Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φλεβάρη Κουτσοφλέβαρε, αν τύχει και φλεβίσεις όλες τις κοιλίτσες μας μωράκια να γεμίσεις!!!! ​🍼 ​💞 ​​💞 ​​🌈


Elli13

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!! Τι κάνετε?? Από ότι κατάλαβα από την χθεσινή συζήτηση που είχατε είναι ότι η @Elli έχει κοριτσάκι στην κοιλίτσα της 😁😁😁!! Πηγές στην 2η αιματολογο?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοπελες καλημέρα είμαι στην 7 μέρα απο την μέρα της σπερματένχυσης αλλα κανενα συμπτωμα τιποτα απολυτως ☹️  εσεις ειχατε συμπτώματα ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annitakianna είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Τι κάνετε?? Από ότι κατάλαβα από την χθεσινή συζήτηση που είχατε είναι ότι η @Elli έχει κοριτσάκι στην κοιλίτσα της 😁😁😁!! Πηγές στην 2η αιματολογο?? 

Θα τρελαθώ αν είναι και κοριτ΄σακι ❤️ Βεβαια ας πα΄νε όλα καλά και ας είναι ό,τι θέλει!!

Πήγα σε γνωστο αιματολόγο χτες το βράδυ. Εν ολίγοις αυτο που μου είπε είναι ότι αν αυτες τις τιμές τις είχα σε περιοδο ασχετη με εγκυμοσυνη θα μιλουσαμε για θρομβοφιλια. Τώρα, επειδή τις έκανα ένα μηνα μετά την απόξεση δεν γνωρίζουμε αν ηταν ακόμα επηρρεασμένες από την εγκυμοσυνη. Όταν βγουν οι μοριακές, θέλει να ελέγξει 2 μεταλλάξεις, και να κρίνει αν χρειάζομαι αντιπηκτικές. Προς ώρας μονο σαλοσπιρ. Τέλος, μου εξήγησε ότι για αποβολές πρώτου τριμήνου ευθύνεται το αντιφωσφολιπιδικο συνδρομο. Οι υπόλοιπες μεταλλάξεις μπορεί να προκαλέσουν επιπλοκές σε 2ο ή 3ο τρίμηνο, χωρίς αυτό να αποκλείει όμως και το πρώτο. Δηλαδή, δεν βάζει και το χέρι του στη φωτιά! Το σημαντικό είναι ότι με έκανε να νιώσω ασφάλεια, και έφυγα από εκει ήρεμη (και με 100€ λιγότερα 😂)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Θα τρελαθώ αν είναι και κοριτ΄σακι ❤️ Βεβαια ας πα΄νε όλα καλά και ας είναι ό,τι θέλει!!

Πήγα σε γνωστο αιματολόγο χτες το βράδυ. Εν ολίγοις αυτο που μου είπε είναι ότι αν αυτες τις τιμές τις είχα σε περιοδο ασχετη με εγκυμοσυνη θα μιλουσαμε για θρομβοφιλια. Τώρα, επειδή τις έκανα ένα μηνα μετά την απόξεση δεν γνωρίζουμε αν ηταν ακόμα επηρρεασμένες από την εγκυμοσυνη. Όταν βγουν οι μοριακές, θέλει να ελέγξει 2 μεταλλάξεις, και να κρίνει αν χρειάζομαι αντιπηκτικές. Προς ώρας μονο σαλοσπιρ. Τέλος, μου εξήγησε ότι για αποβολές πρώτου τριμήνου ευθύνεται το αντιφωσφολιπιδικο συνδρομο. Οι υπόλοιπες μεταλλάξεις μπορεί να προκαλέσουν επιπλοκές σε 2ο ή 3ο τρίμηνο, χωρίς αυτό να αποκλείει όμως και το πρώτο. Δηλαδή, δεν βάζει και το χέρι του στη φωτιά! Το σημαντικό είναι ότι με έκανε να νιώσω ασφάλεια, και έφυγα από εκει ήρεμη (και με 100€ λιγότερα 😂)

🤣🤣🤣🤣 Κλαίω με το τελευταίο!!! Από την στιγμή που ασχολήθηκε και σου εξήγησε πως έχουν τα πράγματα χαλάλι του!! Πότε θα βγουν οι μοριακές?? Από την προηγούμενη Δευτέρα τις περιμένεις αν θυμάμαι καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

🤣🤣🤣🤣 Κλαίω με το τελευταίο!!! Από την στιγμή που ασχολήθηκε και σου εξήγησε πως έχουν τα πράγματα χαλάλι του!! Πότε θα βγουν οι μοριακές?? Από την προηγούμενη Δευτέρα τις περιμένεις αν θυμάμαι καλά 

Καλά αυτές οι μοριακές αστο... Έχουν περάσει 5 εβδομάδες από τότε που τις έκανα! Θα γεννήσω πρώτα και μετά θα βγουν😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

@marinaP κορίτσι μου τι κάνεις?? Είχαμε κανένα νέο?? Συνεχίζεται η καθυστέρηση?

Καλημέρα σε όλες ♥️

Κορίτσι μου ναι, είμαι στη 38η μέρα. Πρήστηκε ελάχιστα το στήθος αλλά δεν το πονάω. Το πρωι ειχα για 2-3 λεπτά πόνο περιόδου. Η αλήθεια είναι οτι σκέφτομαι οτι μαλλον δεν έχω ακομη καθυστέρηση γιατί αν στις 14/02 που ειχα πονο ωορρηξίας στην επαφή,ηταν η μέρα ωορρηξίας, τότε δεν πέρασαν οι 14-16 μέρες από την μέρα αυτή. Η αλήθεια είναι οτι έχω πολύ πονοκέφαλο 2 μέρες τώρα, πονο περιόδου για 2-3 λεπτά μες τη μέρα,και σήμερα λιγο πρησμένο στήθος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Κορίτσι μου πώς είσαι; όλα καλά;; πότε με το καλό γεννας;; 

Καλημέρα φίλη μου, πως είσαι; Διάβασα ότι ετοιμάζεσαι για εξωσωματική; Με το καλό!!! Δόξα το Θεό, πάμε καλά είμαι τώρα 30η εβδομάδα και πιθανή έχω αρχές Μάη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinaP είπε:

Καλημέρα σε όλες ♥️

Κορίτσι μου ναι, είμαι στη 38η μέρα. Πρήστηκε ελάχιστα το στήθος αλλά δεν το πονάω. Το πρωι ειχα για 2-3 λεπτά πόνο περιόδου. Η αλήθεια είναι οτι σκέφτομαι οτι μαλλον δεν έχω ακομη καθυστέρηση γιατί αν στις 14/02 που ειχα πονο ωορρηξίας στην επαφή,ηταν η μέρα ωορρηξίας, τότε δεν πέρασαν οι 14-16 μέρες από την μέρα αυτή. Η αλήθεια είναι οτι έχω πολύ πονοκέφαλο 2 μέρες τώρα, πονο περιόδου για 2-3 λεπτά μες τη μέρα,και σήμερα λιγο πρησμένο στήθος.

Αν όντως είχες στις 14 την ωορρηξία τότε είσαι κοντά στην εμφύτευση τώρα αν έγινε η σύλληψη!!! Είχες επαφές εκείνες τις μέρες? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Αν όντως είχες στις 14 την ωορρηξία τότε είσαι κοντά στην εμφύτευση τώρα αν έγινε η σύλληψη!!! Είχες επαφές εκείνες τις μέρες? 

Ξεκινησαν οι πόνοι ωορρηξίας 12/02 -13/02 και στις  14/2 ειχα έντονο πόνο κατά την επαφή. Είχα επαφες 11/02,12/02 και 14/02. Θελω να πιστεύω οτι το πιάσαμε αυτή τη φορά. 🙏🏻 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marinaP είπε:

Ξεκινησαν οι πόνοι ωορρηξίας 12/02 -13/02 και στις  14/2 ειχα έντονο πόνο κατά την επαφή. Είχα επαφες 11/02,12/02 και 14/02. Θελω να πιστεύω οτι το πιάσαμε αυτή τη φορά. 🙏🏻 

Α και στις 20 ένιωθα όλη μέρα τσιμπηματακια δεξιά και αριστερά 🤷 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marinaP είπε:

Α και στις 20 ένιωθα όλη μέρα τσιμπηματακια δεξιά και αριστερά 🤷 

Κάνε καλέ ενα τεστ θα με σκάσεις 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Κάνε καλέ ενα τεστ θα με σκάσεις 😂

Χαχαχχαχαχ οχιιιιιιιιιι🤣 θα κρατηθώ

Πλάκα πλάκα η ψυχούλα μου το ξέρει πόσο θέλω να κάνω τέστ. Αλλά πραγματικά καθε φορά που βλεπω αρνητικό τεστ η ψυχολογία μου πιάνει πάτο 😔 τόσους μήνες και δεν το έχω συνηθίσει ακόμη. Με τους υπολογισμούς που εκανα, αν είχα ωορρηξία 14/02 ,θα δείξει; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Θα τρελαθώ αν είναι και κοριτ΄σακι ❤️ Βεβαια ας πα΄νε όλα καλά και ας είναι ό,τι θέλει!!

Πήγα σε γνωστο αιματολόγο χτες το βράδυ. Εν ολίγοις αυτο που μου είπε είναι ότι αν αυτες τις τιμές τις είχα σε περιοδο ασχετη με εγκυμοσυνη θα μιλουσαμε για θρομβοφιλια. Τώρα, επειδή τις έκανα ένα μηνα μετά την απόξεση δεν γνωρίζουμε αν ηταν ακόμα επηρρεασμένες από την εγκυμοσυνη. Όταν βγουν οι μοριακές, θέλει να ελέγξει 2 μεταλλάξεις, και να κρίνει αν χρειάζομαι αντιπηκτικές. Προς ώρας μονο σαλοσπιρ. Τέλος, μου εξήγησε ότι για αποβολές πρώτου τριμήνου ευθύνεται το αντιφωσφολιπιδικο συνδρομο. Οι υπόλοιπες μεταλλάξεις μπορεί να προκαλέσουν επιπλοκές σε 2ο ή 3ο τρίμηνο, χωρίς αυτό να αποκλείει όμως και το πρώτο. Δηλαδή, δεν βάζει και το χέρι του στη φωτιά! Το σημαντικό είναι ότι με έκανε να νιώσω ασφάλεια, και έφυγα από εκει ήρεμη (και με 100€ λιγότερα 😂)

Αφού ενοιωσες ασφάλεια είναι πολύ σημαντικό❤️όλα καλά θα πανε κοριτσάκι μου 😍καλημεραααα😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinaP είπε:

Καλημέρα σε όλες ♥️

Κορίτσι μου ναι, είμαι στη 38η μέρα. Πρήστηκε ελάχιστα το στήθος αλλά δεν το πονάω. Το πρωι ειχα για 2-3 λεπτά πόνο περιόδου. Η αλήθεια είναι οτι σκέφτομαι οτι μαλλον δεν έχω ακομη καθυστέρηση γιατί αν στις 14/02 που ειχα πονο ωορρηξίας στην επαφή,ηταν η μέρα ωορρηξίας, τότε δεν πέρασαν οι 14-16 μέρες από την μέρα αυτή. Η αλήθεια είναι οτι έχω πολύ πονοκέφαλο 2 μέρες τώρα, πονο περιόδου για 2-3 λεπτά μες τη μέρα,και σήμερα λιγο πρησμένο στήθος.

Καλημερααα❤️ ποτέ θα είναι 14 μέρες μετά την ωορρηξια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Καλημερααα❤️ ποτέ θα είναι 14 μέρες μετά την ωορρηξια;

Καλημέρα κοπέλα μου. Στις 27/02 🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Χαχαχχαχαχ οχιιιιιιιιιι🤣 θα κρατηθώ

Πλάκα πλάκα η ψυχούλα μου το ξέρει πόσο θέλω να κάνω τέστ. Αλλά πραγματικά καθε φορά που βλεπω αρνητικό τεστ η ψυχολογία μου πιάνει πάτο 😔 τόσους μήνες και δεν το έχω συνηθίσει ακόμη. Με τους υπολογισμούς που εκανα, αν είχα ωορρηξία 14/02 ,θα δείξει; 

Όχι δεν νομίζω ειδικά αν δεν είναι πρώιμης ανίχνευσης.. πρέπει να περιμένεις τουλάχιστον μέχρι την Κυριακή δηλαδή κάνα 2 μέρες πριν την αναμενόμενη. Αν έχεις πρώιμης ίσως και αύριο δείξει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marinaP είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου. Στις 27/02 🙏🏻

Αντε είναι λίγες μερες υπομονηηηηηηηηηηη❤️❤️❤️❤️❤️❤️ την Κυριακή κάνε καλύτερα ένα τεστακι 🤞🤞🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Αντε είναι λίγες μερες υπομονηηηηηηηηηηη❤️❤️❤️❤️❤️❤️ την Κυριακή κάνε καλύτερα ένα τεστακι 🤞🤞🤞🤞

Ναι κορίτσια λεω να περιμένω μέχρι τις 27/02. 

@MpourmpouloΠεριμένω να έρθουν και τα τέστ που μου είπες να παραγγείλω,😁 πήρα και ωορρηξίας ,αν δεν τα καταφέρω αυτό το μήνα,θα δοκιμάσω και αυτά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Ναι κορίτσια λεω να περιμένω μέχρι τις 27/02. 

@MpourmpouloΠεριμένω να έρθουν και τα τέστ που μου είπες να παραγγείλω,😁 πήρα και ωορρηξίας ,αν δεν τα καταφέρω αυτό το μήνα,θα δοκιμάσω και αυτά 

Περίμενε καλύτερα γτ το πιο πιθανό είναι να μη δειξει ακόμη! Τελειαααα εμένα σε δυο μέρες μου ήρθαν ❤️ μένω Αθήνα και έρχονται από Θεσσαλονίκη😀 αν χρειαστεί που να μη χρειαστεί … τότε να τα δοκιμασεις εγω είμαι πολύ ικανοποιημένη ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Ναι κορίτσια λεω να περιμένω μέχρι τις 27/02. 

@MpourmpouloΠεριμένω να έρθουν και τα τέστ που μου είπες να παραγγείλω,😁 πήρα και ωορρηξίας ,αν δεν τα καταφέρω αυτό το μήνα,θα δοκιμάσω και αυτά 

Βέβαια για εγκυμοσύνης αυτά τα τεστ δεν είναι ευαίσθητα γτ αναγνωρίζουν την χοριακη πάνω από 25 ενώ τα one step από 10 από ότι διάβασα και από ότι είπαν και τα κοριτσια έδω . Όμως τα ωορρηξιας είναι πολύ καλά 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Βέβαια για εγκυμοσύνης αυτά τα τεστ δεν είναι ευαίσθητα γτ αναγνωρίζουν την χοριακη πάνω από 25 ενώ τα one step από 10 από ότι διάβασα και από ότι είπαν και τα κοριτσια έδω . Όμως τα ωορρηξιας είναι πολύ καλά 😊

Ναι αν δεν τα καταφέραμε αυτό το μήνα,θα τα δοκιμάσω 🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Βέβαια για εγκυμοσύνης αυτά τα τεστ δεν είναι ευαίσθητα γτ αναγνωρίζουν την χοριακη πάνω από 25 ενώ τα one step από 10 από ότι διάβασα και από ότι είπαν και τα κοριτσια έδω . Όμως τα ωορρηξιας είναι πολύ καλά 😊

Εντωμεταξύ τι έπαθα χθες η χαζή. Βγήκαμε μια βόλτα με τον σύντροφο μου και κάτσαμε σε ένα καφέ και από συνήθεια επειδη όταν βγαίνουμε πίνω πάντα 1 κρασάκι παρήγγειλα κρασί και είχα ξεχάσει ότι παίρνω κλομιφαινη και κορτιζόνη και μου λέει ο σύντροφος μου καλά παρηγγειλες κρασί αφού πέρνει α την θεραπεία😂 ότι να ναι εντέλει ήπια δυο τρεις γουλιές έτσι να πω ότι ήπια και το άφησα 😒 ελπιζω να μην έχω θέμα για τρεις γουλιές 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Εντωμεταξύ τι έπαθα χθες η χαζή. Βγήκαμε μια βόλτα με τον σύντροφο μου και κάτσαμε σε ένα καφέ και από συνήθεια επειδη όταν βγαίνουμε πίνω πάντα 1 κρασάκι παρήγγειλα κρασί και είχα ξεχάσει ότι παίρνω κλομιφαινη και κορτιζόνη και μου λέει ο σύντροφος μου καλά παρηγγειλες κρασί αφού πέρνει α την θεραπεία😂 ότι να ναι εντέλει ήπια δυο τρεις γουλιές έτσι να πω ότι ήπια και το άφησα 😒 ελπιζω να μην έχω θέμα για τρεις γουλιές 😂

Εγώ οταν επερνα λετροζολη δεν μου είχε πει να προσέχω κατι. Αν και δεν πίνω αλκοόλ γενικά. Δεν νομίζω να έχεις θέμα για τόσο λίγο. Απλά από δω και περα μην πιείς άλλο🤣  έχεις κάποιο σύμπτωμα; Εγώ είχα φοβερούς πονοκεφάλους και θυμάμαι οτι δεν γινόταν να πίνω παυσίπονα μαζί με λετροζολη, υπέφερα. Αλλες κοπέλες που τα πήραν μου έλεγαν δεν είχαν κανένα σύμπτωμα 🤣 και νεύρα είχα πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η marinaP είπε:

Εγώ οταν επερνα λετροζολη δεν μου είχε πει να προσέχω κατι. Αν και δεν πίνω αλκοόλ γενικά. Δεν νομίζω να έχεις θέμα για τόσο λίγο. Απλά από δω και περα μην πιείς άλλο🤣  έχεις κάποιο σύμπτωμα; Εγώ είχα φοβερούς πονοκεφάλους και θυμάμαι οτι δεν γινόταν να πίνω παυσίπονα μαζί με λετροζολη, υπέφερα. Αλλες κοπέλες που τα πήραν μου έλεγαν δεν είχαν κανένα σύμπτωμα 🤣 και νεύρα είχα πολλά!

Και εμένα δεν μου είπε κάτι ο γιατρός αλλά προφανώς μπήκα στο Ίντερνετ😂 και έλεγε καθόλου αλκοόλ και για την κορτιζόνη και την κλομιφαινη όποτε δεν ήπια άλλο φοβήθηκα😂😂😂 δεν ξαναγίνω μέχρι το Σάββατο που θα τα πίνω😂 την Κυριακή αν θα πιω λίγο κρασάκι 😀 προς το παρών 3η μέρα θεραπεία σήμερα και δεν έχω κάτι. Ελπιζω να συνεχίσει έτσι🤞 γτ δεν κάνει παυσίπονο και λετροζολη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...