Μετάβαση σε περιεχόμενο

✨Μωράκια Αυγούστου 2023 ✨


Recommended Posts

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Balak455 είπε:

Xaxaxa η @Marika31 μας τακτοποίησε πληρως 🤣🤣 πολυ σωστή !! 

Και μένα ξέρεις πόσο καιρό μ επήρε να το καταλαβω?? Ασε😄 η μαμά μου έχει πλάκα δε μπορεί να το καταλάβει με τίποτα, μου λέει εμείς είχαμε μήνες παιδάκι μου τι είναι αυτό το μπέρδεμα!! Και με ρωτάει σχεδόν κάθε εβδομάδα πόσο είμαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Marika31 είπε:

Και μένα ξέρεις πόσο καιρό μ επήρε να το καταλαβω?? Ασε😄 η μαμά μου έχει πλάκα δε μπορεί να το καταλάβει με τίποτα, μου λέει εμείς είχαμε μήνες παιδάκι μου τι είναι αυτό το μπέρδεμα!! Και με ρωτάει σχεδόν κάθε εβδομάδα πόσο είμαι 

Χαχα κι η δικιά μου η μαμά τα ιδια μου λεει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Mummy2be είπε:

Κοριτσια μου να σας ρωτησω κατι, επειδη σημερα ηρθε το μειλ απο ΙΑΣΩ οτι απο 15η εως 20η εβδομαδα ειναι καλη περιοδος να κανεις 3d υπερηχογράφημα, εσεις εχετε κανει? Αν οχι, σας εχει πει ο γιατρος σας ποτε γινεται? 

Εγώ έκλεισα για Β επιπέδου 20 Απριλίου. Μου είχε ο γιατρός να κλείσω από τώρα λόγω Πάσχα και προγράμματος να είμαι οκ. Είναι 22η εβδομάδα από όσο μου είπαν από το κεντρο. Δλδ αυτοί μου μέτρησαν και είπαν πρεπει να την κάνουμε γύρω στην 22η και μου έβαλαν τότε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Amp92 είπε:

Εγώ έκλεισα για Β επιπέδου 20 Απριλίου. Μου είχε ο γιατρός να κλείσω από τώρα λόγω Πάσχα και προγράμματος να είμαι οκ. Είναι 22η εβδομάδα από όσο μου είπαν από το κεντρο. Δλδ αυτοί μου μέτρησαν και είπαν πρεπει να την κάνουμε γύρω στην 22η και μου έβαλαν τότε. 

Τέλεια.... 😃Καλά έκανες!!!! Και γω πρέπει να πάρω από αύριο για να βρουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Marika31 είπε:

Δίκιο έχουνε μωρέ οι γλυκούλες!!! 😃

Όλες οι καημενες εχουν μπερδευτει. 

Εδω εμεις δεν μπορουμε να βγαλουμε ακρη καλα καλα!! 

 

Κοριτσια σε θεμα περιποιησης προσώπου, ποια αντιηλιακη χρησιμοποιειτε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Balak455 είπε:

Όλες οι καημενες εχουν μπερδευτει. 

Εδω εμεις δεν μπορουμε να βγαλουμε ακρη καλα καλα!! 

 

Κοριτσια σε θεμα περιποιησης προσώπου, ποια αντιηλιακη χρησιμοποιειτε? 

Καλημέρα 😃!!!! Εγώ έχω πάρει αυτό της Frezyderm αλλά δεν πολύ έκατσε καλά, είναι λίγο βαριά η υφή του και το άρωμα του!! https://www.frezyderm.gr/adiliaka/adiliaka-prosopou/active-antiliako-gia-egkuous-kai-euaisthito-derma-me-energo-anthraka/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Amp92 είπε:

Εγώ έκλεισα για Β επιπέδου 20 Απριλίου. Μου είχε ο γιατρός να κλείσω από τώρα λόγω Πάσχα και προγράμματος να είμαι οκ. Είναι 22η εβδομάδα από όσο μου είπαν από το κεντρο. Δλδ αυτοί μου μέτρησαν και είπαν πρεπει να την κάνουμε γύρω στην 22η και μου έβαλαν τότε. 

Τώρα αγχώθηκα λίγο.... Εγω εχω ραντεβου στη γιατρο μου ξανά 28 Μαρτίου. 19 Απριλιου εγω κλεινω τον 5ο μηνα. 22η εβδομαδα θα ειμαι μετα το Πασχα, μηπως επρεπε να μου ειχε πει κι εμενα να κλεισω?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα! 

Εγώ που ζω στο εξωτερικό πάντως, η γιατρός μου με έβαλε πριν μια εβδομάδα και έκλεισα κι όλας ραντεβού για την Β επιπέδου, για την 20η εβδομάδα, 19+1 θα είμαι δλδ.

Εδώ γενικά την κάνουν ανάμεσα στην 20η και 22η εβδομάδα.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα, να σας ρωτήσω εδώ και δύο μέρες με έχει πιάσει ένας πόνος πίσω αριστερά κάτω από το πλευρό αλλά πρέπει να είναι μυϊκός γιατί όταν κάνω απότομες κινήσεις τον νιώθω. Θα ρωτησω και τον γιατρό τώρα που έχω ραντεβού αλλά έχει συμβεί σε καμία;ξέρει τι μπορεί να είναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eir_ma είπε:

Κορίτσια καλημέρα, να σας ρωτήσω εδώ και δύο μέρες με έχει πιάσει ένας πόνος πίσω αριστερά κάτω από το πλευρό αλλά πρέπει να είναι μυϊκός γιατί όταν κάνω απότομες κινήσεις τον νιώθω. Θα ρωτησω και τον γιατρό τώρα που έχω ραντεβού αλλά έχει συμβεί σε καμία;ξέρει τι μπορεί να είναι;

Για μυϊκό ακουγεται, αλλά σιγουρα ρώτα γιατρό και έως τότε μην πιεις τίποτα σε φαρμακο ή μυοχαλαρωτικό χωρίς να σου δωσει το οκ ο γυναικολόγος σου. Ούτε έμπλαστρο μην βάλεις ούτε κρέμες. 

Περαστικα γλυκιά μου! ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Mummy2be είπε:

Για μυϊκό ακουγεται, αλλά σιγουρα ρώτα γιατρό και έως τότε μην πιεις τίποτα σε φαρμακο ή μυοχαλαρωτικό χωρίς να σου δωσει το οκ ο γυναικολόγος σου. Ούτε έμπλαστρο μην βάλεις ούτε κρέμες. 

Περαστικα γλυκιά μου! ❤️ 

Ναι αστέρι @Eir_ma συμφωνώ με την @Mummy2be!!!!!!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mummy2be είπε:

Τώρα αγχώθηκα λίγο.... Εγω εχω ραντεβου στη γιατρο μου ξανά 28 Μαρτίου. 19 Απριλιου εγω κλεινω τον 5ο μηνα. 22η εβδομαδα θα ειμαι μετα το Πασχα, μηπως επρεπε να μου ειχε πει κι εμενα να κλεισω?? 

Δε νομίζω ! Εγώ γενικά που είμαι πολύ οργανωτική μου φάνηκε πολύ νωρίς 😋κι όντως βρηκα πανευκολα αν κ στο κέντρο που πάω έχει πολύ κόσμο. Πιστεύω δεν υπάρχει λόγος άγχους :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Marika31 είπε:

 

 

Κοριτσια έκλεισα και γω β επιπέδου για τις 4/4 θα είμαι 22η εβδομάδα τότε πρώτα ο Θεός!! @Mummy2be μια χαρά είναι 28 Μαρτίου που θα πας στον γιατρό σου, προλαβαίνεις να πάρεις να κλεισεις μετά για την β επιπέδου!!! Λογικά θα στο πει κι αυτός τότε!!! Σήμερα επίσης πήγα σε ενδοκρινολογο επιτέλους, είναι λίγο καλύτερα τα πράγματα μπορω να πω σχετικά με την δίαιτα, την συνεχιζουμε φυσικά και ο γιατρός είναι αισιόδοξος γτ το βρήκαμε νωρίς οπότε έχω πιθανότητες να γλιτώσω τις ινσουλίνης είπε, αυτά!! Όλα καλα λοιπόν αλλά με πολλή αγωνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Marika31 είπε:

Κοριτσια έκλεισα και γω β επιπέδου για τις 4/4 θα είμαι 22η εβδομάδα τότε πρώτα ο Θεός!! @Mummy2be μια χαρά είναι 28 Μαρτίου που θα πας στον γιατρό σου, προλαβαίνεις να πάρεις να κλεισεις μετά για την β επιπέδου!!! Λογικά θα στο πει κι αυτός τότε!!! Σήμερα επίσης πήγα σε ενδοκρινολογο επιτέλους, είναι λίγο καλύτερα τα πράγματα μπορω να πω σχετικά με την δίαιτα, την συνεχιζουμε φυσικά και ο γιατρός είναι αισιόδοξος γτ το βρήκαμε νωρίς οπότε έχω πιθανότητες να γλιτώσω τις ινσουλίνης είπε, αυτά!! Όλα καλα λοιπόν αλλά με πολλή αγωνα

Αυτά ειναι πολύ ωραια νέα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια, εσεις φέτος θα πάτε διακοπές? Δεν λέω για τον Αυγουστο... Αλλά Ιούνιο ας πούμε?? Θεωρητικά μολις μπουμε στον 7ο πρεπει να ειμαστε στην πολη μας, να ειμαστε κοντα στο γιατρο και στο νοσοκομειο? Φυσικα θα πρεπει να είμαστε και πολυ προσεκτικές με τα πάντα, κούραση κτλ....

Δεν ξερω, αλλά εγω σκέφτομαι ε΄δω και 2 - 3 μέρες ότι δεν θα πάμε πουθενά και μου έχει φανει πολύ άσχημα... Ψυχολογικά δλδ δεν μου κάθεται καλα. Ο άντρας μου λεει κανε υπομονη και του χρονου θα παμε με το μωρό μας, μετα σκέφτομαι ότι ούτως ή άλλως και φέτος δεν θα μπαίνω στα ρούχα μου, θα ειμαι δυσκίνητη, για νησια είμαστε? Αλλά δεν ξερω, μου εχει κάτσει κάπως.... Υπήρχε μια σκέψη μετά το Πάσχα να πάμε Λονδίνο σε φίλους μας αλλά αυτό μου ακούγεται τόσο αγχωτικό, το αεροπλάνο, αεροδρόμια, σε ξένο μέρος... Το απέρριψα αμέσως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Mummy2be είπε:

Βρε κορίτσια, εσεις φέτος θα πάτε διακοπές? Δεν λέω για τον Αυγουστο... Αλλά Ιούνιο ας πούμε?? Θεωρητικά μολις μπουμε στον 7ο πρεπει να ειμαστε στην πολη μας, να ειμαστε κοντα στο γιατρο και στο νοσοκομειο? Φυσικα θα πρεπει να είμαστε και πολυ προσεκτικές με τα πάντα, κούραση κτλ....

Δεν ξερω, αλλά εγω σκέφτομαι ε΄δω και 2 - 3 μέρες ότι δεν θα πάμε πουθενά και μου έχει φανει πολύ άσχημα... Ψυχολογικά δλδ δεν μου κάθεται καλα. Ο άντρας μου λεει κανε υπομονη και του χρονου θα παμε με το μωρό μας, μετα σκέφτομαι ότι ούτως ή άλλως και φέτος δεν θα μπαίνω στα ρούχα μου, θα ειμαι δυσκίνητη, για νησια είμαστε? Αλλά δεν ξερω, μου εχει κάτσει κάπως.... Υπήρχε μια σκέψη μετά το Πάσχα να πάμε Λονδίνο σε φίλους μας αλλά αυτό μου ακούγεται τόσο αγχωτικό, το αεροπλάνο, αεροδρόμια, σε ξένο μέρος... Το απέρριψα αμέσως.

Εμείς λόγω κατάστασης δεν θα πάμε αλλά για να είμαι ειλικρινής δεν με νοιάζει καθόλου, και ο δικός μου τα ίδια μου λέει με το παιδάκι μας μια και κ καλή 😁!! Μέχρι τότε θα αρκεστούμε σε κοντινές αποστάσεις, αποδράσεις μικρές!! Όπως αισθάνεστε, αν το έχεις ανάγκη να το κάνετε, πριν τον έβδομο καλό θα είναι.αν και δεν υπάρχει πρόβλημα με τα ταξίδια μέχρι τον 9ο μήνα αν φυσικά η εγκυμοσύνη είναι πολύ ομαλη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Marika31 είπε:

Εμείς λόγω κατάστασης δεν θα πάμε αλλά για να είμαι ειλικρινής δεν με νοιάζει καθόλου, και ο δικός μου τα ίδια μου λέει με το παιδάκι μας μια και κ καλή 😁!! Μέχρι τότε θα αρκεστούμε σε κοντινές αποστάσεις, αποδράσεις μικρές!! Όπως αισθάνεστε, αν το έχεις ανάγκη να το κάνετε, πριν τον έβδομο καλό θα είναι.αν και δεν υπάρχει πρόβλημα με τα ταξίδια μέχρι τον 9ο μήνα αν φυσικά η εγκυμοσύνη είναι πολύ ομαλη

Η αυχενικη δεν εδειξε οτι υπαρχουν πιθανοτητες προωρου τοκετου αλλα ποτε δεν ξερεις... 

Εμενα να σου πω την αληθεια οι μονοημερες μου φαινονται τοσο κουραστικές... Καποτε ξεκινουσα για οπουδηποτε, τωρα μου φαινεται βουνο... Περσυ για να καταλαβεις ξεσηκωσα τον αντρα μου για να παμε ενα απογευμα μεχρι την Αραχωβα, να πιουμε καφε, να φαμε και να γυρισουμε... Τωρα δεν το εκανε αυτο ουτε κι αν με πλήρωναν! χαχαχαχα!!! 

Ας ελπίσουμε οτι θα μου φύγει κι εμένα και δεν θα με νοιάζει 🙏 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/3/2023 at 9:59 ΠΜ, ο/η Mummy2be είπε:

Ακριβώς ;) Αν ηταν κατι σοβαρο θα σου ελεγε πηγαινε στον ενδοκρινολογο χθες! 

Ενημερωσε μας, ειμαι σιγουρη οτι θα ερθεις και θα πεις ουφ κοριτσια, τελικα δεν ειναι τιποτα! Ενα χαπακι καθε πρωι! χαχαχα!! 🤣

Ναι ναιι θα σας πω!!! Αυριο παω στο ΙΑΣΩ να με δει! ελπιζω να ειναι καλουλης και αυτος σαν τον γιατρουλη μου!!! χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Mummy2be είπε:

Βρε κορίτσια, εσεις φέτος θα πάτε διακοπές? Δεν λέω για τον Αυγουστο... Αλλά Ιούνιο ας πούμε?? Θεωρητικά μολις μπουμε στον 7ο πρεπει να ειμαστε στην πολη μας, να ειμαστε κοντα στο γιατρο και στο νοσοκομειο? Φυσικα θα πρεπει να είμαστε και πολυ προσεκτικές με τα πάντα, κούραση κτλ....

Δεν ξερω, αλλά εγω σκέφτομαι ε΄δω και 2 - 3 μέρες ότι δεν θα πάμε πουθενά και μου έχει φανει πολύ άσχημα... Ψυχολογικά δλδ δεν μου κάθεται καλα. Ο άντρας μου λεει κανε υπομονη και του χρονου θα παμε με το μωρό μας, μετα σκέφτομαι ότι ούτως ή άλλως και φέτος δεν θα μπαίνω στα ρούχα μου, θα ειμαι δυσκίνητη, για νησια είμαστε? Αλλά δεν ξερω, μου εχει κάτσει κάπως.... Υπήρχε μια σκέψη μετά το Πάσχα να πάμε Λονδίνο σε φίλους μας αλλά αυτό μου ακούγεται τόσο αγχωτικό, το αεροπλάνο, αεροδρόμια, σε ξένο μέρος... Το απέρριψα αμέσως.

Εγω προσωπικά ειμαι χεστρού και απαξ και μπω στον 7ο μήνα δεν το κουνάω ρούπι γιατι δεν ξέρεις και ποτε...ας ειμαι σε απόσταση βολής απο το μαιευτήριο. Προτιμώ να ειμαι σε ηρεμία χωρις άγχος και να συνεχίσουν να πηγαίνουν ολα καλα !!! ασε που θα πλακώσει και η ζέστη και είμαι σίγουρη πως θα θέλω απλά την ηρεμία μου, τα δροσιστικά μου ροφήματα και την δροσούλα μου στο σπιτι. 
Ευτυχώς και ο φιλος μου λεει πως καλύτερα να μην μπαίνουμε σε περιπέτειες, δεν χρειάζεται οπότε είμαστε και οι δυο μια χαρά με την ιδέα! 
Γιατι να σου πω και κάτι, εγω πιστεύω ειναι στον άνθωρπο. Αν εισαι ανετη και χαλαρη και δεν υπάρχει εμπόδιο απο τον γιατρό σου, γιατι να μην πάτε?? εγω εχω φίλες που μέχρι και τον 8ο ήταν γυριστρούλες και ολα καλα! Αν ομως πας και το σκεφτεσαι σαν εμένα που με το που μπώ στο αυτοκινήτο κ πε΄ρασω την εθνική θα με πιάσει το άγχος, εεεεε χαιρετισματαααα....εκει ειναι που θα μου λεω "που πας μαρηηη με τη κοιλαρα και το αγχος σου ακομα δεν έφυγες!!!" χαχα
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η irini02 είπε:

Εγω προσωπικά ειμαι χεστρού και απαξ και μπω στον 7ο μήνα δεν το κουνάω ρούπι γιατι δεν ξέρεις και ποτε...ας ειμαι σε απόσταση βολής απο το μαιευτήριο. Προτιμώ να ειμαι σε ηρεμία χωρις άγχος και να συνεχίσουν να πηγαίνουν ολα καλα !!! ασε που θα πλακώσει και η ζέστη και είμαι σίγουρη πως θα θέλω απλά την ηρεμία μου, τα δροσιστικά μου ροφήματα και την δροσούλα μου στο σπιτι. 
Ευτυχώς και ο φιλος μου λεει πως καλύτερα να μην μπαίνουμε σε περιπέτειες, δεν χρειάζεται οπότε είμαστε και οι δυο μια χαρά με την ιδέα! 
Γιατι να σου πω και κάτι, εγω πιστεύω ειναι στον άνθωρπο. Αν εισαι ανετη και χαλαρη και δεν υπάρχει εμπόδιο απο τον γιατρό σου, γιατι να μην πάτε?? εγω εχω φίλες που μέχρι και τον 8ο ήταν γυριστρούλες και ολα καλα! Αν ομως πας και το σκεφτεσαι σαν εμένα που με το που μπώ στο αυτοκινήτο κ πε΄ρασω την εθνική θα με πιάσει το άγχος, εεεεε χαιρετισματαααα....εκει ειναι που θα μου λεω "που πας μαρηηη με τη κοιλαρα και το αγχος σου ακομα δεν έφυγες!!!" χαχα
 

Αυτο σκε΄φτομαι κι εγω, ότι μόλις απομακρυνθώ θα ειμαι με ένα ουφ συνέχεια... Κρατάει και τόσο πολυ αυτη η εγκυμοσύνη ! χαχαχαχα!! Γιατι να μην ηταν ετοιμο το μωρακι σε 3-4 μήνες??? 

Τώρα θα μας φαει η ζέστη! Εγω ανυπομονω να βγει το καρπουζι!!! Με βλεπω να ζω με καρπουζι και πεπόνι μόλις βγουν. Το καλό με εμας εδω ειναι πως εχουμε θαλασσα κοντα. Δηλαδη σε 10 λεπτα ειμαστε στην Κινέτα, σε 20 λεπτα ειμαστε στο Αλεποχώρι και στην Ψάθα. Δεν πιστευω οτι θα στερηθω τα μπάνια μου και το ταβερνάκι... Ευχομαι να μην εχει ζέστες, καλά τη βγάλαμε σαν χειμώνα, ας ειναι ε΄τσι ομαλό και το καλοκαίρι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/3/2023 at 8:13 ΠΜ, ο/η Balak455 είπε:

Εγω παιρνω 2 utrogestan ενα πρωι ενα βραδυ των 200.

Καλα εννοείται χαπι θυρεοειδη το πρωι

Μετα παιρνω σιδηρο που έχει κ φολλικο οξυ.

Το μεσημέρι ασβέστιο με βιταμινη d3 κ επισης μισο glucophage για διατήρηση οσο γινεται του ζαχαρου.

Βραδυ παιρνω μαγνησιο! 

Καλησπέρα κ από μένα!

Είμαι 21η εβδομάδα και..:

Παίρνω 3 utrogestan (πρωι-μεσημερι-βραδυ)

1 μαγνήσιο κάθε μεσημέρι, μετά το δεκατιανό

Σίδηρο Fysiofol κάθε μεσημέρι μετά φαγητού

D3Fix κάθε απόγευμα

Ασπιρίνη salospir κάθε βράδυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Marika31 είπε:

@Ersi85  κορίτσι τι κάνεις?? Την ξεκίνησες την δίαιτα του ενδοκρινολογου? Όλα καλά? 

Κοριτσάκι μ γεια σου!

Είμαστε εν μέσω μετακόμισης κ τα έχω παίξει!

Κατάφερα όμως και έβγαλα φωτο τη διατροφή που μου έδωσε τη Δευτέρα ο ενδοκρινολόγος και επιτέλους την ανεβάζω! Σου την παραθέτω. Σελίδα 1+Σελίδα 2!

Η διατροφή αυτή μου είπε είναι για νορμοβαρείς, άτομα δηλαδή που έχουν κανονικό Δείκτη Μάζας-Βάρους και που δε χρειάζεται να χάσουν κιλά (για την ώρα).

Για την ώρα προσπαθούμε να διαχειριστούμε το ΔΚ διατητικά. Μου έχει γράψει ο γιατρός (ο ένδο) το μηχανηματάκι με το οποίο τσιμπάω το δάχτυλό μου και κάνω 4 μετρήσεις την ημέρα (μία νηστική το πρωί και άλλες τρεις, μία ώρα μετά το πρωινο-μεσημεριανό και βραδινό γεύμα) και τις καταγράφω σε ένα ημερολόγιο που μου έδωσε, μαζί με τα φαγητά που τρώω ακριβώς. Σε 10 μέρες συνολικά είπε θα έχει ακριβή εικόνα κ αναλόγως είτε αυστηροποιεί τη δίαιτα ή ινσουλίνες νομίζω. Είδωμεν!

 

 

Διατροφή διαβήτη κύησης 2.jpg

Διατροφή διαβήτη κύησης.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...