Μετάβαση σε περιεχόμενο

Απρίλη που φέρνεις την δροσιά και όμορφα λουλουδάκια, γέμισε τις κοιλίτσες μας αφράτα μωρουδάκια 🌺🌸🌷💐🍼🍼


Rena92

Recommended Posts

στις πριν 7 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Σε εμένα πάντως η ωορρηξία έγινε την πρώτη ημέρα του θετικού τεστ ωορρηξίας με βάση την ημέρα που μου ήρθε περίοδος... 

Και εμένα με βάσει την υοερηχογραφική ηλικία του μπεμπε ωορρηξία έκανα την πρώτη μέρα του θετικού τεστ. Είχα και την επόμενη μέρα θετικό τεστ να τονίσω, αλλά όπως φάνηκε το σποράκι το τσακώσαμε την πρώτη μέρα. Αν είχα περιμένει να πέσει η ορμόνη, χαιρετίσματα!! Μην χάνετε έτσι τις γόνιμες μέρες δεν ξέρετε πότε ακριβώς θα γίνει η ωορρηξια ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η efakii είπε:

κορίτσια και γω την ημέρα που βλεπω το θετικό τεστ μετα απο 14 μέρες αδιαθετώ… τωρα εχω μπερδευτει παρα πολυ 🥴🥴🥴 τελικα ποτε ξεκινα το αυγουλακι να ειναι «διαθέσιμο»;;;

Είχα μιλήσει εκεινες τις μερες με την Hometest μέσω instagram. Αυτό που μου είπαν είναι:

ΕΠΑΦΕΣ ΤΗ ΜΕΡΑ ΤΟΥ ΘΕΤΙΚΟΥ ΚΑΙ ΤΙΣ 2 ΕΠΟΜΕΝΕΣ!! Καπου εκεί ενδιαμέσα ειναι διαθεσιμο το αυγό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Elli13 είπε:

Και εμένα με βάσει την υοερηχογραφική ηλικία του μπεμπε ωορρηξία έκανα την πρώτη μέρα του θετικού τεστ. Είχα και την επόμενη μέρα θετικό τεστ να τονίσω, αλλά όπως φάνηκε το σποράκι το τσακώσαμε την πρώτη μέρα. Αν είχα περιμένει να πέσει η ορμόνη, χαιρετίσματα!! Μην χάνετε έτσι τις γόνιμες μέρες δεν ξέρετε πότε ακριβώς θα γίνει η ωορρηξια ❤️

Εγώ αξιοποιώ όλες τις γόνιμες μέρες😂 ήρθα σε επαφή Παρασκευή Σάββατο Κυριακή που είχα το θετικο τεστ και θα έρθω και σήμερα και αν καταφέρουμε και αύριο το πρωί ❤️ μακάρι να το τσάκωσα χθες που ήταν το θετικο ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Σε εμένα πάντως η ωορρηξία έγινε την πρώτη ημέρα του θετικού τεστ ωορρηξίας με βάση την ημέρα που μου ήρθε περίοδος... 

Και μένα πάντα έρχεται η περίοδος 14 μέρες μετά το θετικό τεστ αλλά η @Mpourmpoulo το θετικό το είχε εχθές οπότε νομίζω ότι και σήμερα πρέπει να έρθει σε επαφή οποιαδήποτε για να είναι καλυμμένη!! 

Κορίτσι μου εγώ έκανα τεστ τελικά και ήταν αρνητικά και τα 2 που έκανα το ένα μάλιστα είχε γραμμή indent πάλι!! Πολύ ταλαιπωρία αυτές οι γραμμές!! Τώρα ελπίζω η @Cat96 να μας πει τα ευχάριστα να πάρουμε τα πάνω μας λίγο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Και μένα πάντα έρχεται η περίοδος 14 μέρες μετά το θετικό τεστ αλλά η @Mpourmpoulo το θετικό το είχε εχθές οπότε νομίζω ότι και σήμερα πρέπει να έρθει σε επαφή οποιαδήποτε για να είναι καλυμμένη!! 

Κορίτσι μου εγώ έκανα τεστ τελικά και ήταν αρνητικά και τα 2 που έκανα το ένα μάλιστα είχε γραμμή indent πάλι!! Πολύ ταλαιπωρία αυτές οι γραμμές!! Τώρα ελπίζω η @Cat96 να μας πει τα ευχάριστα να πάρουμε τα πάνω μας λίγο 

 Ναι ναι σήμερα θα έρθω σε επαφουλα σίγουρα ! Για αύριο παίζεται γτ ο Δικος μπυ φεύγει πρωί πρωί για δουλειά και θα έχει βαρδια αύριο όποτε θα επιστρέψει μεθαύριο το μεσημερι! Κοριτσάκι μου εύχομαι να δεις θετικο αύριο 🙏🙏🙏🙏🫶🫶🫶 ναι περιμενουμε την @Cat96 🤞😍❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η efakii είπε:

Καλημερουδια και γω απο όνειρα άστο απόψε …. 2 φορες ειδα οτι έκανα τεστ παι έβγαινε θετικό …. 😤😤 τι θα γινει δεν ξέρω…. 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️ 

μήπως ομως αυτα τα πονάκια ,ειναι πονάκια εμφύτευσης ;;; 😋 πόσες μέρες μετα την ωορηξια εισαι ;; 

Δν ξέρω το πρωί ξύπνησα και πονούσα λες και θ μ ερχόταν επιτόπου περίοδος και πήγα κ δυο φορές τουαλέτα όπως όταν έχω περίοδο την πρώτη μέρα ! 
Αν υπολογίσουμε ότι το προηγούμενο Σάββατο έγινε η ωορρηξια που ένιωθα τον πόνο τότε είμαι 9 μέρες μετά την ωορρηξια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου, βγήκαν τα αποτελέσματα 16,30 η χοριακή και η προγεστερόνη εντός ορίων που στην προηγούμενη εγκυμοσύνη ήταν πολύ χαμηλή !

Και εκεί που πήγα να χαρώ έστειλα τα αποτελέσματα στην μαία του γυναικολόγου μου που τυγχάνει να ήταν και συμμαθήτριά μου στο γυμνάσιο - λύκειο και μου έβαλε χέρι. Ότι πολύ κακώς έκανα εξετάσεις πριν την καθυστέρηση και ότι τα αποτελέσματα δεν είναι αξιόπιστα γιατί μπορεί να μου ερχόταν περίοδος και να είναι βιοχημική σαν την προηγουμένη και να μην το καταλάβαινα και επίσης δεν είναι σωστό να υποστηρίζουμε μια εγκυμοσύνη που μπορεί να μην εξελίσσεται καλά!

Προκαθόρισε το μέλλον την εγκυμοσύνης μου και μου έκοψε τα φτερά…αισθάνθηκα σαν να είναι δασκάλα και να με επιπλήττει για το τραγικό λάθος που έκανα…δεν το είπα στον σύζυγό μου ακόμα γιατί θα εκνευριστεί πάρα πολύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Δν ξέρω το πρωί ξύπνησα και πονούσα λες και θ μ ερχόταν επιτόπου περίοδος και πήγα κ δυο φορές τουαλέτα όπως όταν έχω περίοδο την πρώτη μέρα ! 
Αν υπολογίσουμε ότι το προηγούμενο Σάββατο έγινε η ωορρηξια που ένιωθα τον πόνο τότε είμαι 9 μέρες μετά την ωορρηξια 

 κάνε τεστάκι κορίτσι μου, και εγώ νιώθω αυτά τα πανάκια και είναι φυσιολογικά λένε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Cat96 είπε:

 κάνε τεστάκι κορίτσι μου, και εγώ νιώθω αυτά τα πανάκια και είναι φυσιολογικά λένε!

Λες και θ σ ρθει περίοδος επιτόπου; Πρώτη φορά νιώθω τόσο νωρίς αυτά τα πονάκια ! Και γενικά ένα βάρος χαμηλά ! Ακριβώς όπως όταν είμαι την ημέρα π μ έρχεται η περίοδος και περιμένω ν δω το αίμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Cat96 είπε:

 κάνε τεστάκι κορίτσι μου, και εγώ νιώθω αυτά τα πανάκια και είναι φυσιολογικά λένε!

Επππππ εσυ!!!! Βγήκε η χοριακη σου;; Για πες μας τ νέα σου και περιμένουμε με ανυπομονησία!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Cat96 είπε:

Κοριτσάκια μου, βγήκαν τα αποτελέσματα 16,30 η χοριακή και η προγεστερόνη εντός ορίων που στην προηγούμενη εγκυμοσύνη ήταν πολύ χαμηλή !

Και εκεί που πήγα να χαρώ έστειλα τα αποτελέσματα στην μαία του γυναικολόγου μου που τυγχάνει να ήταν και συμμαθήτριά μου στο γυμνάσιο - λύκειο και μου έβαλε χέρι. Ότι πολύ κακώς έκανα εξετάσεις πριν την καθυστέρηση και ότι τα αποτελέσματα δεν είναι αξιόπιστα γιατί μπορεί να μου ερχόταν περίοδος και να είναι βιοχημική σαν την προηγουμένη και να μην το καταλάβαινα και επίσης δεν είναι σωστό να υποστηρίζουμε μια εγκυμοσύνη που μπορεί να μην εξελίσσεται καλά!

Προκαθόρισε το μέλλον την εγκυμοσύνης μου και μου έκοψε τα φτερά…αισθάνθηκα σαν να είναι δασκάλα και να με επιπλήττει για το τραγικό λάθος που έκανα…δεν το είπα στον σύζυγό μου ακόμα γιατί θα εκνευριστεί πάρα πολύ.

Τι θα πει " να μην υποστηρίζουμε μια εγκυμοσύνη που μπορεί να μην εξελίσσεται καλά"; Συγγνώμη πάμε καλά; Τι κουβέντα είναι αυτή!; Αυτή για ψυχολόγος έπρεπε να πάει.... Η ψυχολογία παίζει μεγάλο ρόλο στην εγκυμοσύνη και αυτή όχι μόνο δεν σε βοηθάει αλλά το αντίθετο! Εμείς θα σου πούμε συγχαρητήρια ! Να είσαι χαρούμενη και ήρεμη όσο μπορείς γιατί τώρα ξεκινάει άγχος έτσι κ αλλιώς πόσο Μαλλον τώρα με αυτά που άκουσες! Να είσαι αισιόδοξη και χαρούμενη! Περιμένουμε, ελπίζουμε και ευχόμαστε να πάνε όλα υπέροχα και να ανεβαίνει η τιμη σου για να χαρούμε όλες μαζί και να της το τρίψεις στη μούρη 😂😂με το καλό κορίτσι μου!!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Amp92 είπε:

Τι θα πει " να μην υποστηρίζουμε μια εγκυμοσύνη που μπορεί να μην εξελίσσεται καλά"; Συγγνώμη πάμε καλά; Τι κουβέντα είναι αυτή!; Αυτή για ψυχολόγος έπρεπε να πάει.... Η ψυχολογία παίζει μεγάλο ρόλο στην εγκυμοσύνη και αυτή όχι μόνο δεν σε βοηθάει αλλά το αντίθετο! Εμείς θα σου πούμε συγχαρητήρια ! Να είσαι χαρούμενη και ήρεμη όσο μπορείς γιατί τώρα ξεκινάει άγχος έτσι κ αλλιώς πόσο Μαλλον τώρα με αυτά που άκουσες! Να είσαι αισιόδοξη και χαρούμενη! Περιμένουμε, ελπίζουμε και ευχόμαστε να πάνε όλα υπέροχα και να ανεβαίνει η τιμη σου για να χαρούμε όλες μαζί και να της το τρίψεις στη μούρη 😂😂με το καλό κορίτσι μου!!! ❤️

Άντε καλε τι μαλακιες είναι αυτές που λέει αν είναι δυνατόν!!! 
εισαι ΕΓΚΥΟΣ και θα πάει καλά αυτή τη φορά !!! Πίστεψε το και θα γίνει και αυτηνής να της πεις να πάει να κάνει μπάνιο!!!! Άι σιχτιρ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Cat96 είπε:

Κοριτσάκια μου, βγήκαν τα αποτελέσματα 16,30 η χοριακή και η προγεστερόνη εντός ορίων που στην προηγούμενη εγκυμοσύνη ήταν πολύ χαμηλή !

Και εκεί που πήγα να χαρώ έστειλα τα αποτελέσματα στην μαία του γυναικολόγου μου που τυγχάνει να ήταν και συμμαθήτριά μου στο γυμνάσιο - λύκειο και μου έβαλε χέρι. Ότι πολύ κακώς έκανα εξετάσεις πριν την καθυστέρηση και ότι τα αποτελέσματα δεν είναι αξιόπιστα γιατί μπορεί να μου ερχόταν περίοδος και να είναι βιοχημική σαν την προηγουμένη και να μην το καταλάβαινα και επίσης δεν είναι σωστό να υποστηρίζουμε μια εγκυμοσύνη που μπορεί να μην εξελίσσεται καλά!

Προκαθόρισε το μέλλον την εγκυμοσύνης μου και μου έκοψε τα φτερά…αισθάνθηκα σαν να είναι δασκάλα και να με επιπλήττει για το τραγικό λάθος που έκανα…δεν το είπα στον σύζυγό μου ακόμα γιατί θα εκνευριστεί πάρα πολύ.

ρε δεν παμε καλα... γυναικες σου λεει μετα, μα καμια ενσυναισθηση; 
προφανως και δεν έκανες κάτι κακό, προφανώς και δεν υπάρχει κάτι ανυσηχητικό.  ηρέμησε και απολαυσε το. σε 48 ωρες να κάνεις επαναληψη. και να το πεις στο συζηγο, να χαρείτε παρέα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Λες και θ σ ρθει περίοδος επιτόπου; Πρώτη φορά νιώθω τόσο νωρίς αυτά τα πονάκια ! Και γενικά ένα βάρος χαμηλά ! Ακριβώς όπως όταν είμαι την ημέρα π μ έρχεται η περίοδος και περιμένω ν δω το αίμα 

Ναι ναι ακριβώς αυτό και πόνος χαμήλα στην μέση, λες και θα πας τουαλέτα και θα δείς αίμα, το είχα και στην προηγούμενη κύηση το ίδιο ακριβώς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Cat96 είπε:

Κοριτσάκια μου, βγήκαν τα αποτελέσματα 16,30 η χοριακή και η προγεστερόνη εντός ορίων που στην προηγούμενη εγκυμοσύνη ήταν πολύ χαμηλή !

Και εκεί που πήγα να χαρώ έστειλα τα αποτελέσματα στην μαία του γυναικολόγου μου που τυγχάνει να ήταν και συμμαθήτριά μου στο γυμνάσιο - λύκειο και μου έβαλε χέρι. Ότι πολύ κακώς έκανα εξετάσεις πριν την καθυστέρηση και ότι τα αποτελέσματα δεν είναι αξιόπιστα γιατί μπορεί να μου ερχόταν περίοδος και να είναι βιοχημική σαν την προηγουμένη και να μην το καταλάβαινα και επίσης δεν είναι σωστό να υποστηρίζουμε μια εγκυμοσύνη που μπορεί να μην εξελίσσεται καλά!

Προκαθόρισε το μέλλον την εγκυμοσύνης μου και μου έκοψε τα φτερά…αισθάνθηκα σαν να είναι δασκάλα και να με επιπλήττει για το τραγικό λάθος που έκανα…δεν το είπα στον σύζυγό μου ακόμα γιατί θα εκνευριστεί πάρα πολύ.

Συγχαρητήρια κοριτσάκι μου!! Όλα να πάνε κατ ευχήν και να ηρεμήσεις από τις γελοιότητες που σου είπε η άλλη! Να μην αγχώνεσαι και θα δεις, όλα θα πάνε καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Cat96 είπε:

Ναι ναι ακριβώς αυτό και πόνος χαμήλα στην μέση, λες και θα πας τουαλέτα και θα δείς αίμα, το είχα και στην προηγούμενη κύηση το ίδιο ακριβώς.

Aυτα νιώθω και εγώ ακριβώς φίλε!!! Πωπωωω ενοχλητικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Amp92 είπε:

Τι θα πει " να μην υποστηρίζουμε μια εγκυμοσύνη που μπορεί να μην εξελίσσεται καλά"; Συγγνώμη πάμε καλά; Τι κουβέντα είναι αυτή!; Αυτή για ψυχολόγος έπρεπε να πάει.... Η ψυχολογία παίζει μεγάλο ρόλο στην εγκυμοσύνη και αυτή όχι μόνο δεν σε βοηθάει αλλά το αντίθετο! Εμείς θα σου πούμε συγχαρητήρια ! Να είσαι χαρούμενη και ήρεμη όσο μπορείς γιατί τώρα ξεκινάει άγχος έτσι κ αλλιώς πόσο Μαλλον τώρα με αυτά που άκουσες! Να είσαι αισιόδοξη και χαρούμενη! Περιμένουμε, ελπίζουμε και ευχόμαστε να πάνε όλα υπέροχα και να ανεβαίνει η τιμη σου για να χαρούμε όλες μαζί και να της το τρίψεις στη μούρη 😂😂με το καλό κορίτσι μου!!! ❤️

 

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Άντε καλε τι μαλακιες είναι αυτές που λέει αν είναι δυνατόν!!! 
εισαι ΕΓΚΥΟΣ και θα πάει καλά αυτή τη φορά !!! Πίστεψε το και θα γίνει και αυτηνής να της πεις να πάει να κάνει μπάνιο!!!! Άι σιχτιρ 

 

στις πριν 3 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

ρε δεν παμε καλα... γυναικες σου λεει μετα, μα καμια ενσυναισθηση; 
προφανως και δεν έκανες κάτι κακό, προφανώς και δεν υπάρχει κάτι ανυσηχητικό.  ηρέμησε και απολαυσε το. σε 48 ωρες να κάνεις επαναληψη. και να το πεις στο συζηγο, να χαρείτε παρέα! 

Μα πραγματικά ρε κορίτσια, έχω ένα αίσθημα ότι θα πάει καλά αυτή την φόρα, και οι δυο οι τιμές είναι πολύ καλύτερες συγκριτικά με την προηγούμενη φορά, τον προηγούμενο μήνα, αλλά όπως και να έχει δεν λες τέτοια πράγματα σε άνθρωπο που έχει βιώσει ήδη μια απώλεια….. και αυτό με την βιοχημική ποια που λένε ούτε που θα το καταλάβαινες. Τι είμαστε ρε φίλε να μην το καταλάβουμε; Δεν θα το καταλάβει μια κοπέλα που της έτυχε ένα βράδυ, μια γυναικά που κάνει προσπάθειες προφανώς και θα καταλάβει την οποιαδήποτε αλλαγή στο σώμα της… το λιγότερο που χρειαζόμουν τώρα είναι δασκάλα να μου κουνάει το δάχτυλο.

Με έβγαλε από το δίλλημα του να αλλάξω γυναικολόγο, για test pap και υπέρηχους καλός είναι την εγκυμοσύνη ας την αναλάβει κάποιος άλλος, που τώρα δεν μου φταίει ο γιατρός αλλά η χαζή η μαία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Cat96 είπε:

Κοριτσάκια μου, βγήκαν τα αποτελέσματα 16,30 η χοριακή και η προγεστερόνη εντός ορίων που στην προηγούμενη εγκυμοσύνη ήταν πολύ χαμηλή !

Και εκεί που πήγα να χαρώ έστειλα τα αποτελέσματα στην μαία του γυναικολόγου μου που τυγχάνει να ήταν και συμμαθήτριά μου στο γυμνάσιο - λύκειο και μου έβαλε χέρι. Ότι πολύ κακώς έκανα εξετάσεις πριν την καθυστέρηση και ότι τα αποτελέσματα δεν είναι αξιόπιστα γιατί μπορεί να μου ερχόταν περίοδος και να είναι βιοχημική σαν την προηγουμένη και να μην το καταλάβαινα και επίσης δεν είναι σωστό να υποστηρίζουμε μια εγκυμοσύνη που μπορεί να μην εξελίσσεται καλά!

Προκαθόρισε το μέλλον την εγκυμοσύνης μου και μου έκοψε τα φτερά…αισθάνθηκα σαν να είναι δασκάλα και να με επιπλήττει για το τραγικό λάθος που έκανα…δεν το είπα στον σύζυγό μου ακόμα γιατί θα εκνευριστεί πάρα πολύ.

Προφανώς επειδή γνωρίζεστε πολύ καλά σου τα είπε έτσι όπως σου τα είπε αλλά ήταν πολύ άσχημος ο τρόπος που στα είπε... Ναι οκ το δέχομαι ότι μπορεί να μην πάει καλά κ το αφήνουμε στην φύση αλλά υπάρχει κ πολύ καλή πιθανότητα να πάει κ πάρα πολύ καλά κ να είναι μια τέλεια εγκυμοσύνη... Λάθος δεν έκανες εφόσον είδες μια γραμμή θετική πηγές κ έκανες χοριακη όπως θα κάναμε όλες μας!!! Κ καλά να σε προστατεύσει να μην πληγωθείς αν δεν πάει κάτι καλά κ σαν φίλη σου σου είπε να περιμένες? Όχι κορίτσι μου καλά έκανες γιατί έτσι γνωρίζεις τι συμβαίνει στο σώμα σου!!! Μην ακούς κ στεναχωριέσαι ότι εσύ ήσουν λάθος!!! Εγώ εύχομαι να πάνε όλα καλά κ να σκέφτεσαι ότι το σώμα σου κάνει κανονικά σύλληψη κ ότι όλα είναι καλά! Εγώ προσωπικά θα ήθελα να ξέρω αν είχα ποτέ βιοχημικές... Γιατί θα ήξερα το ιστορικό μου... Να δεις γλυκιά μου θα ανέβει κ θα πάνε όλα καλά κ να κρατάς το θετικό ότι πάει να γίνει κάτι καλό!!! Αν μια περίπτωση που δεν προχωρήσει είναι όντως η φύση που προστατεύει να βγει από εμάς κάτι σωστό.... Σε παρακαλώ μην ακούς ότι αρνητικό σου λένε!!! Θα περάσουν οι μέρες κ θα κάνεις άλλη μια χοριακη κ εύχομαι όλα να πάνε καλά!!!! Οι γιατροί είναι λίγο παραπάνω ψυχροί κάποιες φορές κ δεν μας βοηθάνε στην ψυχολογία μας... Νομίζουν ότι τα βλέπουμε όπως τα βλέπουν αυτοί επειδή τα βλέπουν κάθε μέρα... Δεν είναι έτσι όμως... Σου στέλνω όλη την αγάπη μου❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Συγχαρητήρια κοριτσάκι μου!! Όλα να πάνε κατ ευχήν και να ηρεμήσεις από τις γελοιότητες που σου είπε η άλλη! Να μην αγχώνεσαι και θα δεις, όλα θα πάνε καλά! 

Μου ανέβηκε το αίμα στο κεφάλι, δεν την περίμενα τέτοια αντιμετώπιση, φίδι κολοβό, και στην προηγούμενη εγκυμοσύνη το πρώτο πράγμα που μου είπε είναι ανεπιθύμητη ;  -_-

Θα προσπαθήσω να ηρεμήσω και να πάνε όλα καλά εύχομαι και σας ευχαριστώ όλες για τα καλά σας λόγια. Ήθελα να δω τι φάρμακα πρέπει να πάρω αλλά μάλλον θα ξεκινήσω μόνο με το φυλλικό και θα περιμένω για το utrogestan, εφόσον είναι εντός ορίων η τιμή

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Cat96 είπε:

σκέψου για το τεστάκι εγκυμοσύνης!!!

@Kate1992 Θα συμφωνήσω !!!!κανε ενα αυριο πρωι ! Εχεις πολυ καλα «σημαδια» !!! 😋😋 

Αν θες δοκίμασε τωρα ενα ωορηξιας λεω εγω τωρα …. 😈😈😋🥴

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Cat96 είπε:

Μου ανέβηκε το αίμα στο κεφάλι, δεν την περίμενα τέτοια αντιμετώπιση, φίδι κολοβό, και στην προηγούμενη εγκυμοσύνη το πρώτο πράγμα που μου είπε είναι ανεπιθύμητη ;  -_-

Θα προσπαθήσω να ηρεμήσω και να πάνε όλα καλά εύχομαι και σας ευχαριστώ όλες για τα καλά σας λόγια. Ήθελα να δω τι φάρμακα πρέπει να πάρω αλλά μάλλον θα ξεκινήσω μόνο με το φυλλικό και θα περιμένω για το utrogestan, εφόσον είναι εντός ορίων η τιμή

Κοριτσάκι μου όλα θα πάνε τέλεια αυτη τη φορά !!! Μην ασχοληθείς επουδενί με την συγκεκριμένη ,και κρίμα που με τη συμπεριφορά της θα χαντακώσει και τον γιατρό! Δεν πειραζει ομως! Ωρα για αλλαγές με το μωράκι σου που έρχεται!!! 
χαλαρωσε και απόλαυσε αυτές τις όμορφες στιγμές !!! Δεν αξίζει να χαλιέσαι να τέτοιες συμπεριφορές ! 👏🏼👏🏼👏🏼🍼🍼🍼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Cat96 είπε:

Μου ανέβηκε το αίμα στο κεφάλι, δεν την περίμενα τέτοια αντιμετώπιση, φίδι κολοβό, και στην προηγούμενη εγκυμοσύνη το πρώτο πράγμα που μου είπε είναι ανεπιθύμητη ;  -_-

Θα προσπαθήσω να ηρεμήσω και να πάνε όλα καλά εύχομαι και σας ευχαριστώ όλες για τα καλά σας λόγια. Ήθελα να δω τι φάρμακα πρέπει να πάρω αλλά μάλλον θα ξεκινήσω μόνο με το φυλλικό και θα περιμένω για το utrogestan, εφόσον είναι εντός ορίων η τιμή

Απαπα τέτοιες τοξικότητες κρατά τες μακριά! Είναι το τελευταίο που μας χρειάζεται, δεν μας φτάνει το άγχος μας! 😤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Cat96 είπε:

Κοριτσάκια μου, βγήκαν τα αποτελέσματα 16,30 η χοριακή και η προγεστερόνη εντός ορίων που στην προηγούμενη εγκυμοσύνη ήταν πολύ χαμηλή !

Και εκεί που πήγα να χαρώ έστειλα τα αποτελέσματα στην μαία του γυναικολόγου μου που τυγχάνει να ήταν και συμμαθήτριά μου στο γυμνάσιο - λύκειο και μου έβαλε χέρι. Ότι πολύ κακώς έκανα εξετάσεις πριν την καθυστέρηση και ότι τα αποτελέσματα δεν είναι αξιόπιστα γιατί μπορεί να μου ερχόταν περίοδος και να είναι βιοχημική σαν την προηγουμένη και να μην το καταλάβαινα και επίσης δεν είναι σωστό να υποστηρίζουμε μια εγκυμοσύνη που μπορεί να μην εξελίσσεται καλά!

Προκαθόρισε το μέλλον την εγκυμοσύνης μου και μου έκοψε τα φτερά…αισθάνθηκα σαν να είναι δασκάλα και να με επιπλήττει για το τραγικό λάθος που έκανα…δεν το είπα στον σύζυγό μου ακόμα γιατί θα εκνευριστεί πάρα πολύ.

Κορίτσι μου εγώ θα σου πω να ακούς μόνο το σώμα και το ένστικτο σου κανένα άλλον! Συγχαρητήρια κορίτσι μου είσαι έγκυος!!!! Αυτό να σκέφτεσαι μόνο και οτι αυτή δεν σημαίνει οτι θα έχει την ίδια τύχη με την προηγούμενη. Όλα θα πάνε καλά! ♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Προφανώς επειδή γνωρίζεστε πολύ καλά σου τα είπε έτσι όπως σου τα είπε αλλά ήταν πολύ άσχημος ο τρόπος που στα είπε... Ναι οκ το δέχομαι ότι μπορεί να μην πάει καλά κ το αφήνουμε στην φύση αλλά υπάρχει κ πολύ καλή πιθανότητα να πάει κ πάρα πολύ καλά κ να είναι μια τέλεια εγκυμοσύνη... Λάθος δεν έκανες εφόσον είδες μια γραμμή θετική πηγές κ έκανες χοριακη όπως θα κάναμε όλες μας!!! Κ καλά να σε προστατεύσει να μην πληγωθείς αν δεν πάει κάτι καλά κ σαν φίλη σου σου είπε να περιμένες? Όχι κορίτσι μου καλά έκανες γιατί έτσι γνωρίζεις τι συμβαίνει στο σώμα σου!!! Μην ακούς κ στεναχωριέσαι ότι εσύ ήσουν λάθος!!! Εγώ εύχομαι να πάνε όλα καλά κ να σκέφτεσαι ότι το σώμα σου κάνει κανονικά σύλληψη κ ότι όλα είναι καλά! Εγώ προσωπικά θα ήθελα να ξέρω αν είχα ποτέ βιοχημικές... Γιατί θα ήξερα το ιστορικό μου... Να δεις γλυκιά μου θα ανέβει κ θα πάνε όλα καλά κ να κρατάς το θετικό ότι πάει να γίνει κάτι καλό!!! Αν μια περίπτωση που δεν προχωρήσει είναι όντως η φύση που προστατεύει να βγει από εμάς κάτι σωστό.... Σε παρακαλώ μην ακούς ότι αρνητικό σου λένε!!! Θα περάσουν οι μέρες κ θα κάνεις άλλη μια χοριακη κ εύχομαι όλα να πάνε καλά!!!! Οι γιατροί είναι λίγο παραπάνω ψυχροί κάποιες φορές κ δεν μας βοηθάνε στην ψυχολογία μας... Νομίζουν ότι τα βλέπουμε όπως τα βλέπουν αυτοί επειδή τα βλέπουν κάθε μέρα... Δεν είναι έτσι όμως... Σου στέλνω όλη την αγάπη μου❤️❤️❤️❤️

Δεν είμασταν ποτέ φίλες απλά συμμαθήτριες, όπως και να ‘χει δεν τα λες αυτά τα πράγματα. Τέλος πάντων δεν θα της δώσω σημασία, το έχουν δει όλες οι μαίες γυναικολόγοι τώρα… την παρατάω και εύχομαι την Τετάρτη να ανεβαίνει φυσιολογικά γιατί μετά θα ξανακάνω από μια βδομάδα όποτε όπως και να έχει θα δούμε πως θα εξελιχθεί.

Και θέλω να συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου, εγώ θέλω να ξέρω τι γίνεται στο σώμα μου ακόμα και τις βιοχημικές να ξέρω ότι συλλαμβάνω, να ξέρω ότι κάτι όμως δεν πάει καλά από εκεί και εκεί να μπορώ να κάνω εξετάσεις να το ψάξω, γιατί το να ζω στην άγνοια θα με έκανε περισσότερο ευτυχισμένη; Δεν καταλαβαίνω ;

 

Στην τελική πες είναι πολύ νωρίς να δώσουμε χάπι προγεστερόνης ακόμα θα το δούμε μετα το Πάσχα γιατί δεν δίνει και τίποτα άλλο για να την υποστηρίζουμε και το φιλικό οξύ… σιγά αυτό το παίρνουμε έτσι και αλλιώς..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...