Μετάβαση σε περιεχόμενο

Οποια εχει κόρη ακριβή, το Μάρτη ήλιος μην τη δει, και όποια ένα μωράκι θέλει, αυτός ο Μάρτης να το φέρει​👶​🍼​ ❤️


Elli13

Recommended Posts

Γειά σας κορίτσακια μου γλυκα!!!! Πήρα το τεστ ωορρηξίας το ψηφιακό.. Ακόμα δεν έχω ωορρηξία.. Με βάση το κύκλο μου 29 ημερών από σήμερα γράφει ξεκινάω τεστακια.. Ξεκίνησα..σήμερα είναι αρνητικό! Περίμενω να δω πότε θα βγει θετικό τώρα αν και εγώ έχω επαφές ήδη 😘 

Καλό Σαββατοκύριακο κορίτσια μου ερωτικό πάνω από όλα 🤗😋😚💋💋💋💕💕💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.8k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Κορίτσια μου γλυκά... Από χτες το βράδυ είμαι χάλια.  Εμετοί, εξάντληση, πονοκέφαλος 😢😢 Τώρα σηκώθηκα να φάω λίγο με φόβο μην τα ξαναβγαλω. Έχω εξαντληθεί με τους εμετους, και έχω τόσο διάβασμα να κάνω μέσα στο σκ. Μέχρι και αναβολή σκέφτομαι να πάρω για το μεταπτυχιακό 😟😟

Προέχει το μωράκι σας!!! Να χαίρεσαι που έχεις τόσο έντονα Συμπτώματα καρδιά μου!!! Το μωράκι σου μεγαλώνει ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Προέχει το μωράκι σας!!! Να χαίρεσαι που έχεις τόσο έντονα Συμπτώματα καρδιά μου!!! Το μωράκι σου μεγαλώνει ❤️

Τουλαχιστον να εχετε ολες οι υπολοιπες ερωτικο σκ, γιατι το δικό μου ειναι αγκαλια με την τουαλετα 😅 Ο αντρας μου δε, δεν αντεχω ουτε να με φιλαει. Μου μυριζουν ολα, ακόμα και η κολωνια του με ενοχλει!! Δω΄στε πονο και για μενα 🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Elk είπε:

Ναι και εγω τώρα με το μωρο δεν έχω χρόνο καθόλου να ασχοληθώ αλλά αν καποια στιγμή μπορεσω θα το ξανά αρχίσω.. εγω μόνο με βιντεάκια μπορω να πλέξω ότι βρίσκω στο YouTube έτσι έμαθα κιολας πλέξιμο.. 

να διαβάσω σχέδιο απο περιοδικό δεν ξέρω εσυ μπορείς να τα διαβάσεις ; 

ωραια και τα μακραμε αλλά δεν ξέρω από αυτά δεν έχω ασχοληθεί καθόλου.. 

Εγώ έμαθα μικρή,με έμαθε η προγιαγιά μου! Ναι μπορώ να τα διαβάσω αλλά κυρίως έβλεπα ιδέες από ξένα κανάλια στο YouTube. Δε χρειάζονταν να καταλάβω τι λέει ευτυχώς ,απλά έβλεπα και έκανα! Από μόνη μου όχι δεν προσπάθησα ποτέ. Ήταν η παρηγοριά μου για πολύ καιρό που προσπαθούσα για μωράκι..έφτιαχνα ένα σωρό δωράκια για όλους του γνωστούς που είχαν παιδάκια..και αν με πιστεύεις ήμουν τόσο overdose  που για τον γιο μου δεν έχω φτιάξει τίποτα! Αλλά του χρόνου είπα θα του κάνω κανένα σκουφάκι με κασκόλ. 

@Elli13 μου ,μεγαλώνει το μικρακι σου και προσπαθεί με όποιον τρόπο έχει εύκαιρο να σε κάνει να πιστέψεις πως ήρθε να μείνει για τα καλά! Ότι μπορεί κάνει και αυτό! Κοίτα λοιπόν να αρχίσεις σύντομα να το πιστεύεις γιατί δε σε βλέπω καλά κυρία μου !! Πέρα από την πλάκα, πρέπει να ειναι πολύ δύσκολο...αλλά ποιος είπε ότι η ζωή της μαμάς είναι εύκολη? Και εσύ είσαι ήδη μαμά!!! Και όταν θα σου πει μαμά σ' αγαπάω μέχρι εκεί που δεν υπάρχει και θα σε σφίξει στην μικρή αγκαλιά του, θα καταλάβεις ότι όχι απλά άξιζε αλλά χαλάλι όλοι οι εμμετοι και όλα όσα πέρασες ως τώρα! 

@elen.  Δυστυχώς υπάρχουν και αυτοί οι άνθρωποι που δεν έχουν ιδέα ..είτε γιατί τους ήρθαν όλα πολύ εύκολα είτε γιατί απλά δε μπορούν να φανταστούν τι κακό κάνουν...μαχαίρια στην καρδιά είναι...το ξέρω...κάθε φορά μαζεύεις όση δύναμη έχεις και προσπαθείς να μη μιλήσεις ..εγώ τουλάχιστον έτσι ένιωθα...και τώρα οι ερωτήσεις για δεύτερο παιδάκι πάνε σύννεφο...και άντε και πότε ,και καλά με ένα παιδί θα μείνετε κλπ κλπ ..εγώ προσωπικά τους γράφω όλους και δεν απαντάω καν...σιγά μη δώσω αναφορά πότε θα μπω στην κρεβατοκάμαρα μου...

@marinaP να χαίρεσαι τον αντρουλη σου! Γερός  και ευτυχισμένος και σύντομα με ένα μικρακι αγκαλιά ❤️. Πολύ σωστά τα λες,μπαίνουμε εδώ που όλοι καταλαβαίνουμε όλους...και βρίσκουμε την ηρεμία μας ...

@marinamanoulitsa ,άντε κουκλάκι μου θα έρθει η ώρα σου! Καλά κάνεις και έχεις επαφές! Σύντομα θα βγει θετικό το τεστακι και εκεί θα δώσετε γκάζια!

Εγώ κορίτσια μου είμαι πτώμα. Το ίδιο και ο άντρας μου. Δεν είμαστε για αεροπλανικα τώρα το βράδυ. Χαλαρωνουμε και σιγά σιγά θα πάμε για ύπνο ...τώρα αν μας έρθει καμία αναλαμπή ε εντάξει! Αλλά προκαθορισμένο ραντεβού προς το παρόν έχουμε μόνο με τον Μορφέα... Σας φιλώ. Κάντε σεξ και αγκαλιές... και όνειρα κορίτσια μου! Είναι δωρεάν και καμιά φορά βγαίνουν αληθινά 🤞😉😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Κορίτσια μου γλυκά... Από χτες το βράδυ είμαι χάλια.  Εμετοί, εξάντληση, πονοκέφαλος 😢😢 Τώρα σηκώθηκα να φάω λίγο με φόβο μην τα ξαναβγαλω. Έχω εξαντληθεί με τους εμετους, και έχω τόσο διάβασμα να κάνω μέσα στο σκ. Μέχρι και αναβολή σκέφτομαι να πάρω για το μεταπτυχιακό 😟😟

Ρωτησε τον γιατρο σου για το Primperan, έπαιρνα το σιρόπι, σε όλο το πρώτο τρίμηνο πρωί μεσημέρι βράδυ και ήταν πολύ αποτελεσματικό.. ειναι κρίμα να ταλαιπωρείσαι τόσο πολύ με τους εμετούς..  

το αναφέρει και εδώ https://www.kgeorgantopoulou.gr/farmaka-sthn-egkymosynh/ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Girly είπε:

Εγώ έμαθα μικρή,με έμαθε η προγιαγιά μου! Ναι μπορώ να τα διαβάσω αλλά κυρίως έβλεπα ιδέες από ξένα κανάλια στο YouTube. Δε χρειάζονταν να καταλάβω τι λέει ευτυχώς ,απλά έβλεπα και έκανα! Από μόνη μου όχι δεν προσπάθησα ποτέ. Ήταν η παρηγοριά μου για πολύ καιρό που προσπαθούσα για μωράκι..έφτιαχνα ένα σωρό δωράκια για όλους του γνωστούς που είχαν παιδάκια..και αν με πιστεύεις ήμουν τόσο overdose  που για τον γιο μου δεν έχω φτιάξει τίποτα! Αλλά του χρόνου είπα θα του κάνω κανένα σκουφάκι με κασκόλ. 

@Elli13 μου ,μεγαλώνει το μικρακι σου και προσπαθεί με όποιον τρόπο έχει εύκαιρο να σε κάνει να πιστέψεις πως ήρθε να μείνει για τα καλά! Ότι μπορεί κάνει και αυτό! Κοίτα λοιπόν να αρχίσεις σύντομα να το πιστεύεις γιατί δε σε βλέπω καλά κυρία μου !! Πέρα από την πλάκα, πρέπει να ειναι πολύ δύσκολο...αλλά ποιος είπε ότι η ζωή της μαμάς είναι εύκολη? Και εσύ είσαι ήδη μαμά!!! Και όταν θα σου πει μαμά σ' αγαπάω μέχρι εκεί που δεν υπάρχει και θα σε σφίξει στην μικρή αγκαλιά του, θα καταλάβεις ότι όχι απλά άξιζε αλλά χαλάλι όλοι οι εμμετοι και όλα όσα πέρασες ως τώρα! 

@elen.  Δυστυχώς υπάρχουν και αυτοί οι άνθρωποι που δεν έχουν ιδέα ..είτε γιατί τους ήρθαν όλα πολύ εύκολα είτε γιατί απλά δε μπορούν να φανταστούν τι κακό κάνουν...μαχαίρια στην καρδιά είναι...το ξέρω...κάθε φορά μαζεύεις όση δύναμη έχεις και προσπαθείς να μη μιλήσεις ..εγώ τουλάχιστον έτσι ένιωθα...και τώρα οι ερωτήσεις για δεύτερο παιδάκι πάνε σύννεφο...και άντε και πότε ,και καλά με ένα παιδί θα μείνετε κλπ κλπ ..εγώ προσωπικά τους γράφω όλους και δεν απαντάω καν...σιγά μη δώσω αναφορά πότε θα μπω στην κρεβατοκάμαρα μου...

@marinaP να χαίρεσαι τον αντρουλη σου! Γερός  και ευτυχισμένος και σύντομα με ένα μικρακι αγκαλιά ❤️. Πολύ σωστά τα λες,μπαίνουμε εδώ που όλοι καταλαβαίνουμε όλους...και βρίσκουμε την ηρεμία μας ...

@marinamanoulitsa ,άντε κουκλάκι μου θα έρθει η ώρα σου! Καλά κάνεις και έχεις επαφές! Σύντομα θα βγει θετικό το τεστακι και εκεί θα δώσετε γκάζια!

Εγώ κορίτσια μου είμαι πτώμα. Το ίδιο και ο άντρας μου. Δεν είμαστε για αεροπλανικα τώρα το βράδυ. Χαλαρωνουμε και σιγά σιγά θα πάμε για ύπνο ...τώρα αν μας έρθει καμία αναλαμπή ε εντάξει! Αλλά προκαθορισμένο ραντεβού προς το παρόν έχουμε μόνο με τον Μορφέα... Σας φιλώ. Κάντε σεξ και αγκαλιές... και όνειρα κορίτσια μου! Είναι δωρεάν και καμιά φορά βγαίνουν αληθινά 🤞😉😘

Αχ τι ωραία που σε έμαθε η προ γιαγια σου περνούσατε δημιουργικό χρόνο παρέα 😊 εμένα η γιαγια μου ήξερε αλλα βλέπεις εγω τότε δεν είχα το μυαλό να κάτσω να με μαθει κοιτούσα να βγαίνω για καφέδες που να ηξερα τότε οτι θα μου αρέσει τόσο

εμένα μου αρέσουν και πλεκτά τα σεμεδάκια που λένε αλλα και κέντημα όλα αυτά μου αρέσουν αλλά δεν ξέρω να κάνω τέτοια

Εγω έκανα στην μικρή κάτι λίγα οταν ήμουν εγκυος ενα ζακετακι αμάνικο 2 κουβερτουλες και ενα σκουφάκι 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Αχ τι ωραία που σε έμαθε η προ γιαγια σου περνούσατε δημιουργικό χρόνο παρέα 😊 εμένα η γιαγια μου ήξερε αλλα βλέπεις εγω τότε δεν είχα το μυαλό να κάτσω να με μαθει κοιτούσα να βγαίνω για καφέδες που να ηξερα τότε οτι θα μου αρέσει τόσο

εμένα μου αρέσουν και πλεκτά τα σεμεδάκια που λένε αλλα και κέντημα όλα αυτά μου αρέσουν αλλά δεν ξέρω να κάνω τέτοια

Εγω έκανα στην μικρή κάτι λίγα οταν ήμουν εγκυος ενα ζακετακι αμάνικο 2 κουβερτουλες και ενα σκουφάκι 😊

Σεμεδακια δεν έπιασα ποτέ..θέλουν υπομονή που εγώ δεν έχω!!! Χαχαχ κέντημα πολύ λίγο αλλά δεν το προτιμώ.. ναι με έβαζε κάτω η προγιαγια μου και μου λέγε "ακούς?ακούω να λες!" Χαχαχ ακόμη θυμάμαι πως μου λέγε πως να κάνω "τρύπες" δύο πλεξούδες ,ρίχνεις -πατας-βγαινεις -τραβας-βγαινεις-τραβας! 

Στα" εδώ "τώρα.... Έχω από προχθές πόνο στο στήθος το δεξί ,το αισθάνομαι βαρύ δλδ και ετσι στις θηλές ένα πονακι. Είναι από την ωορηξια βρε κορίτσια? Επίσης φούσκωμα στην κοιλιά. Εννοείται δεν πάει το μυαλό μου σε εγκυμοσύνη αφού ακόμη μπορεί να μην έγινε η σύλληψη καλα καλά! Σκέφτομαι αν επεοδη έκανα πολύ νωρίς ωορηξια συμπεφτουν μαζί και τα προ περιόδου συμπτώματα...δε μου έχει ξανατυχει στην ωορηξια αυτό από όσο θυμάμαι για αυτό ρωταω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Rena92 είπε:

Πόσο σε καταλαβαίνω… κ εγώ και όλες μας! Είναι ψυχοφθόρο, κουραστικό και χωρίς να το επιδιώξεις γίνεται όλη σου η ζωή. Αλλά δεν είναι όλη μας η ζωή…είναι απλά ΚΑΙ αυτό. Και θα είναι υπέροχο όταν συμβεί αλλά μέχρι τότε έχουμε πολλά υπέροχα να ζήσουμε! Στο instagram η σελίδα no baby news έχει στα αποθηκευμένα stories μια ενότητα που λέει «χωρίς παιδιά» και γράφει διαφορά που μπορούμε να χαρούμε, μικρές καθημερινές στιγμές. Εμένα με βοήθησε λίγο αυτή η οπτική, γιατί πολύ συχνά με παίρνει από κάτω. Μη διστάζεις να εκφράζεσαι και όσο μπορεί η μια να στηρίζει την άλλη εδώ μέσα! 

Με έχει πάρει πολύ από κάτω από χθες !!! Δν μ φεύγει από το μυαλό!!! Νιώθω πω είχαμε φτάσει πιο κοντά στο όνειρο μας ! Το νιώθαμε και εγώ κ ο σύζυγος όμως γ άλλη μια φορά , μια περίοδος ήρθε ν τ γκρεμίσει πάλι! 
ολο αυτό σκέφτομαι κι ότι είναι και πάλι φτου και από την αρχή ! 
δν ξέρω κορίτσια, κατι τόσο όμορφο και μοναδικό να καταντάει κουραστικό και ψυχοφθόρο μέχρι να το αποκτήσεις ! 😞😞😞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Με έχει πάρει πολύ από κάτω από χθες !!! Δν μ φεύγει από το μυαλό!!! Νιώθω πω είχαμε φτάσει πιο κοντά στο όνειρο μας ! Το νιώθαμε και εγώ κ ο σύζυγος όμως γ άλλη μια φορά , μια περίοδος ήρθε ν τ γκρεμίσει πάλι! 
ολο αυτό σκέφτομαι κι ότι είναι και πάλι φτου και από την αρχή ! 
δν ξέρω κορίτσια, κατι τόσο όμορφο και μοναδικό να καταντάει κουραστικό και ψυχοφθόρο μέχρι να το αποκτήσεις ! 😞😞😞

κοριτσι μου εχεις κανονικη ροη??με εχει μπερδεψει παρα πολυ το τεστ ωορηξιας σου που ηταν θετικο.δεν γινεται να εχεις αυξημενη ορμονη την ημερα που περιμενεις περιοδο.εγω στη θεση σου θα εκανα οπσωδηποτε μια χοριακη για δω αν εχει ανεβει εστω και λιγο.αφου εκανες το τεστ εγκυμοσυνης μετα απο ποση ωρα το τσεκαρες???

@Mpourmpoulo μπορει βρε πουλακι μου να εχει γινει καθυστερημενα η συλληψη και ακομα να μην ανιχνευεται στο τεστ,δωσε ακομα στον εαυτο σου ελπιδες!!! τα συμπτωματα που εχεις ειναι αρκετα θετικα!!!!

@Κατερίνα!!! εκανες σημερα τεστακι ωορηξιας??? ισως βρισκεσαι σε κυκλο που θα ανεβει πολυ αποτομα η ορμονη!! καθε κυκλος ειναι διαφορετικος!!  

@cat12 μια απ τα ιδια σε νιωθω!!!πριν ερθει η ωορηξια ξεκιναω πολυ δυναμικα με αισιοδοξια...με το που περασει ασχετως αν εχουν γινει καλες επαφες 'ή οχι με πιανει η μαυρη μαυριλα .... δυσκολες οι 2 εβδομαδες αναμονης...

@elen. σε καταλαβαινω απολυτα...οπως και ολες οι κοπελες εδω μεσα....αυτη ειναι η αλληλεγγυη μας...επειδη ολες το ζουμε το εχουμε ζησει πασχιζουμε και παλευουμε ,υπαρχει η πληρης κατανοηση...ζουμε ακομα δυστυχως στην εποχη οπου η αδιακρισια για το τι συμβαινει στο κρεβατι σου και στο σπιτι σου ειναι ψωμακι για τις ζωες των αλλων,...παρολο που υπογονιμοτητα ειναι ΄΄''συνηθες φαινομενο'' στα περισσοτερα ζευγαρια. οι χειροτερες ατακες μου ειναι ''ετυχε'' , ''δεν το θελαμε'', ''δεν το προσπαθουσαμε'' και συ παλευεις 2 χρονια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Με έχει πάρει πολύ από κάτω από χθες !!! Δν μ φεύγει από το μυαλό!!! Νιώθω πω είχαμε φτάσει πιο κοντά στο όνειρο μας ! Το νιώθαμε και εγώ κ ο σύζυγος όμως γ άλλη μια φορά , μια περίοδος ήρθε ν τ γκρεμίσει πάλι! 
ολο αυτό σκέφτομαι κι ότι είναι και πάλι φτου και από την αρχή ! 
δν ξέρω κορίτσια, κατι τόσο όμορφο και μοναδικό να καταντάει κουραστικό και ψυχοφθόρο μέχρι να το αποκτήσεις ! 😞😞😞

Για κάποιον λόγο πιστεύω ότι θα το χαρούμε παραπάνω όταν συμβεί.. γιατί έχουμε στόχο, προσπαθούμε, προσαρμόζουμε τις ζωές μας με βάση αυτό και κακά τα ψέματα, όταν έχει περάσει καιρός προσπαθειών, κάπως σαν να το θεωρούμε «απίθανο» και έτσι όταν έρθει, γιατί νομοτελειακά θα έρθει, θα είναι η πιο όμορφη έκπληξη! Θα το απολαύσουμε και θα δούμε το θαύμα μας να γεννιέται! Υπομονή κορίτσι μου να περάσουν λίγες μέρες και μετά αρχίζει νέος κύκλος προσπαθειών! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια.. Ακόμα αρνητικό το τεστ ωορρηξίας.. 

Εύχομαι μια καλή ηλιόλουστη Κυριακή ❤️❤️😊 ετοιμαζόμαστε για βόλτα στη θάλασσα με τα αγόρια μου... Να περάσουμε όλες μια όμορφη ημέρα εύχομαι.. Με ξεκούραση και όμορφες στιγμές.. Για να μαζέψουμε δύναμη για την νέα εβδομάδα!Δόξα Τω Θεώ έχουμε υγεία αυτό το Σαββατοκύριακο και το απολαμβάνω γιατί το προηγούμενο ΣΚ ήμασταν άρρωστοι... 

Δοξα Τω Θεώ λοιπόν εφόσον έχουμε υγεία ας περάσουμε όμορφα!!! 

@Kate1992κάθε φορά που έρχεται περίοδος όλες έτσι νιώθουμε.... Αλλά μάζεψε μανίκια και ένας νέος κυκλος ελπίδας θα ανοιχτεί μπροστά σου!!! Όλες θα τα καταφέρουμε καρδιά μου!!! Σε φιλώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η efakii είπε:

κοριτσι μου εχεις κανονικη ροη??με εχει μπερδεψει παρα πολυ το τεστ ωορηξιας σου που ηταν θετικο.δεν γινεται να εχεις αυξημενη ορμονη την ημερα που περιμενεις περιοδο.εγω στη θεση σου θα εκανα οπσωδηποτε μια χοριακη για δω αν εχει ανεβει εστω και λιγο.αφου εκανες το τεστ εγκυμοσυνης μετα απο ποση ωρα το τσεκαρες???

@Mpourmpoulo μπορει βρε πουλακι μου να εχει γινει καθυστερημενα η συλληψη και ακομα να μην ανιχνευεται στο τεστ,δωσε ακομα στον εαυτο σου ελπιδες!!! τα συμπτωματα που εχεις ειναι αρκετα θετικα!!!!

@Κατερίνα!!! εκανες σημερα τεστακι ωορηξιας??? ισως βρισκεσαι σε κυκλο που θα ανεβει πολυ αποτομα η ορμονη!! καθε κυκλος ειναι διαφορετικος!!  

@cat12 μια απ τα ιδια σε νιωθω!!!πριν ερθει η ωορηξια ξεκιναω πολυ δυναμικα με αισιοδοξια...με το που περασει ασχετως αν εχουν γινει καλες επαφες 'ή οχι με πιανει η μαυρη μαυριλα .... δυσκολες οι 2 εβδομαδες αναμονης...

@elen. σε καταλαβαινω απολυτα...οπως και ολες οι κοπελες εδω μεσα....αυτη ειναι η αλληλεγγυη μας...επειδη ολες το ζουμε το εχουμε ζησει πασχιζουμε και παλευουμε ,υπαρχει η πληρης κατανοηση...ζουμε ακομα δυστυχως στην εποχη οπου η αδιακρισια για το τι συμβαινει στο κρεβατι σου και στο σπιτι σου ειναι ψωμακι για τις ζωες των αλλων,...παρολο που υπογονιμοτητα ειναι ΄΄''συνηθες φαινομενο'' στα περισσοτερα ζευγαρια. οι χειροτερες ατακες μου ειναι ''ετυχε'' , ''δεν το θελαμε'', ''δεν το προσπαθουσαμε'' και συ παλευεις 2 χρονια.

Το χειρότερο μου είναι όταν άνθρωποι στους οποίους (ευτυχώς!) ήρθε εύκολα, μας κάνουν ερωτήσεις του τύπου είστε σίγουροι ότι προσπαθείτε σωστά; Ξέρετε τις γόνιμες; Κλπ… όχι εσένα περιμέναμε! 😅😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Το χειρότερο μου είναι όταν άνθρωποι στους οποίους (ευτυχώς!) ήρθε εύκολα, μας κάνουν ερωτήσεις του τύπου είστε σίγουροι ότι προσπαθείτε σωστά; Ξέρετε τις γόνιμες; Κλπ… όχι εσένα περιμέναμε! 😅😂 

μεχρι προτεινος αντιδρουσα μονο εγω σε κατι τετοια....πια του κακοφαινεται και του αντρα μου...οποτε κοριτσια να ξερετε,και αυτοι περνουν εξισου δυσκολα με εσας ανεξαρτητως αν δεν το δειχνουν ! εγω τοτε καταλαβα πως ζοριζεται κ ο ιδιος ...και εχει κ τη δικη μου γκρινια απο πανω... 😰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Το χειρότερο μου είναι όταν άνθρωποι στους οποίους (ευτυχώς!) ήρθε εύκολα, μας κάνουν ερωτήσεις του τύπου είστε σίγουροι ότι προσπαθείτε σωστά; Ξέρετε τις γόνιμες; Κλπ… όχι εσένα περιμέναμε! 😅😂 

..ε πες και εσύ "βρε μήπως να μας φωνάξετε μια μέρα να σας βλέπουμε,μπας και δε το κάνουμε σωστά??" .. 🤬🤬🤯

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Girly είπε:

..ε πες και εσύ "βρε μήπως να μας φωνάξετε μια μέρα να σας βλέπουμε,μπας και δε το κάνουμε σωστά??" .. 🤬🤬🤯

Χαχαχαχα πόση ανωτερότητα πια;;; Κάποια στιγμή φοβάμαι θα την πληρώσει κανένας που δε φταίει κ τόσο 😅😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Για κάποιον λόγο πιστεύω ότι θα το χαρούμε παραπάνω όταν συμβεί.. γιατί έχουμε στόχο, προσπαθούμε, προσαρμόζουμε τις ζωές μας με βάση αυτό και κακά τα ψέματα, όταν έχει περάσει καιρός προσπαθειών, κάπως σαν να το θεωρούμε «απίθανο» και έτσι όταν έρθει, γιατί νομοτελειακά θα έρθει, θα είναι η πιο όμορφη έκπληξη! Θα το απολαύσουμε και θα δούμε το θαύμα μας να γεννιέται! Υπομονή κορίτσι μου να περάσουν λίγες μέρες και μετά αρχίζει νέος κύκλος προσπαθειών! 

Αχ σίγουρα θα το χαρούμε περισσότερο γιατί είναι κατι που πραγματικά το θελουμε πολύ και δν μας έρχεται αβίαστα και εύκολα στη ζωή !!! Εγώ μόνο κακές σκέψεις κάνω όλο το καιρό των προσπαθειών! Ότι δν θα τα καταφέρω ποτέ! Αυτός ο κύκλος όμως ένιωσα από τη πρώτη στιγμή ότι θα με διαψεύσει ! Όμως δυστυχώς δν έγινε έτσι ! 
 

@efakii δν ξέρω αλήθεια το γίνεται!! Η αλήθεια είναι πως αυτός ο κύκλος είναι τελείως διαφορετικός από κάθε κύκλο όσο προσπαθούμε! 
δν είχα καθόλου καφέ υγρά πράγμα απίθανο για εμένα καθώς έχω φτάσει ακόμα και 10 μέρες πριν την περίοδο ν έχω καφέ ( έχω πάει στο γιατρό δν υπάρχει κατι παθολογικό που να αιτιολογεί τα υγρά τ καφέ , μάλιστα αυτόν τον κύκλο είχα κάνει κ ορμονικές και υπέρηχο και τεστ ωορρηξιας ) 

απο χθες που μ ήρθε η περίοδος το αίμα μου είναι κατά κόκκινο έντονο! Επίσης ποτέ ξανά δν το είχα! Εμένα πάντα το αίμα ήταν σκούρο και μόνο τη δεύτερη μέρα ήταν πιο βαθυ κόκκινο! Και χθες και σήμερα το αίμα μου είναι κόκκινο της φωτιάς , ποσότητα δν μπορώ ν πω ότι έχω όπως τις άλλες φορές, μάλιστα χθες πήγα σ ένα γλέντι και χόρευα και η σερβιέτα μου δν είχε γεμίσει όλο το βράδυ , είχε μεν ποσότητα απλα δν ήταν ποτισμένη! 
αληθεια δν ξέρω τι συμβαίνει! 
Όλα διαφορετικά σε αυτόν τον κύκλο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. Ακόμα αρνητικό το τεστ ωορρηξίας.. 

Εύχομαι μια καλή ηλιόλουστη Κυριακή ❤️❤️😊 ετοιμαζόμαστε για βόλτα στη θάλασσα με τα αγόρια μου... Να περάσουμε όλες μια όμορφη ημέρα εύχομαι.. Με ξεκούραση και όμορφες στιγμές.. Για να μαζέψουμε δύναμη για την νέα εβδομάδα!Δόξα Τω Θεώ έχουμε υγεία αυτό το Σαββατοκύριακο και το απολαμβάνω γιατί το προηγούμενο ΣΚ ήμασταν άρρωστοι... 

Δοξα Τω Θεώ λοιπόν εφόσον έχουμε υγεία ας περάσουμε όμορφα!!! 

@Kate1992κάθε φορά που έρχεται περίοδος όλες έτσι νιώθουμε.... Αλλά μάζεψε μανίκια και ένας νέος κυκλος ελπίδας θα ανοιχτεί μπροστά σου!!! Όλες θα τα καταφέρουμε καρδιά μου!!! Σε φιλώ 

Σ ευχαριστώ τόσο πολύ για τα όμορφα σου λόγια!!! Από τη πρωί δν εχω σταματήσει να κλαίω, με πιάνει το παράπονο ! 
σ εύχομαι μια όμορφη Κυριακή 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Σ ευχαριστώ τόσο πολύ για τα όμορφα σου λόγια!!! Από τη πρωί δν εχω σταματήσει να κλαίω, με πιάνει το παράπονο ! 
σ εύχομαι μια όμορφη Κυριακή 😍

Και μόνο που έχεις αμφιβολία για το ότι είναι τόσο διαφορετικη η "περίοδος" σου ,νομίζω πρέπει να κάνεις ένα τηλέφωνο στον γιατρό σου. Μη το αφήνεις! Καμιά φορά νιώθουμε άβολα να ρωτάμε πράγματα που μας φαίνονται ίσως χαζά αλλά καμία.φορα πρέπει να γίνεται και αυτό! Το πολύ πολύ αν σου πει ότι ναι είναι η περίοδος σου...αλλά αν τους πεις ολα τά συμπτώματα και σου πει κάτι άλλο?? Διάβαζα τώρα για και κοπέλα που είχε αίμα και ήταν έγκυος ..δεν είναι σπάνιο να συμβαίνει. Μπορεί φυσικά από ότι διάβασα στο ίδιο φόρουμ να είναι περίοδος,να είναι αυτόματη αποβολή...αλλά ότι και να είναι δε χάνεις τίποτα μα τίποτα να ενοχλήσεις τον γιατρό σου και να του κάνεις μια τέτοια ερώτηση. Πίστεψέ με σίγουρα δε θα είσαι η μόνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου

Χθές μετά το πάρτυ ειχα ένα λιποθυμικο επεισόδιο και εμετό! Έγω ποτέ δεν κανω εμετό, και απευθείας το μυαλό μου πήγε στην εγκυμοσύνη. Λέω δεν γίνεται ήπια μονο ένα ποτό και έκανα εμετό; Κάποτε κατέβαζα μπουκάλια φοιτήτρια και εγώ😛, και δεν έκανα ποτέ εμετό! Δεν ξέρω ίσως κάτι με πείραξε; Δευτέρα θα παω για γενικές εξετάσεις να δω μήπως υπάρχει κάτι άλλο. Λιποθυμίες είχα γενικα στη ζωή μου λόγω χαμηλής πίεσης,αλλά όχι και εμετό... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Και μόνο που έχεις αμφιβολία για το ότι είναι τόσο διαφορετικη η "περίοδος" σου ,νομίζω πρέπει να κάνεις ένα τηλέφωνο στον γιατρό σου. Μη το αφήνεις! Καμιά φορά νιώθουμε άβολα να ρωτάμε πράγματα που μας φαίνονται ίσως χαζά αλλά καμία.φορα πρέπει να γίνεται και αυτό! Το πολύ πολύ αν σου πει ότι ναι είναι η περίοδος σου...αλλά αν τους πεις ολα τά συμπτώματα και σου πει κάτι άλλο?? Διάβαζα τώρα για και κοπέλα που είχε αίμα και ήταν έγκυος ..δεν είναι σπάνιο να συμβαίνει. Μπορεί φυσικά από ότι διάβασα στο ίδιο φόρουμ να είναι περίοδος,να είναι αυτόματη αποβολή...αλλά ότι και να είναι δε χάνεις τίποτα μα τίποτα να ενοχλήσεις τον γιατρό σου και να του κάνεις μια τέτοια ερώτηση. Πίστεψέ με σίγουρα δε θα είσαι η μόνη!

Ντρέπομαι η αλήθεια είναι γιατί ήταν η πρώτη φορά που πήγα σε αυτόν τον γιατρό! Αλλάξω γιατρό γ αυτό κ ο υπέρηχος οι ορμονικές σε αυτον τον κύκλο!!! Δν έχω αποκτήσει τ θάρρος ακόμη ! Και δν ξέρω και το ερώτηση ν τ κάνω!!! Το μυαλό μπυ είναι τόσο μπερδεμένο!!! Κάνω δουλειές στο σπίτι και δν φεύγει στιγμή από το μυαλό μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου

Χθές μετά το πάρτυ ειχα ένα λιποθυμικο επεισόδιο και εμετό! Έγω ποτέ δεν κανω εμετό, και απευθείας το μυαλό μου πήγε στην εγκυμοσύνη. Λέω δεν γίνεται ήπια μονο ένα ποτό και έκανα εμετό; Κάποτε κατέβαζα μπουκάλια φοιτήτρια και εγώ😛, και δεν έκανα ποτέ εμετό! Δεν ξέρω ίσως κάτι με πείραξε; Δευτέρα θα παω για γενικές εξετάσεις να δω μήπως υπάρχει κάτι άλλο. Λιποθυμίες είχα γενικα στη ζωή μου λόγω χαμηλής πίεσης,αλλά όχι και εμετό... 

κορίτσι μου εύχομαι ν είναι περαστικα και κυρίως αν είναι αυτό που πιστεύουμε ν έχεις κ άλλους εμετούς , δν πειράζει 🤪 

Έχεις κάνει τεστ; Μετά από τη λιποθυμία και τον εμετό εγώ θ είχα ξετινάξει οκά τα τεστ τ που υπάρχουν μέχρι ν βγει θετικό ένα ! 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

κορίτσι μου εύχομαι ν είναι περαστικα και κυρίως αν είναι αυτό που πιστεύουμε ν έχεις κ άλλους εμετούς , δν πειράζει 🤪 

Έχεις κάνει τεστ; Μετά από τη λιποθυμία και τον εμετό εγώ θ είχα ξετινάξει οκά τα τεστ τ που υπάρχουν μέχρι ν βγει θετικό ένα ! 😂

Χαχαχχ οχι γιατί μετά λεω, είχα θετικό τεστ ωορρηξίας στις 14/03🤷 αν δεν ήξερα οτι εκανα ωορρηξία θα ήμουν με τα τεστ εγκυμοσύνης αγκαλιά 😛 αύριο πρωί πρωί για εξετάσεις, να φύγουν όλα τα κακα σενάρια από το μυαλό Μ

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου♥️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου

Χθές μετά το πάρτυ ειχα ένα λιποθυμικο επεισόδιο και εμετό! Έγω ποτέ δεν κανω εμετό, και απευθείας το μυαλό μου πήγε στην εγκυμοσύνη. Λέω δεν γίνεται ήπια μονο ένα ποτό και έκανα εμετό; Κάποτε κατέβαζα μπουκάλια φοιτήτρια και εγώ😛, και δεν έκανα ποτέ εμετό! Δεν ξέρω ίσως κάτι με πείραξε; Δευτέρα θα παω για γενικές εξετάσεις να δω μήπως υπάρχει κάτι άλλο. Λιποθυμίες είχα γενικα στη ζωή μου λόγω χαμηλής πίεσης,αλλά όχι και εμετό... 

Κορίτσι μου εύχομαι να είναι εγκυμοσύνη!! Αν και δεν θα σου πω ψέματα ότι είναι πάρα πολύ νωρίς για τέτοια συμπτώματα αν και ποτέ δεν ξέρεις!! Πάντως να πας για γενικές για να είσαι ήρεμη ότι όλα είναι καλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kate1992 είπε:

Ντρέπομαι η αλήθεια είναι γιατί ήταν η πρώτη φορά που πήγα σε αυτόν τον γιατρό! Αλλάξω γιατρό γ αυτό κ ο υπέρηχος οι ορμονικές σε αυτον τον κύκλο!!! Δν έχω αποκτήσει τ θάρρος ακόμη ! Και δν ξέρω και το ερώτηση ν τ κάνω!!! Το μυαλό μπυ είναι τόσο μπερδεμένο!!! Κάνω δουλειές στο σπίτι και δν φεύγει στιγμή από το μυαλό μου! 

Κατανοώ απόλυτα το συναίσθημα της ντροπής..απόλυτα! Αν δεν είχα δει και εγώ το τεστ ωορρηξίας και γενικά όλη αυτή την αλλαγή που μας λες στην περίοδο σου, θα σκεφτόμουν ότι ναι είναι η περίοδος σου.. πραγματικά θα σου πω να μαζέψεις όλο του το κουράγιο και να κανεις ένα τηλέφωνο..και ας μην τον ξέρεις τον άνθρωπο,και ας σου φαίνεται τόσο χαζο.. ποτέ δε ξέρεις...πες μια ερώτηση θα ήθελα να κάνω αν και ίσως χαζή απλα Με απασχολεί ! Μου συμβαίνει αυτό και αυτό..να ανησυχώ? Υπάρχει περίπτωση να είναι εγκυμοσύνη? Δε μου έχει ξανατυχει και με έβαλε σε σκέψεις.

Οι γιατροί και ειδικά οι γυναικολόγοι είναι συνηθισμένοι σε τέτοιου είδους ερωτήσεις πίστεψέ με. Ούτε η πρώτη θα είσαι ούτε η τελευταία... Αν πάλι δε μπορείς με τίποτα να το κάνεις σου έχω άλλες δύο προτάσεις...η πρώτη είναι να πας στο εφημερεύον νοσοκομείο να τους πεις ότι έχεις πολύ έντονο κόκκινο αίμα και υποψία εγκυμοσύνης ώστε να σου κάνουν εκεί χοριακη άμεσα ή να το αφήσεις έτσι ... Ειδικά στο νοσοκομείο ε σιγά την ντροπή! Και να σε ξαναδούν κάποτε θα σε θυμούνται???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου

Χθές μετά το πάρτυ ειχα ένα λιποθυμικο επεισόδιο και εμετό! Έγω ποτέ δεν κανω εμετό, και απευθείας το μυαλό μου πήγε στην εγκυμοσύνη. Λέω δεν γίνεται ήπια μονο ένα ποτό και έκανα εμετό; Κάποτε κατέβαζα μπουκάλια φοιτήτρια και εγώ😛, και δεν έκανα ποτέ εμετό! Δεν ξέρω ίσως κάτι με πείραξε; Δευτέρα θα παω για γενικές εξετάσεις να δω μήπως υπάρχει κάτι άλλο. Λιποθυμίες είχα γενικα στη ζωή μου λόγω χαμηλής πίεσης,αλλά όχι και εμετό... 

Περαστικά σου κορίτσι μου!!! Πραγματικά τι ξαφνικό ήταν αυτό? Εύχομαι να είναι με όλη μου την καρδιά από εγκυμοσύνη και έτσι με έναν τέτοιο παράδοξο τρόπο να το μάθεις αύριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...