόλου να δω τι κάνετε! Ήθελα να κάνω μια ερώτηση που έχει σχέση με το σπέρμα! Εμείς όπως ξέρετε κάναμε ένα σπερμοδιαγραμμα στην Θεσσαλονίκη σε ένα εξειδικευμένο κέντρο πέρυσι! Όλα ήταν καλα όσο αφορά την κινητικότητα αριθμό και μορφολογία και ph κτλ. Αλλά δεν κάναμε κατάτμηση dna γιατί ο γιατρός θεώρησε ότι σε ένα καλό σπέρμα δεν υπάρχει λόγος να γίνουν περισσότερες εξετάσεις! Αλλά τώρα έχω αρχίσει να σκέφτομαι ότι πρέπει να γίνει και η κατάτμηση. Εδω στην πόλη που είμαι λοιπόν πήρα τηλέφωνο σε κάποια μικροβιολογικα και ρώτησα αν κάνουν κατάτμηση και μόνο 1 μικροβιολογικό μου είπε ότι κάνουν. Η απορία μου είναι η εξής: πρέπει να γίνει σε εξειδικευμένο κέντρο αυτή η εξέταση η και σε απλό μικροβιολογικό είναι αξιόπιστο το αποτέλεσμα?? Συγνώμη για το σεντόνι πρωί πρωί 🤣😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου καλημέρα!! Ελπίζω να είστε όλες καλά! Εγώ χθες το βράδυ πήγα για ουζακι και δεν μπήκα καθόλου να δω τι κάνετε! Ήθελα να κάνω μια ερώτηση που έχει σχέση με το σπέρμα! Εμείς όπως ξέρετε κάναμε ένα σπερμοδιαγραμμα στην Θεσσαλονίκη σε ένα εξειδικευμένο κέντρο πέρυσι! Όλα ήταν καλα όσο αφορά την κινητικότητα αριθμό και μορφολογία και ph κτλ. Αλλά δεν κάναμε κατάτμηση dna γιατί ο γιατρός θεώρησε ότι σε ένα καλό σπέρμα δεν υπάρχει λόγος να γίνουν περισσότερες εξετάσεις! Αλλά τώρα έχω αρχίσει να σκέφτομαι ότι πρέπει να γίνει και η κατάτμηση. Εδω στην πόλη που είμαι λοιπόν πήρα τηλέφωνο σε κάποια μικροβιολογικα και ρώτησα αν κάνουν κατάτμηση και μόνο 1 μικροβιολογικό μου είπε ότι κάνουν. Η απορία μου είναι η εξής: πρέπει να γίνει σε εξειδικευμένο κέντρο αυτή η εξέταση η και σε απλό μικροβιολογικό είναι αξιόπιστο το αποτέλεσμα?? Συγνώμη για το σεντόνι πρωί πρωί 🤣😁

Καλημέρα.. εμείς είχαμε κάνει κατάτμηση, η οποία παρά το ότι το σπερμοδιάγραμμα ήταν καλό…(όχι άριστο απλώς μέτριο προς καλό), ήταν χάλια…την κάναμε σε εξειδικευμένο εργαστήριο και για να καταλάβεις το σπερμοδιαγραμμα κόστιζε 140 και η κατάτμηση μόνο 160€…κατά τη γνώμη μου αν θέλετε να το κάνετε καλύτερα σε εξειδικευμένο εργαστήριο…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου καλημέρα!! Ελπίζω να είστε όλες καλά! Εγώ χθες το βράδυ πήγα για ουζακι και δεν μπήκα καθόλου να δω τι κάνετε! Ήθελα να κάνω μια ερώτηση που έχει σχέση με το σπέρμα! Εμείς όπως ξέρετε κάναμε ένα σπερμοδιαγραμμα στην Θεσσαλονίκη σε ένα εξειδικευμένο κέντρο πέρυσι! Όλα ήταν καλα όσο αφορά την κινητικότητα αριθμό και μορφολογία και ph κτλ. Αλλά δεν κάναμε κατάτμηση dna γιατί ο γιατρός θεώρησε ότι σε ένα καλό σπέρμα δεν υπάρχει λόγος να γίνουν περισσότερες εξετάσεις! Αλλά τώρα έχω αρχίσει να σκέφτομαι ότι πρέπει να γίνει και η κατάτμηση. Εδω στην πόλη που είμαι λοιπόν πήρα τηλέφωνο σε κάποια μικροβιολογικα και ρώτησα αν κάνουν κατάτμηση και μόνο 1 μικροβιολογικό μου είπε ότι κάνουν. Η απορία μου είναι η εξής: πρέπει να γίνει σε εξειδικευμένο κέντρο αυτή η εξέταση η και σε απλό μικροβιολογικό είναι αξιόπιστο το αποτέλεσμα?? Συγνώμη για το σεντόνι πρωί πρωί 🤣😁

Καλημέρα εμείς είχα με πάει σε εξειδικευμένο κέντρο στην Αθήνα 

η γνωμη μου είναι όταν ο αντρας πάει να κάνει εξετάσεις καλά είναι να πηγαίνει σε εξειδικευμένα κέντρα να το κάνει εμείς κάναμε σπερμοδιαγραμμα κάναμε για το dna και εννοείται κάναμε και καλλιέργεια για κάποιο μικρόβιο 

βρήκαμε ένα μικρόβιο όπου επηρέαζε λίγο το ph και τον αριθμό τον σπερματοζωαρίων και το dna είχαμε ένα καλό σπερμοδιαγραμμα αλλά μπορούσαμε να το βελτιώσουμε και άλλο 

Και έτσι χρειάστηκε να πάρουμε αντιβίωση και δυο για το μικρόβιο για ένα μήνα αλλά συνεχίσαμε κανονικα της επαφες 

Όλο αυτά τα πληρώσαμε 300 ευρώ αλλά είπε ο αντρας αφού θα πάω Αθήνα θα τα κάνω όλα γιατί δεν είναι και πολύ εύκολη διαδικασία να δίνει ξανά σπερμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...