Μετάβαση σε περιεχόμενο

2023 ευχές θα στείλω για υγεία, τύχη, χαρές και πολλά χαμόγελα στα χείλη από τα θετικά τα τεστ!!!! 😁❤️


marinamanoulitsa

Recommended Posts

Γκουντ μορνινγκκκκκκ!

Καλημέρα ολούθε κορίτσια! Λοιπόν έχω και άλλο! Σιγά μην εμένα μόνο σε ένα δύο συμπτωματακια! Αλλά αυτό δεν είναι σίγουρα της φαντασίας μου! Χθες το βράδυ έφτιαξα "γυαλιά" αυτά με τη σφολιάτα και τη ζάχαρη κανέλα. Πάω να τα δοκιμάσω..χμμμ γλυκά αλλά τι πικρή γεύση είναι αυτή?? Φώναξα τον άντρα μου να δοκιμάσει ,μου λέει μια χαρά είναι! Ξαναδοκιμαζω πάλι αντιλαμβάνομαι ότι είναι γλυκά αλλά μου αφήνουν πικρή επιγευση. Σήμερα κάνω καφέ τώρα το πρωί πίνω, γλυκός αλλά πικρός μαζί! Δε το ένιωσα προς το παρόν με αλμύρα αλλά μόνο με αυτά τα δύο γλυκά σε γεύση (γυαλακια-καφε). Διαβασα για μεταλλική γεύση αλλά εγώ δεν αισθάνομαι κάτι μεταλλικό. Μόνο μία πικρή υπογευση έχω όταν τρώω κάτι γλυκό. 

Αυτααααα 🙂. Το στομάχι μου μια χαρά ,φάρμακα δε παίρνω για να πω από τα φάρμακα αλλά η αίσθηση είναι αυτή. Σαν να παίρνεις πικρό χάπι. Έχω κρυώσει όμως και έχω μπούκωμα. Να είναι λέτε από το μπούκωμα? Δε μου έχει ξανατυχει ποτέ όμως. .. και κάπως έτσι χρυσωνουμε το χάπι μας! Χαχαχχα καλημέρα σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 292
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Γκουντ μορνινγκκκκκκ!

Καλημέρα ολούθε κορίτσια! Λοιπόν έχω και άλλο! Σιγά μην εμένα μόνο σε ένα δύο συμπτωματακια! Αλλά αυτό δεν είναι σίγουρα της φαντασίας μου! Χθες το βράδυ έφτιαξα "γυαλιά" αυτά με τη σφολιάτα και τη ζάχαρη κανέλα. Πάω να τα δοκιμάσω..χμμμ γλυκά αλλά τι πικρή γεύση είναι αυτή?? Φώναξα τον άντρα μου να δοκιμάσει ,μου λέει μια χαρά είναι! Ξαναδοκιμαζω πάλι αντιλαμβάνομαι ότι είναι γλυκά αλλά μου αφήνουν πικρή επιγευση. Σήμερα κάνω καφέ τώρα το πρωί πίνω, γλυκός αλλά πικρός μαζί! Δε το ένιωσα προς το παρόν με αλμύρα αλλά μόνο με αυτά τα δύο γλυκά σε γεύση (γυαλακια-καφε). Διαβασα για μεταλλική γεύση αλλά εγώ δεν αισθάνομαι κάτι μεταλλικό. Μόνο μία πικρή υπογευση έχω όταν τρώω κάτι γλυκό. 

Αυτααααα 🙂. Το στομάχι μου μια χαρά ,φάρμακα δε παίρνω για να πω από τα φάρμακα αλλά η αίσθηση είναι αυτή. Σαν να παίρνεις πικρό χάπι. Έχω κρυώσει όμως και έχω μπούκωμα. Να είναι λέτε από το μπούκωμα? Δε μου έχει ξανατυχει ποτέ όμως. .. και κάπως έτσι χρυσωνουμε το χάπι μας! Χαχαχχα καλημέρα σε όλες!

Καλημέρα κορίτσι!! Γενικά όλα αυτά τα συμπτώματα είναι από τις ορμόνες, όποτε μπορεί να σημαίνει εγκυμοσύνη και στο εύχομαι!! Εγώ τους τελευταίους μήνες το νιώθω την ημέρα που μου έρχεται περίοδος, αλλά ενδεχομένως να είναι κ κρύωμα!! Άντε λίγες μέρες υπομονή ☺️☺️ 
εμενα δυστυχώς μου ήρθε χθες περίοδος, όποτε πάμε τον άλλο μήνα πάλι! Θα πάρω τα τυχερά τεστακια της @Elli13 κ ελπίζω για θετικό αποτέλεσμα 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Καλημέρα κορίτσι!! Γενικά όλα αυτά τα συμπτώματα είναι από τις ορμόνες, όποτε μπορεί να σημαίνει εγκυμοσύνη και στο εύχομαι!! Εγώ τους τελευταίους μήνες το νιώθω την ημέρα που μου έρχεται περίοδος, αλλά ενδεχομένως να είναι κ κρύωμα!! Άντε λίγες μέρες υπομονή ☺️☺️ 
εμενα δυστυχώς μου ήρθε χθες περίοδος, όποτε πάμε τον άλλο μήνα πάλι! Θα πάρω τα τυχερά τεστακια της @Elli13 κ ελπίζω για θετικό αποτέλεσμα 😅

Για περίοδο είναι νωρίς. Σε 6 μέρες ΔΕΝ περιμένω. Βέβαια τώρα άρχισα να σκέφτομαι μήπως κάνω παλινδρόμηση στομαχικών υγρών (που γίνεται και χωρίς να έχεις καούρα η κάποια ενόχληση από ότι διάβασα) οπότε αν δε έρθει θετικό τεστ και δε φύγει η γεύση αυτή μάλλον πρέπει να το ψάξω αλλιώς..

Πάντως σε καμία περίπτωση δεν είναι μεταλλική η γεύση μου. Είναι πικρή μόνο σε συνάρτηση με κάτι γλυκό. Αλμυρό δεν έφαγα ακόμη, ειδομεν!

Αφού ήρθε ,πάρε τον λίγο χρόνο που ελπίζω να σου απομένει και πιες, χόρεψε κανε λίγες ατασταλιες δλδ γιατί ίσως από τον επόμενο μήνα να μη μπορείς!!!! Την βλέπω την @Elli13 να κάνει χρυσές δουλειές με τα τεστακια πάντως! "Εδώ τα καλά τεστακιααα πάρε πάρε πάρε καλέ κυριααααα"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχ εγώ πάντως δεν είχα καμια διαφορά στη δεύση, μόνο μια δυσφορία μετά το φαγητό, σαν να μου ανεβαινε πάνω, αλλά αυτό εμφανίστηκε μετά την καθυστέρηση. Ακόμα και το νερό με αναγούλιαζε. Θα γίνω influencer της Hometest, τόση διαφήμιση που έχω ρίξει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Για περίοδο είναι νωρίς. Σε 6 μέρες ΔΕΝ περιμένω. Βέβαια τώρα άρχισα να σκέφτομαι μήπως κάνω παλινδρόμηση στομαχικών υγρών (που γίνεται και χωρίς να έχεις καούρα η κάποια ενόχληση από ότι διάβασα) οπότε αν δε έρθει θετικό τεστ και δε φύγει η γεύση αυτή μάλλον πρέπει να το ψάξω αλλιώς..

Πάντως σε καμία περίπτωση δεν είναι μεταλλική η γεύση μου. Είναι πικρή μόνο σε συνάρτηση με κάτι γλυκό. Αλμυρό δεν έφαγα ακόμη, ειδομεν!

Αφού ήρθε ,πάρε τον λίγο χρόνο που ελπίζω να σου απομένει και πιες, χόρεψε κανε λίγες ατασταλιες δλδ γιατί ίσως από τον επόμενο μήνα να μη μπορείς!!!! Την βλέπω την @Elli13 να κάνει χρυσές δουλειές με τα τεστακια πάντως! "Εδώ τα καλά τεστακιααα πάρε πάρε πάρε καλέ κυριααααα"

Ήδη από την αρνητική χοριακη της Παρασκευής άρχισα τα κοκτέιλ και τα medium κρέατα, έτσι για επανάσταση 😂😂😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

χαχαχαχ εγώ πάντως δεν είχα καμια διαφορά στη δεύση, μόνο μια δυσφορία μετά το φαγητό, σαν να μου ανεβαινε πάνω, αλλά αυτό εμφανίστηκε μετά την καθυστέρηση. Ακόμα και το νερό με αναγούλιαζε. Θα γίνω influencer της Hometest, τόση διαφήμιση που έχω ρίξει!

Ααα νόμιζα one step ήταν κ πήγα να τα παραγγείλω 😛😛😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Rena92 είπε:

Ααα νόμιζα one step ήταν κ πήγα να τα παραγγείλω 😛😛😂

Ας ξεκινήσουμε οι κραιπαλες λοιπόν ! Φάε τώρα που μπορείς τα ωραία medium κρεατακια ,τα μαλακα τυρακια και τα κοκτέιλ! Και εύχομαι από τον επόμενη μήνα να κοπούν μαχαίρι! 

Εγώ κρατιέμαι και σκέφτομαι να μη τα παραγγείλω ακόμα. Είπα να δω πως θα πάει αυτός ο μήνας που κάναμε σαν κουνέλια 🐰..αλλά αν δεν πάει θα πάρω και εγώ.  Και εδώ έρχεται το μεγάλο ερώτημα! One step η home test? Έχουμε βέβαια και την ινφλουςνσερ για home test  αλλά πραγματικά έχουν διαφορά αυτά τα δύο? εγώ έπαιρνα παλιά home test .η ωορηξια οκ την έβρισκα αλλά δεν έτυχε να είχα ςγκυμουκςι να είχα τέτοια τεστ οπότε είχα κάνει φαρμακείου τότε.για πείτε ...( αχρειαστα να ναι)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Ας ξεκινήσουμε οι κραιπαλες λοιπόν ! Φάε τώρα που μπορείς τα ωραία medium κρεατακια ,τα μαλακα τυρακια και τα κοκτέιλ! Και εύχομαι από τον επόμενη μήνα να κοπούν μαχαίρι! 

Εγώ κρατιέμαι και σκέφτομαι να μη τα παραγγείλω ακόμα. Είπα να δω πως θα πάει αυτός ο μήνας που κάναμε σαν κουνέλια 🐰..αλλά αν δεν πάει θα πάρω και εγώ.  Και εδώ έρχεται το μεγάλο ερώτημα! One step η home test? Έχουμε βέβαια και την ινφλουςνσερ για home test  αλλά πραγματικά έχουν διαφορά αυτά τα δύο? εγώ έπαιρνα παλιά home test .η ωορηξια οκ την έβρισκα αλλά δεν έτυχε να είχα ςγκυμουκςι να είχα τέτοια τεστ οπότε είχα κάνει φαρμακείου τότε.για πείτε ...( αχρειαστα να ναι)

Πάντως κορίτσι μου να ξέρεις εγω τελευταία περίοδο Νοέμβριο , λίγο πριν (τελικά δεν) έρθει τον Δεκέμβριο παρήγγειλα τεστ ωορρηξίας γιατι ενώ γενικά είχα πολύ σταθερό κύκλο τους τελευταίους 3 μήνες που προσπαθούσαμε είχε χαλάσει και ήθελα να δω τι γίνεται. Κάνω την παραγγελία τη μια βδομάδα και την επόμενη έχω καθυστέρηση και τελικά είναι έγκυος. Τόσο σίγουρη ήμουν ότι δεν είχα μείνει. Μήπως να παραγγείλεις είναι γούρι; 😂εγώ τα έχω στο ντουλάπι 😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Amp92 είπε:

Πάντως κορίτσι μου να ξέρεις εγω τελευταία περίοδο Νοέμβριο , λίγο πριν (τελικά δεν) έρθει τον Δεκέμβριο παρήγγειλα τεστ ωορρηξίας γιατι ενώ γενικά είχα πολύ σταθερό κύκλο τους τελευταίους 3 μήνες που προσπαθούσαμε είχε χαλάσει και ήθελα να δω τι γίνεται. Κάνω την παραγγελία τη μια βδομάδα και την επόμενη έχω καθυστέρηση και τελικά είναι έγκυος. Τόσο σίγουρη ήμουν ότι δεν είχα μείνει. Μήπως να παραγγείλεις είναι γούρι; 😂εγώ τα έχω στο ντουλάπι 😂 

...a few minutes later....

-Ναι γεια σας, μια παραγγελία κάτι τεστακια θέλω να κάνω .....😅😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα ❤️❤️❤️ 
 

εχει λίγο καιρό να μπω, με το μωρό πραγματικά τελειώνουν οι ώρες!!! 
 

ποσο μου ελειψαν οι συζητήσεις κ τα συμπτώματα κ τα τεστ ωορρηξιας!!!

εγω να σας πω ότι κάθε φορά είχα συμπτώματα κ κάθε φορά δεν ήμουν εγκυος 😂😂😂 το μήνα που έμεινα εγκυος είχα απλά καθυστέρηση κ το τεστ μ το έδειξε!! 
 

ευχομαι σε ολες σας να μας πείτε τα ευχάριστα ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Amp92 είπε:

Πάντως κορίτσι μου να ξέρεις εγω τελευταία περίοδο Νοέμβριο , λίγο πριν (τελικά δεν) έρθει τον Δεκέμβριο παρήγγειλα τεστ ωορρηξίας γιατι ενώ γενικά είχα πολύ σταθερό κύκλο τους τελευταίους 3 μήνες που προσπαθούσαμε είχε χαλάσει και ήθελα να δω τι γίνεται. Κάνω την παραγγελία τη μια βδομάδα και την επόμενη έχω καθυστέρηση και τελικά είναι έγκυος. Τόσο σίγουρη ήμουν ότι δεν είχα μείνει. Μήπως να παραγγείλεις είναι γούρι; 😂εγώ τα έχω στο ντουλάπι 😂 

Με το καλό να κρατήσεις το μωράκι σου αγκαλιά! Σου εύχομαι από καρδιάς μια ήρεμη και τελειομηνη εγκυμοσύνη ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια καλημέρα ❤️❤️❤️ 
 

εχει λίγο καιρό να μπω, με το μωρό πραγματικά τελειώνουν οι ώρες!!! 
 

ποσο μου ελειψαν οι συζητήσεις κ τα συμπτώματα κ τα τεστ ωορρηξιας!!!

εγω να σας πω ότι κάθε φορά είχα συμπτώματα κ κάθε φορά δεν ήμουν εγκυος 😂😂😂 το μήνα που έμεινα εγκυος είχα απλά καθυστέρηση κ το τεστ μ το έδειξε!! 
 

ευχομαι σε ολες σας να μας πείτε τα ευχάριστα ❤️❤️

Έλα ντε! Κάθε φορά τα ίδια..και όσο είπα ότι αυτή τη φορά δε θα κοιτάξω τίποτα ,τόσο μόλις έρθει η ώρα και έχω κανένα "σύμπτωμα" λέω "μωρέ λες?!"..αλλά το διασκεδάζω ακόμα. Δεν αγχώνομαι αλλά αυτή η γλυκιά ανυπονησια ομολογώ μου είχε λείψει! 

Να σου ζήσει το μωράκι σου! Τα καλύτερα έρχονται πίστεψέ με! Και οι ώρες δε θα σου φτάνουν όχι γιατί θα έχεις να νταντευεις αλλά γιατί δε θα σου φτάνουν να το μυρίζεις να το αγκαλιάζεις και να το χαίρεσαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Girly είπε:

Γκουντ μορνινγκκκκκκ!

Καλημέρα ολούθε κορίτσια! Λοιπόν έχω και άλλο! Σιγά μην εμένα μόνο σε ένα δύο συμπτωματακια! Αλλά αυτό δεν είναι σίγουρα της φαντασίας μου! Χθες το βράδυ έφτιαξα "γυαλιά" αυτά με τη σφολιάτα και τη ζάχαρη κανέλα. Πάω να τα δοκιμάσω..χμμμ γλυκά αλλά τι πικρή γεύση είναι αυτή?? Φώναξα τον άντρα μου να δοκιμάσει ,μου λέει μια χαρά είναι! Ξαναδοκιμαζω πάλι αντιλαμβάνομαι ότι είναι γλυκά αλλά μου αφήνουν πικρή επιγευση. Σήμερα κάνω καφέ τώρα το πρωί πίνω, γλυκός αλλά πικρός μαζί! Δε το ένιωσα προς το παρόν με αλμύρα αλλά μόνο με αυτά τα δύο γλυκά σε γεύση (γυαλακια-καφε). Διαβασα για μεταλλική γεύση αλλά εγώ δεν αισθάνομαι κάτι μεταλλικό. Μόνο μία πικρή υπογευση έχω όταν τρώω κάτι γλυκό. 

Αυτααααα 🙂. Το στομάχι μου μια χαρά ,φάρμακα δε παίρνω για να πω από τα φάρμακα αλλά η αίσθηση είναι αυτή. Σαν να παίρνεις πικρό χάπι. Έχω κρυώσει όμως και έχω μπούκωμα. Να είναι λέτε από το μπούκωμα? Δε μου έχει ξανατυχει ποτέ όμως. .. και κάπως έτσι χρυσωνουμε το χάπι μας! Χαχαχχα καλημέρα σε όλες!

Και το μπούκωμα είναι σύμπτωμα εγκυμοσύνης  😉  

Δεν μου έτυχε αυτό με την μεταλλική γεύση αλλα είχα αδειάσει με κοτόσουπα που είχα φτιάξει εβαλα να φάω και τελικά το πέταξα το πιάτο ο αντρας μου και η μαμα μου το είχαν φαει μια χαρά..  

 δεν είχε πάει όμως το μυαλό μου 😅

Γελάω πολύ με τον τρόπο που τα γράφεις μου φτιάχνεις το κέφι 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κοριτσια, επειδή σήμερα τα έχω βάψει μαύρα από το πρωί. Άνοιξα και αντίστοιχο θέμα, αλλά σαν influencer που έγινα, δεν έχω απήχηση με τετοιες ανησυχίες φαίνεται. Εάν κάποια γνωρίζει από θερμοδιαγράμματα ας μου πει την αποψή της.. Έχω απογοητευτεί που δεν εχω άνοδο θερμοκρασίας 3 μέρες μετά το θετικό τεστ ωορρηξίας. Διάβασα παντού ότι αυτό δεν σημαινει θετικα πραγματα για την ωορρηξία και την ωχρινική φαση 😿😿.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elli13 είπε:

Βρε κοριτσια, επειδή σήμερα τα έχω βάψει μαύρα από το πρωί. Άνοιξα και αντίστοιχο θέμα, αλλά σαν influencer που έγινα, δεν έχω απήχηση με τετοιες ανησυχίες φαίνεται. Εάν κάποια γνωρίζει από θερμοδιαγράμματα ας μου πει την αποψή της.. Έχω απογοητευτεί που δεν εχω άνοδο θερμοκρασίας 3 μέρες μετά το θετικό τεστ ωορρηξίας. Διάβασα παντού ότι αυτό δεν σημαινει θετικα πραγματα για την ωορρηξία και την ωχρινική φαση 😿😿.

Προσωπική εμπειρία δεν έχω, αλλά επειδή με έχει απασχολήσει και εμένα η θερμοκρασία μετά την ωορρηξία και πιο πολύ σαν ένδειξη εγκυμοσύνης, είχα διαβάσει από μια κοπέλα πως ήταν έγκυος και η θερμοκρασία της ήταν 35.8.. παίζει ρόλο και η βασική σου θερμοκρασία βέβαια. Εγώ πχ που γενικά έχω 35.9, άνοδος θα σήμαινε ακόμη και το 36.3! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elli13 είπε:

Βρε κοριτσια, επειδή σήμερα τα έχω βάψει μαύρα από το πρωί. Άνοιξα και αντίστοιχο θέμα, αλλά σαν influencer που έγινα, δεν έχω απήχηση με τετοιες ανησυχίες φαίνεται. Εάν κάποια γνωρίζει από θερμοδιαγράμματα ας μου πει την αποψή της.. Έχω απογοητευτεί που δεν εχω άνοδο θερμοκρασίας 3 μέρες μετά το θετικό τεστ ωορρηξίας. Διάβασα παντού ότι αυτό δεν σημαινει θετικα πραγματα για την ωορρηξία και την ωχρινική φαση 😿😿.

Αααα εγώ διάβασα και έχω αυτό σαν δεδομένο ότι η θερμοκρασία επέρχεται μόλις τελειώσει η ωορηξια! Εγώ δεν θερμομέτρων τον εαυτό μου γιατί ένα θερμόμετρο της προκοπής δεν έχω. Όλα δείχνουν ότι να ναι . Έχω ένα ηλεκτρονικό που κυρίως αυτό χρησιμοποιώ αλλά αυτό δεν είναι ακριβείας όπως πχ τα κλασικά οπότε δε το κάνω. Μήπως άργησες να κάνεις ωορηξια?!?!!;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

..και ένα μικρό update γιατί θα σας τρώει η αγωνία το ξέρω,είμαι σίγουρη! 

Η πικριλα παει έφυγε. Όλα φυσιολογικά. Η μέση όμως συνέχιζει ακάθεκτη και μάλιστα άρχισε και από την άλλη πλευρά να πονάει σήμερα. Καλά θα πάει αυτό. Με βλέπω στον ορθοπεδικό αντί για γυναικολόγο σε μια βδομάδα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Girly είπε:

Με το καλό να κρατήσεις το μωράκι σου αγκαλιά! Σου εύχομαι από καρδιάς μια ήρεμη και τελειομηνη εγκυμοσύνη ❤️

Σε ευχαριστώ πολύ ! Με το καλό να σου φέρω γούρι :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Βρε κοριτσια, επειδή σήμερα τα έχω βάψει μαύρα από το πρωί. Άνοιξα και αντίστοιχο θέμα, αλλά σαν influencer που έγινα, δεν έχω απήχηση με τετοιες ανησυχίες φαίνεται. Εάν κάποια γνωρίζει από θερμοδιαγράμματα ας μου πει την αποψή της.. Έχω απογοητευτεί που δεν εχω άνοδο θερμοκρασίας 3 μέρες μετά το θετικό τεστ ωορρηξίας. Διάβασα παντού ότι αυτό δεν σημαινει θετικα πραγματα για την ωορρηξία και την ωχρινική φαση 😿😿.

Εγω δεν γνωριζω καθόλου δεν μετρούσα ποτε την θερμοκρασία 😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Girly σε λίγες μέρες θα μάθεις οπότε μην ψαχνεσαι και απολαύστε την ανεμελιά όσο μπορείς (ναι το ξέρω δύσκολο, κι εγώ έτσι έκανα 😅). 

Όσο αναφορά τα τεστ εγώ έκανα το step one το early. Μου έδειξε θετικό 3 μέρες πριν την περίοδο σε κύκλο 28 ημερών (Πολύ άχνη γραμμή στα 9 λεπτά). Πήγα την ίδια μέρα για χοριακη και ήταν 20. Άρα το συστήνω! 

Και η αλήθεια είναι ότι από το θετικό τεστ και μετά άρχισα να εμφανίζω ελάχιστα συμπτώματα. Κυρίως συχνοουρια και κράμπες σαν να έρχεται περίοδος. Αφού έτρεχα συνέχεια στην τουαλέτα γιατί νόμιζα ότι αδιαθετισα τελικά. Και φυσικά μπούκωμα που κρατάει ακόμα! (Είμαι 4 μηνών τώρα)

Σου εύχομαι πραγματικά αυτό το μήνα να δεις το πολυπόθητο θετικό τεστακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Βρε κοριτσια, επειδή σήμερα τα έχω βάψει μαύρα από το πρωί. Άνοιξα και αντίστοιχο θέμα, αλλά σαν influencer που έγινα, δεν έχω απήχηση με τετοιες ανησυχίες φαίνεται. Εάν κάποια γνωρίζει από θερμοδιαγράμματα ας μου πει την αποψή της.. Έχω απογοητευτεί που δεν εχω άνοδο θερμοκρασίας 3 μέρες μετά το θετικό τεστ ωορρηξίας. Διάβασα παντού ότι αυτό δεν σημαινει θετικα πραγματα για την ωορρηξία και την ωχρινική φαση 😿😿.

Βρε συ γιατί το ψάχνεις τόσο; Αφού μένεις εύκολα έγκυος! Αν δεν μείνεις αυτό το μήνα θα μείνεις σίγουρα τον επόμενο 😛 Και αυτό θα είναι και το τυχερό μπεμπακι ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Eliza Kats είπε:

Βρε συ γιατί το ψάχνεις τόσο; Αφού μένεις εύκολα έγκυος! Αν δεν μείνεις αυτό το μήνα θα μείνεις σίγουρα τον επόμενο 😛 Και αυτό θα είναι και το τυχερό μπεμπακι ❤️

Μετά τις δύο απώλειες δεν έχω την υπομονή.. ξέρω είναι κακό αλλά νιώθω ότι όλη αυτή η θλίψη θα φύγει μόνο αν ξαναμεινω έγκυος σύντομα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Girly είπε:

Αααα εγώ διάβασα και έχω αυτό σαν δεδομένο ότι η θερμοκρασία επέρχεται μόλις τελειώσει η ωορηξια! Εγώ δεν θερμομέτρων τον εαυτό μου γιατί ένα θερμόμετρο της προκοπής δεν έχω. Όλα δείχνουν ότι να ναι . Έχω ένα ηλεκτρονικό που κυρίως αυτό χρησιμοποιώ αλλά αυτό δεν είναι ακριβείας όπως πχ τα κλασικά οπότε δε το κάνω. Μήπως άργησες να κάνεις ωορηξια?!?!!;

Πόσο μπορεί να αργησα από το Σάββατο που είχα θετικό τεστ ωορρηξίας?? Πφφφ δεν ξέρω με πήρε από κάτω σήμερα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Μετά τις δύο απώλειες δεν έχω την υπομονή.. ξέρω είναι κακό αλλά νιώθω ότι όλη αυτή η θλίψη θα φύγει μόνο αν ξαναμεινω έγκυος σύντομα..

Εγώ πάντως είχα μετρήσει θερμοκρασία 3 μέρες μετά την ωορηξια μου(δεν είχα τεστ την κατάλαβα από τους πόνους)  γιατί νόμιζα ήταν ζεστός ο μικρός μου και από συνήθεια μέτρησα και εμένα και κου έδειξε το αξιοσημείωτο για τα δεδομένα μου 36.1 που δεν έχει τύχει να ξαναματαδω ποτέ! Συνήθως είμαι στο 36.6 ...και φυσικά είπα στον άντρα μου "έχεις αγώνα σήμερα αγάπη "( για όσες ξέρουν την παλιά διαφήμιση θα το καταλάβουν)! 

Οι απώλειες,επειδή δεν έχω διαβάσει ιστορικό που οφείλονταν τελικά? Το έχεις ψάξει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eliza Kats είπε:

@Girly σε λίγες μέρες θα μάθεις οπότε μην ψαχνεσαι και απολαύστε την ανεμελιά όσο μπορείς (ναι το ξέρω δύσκολο, κι εγώ έτσι έκανα 😅). 

Όσο αναφορά τα τεστ εγώ έκανα το step one το early. Μου έδειξε θετικό 3 μέρες πριν την περίοδο σε κύκλο 28 ημερών (Πολύ άχνη γραμμή στα 9 λεπτά). Πήγα την ίδια μέρα για χοριακη και ήταν 20. Άρα το συστήνω! 

Και η αλήθεια είναι ότι από το θετικό τεστ και μετά άρχισα να εμφανίζω ελάχιστα συμπτώματα. Κυρίως συχνοουρια και κράμπες σαν να έρχεται περίοδος. Αφού έτρεχα συνέχεια στην τουαλέτα γιατί νόμιζα ότι αδιαθετισα τελικά. Και φυσικά μπούκωμα που κρατάει ακόμα! (Είμαι 4 μηνών τώρα)

Σου εύχομαι πραγματικά αυτό το μήνα να δεις το πολυπόθητο θετικό τεστακι!

Ώρεεε 3 μέρες νωρίτερα?! Δε προλαβαίνω να παραγγείλω και να έρθουν μεθαύριο 🙄..θα μείνω με τα αχρησιμοποίητα τεστ του προηγούμενου μήνα που δεν είναι όμως τύπου early... Είναι διπλή συσκευασία οπότε το ένα θα το κάνω καμιά μέρα πριν γιατί σιγά μη κρατηθώ! 

Εγώ κορίτσια εκτός της μέσης δεν έχω τίποτα. Λιιιγο το δεξί μου στήθος όταν δε φοράω σουτιέν ένα βάρος νιώθω. Όμως επειδή στον γιο μου το στήθος δε πρήστηκε παρά μόνο λίγο πριν γεννήσω ,χαίρομαι που δεν έχει πρηστεί ήδη εδώ μέρες...κανονικά θα πρηζοταν. Τώρα τα "κορίτσια" είναι ήσυχα και ήρεμα. Επίσης ,πως ξέχασα να σας πω. Δεν έχω υγρά! Καθόλου. Ντιπ για ντιπ. Δεν είχα όμως ΟΥΤΕ στην ωορρηξία! Ούτε μετά την ωορηξια τα λευκά παχιά ούτε τώρα που κανονικά θα είχα δεν έχω. Βέβαια κρατάω επιφύλαξη γιατί είναι νωρίς ακόμη για να έχω τα προ περιόδου,αυτά τα έχω κάνα δυο μέρες πριν την περίοδο.

Άιντε να δούμε τι άλλο θα σας βγάλω σαν σύμπτωμα.. αύριο μπορεί να σας πω πως νομίζω ότι έβγαλα ούρα ,ποιος ξέρει?! Χαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...