Μετάβαση σε περιεχόμενο

​☘️​💖​ Μωράκια Σεπτεμβρίου 2023 ​💖​☘️ ​


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Watermelon είπε:

Koριτσια γέννησα ένα πανέμορφο πλασματακι. 💙 3100 όσο το είχε.μευτησει και ο γιατρός μου στο ιατρείο του χθες. 

Έκανα τελικά καισαρική με ολική αναισθησία γτ με έπιασαν οι πόνοι ξαφνικά και δεν είχαν περάσει οι 24 ώρες για να κάνω επισκληριδιο. Το σντι-χα ήταν ακόμα υψηλό οπότε με ολική. 

Η ανάρρωση από την ολική αναισθησία ήταν λίγο δύσκολη στην αρχή γτ δεν μπορούσες να συνέλθεις αμέσως. Είχα να πιω και νερό - να φάω πολλές ώρες και μου κόστισε πολύ να πω την αλήθεια ιδίως το νερό. 

Όλα καλά.ομως. 

Σχετικά με τον θηλασμό, σκεφτείτε ότι από την ώρα που γέννησα , πριν λίγο κατάφερε να βάλει το στόμα του στο στήθος μου καλά και να φάει. Είχε τόσο πλάκα. Που σταματαγαε για λίγα δευτερόλεπτα να ξεκουραστεί και μετά ξανά ξεκίναγε. Μου είπαν ωστόσο ότι την πρώτη μέρα έχει και αμνιακό στο στομαχακι και ίσως δεν πειναγε. Αλλά το έβλεπα ότι πειναγε. Έκανε μπουνιτσες τα χέρια και έβαζε τα δάχτυλα στο στόμα. Ήταν ανήσυχο. 

Όλα καλά!! Τώρα κοιμάται πάνω μου. Κορίτσια με το καλό σε όλες σας!!!!! Όπως και να γεννησετε, το τέλος είναι πάντα happy end 💙💙💙

Να σας ζήσει, καλότυχο κ υγιές!  Καλή ανάρρωση σε σένα! ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Watermelon είπε:

Όλα λύνονται!!! 😊😊😊 μην αγχώνεσαι. Ναι ναι χθες το βράδυ. Ξύπνησα από τους πόνους. Μίλησα με τον γιατρό και μου είπε να πάω μέσα λόγω των αντιπηκτικών δηλαδή. Γιατί αν προχωράτε πολύ ο τοκετός μετά μάλλον θα είχε γυρισμό και θα πήγαινα με ΦΤ. συν ότι υπάρχει και μια διαδικασία με εξετάσεις για την παραλαβή οπότε ήθελα και από εκεί χρόνο. Αλλά πολύ ξαφνικοι οι πόνοι βρε παιδί μου. Νόμιζα ότι τα ερχόντουσαν πιο πριν για λίγο, θα με άφηναν αλλά τίποτα. Κάθε λίγο και λιγάκι ερχόντουσαν. 

Πόσο έντονοι ήταν οι πόνοι σου; Σαν πόνους περιόδου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η anna1122 είπε:

Πόσο έντονοι ήταν οι πόνοι σου; Σαν πόνους περιόδου;

Πολύ έντονοι πόνοι περιόδου . Δεν μπορούσα να περπατήσω δηλαδή. Με έκοβε απ'οτι κι αν έκανα!  Και ένιωθα αυτό το δυνατο σφίξιμο μέχρι τον κόλπο και την μέση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Watermelon είπε:

Όλα λύνονται!!! 😊😊😊 μην αγχώνεσαι. Ναι ναι χθες το βράδυ. Ξύπνησα από τους πόνους. Μίλησα με τον γιατρό και μου είπε να πάω μέσα λόγω των αντιπηκτικών δηλαδή. Γιατί αν προχωράτε πολύ ο τοκετός μετά μάλλον θα είχε γυρισμό και θα πήγαινα με ΦΤ. συν ότι υπάρχει και μια διαδικασία με εξετάσεις για την παραλαβή οπότε ήθελα και από εκεί χρόνο. Αλλά πολύ ξαφνικοι οι πόνοι βρε παιδί μου. Νόμιζα ότι τα ερχόντουσαν πιο πριν για λίγο, θα με άφηναν αλλά τίποτα. Κάθε λίγο και λιγάκι ερχόντουσαν. 

Δηλαδή το βράδυ πριν πας για την προγραμματισμένη πρόκληση ;;; απίστευτο !! Τότε ήθελε ο μπέμπης να έρθει 🥰🥰🥰 

Όλα καλά όμως! Ειλικρινά χαίρομαι πάρα πολύ για σένα και το μωράκι σου που πήγαν όλα καλά και είστε καλά!!! Θυμάμαι κάθε αγωνία σου και σε σκεφτόμουν περιμενα τα ευχάριστα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Watermelonχαίρομαι που όλα πήγαν τέλεια…με πίεσε πολύ ότι θέλει να πάω δυο εβδομάδες νωρίτερα στην Αθήνα..είμαι ήδη λίγο αγχωμένη που πλησιάζει ο καιρός κ τι να σου πω..εχθές λες κ έπεσαν τα βουνά να με πλακώσουν..νιώθω κ το σώμα μου πιο βαρύ,βλέπω ξαφνικές αλλαγές εδώ κ δυο τρεις μέρες…το στήθος φούσκωσε κι άλλο..οι ορμόνες μάλλον άρχισαν χορό…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η anna1122 είπε:

Κορίτσια μου έχω μια ερώτηση. Πως επικοινωνήσατε πρώτη φορά με τον παιδίατρο που βρήκατε; Ενημερώσατε ότι είστε έγκυος για να σας αναλάβει μετά τη γέννα; Ή κάνατε ραντεβού στο ιατρείο; Ποια είναι η διαδικασία;

εμας μας τη συστησαν συγγενεις, καναμε ενα ραντ αυτη ερχεται παντα σπιτι γνωριστηκαμε ρωτησαμε 5 πραγματα καλη μασ φανηκε πηρε κ επισκεψη κανονικα, και μας ειπε να την καλεσουμε οταν γεννησω με το καλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Emily2 είπε:

Θέλω να ρωτήσω κάτι σε όσες κάνουν αντιπηκτικες ενέσεις. 

Στη γενική αίματος τα αιμοπετάλια σας πόσα είναι περίπου ;γιατί εμείς είχαμε αυξήσει τη δόση της ένεσης και μου είπε δε χρειάζεται άλλη εξέταση τα λέμε μετά τη γέννα. Αλλά τώρα έκανα αιματολογικές της γυναικολόγου και βγήκαν χαμηλά τα αιμοπετάλια. Κ επίσης έτρεχε αίμα και δε σταματούσε στην εξέταση, η μικροβιολόγος μου το έκανε περίδεση και μετά σταμάτησε. Και φοβήθηκα λίγο μήπως είναι μεγάλη η δόση 

εμενα ειναι μεσα στο οριο 262 τα ορια 150-400, λευκα εχω ανεβασμενα, αλλα δεν μου το σχολιασαν λογω εγκυμοσυνης ειπαν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Watermelon είπε:

Koριτσια γέννησα ένα πανέμορφο πλασματακι. 💙 3100 όσο το είχε.μευτησει και ο γιατρός μου στο ιατρείο του χθες. 

Έκανα τελικά καισαρική με ολική αναισθησία γτ με έπιασαν οι πόνοι ξαφνικά και δεν είχαν περάσει οι 24 ώρες για να κάνω επισκληριδιο. Το σντι-χα ήταν ακόμα υψηλό οπότε με ολική. 

Η ανάρρωση από την ολική αναισθησία ήταν λίγο δύσκολη στην αρχή γτ δεν μπορούσες να συνέλθεις αμέσως. Είχα να πιω και νερό - να φάω πολλές ώρες και μου κόστισε πολύ να πω την αλήθεια ιδίως το νερό. 

Όλα καλά.ομως. 

Σχετικά με τον θηλασμό, σκεφτείτε ότι από την ώρα που γέννησα , πριν λίγο κατάφερε να βάλει το στόμα του στο στήθος μου καλά και να φάει. Είχε τόσο πλάκα. Που σταματαγαε για λίγα δευτερόλεπτα να ξεκουραστεί και μετά ξανά ξεκίναγε. Μου είπαν ωστόσο ότι την πρώτη μέρα έχει και αμνιακό στο στομαχακι και ίσως δεν πειναγε. Αλλά το έβλεπα ότι πειναγε. Έκανε μπουνιτσες τα χέρια και έβαζε τα δάχτυλα στο στόμα. Ήταν ανήσυχο. 

Όλα καλά!! Τώρα κοιμάται πάνω μου. Κορίτσια με το καλό σε όλες σας!!!!! Όπως και να γεννησετε, το τέλος είναι πάντα happy end 💙💙💙

να σας ζησει ! καλη ανατροφή ! όλα πηγαν καλα μπ΄ραβο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Tinasardin8689 είπε:

@Watermelon συγχαρητήρια….να είναι υγιές,ευλογημένο και τυχερό το μπεμπακι..

Κοριτσια εγώ γύρισα από γιατρό αργά σήμερα..είχαμε τον πρώτο καρδιοτοκογράφο…δεν κουνιόταν με τπτ στην αρχή…ήπια νερό…τελικά κατέγραψα 10 κινήσεις όση ώρα με είχε εκεί κ μόλις έφυγα με τρέλανε στις κλοτσιές…καμία σύσπαση της μήτρας..ο γιατρός επιμένει να ανέβω στην Αθήνα 2 εβδομάδες  νωρίτερα,εγώ δεν θέλω,για άλλη μια εβδομάδα το αφήσαμε έτσι κ θα το δούμε…γνκ δεν έφυγα καλά ψυχολογικά από τον γιατρό σήμερα κ αυτός με κτλβ ότι ήμουν καπως..τώρα γτ μη ρωτάτε.,ούτε που ξέρω…35+3 η κυρία ήταν 2550γραμμ.εγώ τη βρήκα μικρή,ο γιατρός είπε ότι για την εβδομάδα της είναι τέλεια κ περάσαμε τα 2500 που είναι πολύ σημαντικό…αυτααα…

πολυ καλη ειναι! εμενα χθες 35 ακριβως ηταν 2200, προσπαθουμε με καθε τροπο να φτασουμε τα 2500 οντως ειναι πολυ σημαντικο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια όσες θα γεννήσετε ( ή γεννησατε) σε ιδιωτικό μαιευτήριο, τι θα πάρετε μαζί σας ; 

Ας πούμε επιθέματα στήθους , εσώρουχα μιας χρήσης και σερβιετες θα πάρετε ; γιατί εγώ θα γεννήσω στο διαβαλκανικό και λέει ότι στα δίνουν. Πιστεύετε χρειάζεται να έχω ; επίσης πετσέτες ;

Αυτά που έχω πάρει είναι: 

2 νυχτικά, 2 ρόμπες, 1 σετ πιτζάμες.

2 σουτιέν θηλασμού

Κάλτσες

2 ζευγάρια παντόφλες 

1 πετσέτα προσώπου

3-4 εσώρουχα απλά, αν χρειαστούν. 

Και για το μωρό 

Ρούχα εξόδου

1 κουβερτουλα ελαφριά

1 πανακι για τις γουλιες 

1 πάνα αγκαλιας 

1 Σελτεδακι. 

Πιστεύετε ξεχνάω κάτι ; 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Emily2 είπε:

Κορίτσια όσες θα γεννήσετε ( ή γεννησατε) σε ιδιωτικό μαιευτήριο, τι θα πάρετε μαζί σας ; 

Ας πούμε επιθέματα στήθους , εσώρουχα μιας χρήσης και σερβιετες θα πάρετε ; γιατί εγώ θα γεννήσω στο διαβαλκανικό και λέει ότι στα δίνουν. Πιστεύετε χρειάζεται να έχω ; επίσης πετσέτες ;

Αυτά που έχω πάρει είναι: 

2 νυχτικά, 2 ρόμπες, 1 σετ πιτζάμες.

2 σουτιέν θηλασμού

Κάλτσες

2 ζευγάρια παντόφλες 

1 πετσέτα προσώπου

3-4 εσώρουχα απλά, αν χρειαστούν. 

Και για το μωρό 

Ρούχα εξόδου

1 κουβερτουλα ελαφριά

1 πανακι για τις γουλιες 

1 πάνα αγκαλιας 

1 Σελτεδακι. 

Πιστεύετε ξεχνάω κάτι ; 

 

Κοίτα μπορώ να σου πω τι έβαλα εγώ αλλά δεν θα σε ενημερώσουν από το νοσοκομείο ή η μαία;Το λέω μην σε μπερδέψουμε γιατί εγώ είχα βάλει περιττά πράγματα μέσα εμώ η μαία ήταν αναλυτική τι χρειαζόμουν κι εγώ κ το μωρό..κ μ έστειλαν κ από το νοσοκομείο λίστα μαζί με τις τιμές τι θα χρειαστεί να έχω…αλλά η μαία ήταν υπεραναλυτική..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Κοίτα μπορώ να σου πω τι έβαλα εγώ αλλά δεν θα σε ενημερώσουν από το νοσοκομείο ή η μαία;Το λέω μην σε μπερδέψουμε γιατί εγώ είχα βάλει περιττά πράγματα μέσα εμώ η μαία ήταν αναλυτική τι χρειαζόμουν κι εγώ κ το μωρό..κ μ έστειλαν κ από το νοσοκομείο λίστα μαζί με τις τιμές τι θα χρειαστεί να έχω…αλλά η μαία ήταν υπεραναλυτική..

Μου έστειλαν ναι. Αλλά δεν λένε για επιθέματα στήθους. Επίσης λένε ότι παρέχουν εσώρουχα λοχείας και σερβιετες. Και σκέφτομαι γενικά μήπως κάτι έχω ξεχάσει. Αν μπορείς να μου πεις, ναι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Emily2 είπε:

Μου έστειλαν ναι. Αλλά δεν λένε για επιθέματα στήθους. Επίσης λένε ότι παρέχουν εσώρουχα λοχείας και σερβιετες. Και σκέφτομαι γενικά μήπως κάτι έχω ξεχάσει. Αν μπορείς να μου πεις, ναι! 

Για την αίθουσα τοκετών,θέλω να έχεις ένα μικρό νεσεσέρ που θα έχει μέσα:

*λαστιχάκι για τα μαλλιά
*lip balm
*καραμέλες με ζάχαρη 
*μπάρα δημητριακών ή παστέλι
*ενα ζευγάρι καλτσάκια
*απέφυγε τους φακούς επαφής,καλύτερα γυαλιά σε περίπτωση που 
  τα χρειάζεσαι.
*ένα καλαμάκι

(μετρητή σακχάρου,σε περίπτωση που μετράς το σάκχαρό σου)

Επίσης θα χρειαστείς και την απάντηση της τελευταίας καλλιέργειας κολπικού υγρού αλλά και ορφικού (γραπτά ή σε mail).



  Κατά την παραμονή σου στο μαιευτήριο,δεν θα χρειαστείς κάτι για το μωρό,εκτός από τα ρουχαλάκια εξόδου ,1-2 πάνες αγκαλιάς και πετσετάκι για γουλιές.

Υπολόγισε 3 αλλαξιές για εσένα(ένα νυχτικό και ό,τι άλλο σου είναι άνετο). Απέφυγε τα πολλά μανίκια,έχει και ζέστη γενικά.
Καλύτερα να έχεις  κάτι επιπλέον μαζί,ώστε να  φοράς περιστασιακά αν χρειάζεται.


Εσώρουχα μιας χρήσης ,μην πάρεις. Ούτε σερβιέτες λοχείας,αλλά ένα πακέτο κλασικές περιόδου.Πετσέτες θα σου δώσουν στο μαιευτήριο.

Αφρόλουτρο δεν χρειάζεσαι,ούτε ειδικό σαπουνάκι για την ευαίσθητη περιοχή. (Θα σου δώσουν ένα ειδικό & για τα δύο)
Ένα επιπλέον ζευγάρι παντόφλες να έχεις,μιας και θα σου δώσουν και στο μαιευτήριο.
Σουτιέν θηλασμού ή τύπου μπουστάκι. Επιθέματα στήθους δεν χρειάζονται.


Στα δωμάτια υπάρχουν αντισηπτικά για τα χέρια οπότε μην κουβαλάς έξτρα,εκτός από ένα μικρό ώστε να το έχεις δίπλα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σου στέλνω και αυτά..μου έχουν στείλει κ από το μαιευτήριο οδηγίες κ το χρειάζεται μωρό και μαμά..ελπίζω να σε βοήθησα…

IMG_0087.png

IMG_0086.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tinasardin8689σε υπέρ ευχαριστώ!!! Με καλύψεις πλήρως! Αυτά σου τα είπαν από τον νοσοκομείο που θα γεννήσεις ; σε ποιο θα είσαι ;;; μπράβο πολύ κατατοπιστικό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όλα αυτά μου τα έστειλε η μαία..το μαιευτήριο μου έστειλε άλλες οδηγίες,παρόμοιες..αν θες στις στέλνω κ αυτές…αλλά φαίνεται το μαιευτήριο κ δεν ξέρω αν μπορώ δημόσια αλλιώς στις στέλνω στο email..το Λητώ είναι το μαιευτήριο μου…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Όλα αυτά μου τα έστειλε η μαία..το μαιευτήριο μου έστειλε άλλες οδηγίες,παρόμοιες..αν θες στις στέλνω κ αυτές…αλλά φαίνεται το μαιευτήριο κ δεν ξέρω αν μπορώ δημόσια αλλιώς στις στέλνω στο email..το Λητώ είναι το μαιευτήριο μου…

Η μαία είναι από το Λητώ ; ή την έχεις πάρει εσύ έξτρα ;;; 

Γιατί και μένα μου έστειλε η κλινική τι θα χρειαστώ αλλά λέει πολύ λίγα πράγματα. Και σκέφτομαι μήπως χρειάζεται κάτι άλλο. Αλλά με καλύψεις!! Σε ευχαριστώ πολύ!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Εύχομαι με το καλό!

Λόγω πείρας στις λίστες θα προσθέσω κ τα απαραίτητα χαρτιά για τη δήλωση του μωρού! Εμείς στο Ιασώ το κάναμε εντός του νοσοκομείου. Πρεπει να έχετε κάνει εξουσιοδότηση στο σύζυγο ώστε να κάνει τη δήλωση (σε ΚΕΠ ή στο gov.gr)  διαφορετικά θα πρέπει να αφήσετε το μωρό κ να κατεβείτε στην υπηρεσία αυτοπροσώπως... Όχι κ τόσο εύκολο δλδ μετά από γέννα! Επειδή πάνε κ 2.5 χρόνια δεν θυμάμαι ακριβώς τα χαρτιά ή τι πρέπει να γράψει η εξουσιοδότηση. Κάντε μια ερώτηση στο μαιευτήριο σας πριν μπείτε γιατί τότε δεν μπορείτε να τα μαζέψετε πια... Το Ιασώ αν θυμάμαι καλά τα είχε κ στο σάιτ! 

Με το καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Emily2 είπε:

Η μαία είναι από το Λητώ ; ή την έχεις πάρει εσύ έξτρα ;;; 

Γιατί και μένα μου έστειλε η κλινική τι θα χρειαστώ αλλά λέει πολύ λίγα πράγματα. Και σκέφτομαι μήπως χρειάζεται κάτι άλλο. Αλλά με καλύψεις!! Σε ευχαριστώ πολύ!!! 

Η μαία είναι του γιατρού…δεν την πληρώνω έξτρα…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Emily2 είπε:

Κορίτσια όσες θα γεννήσετε ( ή γεννησατε) σε ιδιωτικό μαιευτήριο, τι θα πάρετε μαζί σας ; 

Ας πούμε επιθέματα στήθους , εσώρουχα μιας χρήσης και σερβιετες θα πάρετε ; γιατί εγώ θα γεννήσω στο διαβαλκανικό και λέει ότι στα δίνουν. Πιστεύετε χρειάζεται να έχω ; επίσης πετσέτες ;

Αυτά που έχω πάρει είναι: 

2 νυχτικά, 2 ρόμπες, 1 σετ πιτζάμες.

2 σουτιέν θηλασμού

Κάλτσες

2 ζευγάρια παντόφλες 

1 πετσέτα προσώπου

3-4 εσώρουχα απλά, αν χρειαστούν. 

Και για το μωρό 

Ρούχα εξόδου

1 κουβερτουλα ελαφριά

1 πανακι για τις γουλιες 

1 πάνα αγκαλιας 

1 Σελτεδακι. 

Πιστεύετε ξεχνάω κάτι ; 

 

Γεια σου κορίτσι! Συγνώμη που επεμβαίνω αλλά αν σκοπεύεις να θηλάσεις να σου πω τι μου χρειάστηκε εμένα και στο μαιευτήριο αλλά και τις πρώτες μέρες στο σπίτι.

1) ψευδοθηλες, καλού κακού σε περίπτωση που δεν πιάνει τις δικές σου ή τις τραυματίσει.

2) κοχύλια για το στήθος, θες να αερίζονται οι θηλές σου και να μην ακουμπάνε πουθενά.

3)κρέμα λανολινης.

4) μαξιλάρι θηλασμού. Αυτό είναι must! Θα έχεις το παιδί πολλές ώρες στο στήθος και θα σε βολεψει φουλ! 

Ελπίζω να μην ξεχνάω κάτι 😅 Με το καλό να έρθει το μωράκι σου! Με το καλό να γεννήσετε όλες οι κοπέλες και να τα κρατήσετε στην αγκαλιά σας 😊

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η @Eliza Kats έχει πολύ δίκιο..κι εγώ αν κ δεν μ το είπε η μαία,έχω βάλει μέσα το 1,2,3..μαξιλάρι θηλασμού έχω σπίτι μη τυχόν αλλά νμζ το έχουμε ξανασυζητήσει ότι έχουμε…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ όλες κορίτσια για τις απαντήσεις σας❤️ κοχύλια και ψευδοθηλες δεν έχω πάρει ίσως πρέπει να πάρω!! Μαξιλάρι θηλασμού γράφει ότι έχει στο μαιευτήριο. Αν δω ότι καταφέρω να θηλασω θα αγοράσω ένα αφού γυρίσω στο σπίτι. Ευχαριστώ πολύ και πάλι ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα..τα χαρτιά που χρειαζόμαστε δεν στα έστειλα γιατί το κάθε μαιευτήριο δεν ξέρω τι ζητάει..εμένα με τον τιμοκατάλογο, μου έστειλαν και τα χαρτιά που θα χρειαστώ και τη λίστα με τα πράγματα που χρειάζομαι εγώ κ το μωρό..γνκ δεν το περίμενα τόσο οργανωμένο το νοσοκομείο..τόσα λεφτά δίνουμε…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Καλημέρα..τα χαρτιά που χρειαζόμαστε δεν στα έστειλα γιατί το κάθε μαιευτήριο δεν ξέρω τι ζητάει..εμένα με τον τιμοκατάλογο, μου έστειλαν και τα χαρτιά που θα χρειαστώ και τη λίστα με τα πράγματα που χρειάζομαι εγώ κ το μωρό..γνκ δεν το περίμενα τόσο οργανωμένο το νοσοκομείο..τόσα λεφτά δίνουμε…

Χαρτιά εμάς δεν ζήτησαν. Μας είπε η γυναικολόγος νομίζω θέλουν μόνο ΑΜΚΑ ταυτοτητες κτλπ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Το έχω ζήσει , ένιωθα κενή , ξέρω όλες σου τις σκέψεις. Ξέρω πως νιώθεις το ουράνιο τόξο όμως δεν θα αργήσει να έρθει . Πάρε οοοοολλλλοοο το χρόνο σου και ψυχολογικά αλλά και σωματικά θέλεις ηρεμία και χρόνο . Να θυμάσαι όμως ότι θα έρθει και θα σε γεμίσει όλο χαρά. Καλή δύναμη κοπέλα μου 
    • Έτσι είναι! Εμένα η μεγάλη τη βρώμη δεν την ήθελε. Δοκίμασα μια δυο τρεις, Ε μετά τα παράτησα 😂😂 ναι τραχανά λαχανικών! Η μεγάλη τον έτρωγε με κλειστά τα μάτια! Να δούμε η μικρή!
    • Πώς είστε γενικά κορίτσια;  Εγώ σήμερα είμαι σαν να με πατησε τρένο. Απίστευτος πονοκέφαλος όλη μέρα σχεδόν, δεν έχω καθόλου όρεξη, κοιμήθηκα 10 ώρες το βράδυ + 3 για μεσημέρι 🤣🤣 είμαι ένα ζόμπι πραγματικά, ούτε να περπατήσω δε βγήκα σήμερα και νιώθω λίγο τύψεις που είμαι σα τη χλαπατσα όλη μέρα...  Επίσης το άλλο το καινούργιο!!! Νομίζω έχω απέχθεια στη φέτα/μυζήθρα 😱😱😱 Το πρωί έφαγα μια μπουγάτσα με τυρί που είναι η αγαπημένη μου και μου φάνηκε τόσο απαίσια που νομίζα ότι έφταιγε που ήταν κατεψυγμένη. Τώρα το απόγευμα λιγουρευτηκα καρπούζι με τυρί (δε ξέρω αν το τρώτε κι εσείς, αλλά στη βόρεια Ελλάδα νομίζω είναι must συνδυασμός 😅) και η φέτα με αηδιασε άσχημα! Νόμιζα ότι ήταν ξινισμενη, ληγμένη, δε ξέρω. Ο σύζυγος ο καημένος έτρεξε να δει ημερομηνία και ήταν κομπλέ και μάλιστα μόλις την ανοίξαμε. Τι να πω, στεναχωρέθηκα, προσπάθησα να φάω 3-4 κομμάτια με το ζόρι μπας και, άλλα μου φαινόταν λες και έτρωγα κέρματα ένα πράγμα. Πολύ απαίσια γεύση 🥴
    • Η αλήθεια είναι ότι με έβαλες σε σκέψεις τώρα 😅 λοιπόν ο γυναικολόγος στην Ελλάδα όταν του έδειξα τα περιεχόμενα της πολυβιταμινης μου είπε συγκεκριμένα ότι το σίδηρο είναι σε χαμηλή περιεκτικότητα κι ίσως να κοιτάξω για κάποιο έξτρα συμπληρώματα. Μετά όταν πήγα στην αιματολογο στο εξωτερικό συμφώνησε και μου είπε να πάρω το σίδηρο όπως έπαιρνα και προ εγκυμοσύνης γιατί λέει οι ανάγκες σε σίδηρο πολλαπλασιάζονται στη εγκυμοσύνη. Έπειτα όταν είδα και τη γυναικολόγο μου την περασμένη εβδομάδα μου είπε κι αυτή ναι και μου έγραψε και το συμπλήρωμα. Να σημειωθεί ότι απ' τις τελευταίες μου εξετάσεις (7η εν) που της είδε η γυναικολόγος, ο αιματοκρίτης μου είναι μια χαρά (42.4). Δε ξέρω τι να πω, αφού 3 γιατροί είπαν να πάρω ξέρω γω... Θα τη ρωτήσω αύριο και θα πάρω και τον Έλληνα γυναικολόγο να διασταυρώσω πληροφορίες.
    • Τραχανά λαχανικών Ε;; Έδινα και εγώ στην πρώτη μου τώρα θυμήθηκα που το πες και μετά αλλάξαμε σε κατσικίσιο που τρώει μέχρι σήμερα..όχι δίκιο έχεις η καθεμία κάνει αυτό που νιώθει καλύτερο!! Εγώ είχα δώσει κρέμα με βρώμη και φαγοπυρο δεν ξέρω αν γνωρίζετε αλλά λένε ότι είναι πολυ δυναμωτικο και έχει βιταμίνες τώρα τι να πεις κάνουμε ότι μπορούμε όλες καλύτερο για τα ζουζούνια μας..αλλά να ακούγοντας άλλες μαμάδες παίρνουμε και ιδέες 🤪
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...