Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Ιουλίου 2023


Recommended Posts

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Ersi85 είπε:

Γεια σου @peacock μου 🐳

Σε άλλα νέα.. αύριο γεννάω!

Μια χαρά πήγαν τα καρδιοτοκογραφήματα ως τώρα τελικά, αλλά επιμένει η γιατρός ότι δε θέλει να με αφήσει περισσότερο , λόγω διαβητο/ινσουλίνης. Κορτιζόνη τελικά δε θα μου κάνει, επειδή το μωρό κινείται και βγαίνει ζωηρό είπε. Επίσης είμαστε πάνω από 3.5 κιλά 🥳

Ένα θα σου πω.

Και 🌺🙌🌺Κάτι που δεν ήξερα είναι ότι αύριο γιορτάζει ο Άγιος Υάκινθος, που θεωρείται ο άγιος της αγάπης και του έρωτα της ορθοδοξίας.

Ελπίζω να είσαι έτοιμη ψυχολογικά για την καισαρική και να θυμάσαι να παίρνεις δύναμη κ από εμένα, που θα βρίσκομαι στην αντίστοιχη κατάσταση! Και πιο φοβιτσιάρα από εμένα δεν υπάρχει~ ❤️ 

 

Απίστευτο έτσι; Πως συγχρονιστηκαμε έτσι! Να πάνε οοοοοολα καλά κορίτσι μου και θα ευχηθώ και στις δύο μας να έχουμε γρήγορη ανάρρωση! Με το καλό να πάρεις αγκαλιά το ζουζουνι σου, να είναι υγιές και καλότυχο! 

Ανυπομονώ και φοβάμαι μαζί ❤️🥹 

Να δω πως θα κοιμηθώ σήμερα το βράδυ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Ήταν δύσκολη μέρα η χθεσινή... 

Η μπέμπα βγήκε μια χαρά 😊 2750 50 εκατοστά! Τα πνευμόνια της μια χαρά. Δεν χρειάστηκε νοσηλεία. Μόνο λίγο οξυγόνο της έδωσαν στην αρχή για να πάρει μπρος 😜

Πραγματικά η καισαρική είναι για ηρωίδες πιστεύω! 

@Ersi85 μου πιστεύω θα έχεις γεννήσει μέχρι τώρα, οπότε να σου ζήσει ο μπέμπης και καλή ανάρρωση εύχομαι!

@peacock μου καλό κουράγιο αύριο! Ούτε εγώ κοιμήθηκα το προηγούμενο βράδυ, έκλαιγα συνέχεια από το άγχος αλλά μετά πήγα ήρεμη και αποφασισμένη. Σαν διαδικασία δεν είναι κάτι. Μην φοβάσαι. Δυστυχώς η ανάρρωση είναι για μένα τουλάχιστον δύσκολη. Με το καλό να κρατήσεις στην αγκαλιά σου το μωρό σου ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Eliza Kats είπε:

Γεια σας κορίτσια! Ήταν δύσκολη μέρα η χθεσινή... 

Η μπέμπα βγήκε μια χαρά 😊 2750 50 εκατοστά! Τα πνευμόνια της μια χαρά. Δεν χρειάστηκε νοσηλεία. Μόνο λίγο οξυγόνο της έδωσαν στην αρχή για να πάρει μπρος 😜

Πραγματικά η καισαρική είναι για ηρωίδες πιστεύω! 

@Ersi85 μου πιστεύω θα έχεις γεννήσει μέχρι τώρα, οπότε να σου ζήσει ο μπέμπης και καλή ανάρρωση εύχομαι!

@peacock μου καλό κουράγιο αύριο! Ούτε εγώ κοιμήθηκα το προηγούμενο βράδυ, έκλαιγα συνέχεια από το άγχος αλλά μετά πήγα ήρεμη και αποφασισμένη. Σαν διαδικασία δεν είναι κάτι. Μην φοβάσαι. Δυστυχώς η ανάρρωση είναι για μένα τουλάχιστον δύσκολη. Με το καλό να κρατήσεις στην αγκαλιά σου το μωρό σου ❤️

Συγχαρητήρια θερμααά κοπέλα μου!

Γερή και δυνατή η μπεμπάρα σου!🌺🌺🌺🌺🌺

Να είσαι δυνατή κ εσύ να την καμαρώνεις!!

Τέλειωσε όμορφα για εσένα ετούτη η διαδρομή ❤️❤️ 

Σίγουρα η ανάρρωση από την καισαρική δεν είναι το πιο εύκολο πράγμα...

Αλλά θα αντέξουμε. Τόσα άλλα αντέξαμε.

Η μπεμπούλα σου μια χαρά από κιλά και είναι και ψηλή!! 

Αύριο γεννάω και εγώ. Αγωνία έχω, αλλά δεν έχω κλάψει (ακόμα..) ❤️ 

Συντονιστήκαμε με την @peacock και θα γεννήσουμε "παρέα".🙌🥳

Υγεία σε όλες μας και στα παιδάκια μας ❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η peacock είπε:

Απίστευτο έτσι; Πως συγχρονιστηκαμε έτσι! Να πάνε οοοοοολα καλά κορίτσι μου και θα ευχηθώ και στις δύο μας να έχουμε γρήγορη ανάρρωση! Με το καλό να πάρεις αγκαλιά το ζουζουνι σου, να είναι υγιές και καλότυχο! 

Ανυπομονώ και φοβάμαι μαζί ❤️🥹 

Να δω πως θα κοιμηθώ σήμερα το βράδυ....

Πικοκάκι έπρεπε να το φανταστώ :)

Συντονιστήκαμε στους διαβήτες και στις ινσουλίνες, συντονιστήκαμε κ στους τοκετούς 🙌🥳

Πως τα καταφέραμε έτσι, δε ξέρω! Καρμικό είναι μάλλον, δεν εξηγείται ❤️

Απόψε κάνω εισαγωγή και αύριο με το καλό θα έχουμε τα μωράκια μας τα όμορφα! 

Τώρα που σου γράφω, πακετάρουμε πράγματα στο αμάξι.

Το άγχος έχει χτυπήσει κόκκινο..... σε νιώθω σε όλα...

Απόψε η νύχτα είναι παράξενα όμορφη και παράξενα αγωνιώδης!  Κάποιες στιγμές μπορώ να το διαχειριστώ και άλλες όχι!

Δύσκολο να φανταστώ κανονικό ύπνο απόψε. Μη πιέσεις τον εαυτό σου, ο.τι κ αν γίνει.

Η αυριανή ημέρα θα μας έχει κάνει γονείς.. Πόσο απίστευτο είναι αυτό?

Θεέ μου, σε ευχαριστώ για την ευλογία, για την κάθε μία μας ξεχωριστά.

Πραγματικά μόλις τα καταφέρω, θα γράψω εδώ για το πως πήγε.

Κορίτσια σας ευχαριστώ που ήσασταν διαδικτυακά δίπλα μου τόσους μήνες.

 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Eliza Kats είπε:

Γεια σας κορίτσια! Ήταν δύσκολη μέρα η χθεσινή... 

Η μπέμπα βγήκε μια χαρά 😊 2750 50 εκατοστά! Τα πνευμόνια της μια χαρά. Δεν χρειάστηκε νοσηλεία. Μόνο λίγο οξυγόνο της έδωσαν στην αρχή για να πάρει μπρος 😜

Πραγματικά η καισαρική είναι για ηρωίδες πιστεύω! 

@Ersi85 μου πιστεύω θα έχεις γεννήσει μέχρι τώρα, οπότε να σου ζήσει ο μπέμπης και καλή ανάρρωση εύχομαι!

@peacock μου καλό κουράγιο αύριο! Ούτε εγώ κοιμήθηκα το προηγούμενο βράδυ, έκλαιγα συνέχεια από το άγχος αλλά μετά πήγα ήρεμη και αποφασισμένη. Σαν διαδικασία δεν είναι κάτι. Μην φοβάσαι. Δυστυχώς η ανάρρωση είναι για μένα τουλάχιστον δύσκολη. Με το καλό να κρατήσεις στην αγκαλιά σου το μωρό σου ❤️

Συγχαρητήρια!!!!

Γερό και καλότυχο🥰

Να το  χαίρεστε και να  σας χαίρεται!!!❤️❤️💗💗💗❣️❣️🌷🌷🌷🌹🌹

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Eliza Kats να σου ζήσει η μπεμπουλα σου! Υγεία να έχει και τύχη στη ζωή της! 

Κουράγιο και υπομονή... Όποιος λέει ότι η καισαρική είναι η εύκολη λύση απλά δε ξέρει τι του γίνεται πιστεύω! Να έχεις καλή ανάρρωση εύχομαι και σύντομα να ανακτήσεις τις δυνάμεις σου! ☺️❤️

@Ersi85 πραγματικά συγχρονιστηκαμε σε όλα 😂 διαβήτη, ινσουλίνη, τοκετό 🤣 Ήμασταν έξω με φίλους, σα μικρή γιορτή για το καλο και πριν λίγο γυρίσαμε σπίτι... Τώρα ξεκίνησα να αγχωνομαι πολύ.. 

Νιώθω τον μικρό μου να κινείται, πιάνω τη κοιλιά μου και σκέφτομαι ότι από αύριο θα τον έχω αγκαλιά.... Ακόμα και τώρα δε μπορώ να το πιστέψω. Δε νομίζω να κοιμηθώ..... Ανυπομονώ να του ψιθυρίσω στο αυτί "καλώς ήρθες!". Δεν έχω σταματήσει να κλαίω από συγκίνηση. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ersi85 α μπερδεύτηκα όπως διάβαζα τα μηνύματα. Με το καλό λοιπόν να έρθει στον κόσμο και το δικό σου το μωράκι!

Καλή δύναμη κορίτσια με τις καισαρικές! Εύχομαι να είναι κατά τα άλλα μια καλή εμπειρία σαν τη δική μου. Και φυσικά καλή ανάρρωση μετά!

Εννοείται ότι δεν μπορώ ακόμα να πιστέψω ότι αυτό το πλασματακι ήταν μέσα μου 😅 Είμαι και κοντή, δεν ξέρω πως χωρούσε 😅 Θέλω μέρες ακόμα να το συνειδητοποιήσω 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ΕλπίδαΚρ είπε:

Συγχαρητήρια!!!!

Γερό και καλότυχο🥰

Να το  χαίρεστε και να  σας χαίρεται!!!❤️❤️💗💗💗❣️❣️🌷🌷🌷🌹🌹

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι! 

Εσύ σε ποια φάση βρίσκεσαι τώρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπαίνω να γράψω τώρα γιατί δε ξέρω τι θα γίνει.... Όλο το βράδυ έχω συσπάσεις, πόνοι έντονοι όταν πετρώνει η κοιλιά μου και πόνο στη μέση, βγάζω και αίμα με βλέννα. Μίλησα με τον γιατρό μου, το παρακολουθούμε ανά πόση ώρα είναι οι συσπάσεις και θα πάω νωρίτερα στο μαιευτήριο. 

Τελικά ήταν γραφτό να γεννηθεί έτσι κι αλλιώς σήμερα το αγοράκι μου! ☺️ 

@Ersi85 τελική ευθεία και για τις δύο! 💪💪💙💙

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Μπαίνω να γράψω τώρα γιατί δε ξέρω τι θα γίνει.... Όλο το βράδυ έχω συσπάσεις, πόνοι έντονοι όταν πετρώνει η κοιλιά μου και πόνο στη μέση, βγάζω και αίμα με βλέννα. Μίλησα με τον γιατρό μου, το παρακολουθούμε ανά πόση ώρα είναι οι συσπάσεις και θα πάω νωρίτερα στο μαιευτήριο. 

Τελικά ήταν γραφτό να γεννηθεί έτσι κι αλλιώς σήμερα το αγοράκι μου! ☺️ 

@Ersi85 τελική ευθεία και για τις δύο! 💪💪💙💙

 

Κοριτσάκι μου είμαι και εγώ μέσα στο μαιευτήριο! Μη φοβάσαι, ίσως να είναι πόνοι τοκετού, που είναι τελείως φυσιολογικό.

Ακόμα κ έτσι να είναι, μπορούν ακόμα να σου κάνουν καισαρική. Έχω την σκέψη μήπως σου προκλήθηκε τοκετός από το άγχος της αναμονής! 

Εμένα με ξυπνάνε όλη νύχτα, με έχουν συνδεδεμένη με τον καρδιοτοκογράφο από τις 11.30 το βράδυ συνεχόμενα!! Και μου έχουν βάλει πεταλούδα κ 2 όρους στο χέρι. Έναν κανονικό κ έναν με γλυκόζη! Κάθε 1 ώρα με βάζουν να μετράω το σάκχαρο, το οποίο το είναι χαμηλό κ δε το θέλουν. Προσπαθούν να μου το ανεβάσουν. Σε λίγες ώρες έχω καισαρική..... φοβάμαι, αλλά πλέον δεν υπάρχει γυρισμός!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η peacock είπε:

Μπαίνω να γράψω τώρα γιατί δε ξέρω τι θα γίνει.... Όλο το βράδυ έχω συσπάσεις, πόνοι έντονοι όταν πετρώνει η κοιλιά μου και πόνο στη μέση, βγάζω και αίμα με βλέννα. Μίλησα με τον γιατρό μου, το παρακολουθούμε ανά πόση ώρα είναι οι συσπάσεις και θα πάω νωρίτερα στο μαιευτήριο. 

Τελικά ήταν γραφτό να γεννηθεί έτσι κι αλλιώς σήμερα το αγοράκι μου! ☺️ 

@Ersi85 τελική ευθεία και για τις δύο! 💪💪💙💙

 

Λογικά ξεκίνησε ο τοκετός σου κορίτσι! 

Όταν συνέλθεις πες μας πως γεννησες τελικά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ersi85 είπε:

Κοριτσάκι μου είμαι και εγώ μέσα στο μαιευτήριο! Μη φοβάσαι, ίσως να είναι πόνοι τοκετού, που είναι τελείως φυσιολογικό.

Ακόμα κ έτσι να είναι, μπορούν ακόμα να σου κάνουν καισαρική. Έχω την σκέψη μήπως σου προκλήθηκε τοκετός από το άγχος της αναμονής! 

Εμένα με ξυπνάνε όλη νύχτα, με έχουν συνδεδεμένη με τον καρδιοτοκογράφο από τις 11.30 το βράδυ συνεχόμενα!! Και μου έχουν βάλει πεταλούδα κ 2 όρους στο χέρι. Έναν κανονικό κ έναν με γλυκόζη! Κάθε 1 ώρα με βάζουν να μετράω το σάκχαρο, το οποίο το είναι χαμηλό κ δε το θέλουν. Προσπαθούν να μου το ανεβάσουν. Σε λίγες ώρες έχω καισαρική..... φοβάμαι, αλλά πλέον δεν υπάρχει γυρισμός!

Φαντάζομαι θα είσαι ήδη στην διαδικασία της καισαρικής! Η σκέψη μου είναι μαζί σου ❤️ και με την @peacock φυσικά. Καλώς να δεχτείτε τα μωράκια σας ❤️😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η peacock είπε:

Μπαίνω να γράψω τώρα γιατί δε ξέρω τι θα γίνει.... Όλο το βράδυ έχω συσπάσεις, πόνοι έντονοι όταν πετρώνει η κοιλιά μου και πόνο στη μέση, βγάζω και αίμα με βλέννα. Μίλησα με τον γιατρό μου, το παρακολουθούμε ανά πόση ώρα είναι οι συσπάσεις και θα πάω νωρίτερα στο μαιευτήριο. 

Τελικά ήταν γραφτό να γεννηθεί έτσι κι αλλιώς σήμερα το αγοράκι μου! ☺️ 

@Ersi85 τελική ευθεία και για τις δύο! 💪💪💙💙

 

Ερε και να γεννήσεις φυσιολογικά.. αναμένουμε τα νέα σας . Αν έχεις αυτα το πολύ σε 3 μέρες θα έχει γεννηθεί το μωρο. Αχ πόσο ήθελα να το ζήσω και εγώ αυτό χαχαχα μαζόχα παιδί μου ήθελα να χω αυτό το άγχος. Εμένα ήταν τόσο ήρεμο το ωραδυ πριν γεννήσω που θα έλεγα βαρετό χαχαχαχ  ήθελα αυτό μωρε το τι θα γίνει κτλ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Ερε και να γεννήσεις φυσιολογικά.. αναμένουμε τα νέα σας . Αν έχεις αυτα το πολύ σε 3 μέρες θα έχει γεννηθεί το μωρο. Αχ πόσο ήθελα να το ζήσω και εγώ αυτό χαχαχα μαζόχα παιδί μου ήθελα να χω αυτό το άγχος. Εμένα ήταν τόσο ήρεμο το ωραδυ πριν γεννήσω που θα έλεγα βαρετό χαχαχαχ  ήθελα αυτό μωρε το τι θα γίνει κτλ

Χαχα κι εγώ για φυσιολογικό την κόβω. Αν την άφησε ο γιατρός 😅 Πολύ αγωνία έχω μέχρι να γράψει η φίλη 😅

Κι εσύ με καισαρική γεννησες κορίτσι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Eliza Kats είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι! 

Εσύ σε ποια φάση βρίσκεσαι τώρα;

38+4,κανένα συμπτώμα ενώ έχω  διαστολή από την προηγούμενη Πέμπτη ούτε καν πετρωνει η κοιλιά μου όσο πριν.Περπατάω,ανεβαίνω, κατεβαίνω 3 όροφους σκάλες και ΤΊΠΟΤΑ!Μάλλον η μπέμπα  μου βολεύτηκε εκεί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Eliza Kats είπε:

Χαχα κι εγώ για φυσιολογικό την κόβω. Αν την άφησε ο γιατρός 😅 Πολύ αγωνία έχω μέχρι να γράψει η φίλη 😅

Κι εσύ με καισαρική γεννησες κορίτσι;

Ναι δυστυχώς και το δεύτερο με καισαρική ενώ το ήθελα τόσο πολύ για φυσιολογικό . Το πρώτο το γεννησα με καισαρική γτ ανέβασα πίεση , πρωτεΐνη στα ούρα και πέσανε τα αιμοπετάλια μου. Το δεύτερο το γεννησα 4690γρ είχα διαβητη κυησης και το ανακάλυψα αργά 😕 με αποτέλεσμα να μεγαλώνει πολύ το μωράκι μου.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια όλα καλά! Γέννησα ένα αγοράκι 3.020 γρ. !!! Είναι κούκλος! 

Γέννησα με καισαρική όπως είχαμε προγραμματίσει... Ήταν εντολή των αιματολογων έτσι κι αλλιώς. Είχε ξεκινήσει ο τοκετός όμως ήδη σε μένα, είχα συσπάσεις 100αρες στον καρδιοτοκογραφο οπότε έζησα για λίγες ώρες πως είναι οι πόνοι του φυσιολογικού. 

Δυσκολευομαστε αρκετά με τον θηλασμό και οι δύο... Είναι και από τα μωράκια που γενικά δεν τρώνε... Αλλά θα το βρούμε 💪💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/7/2023 at 5:12 ΜΜ, ο/η ΕλπίδαΚρ είπε:

38+4,κανένα συμπτώμα ενώ έχω  διαστολή από την προηγούμενη Πέμπτη ούτε καν πετρωνει η κοιλιά μου όσο πριν.Περπατάω,ανεβαίνω, κατεβαίνω 3 όροφους σκάλες και ΤΊΠΟΤΑ!Μάλλον η μπέμπα  μου βολεύτηκε εκεί!

Αφού έχεις και διαστολή δεν νομίζω να αργήσει ο τοκετός! Πόσο διαστολή έχεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η peacock είπε:

Κορίτσια όλα καλά! Γέννησα ένα αγοράκι 3.020 γρ. !!! Είναι κούκλος! 

Γέννησα με καισαρική όπως είχαμε προγραμματίσει... Ήταν εντολή των αιματολογων έτσι κι αλλιώς. Είχε ξεκινήσει ο τοκετός όμως ήδη σε μένα, είχα συσπάσεις 100αρες στον καρδιοτοκογραφο οπότε έζησα για λίγες ώρες πως είναι οι πόνοι του φυσιολογικού. 

Δυσκολευομαστε αρκετά με τον θηλασμό και οι δύο... Είναι και από τα μωράκια που γενικά δεν τρώνε... Αλλά θα το βρούμε 💪💙

Να σας ζήσει κορίτσι! Γερός και καλότυχος να είναι ο μπέμπης!

Δύσκολος ο θηλασμός, ειδικά με την καισαρική θα πω, γιατί δεν έχεις τόσες αντοχές στην αρχή ούτε τη δύναμη να θηλάζεις πολύ ώρα ή σε διάφορες στάσεις 😕 Κουράγιο!

Εγώ έχω μια θηλή επίπεδη και η άλλη είναι κοντή και δεν έπιανε με τίποτα η μικρή. Έδωσα λίγο ξένο στη μικρή τις πρώτες 2 μέρες και έχω ρίξει κλάμα. Αλλά τελικά με ψευδοθηλες θηλάζω μια χαρά! Κατέβηκε και το γάλα και έχω απίστευτη ποσότητα! Αφού νοίκιασα θηλαστρο να βγάζω λίγο γιατί δεν το αδειάζει το στήθος η μπέμπα και φοβάμαι για μαστίτιδα.

Οπότε κουράγιο μανούλα! Μέρα με τη μέρα θα είναι καλύτερα 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Ναι δυστυχώς και το δεύτερο με καισαρική ενώ το ήθελα τόσο πολύ για φυσιολογικό . Το πρώτο το γεννησα με καισαρική γτ ανέβασα πίεση , πρωτεΐνη στα ούρα και πέσανε τα αιμοπετάλια μου. Το δεύτερο το γεννησα 4690γρ είχα διαβητη κυησης και το ανακάλυψα αργά 😕 με αποτέλεσμα να μεγαλώνει πολύ το μωράκι μου.  

Καταρχάς να σου ζήσουν τα ζουζούνια! Καλέ πολύ μεγάλο μωρό το 2ο! Ποπο μπεμπακι ολόκληρο! 

Είσαι ηρωίδα με 2 καισαρικές. Εγώ μετά από αυτό που πέρασα θα το ξανασκεφτώ για 2ο 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α να πω στις μανουλες και μέλλουσες μανουλες για μια φοβερή εφαρμογή. Baby tracker λέγεται, όπου μεταξύ άλλων σημειώνεις εύκολα πόση ώρα τρώει το μωρό, πόση ώρα κοιμάται και τις κενώσεις! 

Εμένα με βοηθάει πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eliza Kats είπε:

Αφού έχεις και διαστολή δεν νομίζω να αργήσει ο τοκετός! Πόσο διαστολή έχεις;

Πήγα  στο γιατρό  σήμερα έχω  2εκ.Μου ειπε να ξαναπάω την Πέμπτη  οπότε  όντως δεν αργούμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η peacock είπε:

Κορίτσια όλα καλά! Γέννησα ένα αγοράκι 3.020 γρ. !!! Είναι κούκλος! 

Γέννησα με καισαρική όπως είχαμε προγραμματίσει... Ήταν εντολή των αιματολογων έτσι κι αλλιώς. Είχε ξεκινήσει ο τοκετός όμως ήδη σε μένα, είχα συσπάσεις 100αρες στον καρδιοτοκογραφο οπότε έζησα για λίγες ώρες πως είναι οι πόνοι του φυσιολογικού. 

Δυσκολευομαστε αρκετά με τον θηλασμό και οι δύο... Είναι και από τα μωράκια που γενικά δεν τρώνε... Αλλά θα το βρούμε 💪💙

Συγχαρητήρια! ❤️

Να σας ζήσει, ότι  καλύτερο εύχομαι  για το κουκλάκι σου! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας ζήσουν τα μωράκια σας κορίτσια μου! Γερά και τυχερά να είναι! Να χαίρεστε τις όμορφες οικογένειες σας ❤️ 😘 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η ΕλπίδαΚρ είπε:

Πήγα  στο γιατρό  σήμερα έχω  2εκ.Μου ειπε να ξαναπάω την Πέμπτη  οπότε  όντως δεν αργούμε!!

Τέλεια! Στέλνε νέα σου! Αγωνιούμε μαζί σου ❤️😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
    • @Elenaki12 λογικο ρε αγαπη να σπαζεσαι. Εμείς δουλευουμε βαρδιες κ μερικες φορες πεφτει να φευγει ο ενας για δουλειά πριν να γυρισει ο αλλος. Αστα. Με το καλο ο γαμος σας! Να σας πανε ολα τελεια!
    • Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια ! Δεν εύχομαι τίποτα άλλο από εκείνη τη μετά, να είμαστε καλά κ να έρθουν όλα όπως τα ονειρευόμαστε ! Με προτεραιότητα το μωράκι μας .. δυστυχώς το είδος της δουλειάς μου δεν μου επιτρέπει τέτοιες κινήσεις εύκολα, αλλά δεν ήθελα να χάσω κ αυτόν τον μήνα χωρίς λόγο! Κάνω τόσες θυσίες(καλή διατροφή, τεστ, συχνες επαφεσ Ακόμα κ πτώμα ) να το χάσω μόνο κ μόνο για τη δουλειά ;!;! Αν είναι να χαθεί ο μήνας να χαθεί από άλλες αιτίες όχι μόνο γιατί έχουμε κωλοδουλεια… συγγνώμη για αυτά που λέω αλλά με είχε πιάσει το παράπονο όταν είδα την κατακόκκινη γραμμή το μεσημέρι στο τεστ ωορρηξίας που πάλι έτυχε σε μέρα που δούλευα ..
    • Άντε μπράβο συγχαρητήρια κορίτσι μου με το καλό ο γάμος πάντα ευτυχισμένοι να είστε, αγαπημένοι και να έρθει το μωρακι σας να ολοκληρώσει την ευτυχία σας 🥰 καλα εκανες και έφυγες από την δουλειά δεν είναι να χάνονται τέτοιες μερες μακάρι να μπορέσετε και αύριο και μεθαύριο να έχετε μπόλικες επαφες 😊
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...