Μετάβαση σε περιεχόμενο

Οποια εχει κόρη ακριβή, το Μάρτη ήλιος μην τη δει, και όποια ένα μωράκι θέλει, αυτός ο Μάρτης να το φέρει​👶​🍼​ ❤️


Elli13

Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

 Καλημερααα❤️ Έκανα ένα iq  test σήμερα αλλά πάλι αρνητικο 😔 όχι κορίτσι μου δεν μου είπε τπτ για το τεστ ότι δεν θα δειξει . Νου είπε να κάνω χωριακη την Δευτέρα και ότι θα καθυστερήσει η περίοδος μου λόγω χαπιών. Εγώ ανέφερα κάποια στιγμή μήπως δεν δείχνουν τα τεστ λόγω της προγεστερονης που βάζω κολπικά γτ πέφτουν υπολείμματα με τα τσίσα στο ποτηράκι 🤣    
κοριτσάκι μου εύχομαι να μην είναι βουλωμένες ούτε λίγο 🙏 πάντως λένε ότι βοηθάει και μετά μένεις πιο εύκολα έγκυος ❤️ εμπιστευτούμε τον γιατρό σου και όλα θα πανε καλά💕

Μην στεναχωριέσαι κορίτσι μου! Έχεις 2 ολόκληρες μέρες ακόμη για να ανεβεί η άτιμη ορμόνη, υπάρχουν πιθανότητες! Ξέρω ακριβώς πως νιώθεις, αλλά είναι νωρίς για να βγάλεις συμπέρασμα! Περιμένουμε με ανυπομονησία την Δευτέρα 🤞🏼❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.8k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Κορίτσια τα φώτα σας!!! 💡💡💡

Εκανα τεστ εγκυμοσύνης 2 μέρες πριν την καθυστέρηση κι ήτανε αρνητικό! Βρήκα χθες τυχαία στο σπίτι ένα τεστ εγκυμοσύνης κ από τη χαρά μου πήγα ν τ κάνω κ το κατούρησα ανάποδα κορίτσια!!!! 😮😮😮😮😮

τώρα το πρωί εκανα ένα ωορρηξιας κ μ βγήκε έντονη η δεύτερη γραμμή!!!! 
  
τι πιστεύετε;; 
ωορρηξια ξανά;; 
δειτεεεεεε

795E0329-1764-47A8-B398-692D293C0704.jpeg

Κορίτσι μου ποτέ περιμένεις περίοδο; Αν το τεστ ωορρηξιας που βγήκε θετικο είναι στο τελος του κύκλου σου μου φαινετε για καλοοοοο ❤️❤️❤️❤️ κάνε ένα τεστ στην αναμενόμενη μέρα ή με μια μέρα καθυστέρησης αλλά ακόμα καλύτερα μια χοριακη❤️ σου εύχομαι να είσαι εγκυουλα 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Μην στεναχωριέσαι κορίτσι μου! Έχεις 2 ολόκληρες μέρες ακόμη για να ανεβεί η άτιμη ορμόνη, υπάρχουν πιθανότητες! Ξέρω ακριβώς πως νιώθεις, αλλά είναι νωρίς για να βγάλεις συμπέρασμα! Περιμένουμε με ανυπομονησία την Δευτέρα 🤞🏼❤️

Η αλήθεια είναι ότι έχω μια μικρή ελπίδα γτ εκεί που σταμάτησε να ποναει το στήθος μου σήμερα ξεκίνησε πάλι να ποναει ❤️ η @Elli13 είχε κάνει πριν την καθυστέρηση το τεστ αυτό που έκανα εγώ και ήταν αρνητικο ενώ το one step που εγώ δεν έχω βγήκε αχνό θετικο❤️ μακάρι να είμαι και εγώ τυχερή γ αυτόν τον μήνα 🙏 θα δειξει την Δευτέρα 🥰🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κορίτσι μου ποτέ περιμένεις περίοδο; Αν το τεστ ωορρηξιας που βγήκε θετικο είναι στο τελος του κύκλου σου μου φαινετε για καλοοοοο ❤️❤️❤️❤️ κάνε ένα τεστ στην αναμενόμενη μέρα ή με μια μέρα καθυστέρησης αλλά ακόμα καλύτερα μια χοριακη❤️ σου εύχομαι να είσαι εγκυουλα 🥰

Σήμερα το εκανα!!! Χθες ήταν ν μ ρθει κανονικά η περίοδος !!!! Αχ λες;; 🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kate1992 εγώ την ημέρα αναμονής περιόδου τεστ ωορρηξίας είχα κάνει κ γέλασε η φατσούλα κ κατάλαβα ότι είμαι έγκυος..όμως δεν ξέρω τον κύκλο της καθεμιάς,τα ορμονικά κλπ κ δεν ξέρω πόση αξιοπιστία υπάρχει…σε εμένα κ τις δυο φορές έδειξε το τεστ ωορρηξίας πάντως…το πρωί κάνε κανονικό τεστ εγκυμοσύνης…🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Σήμερα το εκανα!!! Χθες ήταν ν μ ρθει κανονικά η περίοδος !!!! Αχ λες;; 🙏🙏🙏

Αααα έχεις και καθυστέρηση!! Έχεις σταθερό κύκλο??? Είναι σίγουρη η καθυστέρηση!?? Ρωτάω για να ξέρω να σου πω συγχαρητήρια η όχι ακόμα 😁😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Εγώ κορίτσια περιμένω περίοδο στις 29-30 του μήνα και θα κλείσω ραντεβού για υστεροσκοπηση. Είχαμε πει να το κάνουμε προς Ιούνιο, αλλά όσο νωρίτερα τόσο πιο καλά! Έχω πειστεί ότι με αυτήν την κατάσταση στο ενδομήτριο δεν θα υπάρχει σύλληψη, καθώς και ο δεύτερος γιατρός που πήγα μου είπε ότι βλέπει πραγματάκια (λογικά μικρά πολυποδακια). Προσπαθώ να συνηθίσω το ότι για τους επόμενους 2 μήνες, θα περιμένω απλά την περίοδο μου χωρίς τεστακια και ελπίδες, γιατί μετά από τόσους μήνες μου είναι δύσκολο. Επίσης αν γνωρίζει κάποια, έχω φόβο αν προκύψει εγκυμοσύνη πριν την υστεροσκοπηση, υπάρχει μεγάλος κίνδυνος λόγω πολύποδα; Οι γιατροί βέβαια δεν μου είπαν κάτι, αλλά γενικώς δεν λένε πολλά και ξέχασα να το ρωτήσω! 

Κορίτσι μου νομίζω οτι ι πολύποδας δημιουργεί πρόβλημα στην εμφύτευση!! Αυτήν την εντύπωση είχα αλλά ίσως κάνω και λάθος!! Όπως και να έχει η υστεροσκοπηση μόνο καλό κάνει οπότε μην έχεις άγχος καθόλου!! Είναι και εύκολη επέμβαση αν θεωρείτε επέμβαση! Χωρίς πόνο κτλ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η cat12 είπε:

Κορίτσια σήμερα ξύπνησα κ με έχει πάρει από κάτω... Ενώ είχα ανέβει ψυχολογικά στο να προσπαθήσω ξανά τώρα που τελείωσαν οι μέρες τις ωορηξιας έχω πέσει πολύ... Ότι πάλι δεν θα τα καταφέρω θα απογοητευτω ότι δεν ήταν αρκετές οι επαφές... Δεν θα έπρεπε να είμαι έτσι ξέρω ότι θα το πείτε αλλά σκέφτομαι πάλι το μωράκι που έχασα... Γιατί ρε γμτ... Πάλι στην αναμονή... Ενώ πριν έναν μήνα ήμουν χαρούμενη κάναμε σχέδια...κ ξαφνικά αυτό... Ένα κενό... Η εικόνα του μωρού που είχε φύγει από μέσα μου... Μέχρι να περάσουν οι μέρες να περιμένω αν θα αδιαθετησω... Έναν χρόνο και κατι αυτό κάθε μήνα... Εννοείται ότι θα συνεχίσω να προσπαθώ αλλά ψυχολογικά έχω πέσει πολύ... Ξύπνησα με αυτήν την ψυχολογία πάλι...

Κορίτσι μου είναι λογικό να νιώθεις ετσι, δεν είναι εύκολο αυτό που περασατε θέλεις το χρόνο σου να το επεξεργαστέις και να μαλακώσει! Να μιλάς οπότε το νιώθεις και θα ηρεμήσεις όσο περνάει ο καιρός!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ τι γίνεται εδώ?! Τα τεστ ωορρηξίας δεν κάνουν λάθος!! Εγώ που έκανα και δεν ήμουν δεν έβγαινε τόσο έντονη!! Πιστεύω είσαι εγκυουλα!!!!! Πάρε τεστ και κάντο αύριο πρωί και πες μας!! Αν πάρεις πρώιμης ανίχνευσης πάρε διπλό και κάνε ένα πιο μετά και ένα αύριο. Θα δείξει και αυτό και ας είναι μεσημέρι!!

Μπουρμπουλακι μου γλυκό δε ξέρω αν θα έδειχνε το συγκεκριμένο τεστ...εγώ κρατάω την ανάσα μου για σένα ως την Δευτέρα. Και ναι ίσως παίζει ρόλο ότι δεν είναι καθαρά ούρα αλλά με υπολείμματα από αγωγή 

Εγώ κορίτσια χθες τόση προετοιμασία τόση χαρά και επαφή δεν είχαμε ολοκληρωμένη.... έπεσε ένα συρταρακι από μια μικρή συρταριερα του στο δωμάτιο του και πάνω στην ώρα της πράξης , ξύπνησε..σταματήσαμε αμέσως και μετά μέχρι να πέσει πάλι για ύπνο αφού κατούρησε αφού ήπιε νερό και γενικά μέχρι αν τον πάρει ο ύπνος πέρασε πολύ η ώρα και πέρασε και η διάθεση μας ...σήμερα ξυονησε πολύ νωρίς πριν προλάβουμε να ξυπνήσουμε εμείς οπότε έχασα τη μέρα...εύχομαι μόνο να κάνω σήμερα επαφή το βράδυ και να προλάβω ίσως το αβγουλακι μου ..

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annitakianna είπε:

Πολλές φορές και εγώ έχω αυτή την ψυχολογία μετά την ωορρηξία. Πιθανόν να είναι οι ορμόνες κορίτσι μου!! Ειδικά εσένα που μπορεί ακόμα λόγο της αποβολής να είναι πιο έντονα όλα! Αυτό είναι το πιο δύσκολο κομμάτι πιστεύω! Το πώς να διαχειριστείς μια τέτοια κατάσταση που σε παίρνει από κάτω και νιώθεις ότι όλα καταρρέουν και δεν ξέρεις από πού να πιαστείς! Είναι πολύ δύσκολο. Εμένα προσωπικά με βοηθάει πολύ να είμαι εντελώς μόνη μου και να κλαίω! Μου φεύγει ένα βάρος!! 

Κ εγώ αυτό θέλω να κλάψω να μου φύγει έστω λίγο... Τώρα είμαι στη δουλειά αλλά διάθεση καμμία πραγματικά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Rena92 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! @cat12 μου είναι λογικό να σε πιάνει αυτό, μην νιώθεις άσχημα που σε ρίχνει, αλλά προσπάθησε να κάνεις πράγματα που δεν έχεις ξανά κάνει στο παρελθόν ώστε να ξεχαστείς! Πράγματα που θα σε βάλουν σε σκέψεις, πχ μια βόλτα ή ένα χόμπι που δεν έχεις ξανά κάνει! Είμαι πολύ αισιόδοξη για σένα, καθώς μετά από απόξεση έχεις πολλές πιθανότητες! 
 

 

Μακάρι Ρένα μου... Η αλήθεια δεν έχω διάθεση... Η καθημερινότητα δουλειά σπίτι ξέρεις..  είπα να κάνω λίγο διάδρομο να νιώσω ότι κάνω κάτι για τον εαυτό μου το ακυρώνω κατευθείαν... Η αλήθεια έχω πολλά φουντωτά παιδάκια που τα λατρεύω κ μου παίρνουν λίγο την στεναχώρια όταν έρχονται για χαδακια λες κ το καταλαβαίνουν ότι θέλω παρέα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κορίτσι μου δεν μπορώ να σου πω ότι σε καταλαβαίνω απόλυτα γτ δεν το έχω ζήσει όμως και μόνο στην ιδέα μου ερχετε μια στεναχώρια🥲 ξεκινά να σκεφτεσε θετικα γτ ξεκίνησε ένας καινούργιος κύκλος έκανες τις επαφουλες σου και σε λίγες μέρες ίσως να μαθεις τα ευχάριστα νέα💕 από την στιγμή που έκανες σύλληψη είναι πολύ σημαντικό και σημαίνει ότι μπορείς να μείνεις έγκυος κοιτά την @Elli13 μας που στην δεύτερη εγκυμοσυνη πανε όλα καλά ❤️ έτσι θα γίνει και με εσενα💕

Έχεις δίκιο προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά αλλά με πιάνει δυστυχώς τα αρνητικά όλου του χρόνου που πέρασε... Ναι το κορίτσι @Elli13 ότι πιο όμορφο να έρθει το σπορακι της αμέσως μετά από την παλινδρομη 🥰 κ σίγουρα θα πάνε όλα καλά!!! Μακάρι όλες μας να έχουμε θετικά τέστ ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Κ εγώ αυτό θέλω να κλάψω να μου φύγει έστω λίγο... Τώρα είμαι στη δουλειά αλλά διάθεση καμμία πραγματικά...

Δεν είχα αντίστοιχη εμπειρία αλλά και μόνο στην σκέψη είναι πολύ δύσκολο... Εγώ είμαι της άποψης ότι πρέπει να αποδεχόμαστε όλα τα συναισθήματα μας γιατι αλλιώς μπλοκάροντας τα κάποια στιγμή γυρίζουν ισχυρότερα...οπότε αν νιώθεις έτσι κατά εμέ, άστο να σε περιβάλλει αλλά συνάμα να έχεις την πνευματική διαύγεια να ξέρεις πως μετά από την θλίψη η καλή διάθεση θα κερδίσει και πάλι...και θα τα δεις πάλι θετικά ..  είναι απλά μια δύσκολη στιγμή στη μέρα σου.. γυρνώντας σπίτι κάνε ότι σε ευχαριστεί γιατί πραγματικά σε ευχαριστεί όμως! Αν αυτό που θέλεις είναι να κάτσεις και να μη κάνεις τίποτα ,κάντο! Αν είναι διάδρομος, κάντο! Αν είναι μια βόλτα  ,κάντο! Δώσε στον εαυτο σου αυτό που ζητάει και όλα θα είναι καλύτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Κορίτσι μου είναι λογικό να νιώθεις ετσι, δεν είναι εύκολο αυτό που περασατε θέλεις το χρόνο σου να το επεξεργαστέις και να μαλακώσει! Να μιλάς οπότε το νιώθεις και θα ηρεμήσεις όσο περνάει ο καιρός!

Σε ευχαριστώ πολύ πραγματικά με βοηθάει να μιλάω... Κ είστε όλες υπέροχες!!! Κ με βοηθάει να βλέπω κ τα δικά σας νέα 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου νομίζω οτι ι πολύποδας δημιουργεί πρόβλημα στην εμφύτευση!! Αυτήν την εντύπωση είχα αλλά ίσως κάνω και λάθος!! Όπως και να έχει η υστεροσκοπηση μόνο καλό κάνει οπότε μην έχεις άγχος καθόλου!! Είναι και εύκολη επέμβαση αν θεωρείτε επέμβαση! Χωρίς πόνο κτλ! 

Και μένα αυτό για την εμφύτευση μου έχουν πει αλλά κάπου διάβασα ότι ίσως προκαλεί κ πρόβλημα μετά την σύλληψη.. τι να πω δεν νομίζω κιόλας να υπάρξει σύλληψη μέχρι την αφαίρεση αλλά όπως πάντα αγχώνομαι κ γι αυτό 😂 Με τρομάζει λίγο η ιδέα της επέμβασης και της μέθης αλλά είναι αναγκαίο, οπότε πρέπει να το αποδεκτω 😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Καλέ τι γίνεται εδώ?! Τα τεστ ωορρηξίας δεν κάνουν λάθος!! Εγώ που έκανα και δεν ήμουν δεν έβγαινε τόσο έντονη!! Πιστεύω είσαι εγκυουλα!!!!! Πάρε τεστ και κάντο αύριο πρωί και πες μας!! Αν πάρεις πρώιμης ανίχνευσης πάρε διπλό και κάνε ένα πιο μετά και ένα αύριο. Θα δείξει και αυτό και ας είναι μεσημέρι!!

Μπουρμπουλακι μου γλυκό δε ξέρω αν θα έδειχνε το συγκεκριμένο τεστ...εγώ κρατάω την ανάσα μου για σένα ως την Δευτέρα. Και ναι ίσως παίζει ρόλο ότι δεν είναι καθαρά ούρα αλλά με υπολείμματα από αγωγή 

Εγώ κορίτσια χθες τόση προετοιμασία τόση χαρά και επαφή δεν είχαμε ολοκληρωμένη.... έπεσε ένα συρταρακι από μια μικρή συρταριερα του στο δωμάτιο του και πάνω στην ώρα της πράξης , ξύπνησε..σταματήσαμε αμέσως και μετά μέχρι να πέσει πάλι για ύπνο αφού κατούρησε αφού ήπιε νερό και γενικά μέχρι αν τον πάρει ο ύπνος πέρασε πολύ η ώρα και πέρασε και η διάθεση μας ...σήμερα ξυονησε πολύ νωρίς πριν προλάβουμε να ξυπνήσουμε εμείς οπότε έχασα τη μέρα...εύχομαι μόνο να κάνω σήμερα επαφή το βράδυ και να προλάβω ίσως το αβγουλακι μου ..

 

 

 

Η μονη νου ελπιδα είναι την Δευτέρα🤞 πρέπει να κάνω υπομονηηηη αχχχχχχ Χριστέ μουυυυυυυ😩 κορίτσι μου μην στεναχωριεσαι το αυγουλακι από όταν γίνει ωορρηξια περιμένει και ένα 12ωρο για να γονιμοποιηθεί όποτε και το βραδάκι να έρθετε σε επαφή εκεί θα είναι να περιμένει🙏❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Rena92 είπε:

Και μένα αυτό για την εμφύτευση μου έχουν πει αλλά κάπου διάβασα ότι ίσως προκαλεί κ πρόβλημα μετά την σύλληψη.. τι να πω δεν νομίζω κιόλας να υπάρξει σύλληψη μέχρι την αφαίρεση αλλά όπως πάντα αγχώνομαι κ γι αυτό 😂 Με τρομάζει λίγο η ιδέα της επέμβασης και της μέθης αλλά είναι αναγκαίο, οπότε πρέπει να το αποδεκτω 😔

Ρένα μου είχα την ίδια εμπειρία...και δε τα πάω καλά με τη μέθη και την νάρκωση κλπ ..με αγχωνει τρομερά όταν νιώθω ζάλη..ήταν πολύ πιο εύκολα από ότι φανταζομουν! Και έκανα και την αφαίρεση και όλα πήγαν τέλεια! Και μετά έμεινα και έγκυος! Όλα για καλό γίνονται! Φυσικά και σε στρεσαρει λογικό είναι (και γω που το έχω κάνει θα ήμουν πάλι στρεσαρισμενη) αλλά πραγματικά διαρκεί πολύ λίγο και μετά πας στο σπιτάκι σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Έχεις δίκιο προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά αλλά με πιάνει δυστυχώς τα αρνητικά όλου του χρόνου που πέρασε... Ναι το κορίτσι @Elli13 ότι πιο όμορφο να έρθει το σπορακι της αμέσως μετά από την παλινδρομη 🥰 κ σίγουρα θα πάνε όλα καλά!!! Μακάρι όλες μας να έχουμε θετικά τέστ ❤️

Πρέπει να βιώνουμε όλα τα συναισθήματα και να τα αφήνουμε να εκδηλωθούν ώστε μετά α έρθουν και τα θετικα συναισθήματα ❤️όλα θα πανε μια χαρα κοριτσάκι μου υπομονή και επιμονηηηηη❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Η μονη νου ελπιδα είναι την Δευτέρα🤞 πρέπει να κάνω υπομονηηηη αχχχχχχ Χριστέ μουυυυυυυ😩 κορίτσι μου μην στεναχωριεσαι το αυγουλακι από όταν γίνει ωορρηξια περιμένει και ένα 12ωρο για να γονιμοποιηθεί όποτε και το βραδάκι να έρθετε σε επαφή εκεί θα είναι να περιμένει🙏❤️

Εύχομαι να περιμένει....σήμερα δεν έχω κανένα πόνο τίποτα.πιι μετά θα κανω ένα ωορηξιας...εύχομαι να βγει θετικό να ξεαγχωθω λιγάκι .. γιατί οι 12 ώρες από το πρώτο θετικό τεστ πέρασαν....

Αχ ξέρω είναι μαρτύριο η αναμονηηη. Και δεν υπάρχει και τίποτα αυτές τις ώρες να σου αποσπςσει και την προσοχή...είσαι εκεί κολλημένη μέχρι να φτασει η ώρα και η μέρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Σήμερα το εκανα!!! Χθες ήταν ν μ ρθει κανονικά η περίοδος !!!! Αχ λες;; 🙏🙏🙏

Υπάρχουν ελπιδεσσσς μου φαινετε θετικο στοιχείο το ότι βγήκε τώρα τόσο έντονη η γραμμουλα σε 1 μέρα καθυστέρησης 🙏🙏🙏🤞🤞🤞 κάνε ένα τεστακι αύριο το πρωί και αν δεν έχει έρθει κάνε και την Δευτέρα μια χοριακη για σιγουριά 🤞 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Girly είπε:

Εύχομαι να περιμένει....σήμερα δεν έχω κανένα πόνο τίποτα.πιι μετά θα κανω ένα ωορηξιας...εύχομαι να βγει θετικό να ξεαγχωθω λιγάκι .. γιατί οι 12 ώρες από το πρώτο θετικό τεστ πέρασαν....

Αχ ξέρω είναι μαρτύριο η αναμονηηη. Και δεν υπάρχει και τίποτα αυτές τις ώρες να σου αποσπςσει και την προσοχή...είσαι εκεί κολλημένη μέχρι να φτασει η ώρα και η μέρα...

Ακούμε λίγο από όταν βγει θετικο το τεστ η ωορρηξια γινετε από 12-48 ώρες όποτε είσαι μέσα κορίτσι μου ❤️ αχ αχ αυτή η αναμονή ειναιιιι ένα δραμαααααααααααααα😖 υπομονηηηηηηηηηηηηηηηη ❤️🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Rena92 είπε:

Εγώ κορίτσια περιμένω περίοδο στις 29-30 του μήνα και θα κλείσω ραντεβού για υστεροσκοπηση. Είχαμε πει να το κάνουμε προς Ιούνιο, αλλά όσο νωρίτερα τόσο πιο καλά! Έχω πειστεί ότι με αυτήν την κατάσταση στο ενδομήτριο δεν θα υπάρχει σύλληψη, καθώς και ο δεύτερος γιατρός που πήγα μου είπε ότι βλέπει πραγματάκια (λογικά μικρά πολυποδακια). Προσπαθώ να συνηθίσω το ότι για τους επόμενους 2 μήνες, θα περιμένω απλά την περίοδο μου χωρίς τεστακια και ελπίδες, γιατί μετά από τόσους μήνες μου είναι δύσκολο. Επίσης αν γνωρίζει κάποια, έχω φόβο αν προκύψει εγκυμοσύνη πριν την υστεροσκοπηση, υπάρχει μεγάλος κίνδυνος λόγω πολύποδα; Οι γιατροί βέβαια δεν μου είπαν κάτι, αλλά γενικώς δεν λένε πολλά και ξέχασα να το ρωτήσω! 

Σε εμένα είπαν λόγω πολύποδα 6 μήνες που προσπαθούσα κ δεν εμένα έγκυος ότι ήταν καθαρά από αυτόν το πρόβλημα. Αν κ στην αρχή ο τότε γιατρός τον ανακάλυψε στο 6 μηνο ότι είχα κ μου είπε να προσπαθήσω κανονικά για άλλους δύο μήνες κ αν δεν γινει να κάνω υστεροσκοπηση όπως κ εκανα. Κ του είχα πει από την αρχή ότι ταλαιπωριομουν με αίμα όλον τον μήνα κ μου έλεγε ότι δεν ξέρει γιατί κ ότι δεν βλέπει κάτι. Κ με άφησε τόσους μήνες να προσπαθω κ να έχω ελπίδες χωρίς λόγο. Όταν του ειπα εγώ για πολύποδα  στο επόμενο ραντεβού,τον είδε. Άλλαξα γιατρό. 😡 Εγώ το έψαξα στο ίντερνετ κ παντού έλεγαν ότι το αίμα μπορεί να είναι από πολύποδα. Ήταν 1 εκατοστό αν θυμάμαι καλά κ εμπόδιζε κ στην σύλληψη κ στο να πάει το σπέρμα στις ωοθήκες... Η αλήθεια δεν ξέρω για αν είσαι έγκυος αν δημιουργεί τόσο πρόβλημα... Αλλά μου είχε πει να συνεχίσω τις επαφές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Ακούμε λίγο από όταν βγει θετικο το τεστ η ωορρηξια γινετε από 12-48 ώρες όποτε είσαι μέσα κορίτσι μου ❤️ αχ αχ αυτή η αναμονή ειναιιιι ένα δραμαααααααααααααα😖 υπομονηηηηηηηηηηηηηηηη ❤️🤞

Λοιπόν ξεκινά το πλέξιμο...απασχόλησε τα χέρια σου! Θα απασχοληθεί και το μυαλό σου! Ξέρεις να πλέκεις? Αν όχι ήρθε η ώρα να μάθεις! Ξεκινά να βλέπεις βιντεακια,μπορώ να σε κατευθύνω! Εμένα μου αρέσει πολύ! Και πλέξιμο με τσιγγελακι (έτσι το λέω εγώ) και με κόμπους δλδ μακραμε! Η ώρες θα περνάνε πολυυυ ωραία και το μυαλό θα ξεκολλήσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Και μένα αυτό για την εμφύτευση μου έχουν πει αλλά κάπου διάβασα ότι ίσως προκαλεί κ πρόβλημα μετά την σύλληψη.. τι να πω δεν νομίζω κιόλας να υπάρξει σύλληψη μέχρι την αφαίρεση αλλά όπως πάντα αγχώνομαι κ γι αυτό 😂 Με τρομάζει λίγο η ιδέα της επέμβασης και της μέθης αλλά είναι αναγκαίο, οπότε πρέπει να το αποδεκτω 😔

Όσο αναφορά την μέθη εγώ είχα κάνει για γαστροσκοπηση  και ένα θα σου πω ήταν ο καλυτερος ύπνος της ζωής μου που είχα κάνει ποτε🤪 για την υστεροσκοπηση  έχω ακούσει ότι δεν είναι απολύτως τπτ και με την μέθη δεν καταλαβαίνεις τπτ απλά κοιμάσαι ο εγκέφαλος δουλεύει κανονικά αλλά εσυ δεν το καταλαβαίνεις 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Πρέπει να βιώνουμε όλα τα συναισθήματα και να τα αφήνουμε να εκδηλωθούν ώστε μετά α έρθουν και τα θετικα συναισθήματα ❤️όλα θα πανε μια χαρα κοριτσάκι μου υπομονή και επιμονηηηηη❤️

Ναι κορίτσι μου❤️🥰❤️🥰 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...