Μετάβαση σε περιεχόμενο

Η θάλασσα ζεστενεται, μυρίζει καλοκαίρι, διακοπουλες χαλαρες να έχουμε και ας φέρει ο Αύγουστος πολλά Αυγουστιάτικα μωράκια!!! ☀️☀️👙🍼👶👶


Raf123

Recommended Posts

στις πριν 19 ώρες, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Κορίτσια γεια σας…επειδή το συζητάτε πού χάθηκαν οι άλλες κοπέλες θα σας πω για την δίκη μ εμπειρία στη συγκεκριμένη ομάδα,όπου είχα γραφτεί πριν λίγους μήνες με άλλο ψευδώνυμο (βασικά έχασα κωδικούς κ έφτιαξα άλλο τλκ) κ όταν παρέθεσα τους προβληματισμούς και τις αγωνίες μου πέρα από την Αντωνία αν θυμάμαι καλά κ μια άλλη κοπέλα που με καλωσόρισε,δεν έλαβα καμία ανταπόκριση…και κανένα feedback γενικότερα,ώστε να συνεχίσω να στέλνω…Μου δώσατε την εντύπωση μιας παρέας κλειστής.Σε άλλες συζητήσεις σε αυτό το φόρουμ υπάρχει μεγαλύτερη αποδοχή και φιλικότητα..Αυτό…Εύχομαι σε όσες περιμένουν τα παιδάκια τους,με το καλό και σε όσες προσπαθούν σύντομα να τα καταφέρουν..Καλη συνέχεια σε όλες..

καλημερα εγω προσωπικα οταν δεν γνωριζω δεν απανταω γιατι δεν θελω να δωσω λαθος πληροφοριες.. ευχομαι να καταφερεις να εχεις θετικο τεστακι αν αυτο επιθυμεις 💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Κορίτσια μου. Πήγα σήμερα στο νοσοκομείο για την 3 η ντομπλερ. 

 

Μου τα βρήκε όλα τέλεια. Καθόλου γερασμένο πλακούντα. Κανονική ανάπτυξη. 2.500 έχει πάει το μωρό. Πίεση σε φυσιολογικά επίπεδα όλα. Μου λέει για ποιο λόγο σε έχουν ταλαιπωρήσει με 3 φορές ντομπλερ.;;; Δεν βλέπω τίποτα περίεργο λέει. Όλα πηγαίνουν όπως πρέπει. 

 

Εντάξει έχω νευριάσει πάρα πολύ με τους πρώτους δύο που μου έκαναν ντομπλερ. Τραγικό..τσάμπα άγχος και τσάμπα όλο αυτό που περνάω τόσο καιρό. 

 

Τα είδε και ο γιατρός μου και μου λέει είναι όλα υπέροχα. Αν είναι δυνατόν. Γιατί σου βγάζανε έτσι;;. 

 

Όλα αυτά όμως είχανε το αρνητικό ότι είχα σταματησει να περπατάω και να κάνω ασκήσεις και το μωρό είναι με το κεφάλι πάνω. Και η σημερινή και ο γιατρός μου είπε ότι πλέον είναι πολυ δύσκολο να γυρίσει το μωρό άρα μάλλον με καισαρική θα πάμε..

 

Την άλλη βδομάδα θα πάω στον γιατρό μου και μου είπε αν είναι ακόμα με το κεφάλι πάνω( που μάλλον θα είναι)., Θα κλείσουμε να συμφωνήσουμε μια ημερομηνία να μπω με καισαρική. 38 η προς 39 η εβδομάδα. 

 

Άρα έχω ραντεβού την άλλη Πέμπτη και από εκεί κάθε βδομάδα καρδιοτοκογράφο στο νοσοκομείο. 

χαιρομαι που εστω και τωρα αποδειχθηκε οτι ολα καλα.. δεν θα σχολιασω για τους αλλους δυο ... εγω δεν πιστευω φταιει που σταματησες τις ασκησεις και το περπατημα.. εγω στον μεγαλο δουλευα μεχρι τον 8ο.. δεν καθομουν καθολου μεχρι την μερα που γεννησα και ο γιος μου ηταν απο την αρχη ορθιος με το κεφαλι πανω και τα ποδια στον τραχηλο.. δεν εκανε ποτε προσπαθεια για να γυρισει παρα μονο στον 9ον και εβλεπες την κοιλια μου να μετατοπιζεται ολη στο πλαι και μπροστα να ειμαι φλατ χαχαχαχαχαχ.. εκανε καποιες προσπαθειες αλλα κτυπουσε στην λεκανη μου.. μετα βαρεθηκε και επανηλθε στην ορθια θεση και γεννησα με καισαρικη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Κορίτσια γεια σας…επειδή το συζητάτε πού χάθηκαν οι άλλες κοπέλες θα σας πω για την δίκη μ εμπειρία στη συγκεκριμένη ομάδα,όπου είχα γραφτεί πριν λίγους μήνες με άλλο ψευδώνυμο (βασικά έχασα κωδικούς κ έφτιαξα άλλο τλκ) κ όταν παρέθεσα τους προβληματισμούς και τις αγωνίες μου πέρα από την Αντωνία αν θυμάμαι καλά κ μια άλλη κοπέλα που με καλωσόρισε,δεν έλαβα καμία ανταπόκριση…και κανένα feedback γενικότερα,ώστε να συνεχίσω να στέλνω…Μου δώσατε την εντύπωση μιας παρέας κλειστής.Σε άλλες συζητήσεις σε αυτό το φόρουμ υπάρχει μεγαλύτερη αποδοχή και φιλικότητα..Αυτό…Εύχομαι σε όσες περιμένουν τα παιδάκια τους,με το καλό και σε όσες προσπαθούν σύντομα να τα καταφέρουν..Καλη συνέχεια σε όλες..

Καλημέρα, 

Θα σου πω και τη δική μου εμπειρία, μιας και είμαι από τις πιο παλιές στο φόρουμ αυτή τη στιγμή. 

Πολλές φορές έχω απαντήσει σε κοπέλες καινούριες που μπαίνουν και ρωτάνε, για πράγματα για τα οποία έχω εμπειρία ή γνώσεις, και μετά εξαφανιζονται! Δεν υπάρχει από την πλευρά τους feedback δλδ. Και μετά μένω με την απορία, είναι καλά; ;τελικά ποια ήταν η εξέλιξη της περίπτωσης της; και απάντηση καμία. 

Οπότε μη νιώθεις ότι υπάρχει κάτι προσωπικό μαζί σου. Αυτό κατάλαβα και εγώ. Ο καθένας δίνει ή παίρνει ότι μπορεί από τα φόρουμ. Και δεν ισχύουν πάντα οι κανόνες ούτε πρέπει να γίνεται κάτι με το ζόρι. 

Αυτά, καλή συνέχεια και σε εσένα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Penny89 είπε:

Γλυκό μου κορίτσι αν σου πω ότι μπαίνω μόνο και μόνο στο φόρουμ για σένα θα το πιστεύεις θέλω τόσο πολύ να έχεις ένα μωρό στην κοιλίτσα σου και όλες οι κοπέλες οι οποίες προσπαθούν εσένα σου έχω όμως μια μικρή αδυναμία και ας με συγχωρήσουν οι κοπέλες έχει πονέσει η ψυχούλα σου αγάπη μου χρειάζεσαι τόσο το ουράνιο τόξο σου πόσο μα πόσο εύχομαι η Παναγία η Μεγαλόχαρη να σου χαρίσει ένα υγιές μωράκι ψυχή μου πόσο στο εύχομαι αλήθεια δεν ξέρεις

Σε ευχαριστώ πολύ καλή μου! 

Έτσι, να προσεύχεστε για εμένα γιατί πολλές φορές χανω την πίστη μου και θλιβομαι βαθειά με αποτέλεσμα να τα παρατάω. Αν και σιγά σιγά έχω αρχίσει να πειθω τον εαυτό μου ότι δεν θα έρθει και ότι είμαι καλύτερα έτσι και πρέπει να το πάρω απόφαση. 

Στο μυαλό μου, μου φαίνεται τόσο δύσκολη μια εγκυμοσύνη αυτή τη στιγμή. Και τόσο μακρύ το διάστημα των 9 μηνών.! Εξετάσεις, υπέρηχοι, άγχος, αγωνια, πόνοι, συχνοουρια, κτλ. 

Γιατί αν κάτσω να αρίθμησω όλα όσα έπαθα στην εγκυμοσύνη, χωρίς την απώλεια του γιου μου, είναι ήδη τόσα πολλά και τόσο δύσκολα που ειλικρινά μερικές φορές μου φαίνεται μαρτύριο... Και φαντάζομαι το μετά θα είναι ακόμα πιο δύσκολο, κλάματα, θηλασμοι, κολικοι, ξενύχτια! Ξέρω ότι το αποτέλεσμα σε αποζημιώνει 100% αλλά βλέπω φίλες μου με μωρά και νήπια που είναι τόσο εξαντλημενες σωματικά, ψυχικά και οικονομικά που αναρωτιέμαι αν θα μπορέσω να ανταποκριθώ σε όλα αυτά. 

Εσύ να χαίρεσαι την οικογένεια σου και να είστε καλά! Έχετε σκεφτεί για επόμενο μωρό;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Και εσύ ουρολοιμωξη;;;; ααα καλά πάμε!!! Και εγώ με ουρολοιμωξη είμαι και αντιβιωση!!!! Πολύ ταλεπωρια!!! Εγώ έχω ακόμα 8 ημέρες για περίοδο και φοβάμαι μην είμαι έγκυος και παίρνω αντιβιωση αλλά δεν μπορώ να μάθω από τώρα αν έγινε κάτι είναι πολύ νωρίς!!! Εσύ καλά κάνεις και θα κάνεις πρώτα χοριακη για να είσαι σίγουρη!! Καλά αποτελέσματα 😘😘😘

Kαλημερα σε όλες. Στο γραφείο και εγώ σήμερα και ο καιρός βροχερος (πολύ μου αρέσει) πήγα πρωί πρωί και έδωσα το αιματακι μου και περιμένω το απόγευμα τα αποτελέσματα. Θα σκάσω κορίτσια μέχρι να περάσουν οι ώρες. Σήμερα είναι να αδιαθετησω κανονικά. Για να δούμε 😒😬 

Στο θεμα της ουρολοίμωξης άστα να πάνε είναι η τρίτη φορά που παθαίνω μέσα σε 11 μήνες 😡

 Υγ: ( για πόσες δημοσιεύσεις ακόμα θα πρέπει να περιμένω έγκριση; Γιατί αργούν να εγκριθούν και χάνω την μπάλα μετά 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Κορίτσια γεια σας…επειδή το συζητάτε πού χάθηκαν οι άλλες κοπέλες θα σας πω για την δίκη μ εμπειρία στη συγκεκριμένη ομάδα,όπου είχα γραφτεί πριν λίγους μήνες με άλλο ψευδώνυμο (βασικά έχασα κωδικούς κ έφτιαξα άλλο τλκ) κ όταν παρέθεσα τους προβληματισμούς και τις αγωνίες μου πέρα από την Αντωνία αν θυμάμαι καλά κ μια άλλη κοπέλα που με καλωσόρισε,δεν έλαβα καμία ανταπόκριση…και κανένα feedback γενικότερα,ώστε να συνεχίσω να στέλνω…Μου δώσατε την εντύπωση μιας παρέας κλειστής.Σε άλλες συζητήσεις σε αυτό το φόρουμ υπάρχει μεγαλύτερη αποδοχή και φιλικότητα..Αυτό…Εύχομαι σε όσες περιμένουν τα παιδάκια τους,με το καλό και σε όσες προσπαθούν σύντομα να τα καταφέρουν..Καλη συνέχεια σε όλες..

Καλημέρα :) και καλώς ήρθες ξανά!! Εγώ προσωπικά απαντάω στα καινούργια μέλη οπως με υποδέχθηκαν πέρσι τα πιο παλιά μέλη έτσι υποδέχομαι κ εγώ τα καινούργια! Θα συμφωνήσω με το @misofeggaro έτυχε πολλες φορες να απαντήσω σε κάποια κοπέλα κ μετά να μην απαντήσει πίσω! Οπως κ να έχει, ότι θες να ρωτάς εμεις είμαστε ολες ανοικτές να λύσουμε ότι απορίες εχεις αν γνωρίζουμε ή να μοιραστείς μαζί μας τις ανησυχίες σου! Ολες περάσαμε από την ίδια θέση…❤️
 

υγ. Ισως να φταίει κ αυτό με τα μηνύματα π αν είσαι καινούργιο μέλος να πρέπει να εγκριθεί κ κάπου χάνονται τα μηνύματα! Εγώ πχ τώρα αν δεν έβλεπα τις κοπελες που απάντησαν δεν θα το έβλεπα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ καλή μου! 

Έτσι, να προσεύχεστε για εμένα γιατί πολλές φορές χανω την πίστη μου και θλιβομαι βαθειά με αποτέλεσμα να τα παρατάω. Αν και σιγά σιγά έχω αρχίσει να πειθω τον εαυτό μου ότι δεν θα έρθει και ότι είμαι καλύτερα έτσι και πρέπει να το πάρω απόφαση. 

Στο μυαλό μου, μου φαίνεται τόσο δύσκολη μια εγκυμοσύνη αυτή τη στιγμή. Και τόσο μακρύ το διάστημα των 9 μηνών.! Εξετάσεις, υπέρηχοι, άγχος, αγωνια, πόνοι, συχνοουρια, κτλ. 

Γιατί αν κάτσω να αρίθμησω όλα όσα έπαθα στην εγκυμοσύνη, χωρίς την απώλεια του γιου μου, είναι ήδη τόσα πολλά και τόσο δύσκολα που ειλικρινά μερικές φορές μου φαίνεται μαρτύριο... Και φαντάζομαι το μετά θα είναι ακόμα πιο δύσκολο, κλάματα, θηλασμοι, κολικοι, ξενύχτια! Ξέρω ότι το αποτέλεσμα σε αποζημιώνει 100% αλλά βλέπω φίλες μου με μωρά και νήπια που είναι τόσο εξαντλημενες σωματικά, ψυχικά και οικονομικά που αναρωτιέμαι αν θα μπορέσω να ανταποκριθώ σε όλα αυτά. 

Εσύ να χαίρεσαι την οικογένεια σου και να είστε καλά! Έχετε σκεφτεί για επόμενο μωρό;; 

Να μην απελπίζεσαι είσαι πολύ δυνατή για να ανταπεξέλθεις σε ό,τι δυσκολία σου βρεθεί!! ❤️

κ εμένα σήμερα το πρωί ο άντρας μου μου λέει έπρεπε να κάνω το report από το βράδυ και του λεω δεν άντεχα άλλο νύσταζα! Σηκώνομαι από τις 6:30 κάθε πρωί μπορεί κ 6:00 καποιες φορες, κάνω πρωινό ετοιμάζομαι κ φεύγω μπαίνω σπίτι στις 7:00 το απόγευμα μαγείρεψα τρία φαγητά χθες το βράδυ (2 για το βράδυ κ ένα για σήμερα να έχω μαζί μου) έπλυνα και τα πιάτα κ ακόμα έμειναν στον νεροχύτη κάποια! Θα τα κάνω όταν πάω σπίτι ή θα τα κνει ο αντρασ Μου αν πάει νωρίτερα. Κ λεω κ εγώ όταν έρθει το παιδί πως θα τα προλαβαίνω; Αλλά είμαστε αρκετά δυνατές κ θα τα καταφέρουμε!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Κορίτσια γεια σας…επειδή το συζητάτε πού χάθηκαν οι άλλες κοπέλες θα σας πω για την δίκη μ εμπειρία στη συγκεκριμένη ομάδα,όπου είχα γραφτεί πριν λίγους μήνες με άλλο ψευδώνυμο (βασικά έχασα κωδικούς κ έφτιαξα άλλο τλκ) κ όταν παρέθεσα τους προβληματισμούς και τις αγωνίες μου πέρα από την Αντωνία αν θυμάμαι καλά κ μια άλλη κοπέλα που με καλωσόρισε,δεν έλαβα καμία ανταπόκριση…και κανένα feedback γενικότερα,ώστε να συνεχίσω να στέλνω…Μου δώσατε την εντύπωση μιας παρέας κλειστής.Σε άλλες συζητήσεις σε αυτό το φόρουμ υπάρχει μεγαλύτερη αποδοχή και φιλικότητα..Αυτό…Εύχομαι σε όσες περιμένουν τα παιδάκια τους,με το καλό και σε όσες προσπαθούν σύντομα να τα καταφέρουν..Καλη συνέχεια σε όλες..

Καλημέρα.. εχεις δίκιο. Είναι έτσι όπως τα λες. Όσες φορές κι αν συμμετείχα σε συζητήσεις και απαντούσα σε προβληματισμούς άλλων κοριτσιών, ποτέ δεν είδα ενδιαφέρον για μένα. Οπότε ναι, είναι μια κλειστή ομάδα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η MyElpida είπε:

Καλημέρα.. εχεις δίκιο. Είναι έτσι όπως τα λες. Όσες φορές κι αν συμμετείχα σε συζητήσεις και απαντούσα σε προβληματισμούς άλλων κοριτσιών, ποτέ δεν είδα ενδιαφέρον για μένα. Οπότε ναι, είναι μια κλειστή ομάδα. 

 Κορίτσια μου με κάθε σεβασμό, δεν νομίζω ότι αυτό ισχύει τόσο πολύ. Εγώ ξεκίνησα να γράφω αυτό το μήνα πριν καν μάθω ότι είμαι έγκυος και μοιράστηκα έναν προβληματισμό σχετικά με τις πολυκυστικες. Κάθε φορά που έγραφα κατι πάρα πολλές κοπέλες απαντούσαν και μάλιστα περίμεναν και με αγωνία να μάθουν νέα μου. 

Εννοείται μπορεί να έτυχε αλλά δεν πιστεύω ότι είναι επιτηδευμένα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η MyElpida είπε:

Καλημέρα.. εχεις δίκιο. Είναι έτσι όπως τα λες. Όσες φορές κι αν συμμετείχα σε συζητήσεις και απαντούσα σε προβληματισμούς άλλων κοριτσιών, ποτέ δεν είδα ενδιαφέρον για μένα. Οπότε ναι, είναι μια κλειστή ομάδα. 

Ακριβώς αυτό..και δεν είναι ότι ρώτησα κάτι και δεν μ απάντησαν επειδή δεν γνώριζαν όπως είπε η Ναντια…η συγκεκριμένη ομάδα είναι σαν προσωπική ομάδα messenger,Viber κλπ..Δεν πειράζει ωστόσο,γτ έχω μάθει αρκετά από τις συζητήσεις σε άλλες ομάδες του mammyland και εννοείται ότι μακαρι όλες μας να έχουμε την υγεία μας και με τη βοήθεια της Παναγίας η καθεμία να αποκτήσει ότι επιθυμεί..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Elenakk είπε:

 Κορίτσια μου με κάθε σεβασμό, δεν νομίζω ότι αυτό ισχύει τόσο πολύ. Εγώ ξεκίνησα να γράφω αυτό το μήνα πριν καν μάθω ότι είμαι έγκυος και μοιράστηκα έναν προβληματισμό σχετικά με τις πολυκυστικες. Κάθε φορά που έγραφα κατι πάρα πολλές κοπέλες απαντούσαν και μάλιστα περίμεναν και με αγωνία να μάθουν νέα μου. 

Εννοείται μπορεί να έτυχε αλλά δεν πιστεύω ότι είναι επιτηδευμένα.

Η καθεμία σίγουρα απλά λέει την εμπειρία της..Όλες οι απόψεις δεκτές..Όλα τα καλά σε όλες…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@MyElpida @Tinasardin8689 γειά σας κορίτσια!!!! Χμμμ ούτε εγώ συμφωνώ σε αυτό... Απαντάμε σε όλες!!! Απλα πολλά καινούργια μέλη εξαφανιζονται.. Εμεις τα λέμε καθημερινά εδώ με τα κορίτσια!!!! Εύχομαι στη καθεμία σας ότι επιθυμεί!!! @Tinasardin8689ποιο ήταν το παλιό σου ψευδώνυμο;;; μήπως σε θυμάμαι...;; επίσης να ξέρετε σαν καινούργια μέλη αργούμε να δούμε τα μηνύματα σας... Πείτε μας αν προσπαθείτε για μωράκι 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/8/2022 at 2:16 ΜΜ, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Κορίτσια γεια σας…επειδή το συζητάτε πού χάθηκαν οι άλλες κοπέλες θα σας πω για την δίκη μ εμπειρία στη συγκεκριμένη ομάδα,όπου είχα γραφτεί πριν λίγους μήνες με άλλο ψευδώνυμο (βασικά έχασα κωδικούς κ έφτιαξα άλλο τλκ) κ όταν παρέθεσα τους προβληματισμούς και τις αγωνίες μου πέρα από την Αντωνία αν θυμάμαι καλά κ μια άλλη κοπέλα που με καλωσόρισε,δεν έλαβα καμία ανταπόκριση…και κανένα feedback γενικότερα,ώστε να συνεχίσω να στέλνω…Μου δώσατε την εντύπωση μιας παρέας κλειστής.Σε άλλες συζητήσεις σε αυτό το φόρουμ υπάρχει μεγαλύτερη αποδοχή και φιλικότητα..Αυτό…Εύχομαι σε όσες περιμένουν τα παιδάκια τους,με το καλό και σε όσες προσπαθούν σύντομα να τα καταφέρουν..Καλη συνέχεια σε όλες..

Κοριτσι μου όταν είσαι καινούργιο μέλος βγαίνουν τα μνμ σου πιο αργά με αποτέλεσμα πολλες φορές να μην μπορεσω καν να το δω και να μένουν λίγο πίσω 

δεν είναι υπάρχει  κάποιο προσωπικό μαζί σου ούτε πιστεύω οτι είναι μια κλειστεί παρέα άλλωστε πως να είναι αφού εδώ είναι ένα ανώνυμο φόρουμ που δεν ξέρω καμία κοπέλα από εδώ μέσα 

και εγώ την πρώτη φορά που εστειλα το σκεφτόμουν παρά πολύ να το κάνω 

Εύχομαι αν πραγματικά θέλεις να μοιραστούμε τους προβληματισμούς μας και θέλεις να συμμετέχεις με μεγάλη μου χαρά να σε υποδεχτώ και να συζητήσουμε 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Να μην απελπίζεσαι είσαι πολύ δυνατή για να ανταπεξέλθεις σε ό,τι δυσκολία σου βρεθεί!! ❤️

κ εμένα σήμερα το πρωί ο άντρας μου μου λέει έπρεπε να κάνω το report από το βράδυ και του λεω δεν άντεχα άλλο νύσταζα! Σηκώνομαι από τις 6:30 κάθε πρωί μπορεί κ 6:00 καποιες φορες, κάνω πρωινό ετοιμάζομαι κ φεύγω μπαίνω σπίτι στις 7:00 το απόγευμα μαγείρεψα τρία φαγητά χθες το βράδυ (2 για το βράδυ κ ένα για σήμερα να έχω μαζί μου) έπλυνα και τα πιάτα κ ακόμα έμειναν στον νεροχύτη κάποια! Θα τα κάνω όταν πάω σπίτι ή θα τα κνει ο αντρασ Μου αν πάει νωρίτερα. Κ λεω κ εγώ όταν έρθει το παιδί πως θα τα προλαβαίνω; Αλλά είμαστε αρκετά δυνατές κ θα τα καταφέρουμε!!!! 

Κορίτσι μου... 2 μωρά μεγάλωσα με διαφορά 2,5 ετών το ένα με το άλλο... Ένα θα σου πω... Είναι μανίκι μεγάλο.. Ορισμένες φορές δεν προλάβαινα καν να ανασαίνω... ΑΛΛΆ ΑΞΙΖΕΙΙΙΙΙΙΙ!!!!! Ειναι η ζωη μου όλη τα παιδιά μου... Μακάρι να με αξιώσει ο Θεός να μεγαλώσω ακόμα ένα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Nandia- αύριο ανοίγεις νέο θεματάκι Σεπτεμβρίου.. Μην ξεχάσεις, οκ;; ;στο λέω γιατί ξεχνάς πολύ στην εγκυμοσύνη 😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@babyblue94 κι εμένα ήταν ισχιακη και έκανα ασκήσεις spinning babies και γύρισε! Τσέκαρε το σαιτ και τις ασκήσεις που προτείνουν. https://www.spinningbabies.com/

Επίσης είχα πάρει μενταγιόν εγκυμοσύνης που λένε ότι και αυτό βοηθάει να γυρίσουν τα μωράκια. 

Ωστόσο είναι πιθανό να γυρίσει και τελευταία στιγμή  πληροφοριακά. Έτσι μου είχε πει η γιατρός μου και ότι γενικά προτιμάει τον εξωτερικό μετασχηματισμο-ή έστω την προσπαθεια- από την καισαρική. Μπορείς να τον ρωτήσεις παντως, δε χάνεις κάτι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πήρα τα αποτελέσματα της χοριακης. Αρνητική δυστυχώς. Η γυναικολόγος πάντως με καθησύχασε ότι ίσως άργησε η ωορρηξία μου και αν δεν αδιαθετησω μέχρι Δευτέρα να κάνω άλλη μια χοριακη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Pepe le pew είπε:

Πήρα τα αποτελέσματα της χοριακης. Αρνητική δυστυχώς. Η γυναικολόγος πάντως με καθησύχασε ότι ίσως άργησε η ωορρηξία μου και αν δεν αδιαθετησω μέχρι Δευτέρα να κάνω άλλη μια χοριακη. 

Μη στεναχωριέσαι!! Δώσε λίγο χρόνο ακόμα κι εγώ που έμεινα τώρα ήμουν νε καθυστερημένη ωορηξια και ξεκίνησα με πολύ χαμηλή χοριακη  παρότι είχα σχεδόν 6 μερες καθυστερηση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου πως είστε?

Πήγαμε σήμερα στον γυναικολογο και κάναμε ενδοκολπικο υπέρηχο, είδαμε σάκο και λεθικικο σάκο μια χαρά και ο γιατρός μας είπε ότι αχνοφαίνεται μέσα και το μωράκι. Δεν ηταν ομως μεγαλο για να δουμε καρδουλα ακομα. Σύμφωνα με τον υπέρηχο είμαι 5 εβδομαδων και 2 ημερων αλλά σύμφωνα με την τελευταία μου περίοδο 7, προφανώς γνωρίζω ότι είχα 7 μερες μετά καθυστερημένη ωορηξια άρα το 7 δεν παίζει. Ο γιατρός μου είπε ότι θα έχουμε καλύτερη εικόνα της ηλικίας κυησης όταν δούμε καρδούλα και πιστεύει ότι με αυτά που είδε πανε ολα μια χαρα και την επόμενη πρέπει να δουμε και καρδούλα. Αχχχ ανυπομονώ τόσο πολύ να δω ότι όλα είμαι καλά, εσείς σε ποια εβδομάδα ακουσατε καρδούλα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Η καθεμία σίγουρα απλά λέει την εμπειρία της..Όλες οι απόψεις δεκτές..Όλα τα καλά σε όλες…

Εννοείται μη με παρεξηγήσεις, στο λέω πιο πολύ για να μην σε αποθαρρύνει και να ξαναστείλεις οπότε έχεις κάτι που μπορεί κάποια από εμάς να σε βοηθήσει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

@MyElpida @Tinasardin8689 γειά σας κορίτσια!!!! Χμμμ ούτε εγώ συμφωνώ σε αυτό... Απαντάμε σε όλες!!! Απλα πολλά καινούργια μέλη εξαφανιζονται.. Εμεις τα λέμε καθημερινά εδώ με τα κορίτσια!!!! Εύχομαι στη καθεμία σας ότι επιθυμεί!!! @Tinasardin8689ποιο ήταν το παλιό σου ψευδώνυμο;;; μήπως σε θυμάμαι...;; επίσης να ξέρετε σαν καινούργια μέλη αργούμε να δούμε τα μηνύματα σας... Πείτε μας αν προσπαθείτε για μωράκι 😉

Καλησπέρα.. εγώ δεν είμαι καινούργιο μέλος..  είμαι μήνες εδώ.. και έχω συμμετάσχει πολλές φορές σε συζητήσεις, έχω χαρεί με καλα νέα, έχω απαντήσει σε προβληματισμούς. Αλλά ποτέ δεν έλαβα αντίστοιχο ενδιαφέρον πίσω. Έχει τύχει να ρωτησω σχετικά με προβληματισμούς μου με την περίοδο ή θεματα συλληψης, θέματα δηλαδή σχετικά με την ύπαρξη της ομάδας, και να λαβω 1 αντε 2 απαντησεις πίσω, ενω ταυτοχρονα τα υπολοιπα κοριτσια της παρεας γεμιζετε 3 σελιδες για παπουτσια και πεθερες.. Τελοσπαντων.. Απλώς θέλησα να συμφωνήσω με την @Tinasardin8689στο ότι αυτή η ομάδα είναι μια κλειστή ομάδα γιατί δεν είναι η μόνη που έχει νιώσει έτσι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elenakk είπε:

Μη στεναχωριέσαι!! Δώσε λίγο χρόνο ακόμα κι εγώ που έμεινα τώρα ήμουν νε καθυστερημένη ωορηξια και ξεκίνησα με πολύ χαμηλή χοριακη  παρότι είχα σχεδόν 6 μερες καθυστερηση 

Θέλω να σκέφτομαι θετικά. Μακάρι να έγινε η ωορρηξία μου αργότερα και να το σκαρωσαμε το μπεμπακι. εσύ δηλαδή ποτέ είχες τερ; Και ποτέ περίμενες; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Κορίτσι μου... 2 μωρά μεγάλωσα με διαφορά 2,5 ετών το ένα με το άλλο... Ένα θα σου πω... Είναι μανίκι μεγάλο.. Ορισμένες φορές δεν προλάβαινα καν να ανασαίνω... ΑΛΛΆ ΑΞΙΖΕΙΙΙΙΙΙΙ!!!!! Ειναι η ζωη μου όλη τα παιδιά μου... Μακάρι να με αξιώσει ο Θεός να μεγαλώσω ακόμα ένα.. 

κ εγώ αυτό λεω ότι εμεις οι γυναίκες βρίσκουμε δύναμη για όλα!! ❤️❤️❤️ Σου εύχομαι καλή επιτυχία κορίτσι μου!! Μακάρι να το πετύχατε αυτή τη φορά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η MyElpida είπε:

Καλησπέρα.. εγώ δεν είμαι καινούργιο μέλος..  είμαι μήνες εδώ.. και έχω συμμετάσχει πολλές φορές σε συζητήσεις, έχω χαρεί με καλα νέα, έχω απαντήσει σε προβληματισμούς. Αλλά ποτέ δεν έλαβα αντίστοιχο ενδιαφέρον πίσω. Έχει τύχει να ρωτησω σχετικά με προβληματισμούς μου με την περίοδο ή θεματα συλληψης, θέματα δηλαδή σχετικά με την ύπαρξη της ομάδας, και να λαβω 1 αντε 2 απαντησεις πίσω, ενω ταυτοχρονα τα υπολοιπα κοριτσια της παρεας γεμιζετε 3 σελιδες για παπουτσια και πεθερες.. Τελοσπαντων.. Απλώς θέλησα να συμφωνήσω με την @Tinasardin8689στο ότι αυτή η ομάδα είναι μια κλειστή ομάδα γιατί δεν είναι η μόνη που έχει νιώσει έτσι.

Εγώ δε το βλέπω σαν κλειστή ομάδα ούτε μια ομάδα στο βιμπερ κτλ! Ολες εδώ μπαίνουμε λέμε τα νέα μας κ ανάλογα τα νέα μας ρωτάμε για γιατρους ραντεβού εξετάσεις από ενδιαφέρον και γι να μαθαίνουμε κ τις γνωμεσ Των άλλων γιατρών! Και εσείς πρέπει να νιώθετε άνετα να λετε τα δικά σας νεα έτσι ώστε να υπάρχει ανταπόκριση…

Και επίσης από μόνες μας τα λέμε για πεθερικά κ ο,τι άλλο λέμε γιατί πολύ απλά θελουμε να πούμε τον πονο μας γιατί αισθανόμαστε ότι αυτή η «ομάδα» αυτά τα κορίτσια μας καταλαβαίνουν όσο κανεις αλλος είτε υπέχει ανταπόκριση είτε όχι… 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elenakk είπε:

Κορίτσια μου πως είστε?

Πήγαμε σήμερα στον γυναικολογο και κάναμε ενδοκολπικο υπέρηχο, είδαμε σάκο και λεθικικο σάκο μια χαρά και ο γιατρός μας είπε ότι αχνοφαίνεται μέσα και το μωράκι. Δεν ηταν ομως μεγαλο για να δουμε καρδουλα ακομα. Σύμφωνα με τον υπέρηχο είμαι 5 εβδομαδων και 2 ημερων αλλά σύμφωνα με την τελευταία μου περίοδο 7, προφανώς γνωρίζω ότι είχα 7 μερες μετά καθυστερημένη ωορηξια άρα το 7 δεν παίζει. Ο γιατρός μου είπε ότι θα έχουμε καλύτερη εικόνα της ηλικίας κυησης όταν δούμε καρδούλα και πιστεύει ότι με αυτά που είδε πανε ολα μια χαρα και την επόμενη πρέπει να δουμε και καρδούλα. Αχχχ ανυπομονώ τόσο πολύ να δω ότι όλα είμαι καλά, εσείς σε ποια εβδομάδα ακουσατε καρδούλα?

Πολύ ωραία νέα!! Ποτέ θα ξανά πας κορίτσι μου; Εγώ άκουσα καρδούλα 6 εβδομαδες ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...