Μετάβαση σε περιεχόμενο

Λέτε;;;;


Amp92

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια! Παρακολουθώ εδώ και λίγες ημέρες το φόρουμ και βλέπω πολύ ενδιαφέροντα πράγματα. Έχει κανένα 3 μηνο που κι εμείς ξεκινήσαμε προσπάθειες ... Αλλά είμαστε σε απόσταση λόγω επαγγέλματος και είναι λίγο περίεργα τα πράγματα. Περίμενα χθες περίοδο αλλά δεν... Είχα χάσει λίγο τις ημέρες γιατί με τις επαφές άλλαξε ο κύκλος. Ενώ είχα 28 ημέρες, μια μου ήρθε στις 32 και την περασμένη στις 25. Τώρα ειμαι στην 29 και τίποτα. Είχα Τετάρτη προς Πέμπτη ξημερώματα πόνους περιόδου, ήπιους. Πέμπτη τίποτα. Παρασκευή μεσημέρι πάλι έτρεχα γιατί νόμιζα μου ήρθε. Κι από τότε τίποτα. Λέτε να έγινε το θαύμα;; Αύριο λέω να επιχειρήσω ένα τεστ.. επίσης σήμερα το πρωί είχα 37.1 αλλά δεν εδώ ξαναπαρακολουθησει Αλλη θερμοκρασία. Ευχαριστώ για τον χρόνο σας ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Amp92 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Παρακολουθώ εδώ και λίγες ημέρες το φόρουμ και βλέπω πολύ ενδιαφέροντα πράγματα. Έχει κανένα 3 μηνο που κι εμείς ξεκινήσαμε προσπάθειες ... Αλλά είμαστε σε απόσταση λόγω επαγγέλματος και είναι λίγο περίεργα τα πράγματα. Περίμενα χθες περίοδο αλλά δεν... Είχα χάσει λίγο τις ημέρες γιατί με τις επαφές άλλαξε ο κύκλος. Ενώ είχα 28 ημέρες, μια μου ήρθε στις 32 και την περασμένη στις 25. Τώρα ειμαι στην 29 και τίποτα. Είχα Τετάρτη προς Πέμπτη ξημερώματα πόνους περιόδου, ήπιους. Πέμπτη τίποτα. Παρασκευή μεσημέρι πάλι έτρεχα γιατί νόμιζα μου ήρθε. Κι από τότε τίποτα. Λέτε να έγινε το θαύμα;; Αύριο λέω να επιχειρήσω ένα τεστ.. επίσης σήμερα το πρωί είχα 37.1 αλλά δεν εδώ ξαναπαρακολουθησει Αλλη θερμοκρασία. Ευχαριστώ για τον χρόνο σας ! 

Γιατί όχι? Εύχομαι να έχεις θετικό τεστ αύριο! Αναμένουμε νέα σου!😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Amp92 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Παρακολουθώ εδώ και λίγες ημέρες το φόρουμ και βλέπω πολύ ενδιαφέροντα πράγματα. Έχει κανένα 3 μηνο που κι εμείς ξεκινήσαμε προσπάθειες ... Αλλά είμαστε σε απόσταση λόγω επαγγέλματος και είναι λίγο περίεργα τα πράγματα. Περίμενα χθες περίοδο αλλά δεν... Είχα χάσει λίγο τις ημέρες γιατί με τις επαφές άλλαξε ο κύκλος. Ενώ είχα 28 ημέρες, μια μου ήρθε στις 32 και την περασμένη στις 25. Τώρα ειμαι στην 29 και τίποτα. Είχα Τετάρτη προς Πέμπτη ξημερώματα πόνους περιόδου, ήπιους. Πέμπτη τίποτα. Παρασκευή μεσημέρι πάλι έτρεχα γιατί νόμιζα μου ήρθε. Κι από τότε τίποτα. Λέτε να έγινε το θαύμα;; Αύριο λέω να επιχειρήσω ένα τεστ.. επίσης σήμερα το πρωί είχα 37.1 αλλά δεν εδώ ξαναπαρακολουθησει Αλλη θερμοκρασία. Ευχαριστώ για τον χρόνο σας ! 

εύχομαι καλά και θετικά αποτελέσματα! 😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η blue rain είπε:

Γιατί όχι? Εύχομαι να έχεις θετικό τεστ αύριο! Αναμένουμε νέα σου!😊

Με προβληματίζουν οι πόνοι και το αρκετά ευαίσθητο/ πρησμένο στήθος. Δηλαδή συμπτώματα περιοδου. Που λέω "θα έρθει, δεν μπορεί!".... Είχε καμία τέτοια εμπειρία κ ήταν αίσια η έκβαση; Ευχαριστώ! Θα ενημερώσω εκτός αν έχω άλλη εξέλιξη 😐

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Amp92 είπε:

Με προβληματίζουν οι πόνοι και το αρκετά ευαίσθητο/ πρησμένο στήθος. Δηλαδή συμπτώματα περιοδου. Που λέω "θα έρθει, δεν μπορεί!".... Είχε καμία τέτοια εμπειρία κ ήταν αίσια η έκβαση; Ευχαριστώ! Θα ενημερώσω εκτός αν έχω άλλη εξέλιξη 😐

Καλημέρα κορίτσι μου. Στην 1η εγκυμοσύνη της αδελφής μου πονούσε η κοιλιά της λες και θα της έρχονται περίοδο που βαρέθηκε να τρέχει στην τουαλέτα όλη την ώρα κ φορούσε σερβιετα χωρίς να έχει περίοδο. Σου λέει από το να τρέχω συνέχεια τουαλέτα ας το φοράω καλύτερα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Amp92 είπε:

Με προβληματίζουν οι πόνοι και το αρκετά ευαίσθητο/ πρησμένο στήθος. Δηλαδή συμπτώματα περιοδου. Που λέω "θα έρθει, δεν μπορεί!".... Είχε καμία τέτοια εμπειρία κ ήταν αίσια η έκβαση; Ευχαριστώ! Θα ενημερώσω εκτός αν έχω άλλη εξέλιξη 😐

Τα συμπτώματα περιόδου και εγκυμοσύνης τόσο αρχή (συνήθως λίγο πριν και λίγο μετά το θετικό τεστ) είναι ίδια. Οι περισσότερες πιστεύαμε ότι θα μας έρθει περίοδος από στιγμή σε στιγμή! Επιπλέον, είναι συνηθισμένο και το να έχεις λίγο αυξημένη θερμοκρασία (εγώ είχα κάνει και τεστ covid πριν της εγκυμοσύνης γιατί ένιωθα περίεργα και είχα εκεί λίγο πάνω από 37). Κάνε ένα τεστακι να δεις πώς θα πάει. Και αρνητικό να είναι πάλι περιμένεις λίγες μέρες και ξανακάνεις αν δε σου έρθει, γιατί μπορεί να είναι και καθυστερημένη σύλληψη αφού δεν έχεις σταθερό κύκλο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η MyNa είπε:

Τα συμπτώματα περιόδου και εγκυμοσύνης τόσο αρχή (συνήθως λίγο πριν και λίγο μετά το θετικό τεστ) είναι ίδια. Οι περισσότερες πιστεύαμε ότι θα μας έρθει περίοδος από στιγμή σε στιγμή! Επιπλέον, είναι συνηθισμένο και το να έχεις λίγο αυξημένη θερμοκρασία (εγώ είχα κάνει και τεστ covid πριν της εγκυμοσύνης γιατί ένιωθα περίεργα και είχα εκεί λίγο πάνω από 37). Κάνε ένα τεστακι να δεις πώς θα πάει. Και αρνητικό να είναι πάλι περιμένεις λίγες μέρες και ξανακάνεις αν δε σου έρθει, γιατί μπορεί να είναι και καθυστερημένη σύλληψη αφού δεν έχεις σταθερό κύκλο. 

Κορίτσια έκανα δύο και βγήκαν αμέσως αμέσως !!! Θετικά! Κ το άλλο και με τον δείκτη συλληψης. Με έπιασε ένα άγχος τώρα δεν ξέρω τι να κάνω 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Amp92 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Παρακολουθώ εδώ και λίγες ημέρες το φόρουμ και βλέπω πολύ ενδιαφέροντα πράγματα. Έχει κανένα 3 μηνο που κι εμείς ξεκινήσαμε προσπάθειες ... Αλλά είμαστε σε απόσταση λόγω επαγγέλματος και είναι λίγο περίεργα τα πράγματα. Περίμενα χθες περίοδο αλλά δεν... Είχα χάσει λίγο τις ημέρες γιατί με τις επαφές άλλαξε ο κύκλος. Ενώ είχα 28 ημέρες, μια μου ήρθε στις 32 και την περασμένη στις 25. Τώρα ειμαι στην 29 και τίποτα. Είχα Τετάρτη προς Πέμπτη ξημερώματα πόνους περιόδου, ήπιους. Πέμπτη τίποτα. Παρασκευή μεσημέρι πάλι έτρεχα γιατί νόμιζα μου ήρθε. Κι από τότε τίποτα. Λέτε να έγινε το θαύμα;; Αύριο λέω να επιχειρήσω ένα τεστ.. επίσης σήμερα το πρωί είχα 37.1 αλλά δεν εδώ ξαναπαρακολουθησει Αλλη θερμοκρασία. Ευχαριστώ για τον χρόνο σας ! 

Καλημέρα κ εγώ έχω πλέον περίεργο κύκλο απο 26 έως 31 μέρες.. εγώ πιθανόν να περιμένω στις 23 κ έχω ήδη πόνους.. Εγώ θα περίμενα λίγο μέχρι τις 32 μέρες για σίγουρα αλλά εάν δεν μπορείς να περιμένεις κάντο κ εύχομαι θετικό αποτέλεσμα!!! Περιμένουμε νέα σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπεεερα !! Και φυσικά λέμε!!! Στη πρώτη εγκυμοσύνη μου τα μοναδικά σύμπτωμα που είχα στην αρχή ήταν απλά πολύ πρησμένο στήθος, και φυσικά ενοχλήσεις κάτω λες και έχει έρθει όχι θα έρθει 🤣 

Καλά αποτελέσματα εύχομαι θετικό ❤️✌️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Christine_ είπε:

Καλησπεεερα !! Και φυσικά λέμε!!! Στη πρώτη εγκυμοσύνη μου τα μοναδικά σύμπτωμα που είχα στην αρχή ήταν απλά πολύ πρησμένο στήθος, και φυσικά ενοχλήσεις κάτω λες και έχει έρθει όχι θα έρθει 🤣 

Καλά αποτελέσματα εύχομαι θετικό ❤️✌️

Nαιιιιι θετικά και τα δύο 😍😍δεν ξέρω πόσο ευτυχισμένη μπορεί να είμαι!μακάρι να εξελιχθούν όλα όμορφα 😍😍με το καλό σε όλες όσες το λαχταρούμε !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Amp92 είπε:

Nαιιιιι θετικά και τα δύο 😍😍δεν ξέρω πόσο ευτυχισμένη μπορεί να είμαι!μακάρι να εξελιχθούν όλα όμορφα 😍😍με το καλό σε όλες όσες το λαχταρούμε !!

Αααα πόσο χαίρομαι για σένα, @Amp92 ! ❤️ Με το καλό κορίτσι μου, να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη! Στείλε μας ενέργεια και τη μπεμπουλινοσκονη σου! Χεχε!🙏😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η blue rain είπε:

Αααα πόσο χαίρομαι για σένα, @Amp92 ! ❤️ Με το καλό κορίτσι μου, να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη! Στείλε μας ενέργεια και τη μπεμπουλινοσκονη σου! Χεχε!🙏😊

Σας στέλνω μέσα από την καρδιά μου και την μικρή καρδούλα που περιμένω πώς και πώς να ακούσω μέσα μου να έχετε όσο πιο σύντομα τέτοια νέα! Ο θεός να μας βοηθήσει όλες :) ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Amp92 είπε:

Κορίτσια έκανα δύο και βγήκαν αμέσως αμέσως !!! Θετικά! Κ το άλλο και με τον δείκτη συλληψης. Με έπιασε ένα άγχος τώρα δεν ξέρω τι να κάνω 😂

Συγχαρητήρια! 💕 🥳 Μίλησες με το γιατρό σου; παίρνεις φυλλικό; αυτές είναι οι πρώτες κινήσεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η MyNa είπε:

Συγχαρητήρια! 💕 🥳 Μίλησες με το γιατρό σου; παίρνεις φυλλικό; αυτές είναι οι πρώτες κινήσεις 

Φυλλικό έπαιρνα από πριν γιατί μου είχαν πει ότι είναι καλό κι από πριν να το παίρνεις οπότε το συνεχίζω , μίλησα, πήγα και για μια πρώτη χοριακή αν και είναι αρκετά νωρίς θα πάω και για μερικές ακόμη .. 😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Amp92 είπε:

Φυλλικό έπαιρνα από πριν γιατί μου είχαν πει ότι είναι καλό κι από πριν να το παίρνεις οπότε το συνεχίζω , μίλησα, πήγα και για μια πρώτη χοριακή αν και είναι αρκετά νωρίς θα πάω και για μερικές ακόμη .. 😋

Τέλεια! Ναι το φυλλικό είναι καλύτερα να το αρχίζεις όταν αρχίζεις προσπάθειες. Πόσο ήταν η πρώτη χοριακη; με το καλό όλα και να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Amp92 είπε:

Nαιιιιι θετικά και τα δύο 😍😍δεν ξέρω πόσο ευτυχισμένη μπορεί να είμαι!μακάρι να εξελιχθούν όλα όμορφα 😍😍με το καλό σε όλες όσες το λαχταρούμε !!

Συγχαρητήρια κορίτσι μου , με το καλό οοοοολα!! ❤️❤️❤️ 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/12/2022 at 10:17 ΠΜ, ο/η Amp92 είπε:

Κορίτσια έκανα δύο και βγήκαν αμέσως αμέσως !!! Θετικά! Κ το άλλο και με τον δείκτη συλληψης. Με έπιασε ένα άγχος τώρα δεν ξέρω τι να κάνω 😂

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!!! Με το καλό να πάνε όλα!!! Να το χαρείς κ να μην έχεις άγχος!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η MyNa είπε:

Τέλεια! Ναι το φυλλικό είναι καλύτερα να το αρχίζεις όταν αρχίζεις προσπάθειες. Πόσο ήταν η πρώτη χοριακη; με το καλό όλα και να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη! 

Δεν ήταν υψηλή . 153 αλλά έτσι την περίμενε η γιατρός μου καθώς ήμουν μόνο στην 2-3 μέρες καθυστερηση. Ελπίζω σιγά σιγά να αυξηθεί. Έχεις παρόμοια εμπειρία να μου πεις πόσο ήταν; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Amp92 είπε:

Δεν ήταν υψηλή . 153 αλλά έτσι την περίμενε η γιατρός μου καθώς ήμουν μόνο στην 2-3 μέρες καθυστερηση. Ελπίζω σιγά σιγά να αυξηθεί. Έχεις παρόμοια εμπειρία να μου πεις πόσο ήταν; 

Μία χαρά είναι το 153. Εγω προσωπικά αντίστοιχη πρώτη χοριακη αλλά λίγο νωρίτερα από εσένα όμως είχα γενικά πολύ μεγάλη αύξηση σε επίπεδο που μου έκαναν αστειάκια για δίδυμα μέχρι τον υπέρηχο. Στο δεύτερο υπέρηχο ο γιατρός μου είπε ακόμα ένα βλέπω 😂 Σημασία δεν έχει η πρώτη χοριακη εκτός από το να επιβεβαιώσει εγκυμοσύνη όμως. Η αύξηση παίζει ρόλο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Μία χαρά είναι το 153. Εγω προσωπικά αντίστοιχη πρώτη χοριακη αλλά λίγο νωρίτερα από εσένα όμως είχα γενικά πολύ μεγάλη αύξηση σε επίπεδο που μου έκαναν αστειάκια για δίδυμα μέχρι τον υπέρηχο. Στο δεύτερο υπέρηχο ο γιατρός μου είπε ακόμα ένα βλέπω 😂 Σημασία δεν έχει η πρώτη χοριακη εκτός από το να επιβεβαιώσει εγκυμοσύνη όμως. Η αύξηση παίζει ρόλο. 

Το ελπίζω να έχω αύξηση και να πάνε όλα καλά ! Θα ξαναπάω την Πέμπτη με το καλό. Κι ελπίζω να έχει ανέβει ! Σε ευχαριστώ πολύ ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Amp92 είπε:

Δεν ήταν υψηλή . 153 αλλά έτσι την περίμενε η γιατρός μου καθώς ήμουν μόνο στην 2-3 μέρες καθυστερηση. Ελπίζω σιγά σιγά να αυξηθεί. Έχεις παρόμοια εμπειρία να μου πεις πόσο ήταν; 

Βρε συ τι δεν ήταν υψηλή; ; τέλεια είναι.  2 μέρες πριν την ακατανομαστη η χοριακή μου ήταν 82 και τώρα είμαι στην 20 εβδ. 

Συγχαρητήρια με το καλό και για τον υπερηχο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Βρε συ τι δεν ήταν υψηλή; ; τέλεια είναι.  2 μέρες πριν την ακατανομαστη η χοριακή μου ήταν 82 και τώρα είμαι στην 20 εβδ. 

Συγχαρητήρια με το καλό και για τον υπερηχο. 

Δεν ήταν υψηλή μάλλον για να φανεί κάτι ακόμη στον υπέρηχο . Θα πάω την Πέμπτη ξανά για χοριακή και από βδομαδα ελπίζω να έχει αυξηθεί τόσο ώστε να πάω στον γιατρό ! Χίλια ευχαριστώ!!! Με το καλό και σε σένα :)Έχω μια όμορφη αγωνία για όλα όσα θα έρθουν... Ελπίζω να πάνε όλα καλά και για μας και για όσες είναι στην ίδια θέση ή θέλουν να έρθουν :) για εμένα το θαύμα των Χριστουγέννων έγινε ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Amp92 είπε:

Δεν ήταν υψηλή μάλλον για να φανεί κάτι ακόμη στον υπέρηχο . Θα πάω την Πέμπτη ξανά για χοριακή και από βδομαδα ελπίζω να έχει αυξηθεί τόσο ώστε να πάω στον γιατρό ! Χίλια ευχαριστώ!!! Με το καλό και σε σένα :)Έχω μια όμορφη αγωνία για όλα όσα θα έρθουν... Ελπίζω να πάνε όλα καλά και για μας και για όσες είναι στην ίδια θέση ή θέλουν να έρθουν :) για εμένα το θαύμα των Χριστουγέννων έγινε ❤️

Ναι πάνω από 1500 θέλει για να φανεί κάτι.  Προσωπικά έκανα μια χοριακή έδειξε 82 και μετά από 2 εβδομάδες πήγα για τον υπερηχο που είδαμε έμβρυο και καρδούλα.  Γενικά η γιατρός μου θέλει έτσι να μη με βάζει σε άγχος (ξέρει και πόσο τρελή ειμαι) με το καλό καλές γιορτές:-) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Amp92 είπε:

Δεν ήταν υψηλή μάλλον για να φανεί κάτι ακόμη στον υπέρηχο . Θα πάω την Πέμπτη ξανά για χοριακή και από βδομαδα ελπίζω να έχει αυξηθεί τόσο ώστε να πάω στον γιατρό ! Χίλια ευχαριστώ!!! Με το καλό και σε σένα :)Έχω μια όμορφη αγωνία για όλα όσα θα έρθουν... Ελπίζω να πάνε όλα καλά και για μας και για όσες είναι στην ίδια θέση ή θέλουν να έρθουν :) για εμένα το θαύμα των Χριστουγέννων έγινε ❤️

Ε καλά δεν το συζητώ! Για υπέρηχο θες να περάσουν πολλες μέρες μετά την καθυστέρηση και πάλι συνήθως αυτό που βλέπεις είναι απλά σάκος και εμβρυικα στοιχεία για να επιβεβαιώσουν ενδομητρια κύηση. Αναλογα το γιατρό μπορεί να σε αφήσει να κάνεις και όταν θα περιμένει να δει όντως έμβρυο και καρδούλα! @Παρασκευαιδουκι εμένα ο γιατρός δε ζήτησε καν πρώτη χοριακή. Τον πήρα αφού την είχα κάνει και μου έκλεισε ραντεβού. Δεν άντεχα και πήγα μονη μου να κάνω δεύτερη. Αγχώθηκα από τη μεγάλη αύξηση και τον πήρα και μου λέει επειδή μόνο άγχος προκαλεί όλο αυτό με τις χοριακες, γι αυτό σου είπα απευθείας υπέρηχο. Εκεί μου λέει κιόλας εσύ τώρα γιατί αγχώθηκες; μήπως είναι δίδυμα; 😂 αγχωνομαστε αν δεν ανάβει, αγχωνομαστε αν ανέβει, δε μας πιάνουν πουθενά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Ε καλά δεν το συζητώ! Για υπέρηχο θες να περάσουν πολλες μέρες μετά την καθυστέρηση και πάλι συνήθως αυτό που βλέπεις είναι απλά σάκος και εμβρυικα στοιχεία για να επιβεβαιώσουν ενδομητρια κύηση. Αναλογα το γιατρό μπορεί να σε αφήσει να κάνεις και όταν θα περιμένει να δει όντως έμβρυο και καρδούλα! @Παρασκευαιδουκι εμένα ο γιατρός δε ζήτησε καν πρώτη χοριακή. Τον πήρα αφού την είχα κάνει και μου έκλεισε ραντεβού. Δεν άντεχα και πήγα μονη μου να κάνω δεύτερη. Αγχώθηκα από τη μεγάλη αύξηση και τον πήρα και μου λέει επειδή μόνο άγχος προκαλεί όλο αυτό με τις χοριακες, γι αυτό σου είπα απευθείας υπέρηχο. Εκεί μου λέει κιόλας εσύ τώρα γιατί αγχώθηκες; μήπως είναι δίδυμα; 😂 αγχωνομαστε αν δεν ανάβει, αγχωνομαστε αν ανέβει, δε μας πιάνουν πουθενά 

Στο πρώτο μου παιδάκι ούτε χοριακή  τεστ έκανα στο σπίτι την πήρα τηλέφωνο μου είπε έλα σε 2 εβδομάδες όπου πάλι είχαμε δει καρδούλα και έμβρυο. 

Φέτος μου έκανε χοριακή γιατί περσυ ήμουν από εξωσωματική και παλινδρόμησε οπότε ήξερε ότι θα έσκαγα :-) . Στην αρχή φαίνεται βουνό αλλά πραγματικά είναι πολύ καλύτερο από όλο αυτό το άγχος με τα νούμερα κτλ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια καλησπέρα. Χάθηκα γιατί από την Κυριακή είμαστε στο χωριο του άντρα μου, στα πεθερικά, και έχουμε γονατίσει. Δυστυχώς δεν έχουμε την παραμικρή βοήθεια με την μπεμπα,την παραμικρή όμως παρόλο που ανακοινώσαμε την εγκυμοσύνη μου. Τελοσπαντων.... Σε άλλα νέα αυτήν την εβδομάδα τα συμπτώματα μου υποχώρησαν πλήρως, δεν είχα και πολλά εξάλλου. Είμαι 11+3 και την Τρίτη έχω αυχενική. Εννοείται έχω πανικοβληθεί, πιστεύω θα πάω για αυχενική και η καρδούλα θα έχει σταματήσει..... Δεν νιώθω απολύτως τίποτα, ούτε έστω μια αναγουλα να ησυχάσω κάπως. Απλά προσεύχομαι και αναμένω να έρθει η Τρίτη που ξέρω ότι μόλις ξυπνήσω το πρωί η ψυχολογία μου θα είναι πολύ κακή.  
    • Αχ κατάλαβα τι εχουμε να τραβήξουμε 🤣
    • Ναι δοκιμασε το να μας πεις την γνωμη σου εγω κύριος αυτό επαιρνα να σου πω την αλήθεια  αλλα κορίτσια όταν αρχίσαμε τις τροφες και λερωνόταν εεεε δεν καθαρίζουν με τίποτα τα ρούχα τους τι να πω έχω τρελαθεί.. αυτήν η μπανάνα και ντομάτα δεν βγαίνουν με ΤΙΠΟΤΑ 
    • Πήρα κι εγω πριν λιγο το  baby planet πριν λιγο που πηγα σούπερ να το δοκιμασω κι αυτο! Απο όσα μύρισα εκεί  μου αρεσε αυτο πιο πολύ! Θα δείξει!
    • Ααα πχ εμείς το ευρηκα το βρεφικό δεν το έχει στο σούπερ 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...