Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόνος στην αρχής της εγκυμοσύνης


Recommended Posts

Καλησπερα σας ..

Είναι η αρχή της εγκυμοσύνης μου και έχω πονάκια περιοδου μέσα στην μέρα και κάπως πιο έντονα και με έχει πάρει λίγο από κάτω παρόλο που πίνω προγεστερονη είχα και κάποια καφέ πριν μέρες αλλά για λίγο … και θέλω να πάνε ολα καλά απλα αυτός ο πόνος με βάζει συνεχώς σε άγχος … το έχει περάσει καμία ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η maraki20 είπε:

Καλησπερα σας ..

Είναι η αρχή της εγκυμοσύνης μου και έχω πονάκια περιοδου μέσα στην μέρα και κάπως πιο έντονα και με έχει πάρει λίγο από κάτω παρόλο που πίνω προγεστερονη είχα και κάποια καφέ πριν μέρες αλλά για λίγο … και θέλω να πάνε ολα καλά απλα αυτός ο πόνος με βάζει συνεχώς σε άγχος … το έχει περάσει καμία ; 

Καλημερα κορίτσι μου, πονακια σαν  περιόδου στην αρχή της εγκυμοσύνης είναι φυσιολογικά όταν είναι ανεκτά βέβαια, συνήθως συμβαίνει γτ μεγαλώνει η μήτρα. έχεις ενημερώσει τον γιατρό σου να δεις τι θα σου πει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η maraki20 είπε:

Καλησπερα σας ..

Είναι η αρχή της εγκυμοσύνης μου και έχω πονάκια περιοδου μέσα στην μέρα και κάπως πιο έντονα και με έχει πάρει λίγο από κάτω παρόλο που πίνω προγεστερονη είχα και κάποια καφέ πριν μέρες αλλά για λίγο … και θέλω να πάνε ολα καλά απλα αυτός ο πόνος με βάζει συνεχώς σε άγχος … το έχει περάσει καμία ; 

Καλησπέρα! 

Όλες μας λίγο πολύ στην αρχή της εγκυμοσύνης έχουμε πονακια χωρίς να συντρέχει λόγος ανησυχίας. Σου έχει δώσει και μαγνήσιο μαζί με τη προγεστερόνη; Βοηθάει πολύ ! Ρώτησε το γιατρό σου ! 

Αν σου προκαλεί δυσφορία μίλησε με το γιατρό σου άμεσα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Christine_ είπε:

Καλησπέρα! 

Όλες μας λίγο πολύ στην αρχή της εγκυμοσύνης έχουμε πονακια χωρίς να συντρέχει λόγος ανησυχίας. Σου έχει δώσει και μαγνήσιο μαζί με τη προγεστερόνη; Βοηθάει πολύ ! Ρώτησε το γιατρό σου ! 

Αν σου προκαλεί δυσφορία μίλησε με το γιατρό σου άμεσα 

Ναι και μαγνήσιο μου έχει δώσει μαζί και έχω δει αρκετά διαφορά ειδικά καφέ δεν έχω καθόλου απλά που και που πονάω κάπως πιο έντονα και πιστεύω με τις μέρες να περάσει και τελείως ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλημερα κορίτσι μου, πονακια σαν  περιόδου στην αρχή της εγκυμοσύνης είναι φυσιολογικά όταν είναι ανεκτά βέβαια, συνήθως συμβαίνει γτ μεγαλώνει η μήτρα. έχεις ενημερώσει τον γιατρό σου να δεις τι θα σου πει;

Καλημερααα
Ήταν ανεκτά ναι απλά έντονα και σαν αυτό το κάψιμο της περιοδου και γιαυτο αγχώθηκα  αλλά πιστεύω με τις μέρες θα γίνεται καλύτερα !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...