Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φλεβάρη Κουτσοφλέβαρε, αν τύχει και φλεβίσεις όλες τις κοιλίτσες μας μωράκια να γεμίσεις!!!! ​🍼 ​💞 ​​💞 ​​🌈


Elli13

Recommended Posts

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Καλημεραααααααα 

Δε μπορώ να διαβάσω ποια έγραψε τι!! Οποία είδε το όνειρο έχω να πω ότι είναι ένα υπέροχο όνειρο και με το καλό να γίνει πραγματικότητα!!!

Εγώ είχα και χθες την επαφή μου και ευτυχώς περάσαμε τέλεια! Σήμερα έχω πόνο σαν Περιοδου πιο πολύ, σε όλη την περιοχή χαμηλά στην κοιλιά και όχι σε καποια μεριά.. υγρά για δεύτερη συνεχόμενη ωορηξια δεν έχω καθόλου. Τίποτα..είναι λογικό αυτό ?!?! Θα δω βέβαια πως θα πάει και την υπόλοιπη μέρα και αύριο αλλά και την προηγούμενη φορά είχα πραγματικά κάτι λιγότερο από ελάχιστα..είναι σημάδι καλής ωορηξιας άραγε αυτό?! Εύχομαι οχι ...και τέλεια..ψάχνω τόση ώρα να βρω να πατήσω το κουμπάκι για να ανέβει το σχόλιο...βρε παιδιά έχει ενημερωθεί ο admin. Ότι η σελίδα τα χει παίξει?!?!

 

Καλημέρα!!! Καλέ μια χαρά ωορρηξία κάνεις αφού το τέστ βγήκε κατακόκκινο και έχεις κ πόνους. Άσε που τα υγρά δεν είναι κάτι. Η αδελφή μου δεν έχει ποτέ υγρά στην ωορρηξία και έχει μείνει 4 φορές έγκυος με την 1 όλες τις φορές. Η σελίδα πάντως είναι μια χαρά από το κινητό. Εγώ δεν έχω θέμα . Από τον υπολογιστή όμως δεν ξέρω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου έκανα μια χοριακή σημέρα.. Βάσει υπολογισμών έπρεπε να είχα 3696 και εμένα βγήκε 3656.. Να αγχωθώ;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Κορίτσια μου έκανα μια χοριακή σημέρα.. Βάσει υπολογισμών έπρεπε να είχα 3696 και εμένα βγήκε 3656.. Να αγχωθώ;;;;

Για πιο λόγο βρε κοπέλα που να αγχωθείς ; Είναι μια χαρά η χοριακη σου 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Αν βρήκες την ωορρηξία σου υπολόγισε 15-16 μέρες μετά ότι θα σου έρθει η περίοδος εκτός κ αν είσαι έγκυος.. και εγώ είχα πάντα άστατο κύκλο και τώρα έτσι καταλαβαίνω πότε θα μου έρθει. Με τα τεστ ωορρηξίας.. είσαι σίγουρη για το πότε είχες ωορρηξία??  Είχες πει ότι έκανες χοριακή την μέρα που είχες καφέ υγρά. Αν ήταν η εμφύτευση δεν θα είχε δείξει κάτι.. 

είναι ο μόνος μήνας που δεν βρήκα την ωορρηξία μου ούτε με τα τεστ... Ούτε είχα κάποιο ιδιαίτερο πόνο. Μόνο την 28η μέρα είχα πόνο στις ωοθήκες κατά την επαφή... Οπότε για αυτο δεν ξέρω πότε να την περιμένω.🤷 Είπα θα περιμένω ακόμη 5 μέρες. Αν δεν έρθει θα κανω ακόμη ένα τέστ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Για πιο λόγο βρε κοπέλα που να αγχωθείς ; Είναι μια χαρά η χοριακη σου 😊

Αχχ δεν ξέρω αυτή η μικρούλα απόκλιση με ανησύχησε... Την επόμενη εβδομάδα θα πάω για υπέρηχο, παρόλο που και τώρα μπορούμε να δούμε σάκο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Elli13 είπε:

Αχχ δεν ξέρω αυτή η μικρούλα απόκλιση με ανησύχησε... Την επόμενη εβδομάδα θα πάω για υπέρηχο, παρόλο που και τώρα μπορούμε να δούμε σάκο..

Εγώ που έχω τον φόβο μου συμβουλές δεν μπορώ να δώσω σε καμία περίπτωση…αλλά το μοναδικό καλό που μου έκανα είναι ότι δεν έκανα ούτε μια χοριακή..Αγχώνει τρομερά πολύ αυτή η εξέταση..Ορίστε τώρα αγχώθηκε χωρίς λόγο…γιατί δεν λες στον γιατρό να πας αυτή την εβδομάδα; Πόσο θα είσαι;..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Εγώ που έχω τον φόβο μου συμβουλές δεν μπορώ να δώσω σε καμία περίπτωση…αλλά το μοναδικό καλό που μου έκανα είναι ότι δεν έκανα ούτε μια χοριακή..Αγχώνει τρομερά πολύ αυτή η εξέταση..Ορίστε τώρα αγχώθηκε χωρίς λόγο…γιατί δεν λες στον γιατρό να πας αυτή την εβδομάδα; Πόσο θα είσαι;..

Τώρα είμαι 5 εβδομάδων και μου είπε δεν υπάρχει λόγος να πάω τώρα, θα δούμε απλά μια κουκκίδα. Να πάω την επόμενη μου είπε.. Χοριακή μου είχε πει να κανω αν θέλω γιατί τον είχα ενημερώσει για το άγχος που μου προκαλεί, μετά την παλίνδρομη ειδικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Κορίτσια μου έκανα μια χοριακή σημέρα.. Βάσει υπολογισμών έπρεπε να είχα 3696 και εμένα βγήκε 3656.. Να αγχωθώ;;;;

Έλα βρε που θα αγχωθείς με περίπου 1% απόκλιση από αυτό που ήθελες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Raf123 είπε:


Εμένα μου έκανε στις 40 γιατί είχε περάσει κ χρόνος…

Είναι πολύ πολύ υπέροχο οντως!!! Κ εμένα αδύνατος είναι στις τελευταίες καμπύλες είναι…τώρα που θα πάμε γιατρο θα πρέπει να είναι το λιγότερο 5 κιλά για να είναι σωστά στις καμπύλες… 

αρχισατε με φρούτα ή λαχανικά πρώτα; 
 

@marinamanoulitsaΜακάρι να βγει το όνειρο σου :) 

Αρχίσαμε με λαχανικά τα οποία της αρέσουν πάρα πολύ από την αρχή σε όλες τις μορφές. Μετά βάλαμε κρέας πολύ γρήγορα και μετά φρούτα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

Κοριτσια καλησπερα πραγματικα δεν ξέρω αν γράφει σωστά κάτι έχει παθει το συστημα εδώ και δεν βλέπω καλά.. Εγώ ήμουν στο φόρουμ πριν λίγα χρόνια  2  συγκεκριμανα κάποιες ίσως με θυμουνται. Λοιπόν εγ  έκανα τεστακια συνεχώς και ήμασταν με τον άντρα μου στη τσίτα δεν το ευχαριστιομασταν καθόλου το σεξ ειχαμε άγχος τώρα θα γίνει μη περασει η μέρα κτλ. Τελικά κατέληξα σε εξωσατικη που πετυχαε τη δευτερη μου προσπαθεια γέννησα ένα κοριτσάκι και ειναι τώρα 23 μηνων επίσης είναι έγκυος  με φυσιολογική συλληψη  και και πρεπει να σας πω ότι έγινε μόνο μια φορά και αυτό στα γρήγορα όταν κοιμόταν το παιδι. Θέλω να καταλήξω και να σας πω να μην αγχώνεστε καθόλου να είστε χαλαρές και αν ειναι να έρθει θα έρθει σας το λέω ειλικρινά το έζησα το θαυμα και θα έρθει για όλες. 

Συγχαρητήρια να σου ζήσει το μωράκι σου κ με το καλό να έρθει το δεύτερο. Όταν έχεις ένα παιδάκι πιστευω η ψυχολογία είναι διαφορετική.  Όταν το επιδιώκεις με μανία κ δεν έρχεται σε πιέζει κ η ηλικία δυστυχώς χαλαρός δεν μπορείς να είσαι. Και το λέω εγώ που πέτυχα εγκυμοσυνη με την δεύτερη προσπάθεια έκανα διακοπη στις 24 εβδομάδες. Έχουν περάσει 3 χρόνια και ακόμα τίποτα.  Ετών 40. Και ζεν δε με λες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Κορίτσια μου έκανα μια χοριακή σημέρα.. Βάσει υπολογισμών έπρεπε να είχα 3696 και εμένα βγήκε 3656.. Να αγχωθώ;;;;

καλημέρα, είναι τέλεια η χοριακη σου κοριτσάκι μου μην αγχώνεσαι δεν βγαίνει ακριβώς με τους υπολογισμούς, επίσης από ένα σημείο κ μετά δεν διπλασιάζει οπότε μην αγχωθείς αν δεις κάτι τέτοιο αν ξανά κανείς, όλα τέλεια πανε🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elli13 είπε:

Αχχ δεν ξέρω αυτή η μικρούλα απόκλιση με ανησύχησε... Την επόμενη εβδομάδα θα πάω για υπέρηχο, παρόλο που και τώρα μπορούμε να δούμε σάκο..

Ειλικρινά Έλλη μου δεν πιστεύω ότι υπάρχει κανένας λόγος ανησυχίας! Λένε περίπου να διπλασιάζεται ανα 48 ώρες. Πάει σούπερ το πράγμα ! Περιμένουμε νέα σου και σε έχουμε στ μυαλό μας κι ας μην σε ξέρουμε :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elli13 είπε:

Κορίτσια μου έκανα μια χοριακή σημέρα.. Βάσει υπολογισμών έπρεπε να είχα 3696 και εμένα βγήκε 3656.. Να αγχωθώ;;;;

Με δεκαδικα ή χωρις το υπολογισες????

χαχαχχαχχαχαχχαχα

κοριτσιιιιιιιιιιιι τι ειπαμε καλε οχι αγχος????μην μας τρελαινεις και ειναι και Δευτερα και εχω και τον μικρο με

γαστρεντεριτιδα σπιτι ,δεν πηγε σχολειο και ειμαι αστα να πανε αστα!!!!

ολα θα πανε τελεια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

υπομονη μεχρι τον υπερηχο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Με δεκαδικα ή χωρις το υπολογισες????

χαχαχχαχχαχαχχαχα

κοριτσιιιιιιιιιιιι τι ειπαμε καλε οχι αγχος????μην μας τρελαινεις και ειναι και Δευτερα και εχω και τον μικρο με

γαστρεντεριτιδα σπιτι ,δεν πηγε σχολειο και ειμαι αστα να πανε αστα!!!!

ολα θα πανε τελεια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

υπομονη μεχρι τον υπερηχο!!!!

Περαστικά στο μικρούλι σου ❤️

 

Ευχαριστώ βρε κορίτσια μου, εντάξει συνήλθα τώρα, όλα οκ!! 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elli13 είπε:

Αχχ δεν ξέρω αυτή η μικρούλα απόκλιση με ανησύχησε... Την επόμενη εβδομάδα θα πάω για υπέρηχο, παρόλο που και τώρα μπορούμε να δούμε σάκο..

Έπρεπε να τον πεις να πήγαινες αυτήν την βδομαδα να σε δει για να είσαι πιο χαλαρή αλλά δεν πειράζει θα πας την άλλη βδομαδα και όλα καλά 

Αν θυμάμαι καλά είναι να πας σε αιματολόγο ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Έπρεπε να τον πεις να πήγαινες αυτήν την βδομαδα να σε δει για να είσαι πιο χαλαρή αλλά δεν πειράζει θα πας την άλλη βδομαδα και όλα καλά 

Αν θυμάμαι καλά είναι να πας σε αιματολόγο ; 

Ναι θα πάω αυριο στην αιματολογο και με εχουν πιάσει τα νευρα μου γιατι ακόμα δεν εχουν βγει οι μοριακές εξετάσεις θρμοβοφιλίας. Έχει περάσει πάνω από μήνας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η marinaP είπε:

είναι ο μόνος μήνας που δεν βρήκα την ωορρηξία μου ούτε με τα τεστ... Ούτε είχα κάποιο ιδιαίτερο πόνο. Μόνο την 28η μέρα είχα πόνο στις ωοθήκες κατά την επαφή... Οπότε για αυτο δεν ξέρω πότε να την περιμένω.🤷 Είπα θα περιμένω ακόμη 5 μέρες. Αν δεν έρθει θα κανω ακόμη ένα τέστ.

Λοιπόν Μαρίνα μου έκατσα και υπολόγισα ότι αν στις 13 (28μερα) είχες πόνο κατά την επαφή και  υποθέσουμε ότι τότε είχες ωορρηξία τότε ακόμα καλά καλά δεν έχει γίνει η εμφύτευση και σε καμιά βδομάδα θα είναι η αναμενόμενη μέρα περιόδου. Αν όμως στις 14 (29μερα) είχες τα καφέ υγρά και υποθέσουμε ότι ήταν η εμφύτευση τότε κανονικά κάποιο τέστ θα έδειχνε μετά από 3-4 μέρες αν ήταν πρώιμης ανίχνευσης.. ποιο τέστ εγκυμοσύνης χρησιμοποίησες??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και από μένα κορίτσια! Είμαι 34 χρόνων και ζω στο εξωτερικό ,αυτός είναι ο δεύτερος μήνας χάλαρης προσπαθειας ,υπό την έννοια ότι δεν βλέπουμε μέρες, απλά όταν ερχόμαστε σε επαφή είναι ολοκληρωμένη. Έχω σχετικά σταθερό κύκλο 26-29 μέρες. Εύχομαι να μην μου έρθει σε 2-3 μέρες και έτσι την Παρασκευή να πάρω ένα τεστακι. Δεν μπορώ να πω ότι δεν το σκέφτομαι, προσπαθώ όμως να μην το σκέφτομαι οοοολη την ώρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Λοιπόν Μαρίνα μου έκατσα και υπολόγισα ότι αν στις 13 (28μερα) είχες πόνο κατά την επαφή και  υποθέσουμε ότι τότε είχες ωορρηξία τότε ακόμα καλά καλά δεν έχει γίνει η εμφύτευση και σε καμιά βδομάδα θα είναι η αναμενόμενη μέρα περιόδου. Αν όμως στις 14 (29μερα) είχες τα καφέ υγρά και υποθέσουμε ότι ήταν η εμφύτευση τότε κανονικά κάποιο τέστ θα έδειχνε μετά από 3-4 μέρες αν ήταν πρώιμης ανίχνευσης.. ποιο τέστ εγκυμοσύνης χρησιμοποίησες??

Της clear Blue και οχι με τα πρωινά ούρα. Απλα δεν έδωσα και τοσο σημασία καθώς βγήκε η χοριακη αρνητική. Όμως δεν έχω καποιο σύμπτωμα ούτε στήθος ούτε πόνο ούτε κράμπες. και σκέφτομαι μαλλον το πρώτο σενάριο,οτι άργησε η ωορρηξία μου. Γιατί όπως λές αν εκανα ωορρηξία 14/02, τότε θα περιμένω περίοδο 28/2-01/03.

Για αυτό είπα να περιμενω μέχρι τέλος του μήνα, και αν δεν έρθει θα κανω ένα ακόμη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Της clear Blue και οχι με τα πρωινά ούρα. Απλα δεν έδωσα και τοσο σημασία καθώς βγήκε η χοριακη αρνητική. Όμως δεν έχω καποιο σύμπτωμα ούτε στήθος ούτε πόνο ούτε κράμπες. και σκέφτομαι μαλλον το πρώτο σενάριο,οτι άργησε η ωορρηξία μου. Γιατί όπως λές αν εκανα ωορρηξία 14/02, τότε θα περιμένω περίοδο 28/2-01/03.

Για αυτό είπα να περιμενω μέχρι τέλος του μήνα, και αν δεν έρθει θα κανω ένα ακόμη 

Θυμήσέ μου λίγο, τεστ ωορρηξίας δεν ε΄κανες αυτό το μήνα; Έχεις ΣΠΩ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Ναι θα πάω αυριο στην αιματολογο και με εχουν πιάσει τα νευρα μου γιατι ακόμα δεν εχουν βγει οι μοριακές εξετάσεις θρμοβοφιλίας. Έχει περάσει πάνω από μήνας...

Αργούν τόσο αυτές οι εξετάσεις ε; 
Φαντάζομαι θα τις χρειάζεται και αιματολόγος αύριο να του τις δείξεις για να σου πει αν χρειάζεται να πάρεις καποια αγωγή ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η MyNa είπε:

Αρχίσαμε με λαχανικά τα οποία της αρέσουν πάρα πολύ από την αρχή σε όλες τις μορφές. Μετά βάλαμε κρέας πολύ γρήγορα και μετά φρούτα. 

K εγώ έτσι σκέφτομαι να το κάνω :) μια χαρά η μικρούλα σου! Κάνατε τη βάφτιση η ακόμη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Κορίτσια μου έκανα μια χοριακή σημέρα.. Βάσει υπολογισμών έπρεπε να είχα 3696 και εμένα βγήκε 3656.. Να αγχωθώ;;;;

Κάλε φυσικά και να μην αγχωθείς για τόσο ελάχιστες μονάδες από κάποια στιγμή και μετά η χοριακη δεν ανεβαίνει παρά πολύ και δεν διπλασιάζεται. Αντε να περάσουν οι μέρες να πας να δεις το σποράκι σου💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η marinaP είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!

Εγώ ακομα στην αναμονή περιμένω να έρθει η περίοδος. Άφαντη, χωρίς κανένα σύμπτωμα. Είμαι στη 35μερα του κύκλου. Ο γυναικολόγος μου είπε να περιμένω να έρθει να τελειώσει και μετά να κλείσουμε ραντεβού για να μιλήσουμε για την εξωσωματική. Αλλα αυτή πουθενά. Έστω ένα σημάδι κατιιιιι

Αν ο κύκλος σου φτάνει μέχρι 40 μέρες τότε πιστεύω θα έρθει μέχρι τότε αλλιώς κάνε και κανένα τεστακι ποτέ δεν ξέρεις🤞🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

K εγώ έτσι σκέφτομαι να το κάνω :) μια χαρά η μικρούλα σου! Κάνατε τη βάφτιση η ακόμη;

Της έχουμε κάνει ονοματοδοσια από νωρίς για να βγάλει διαβατήριο γιατί πήγαμε ταξιδάκι στο εξωτερικό όταν ήταν 3 μηνών. Είχαμε αποφασίσει όνομα από όταν μάθαμε φύλο. Δε θα κάνουμε βάφτιση πέρα από αυτό. Το είχαμε αποφασίσει κι αυτό από την αρχή που είπαμε να κάνουμε παιδί. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...