Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μπερδεμένο τεστ


olgappppppp

Recommended Posts

Κορίτσια έκανα τεστ πρωιμης ανίχνευσης 5 μέρες πριν την περιοδο και μου έβγαλε ένα αποτέλεσμα που με μπέρδεψε.. το τεστ εχει την καθετη γραμμη το οποιο δειχνει οτι ειναι ορθο το τεστ και δειπλα το παραθυρο του αποτελεσματος το οποιο εαν εισια εγκυος βγαινει μια καθετη γραμμη και εαν οχι παραμενει λευκο. Εμένα μου έδειξε μια γραμμη σαν λευκη .  Ποια είναι η γνώμη σας; είμαι η δεν είμαι εγκυος τελικα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η olgappppppp είπε:

Κορίτσια έκανα τεστ πρωιμης ανίχνευσης 5 μέρες πριν την περιοδο και μου έβγαλε ένα αποτέλεσμα που με μπέρδεψε.. το τεστ εχει την καθετη γραμμη το οποιο δειχνει οτι ειναι ορθο το τεστ και δειπλα το παραθυρο του αποτελεσματος το οποιο εαν εισια εγκυος βγαινει μια καθετη γραμμη και εαν οχι παραμενει λευκο. Εμένα μου έδειξε μια γραμμη σαν λευκη .  Ποια είναι η γνώμη σας; είμαι η δεν είμαι εγκυος τελικα;

Καλημέρα εύχομαι πραγματικά να είσαι εγκυος 🥰

Θα σου πω την γνώμη μου, το έκανες πολύ νωρίς το τεστ, καλό είναι να είσαι με μια μέρα καθυστέρηση ή έστω την μέρα που περιμενεις να έρθει..για ένα πιο έγκυρο αποτέλεσμα.. 

Ποιο τεστ έχεις πάρει ; Το τεστ μετά από τα 10 λεπτά είναι άκυρο αν βγήκε μετά η γραμμή δεν ισχύει και επισης υπάρχουν φορές να είναι γραμμή εξατμίσεις το χρώμα της λογικά θα πρέπει να είναι ροζ αν γκριζάρει μάλλον η γραμμή είναι εξατμίσεις  αυτό όμως δεν σημαίνει ότι μπορεί να μην είσαι εγκυος απλά κανε λίγο υπομονή ακόμα μέχρι την καθυστέρηση για να είσαι σίγουρη 😊

εγω όταν ήμουν εγκυος και έκανα πριν την καθυστέρηση τεστ έβγαιναν αρνητικά τα τεστ είχα καθυστερημένη σύλληψη

θα περιμένουμε νέα σου 🌸

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/11/2022 at 8:23 ΜΜ, ο/η olgappppppp είπε:

Κορίτσια έκανα τεστ πρωιμης ανίχνευσης 5 μέρες πριν την περιοδο και μου έβγαλε ένα αποτέλεσμα που με μπέρδεψε.. το τεστ εχει την καθετη γραμμη το οποιο δειχνει οτι ειναι ορθο το τεστ και δειπλα το παραθυρο του αποτελεσματος το οποιο εαν εισια εγκυος βγαινει μια καθετη γραμμη και εαν οχι παραμενει λευκο. Εμένα μου έδειξε μια γραμμη σαν λευκη .  Ποια είναι η γνώμη σας; είμαι η δεν είμαι εγκυος τελικα;

Κι εγώ πιστεύω ότι αν είναι η γραμμουλα άχρωμη είναι πιθανό να είναι γραμμή εξάτμισης, οπότε περίμενε λίγο και κάνε ακόμα ένα τεστακι. Υπολογισε περίπου 2 εβδομάδες μετά την τελευταία ελεύθερη επαφή αν είχες στοχευμενες επαφές, αλλιώς περιμενε να είσαι στη μέρα που περιμένεις περίοδο. Για την περίπτωση που δεν έχεις μείνει έγκυος αυτό το μήνα που το απεύχομαι, μην απογοητευεσαι! Είδα στην άλλη συζήτηση που άνοιξες ότι έλεγες ότι είχες επαφή 11η και 12η μερα του κυκλου. Αν όντως έχεις κύκλο 28-30 είναι πολύ πιθανό η ωορρηξια σου να έγινε πιο αργά και να μην την πρόλαβες. Καλύτερα να έχεις πιο συχνες επαφές και αν θες πιο στοχευμενες τουλάχιστον να τις παρακολουθήσεις με τεστ ωορρηξιας ή με το γιατρο σου για να καταλάβεις περίπου τον οργανισμό σου. Έχουμε δει βέβαια και πολλές κοπέλες να πιάνουν μωράκι με μια μόνο επαφή, αλλά είναι πιο πιθανό να το πετύχεις σε λίγους κύκλους με πιο συχνές επαφές. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/11/2022 at 9:33 ΠΜ, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα εύχομαι πραγματικά να είσαι εγκυος 🥰

Θα σου πω την γνώμη μου, το έκανες πολύ νωρίς το τεστ, καλό είναι να είσαι με μια μέρα καθυστέρηση ή έστω την μέρα που περιμενεις να έρθει..για ένα πιο έγκυρο αποτέλεσμα.. 

Ποιο τεστ έχεις πάρει ; Το τεστ μετά από τα 10 λεπτά είναι άκυρο αν βγήκε μετά η γραμμή δεν ισχύει και επισης υπάρχουν φορές να είναι γραμμή εξατμίσεις το χρώμα της λογικά θα πρέπει να είναι ροζ αν γκριζάρει μάλλον η γραμμή είναι εξατμίσεις  αυτό όμως δεν σημαίνει ότι μπορεί να μην είσαι εγκυος απλά κανε λίγο υπομονή ακόμα μέχρι την καθυστέρηση για να είσαι σίγουρη 😊

εγω όταν ήμουν εγκυος και έκανα πριν την καθυστέρηση τεστ έβγαιναν αρνητικά τα τεστ είχα καθυστερημένη σύλληψη

θα περιμένουμε νέα σου 🌸

Έκανα αλλά 2 τεστ χθες φαινοντουσαν αρνητικά αλλά άμα τα παρατηρούσε πάρα πολύ καλά δλδ να σου βγουν τα μάτια έβλεπες γραμμή. Ξενέρωσα βέβαια γτ λέω ότι κάνουν πουλάκια τα μάτια μ και θα περιμένω να δω αύριο εάν θα μου έρθει περιοδος για να κάνω αλλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/11/2022 at 10:27 ΜΜ, ο/η olgappppppp είπε:

Έκανα αλλά 2 τεστ χθες φαινοντουσαν αρνητικά αλλά άμα τα παρατηρούσε πάρα πολύ καλά δλδ να σου βγουν τα μάτια έβλεπες γραμμή. Ξενέρωσα βέβαια γτ λέω ότι κάνουν πουλάκια τα μάτια μ και θα περιμένω να δω αύριο εάν θα μου έρθει περιοδος για να κάνω αλλο

Και εμένα τα δύο πρώτα έτσι ήταν.. μόνο κάτω από έντονο φως έβλεπα μια υποψία γραμμής , αλλά μέσα σε 2 μέρες έγινε ένα τσακ πιο ευδιάκριτη . Εάν είσαι έγκυος - που το ευχομαι- κάθε δύο μέρες που διπλασιάζεται η χοριακη , η γραμμή θα σκουραίνει . Αλλιώς κάνεις μια χοριακη και είσαι 100% σίγουρη!! Καλή επιτυχία εύχομαι και να μας ενημερώσεις 💝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...

ξανακάνε την ημέρα που περιμένεις περίοδο... ή την πρώτη μέρα καθυστέρησης... ότι σου είπαν και οι υπόλοιπες κοπέλες...

το ξέρω ΄οτι θέλεις να μάθεις νωρίτερα αλλά δεν θα είναι κάτι σχετικά σίγουρο .... εγώ ένοιωθα αρκετά συμπτώματα και παρόλα αυτά περίμενα υπομονετικά..

εύχομαι να έχεις θετικό τέστ... υπομονή λίγες μέρες και όλα να πάνε όπως τα θέλεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...