Μετάβαση σε περιεχόμενο

Kalispera


lucky mummy

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!:laugh:

Σας παρακολουθώ αρκετό καιρό και σήμερα που βρήκα ελεύθερο χρόνο αποφάσισα να γίνω μέλος στην όμορφη παρέα σας!:P

Είμαι η Αφροδίτη,28 ετών.Έχω ένα υπέροχο κοριτσάκι 1 έτους και περιμένω και τις άλλες δυο ζουζούνες μας με ΠΗΤ 20/6/09;)

Θα χαρώ πολύ να τα λέμε!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Afroditi mou geia sou...

Kai kalos mas vrikes...

Vre tuxeroulla,,,eisai poli tuxeri eee...

Koritsaki enos etous kai sto dromo alles duo...

Mpravw agapi mou,,,mpravw...

Egw eimai i joanna...

exw ena giokka sxedwn enos xronou...

Kai eimai egkuws me pit 4.6.09

Xarika afroditi mou...

Filia...

kai oti thes edw eimaste...

Hrthes stin pio omorfi paraioulla...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως ηρθες στην πααρεα!!!:)

Lucky mammy ονομα και πραγμα!!!!!

Να χαιρεσαι τα μωρακια σου εκτος και εντος κοιλιας!!!!!

Καλη συνεχεια στην εγκυμοσυνη σου, με το καλο !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τζοάννα καλημέρα!Να χαίρεσαι τον μικρούλη σου και με το καλό να υποδεχτείτε το μωράκι!:laugh: :laugh: Έχουν και κοντινές ηλικίες τα μικρά μας;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

apis ευχαριστώ!:laugh: :laugh:

Αν είσαι μανούλα να χαίρεσαι το παιδάκι σου,αν είσαι εγκυούλα με το καλό και αν είσαι στην αναμονή γρήρορα με ένα υγιές μωράκι!:laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Poli kontines ilikies ta mikra mas filenada...

Pws kai ksana meines egkuws toso grigwra???

Emena me trelane o antras mou...

Legwntas mou THELW THELW THELW san ena mikro mwro...

Den me xala wmos epidi o Kwnstantinos mou einai fronimos poli...

Perpataei eidi,, kai etsi menei sto dwmateio tou me ta paixnidia tou...

Eimaste se ena kalo programma...

Ola ta kanoume stin wra tous...

Esu ta pas kala me tin egkumwsini???

Oxi na kourazesai poli...

Exeis kamia voitheia???

Egw oxi,,,monon ton antroulli mou...

H anna sou perpatisen???

Posa dontakia exei???

Kali sunexeia me tin egkumwsini...

Euxaristw...

Filia...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τζοάννα η εγκυμοσύνη ήταν απρογραμμάτιστη,με διαφορά 7 μηνών.Φυσικά χαρήκαμε πολύ και είπαμε οτι θα στριμωχτούμε για κάποια χρόνια αλλα μετά δεν θα χρειαστεί να τα ξανακάνουμε όλα απο την αρχή.Έχω βοήθεια απο τους γονείς και τα πεθερικά μου.Μένουμε πολύ κοντά με όλους,είναι διακριτικοι και δεν έχουμε προβλήματα.:laugh:

Είναι καλο που έχετε ένα σταθερό πρόγραμμα.Και εγώ προσπαθώ να το τηρώ και να μην την κακομαθαίνω,παρόλο που της έχουμε απίστευτη αδυναμία.;)

Εχω μια αρκετά καλή εγκυμοσύνη,είχα μέχρι τον 4ο βέβαια πάρα πολλούς εμετούς και μου είχε κοπεί κάπως και η όρεξη για φαγητό:unsure: Τώρα όμως καταβροχθίζω οτι κάνει τα λάθος να περάσει απο μπροστά μου χιχι:laugh: .Ο γιατρός μου είπε να ξεκουράζομαι γιατί αν είμαι όρθια,το βάρος των διδυμων πιέζει τον τράχηλο και υπάρχει κίνδυνος πρόωρου τοκετού.Οπότε και εγώ έχω γίνει η...βασίλισσα του καναπέ:P Άσε που δεν με αφήνουν ούτε ποτήρι να σηκώσω...:silly:

Η Άννα μου αργεί να βγάλει τα δοντάκια της...Εχει δυο πάνω και άλλα δυο κάτω,αλλα η παιδιατρος μου είπε να μην ανησυχώ.Μίλησε,περπάτησε και στάθηκε πολύ γρήγορα:silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lucky mummy μου, καλως ηρθες στο παρεακι μας!

να σου ζησει η μικρουλα σου και με το καλο να φερεις στο κοσμο τις διδυμουλες σου!!!:woohoo:

εχεις τοσο δικιο!! θα 'ναι λιγο ζορι στην αρχη, αλλα μακροπροθεσμα θα 'ναι υπεροχα και για σας και για τα αδελφακια!!!;)

εγω ειμαι 22 χρονων κι εχω ενα κοριτσακι 10 μηνων!!!

θα τα λεμε συχνα!! και παλι καλως ηρθες και καλη συνεχεια στην εγκυμοσυνη σου!!

κι αν εχεις βοηθεια απ' τους παππουδες, εκμεταλλευσου την για πολλες ξαπλες τωρα που προλαβαινεις!!:lol:;)

σε φιλω!!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sigoura xarikate agapi mou...

Akou vre didimakia...

Se zuleuw filenada...

Tuxeroulla tous exeis olous konta eee...

Eisai kai vasilissa tou kanape...

Pali se zuleuw...

Oxi agapi mou min tin kakomatheneis POLI epidi aurio pisteuw pws tha kanei kai liges zileies...

Egw tou kwnstantinou mou,,,

Tou lew to OXI suxna...

Fwvame tin antidrasei tou aurio me tin mikri...

Eutixws pou sou exoun perasei oi emetoi,,,kai pali trws kala...

Kai sigoura na ksekourazesai to xreiazesai agapi mou...

Filenada kai mena o kwnstantinos mou exei 4 dontakia 2 apo kato kai 2 apo pano...

E telika ta mwra mas einai stin idia fasi se OLA...

FIlia...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιτσάκι να χαίρεσαι την μπεμπούλα σου!Καλέ εσύ είσαι μικρούλα:P Ποπο μελλοντικά θα χετε τέλεια σχέση με την μικρή!:laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλως ηρθες στην παρεα του mammy!!! να σου ζησει το καριτσακι σου και με το καλο να φερεις στον κοσμο τις δυδιμουλες σου!!! να ειστε παντα ευτυχισμενοι:) εγω ειμαι 32 και εχω ενα αγορακι 6 μηνων. φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τζοάννα βασικά κάνουμε συνέχεια αγκαλίτσες,φιλάκια,χαδάκια και γενικά ασχολούμαι πάρα πολύ μαζί της;) Και μετά της λέω όχι αλλα με δυσκολία.Της μιλάω,της εξηγώ σαν να ήταν μεγάλο παιδάκι.:silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οντως τυχερη μαμα lucky mummy...3 κοριτσια ε?

Ο αντρας σου θα ειναι παντα με χαδακια ...δεν θα ξεμεινει με τοοοσα θηλυκα γυρω του!

Καλως ορισες και καλη "διαμονη" στο μαμυ λαντ!!!

Φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννιώ μου(έχεις και το όνομα της φραουλίτσας μου,και επίσης αγαπημένο δικό μου:silly: )αλλάζω πάνες επίσης και στον άντρα μου που πετάει κυριολεκτικά στα σύννεφα χιχι!:P

Οταν έρθουν με το καλό και οι μικρές θα τρελαθεί τελειως:woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lucky mummy καλημέρα και απο μένα!!καλοσώρισες στην όμορφη παρέα μας!!Να χαίρεσαι το κοριτσακι σου και με το καλό και οι δυδιμούλες σου!!!Οντως εισαι lucky mummy!!!Φιλιά πολλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμεις τα ειπαμε Αφροδιτη μου αλλα σε καλωσοριζω και επισημα χα χα χα!!!!

Με το καλο κοπελιτσα μου!!!Θα τα λεμε!Φιλακια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς ήρθες στην παρέα του mammyland Αφροδίτη.

Να χαίρεσαι την κορούλα σου και με το καλό να υποδεχτείς τις ζουζουνίτσες σου.

Εγώ έχω ένα γιό 4 χρονών και σε ενάμιση μήνα περιμένω την μπεμπούλα μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΑΦΡΟΔΙΤΗ!

ΣΕ ΚΑΛΩΣΟΡΙΖΩ ΚΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ.

ΕΙΜΑΙ Η ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ 25 ΧΡΟΝΩΝ.ΕΧΩ ΕΝΑΝ ΓΙΟ 1,5 ΧΡ.

ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ Η ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΥΠΟΔΕΧΤΕΙΤΕ ΤΙΣ ΔΙΔΥΜΟΥΛΕΣ ΣΑΣ! (ΚΙ ΕΓΩ ΔΙΔΥΜΗ ΕΙΜΑΙ.ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΔΕΡΦΗ ΠΟΥ ΜΟΙΑΖΟΥΜΕ ΠΟΛΥ..)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου lucky mammy... εγω ειμαι η sweetmammy κατα κοσμον Μαρινα...:)

Καλως μας βρηκες και να χαιρεσαι τα παιδακια σου...:)

Εγω εχω ενα αγορακι 8 μηνων...:)

Πολλα φιλακια...:kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα και καλως ηρθες κι'απο εμενα!!!

Ειμαι η Νατασα 23 ετων και εχω μια μπεμπουλα μολις μιας εβδομαδας!!!

Να σου ζησει η κορουλα σου και με το καλο να δεχτεις τις διδυμουλες σου!!!

Φιλια!!

:kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου lucky mammy με λενε βικυ.και καλως ηρθες σε αυτη την ζεστη και ομορφη παρεα του mammyland...

να χαιρεσε το αστερακι σου!!!και με το καλο σου ευχομαι να σφιξετε στην αγκαλια σασ τα ζουζουνακια σας!!!φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Δεν είναι κάτι ανησυχητικό απ' την στιγμή που το βρίσκεις και έχει την εποπτεία ο γιατρός, απλά είναι κάποια απ' τα μικρόβια που προκαλούν αποβολές, οπότε μόνο για αυτά θέλει αυξημένη προσοχή. Δεν μου είχαν δώσει προβιοτικά, μόνο αντιβιώσεις έπαιρνα και μετά μια κρέμα για τους μύκητες που είχαν βγει τον τελευταίο καιρό λόγω του πεσσού, αλλά δόξα τω Θεώ φτάσαμε αισίως στο τέλος χωρίς κανένα πρόβλημα. Φαντάζομαι θα βοηθάνε κι αυτά απ' το να μην παίρνεις καθόλου, απλά δεν το είχα ψάξει παραπάνω, είχα το άγχος μην πάθει κάτι το έμβρυο απ' τα διάφορα που έβγαιναν! Το άγχος δυστυχώς μέχρι και την γέννα δεν νομίζω να φεύγει ποτέ, ακόμα και μετά την αυχενική πάντα υπάρχει κάτι να αγχώνεσαι, θέλει να μάθεις να το διαχειρίζεσαι με όποιο τρόπο δουλεύει στον καθένα. Καλή δύναμη σε όλες!
    • Σ ευχαριστώ που απάντησες κορίτσι μου ❤️ έτσι κι εμένα, μόνο όταν το ζουλάω, ή πχ όταν φοράω την τσάντα μου που έχει λουρι χιαστή, και βρεθεί το λουρί πάνω στο στήθος με πονανε οι θηλές. Δηλαδή είναι σίγουρα ευαίσθητο, απλά τις προηγούμενες εβδομάδες δε χρειαζόταν καν να το πιέσω ήταν βαρύ και επώδυνο. Τέλος πάντων, πρέπει να το ξεπεράσω, ούτως ή άλλως κι η γιατρός μου είπε ότι όσο σιγά σιγά αρχίζει κι αναλαμβάνει δράση ο πλακούντας μεταξύ 9ης-10ης εβ τα συμπτώματα θα υποχωρούν. Πρέπει να ηρεμήσω, απλά λόγω ιστορικού σκέφτομαι χαζά 🥲 τώρα είμαι καλύτερα ψυχολογικά, απορροφήθηκα και με τη δουλειά οπότε πάμε παρακάτω με θετική ενέργεια 💫
    • Εμένα 21+5  439γρ. Μου είπε η γιατρός οτι το μέγεθος πρέπει να πάει αναλογικά με το σωματοτυπο της μητέρας. Μου είπε εγω π είμαι μικροκαμωμενη καλό είναι να κανω μικρό μωρό.
    • 13 μηνων κ εμείς!  Τώρα είναι 2 χρόνων κ δεν σταματάει να μιλάει.. 😁
    • @Kiddoμου χάρηκα τοοοοσο πολύ!  Πολύ καλά νέα! Οποτε ηρεμία τώρα εεε... !!!  Τώρα έτοιμη για την αυχενική να φύγει κ αυτό το βάρος! Πότε την κάνεις?    @Θέτις Κ.,λοιπόν κ εγώ το ίδιο έπαθα πριν μερικές βδομάδες! Με το στήθος που λες. Τωρα δεν ποναει οπως στις αρχες, βεβαια παλι με εχει πιασει πονος αμα το χτυπησει η κορη μου 🤣 Ρωτησα εχθές για τους πόνους που έχω χαμηλά σαν ωορρηξία. Μου είπε ότι είναι απόλυτα φυσιολογικό
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...