Μετάβαση σε περιεχόμενο

Οποια εχει κόρη ακριβή, το Μάρτη ήλιος μην τη δει, και όποια ένα μωράκι θέλει, αυτός ο Μάρτης να το φέρει​👶​🍼​ ❤️


Elli13

Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Κορίτσια έκανα το digital της clear blue τεστ ωορρηξίας που μπορεί να γίνει οποιαδήποτε ώρα της ημέρας κ βγήκε θετικό 🤯 κ είμαι στην δέκατη μέρα μόνο!!! Το μεσημέρι θα κάνω κ τις ταινίες να διπλοτσεκαρω... Τόσο νωρίς?? Ξεκίνησα χθες επαφές για να πιάσω σίγουρα όλες τις μέρες... Όχι τίποτε άλλο πήρε ΠΣΚ άδεια ο άντρας μου για να είμαστε άνετοι 😅 τώρα θα περιμένω μέχρι το βράδυ που σχολαει... Όταν γυρνάω από τη δουλειά εκείνος φεύγει είναι απογευματινος αυτές τις μέρες... Εκτός αν μου βγει θετικό για 3 μέρες που είχε τυχει κ σε μια κοπέλα... Εμένα την προηγούμενη φορά είχα δύο μέρες συνεχόμενα θετικό οπότε δεν έκανα κ τρίτη...

IMG_20230315_085153.jpg

IMG_20230315_085132.jpg

Καλημερα κορίτσι μουυυ εμένα σε αυτό τον κύκλο βγήκε δυο μέρες συνεχόμενα θετικο. Συνέχισε να έχεις επαφές και να κανεις και τεστακι αύριο και μεθαύριο για να δεις μέχρι ποτέ θα συνεχίσεις τις επαφές 😻 βουρρρρρ στο ψητοοο😘😘🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.8k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Cat96 είπε:

Καλημέρα κοριτσάκι μου! Είμαστε κυριολεκτικά στις ίδιες μέρες του κύκλου, μόνο που εσένα σου ήρθε γρήγορα η ωορρηξία, άντε ξεκίνα την δουλειά και σε 16 μέρες από σήμερα να κάνεις το τεστακι εγκυμοσύνης που θα κάνει το δικό σου προσωπάκι να χαμογελάσει 😊 

Μακάρι κορίτσι μου να έχουμε κ οι δύο μας καλά νέα!!! Θα περιμένουμε μαζί αυτές τις μέρες 🥰🥰🥰🥰 εσύ κάνεις με τεστακια? Η έχεις σταθερό κύκλο???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Miss V είπε:

Καλησπέρα στην παρέα. 

 

Διαβάζω τις τελευταίες μέρες αυτό το φόρουμ. Έγινε συνήθεια κ πραγματικα έχω μάθει τόσα πολλά μέσα από τις ιστορίες σας και το πως η κάθε μία αντιμετωπίζει αυτό το "θαύμα". 

 

Έτσι κ εγώ θέλω να μοιραστώ το βίωμα που έχω το τελευταίο διάστημα. Θα με βοηθούσε εάν κάποια κοπέλα έχει κάτι αντίστοιχο. 

 

Θα μπω κατευθείαν στο θέμα. Είχα μια βιοχημικη μέσα στο Φεβρουάριο. Δεν το κατάλαβα μιας κ η ημερομηνία της αναμενόμενης περιόδου ήρθε κανονικά. Το υποψιάστηκα όταν σε 7 μέρες σταθερό κύκλο, δεν μειώθηκε η ροή του αίματος.

 

Από τις 29/01 κ όλο τον Φεβρουάριο "καθαριζα". 

 

Ο γιατρός μου είπε με το που μπω ξανά στον κύκλο μπορώ να ξανάπροσπαθησω. Αρχές Μαρτίου ήρθε λοιπόν. Την έβδομη μέρα (αφού τόσο είναι πάντα ο κύκλος μου κ τότε καθαρίζω εντελώς) κάνω ταινία ωορρηξίας περισσότερο σαν πείραμα κ βγαίνει θετική. Μέχρι κ σήμερα βγαίνει θετική. Έντονα θετική κ την κάνω μια φορά την ημέρα περίπου στις 10 το βράδυ. 

 

Το ερώτημα μου είναι το εξής. Είναι νορμάλ τόσες μέρες να βγαίνει έντονα θετική? Κ από την πρώτη μέρα που τελείωσε η περίοδος μου? 

 

Δεν ψάχνω για συμπτώματα τόσο νωρίς απλά να σημειώσω πως έχω τρομερά τραβήγματα όλες αυτές τις μέρες. Κ γενικά καταλαβαίνω την ωορρηξία μου κάθε μήνα. 

 

Απλά μου έκανε εντύπωση που ξεκίνησαν οι θετικές ταινίες από την πρώτη μέρα.. Κ στο ίντερνετ δεν αναφέρει πολλά. 

 

Εχει βιώσει κάποια κάτι αντίστοιχο?

 

Ευχαριστω

Καλημέρα κορίτσι μου,

Ακριβώς το ίδιο συνέβη και σε εμένα, τέλος Φεβρουαρίου ανακάλυψα ότι έμεινα έγκυος και μέχρι να το συνειδητοποιήσω οι χοριακές μειώνονταν μέχρι που κατέληξε σε βιοχημική. Εμένα ο γιατρός μου, μου είχε πει ότι με το που τελειώσει η περίοδος θα πρέπει να κάνω μια νέα χοριακή να δούμε ότι έχει μηδενίσει και όντως είχε πέσει στο 0,20. Επιπλέον, έμαθα και πολύ πρόσφατα ότι έχω ΣΠΩ και το επιβεβαίωσα και χθες με έναν νέο γιατρό ο οποίος μου είπε ότι τα τεστ ωορρηξίας μπορεί άλλοτε να με βοηθήσουν και άλλοτε να με μπερδέψουν, εμείς με τις πολυκυστικές μπορεί να έχουμε συνέχεια αυξημένη την ορμόνη της LH ή να μην ανιχνεύουν ποτέ το πικ της. Οπότε μήπως έχεις κάποιο αντίστοιχο θεματάκι και σου βγαίνει συνεχόμενα θετικό ; Εγώ στην θέση σου για αρχή θα έκανα μια χοριακη για να είσαι σίγουρη ότι έχει καθαρίσει η μήτρα σου και αν συνεχίσει η κατάσταση ίσως να μίλαγες με τον γυναικολόγο σου, ο οποίος είναι ο μόνος που μπορεί να σε καθοδηγήσει.

Υπάρχει πάντα και η πιθανότητα να έπεσες σε ελλαττωματική παρτίδα, όπως και αν είναι  πάντως σκέψου το λογικά και ψύχραιμα και μην αγχωθείς, στο λέω εγώ που έχω παντρευτεί το άγχος μου, όλα αντιμετωπίζονται και εμείς εδώ παρέχουμε η μία στην άλλη υπηρεσίες ψυχολογικής υποστήριξης! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Καλημερα κορίτσι μουυυ εμένα σε αυτό τον κύκλο βγήκε δυο μέρες συνεχόμενα θετικο. Συνέχισε να έχεις επαφές και να κανεις και τεστακι αύριο και μεθαύριο για να δεις μέχρι ποτέ θα συνεχίσεις τις επαφές 😻 βουρρρρρ στο ψητοοο😘😘🤞🤞

Χαχα ναιιι τώρα με το θετικό τεστ πρέπει να γίνει άμεσα 🥰🤭😊 θα κάνω τεστ ναι κ αύριο να είμαι σίγουρη!!! Αχ μακάρι να γίνει το θαύματακι γρήγορα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Μακάρι κορίτσι μου να έχουμε κ οι δύο μας καλά νέα!!! Θα περιμένουμε μαζί αυτές τις μέρες 🥰🥰🥰🥰 εσύ κάνεις με τεστακια? Η έχεις σταθερό κύκλο???

Τον προηγούμενο μήνα το πετύχαμε κυριολεκτικά στην τύχη, τώρα θα ξεκινήσω και εγώ με τεστάκια, έκανα ένα χθες έτσι για να δω πως γίνεται αλλά δεν ήταν αυξημένη η ορμόνη. Δεν έχω και πολύ σταθερό κύκλο και χθες μου επιβεβαίωσε και άλλος γυναικολόγος την ύπαρξη ΣΠΩ και μου είπε ότι ίσως να με μπερδέψουν κιόλας από το να με βοηθήσουν ωστόσο θα κάνω του κεφαλιού μου και θα τσεκάρω με τα τεστ, τώρα ουτωσιαλλος τα πήρα. αχαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου πως είστε; έκανα πριν λίγο το πρώτο τεστ ωορρηξιας, επειδή δεν έχω ξανά κάνει είναι νορμάλ να μην υπάρχει δεύτερη γραμμή; η να αγχωθω;😅 σας βάζω φώτο να δείτε κ εσεις

20230315_131124.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε σας προλαβαίνω !! Έχω πολλές δουλειές και τρέχω!! Αλλά έκανα ένα στιφάδο με την γιαγιά παρέα μουρλιααα!!

Λοιπόν είδα το τελευταίο μνμ μόνο και μου έκανε εντύπωση! Κανονικά πρέπει να βγάζει έστω μια άχνη γραμμή στο ωορηξιας. Τον προηγούμενο μήνα δλδ που τα έκανα και γω αυτό είδα. Δεν κάνεις άλλο ένα το μεσημέρι χωρίς να έχεις πιει τίποτα?

Εγώ χθες το βράδυ παρατήρησα υγρά και έκανα βραδιάτικα πριν τον ύπνο και άμα σας πω ότι ξέχασα να δω το αποτέλεσμα...ξυονησα σήμερα και το είδα και ρε παιδιά μου φάνηκε σαν να ετοιμάζεται να γίνει θετικό σύντομα...τον προηγούμενο μήνα ήταν πιο ανοιχτόχρωμα στην αρχή! Σας βάζω και του προηγούμενου μήνα για να δείτε και πείτε γνώμες 

16788797006544218321922590391786.jpg

1678879814694690518574842517157.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Χαχα ναιιι τώρα με το θετικό τεστ πρέπει να γίνει άμεσα 🥰🤭😊 θα κάνω τεστ ναι κ αύριο να είμαι σίγουρη!!! Αχ μακάρι να γίνει το θαύματακι γρήγορα!!! 

Θα γίνει κορίτσι μου θα γίνει 🥰🥰🥰 καλή επιτυχία σου εύχομαι 😻😻😻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου πως είστε; έκανα πριν λίγο το πρώτο τεστ ωορρηξιας, επειδή δεν έχω ξανά κάνει είναι νορμάλ να μην υπάρχει δεύτερη γραμμή; η να αγχωθω;😅 σας βάζω φώτο να δείτε κ εσεις

20230315_131124.jpg

Φυσιολογικό είναι κορίτσι μου σε ποια μέρα του κύκλου είσαι; Και ποσό διαρκεί ο κύκλος σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Cat96 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου,

Ακριβώς το ίδιο συνέβη και σε εμένα, τέλος Φεβρουαρίου ανακάλυψα ότι έμεινα έγκυος και μέχρι να το συνειδητοποιήσω οι χοριακές μειώνονταν μέχρι που κατέληξε σε βιοχημική. Εμένα ο γιατρός μου, μου είχε πει ότι με το που τελειώσει η περίοδος θα πρέπει να κάνω μια νέα χοριακή να δούμε ότι έχει μηδενίσει και όντως είχε πέσει στο 0,20. Επιπλέον, έμαθα και πολύ πρόσφατα ότι έχω ΣΠΩ και το επιβεβαίωσα και χθες με έναν νέο γιατρό ο οποίος μου είπε ότι τα τεστ ωορρηξίας μπορεί άλλοτε να με βοηθήσουν και άλλοτε να με μπερδέψουν, εμείς με τις πολυκυστικές μπορεί να έχουμε συνέχεια αυξημένη την ορμόνη της LH ή να μην ανιχνεύουν ποτέ το πικ της. Οπότε μήπως έχεις κάποιο αντίστοιχο θεματάκι και σου βγαίνει συνεχόμενα θετικό ; Εγώ στην θέση σου για αρχή θα έκανα μια χοριακη για να είσαι σίγουρη ότι έχει καθαρίσει η μήτρα σου και αν συνεχίσει η κατάσταση ίσως να μίλαγες με τον γυναικολόγο σου, ο οποίος είναι ο μόνος που μπορεί να σε καθοδηγήσει.

Υπάρχει πάντα και η πιθανότητα να έπεσες σε ελλαττωματική παρτίδα, όπως και αν είναι  πάντως σκέψου το λογικά και ψύχραιμα και μην αγχωθείς, στο λέω εγώ που έχω παντρευτεί το άγχος μου, όλα αντιμετωπίζονται και εμείς εδώ παρέχουμε η μία στην άλλη υπηρεσίες ψυχολογικής υποστήριξης! 

Καλησπέρα.... 

Ευχαριστω όλα τα κορίτσια για τις απαντήσεις σας.. 

Μια ζωή έχω σταθερό κύκλο. Ίσως κ η μοναδική σταθερά μου τα τόσα χρόνια.😂 (δεν με απογοητεύει ποτέ). 

Γενικά ποτέ μου δεν είχα τίποτα, μύκητες λοιμώξεις, πολύποδες, ινομυώματα, κληρονομικοτητα, τίποτα τίποτα σε κάθε ετήσιο έλεγχο όλα είναι άριστα θέση μήτρας,Ωοθήκες (είχα τύχει μερικές φορές κ μόλις είχε γίνει η ωορρηξία) γενικά κάθε φορά που πάω άκου ότι έχω πολύ ωραίο 'εσωτερικο' περιβάλλον 😝

Είχα ζητήσει τον γιατρό μου να κάνω κ πιο εξειδικευμένες εξετάσεις να δω που βρίσκομαι. Μου είπε ότι αυτό να το κάνω εφόσον ξεκινήσω τις προσπαθείς κ μέσα εντός 6 μηνών δεν θα δω κάποια σύλληψη. Οπότε κ το άφησα. 

Δεν θα πω ψέμματα δεν έχω καιρό που προσπαθώ να είναι δύο κύκλοι που ξεκίνησα κ στον τρίτο έκανα την βιοχημικη. 

Αυτό που κράτησα από τον γιατρό είναι που μου είπε ότι η πρώτη σύλληψη καταληγει πάντα σε βιοχημικη κ πολλές δεν το καταλαβαίνουμε κιόλας (εξου και το ότι εγώ το κατάλαβα ενώ ήδη είχα περίοδο κ αφού δεν σταματούσε την προβλεπόμενη μέρα). 

Είπε ο επόμενος μήνας θεωρείται πιο γόνιμος, με μεγάλη πιθανότητα γτ ήδη η μήτρα έχει "ξυπνήσει". 

Αρκεί να νιώθεις έτοιμη (εγώ προσωπικά δεν με σταμάτησε τίποτα ίσα ίσα μετά από ένα σημείο ήθελα απλά να σταματήσει το αίμα, ούτε στεναχώρια, ούτε τύψεις, μόνο ανακούφιση που "πιάνω". 

Ήθελα να το μοιραστώ μαζί σας. Κυρίως η έκπληξη μου που βγήκε η ταινία τόσο γρήγορα θετικη. Επίσης κυριολεκτικά έναν ολόκληρο μήνα καθάριζα από την βιοχημικη, ούτε μια μέρα δεν σταμάτησε. Για υπέρηχο πήγαινα κάθε βδομάδα μέχρι που δεν βρήκαν υπολείμματα μέσα, απλά έπρεπε να περιμένω. Κ τσουπ αδιαθετησα. 

Εμενα η θεωρία μου ειναι μηπως κ ένα μήνα που είχα ροή είπε το αυγουλακι να ακολουθήσει μετά την περίοδο. Κ καλά να ήταν τον Φεβρουαρίου. Τι να πω. Σκέφτομαι διάφορες θεωρίες κ γελάω κ μόνο που κάνω τέτοια σενάρια. 

Ξέρω απο στενό μου περιβάλλον πόσο ψυχοφθορο είναι να υπάρχουν δευτερογενη παράγοντες. Εγώ μόνο θα πω ότι όσο ψάχνεις τόσο βρίσκεις, εύχομαι όλα να είναι περαστικά κ ανώδυνα ψυχικά κ σωματικά. 

 

Αχ κούρασα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Δε σας προλαβαίνω !! Έχω πολλές δουλειές και τρέχω!! Αλλά έκανα ένα στιφάδο με την γιαγιά παρέα μουρλιααα!!

Λοιπόν είδα το τελευταίο μνμ μόνο και μου έκανε εντύπωση! Κανονικά πρέπει να βγάζει έστω μια άχνη γραμμή στο ωορηξιας. Τον προηγούμενο μήνα δλδ που τα έκανα και γω αυτό είδα. Δεν κάνεις άλλο ένα το μεσημέρι χωρίς να έχεις πιει τίποτα?

Εγώ χθες το βράδυ παρατήρησα υγρά και έκανα βραδιάτικα πριν τον ύπνο και άμα σας πω ότι ξέχασα να δω το αποτέλεσμα...ξυονησα σήμερα και το είδα και ρε παιδιά μου φάνηκε σαν να ετοιμάζεται να γίνει θετικό σύντομα...τον προηγούμενο μήνα ήταν πιο ανοιχτόχρωμα στην αρχή! Σας βάζω και του προηγούμενου μήνα για να δείτε και πείτε γνώμες 

16788797006544218321922590391786.jpg

1678879814694690518574842517157.jpg

Κορίτσι μου εμένα πολλές μερες πριν την ωορρηξια μου έχει βγει τελείως αρνητικο όποτε φυσιολογικό είναι που βγήκε στην Κατερίνα έτσι😀 ανεβαίνει η ορμόνη σου κορίτσι μου😍 κοντεύει η ωορρηξια συνέχισε να κανεις τεστακια 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elk είπε:

Καλώς ήρθες στην παρέα

Είχα και εγω μια βιοχημική είναι δυστηχως ενα συχνό φαινόμενο αυτό κρατά ότι έγινε η σύλληψη.. οτι μπορείς να μείνεις εγκυος όποτε σίγουρα θα ξανά έρθει 😊

Εγω όταν έβρισκα την ωορρηξία μετά δεν έκανα άλλες ταινιες όποτε δεν γνωρίζω να απαντήσω κανε λίγο υπομονή να έρθει η μερα της αναμενόμενης περιόδου  και άσε τα τεστ ωορρηξιας και ξεκινά τα εγκυμοσυνης 😊 εύχομαι να είναι θετικοοο

Ευχαριστωωω για την θετική ενέργεια. Και ανταποδίδω. 

Η αλήθεια είναι ότι ήθελα να δω πάνω κάτω την ωορρηξία. Έχω μια εφαρμογή που δεν με απογοητεύει ποτέ, όπως επίσης κάθε μήνα την νιώθω το πότε γίνεται αλλά είπα αφού τα έχω ας τα κάνω. 

Κατέληξα ότι δεν νομίζω να τα χρησιμοποιήσω ξανά.

Ίσως έναν ακόμη μήνα (να έχω να συγκρίνω με τον τωρινό μήνα) για εκπαιδευτικο σκοπό. 

Θεωρώ ότι είναι αρκετά αγχωτικό. Ενώ δεν προσπαθώ καν πολύ καιρό να μείνω έγκυος, έπιασα τον εαυτό μου να έχει ψύχωση (τουαλέτα κ τεστ). Κ το κάνω τώρα πόσο; μια βδομάδα? Άσε δεν είμαστε για τέτοια.. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@cat12 πολύ πρόσφατα κ σε σένα η βιοχημικη. Μπορώ να ρωτήσω αφού το έμαθες τι κάνεις τώρα? Αδιαθετησες? Καθαρίζεις? Πήρες κάτι? Αποξεση? Πως σε καθοδήγησε ο δικός σου γιατρός? Ήταν η πρώτη φορά? 

Σταματάω γτ οι ερωτήσεις πάνε φωτιά... 

Εννοείται πως δεν απαντάς άμα κάτι σε φέρνει σε δύσκολη θέση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Δε σας προλαβαίνω !! Έχω πολλές δουλειές και τρέχω!! Αλλά έκανα ένα στιφάδο με την γιαγιά παρέα μουρλιααα!!

Λοιπόν είδα το τελευταίο μνμ μόνο και μου έκανε εντύπωση! Κανονικά πρέπει να βγάζει έστω μια άχνη γραμμή στο ωορηξιας. Τον προηγούμενο μήνα δλδ που τα έκανα και γω αυτό είδα. Δεν κάνεις άλλο ένα το μεσημέρι χωρίς να έχεις πιει τίποτα?

Εγώ χθες το βράδυ παρατήρησα υγρά και έκανα βραδιάτικα πριν τον ύπνο και άμα σας πω ότι ξέχασα να δω το αποτέλεσμα...ξυονησα σήμερα και το είδα και ρε παιδιά μου φάνηκε σαν να ετοιμάζεται να γίνει θετικό σύντομα...τον προηγούμενο μήνα ήταν πιο ανοιχτόχρωμα στην αρχή! Σας βάζω και του προηγούμενου μήνα για να δείτε και πείτε γνώμες 

16788797006544218321922590391786.jpg

1678879814694690518574842517157.jpg

 

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Φυσιολογικό είναι κορίτσι μου σε ποια μέρα του κύκλου είσαι; Και ποσό διαρκεί ο κύκλος σου;

Κορίτσια είμαι στην 9η μέρα, 28 με 30 μέρες μαξ είναι ο κύκλος μου, πάντως κ εμένα περίεργο μου φάνηκε που ήταν εντελώς αρνητικό🤨 θα κάνω πάλι πιο μετά να δω! @Girlyόντως φαίνεται ανεβασμένη η ορμόνη κάνε κ σήμερα να δεις πως θα είναι λογικά είσαι κοντάα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

 

Κορίτσια είμαι στην 9η μέρα, 28 με 30 μέρες μαξ είναι ο κύκλος μου, πάντως κ εμένα περίεργο μου φάνηκε που ήταν εντελώς αρνητικό🤨 θα κάνω πάλι πιο μετά να δω! @Girlyόντως φαίνεται ανεβασμένη η ορμόνη κάνε κ σήμερα να δεις πως θα είναι λογικά είσαι κοντάα

Πιστεύω από αύριο η μεθαύριο θα αρχίσει να φαινετε γραμμουλα 😍 μη σε ανησυχεί 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλησπερα !!! τα τεστ ωορηξιας εχουν παρει φωτια δωστε πονο!!! εγω εκανα και την εοπαφουλα μου χθες και σημερα λεω να παρω ρεπο.. σαν συμπτωμα που με παρεξενεψε ηταν πως 13η και 14η ημερα το στηθος καπως πρησμενο και το ενιωθα βαρυ.οπως και χαμηλα στην κοιλια μου.

αυτο που θα ηθελα να ρωτησω και να παρω γνωμες ειναι το εξης.υπαρχουν κοπελες που να ειναι στη φαση προσπαθειας και να γυμναζονται παραλληλα εντονα??? σας εχει πει κατι ο γιατρος σας για αυτο.εγω οταν τον ειχα ρωτησει μου χε πει πως δεν θελουμε να αλλαζουμε τη ρουτινα μιας γυναικας που προσπαθει γιατι το σωμα το καταλαβαινει και πως η γυμναστικη ισα ισα βοηθαει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κόρες έκανα πάλι πριν λίγο εε και αχνοφαίνεται γραμμή, στην φώτο δεν ξέρω αν το δείτε αλλά από κοντά φαίνεται λίγο

20230315_154447.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Κόρες έκανα πάλι πριν λίγο εε και αχνοφαίνεται γραμμή, στην φώτο δεν ξέρω αν το δείτε αλλά από κοντά φαίνεται λίγο

20230315_154447.jpg

η γραμμουλα ειναι αχνη.παντως και γω με κυκλο 27-28 ημερες την 9η ημερα κυκλου  ηταν σαν τη δικη σου!!σχεδον αχνη!! αρχισε να φαινεται 11η ημερα !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η efakii είπε:

η γραμμουλα ειναι αχνη.παντως και γω με κυκλο 27-28 ημερες την 9η ημερα κυκλου  ηταν σαν τη δικη σου!!σχεδον αχνη!! αρχισε να φαινεται 11η ημερα !!

Αα ναι; Ε εντάξει θα ναι νορμάλ τότε, στην αρχή φοβήθηκα λέω μη συμβαίνει κάτι και δεν ανιχνεύει τπτ😬

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η efakii είπε:

κοριτσια καλησπερα !!! τα τεστ ωορηξιας εχουν παρει φωτια δωστε πονο!!! εγω εκανα και την εοπαφουλα μου χθες και σημερα λεω να παρω ρεπο.. σαν συμπτωμα που με παρεξενεψε ηταν πως 13η και 14η ημερα το στηθος καπως πρησμενο και το ενιωθα βαρυ.οπως και χαμηλα στην κοιλια μου.

αυτο που θα ηθελα να ρωτησω και να παρω γνωμες ειναι το εξης.υπαρχουν κοπελες που να ειναι στη φαση προσπαθειας και να γυμναζονται παραλληλα εντονα??? σας εχει πει κατι ο γιατρος σας για αυτο.εγω οταν τον ειχα ρωτησει μου χε πει πως δεν θελουμε να αλλαζουμε τη ρουτινα μιας γυναικας που προσπαθει γιατι το σωμα το καταλαβαινει και πως η γυμναστικη ισα ισα βοηθαει.

Καλησπέρα κορίτσι μου 😊 δεν νομίζω να υπάρχει θέμα ίσια ίσα η γυμναστική βοηθάει γενικα σε όλα απλά όταν δεις θετικο τεστ εγκυμοσύνης θα πρέπει να μη κανεις έντονη γυμναστική αλλά χαλαρά 😻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Αα ναι; Ε εντάξει θα ναι νορμάλ τότε, στην αρχή φοβήθηκα λέω μη συμβαίνει κάτι και δεν ανιχνεύει τπτ😬

Αν συνέχιζε για μέρες και κοντά στο γόνιμο παράθυρο τοτε θα υπήρχε θέμα κορίτσι μου😌 με τις μέρες θα σκουραίνει και μετά βουρ και εσυυυ💕💕💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Θα γίνει κορίτσι μου θα γίνει 🥰🥰🥰 καλή επιτυχία σου εύχομαι 😻😻😻

❤️❤️❤️❤️❤️ Κ σε εσένα εύχομαι ότι καλύτερο 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Αν συνέχιζε για μέρες και κοντά στο γόνιμο παράθυρο τοτε θα υπήρχε θέμα κορίτσι μου😌 με τις μέρες θα σκουραίνει και μετά βουρ και εσυυυ💕💕💕

Ναι πιστεύω να ανέβει τις επόμενες μέρες😊 αύριο θα σας δείξω πάλι, ευχαριστώ πολύ😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Χαχαχα δεν πειράζει αυτό έχει σημασία πως είναι όλα καλά τωρα λογικά στο επόμενο ραντεβού θα μπορέσετε να το δείτε  εχεις κάνει κοιλιτσα ; Τώρα μπορείς να είσαι πιο χαλαρή και να απολαύσεις το ταξίδι 🌈 σε ευχαριστώ πολύ αύριο έχω Doppler να πάω και σε μια βδομαδα γυναικολόγο ίσως τον κάνω κουβέντα και για την γεννά θα δούμε ! 
    • Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! να σαι καλά και με το καλό κι εσύ να δεχτείς την κορούλα σου τον άλλο μήνα 💖 Όχι, φύλο δε καταφέραμε να δούμε, γιατί το μωράκι κοιμόταν και κάναμε αμάν και πως να το ξυπνήσουμε, οπότε ο γιατρός εστίασε στα απαραίτητα σημεία να δει, προσπάθησε να έχουμε καλή εικόνα και ανάμεσα στα πόδια αλλά δε τα κατάφερε... 😅 το μωρό μάλλον νευρίασε που το ξυπνήσαμε και λέει σιγά μη σας κάνω και τη χάρη 🤣🤣🤣  δε πειράζει, το σημαντικό είναι ότι όλα βγήκαν φυσιολογικά, ελάχιστο ρίσκο για τρισωμίες, οπότε φύγαμε ολοταχώς για το 2ο τρίμηνο! Ακόμα σα ψέμματα μου ακούγεται και μόνο που το λέω 🥲🥲🌈🌈
    • @Θέτις Κ. ΣΥΓΧΑΡΗΤΉΡΙΑ 🤗🤗🤗 Καλές τελειόμηνες εγκυμοσύνες σε όλες σας κορίτσια μου γλυκά! Εμενα, (εύχομαι) να με βρείτε στις μανουλες κάποιου άλλου μήνα... Ο υπέρηχος του γιατρού που πήγα, προπολεμικος μάλλον, αλλα το μωρακι μου έφυγε. Αυριο θα πάω και σε αυτον που πήγαινα απλα και μονο για να συγκρίνω υπερήχους. Γιατι ο σημερινός γιατρός ήταν πολυ γλυκος, θα με αναλάβει σε επόμενη εγκυμοσύνη αλλα θελω να ξέρω και τι υπερηχογραφο έχει. Έκλαψα και ακόμη κλαίω αλλά ξέρω πως στη θέση μου εχουν βρεθεί άπειρες κοπέλες και τα καταφεραν καποια στιγμή. Θελω να πιστεύω πως αυτη θα είναι η επόμενή μου. Σας φιλώ 🌸🌷🤗
    • @Mboo καλώς μας ήρθες! Με το καλό το μωράκι σου ❤️ στην δεύτερη εγκυμοσύνη μου πέρασα ακριβώς το ίδιο. Είχα καφέ υγρά  όμως δν έδωσα τόση σημασία  κ μεγάλωσε η αποκόλληση γιατί κουβαλούσα την κόρη μου κ δν πρόσεχα κτλ κτλ ωστόσο κ πάλι όλα πήγαν καλά πήρα κ εγώ  προγεστερονη 3 εβδ ώσπου είδαμε στην 11η εβδ ότι όλα ήταν καλά πια.   τωρα που είμαι στην Τρίτη εγκυμοσύνη πάλι είδα καφέ υγρά (σηκώνω ακόμα πιο πολύ βάρος από την προηγμένη εγκυμοσύνη κ η κούραση είναι πολύ μεγαλύτερη όποτε το περίμενα 🤷🏼‍♀️) αλλα ευτυχώς δν είδαμε πάλι αποκόλληση. 🙏🏼 προς το παρόν τουλάχιστον.  σε καταλαβαίνω και σε νιώθω ό,τι χρειαστείς γράψε μου ή αν κάτι σε προβληματίζει.❤️
    • Ακόμα δεν έκλεισα ραντεβού!! Μου είπε να πάω όποτε θέλω! Βασικά μου είπε " έλα όποτε θέλεις να δεις το έμβρυο. Εγώ δεν έχω να δω κάτι" και μου είπε να κλείσω για αυχενική! Οπότε λέω να πάω μια βόλτα σε 2 εβδομάδες πάλι!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...