Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φλεβάρη Κουτσοφλέβαρε, αν τύχει και φλεβίσεις όλες τις κοιλίτσες μας μωράκια να γεμίσεις!!!! ​🍼 ​💞 ​​💞 ​​🌈


Elli13

Recommended Posts

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Για το αίμα δεν γνωρίζω, όμως αυτό που λες με το τεστ είναι αυτό που συμβαίνει γενικά σε όλες. Δλδ ανεβαίνει η ορμόνη που δίνει σήμα για ωορρηξία κ μετά πέφτει κ αρχίζει η ωορρηξία. Το ότι βγαίνει αρνητικό δλδ είναι το φυσιολογικό. Λογικά κάνεις την επόμενη μέρα του θετικού τεστ όπως είναι κ το σύνηθες κ για αυτό έχεις ήδη αρνητικό τεστ. Το πόση ώρα θα μείνει ανεβασμένη η lh διαφέρει από γυναίκα σε γυναίκα αλλά το σύνηθες είναι σχεδόν για μια μέρα 

Με το καλό!

Αα ευχαριστώ! Φοβήθηκα μήπως σημαίνει ότι κάτι δεν πάει καλά! Και σε γιατρό δεν μπορείς να πεις κάτι για τα τεστ γιατί το θεωρούν χαζό, από ότι έχω καταλάβει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Αα ευχαριστώ! Φοβήθηκα μήπως σημαίνει ότι κάτι δεν πάει καλά! Και σε γιατρό δεν μπορείς να πεις κάτι για τα τεστ γιατί το θεωρούν χαζό, από ότι έχω καταλάβει.. 

Και η δικιά μου γιατρός δεν τα εμπιστεύεται καθόλου τα τεστ. Προτιμάει να πηγαίνω εκεί για εξέταση να βλέπει το αυγό και να της δίνω 50€ 😃

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Και η δικιά μου γιατρός δεν τα εμπιστεύεται καθόλου τα τεστ. Προτιμάει να πηγαίνω εκεί για εξέταση να βλέπει το αυγό και να της δίνω 50€ 😃

Πωωω αμάν μωρε! Εμένα γενικά ο γιατρός μου ενώ είναι πολύ καλός σαν επιστήμονας, με ενοχλεί λιγάκι ο τρόπος αντιμετώπισης του, που είναι πολυυυ χαλαρός, μην τρελένεστε κλπ. Κ επίσης μου είπε σε περίπτωση που θελουμε να το ψάξουμε ακόμη παραπάνω, δεν ασχολείται με θέματα υποβοηθούμενης αναπαραγωγής και μου συνέστησε άλλους..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Ακουσες καρδούλα άρα θα πάνε όλα καλά αυτό να σκέφτεσαι!!! Με το καλό μέσα από την καρδιά μου❤️❤️❤️ πότε θα ξαναπάς στο γιατρό; τι σου είπε; 

Θα πάω την Παρακευή..από εμένα κάθε Παρασκευή θα ακούτε νέα..μ είπε απλά ξεκούραση και αυτό κυρίως προληπτικά να μην έχουμε καμία αποκόλληση γτ είδε μια μικρή λέει π κλείνει όμως…Εύχομαι σύντομα να μας πεις τα νέα σου…❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Nandia- είπε:

ναι περνάει γρήγορα ο καιρός... πόσο βδ εισαι; ουτε εγω ειχα πολλά συμπτώματα στην αρχή και είχα και καφέ αίμα.. όλο ξάπλα ειμουν με χάπια προγεστερόνης.. θετική σκέψη και όλα καλά θα πανε❤️

Την Τρίτη κλείνω την όγδοη…πίνω τρία την ημέρα..αν κ έχω να δω καφέ από την Τετάρτη… 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Rena92 είπε:

Πωωω αμάν μωρε! Εμένα γενικά ο γιατρός μου ενώ είναι πολύ καλός σαν επιστήμονας, με ενοχλεί λιγάκι ο τρόπος αντιμετώπισης του, που είναι πολυυυ χαλαρός, μην τρελένεστε κλπ. Κ επίσης μου είπε σε περίπτωση που θελουμε να το ψάξουμε ακόμη παραπάνω, δεν ασχολείται με θέματα υποβοηθούμενης αναπαραγωγής και μου συνέστησε άλλους..

Και εμένα δεν θα μου άρεσε αυτήν η αντιμετώπιση δίκιο έχεις να το βλέπει χαλαρά θα με ενοχλούσε.. 

εγω να πω την αλήθεια δεν θυμάμαι αν ειχα κάνει συζήτηση με τον γιατρό μου για τα τεστ ωορρηξιας νομίζω δεν τον ειχα ρωτήσει.. απλά τα ειχα πάρει από μόνη μου μπα και βγάλω άκρη με την ωορρηξία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Και εμένα δεν θα μου άρεσε αυτήν η αντιμετώπιση δίκιο έχεις να το βλέπει χαλαρά θα με ενοχλούσε.. 

εγω να πω την αλήθεια δεν θυμάμαι αν ειχα κάνει συζήτηση με τον γιατρό μου για τα τεστ ωορρηξιας νομίζω δεν τον ειχα ρωτήσει.. απλά τα ειχα πάρει από μόνη μου μπα και βγάλω άκρη με την ωορρηξία 

Πάντως είναι πολύ βοηθητικά, σε μένα τουλάχιστον γιατί νόμιζα πολύ λάθος πράγματα για τον κύκλο μου! 
Αν συνεχίσει να μας δυσκολεύει κ άλλους μήνες το θέμα, λογικά θα στραφώ και αλλού..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Rena92 είπε:

Πάντως είναι πολύ βοηθητικά, σε μένα τουλάχιστον γιατί νόμιζα πολύ λάθος πράγματα για τον κύκλο μου! 
Αν συνεχίσει να μας δυσκολεύει κ άλλους μήνες το θέμα, λογικά θα στραφώ και αλλού..

Και εμένα με βοήθησαν τα τεστ 

Ναι να πας και αλλου δεν είναι Κακο να πάρεις και μια άλλη γνωμη 

προσπαθείς καιρό ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Και εμένα με βοήθησαν τα τεστ 

Ναι να πας και αλλου δεν είναι Κακο να πάρεις και μια άλλη γνωμη 

προσπαθείς καιρό ;

9 μήνες η πολύ συστηματική προσπάθεια, αλλά κ πριν από αυτό κάποιους μήνες πολύ χαλαρά! Έχω δώσει χρόνο μέχρι τέλος καλοκαιριού, μετά θα πάω και σε εξειδικευμένο γιατρό. Βέβαια έχουμε κάνει τα πάντα από εξετάσεις ήδη.. υπάρχουν μικροθεματακια αλλά όχι καθοριστικής σημασίας.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

9 μήνες η πολύ συστηματική προσπάθεια, αλλά κ πριν από αυτό κάποιους μήνες πολύ χαλαρά! Έχω δώσει χρόνο μέχρι τέλος καλοκαιριού, μετά θα πάω και σε εξειδικευμένο γιατρό. Βέβαια έχουμε κάνει τα πάντα από εξετάσεις ήδη.. υπάρχουν μικροθεματακια αλλά όχι καθοριστικής σημασίας.. 

και εγω πάνω στο χρόνο πήγα σε γιατρό αλλά μέχρι τον χρόνο δεν είχα κάνει εξετάσεις καθόλου μετα άρχισα να το ψάχνω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια μην με βρίσετε αλλά σαν πολύ δεν σκουρυνε αυτό σε μια μέρα και 4 ώρες?? Έχουμε το άγχος να ανεβαίνει η χοριακη, τώρα θα έχω το άγχος μήπως ανεβαίνει υπερβολικά; 😂

IMG_20230212_212847.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σημειώσω ότι αυτά είναι της hometest που δεν είναι τόσο ευαίσθητα γιατί τα one step τελείωσαν. Όπως βλέπετε εχω στοκ από όλα😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Rena92 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ σήμερα έχω πιο έντονη γραμμή στο τεστ ωορρηξίας και βάση των προηγούμενων μηνών, είμαι σίγουρη πως αύριο θα βγει χαμογελάκι. Έχω αγχωθεί βέβαια λίγο, γιατί πέρα από τις καθημερινές επαφές, εγώ θέλω να πετυχαίνω και την σωστή ώρα. Πχ αν αύριο πρωί βγει το θετικό, φοβάμαι μήπως μέχρι το βράδυ που θα βρεθούμε χάσουμε την ευκαιρία! Δεν ξέρω! Παρόλα αυτά, με την «απαισιοδοξία» που μας διακατέχει και τους δυο, κανονίζουμε ήδη για την άλλη βδομάδα το επαναληπτικό σπερμοδιαγραμμα! Το αστείο είναι πως πλέον το βλέπουμε σαν μηνιαία «αποστολή» και λέμε πάει κ αυτός ο μήνας, δεν πειράζει τον επόμενο. 😝

Θα σου πω εγώ τη δικη μου εμπειρία από τς τεστ..εγώ έπαιρνα clearblue γιατί ειλικρινά με μπέρδευαν οι γραμμές..είχα πάρει και one step νομίζω…το καλοκαίρι μου έδειχνε τρεις μέρες συνεχόμενες χαμογελαστή φατσούλα…άρα την πέτυχα σίγουρα..συνέλαβα κιόλας άσχετα από την κατάληξη…τρεις μήνες μετά την παλινδρομη που ξεκινήσαμε προσπάθειες ξανά έκανα..μ δείχνει φατσούλα χαμογελαστή στις 2 το μεσημέρι (ήρθαμε σε επαφή 10 το βράδυ) και την άλλη μέρα στις 12 όχι φατσούλα..στενοχώρια ότι είχαμε αποτύχει..επαφές συνεχίσαμε όμως…συνέλαβα πάλι…την κατάληξη ακόμα δεν τη γνωρίζουμε…😊…πάντως η εμπειρία μ τελικά λέει ότι αν δούμε θετικό εκείνη τη μέρα κ τις δυο επόμενες όχι εμείς πρέπει να προσπαθούμε κ θα την πετύχουμε σίγουρα την ωορρηξία..άρα μην αγχώνεσαι και κάνε επαφές…🤭❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Θα σου πω εγώ τη δικη μου εμπειρία από τς τεστ..εγώ έπαιρνα clearblue γιατί ειλικρινά με μπέρδευαν οι γραμμές..είχα πάρει και one step νομίζω…το καλοκαίρι μου έδειχνε τρεις μέρες συνεχόμενες χαμογελαστή φατσούλα…άρα την πέτυχα σίγουρα..συνέλαβα κιόλας άσχετα από την κατάληξη…τρεις μήνες μετά την παλινδρομη που ξεκινήσαμε προσπάθειες ξανά έκανα..μ δείχνει φατσούλα χαμογελαστή στις 2 το μεσημέρι (ήρθαμε σε επαφή 10 το βράδυ) και την άλλη μέρα στις 12 όχι φατσούλα..στενοχώρια ότι είχαμε αποτύχει..επαφές συνεχίσαμε όμως…συνέλαβα πάλι…την κατάληξη ακόμα δεν τη γνωρίζουμε…😊…πάντως η εμπειρία μ τελικά λέει ότι αν δούμε θετικό εκείνη τη μέρα κ τις δυο επόμενες όχι εμείς πρέπει να προσπαθούμε κ θα την πετύχουμε σίγουρα την ωορρηξία..άρα μην αγχώνεσαι και κάνε επαφές…🤭❣️

Με το καλό κορίτσι μου! Κ εγώ τα clearblue έχω, αλλά μετά κοιτάζω και τις γραμμές μέσα! 🤣 Αυτό θα κάνω και βλέπουμε 😛🤞🏼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elli13 είπε:

Να σημειώσω ότι αυτά είναι της hometest που δεν είναι τόσο ευαίσθητα γιατί τα one step τελείωσαν. Όπως βλέπετε εχω στοκ από όλα😂😂😂

Θα μας τρελάνεις εσύ ε;;; αντε καλέ αντί να χαίρεσαι... Αγχώνεσαι... Τι είπαμε;;;; ε;;; τι είπαμε;;;;; ΌΧΙ ΑΓΧΟΣ!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Βρε κορίτσια μην με βρίσετε αλλά σαν πολύ δεν σκουρυνε αυτό σε μια μέρα και 4 ώρες?? Έχουμε το άγχος να ανεβαίνει η χοριακη, τώρα θα έχω το άγχος μήπως ανεβαίνει υπερβολικά; 😂

IMG_20230212_212847.jpg

Καλημερα κορίτσι μου 😍 γιατί σε αγχώνει που σκουρυνε κάλε;😂 θα πας για χοριακη σήμερα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Να σημειώσω ότι αυτά είναι της hometest που δεν είναι τόσο ευαίσθητα γιατί τα one step τελείωσαν. Όπως βλέπετε εχω στοκ από όλα😂😂😂

 

στις πριν 14 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Βρε κορίτσια μην με βρίσετε αλλά σαν πολύ δεν σκουρυνε αυτό σε μια μέρα και 4 ώρες?? Έχουμε το άγχος να ανεβαίνει η χοριακη, τώρα θα έχω το άγχος μήπως ανεβαίνει υπερβολικά; 😂

IMG_20230212_212847.jpg

εγω νόμιζα τα hometest είναι πιο ευαίσθητα… όταν θα ξανά χρειαστώ θα παρω να δοκιμάσω τα αλλά τότε😊

Χαχαχαχα είναι μια χαρά τα τεστ τι σε φοβίζει ; 
άντε το πολύ πολύ να είναι 2 τα μωράκια 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

καλημέρα σας, κορίτσια τα τεστ ωορρηξιας ποια μέρα τα ξεκινατε; 

Καλημερα😀 ανάλογα τον κύκλο σου. Αν έχεις μικρό κύκλο ξεκινήσετα την επόμενη ημέρα από όταν τελειώσει η περίοδο σου. Εγώ ας πούμε που έχω μεγάλο κύκλο περίπου 32-35 μερεσ τα ξεκινάω από την 16η μέρα του κύκλου μου και μου βγαίνει θετικο το τεστ ωορυξιας την (18η -21η) μια απο αυτές τις μέρες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Βρε κορίτσια μην με βρίσετε αλλά σαν πολύ δεν σκουρυνε αυτό σε μια μέρα και 4 ώρες?? Έχουμε το άγχος να ανεβαίνει η χοριακη, τώρα θα έχω το άγχος μήπως ανεβαίνει υπερβολικά; 😂

IMG_20230212_212847.jpg

Πότε θα κάνεις πάλι χοριακη; Κανόνισε να έχεις δίδυμα να μας τρελάνεις εδώ πέρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

καλημέρα σας, κορίτσια τα τεστ ωορρηξιας ποια μέρα τα ξεκινατε; 

Καλημέρα! Εγώ με κύκλο 30 ημερών, τα ξεκινάω την 13η μέρα και συνήθως έχω θετικό την 15η. Την πρώτη φορά που αγόρασα όμως, έκανα από την 10η, ώστε να είμαι σίγουρη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

 

εγω νόμιζα τα hometest είναι πιο ευαίσθητα… όταν θα ξανά χρειαστώ θα παρω να δοκιμάσω τα αλλά τότε😊

Χαχαχαχα είναι μια χαρά τα τεστ τι σε φοβίζει ; 
άντε το πολύ πολύ να είναι 2 τα μωράκια 😂

Σαν γνησια τρελή που είμαι ξερω ολα τα κακα στραβα και αναποδα που μπορει να συμβουν. Ξερω λοιπον οτι αααααν ανεβαινει πολυ η χοριακη παιζει να ειναι και μυλη κυηση... Εγώ απλά το ανέφερα 🤐🤫

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Eliza Kats είπε:

Πότε θα κάνεις πάλι χοριακη; Κανόνισε να έχεις δίδυμα να μας τρελάνεις εδώ πέρα!

Μωρέ μακάρι να πάνε ολα καλα και ας έχω και τρίδυμα (όχι ενταξει πλάκα κάνω 😂 ) Δεν ξερω για χοριακή, υποτίθεται θα μου ελεγε ο γιατρος, αλλά αφοτου του εξεφρασα το τρελο αγχος που μου προκαλούν οι χοριακές δεν ξερω αν θα με στειλει για αλλη. Μεταξυ μας τωρα, με τρωει να κανω αυριο μια να δω τι γινεται... Αν ανεβαινει φυσιολογικά ή τα τεστ αυτα τα χουν παίξει 😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Σαν γνησια τρελή που είμαι ξερω ολα τα κακα στραβα και αναποδα που μπορει να συμβουν. Ξερω λοιπον οτι αααααν ανεβαινει πολυ η χοριακη παιζει να ειναι και μυλη κυηση... Εγώ απλά το ανέφερα 🤐🤫

  Έλα βρε κορίτσι μου μη τα σκέφτεσαι αυτά. Το ποσό σκουρα είναι η γραμμή δε λέει τίποτα. Μη ξανά κάνεις τεστ. Το άγχος είναι μεγάλο για την εξέλιξη αλλά να χαίρεσαι το τώρα κ να σκέφτεσαι θετικά . Αν ξεθωριάσε η γραμμή η όχι δεν ερμηνεύεται κάπως.  Την πέρασες τη πίστα του τεστ η εγκυμοσύνη επιβεβαίωθηκε. Μια τελειομηνη εγκυμοσυνη σου εύχομαι. Ααα κ συγχαρητήρια σεξ κ εγκυμοσύνη θα γραφτείς σε βιβλίο χαχα!!❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Σαν γνησια τρελή που είμαι ξερω ολα τα κακα στραβα και αναποδα που μπορει να συμβουν. Ξερω λοιπον οτι αααααν ανεβαινει πολυ η χοριακη παιζει να ειναι και μυλη κυηση... Εγώ απλά το ανέφερα 🤐🤫

Ούτε καν ξέρω τι είναι αυτό 🤔

μα καλά τι κάθεσαι και διαβάζεις ; Που τα βρίσκεις απορώ 😅(με εκανες να το ψαξω)

Όλα καλά θα είναι.. θετικά είπαμε σκεφτόμαστε… 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...