Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φλεβάρη Κουτσοφλέβαρε, αν τύχει και φλεβίσεις όλες τις κοιλίτσες μας μωράκια να γεμίσεις!!!! ​🍼 ​💞 ​​💞 ​​🌈


Elli13

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Girly είπε:

Καλέ άσε τον άνθρωπο ήσυχο! Εμείς τι ρόλο βαράμε εδώ?!?

Αν σε κάνει να νιώσεις καλύτερα θα σου πω το εξής...η αναζήτηση μου το τελευταίο 5πτο είναι "αρνητική χοριακη αλλά έγκυος"... Πιο χαζή πεθαίνεις σου λέω! Και ακόμη ΔΕΝ έχω καθυστέρηση ε! Αλλά αμφισβητω την χοριακη και την παίζω στα ίσα! Όχι κυρία χοριακη μου κάνεις λάθος! Θα γίνεις θετική ως δια μαγείας και εγώ από μεθαυριο θα έχω καθυστερηση!  

...και μετά λες για άσπρες μπλούζες ΕΣΥ! Εγω από πού να το σκάσα άραγε?!?(και ψηφίζω κιόλας εεεε για όσους αναρωτιούνται "Ω ρε αυτή ψηφίζει κιόλας δηλαδή;"

Καλά αν δεις τις δικές μου αναζητήσεις το τελευταίο τρίμηνο θα κλάψεις!! Και τα ψάχνω και σε ξένα φορουμς τρομάρα μου, να πάρω διεθνή γνώση, δεν μου αρκούν οι ελληνικές απόψεις 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Χαχαχα κορίτσια καλησπέρα, τελικά μια δόση την έχουμε όλες μας, κ εγώ πάντως σήμερα καθόλου καλά δεν είμαι πολύ εκνευρισμένη! εγώ  καθόλου αισιόδοξη δεν είμαι δεν έχω κανένα απολύτως σύμπτωμα και την βλέπω την Τριτη να έρχεται κανονικά η κυρία περιοδος🙄 

Καλά και γω και τις δύο φορές ήμουν πεπεισμένη ότι δεν είχε γίνει τίποτα απολύτως και να που είχα σύλληψη.. Καλά όχι ότι έχω βάλει μυαλό, εδώ παιδεύω ακόμα το μυαλό μου αν κάνω ωορρηξία, λες και έκανα σύλληψη χωρίς ωορρηξία ας πούμε . Θα το πω στον γιατρό και θα με διώξει 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου καλή εβδομάδα να έχουμε.. για μένα η αναμονή για αυτόν τον μήνα τελείωσε μάλλον μιας και είμαι 4 μέρες πριν αναμενόμενη περίοδο και δεν έχω κανένα σύμπτωμα περιόδου και εγώ πάντα μα πάντα έχω πόνους κατά την διάρκεια της ημέρας μια εβδομάδα πριν. Τώρα τίποτα απολύτως. Που σημαίνει ότι η ωορρηξία μου έγινε ίσως αργότερα και το τέστ έκανε λάθος.το όνειρο ότι ο κύκλος μου έγινε 28 ημερών πέταξε για πάντα. Μάλλον θα επιστρέψω στην αλάνθαστη μέθοδο του υπερήχου..Αλλά δεν πειράζει δεν με παίρνει καθόλου από κάτω. Συνεχιζουμε θετικά για τον επόμενο μήνα και αγωνιώ για τα δικά σας αποτέλεσμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γκουντ μορνινγκκκ 

@Elli13 εννοείται δε μας φτάνουν οι εγχώριες παλαβές μαθαίνουμε και νέα εξωτερικού! Χαχχα γέλασα πολύ με το μνμ χαχαχχχα

Εγώ κορίτσια ξύπνησα "στεγνή και καθαρή" κανένα σημάδι ακατανομαστης αλλά και κανένα σημάδι περιόδου! Στήθος ελαφρά πρησμένο και λίγο ευαίσθητο. Δεν έχω πρηστεί,δεν τρώω ότι τρώγεται όπως συνήθως..τίποτα. Σιωπή. 

Και...Let the paranoia begin! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου καλή εβδομάδα να έχουμε.. για μένα η αναμονή για αυτόν τον μήνα τελείωσε μάλλον μιας και είμαι 4 μέρες πριν αναμενόμενη περίοδο και δεν έχω κανένα σύμπτωμα περιόδου και εγώ πάντα μα πάντα έχω πόνους κατά την διάρκεια της ημέρας μια εβδομάδα πριν. Τώρα τίποτα απολύτως. Που σημαίνει ότι η ωορρηξία μου έγινε ίσως αργότερα και το τέστ έκανε λάθος.το όνειρο ότι ο κύκλος μου έγινε 28 ημερών πέταξε για πάντα. Μάλλον θα επιστρέψω στην αλάνθαστη μέθοδο του υπερήχου..Αλλά δεν πειράζει δεν με παίρνει καθόλου από κάτω. Συνεχιζουμε θετικά για τον επόμενο μήνα και αγωνιώ για τα δικά σας αποτέλεσμα..

..έτσι ακριβώς και εγώ...κανένα σύμπτωμα περιόδου και περίμενα σήμερα. Εκτός αν ξαφνικά ο κύκλος μου από 26 ημέρες που κυμαίνεται τους τελευταίους μήνες αποφάσισε να γίνει 28 ημερών..

Βέβαια από την άλλη ίσως να πρέπει να συνυπολογίσουμε ότι με το κρύο της αρκούδας που κάνει ίσως διαταρραχτηκε ο κύκλος..τι να πω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Μηπως αυτη η ελλειψη συμπτωματων περιοδου σημαινει κατι καλοοοοο;;;;;;

Για την @annitakianna πολύ πιθανόν !! 

Για μένα με αρνητική χοριακη προχθές δε το βλέπω..απλά μου κάνει εντύπωση που δεν έχω υγρά βρε κορίτσια ..με το ζόρι ειλικρινά πολύ λίγα. Κανονικά πριν τη περίοδο έχω πολλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Girly είπε:

..έτσι ακριβώς και εγώ...κανένα σύμπτωμα περιόδου και περίμενα σήμερα. Εκτός αν ξαφνικά ο κύκλος μου από 26 ημέρες που κυμαίνεται τους τελευταίους μήνες αποφάσισε να γίνει 28 ημερών..

Βέβαια από την άλλη ίσως να πρέπει να συνυπολογίσουμε ότι με το κρύο της αρκούδας που κάνει ίσως διαταρραχτηκε ο κύκλος..τι να πω!

Εμείς εδώ δεν έχουμε και τόσο κρύο βρε κορίτσια.. βλέπω ειδήσεις και νομίζω ότι ζω σε άλλη χώρα.. δεν υπάρχει περίπτωση να ήταν πολύ νωρίς και απλά να μην έδειξε κάτι η χοριακή??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Μηπως αυτη η ελλειψη συμπτωματων περιοδου σημαινει κατι καλοοοοο;;;;;;

Μακάρι αλλά δεν το νομίζω.. δεν το λέω επειδή είμαι απαισιόδοξη. Αντιθέτως δεν με πήρα καθόλου από κάτω και είμαι έτοιμη με φουλ θετική ενέργεια για τον επόμενο μήνα.. τώρα βέβαια έχω αγωνία για εσάς τις υπόλοιπες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα κορίτσια !! Εγώ περιμένω να αδιαθετησω σε μια βδομάδα . Κανένα σύμπτωμα κι εγώ  προς το παρόν. Βέβαια και τον προηγούμενο μήνα που θεωρούσα ότι έχω συμπτώματα τα τεστακια ήταν αρνητικά! Για να δούμε τώρα....οσο και να λέω δεν θα μπω σε αυτή τη διαδικασία με τα συμπτώματα όταν πλησιάζουν οι μέρες ξεκινάω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια, καλή εβδομάδα να έχουμε, εγώ πριν λίγο είδα λίγο καφέ στο σερβιετακι οπότε πιστεύω ότι έρχεται η καλή μου στην ωρα της😅 δε πειράζει πάω για τον επόμενο μήνα✌️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημερα! Συγγνώμη αν κάνω λάθος σε σχέση με το θέμα. Θα ήθελα τις γνώμες σας. Έχω κάπως ασταθή κύκλο λόγω πολυκυστικων ωοθηκών αλλά συνήθως ο κύκλος μου είναι γύρω στις 34-36 μέρες. 12/1 είχα περίοδο η οποία πήρε αρκετές μέρες μέχρι να καθαρίσω. 22/1 είχαμε επαφή. Μετά από αυτή την ημερομηνία για 2-3 μέρες είχα αίμα σαν να είναι η πρώτη μέρα της περίοδου μου και πόνο δυνατό στην κοιλιά. πρώτη φορά μου συνέβη αυτό. Συνήθως την ωορρηξία μου την καταλαβαίνω με απλές ενοχλήσεις και πόνο στο στήθος. 27/1,30/1 και 31/1 είχαμε επαφές κανονικά. Στις 27/1 μετά την επαφή είχα ξανα λιγο αίμα. Ανησυχώ μήπως εχασα τις μέρες ωορρηξίας μου..εάν εκείνο το διάστημα των 2-3 ημερών ήταν τότε ωορρηξία γιατί στη μέση του κύκλου μου δεν είχα τόσο έντονα συμπτώματα ωορρηξίας όπως άλλες φορές.. σε μια βδομαδα λογικά περιμένω να αδιαθετησω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

καλημέρα κορίτσια, καλή εβδομάδα να έχουμε, εγώ πριν λίγο είδα λίγο καφέ στο σερβιετακι οπότε πιστεύω ότι έρχεται η καλή μου στην ωρα της😅 δε πειράζει πάω για τον επόμενο μήνα✌️

Καλημέρα..από την στιγμή που δεν ήρθε κανονικά η περίοδος υπάρχουν ελπίδες. Μπορεί να είναι εμφύτευση. Εγώ πάλι δεν έχω ποτέ τέτοια καφέ. Πάντα μου έρχεται η περίοδος μια και καλή 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ σαν καλή υστερική που είμαι, κάνω ήδη τεστ εγκυμοσύνης 😂 να πετυχω live τη σύλληψη!! Την Παρασκευή είχα κάτι τσιμπήματα για δευτερόλεπτα στα αριστερα της μήτρας, ακριβώς ίδια με αυτά που είχα όταν έμεινα έγκυος. Είναι τόσο έντονα σαν να με καρφώνουν καρφίτσες, και κρατάνε δευτερόλεπτα. Την προηγούμενη φορά τα είχα πάλι Παρασκευή και 3 μέρες μετά είχα ενα πολύυυυ αχνο τεστ. 4 μέρες μετά χοριακή 26,8. Σήμερα, 3 μερες μετά εντελώς αρνητικό τεστ.. Άρα κάτι άλλο θα ήταν...Έχω μέρες μπροστά μου ακόμα, 1 εβδομάδα συγκεκριμένα, αλλά δεν ελπίζω σε πολλά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Εμείς εδώ δεν έχουμε και τόσο κρύο βρε κορίτσια.. βλέπω ειδήσεις και νομίζω ότι ζω σε άλλη χώρα.. δεν υπάρχει περίπτωση να ήταν πολύ νωρίς και απλά να μην έδειξε κάτι η χοριακή??

Αχ πολύ θα το θελα αλλά όπως έψαχνα χθες κάτι τέτοια κουλά,ενημερώθηκα πως πολύ λίγες περιπτώσεις υπάρχουν...οπότε το αποκλείω με πόνο καρδιάς (το γυρνάω σε Φώσκολο).

Όσο για τα καφέ που διάβασα μμμ εμένα ωραίο μου ακούγεται....

Και κυρίως! Καλεεε τι απαισιοδοξία μας έπιασε? Οχιιιιιι είμαστε όλες έγκυες! Κατά φαντασίαν η μη εμείς έγκυες είμαστε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annitakianna είπε:

Καλημέρα..από την στιγμή που δεν ήρθε κανονικά η περίοδος υπάρχουν ελπίδες. Μπορεί να είναι εμφύτευση. Εγώ πάλι δεν έχω ποτέ τέτοια καφέ. Πάντα μου έρχεται η περίοδος μια και καλή 😁

Κ εμένα να σου πω σπάνια βλέπω καφέ, αλλά έχω κ ψιλοπονακια γι αυτό λεω ότι ίσως έρχεται, θα φανεί αύριο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η elen. είπε:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα κορίτσια !! Εγώ περιμένω να αδιαθετησω σε μια βδομάδα . Κανένα σύμπτωμα κι εγώ  προς το παρόν. Βέβαια και τον προηγούμενο μήνα που θεωρούσα ότι έχω συμπτώματα τα τεστακια ήταν αρνητικά! Για να δούμε τώρα....οσο και να λέω δεν θα μπω σε αυτή τη διαδικασία με τα συμπτώματα όταν πλησιάζουν οι μέρες ξεκινάω. 

Μαζί μετράμε αντίστροφα!! Εγώ σήμερα έχω ήπιους πόνους περιόδου.. Σπάνια πονάω στην περίοδο βασικά, και περιμένω σε 6-7 μέρες. Αντε να δούμε.... Καλή μας επιτυχία εύχομαι!!! Πότε λες να κάνεις τεστ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Κ εμένα να σου πω σπάνια βλέπω καφέ, αλλά έχω κ ψιλοπονακια γι αυτό λεω ότι ίσως έρχεται, θα φανεί αύριο!!

Και τα πονάκια σύμπτωμα είναι πάντως. Τα είχα και στις δύο συλλήψεις (άσχετα που δεν προχώρησαν)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Και τα πονάκια σύμπτωμα είναι πάντως. Τα είχα και στις δύο συλλήψεις (άσχετα που δεν προχώρησαν)

εγώ στην πρώτη δεν είχα τπτ από αυτά, αλλά είχαν ξεκινήσει συμπτωματα αναγουλες κτλ πριν την καθυστέρηση καν από εκει το ειχα ψιλιαστει κ είχα κάνει τεστ 3 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο και είχε βγει θετικό! τώρα τι να πω δεν είναι κι όλες οι φορές ίδιες όπως λένε, θα φανεί! δεν έχω ξανά δει τπτ βέβαια από το πρωί παρόλο που έβαλα σερβιέτα, νιώθω την κοιλιά μου πολύ πρησμένη αυτό μόνο! αν αύριο δεν έρθει θα κάνω κάνα τεστ να δω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επανέρχομαι με μπόλικη παράνοια...

22/1 πονακια ωορηξιας χωρίς υγρά. 23/1 επαφή και κατά τα λεγόμενα του ημερολογίου ωορηξια(πάλι χωρίς υγρά), 25/1 πονακια ελαφρά ωορηξιας (ελάχιστα υγρά). 28/1 έντονα τσιμπήματα αριστερά χαμηλά, το βράδυ .Τις επόμενες 3 μέρες πόνος μέσης (29-30-31) . 3/2 αρνητική χοριακη,πρήξιμο πολύ απαλό στο στήθος και λίγο ευαίσθητο. Σήμερα αναμονή περιόδου αλλά τίποτα. Ούτε υγρά ούτε πρήξιμο ούτε τίποτα. 

Για να μη ψάχνεστε η απάντηση που πρέπει να μου δώσετε είναι "είσαι έγκυος με καθυστερημένη ωορηξια και έκανες πολύ νωρίς χοριακη" ,με αυτήν θα είμαι ευχαριστημένη!

Την άσπρη μπλουζιτσα τυλίξτε την, θα την βάλω σπίτι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου καλή εβδομάδα να έχουμε.. για μένα η αναμονή για αυτόν τον μήνα τελείωσε μάλλον μιας και είμαι 4 μέρες πριν αναμενόμενη περίοδο και δεν έχω κανένα σύμπτωμα περιόδου και εγώ πάντα μα πάντα έχω πόνους κατά την διάρκεια της ημέρας μια εβδομάδα πριν. Τώρα τίποτα απολύτως. Που σημαίνει ότι η ωορρηξία μου έγινε ίσως αργότερα και το τέστ έκανε λάθος.το όνειρο ότι ο κύκλος μου έγινε 28 ημερών πέταξε για πάντα. Μάλλον θα επιστρέψω στην αλάνθαστη μέθοδο του υπερήχου..Αλλά δεν πειράζει δεν με παίρνει καθόλου από κάτω. Συνεχιζουμε θετικά για τον επόμενο μήνα και αγωνιώ για τα δικά σας αποτέλεσμα..

Αφού δεν έχεις συμπτώματα περιόδου γιατί πιστεύεις ότι δεν είσαι έγκυος; 😛 Μην προδικαζεις τα πράγματα, έχεις μέρες ακόμα για να μάθεις 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Επανέρχομαι με μπόλικη παράνοια...

22/1 πονακια ωορηξιας χωρίς υγρά. 23/1 επαφή και κατά τα λεγόμενα του ημερολογίου ωορηξια(πάλι χωρίς υγρά), 25/1 πονακια ελαφρά ωορηξιας (ελάχιστα υγρά). 28/1 έντονα τσιμπήματα αριστερά χαμηλά, το βράδυ .Τις επόμενες 3 μέρες πόνος μέσης (29-30-31) . 3/2 αρνητική χοριακη,πρήξιμο πολύ απαλό στο στήθος και λίγο ευαίσθητο. Σήμερα αναμονή περιόδου αλλά τίποτα. Ούτε υγρά ούτε πρήξιμο ούτε τίποτα. 

Για να μη ψάχνεστε η απάντηση που πρέπει να μου δώσετε είναι "είσαι έγκυος με καθυστερημένη ωορηξια και έκανες πολύ νωρίς χοριακη" ,με αυτήν θα είμαι ευχαριστημένη!

Την άσπρη μπλουζιτσα τυλίξτε την, θα την βάλω σπίτι...

Εγώ να ρωτήσω κάτι, γιατί δεν κατάλαβα από το post σου. Η χοριακη σου είχε βγει 1.27? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Επανέρχομαι με μπόλικη παράνοια...

22/1 πονακια ωορηξιας χωρίς υγρά. 23/1 επαφή και κατά τα λεγόμενα του ημερολογίου ωορηξια(πάλι χωρίς υγρά), 25/1 πονακια ελαφρά ωορηξιας (ελάχιστα υγρά). 28/1 έντονα τσιμπήματα αριστερά χαμηλά, το βράδυ .Τις επόμενες 3 μέρες πόνος μέσης (29-30-31) . 3/2 αρνητική χοριακη,πρήξιμο πολύ απαλό στο στήθος και λίγο ευαίσθητο. Σήμερα αναμονή περιόδου αλλά τίποτα. Ούτε υγρά ούτε πρήξιμο ούτε τίποτα. 

Για να μη ψάχνεστε η απάντηση που πρέπει να μου δώσετε είναι "είσαι έγκυος με καθυστερημένη ωορηξια και έκανες πολύ νωρίς χοριακη" ,με αυτήν θα είμαι ευχαριστημένη!

Την άσπρη μπλουζιτσα τυλίξτε την, θα την βάλω σπίτι...

Χαχαχαχα να ξέρεις πάντως είναι ένα σενάριο που μπορεί να υφίσταται! σήμερα περιμένεις κανονικά νομίζω ε; αν δεν έρθει κ αύριο δεν κάνεις κάνα τεστ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Eliza Kats είπε:

Εγώ να ρωτήσω κάτι, γιατί δεν κατάλαβα από το post σου. Η χοριακη σου είχε βγει 1.27? 

Ναι! Ένα μεγαλοπρεπές 1.27 ! 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Χαχαχαχα να ξέρεις πάντως είναι ένα σενάριο που μπορεί να υφίσταται! σήμερα περιμένεις κανονικά νομίζω ε; αν δεν έρθει κ αύριο δεν κάνεις κάνα τεστ;

Σήμερα ναι αλλά άφαντη! 

Βρε εγώ μπορώ να κάνω γάιδαρο να πετάει! Μια χοριακη δε μπορώ να θετικοποιησω?! Η αλήθεια είναι ότι το πρωί ξέχασα να κάνω. Και έχω 2 στο ντουλάπι. Αύριο με τα πρώτα πρωινά αν δε έχει έρθει θα κάνω. Ααχχχ ψοφαω για χαζομαρεεεεςςςς! Αλλά τι να πω? Να παω κόντρα στο ένστικτο μου? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...