Μετάβαση σε περιεχόμενο

Απρίλη που φέρνεις την δροσιά και όμορφα λουλουδάκια, γέμισε τις κοιλίτσες μας αφράτα μωρουδάκια 🌺🌸🌷💐🍼🍼


Rena92

Recommended Posts

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κοριτσια μου μόλις γυρησα από τον γιατρό ! Τελικά δεν έχει γίνει ωορρηξια 🤪 είδαμε ένα αυγουλακι από δεξια όπως μου είχε πει και θα κάνω ωορρηξια 17η με 19η ημέρα όποτε θα ερθουμε σε επαφές  από την Παρασκευή μέχρι την μεγάλη Τρίτη ! Ευτυχώς μάλλον ο Δικος μου θα είναι εδώ ❤️❤️ έπειτα αν δεν μείνω έγκυος αυτόν τον μήνα τον άλλο μήνα θα κλείσω για σαλπιγγογραφια με αφρό στο Ιασώ (αν κάποια έχει κάνει εκεί θα ήθελα να μάθω λεπτομέρειες) . Έπειτα αν όλα είναι οκ θα ερθουμε σε επαφές τον μήνα που θα κάνω την σαλπιγγογραφια και αν πάλι δεν είμαι έγκυος θα πάμε Ιούνιο για σπερματέγχυση και η διέγερση πριν θα γίνει με ενέσεις γτ η κλομιφαινη δεν με πιάνει ! Αυτά τα ολιγα από εμένα !

Ωραία κορίτσι μου!! Δεν πιστεύω ότι θα χρειαστεί τίποτα από αυτά!! ❤️❤️ αλλά είναι καλό που έχεις πλάνο, γιατί όταν έχεις πλάνο, έχεις και λιγότερο άγχος! Στο ξανά είπα, μου αρέσει πολύ η προσέγγιση του γιατρού σου που είναι εξονυχιστικός, δείχνει ότι ενδιαφέρει και ασχολείται! Αχ και να ήμουν Αθήνα! Θα πήγαινα ή στον δικό σου ή στης Έλλης που από όσα διάβασα μ αρέσει κ αυτός! 😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κοριτσια μου μόλις γυρησα από τον γιατρό ! Τελικά δεν έχει γίνει ωορρηξια 🤪 είδαμε ένα αυγουλακι από δεξια όπως μου είχε πει και θα κάνω ωορρηξια 17η με 19η ημέρα όποτε θα ερθουμε σε επαφές  από την Παρασκευή μέχρι την μεγάλη Τρίτη ! Ευτυχώς μάλλον ο Δικος μου θα είναι εδώ ❤️❤️ έπειτα αν δεν μείνω έγκυος αυτόν τον μήνα τον άλλο μήνα θα κλείσω για σαλπιγγογραφια με αφρό στο Ιασώ (αν κάποια έχει κάνει εκεί θα ήθελα να μάθω λεπτομέρειες) . Έπειτα αν όλα είναι οκ θα ερθουμε σε επαφές τον μήνα που θα κάνω την σαλπιγγογραφια και αν πάλι δεν είμαι έγκυος θα πάμε Ιούνιο για σπερματέγχυση και η διέγερση πριν θα γίνει με ενέσεις γτ η κλομιφαινη δεν με πιάνει ! Αυτά τα ολιγα από εμένα !

Και εγώ 17η και 18η ημέρα είχα θετικό τεστακι ωορρηξίας... Αντε αφού το ειδατε και με υπερηχο είναι Στάνταρ!!!! Αντε με το καλό 😘😉 δώστε τα όλα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Rena92 είπε:

Ωραία κορίτσι μου!! Δεν πιστεύω ότι θα χρειαστεί τίποτα από αυτά!! ❤️❤️ αλλά είναι καλό που έχεις πλάνο, γιατί όταν έχεις πλάνο, έχεις και λιγότερο άγχος! Στο ξανά είπα, μου αρέσει πολύ η προσέγγιση του γιατρού σου που είναι εξονυχιστικός, δείχνει ότι ενδιαφέρει και ασχολείται! Αχ και να ήμουν Αθήνα! Θα πήγαινα ή στον δικό σου ή στης Έλλης που από όσα διάβασα μ αρέσει κ αυτός! 😂 

Μακάρι κορίτσι μου μακάρι ❤️ είναι πολύ καλός και εμένα μου τον πρότεινε μια φίλη μου και πήγα! Είναι ψειρας πολύ και δεν είναι καθόλου του χρήματος φαντάσου την προηγούμενη φορά δεν μας πήρε καθόλου χρήματα και τώρα μας πήρε μόνο 20ευρω ! Α επίσης  μου είπε να ξεκινήσω μετά το Πάσχα glucophage και folivit! Όταν φεύγαμε λέει ο Δικος μου μακάρι να μη χρειαστούν αυτά και να μείνει έγκυος και με την ανάσταση να έρθει το μωρό και λέει ο γιατρός η γυναίκα σου θα μείνει έγκυος γτ έχει πολλα αυγά 😂 απλά ψάχνουμε να βρούμε τον τρόπο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Και εγώ 17η και 18η ημέρα είχα θετικό τεστακι ωορρηξίας... Αντε αφού το ειδατε και με υπερηχο είναι Στάνταρ!!!! Αντε με το καλό 😘😉 δώστε τα όλα!!! 

Και εγώ τους τελευταίους μήνες κάνω 18η με 19η ωορρηξια ❤️θα συνεχίσω και τα τεστακια φυσικά για να το σιγούρεψω❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Μακάρι κορίτσι μου μακάρι ❤️ είναι πολύ καλός και εμένα μου τον πρότεινε μια φίλη μου και πήγα! Είναι ψειρας πολύ και δεν είναι καθόλου του χρήματος φαντάσου την προηγούμενη φορά δεν μας πήρε καθόλου χρήματα και τώρα μας πήρε μόνο 20ευρω ! Α επίσης  μου είπε να ξεκινήσω μετά το Πάσχα glucophage και folivit! Όταν φεύγαμε λέει ο Δικος μου μακάρι να μη χρειαστούν αυτά και να μείνει έγκυος και με την ανάσταση να έρθει το μωρό και λέει ο γιατρός η γυναίκα σου θα μείνει έγκυος γτ έχει πολλα αυγά 😂 απλά ψάχνουμε να βρούμε τον τρόπο!

Χαχαχα έτσι είναιιι! Την Ανάσταση ΔΕΝ περιμένεις;; Υπομονή κορίτσι μου!! Είναι στον δρόμο 🍼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Rena92 είπε:

Χαχαχα έτσι είναιιι! Την Ανάσταση ΔΕΝ περιμένεις;; Υπομονή κορίτσι μου!! Είναι στον δρόμο 🍼

Με βάση την ωορρηξια που μου είπε ο γιατρός ότι θα κάνω,περίοδος (δεν) θα μου 23-24-25 του μηνός άρα μια εβδομάδα και μετά την ανάσταση! 🙏🙏🙏 

 

εσυ πως είσαι κοριτσάκι μου; Έπιασα την πάρλα με τα δικά μου και δεν σε ρώτησα 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Με βάση την ωορρηξια που μου είπε ο γιατρός ότι θα κάνω,περίοδος (δεν) θα μου 23-24-25 του μηνός άρα μια εβδομάδα και μετά την ανάσταση! 🙏🙏🙏 

 

εσυ πως είσαι κοριτσάκι μου; Έπιασα την πάρλα με τα δικά μου και δεν σε ρώτησα 🙄

Εντωμεταξύ 22 έχω τα γενέθλια μου 🙏 μακάρι να είναι το δωράκι μου🙏🙏🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Girly είπε:

Ψυχολογικά σκαμπανεβάσματα ακούω! Βρε εδώ κάνουμε και entertaining!!  Την άλλη φορά να απευθυνθείτε άμεσα και σε μας κυρία μου! Είμαστε οι καλύτεροι στο χώρο μας!!!!

Εγώ είμαι 5η μέρα περιόδου από αύριο θα καθαρίζω λογικά,σήμερα πάω για εξετάσεις ορμονικές (σε λιγάκι) ! Δε κρατιέμαι για το love zone  η άνοιξη με βαρεσε κατακουτελα! Χαχααχ 🦋🦋🐝🐝🌸🌼🌻

Αχαχα έχεις απόλυτο δίκιο την επόμενη φόρα που θα με πιάσει απελπισία θα απευθυνθώ κατευθείαν στις ψυχοθεραπεύτριες μου, δλδ εσάς!!

Άντε άντε να τελειώσεις να μπεις σε νέες ερωτικές περιπέτειες γιατί σε βλέπω δεν κρατιέσαι ❤️

στις πριν 2 ώρες, ο/η efakii είπε:

Και εγώ αυτή την απορία έχω όσον αφορά τις επαφές μετά το θετικό τεστ της ωορρηξίας. Εγώ συνήθως οι επαφές που έχω είναι πριν το θετικό, σίγουρα την ίδια μέρα του θετικού και την επόμενη. Και προφανώς όλοι ξέρουμε ότι το αποτέλεσμα μου μέχρι στιγμής εστιαζει στο αρνητικό. 😂😂

Σκεφτόμουν αυτή τη φορά μήπως Εστιάσω πιο πολύ στις επαφές μετά την αναμενόμενη μέρα ωορηξιας. ο κύκλος μου ειναι σταθερός στις 28 μέρες νταν. Οποτε δεν θα κανω τεστ σε αυτο το κύκλο ,δηλώνω αποχή 😂😂 

σκεφτομουν επαφουλες 14η και 16η ημέρα 

Θα σου πρότεινα εφόσον είσαι από τις τυχερές με στάνταρ μέρες ξεκίνα από την 12 μέχρι την 16 μέρα και θα δεις θα το πετύχεις το καλό το αυγό το ντούρο ❤️

στις πριν 2 ώρες, ο/η efakii είπε:

Κορίτσι μου γλυκό σε καταλαβαίνω σε νιώθω!!! πιστεύω ότι όλες περνάμε από διάφορα ψυχολογικά σκαμπανεβάσματα! Και είναι απολύτως φυσιολογικό! Αλλά γι’ αυτό υπάρχει εδώ η αγαπημένη μου κοινότητα για να στηρίζει μία την άλλη!! 
Όπως λέει και η ψυχοθεραπεύτρια μου είναι OK να μην είσαι OK κάποιες φορές

Σωστά τα λες και εσύ και η ψυχοθεραπεύτρια σου, είναι πολύ εντάξει να είμαστε κάποιες μέρες στα κάτω μας, άνθρωποι είμαστε και εμείς και πέρα από την πλάκα έχουμε πάρει μια σοβαρή απόφαση που θα μας αλλάξει την ζωή μας και παρόλο που γνωρίζουμε τις αλλαγές που θα συμβούν το ταξίδι για να επιτευχθεί αυτή η απόφαση είναι δύσκολο και μακρύ, για κάποιες είναι ακόμα πιο δύσκολο. Σημασία πάντως έχει να πέφτουμε αλλά και να σηκωνόμαστε ξανά.

Όπως και να ‘χει ευχαριστώ το θεό που έχω εσάς και κάποιους ανθρώπους στην ζωή μου να μπορώ να μοιράζομαι τις ανησυχίες και τα προβλήματα μου ❤️ να σας έχει ο θεός όλου καλά !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Εντωμεταξύ 22 έχω τα γενέθλια μου 🙏 μακάρι να είναι το δωράκι μου🙏🙏🙏🙏🙏

Έρχεται το δώρο θεού για τα γενέθλια σου κορίτσι μου ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Cat96 είπε:

Έρχεται το δώρο θεού για τα γενέθλια σου κορίτσι μου ❤️

Μακάρι κοριτσάκι μου❤️ εύχομαι σε όλες μας να έρθει συντομα το μπεμπινι🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Με βάση την ωορρηξια που μου είπε ο γιατρός ότι θα κάνω,περίοδος (δεν) θα μου 23-24-25 του μηνός άρα μια εβδομάδα και μετά την ανάσταση! 🙏🙏🙏 

 

εσυ πως είσαι κοριτσάκι μου; Έπιασα την πάρλα με τα δικά μου και δεν σε ρώτησα 🙄

Αχ το βλέπω να έρχεται το δωράκι γενεθλίων 🎁🎀

Εγώ είμαι καλά προς το παρόν, πέρα απ το άγχος, που σκέφτομαι ότι ίσως καλύτερα να έχω συμπτώματα και ας ταλαιπωρούμε για να ξέρω πως είναι ακόμη εκεί 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Αχ το βλέπω να έρχεται το δωράκι γενεθλίων 🎁🎀

Εγώ είμαι καλά προς το παρόν, πέρα απ το άγχος, που σκέφτομαι ότι ίσως καλύτερα να έχω συμπτώματα και ας ταλαιπωρούμε για να ξέρω πως είναι ακόμη εκεί 😂

Τι ωραία που θα ήταν 🙏 εγώ θα το κάνω το τεστακι την ημέρα των γενεθλίων μου που θα είναι πολύ κοντά στην περίοδο 🙏

κοριτσακι μου το σπορακι είναι εκεί 🐥 ποτέ θα πας γιατρό ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Τι ωραία που θα ήταν 🙏 εγώ θα το κάνω το τεστακι την ημέρα των γενεθλίων μου που θα είναι πολύ κοντά στην περίοδο 🙏

κοριτσακι μου το σπορακι είναι εκεί 🐥 ποτέ θα πας γιατρό ;;

Ναι ναι να το κανεις τότε!! 😍 

Την Μ. Τετάρτη έχουμε το πρώτο ραντεβού!! 🙏🏼🙏🏼🙏🏼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Ναι ναι να το κανεις τότε!! 😍 

Την Μ. Τετάρτη έχουμε το πρώτο ραντεβού!! 🙏🏼🙏🏼🙏🏼

Αχ τι ωραιααααα❤️ σε μια εβδομάδα 💕 αντε λίγο έμεινε για να δεις το σπορακι σου❤️ όλα θα πανε τελειαααα❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κοριτσια μου μόλις γυρησα από τον γιατρό ! Τελικά δεν έχει γίνει ωορρηξια 🤪 είδαμε ένα αυγουλακι από δεξια όπως μου είχε πει και θα κάνω ωορρηξια 17η με 19η ημέρα όποτε θα ερθουμε σε επαφές  από την Παρασκευή μέχρι την μεγάλη Τρίτη ! Ευτυχώς μάλλον ο Δικος μου θα είναι εδώ ❤️❤️ έπειτα αν δεν μείνω έγκυος αυτόν τον μήνα τον άλλο μήνα θα κλείσω για σαλπιγγογραφια με αφρό στο Ιασώ (αν κάποια έχει κάνει εκεί θα ήθελα να μάθω λεπτομέρειες) . Έπειτα αν όλα είναι οκ θα ερθουμε σε επαφές τον μήνα που θα κάνω την σαλπιγγογραφια και αν πάλι δεν είμαι έγκυος θα πάμε Ιούνιο για σπερματέγχυση και η διέγερση πριν θα γίνει με ενέσεις γτ η κλομιφαινη δεν με πιάνει ! Αυτά τα ολιγα από εμένα !

Άντε άντε ευτυχώς την προλαβαίνεις την ωορρηξια!!! Όλα καλά θα πάνε θα δεις και δν θ χρειάστεις τίποτα από αυτά!!!! 🤞🙏❤️ σωρό γενεθλίων θ είναι 😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η singing in the rain είπε:

Γεια σας κορίτσια! βλέπω κι εγώ τη συζήτηση και η αλήθεια είναι ότι το vibe είναι πολύ θετικό! 😊😚

Κι εγώ είμαι λίγο μπερδεμένη είναι η αλήθεια. Από τη στιγμή που θα δω το θετικό τεστ ωορρηξίας αυτό καταλαβαίνω ότι σημαίνει η lh είναι στο πικ της.

Μπορεί όμως η ωορρηξία να γίνει και 3 μέρες μετά?

Ο γιατρός μας είπε για επαφή τη μέρα του θετικού τεστ και την επόμενη!🙄

Άραγε ποτέ θ πρέπει ν κάνουμε επαφές;;; Έχω μπερδευτεί πολύ κορίτσια!!! Έχω την εντύπωση πως όλους τους μήνες προσπαθώ λάθος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Καλημέρα kate μου!!! Η ωορρηξία γίνεται 14 με 16 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο δεν είναι πάντα σίγουρα στις 14 μέρες.. οπότε νομίζω ότι είναι φυσιολογικός ο κύκλος σου μην αγχώνεσαι... 😊😊😊

Δν ξέρω ρε κορίτσι μπερδεύομαι πολύ με τ τεστ και με τις επαφές!!! Νομίζω ότι έχω κάνει λάθος !!!! Ποιες μέρες απ όταν βγαίνει θετικό τ τεστ θ πρέπει ν κάνουμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Κορίτσια ερωτηση!!! Κάνετε διατροφή ; Προσέχετε τι τρώτε; Γενικά τι τρώτε μέσα στην ημέρα;; Τρέφεται υγιεινά; 

Όσο μπορούμε ναι 😂 Σαββατοκύριακο όμως free!!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Άντε άντε ευτυχώς την προλαβαίνεις την ωορρηξια!!! Όλα καλά θα πάνε θα δεις και δν θ χρειάστεις τίποτα από αυτά!!!! 🤞🙏❤️ σωρό γενεθλίων θ είναι 😛

Μακαριιι μακαριιιι❤️❤️❤️❤️❤️όλες μας εύχομαι να έρθει συντομα το σπορακι μας🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Κορίτσια ερωτηση!!! Κάνετε διατροφή ; Προσέχετε τι τρώτε; Γενικά τι τρώτε μέσα στην ημέρα;; Τρέφεται υγιεινά; 

Προσέχω αρκετααα αποφεύγω τα γλυκά έχω μειώσει κατά πολύ την ζάχαρη τρώω πιο πολύ πρωτεΐνη κοτόπουλο αυγά γιαούρτι (η πρωτεΐνη βοηθά στο ενδομητριο έχω διαβάσει) στα βασικά γεύματα μεσημεριανό βραδινό πάντα σαλάτα , δεκατιανό απογευματινό φρούτα η μια μπάρα  και έχω αυξήσει τα λαχανικά οπωσ βραστή πατάτα, μπρόκολο πιπεριές ψητές, δυο φορές την εβδομάδα όσπρια και μια φορά την εβδομάδα ψάρι . Επίσης έχω κόψει σχεδόν το χοιρινό και από κρέατα τρώω κοτόπουλο (πολύ)και μοσχαρι και έχω ελαττώσει κατά πολύ τα ζυμαρικά αυτααααα! Επίσης έχω πεθάνει στο μαρούλι🤣🤣🤣 και δεν τρώω ψωμί ! Και αν με ρωτάς έχω χάσει μόνο 500γρ σε δυο μήνες 😂😂😂 όμως τα φαρμακα μου έκαναν κατακράτηση !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Προσέχω αρκετααα αποφεύγω τα γλυκά έχω μειώσει κατά πολύ την ζάχαρη τρώω πιο πολύ πρωτεΐνη κοτόπουλο αυγά γιαούρτι (η πρωτεΐνη βοηθά στο ενδομητριο έχω διαβάσει) στα βασικά γεύματα μεσημεριανό βραδινό πάντα σαλάτα , δεκατιανό απογευματινό φρούτα η μια μπάρα  και έχω αυξήσει τα λαχανικά οπωσ βραστή πατάτα, μπρόκολο πιπεριές ψητές, δυο φορές την εβδομάδα όσπρια και μια φορά την εβδομάδα ψάρι . Επίσης έχω κόψει σχεδόν το χοιρινό και από κρέατα τρώω κοτόπουλο (πολύ)και μοσχαρι και έχω ελαττώσει κατά πολύ τα ζυμαρικά αυτααααα! Επίσης έχω πεθάνει στο μαρούλι🤣🤣🤣 και δεν τρώω ψωμί ! Και αν με ρωτάς έχω χάσει μόνο 500γρ σε δυο μήνες 😂😂😂 όμως τα φαρμακα μου έκαναν κατακράτηση !

Εγώ πάλι μπορεί ένα μήνα ν τ πηγαίνω σούπερ και τον άλλο μήνα να τ γ@%^[^[> ! 
έπισης δν τρώω 5 γεύματα την ημέρα , το ξεκινάω και μετά από κάνα διβδομαδο ξεχνιέμαι πάλι!!! 
εγω σε αυτόν τον κύκλο λίγες μέρες πριν την ωορρηξια και μετά πεθαίνω για γλυκό!!! Έχω στείλει τον άντρα μου άπειρες φορές γτ μετά λυσσάω !!! 
δν ξέρω αν παίζει τόσο ροκο η διατροφή αλλά δν μπορώ ν ακολουθήσω κι απογοητεύομαι και αγχώνομαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Εγώ πάλι μπορεί ένα μήνα ν τ πηγαίνω σούπερ και τον άλλο μήνα να τ γ@%^[^[> ! 
έπισης δν τρώω 5 γεύματα την ημέρα , το ξεκινάω και μετά από κάνα διβδομαδο ξεχνιέμαι πάλι!!! 
εγω σε αυτόν τον κύκλο λίγες μέρες πριν την ωορρηξια και μετά πεθαίνω για γλυκό!!! Έχω στείλει τον άντρα μου άπειρες φορές γτ μετά λυσσάω !!! 
δν ξέρω αν παίζει τόσο ροκο η διατροφή αλλά δν μπορώ ν ακολουθήσω κι απογοητεύομαι και αγχώνομαι! 

Τα 5 γεύματα είναι σημαντικό όσο μπορείς βάλτο σκοπό να το κανεις ! Σε ένα σεμινάριο που είχα κάνει με την Σχολη μου στο θέμα της διατροφής ο καθηγητής μας είχε πει ότι η σωστή διατροφή είναι να τα τρώμε όλα με μέτρο !  Μας είχε σώσει ενα παράδειγμα όσο αναφορά την έννοια του μέτρου , οι διατροφολόγοι και ειδικοί λένε να πίνουμε πολύ νερό και ότι κάνει καλό! αν εμεισ Πίνουμε κάθε μέρα πχ 4 λίτρα την ημέρα κάποια στιγμή θα δημιουργήσουμε πρόβλημα στον οργανισμό μας και θα αρρωστήσουμε, όποτε οτιδήποτε και αν τρώμε ή πίνουμε πρέπει με μέτρο !  Δλδ θα φας και το γλυκό σου μια στο τόσο θα φας και απέξω μια στο τόσο   ! Να μην αγχώνεσαι και να μην έχεις ενοχές αν θα φας ένα γλυκό ή αν θα παραγγείλεις μια φορά την εβδομάδα απέξω! Μη τρελένεςε απλά προσπάθησε να τρως πιο υγιεινά τις περισσότερες μέρες της εβδομάδας ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η flowerv είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου σας παρακολουθώ εδώ και λίγες εβδομάδες! Προσπαθούμε και εμείς για μωράκι από το Νοέμβριο και ακόμη τίποτα.. πιστεύετε πρέπει να ξεκινήσουμε για εξετάσεις ή είναι νωρίς ακόμα?

Καλησπερα κορίτσι μου καλώς ήρθες στην παρεούλα μας! Οι βασικές εξετάσεις που βάζει ο γιατρός είναι αρχικά ορμονολογικές και το κλασικό τσεκ απ τεστ παπ και υπερηχο !επειτα ακόλουθουν κι άλλες εξετάσεις!Σίγουρα δεν έχει περάσει πολυσ καιρός που προσπαθείτε αλλά καλό θα ήταν να πας στον γυναικολόγο σου να σε συμβουλεύσει! Οι επόμενες εξετασεις συνήθως είναι σπερμοδιαγραμμα και σαλπιγγογραφια! Σου εύχομαι καλή επιτυχια και συντομα να έρθει το μπεμπακι σας❤️🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η singing in the rain είπε:

Γεια σας κορίτσια! βλέπω κι εγώ τη συζήτηση και η αλήθεια είναι ότι το vibe είναι πολύ θετικό! 😊😚

Κι εγώ είμαι λίγο μπερδεμένη είναι η αλήθεια. Από τη στιγμή που θα δω το θετικό τεστ ωορρηξίας αυτό καταλαβαίνω ότι σημαίνει η lh είναι στο πικ της.

Μπορεί όμως η ωορρηξία να γίνει και 3 μέρες μετά?

Ο γιατρός μας είπε για επαφή τη μέρα του θετικού τεστ και την επόμενη!🙄

Καλώς ήρθες κορίτσι μου στην παρέα μας ! Το ιδανικο είναι να κανεις την ημέρα του θετικού και φυσικά και την προηγούμενη αν έχεις σταθερό κύκλο και ξερεις περίπου ποτέ κανεις ωορρηξια , την επόμενη και την μεθεπόμενη❤️ καλή επιτυχιαααα και συντομα ένα μωρακι ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
    • Στο πλάι κοιμάμαι αλλά γυριζω στον ύπνο μου ανασκελα δεν το καταλαβαίνω 🤷‍♀️ μια χαρά πας από τα πράγματα του μωρού μαζεύονται σιγά σιγά 😊 πιστευω για τώρα δεν θα χρειαστεί να πάρεις και πολλά μετά όταν γεννήσεις θα κανείς και τις υπόλοιπες αγορές σου βλέποντας και κάνοντας 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...