Μετάβαση σε περιεχόμενο

Οποια εχει κόρη ακριβή, το Μάρτη ήλιος μην τη δει, και όποια ένα μωράκι θέλει, αυτός ο Μάρτης να το φέρει​👶​🍼​ ❤️


Elli13

Recommended Posts

Με πήρε τώρα ο παθολόγος, είδε τις γενικές εξετάσεις που έκανα, και μου είπε είναι λίγο ψηλή η χοληστερίνη (220) κατα τα άλλα όλα καλα, να προσέχεις τη διατροφή λέει 🤣 ποια διατροφή καλέ! Είμαι 55 κιλά με το ζόρι 🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.8k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 3 ώρες, ο/η marinaP είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! Το πρόγραμμα λογικά στο βγάζει με βάση τα δεδομένα που έδωσες, πόσες μέρες είναι ο κύκλος σ. Και εγώ το είχα πάθει οταν είχα κανείς 40 μέρες να μου έρθει περίοδος. Εσύ άρχισε τεστακια ωορρηξίας και άσε το λεει αυτό, Πόσες μέρες είναι ο κύκλος σου, θυμισε μου έχεις σταθερό κύκλο; ;  Screenshot_2023-03-23-08-21-36-103_com.popularapp.periodcalendar.thumb.jpg.649665a782873a74e62099951a42cbb2.jpg

Κάλε ναι έχω σταθερό κύκλο στις 30 μέρες!!!! Τους άλλους μήνες μου τους βγάζει κανονικά!!! Μόνο αυτόν τον μην δν μ εμφανίζει , δν ξέρω γιατί!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Gif-e είπε:

Οι γυναίκες που έχουν πολυκυστικες συνήθως στην εξωσωματική παίρνουν μεγάλο αριθμό ωαρίων με τη διέγερση, οπότε έχουν κ μεγαλύτερες πιθανότητες για περισσότερα έμβρυα, πιστεύω ότι αυτό εννοούσε ο γιατρός 

Εγώ έχω λιγη φαγούρα στις θηλές και πριν την περίοδο, αλλά πριν την θετική μου χοριακη είχα πολλή φαγούρα!

 

στις πριν 36 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Να σου πω κι εγώ τι πιστεύω ότι εννοεί. Αυτές οι κυστουλες δεν είναι κύστες από αυτές που δημιουργούν προβλήματα (αυτές που τις αφαιρούμε), είναι ωοθυλακια. Είναι δηλαδή δυνητικά ωάρια Αν πάτε ειδικά σε υποβοηθούμενη αυτά θα μεγαλώσουν και αυξάνουν τις πιθανότητες να δώσουν πολλά πολλά ωάρια. Αν είχες το σύνδρομο θα είχες και ορμονική διαταραχή, οπότε παρότι οι ωοθήκες σου είναι γεμάτες θα έχανες ωορρηξίες και σε κύκλους δε θα ωριμαζαν ωοθυλακια. Όταν ήμουν μικρή κι εμένα μου είχε πει ένας γιατρός ότι έχω εικόνα πολυκυστικων. Εμένα αυτό μου είχε γίνει εμμονή ότι θα δυσκολευτώ να κάνω παιδιά και με είχε στρεσάρει από 20 χρονών γιατί πάντα ήθελα κάποτε να κάνω παιδάκι, αλλά σίγουρα όχι τοτε. Ο γιατρός που έχω τώρα που πάω 7 χρόνια μου είπε ότι έχω απλά πλούσιες ωοθήκες με πολλά ωοθυλακια σε κάθε κύκλο που ανυπομουν να γίνουν μωράκια 😂

Ναι ναι κάτι τέτοιο εννοούσε από αυτά που κατάλαβα! Γιατί οι ορμονικές μου είναι καλές! Ευχαριστώ πολύ κορίτσια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Με πήρε τώρα ο παθολόγος, είδε τις γενικές εξετάσεις που έκανα, και μου είπε είναι λίγο ψηλή η χοληστερίνη (220) κατα τα άλλα όλα καλα, να προσέχεις τη διατροφή λέει 🤣 ποια διατροφή καλέ! Είμαι 55 κιλά με το ζόρι 🤣🤣

Ίδια περίπτωση με φίλη μου!! Στα ίδια κιλά με εσένα και σούπερ διατροφή! Είναι θέμα γονιδίων της είπαν. Αλλά μην σε αγχώνει κορίτσι μου.. Εσύ θα κάνεις αυτό που μπορείς χωρίς υπερβολές! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Rena92 είπε:

Ίδια περίπτωση με φίλη μου!! Στα ίδια κιλά με εσένα και σούπερ διατροφή! Είναι θέμα γονιδίων της είπαν. Αλλά μην σε αγχώνει κορίτσι μου.. Εσύ θα κάνεις αυτό που μπορείς χωρίς υπερβολές! 

Δεν αγχώθηκα η αλήθεια γέλασα 😁 και δεν τρώω καθόλου τηγανητά λόγω άλλου προβλήματος, έχω να φάω τηγανητά χροοοονια. Τι να πω; Θα ρωτήσω τους γονείς μου αν έχουμε τέτοια στην οικογένεια 🤷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κόρες!!! 17η ημέρα αρνητικό αλλά οι γραμμούλες φαίνονται πιο έντονα που το άνοιξα... Το βράδυ ή αύριο θα βγει θετικό Σίγουρα γιατί σήμερα άρχισαν πιο έντονοι πονοι κάτω αριστερά.... 😉😉  Θα κάνω και βράδυ ενα... Ισως βγει θετικό βράδυ έτσι όπως είδα τις γραμμές 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Με πήρε τώρα ο παθολόγος, είδε τις γενικές εξετάσεις που έκανα, και μου είπε είναι λίγο ψηλή η χοληστερίνη (220) κατα τα άλλα όλα καλα, να προσέχεις τη διατροφή λέει 🤣 ποια διατροφή καλέ! Είμαι 55 κιλά με το ζόρι 🤣🤣

Εγώ συνονόματη που έχω αρκετά κιλά παραπάνω μετά τα παιδιά.. Γιατί πριν ήμουν αδύνατη.. Η χοληστερίνη μου είναι 210... Και μου λένε λόγω κιλών... Τώρα έμεινα που εσύ 55 κιλά έχεις!! Αλλά το έχω ξανακούσει.. Είναι κληρονομικό... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κόρες!!! 17η ημέρα αρνητικό αλλά οι γραμμούλες φαίνονται πιο έντονα που το άνοιξα... Το βράδυ ή αύριο θα βγει θετικό Σίγουρα γιατί σήμερα άρχισαν πιο έντονοι πονοι κάτω αριστερά.... 😉😉  Θα κάνω και βράδυ ενα... Ισως βγει θετικό βράδυ έτσι όπως είδα τις γραμμές 

Άντε βρε είδες και σε έτρωγε το άγχος! Τώρα δώστου να καταλάβει 😜😜 ναι κανε και το βράδυ και αν δείξει θετικό κάνε και αύριο! Εμένα οταν εκανα τα ψηφιακά έβγαζε δυο μέρες συνεχόμενες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Να σου πω κι εγώ τι πιστεύω ότι εννοεί. Αυτές οι κυστουλες δεν είναι κύστες από αυτές που δημιουργούν προβλήματα (αυτές που τις αφαιρούμε), είναι ωοθυλακια. Είναι δηλαδή δυνητικά ωάρια Αν πάτε ειδικά σε υποβοηθούμενη αυτά θα μεγαλώσουν και αυξάνουν τις πιθανότητες να δώσουν πολλά πολλά ωάρια. Αν είχες το σύνδρομο θα είχες και ορμονική διαταραχή, οπότε παρότι οι ωοθήκες σου είναι γεμάτες θα έχανες ωορρηξίες και σε κύκλους δε θα ωριμαζαν ωοθυλακια. Όταν ήμουν μικρή κι εμένα μου είχε πει ένας γιατρός ότι έχω εικόνα πολυκυστικων. Εμένα αυτό μου είχε γίνει εμμονή ότι θα δυσκολευτώ να κάνω παιδιά και με είχε στρεσάρει από 20 χρονών γιατί πάντα ήθελα κάποτε να κάνω παιδάκι, αλλά σίγουρα όχι τοτε. Ο γιατρός που έχω τώρα που πάω 7 χρόνια μου είπε ότι έχω απλά πλούσιες ωοθήκες με πολλά ωοθυλακια σε κάθε κύκλο που ανυπομουν να γίνουν μωράκια 😂

Ακριβώς το ίδιο έχω πάθει και εγώ. Μια ζωή μου έλεγαν ότι έχω εικόνα πολυκυστικών. Ο γιατρός που έχω τώρα, που τον θεωρώ κορυφαίο στις γνώσεις του, όταν του το είπα γέλασε. Μου μέτρησε τις ωοθήκες και μου είπε ότι δεν έχω πολυκυστικές, απλά είμαι πολύ γόνιμη. Στον τελυταίο κύκλο πριν μείνω έγκυος είχε μετρήσει 7 ωοθηλάκια από τη μία και 12 από την άλλη. Από τις μετρήσεις του όμως μου είπε ότι ουδεμία σχέση έχω με πολυκυστικές. Μου ανέτρεψε όσα πίστευα μια ζωή. Κ όντως μένω έγκυος με την μυρωδιά που λένε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Οποτε στη θέση σου 6α προτιμούσα αφρό.  Έκανα και δεν ένιωσα τίποτα άαααα ούτε χάπι είχα πάρει ούτε τίποτα ένιωσα σαν πως να το πω χωρίς να ακουστεί κάπως. Όταν ο άντρας τελειώνει και νιώθεις μέσα υγρό. Αυτό που πόνο δεν το λες ούτε ενοχλήσει απλά ήξερα ότι πέρασε . 

Τελειαααα αυτή θα κάνω τοτε❤️ σε ευχαριστώ κορίτσι μου για τις πληροφορίες😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Ακριβώς το ίδιο έχω πάθει και εγώ. Μια ζωή μου έλεγαν ότι έχω εικόνα πολυκυστικών. Ο γιατρός που έχω τώρα, που τον θεωρώ κορυφαίο στις γνώσεις του, όταν του το είπα γέλασε. Μου μέτρησε τις ωοθήκες και μου είπε ότι δεν έχω πολυκυστικές, απλά είμαι πολύ γόνιμη. Στον τελυταίο κύκλο πριν μείνω έγκυος είχε μετρήσει 7 ωοθηλάκια από τη μία και 12 από την άλλη. Από τις μετρήσεις του όμως μου είπε ότι ουδεμία σχέση έχω με πολυκυστικές. Μου ανέτρεψε όσα πίστευα μια ζωή. Κ όντως μένω έγκυος με την μυρωδιά που λένε!!

Και εγώ μια από τα ίδια, σε δυο γιατρούς που έχω επισκεφτεί μέσα σε ένα μήνα μου λένε και τι είναι αυτό που σε αγχώνει με τις πολυκυστικές; Είναι πολλά ωοθυλάκια  για μελλοντική χρήση και όντως μέσα σε τόσο άγχος που είχα και νόμιζα ότι δεν κάνω ωορρηξία από την πρώτη κιόλας προσπάθεια σε τυχαίες μέρες, χωρίς να έχω ιδέα πότε κάνω ωορρηξία έμεινα έγκυος (ασχέτως που κατέληξε βιοχημική)

 

Σε αυτό τον κύκλο βέβαια ξεκίνησα τα τεστ ωορρηξίας και έχω αρχίσει να αγχώνομαι. Αν και μου είπε ο γιατρός ότι με ΣΠΩ ίσως με μπερδέψουν και να δείχνουν πολλές μέρες θετικά στην περίπτωση μου όμως βρίσκομαι στην 18η μέρα και είναι ακόμα αρνητικά υπάρχει μια αχνή γραμμή μόνο, και κάπως άρχισε πάλι το μυαλό μου να κάνει σενάρια και να αγχώνομαι.

 

Βρε κορίτσια μου γίνεται από την μια μέρα στην άλλη και από αχνό να γίνει θετικό; Ή πρέπει να αυξάνεται σταδιακά ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Rena92 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!! 7 μέρες πριν την περίοδο και είναι η πρώτη φορά που την περιμένω ανυπόμονα, για να τελειώνω και με την επεμβασουλα μου! Ήθελα να ρωτήσω κάτι που με μπέρδεψε παρά πολύ μετά την τελευταία επίσκεψη στον γιατρό. Να σημειώσω πως τους 3 τελευταίους μήνες έχω πάει σε δυο διαφορετικούς γιατρούς υποβοηθούμενης αναπαραγωγής (για δεύτερη γνώμη). Ο ένας μου είπε πως έχω πολυκυστικη εικόνα και το έθεσε σαν μικρό πρόβλημα και ο άλλος συμφώνησε με την εικόνα αλλά μου είπε πως είναι ευνοϊκό (;;) λόγω του ότι δεν συνοδεύεται και από το σύνδρομο. Πως μπορεί να ευνοεί κάτι τέτοιο ρε κορίτσια;;; Κανονικά ξέρω πως θα έπρεπε να τον ρωτήσω, αλλά πάνω στον πανικό μας, με ερωτήσεις κλπ εκείνη την ώρα δεν το έκανα. 

Καλημερα κορίτσι μου ! Εγώ έχω το σύνδρομο πολυκυστικών ωοθηκών και μπυ το διέγνωσε ο τωρινός γιατρός μου κάνοντας μου κάποιες εξετάσεις . Οι εξετάσεις ήταν καμπύλη Ζαχαρού, καμπύλη ινσουλίνης και ΑΜΗ. Όλοι οι γιατροί μέχρι τώρα μου έλεγαν ότι έχω πολυκιστικες απλά και όχι το σύνδρομο χωρίς να το ψάξουν παραπάνω και να με βάλουν να κάνω εξετάσεις! Διαγνωστικά λοιπόν με σύνδρομο πολυκυστικών ωοθηκών αρχικά επειδη έχω μεγάλο κύκλο και κάποιους αρκετα μεγάλους πχ 40 και 50 μέρες αυτό βέβαια γινετε 2 φορές το χρόνο και κυρίως κάθε άνοιξη, πολυκιστικη εικόνα στον υπέρηχο και δεν βγήκε καλή και η καμπύλη ισνσουλινης και μου είπε ότι στο όριο για υπερινσουλιναιμια. Το καλό σε εμένα είναι ότι ευτυχώς κάνω ωορρηξια αποδεδειγμένο πόλλους μηνες με υπερήχους γτ συνήθως όσες έχουν το σύνδρομο δεν κάνουν ωορρηξια ή κάνουν σπάνια. Μου έχει δώσει λοιπόν εδώ και 4 μηνες και παίρνω κάτι βιταμίνες που βοηθούν στις πολυκιστικες και βοηθούν στο να γινετε πιο ποιοτική ωορρηξια αλλά και βοηθούν για την ινσουλίνη. Το να έχεις απλά πολυκιστικη εικόνα είναι πιο ευνοϊκό για εγκυμοσυνη κτλ καθώς έχεις σταθερό κύκλο κανεις ωορρηξια κτλ. Ελπιζω να σε ξεμπέρδεψα λογακι❤️ τι είδους επέμβαση θα κανεις κορίτσι μου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ναι κ εγώ πριν την περίοδο τα έχω στο σκούπισμα κυρίως!! Αλλά τώρα είμαι 12 μέρες πριν γι αυτό μου φάνηκε περίεργο! Ίδωμεν 

Κορίτσι μου ή είναι συμπτωμα εγκυμοσύνης ή περιόδου μακάρι να είναι το πρώτο! Εγώ κάποιες φορές έχω αυτά τα παχύρευστο 10 μέρες πριν την περίοδο και κάποιες φορές 1 με 2 μέρες πριν την περίοδο . Πχ σήμερα μου ήρθε λίγο αίματα κι❤️επιτελουσς🙏 δλδ αδιαθέτησα και χθες είχα τέτοια παχύρευστο υγρα! Σε εσενα ελπιζω να είναι εγκυμοσύνης ❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Καλημερα κορίτσι μου ! Εγώ έχω το σύνδρομο πολυκυστικών ωοθηκών και μπυ το διέγνωσε ο τωρινός γιατρός μου κάνοντας μου κάποιες εξετάσεις . Οι εξετάσεις ήταν καμπύλη Ζαχαρού, καμπύλη ινσουλίνης και ΑΜΗ. Όλοι οι γιατροί μέχρι τώρα μου έλεγαν ότι έχω πολυκιστικες απλά και όχι το σύνδρομο χωρίς να το ψάξουν παραπάνω και να με βάλουν να κάνω εξετάσεις! Διαγνωστικά λοιπόν με σύνδρομο πολυκυστικών ωοθηκών αρχικά επειδη έχω μεγάλο κύκλο και κάποιους αρκετα μεγάλους πχ 40 και 50 μέρες αυτό βέβαια γινετε 2 φορές το χρόνο και κυρίως κάθε άνοιξη, πολυκιστικη εικόνα στον υπέρηχο και δεν βγήκε καλή και η καμπύλη ισνσουλινης και μου είπε ότι στο όριο για υπερινσουλιναιμια. Το καλό σε εμένα είναι ότι ευτυχώς κάνω ωορρηξια αποδεδειγμένο πόλλους μηνες με υπερήχους γτ συνήθως όσες έχουν το σύνδρομο δεν κάνουν ωορρηξια ή κάνουν σπάνια. Μου έχει δώσει λοιπόν εδώ και 4 μηνες και παίρνω κάτι βιταμίνες που βοηθούν στις πολυκιστικες και βοηθούν στο να γινετε πιο ποιοτική ωορρηξια αλλά και βοηθούν για την ινσουλίνη. Το να έχεις απλά πολυκιστικη εικόνα είναι πιο ευνοϊκό για εγκυμοσυνη κτλ καθώς έχεις σταθερό κύκλο κανεις ωορρηξια κτλ. Ελπιζω να σε ξεμπέρδεψα λογακι❤️ τι είδους επέμβαση θα κανεις κορίτσι μου;

Ποιες βιταμίνες σου έχει δώσει ; εμένα είναι υπέρ του glocophage αλλά εγώ είμαι πολύ αρνητική στο να το πάρω από τώρα προτιμώ την διατροφή και τις inofert. Επειδή γνωρίζω τι κάνει το glocophage και είναι ένα πολύ βαρύ χάπι προτιμώ να αφήσω την φύση να κάνει την δουλειά της και αν τα πράγματα χειροτερεύουν αντί να καλυτερεύουν τότε και μόνο τότε θα το πάρω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Kate1992 είπε:

Κάλε εσυ είσαι έγκυος και δν το ξέρεις 🥰🥰🥰🥰 άντε άντε κάνε την αρχή και μόλις βγει το θετικό τεστακι να σκορπίσεις και εσυ λίγο μπεμπεδοσκονη ν καλυφτούμε κ εμείς!!!! 
εμεις κορίτσια από σήμερα ξανά ξεκινάμε προσπάθειες, τελείωσε η περίοδος και βουρ!!! 
Μπήκα στη γνωστή εφαρμογή που έχουμε όλες γ την περίοδο για να σημείωσε την επαφή μας και είδα πως αυτόν τον μήνα δν μ έχει καθόλου τις γόνιμες μέρες 

δειτε τι μ γράφει!!!! 40 μέρες γ την ωορρηξία ! 😳😳😳😳😳 

λες κ με άκουσε που είπα πως αυτόν τον μήνα δν θ κοιτάξω τίποτα και μόνο θ κάνουμε μέρα παρά μέρα μέχρι την περίοδο !!!! 

2A662E08-BA4A-4DE6-A545-73A6DBAD2D24.png

716D2D3F-8E47-45D8-9434-3E3BFBE4A12C.png

Κορίτσι μου μου δίνεις σημασία στην εφαρμογή . Σου βγάζει ανάλογα με τα δεδομένα που βάζεις φαντάσου εμένα αυτή τη φορά λόγω χαπιών έκανα ωορρηξια 13η-14η μέρα και το έβαλα στην εφαρμογή αλλά μου έλεγε ότι θα αδιαθετησω πολύ πιο αργα με τα παλιά δεδομένα που έκανα ωορρηξια 18η 19η . Κάνε τεστακια και άσε το ημερολόγιο ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinaP είπε:

Η αλήθεια έχω φαγούρα περισσότερο στην δεξιά, η αριστερή που και πού  αλλά υποφερτή. Ξεκίνησε την περασμένη βδομάδα αλλα για 1 μέρα και κόπηκε. Από χθές με έχει τρελάνει. Θα δείξει σε 5 μέρες 🤞🤞

Πολλααα συμπτώματακια βλεπωωωωωωωωω και μαρεσειιιι❤️❤️❤️❤️ δεν θέλω να φουσκώνω μυαλά αλλά νομίζω κάτι γινετε εκεί κατωωωωωω❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Με πήρε τώρα ο παθολόγος, είδε τις γενικές εξετάσεις που έκανα, και μου είπε είναι λίγο ψηλή η χοληστερίνη (220) κατα τα άλλα όλα καλα, να προσέχεις τη διατροφή λέει 🤣 ποια διατροφή καλέ! Είμαι 55 κιλά με το ζόρι 🤣🤣

Κορίτσι μου δεν έχουν σημασία τα κιλά . Πρέπει να ελαττώσεις τα γλυκά και τα λιπαρά και να τρως πολλα φρούτα λαχανικά όσπρια και πρωτεΐνες . Έτσι είναι η αδερφη μου είναι στέκα 48 κιλά και έχει τσιμπημένη χοληστερόλη . Φτιάξε λίγο την διατροφουλα σου 🫶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κόρες!!! 17η ημέρα αρνητικό αλλά οι γραμμούλες φαίνονται πιο έντονα που το άνοιξα... Το βράδυ ή αύριο θα βγει θετικό Σίγουρα γιατί σήμερα άρχισαν πιο έντονοι πονοι κάτω αριστερά.... 😉😉  Θα κάνω και βράδυ ενα... Ισως βγει θετικό βράδυ έτσι όπως είδα τις γραμμές 

Ερχετε η αυγούλα ❤️ έτσι μου λέει ο γιατρός μου όταν πάω για υπέρηχο ‘Να τη η αυγούλα μας!’ Χαχχαχ🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Cat96 είπε:

Και εγώ μια από τα ίδια, σε δυο γιατρούς που έχω επισκεφτεί μέσα σε ένα μήνα μου λένε και τι είναι αυτό που σε αγχώνει με τις πολυκυστικές; Είναι πολλά ωοθυλάκια  για μελλοντική χρήση και όντως μέσα σε τόσο άγχος που είχα και νόμιζα ότι δεν κάνω ωορρηξία από την πρώτη κιόλας προσπάθεια σε τυχαίες μέρες, χωρίς να έχω ιδέα πότε κάνω ωορρηξία έμεινα έγκυος (ασχέτως που κατέληξε βιοχημική)

 

Σε αυτό τον κύκλο βέβαια ξεκίνησα τα τεστ ωορρηξίας και έχω αρχίσει να αγχώνομαι. Αν και μου είπε ο γιατρός ότι με ΣΠΩ ίσως με μπερδέψουν και να δείχνουν πολλές μέρες θετικά στην περίπτωση μου όμως βρίσκομαι στην 18η μέρα και είναι ακόμα αρνητικά υπάρχει μια αχνή γραμμή μόνο, και κάπως άρχισε πάλι το μυαλό μου να κάνει σενάρια και να αγχώνομαι.

 

Βρε κορίτσια μου γίνεται από την μια μέρα στην άλλη και από αχνό να γίνει θετικό; Ή πρέπει να αυξάνεται σταδιακά ;

Εμένα από την μια μέρα στην άλλη σε πολλούς κύκλους ανεβαίνει απότομα ❤️ έχω ΣΠΩ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Εμένα από την μια μέρα στην άλλη σε πολλούς κύκλους ανεβαίνει απότομα ❤️ έχω ΣΠΩ

Τέλεια ! ελπίζω και σε μένα να γίνει έτσι γιατί κάπως αγχώθηκα αν και τους τελευταίους μήνες κάνω ωορηξία μετα τις 20 του μήνα αλλά δεν ξε΄ρω.. σκεφτομαι πολύ ευκόλα το χειροτερο σενάριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Cat96 είπε:

Ποιες βιταμίνες σου έχει δώσει ; εμένα είναι υπέρ του glocophage αλλά εγώ είμαι πολύ αρνητική στο να το πάρω από τώρα προτιμώ την διατροφή και τις inofert. Επειδή γνωρίζω τι κάνει το glocophage και είναι ένα πολύ βαρύ χάπι προτιμώ να αφήσω την φύση να κάνει την δουλειά της και αν τα πράγματα χειροτερεύουν αντί να καλυτερεύουν τότε και μόνο τότε θα το πάρω.

Λοιπόν εμένα μου έδωσε Inofert hp  και terra άλφα λιποικο οξύ και μου είπε να τα παρω για 6 μήνες τώρα είμαι στον 4ο . Μου είπε να χάσω κάποια κιλάκια 2-3 γτ δεν θέλει να με βάλει στη διαδικασία να παρω glucophage .είναι τόσο βαρύ αυτό το χάπι; Γτ όταν μου είπε έτσι παραξενεύτηκα . Έχω ξεκινήσει διατροφή εδώ και 1μιση μήνα αλλά λόγω ότι πήρα κλομιφαινη κορτιζόνη οιστρογονα και προγεστερονη δεν έχω χάσει καθόλου αλλά τουλάχιστον δεν πήρα κιόλας ! Όλο λέω να ξεκινήσω και περπάτημα αλλά ακόμη δεν το έχω κάνει 😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Cat96 είπε:

Τέλεια ! ελπίζω και σε μένα να γίνει έτσι γιατί κάπως αγχώθηκα αν και τους τελευταίους μήνες κάνω ωορηξία μετα τις 20 του μήνα αλλά δεν ξε΄ρω.. σκεφτομαι πολύ ευκόλα το χειροτερο σενάριο.

Να μη σκέφτεσαι το χειροτεροοο κορίτσι μου ! Αν κανεις ωορρηξια είσαι σε πολύ καλό δρόμο ❤️ και εγώ αγχώθηκα όταν μου είπε ότι έχω ΣΠΩ και μου λέει πρέπει να δούμε αν κανεις ωορρηξια και όταν ξεκίνησα και πήγαινα πάντα έβλεπε αυγουλακι και πήγαινα και μετά και έβλεπε ότι είχε σπάσει δλδ ότι είχε γίνει η ωορρηξια ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου  τι μου κάντε; Δεν σας προλαβαίνω σήμερα γινετε χαμοσ Από μηνύματα !όταν σηκώθηκα είχα πονάκια περιόδου και όταν πήγα τουαλέτα και μετά σκουπίστηκα τσουπ είδα λίγο αιματακι ανοιχτόχρωμο . Τώρα το μόνο που έχω είναι ελάχιστα καφέ στο σερβιέτα κι ! Ερχετε το κορίτσι μου επιτελουσς🙏 το οτι θα χαιρόμουν τόσο που ήρθε δεν το περίμενα ποτέ 😂😂😂 όποτε θα δω πως θα κυλήσει και το απόγευμα θα παρω τον γιατρό να δω τι θα μου πει να κάνουμε 🙏 έχω πολύ αγωνιααα ❤️ ήθελα απλά να το μοιραστώ μαζί σας 😂😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κοριτσια μου  τι μου κάντε; Δεν σας προλαβαίνω σήμερα γινετε χαμοσ Από μηνύματα !όταν σηκώθηκα είχα πονάκια περιόδου και όταν πήγα τουαλέτα και μετά σκουπίστηκα τσουπ είδα λίγο αιματακι ανοιχτόχρωμο . Τώρα το μόνο που έχω είναι ελάχιστα καφέ στο σερβιέτα κι ! Ερχετε το κορίτσι μου επιτελουσς🙏 το οτι θα χαιρόμουν τόσο που ήρθε δεν το περίμενα ποτέ 😂😂😂 όποτε θα δω πως θα κυλήσει και το απόγευμα θα παρω τον γιατρό να δω τι θα μου πει να κάνουμε 🙏 έχω πολύ αγωνιααα ❤️ ήθελα απλά να το μοιραστώ μαζί σας 😂😂😂😂😂

Αντε κορίτσι μου να ξέρεις και εσύ τι γίνεται! Σε καταλαβαίνω και εγώ που ελπίζω σε ένα θαύμα εννοείται αυτό το μήνα την περιμένω πως και πως για να ξεκινήσω τα φάρμακα για εξωσωματική.(καλά εννοείται και να μην έρθει δεν θα τα βάψω μαύρα 🤣)

Περίμενε να μιλήσεις με το γιατρό σου και ενημέρωσε μας και εμάς ♥️ ίσως σου πει να πάρεις ξανά τα χάπια,ή να ξεκινήσετε κατι καινούργιο. τουλάχιστον ξέρεις οτι ήρθε και έρχεται ένας καινούργιος κύκλος ✌️✌️ πάμε δυνατααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η marinaP είπε:

Αντε κορίτσι μου να ξέρεις και εσύ τι γίνεται! Σε καταλαβαίνω και εγώ που ελπίζω σε ένα θαύμα εννοείται αυτό το μήνα την περιμένω πως και πως για να ξεκινήσω τα φάρμακα για εξωσωματική.(καλά εννοείται και να μην έρθει δεν θα τα βάψω μαύρα 🤣)

Περίμενε να μιλήσεις με το γιατρό σου και ενημέρωσε μας και εμάς ♥️ ίσως σου πει να πάρεις ξανά τα χάπια,ή να ξεκινήσετε κατι καινούργιο. τουλάχιστον ξέρεις οτι ήρθε και έρχεται ένας καινούργιος κύκλος ✌️✌️ πάμε δυνατααα

Κοριτσάκι μου μακάρι να μη σου έρθει και να έχει φυτρώσει το σποράκι σου εκεί κατω❤️ αλλά και να έρθει έχεις ένα πλάνο και μάλιστα τον πιο ενδεδειγμένο τρόπο για να μείνεις έγκυος 🙏 περιμενω πως και πως να τον παρω τηλ να δούμε τι θα μου πει ❤️❤️❤️ ευτυχώς δεν άργησε να μου έρθει γτ είχα αγχωθεί λίγο 😛 ελπιζω κάτι να γίνει σε αυτόν κύκλο και για εμένα και για όλες σας❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...