Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ιούνης, μπρατσακια, μπανακια, περιμένουμε πολλά καλοκαιρινά μωράκια!!!🌊⛱️🌊🏖️


Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Του κάνει δευτερες 🤣🤣🤣 και εμένα τραγουδιστής είναι το βράδυ και βλέπω να κάνουν χορωδία 

 

Εγω σταθερά όλη μέρα τρομερες αναγούλες..  το πρωί έχω έντονη τάση για εμετό.. υπομονή και εσύ και εγώ ❤️❤️

Εγώ είμαι σε φάση κιόλας με πολλά κλάματα, μετά νεύρα και ξανά κλάματα. Είμαι κλεισμένη και όλη μέρα στο σπίτι άντε στο τσακιρ κέφι να βγούμε στην αυλή γιατί όλη η γειτονιά εδώ είναι με covid.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Κοριτσια σας γραφω κι εδω τα νεα μου!!

Εχω χαθει γιατι εκτος δουλεια; σεζον και μετακομισης που πρεπει να κανω επεομενους μηνες, μου συνεβη κατι πολυ τρομακτικο! 😰Αρχισα να εχω ξαφνικα μια μερα πολυ δυνατους πονους στην κοιλια σε σημειο ναν μη μπορω να σηκωθω απο κρεβατι, να κοιμηθω ουτε να φαω. Ειχα τεραστια ανησυχια φυσικα για εγκυμοσυνη μηπως ειναι φλεγμονη μητρας και αμνιακου υγρου, φΑινοταν ολα οκ. Μετα πηγα γαστρεντερολογο που μου ειπε οτι φαινεται σαν σπαστικη κολιτιδα πρεπει να κανω αξονικη για να δουμε αν εχω εκολπωματα αλλα απαγορευεται λογω εγκυμοσυνης. Ετσιεκανα αναλυτικο υπερηχο κοιλια που επιτρεπεται, που δεν φανηκε κατι εκτος απο διαταση αριστερου νεφρου το οποιο δικαιολογειται μαλλον απο εγκυμοσυνη. Δυστυχως ρ=5ο εντερο που μας ενδιαφερει δεν φαινεται καλα στον υπερηχο.

Μετα ομως εκανα αιματολιγικες και εβγαλα πολυ αυξημενες τιμες φλεγμονης CRP, και καθιζηση επαθα το ΣΟΚ!!! 😌Σημαινει οτι εχω καποια φλεγμινη στο σωμα χωρις να ξερουμε που, μαλλον στο εντερο αλλα χωρις τιποτα σιγουρο ετσι τη Δευτερα κανω επαναληπτικες ελπιζω να εχει πεσει αλλιως θα μπω σε μεγαλες περιπετειες και αντε να βρω μετα τι ειναι😰

Εύχομαι την Δευτέρα να είναι τέλειες οι αιμοτολογικες σου και να μην μπεις σε περαιτέρω ταλαιπωρία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Η Παναγία μαζί σου.. σου εύχομαι να περάσει όσο πιο ανώδυνα γίνεται ❤️❤️

Σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου, δεν με νοιαζει να ποναω αλλα με νοιαζει να μην εχω καποια φλεγμονη που κνδυνευσω εγω  και το μωρακι!🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Hopemumtobe είπε:

Σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου, δεν με νοιαζει να ποναω αλλα με νοιαζει να μην εχω καποια φλεγμονη που κνδυνευσω εγω  και το μωρακι!🙏

@Nandia- Ναντια μου εσυ πως εισαι? Ποτε εχεις επομενο υπερηχο? (ασχετο αλλα μου αρεσει πολυ το ονομα σου το εβαλα στα υποψηφια ονοματα μωρου με ανδρα μοτ, εγω το προτεινα χαχχ)

 

στις πριν 12 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Εύχομαι την Δευτέρα να είναι τέλειες οι αιμοτολογικες σου και να μην μπεις σε περαιτέρω ταλαιπωρία.

Σε ευχαριστω παρα πολυ κοριτσι μοτ! Εχω διαβασει ταλαιπωρια σου, ασε να βγει αρνητικος και μεινε και 2,3 μετα μακρια αν θες τη γνωμη μου. Καταλαβαινω ποσο δυσκολο ειναι εγω εμεινα 15 μερες στους γονεις την 6η εβδομαδα εγλυοσυνης που κολλησε κοβιντ ο ανδρας μοτ αλλα δεν το ρισκαρα να κολλησω και να παιρνω φαρμακα πρωτο τριμηνο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Εγώ είμαι σε φάση κιόλας με πολλά κλάματα, μετά νεύρα και ξανά κλάματα. Είμαι κλεισμένη και όλη μέρα στο σπίτι άντε στο τσακιρ κέφι να βγούμε στην αυλή γιατί όλη η γειτονιά εδώ είναι με covid.

Και εγώ σπίτι είμαι.. βγαίνω για να πάω σούπερ μάρκετ για κάτι έκτακτο.. ευτυχώς δεν με ενοχλεί.. το είχα και ανάγκη με τόσο τρέξιμο με τα παιδιά κάθε μερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

@Nandia- Ναντια μου εσυ πως εισαι? Ποτε εχεις επομενο υπερηχο? (ασχετο αλλα μου αρεσει πολυ το ονομα σου το εβαλα στα υποψηφια ονοματα μωρου με ανδρα μοτ, εγω το προτεινα χαχχ)

 

Σε ευχαριστω παρα πολυ κοριτσι μοτ! Εχω διαβασει ταλαιπωρια σου, ασε να βγει αρνητικος και μεινε και 2,3 μετα μακρια αν θες τη γνωμη μου. Καταλαβαινω ποσο δυσκολο ειναι εγω εμεινα 15 μερες στους γονεις την 6η εβδομαδα εγλυοσυνης που κολλησε κοβιντ ο ανδρας μοτ αλλα δεν το ρισκαρα να κολλησω και να παιρνω φαρμακα πρωτο τριμηνο

Σε ευχαριστώ πολύ.. Κωνσταντία με φωνάζουν σλλα μου αρέσει πολύ το Ναντια .. εγω θα πάω στις 27/6 για υπέρηχο.. θα είμαι 10&1 βδ αρα θα κάνω τις αιματολογικες και θα κλείσω για αυχενική φαντάζομαι.. έκανα ήδη τις πρώτες αιματολογικες και ούρων.. ευτυχώς όλα καλά μέχρι τώρα..  φοβάμαι λίγο την αυχενική αλλά με την βοήθεια της Αγίας ειρήνης Χρυσοβαλάντου που είναι το θαύμα της αυτό το μωρο θα πάνε όλα καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

@Nandia- Ναντια μου εσυ πως εισαι? Ποτε εχεις επομενο υπερηχο? (ασχετο αλλα μου αρεσει πολυ το ονομα σου το εβαλα στα υποψηφια ονοματα μωρου με ανδρα μοτ, εγω το προτεινα χαχχ)

 

Σε ευχαριστω παρα πολυ κοριτσι μοτ! Εχω διαβασει ταλαιπωρια σου, ασε να βγει αρνητικος και μεινε και 2,3 μετα μακρια αν θες τη γνωμη μου. Καταλαβαινω ποσο δυσκολο ειναι εγω εμεινα 15 μερες στους γονεις την 6η εβδομαδα εγλυοσυνης που κολλησε κοβιντ ο ανδρας μοτ αλλα δεν το ρισκαρα να κολλησω και να παιρνω φαρμακα πρωτο τριμηνο

Αυτό μου είπε και ο γυναικολόγος μου να μείνω αφού βγει αρνητικός και 2-3 μέρες να εξασθενήσει και από το σπίτι ο ιός και μετά να πάω και να κάνω τα βασικά. Πόμολα και τέτοια και ένα καλό σφουγγάρισμα με χλωρίνη. Μου είπε να μην τρελαθώ. Δεν θέλω και εγώ να κολλήσω ειδικά τώρα στην αρχή. Δεν θέλω να πιω φάρμακα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Αυτό μου είπε και ο γυναικολόγος μου να μείνω αφού βγει αρνητικός και 2-3 μέρες να εξασθενήσει και από το σπίτι ο ιός και μετά να πάω και να κάνω τα βασικά. Πόμολα και τέτοια και ένα καλό σφουγγάρισμα με χλωρίνη. Μου είπε να μην τρελαθώ. Δεν θέλω και εγώ να κολλήσω ειδικά τώρα στην αρχή. Δεν θέλω να πιω φάρμακα. 

Συμφωνω!! Να κανεις ενα μικρο καθαρισμα και για ψυχολογικους λογους αλλα μην τρελαθεις γιατι ιος μενει μαξ 5 ημερες ενεργο και η μεταδοση του γινεται κυριως αερογενως οχι τοσο απο επιφανειες. Εγω τελευταια φορα δεν καθαρισα αλλα αφησα πανω απο 15 μερες για να επιστρω, Επισης προσπαθησε πρωτες μερες να μην πιανεις πορσωπο σου ματια σου κλπ ωστε και κατι να πιασεις να μην κολλησεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Hopemumtobe είπε:

Συμφωνω!! Να κανεις ενα μικρο καθαρισμα και για ψυχολογικους λογους αλλα μην τρελαθεις γιατι ιος μενει μαξ 5 ημερες ενεργο και η μεταδοση του γινεται κυριως αερογενως οχι τοσο απο επιφανειες. Εγω τελευταια φορα δεν καθαρισα αλλα αφησα πανω απο 15 μερες για να επιστρω, Επισης προσπαθησε πρωτες μερες να μην πιανεις πορσωπο σου ματια σου κλπ ωστε και κατι να πιασεις να μην κολλησεις! 

@ΜαρίαΔημήτρης τελος πες του να ανοιγει τα παραθυρα για να μειωενται ιικο φορτιο σπιτι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

@ΜαρίαΔημήτρης τελος πες του να ανοιγει τα παραθυρα για να μειωενται ιικο φορτιο σπιτι!

Τα έχει όλη μέρα ανοιχτά ήδη και δεν χρησιμοποιεί και κλιματιστικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Elk είπε:

Πρέπει να αφιερώνεις χρόνο στο να ξεκουράζεσαι είναι πολύ σημαντικό και για τους δυο σας.. πλέον δεν είσαι μόνη σου, το σώμα μας δίνει πολλά τώρα για να μεγαλώσει τα μωράκια μας, δουλεύει πολύ άσχετα που εμείς δεν το καταλαβαίνουμε.. 

Εγώ δυστηχως την είχα αφήσει την δουλειά μου μετά την 8 εβδομάδα λόγο των εμετών δεν μπορούσα να πηγαίνω και αναγκαστικά να παραιτηθώ… 

τουλαχιστον αφού εσυ αφού μπορείς να πηγαίνεις δώσε χρόνο στην ξεκούραση για να αντέξεις και πιο πολύ 😊🥰

Εχεις δίκιο! Σήμερα όλη μέρα ξάπλα ήμουν στην πεθερά μου! Δεν θα πιέζομαι στην δουλεια ότι προλαβαίνω… λυπαμαι που έπρεπε μα αφήσεις την δουλεια…δεν μπορούσες να παρεις άδεια;; 

 

στις πριν 11 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. Εχθες πήγα στον γυναικολόγο είδε και αυτός τις αιματολογικες εξετάσεις.. Μου είπε ωραία όλα καλά ξεκινάς προσπάθειες με τεστ ωορρηξίας λέει θα βοηθηθείς μια και δεν έχεις απόλυτα σταθερό κύκλο... Με σταύρωσε κιόλας χιχιιχιιχι με τις ευλογίες του να μεινω έγκυος!!! 😜😜

Για πείτε γνώμες... Ο νέος γυναικολόγος συνεργάζεται με την κλινική που γέννησα τον πρώτο μου γιο (όμως είχα άκρως δυσάρεστη εμπειρία εκεί μέσα και απαράδεκτη συμπεριφορά από μαιες και κόντεψα να χάσω και το παιδί μου, είχα περάσει Γολγοθά)... Ναι αλλά δεν πάει σε άλλη κλινική!! Πέρασαν 10 χρόνια θα μου πείτε αλλά δεν τα ξεχνάς αυτά... Πονάνε.. Να φανταστείτε δεν έχω πάει στην κολλητή μου που γέννησε εκεί γιατί με έπιαναν κλάματα... Τώρα τι λέτε;;; τον αλλάζω γι αυτό τον λόγο ή όχι;;;;;;;; 🤔🤔🤔🤔 

Όπου νιωθεις πιο άνετα!! Εγώ νομίζω να του πεις τις ανησυχίες σου για την κλινικη…

 

στις πριν 3 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Αχ βρε κοριτσι μου!!! Μου θυμιζεις λιγο δικη μου εμπειρια, μηπως ειναι το εντερο και οχι γυναικολογικο? Χωρις βεβαιανα ξερω λεπτομερειες, σκεφτομαι οτι το εντερο αντανακλα πισω και στη μεση!!! 

Κ εγώ σκέφτηκα το έντερο πήγα κ τουαλέτα το πρωί έκανα αλλά πάλι πονάει!  Βέβαια στην μεση σταμάτησε! Δεν ξέρω έχω σκεφτεί ότι μπορεί να είναι κ η ασπιρίνη γιατί από το βράδυ π την αρχισα την επόμενη μέρα με έπιασε πονο κ συνεχίζει ως σήμερα όλη μέρα!!! Κ είμαι όλη μέρα ξάπλα άμα κάτσω πονάω παλι…

 

στις πριν 3 ώρες, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

@Raf123 μήπως είναι το έντερο? Θυμάμαι στον γιο μου στον 7ο αν θυμάμαι καλά κατέληξα στο μαιευτήριο από τους πόνους που είχα και ήταν το έντερο τελικά

Σκέφτηκα το έντερο το πρωί πήγα κ τουαλέτα αλλά ακόμη μέχρι κ τώρα συνεχίζει αυτή η ενόχληση

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Κοριτσια σας γραφω κι εδω τα νεα μου!!

Εχω χαθει γιατι εκτος δουλεια; σεζον και μετακομισης που πρεπει να κανω επεομενους μηνες, μου συνεβη κατι πολυ τρομακτικο! 😰Αρχισα να εχω ξαφνικα μια μερα πολυ δυνατους πονους στην κοιλια σε σημειο ναν μη μπορω να σηκωθω απο κρεβατι, να κοιμηθω ουτε να φαω. Ειχα τεραστια ανησυχια φυσικα για εγκυμοσυνη μηπως ειναι φλεγμονη μητρας και αμνιακου υγρου, φΑινοταν ολα οκ. Μετα πηγα γαστρεντερολογο που μου ειπε οτι φαινεται σαν σπαστικη κολιτιδα πρεπει να κανω αξονικη για να δουμε αν εχω εκολπωματα αλλα απαγορευεται λογω εγκυμοσυνης. Ετσιεκανα αναλυτικο υπερηχο κοιλια που επιτρεπεται, που δεν φανηκε κατι εκτος απο διαταση αριστερου νεφρου το οποιο δικαιολογειται μαλλον απο εγκυμοσυνη. Δυστυχως ρ=5ο εντερο που μας ενδιαφερει δεν φαινεται καλα στον υπερηχο.

Μετα ομως εκανα αιματολιγικες και εβγαλα πολυ αυξημενες τιμες φλεγμονης CRP, και καθιζηση επαθα το ΣΟΚ!!! 😌Σημαινει οτι εχω καποια φλεγμινη στο σωμα χωρις να ξερουμε που, μαλλον στο εντερο αλλα χωρις τιποτα σιγουρο ετσι τη Δευτερα κανω επαναληπτικες ελπιζω να εχει πεσει αλλιως θα μπω σε μεγαλες περιπετειες και αντε να βρω μετα τι ειναι😰

Κορίτσι μου μην αγχώνεσαι γιατί κ φλεγμονή να εχεις επιδεινώνεται με το άγχος κ τότε αν εχεις σπαστική κολίτιδα θα ταλαιπωρηθείς!! Το ξέρω ότι είναι δύσκολο να μην  αγχώνεσαι…κανε τις εξετάσεις σου και θα περιμένουμε τα νέα σου!! Αλλά όσο μπορείς να είσαι ήρεμη ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σας κορίτσια, εύχομαι σε όλες σύντομα να γίνεται μανούλες!!! Θα ήθελα να σας κάνω μία ερώτηση εάν γνωρίζει κάποια από εσάς.... Τελευταία περίοδος ήταν στις 02/06, στις 16/06 αισθάνθηκα πιο έντονα τα πονάκια της ωορρηξίας, και μαζί με μπόλικα υγρά ωορρηξίας έβγαλα και λίγες σταγόνες ροζ, την ίδια στιγμή ήρθα σε επαφή με τον σύντροφό μου!! Το ερώτημά μου εάν γνωρίζετε είναι, πώς ακόμη συνεχίζω λίγο να έχω ελαφριές ενοχλήσεις στην μήτρα, φούσκωμα κ.λ.π και βλέπω σήμερα πως έχω ελάχιστα καφέ στο σκούπισμα κάποιες φορές χωρίς όμως τα μπόλικα υγρά της ωορρηξίας που είχα στις 16/06... επαφή είχα μόνο εκείνη την ημέρα γιατί την επόμενη έφυγε για επαγγελματικό ταξίδι....η ωορρηξία λογικά όπως το βλέπω συνέβη στις 16/06 και λογικά υπάρχει ελπίδα, σωστά??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια πήγα τώρα τουαλέτα και είχα ροζ δεν ξέρω αγχώθηκα παρά πολύ! Θα πάρω τη γιατρο τηλέφωνο αύριο το πρωί… 

Κορίτσι μου μην αγχώνεσαι, λογικά θα σου δώσει προγεστερόνη και όλα θα πάνε καλά. 

Και εγώ τα είδα όλα πριν λίγο, πήγα τουαλετα πριν λίγο και είδα και εγώ κάτι περίεργα σημάδια. Είχα βάλει βέβαια και κολπικά την προγεστερόνη και έβγαλα κάποια υγρά αλλά είδα κάτι σκούρο καφέ ροζ και αγχώθηκα.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Κορίτσι μου μην αγχώνεσαι, λογικά θα σου δώσει προγεστερόνη και όλα θα πάνε καλά. 

Και εγώ τα είδα όλα πριν λίγο, πήγα τουαλετα πριν λίγο και είδα και εγώ κάτι περίεργα σημάδια. Είχα βάλει βέβαια και κολπικά την προγεστερόνη και έβγαλα κάποια υγρά αλλά είδα κάτι σκούρο καφέ ροζ και αγχώθηκα.

 

Δεν άντεξα της έστειλα μήνυμα μ είπε να βάλω κολπική προγεστερονη αλλ δεν έχω, μ είπε να πάω από την κλινικη να μου βάλουν ένεση αλλά είμαι μακριά! Μου είπε να μην αγχώνομαι Κ αύριο πρωί να πάω ν πάρω την προγεστερονη! Ελπίζω να μου το δίνουν χωρις συνταγή επίσημη! Έχω τις οδηγίες στο κινητό μου! 
 

εβαλα ένα σερβιετακι ξύπνησα τώρα πήγα τουαλέτα δεν είχε κάτι αλλά σκουπίστηκα κ ήταν πιο σκούρο! Αγχώθηκα περισσότερο…. Μα γιατί να μου συμβεί τώρα αυτό είμαι 13 εβδομαδες κ έχω κ όλα αυτά τα πονακια που θυμίζουν περίοδο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Δεν άντεξα της έστειλα μήνυμα μ είπε να βάλω κολπική προγεστερονη αλλ δεν έχω, μ είπε να πάω από την κλινικη να μου βάλουν ένεση αλλά είμαι μακριά! Μου είπε να μην αγχώνομαι Κ αύριο πρωί να πάω ν πάρω την προγεστερονη! Ελπίζω να μου το δίνουν χωρις συνταγή επίσημη! Έχω τις οδηγίες στο κινητό μου! 
 

εβαλα ένα σερβιετακι ξύπνησα τώρα πήγα τουαλέτα δεν είχε κάτι αλλά σκουπίστηκα κ ήταν πιο σκούρο! Αγχώθηκα περισσότερο…. Μα γιατί να μου συμβεί τώρα αυτό είμαι 13 εβδομαδες κ έχω κ όλα αυτά τα πονακια που θυμίζουν περίοδο 

Κορίτσι μου καλημέρα! Έχω διαβάσει αρκετές φορές ότι συμβαίνει αυτό ακόμα και σε πιο προχωρημένη εγκυμοσύνη.. Μην αγχώνεσαι, με την προγεστερόνη θα σταματήσει.. Αν υπάρχει εφημερευον φαρμακείο να πας να πάρεις το συντομότερο για να ηρεμήσεις... Ξεκουρασου κι όλα καλά θα πάνε! Είναι κόκκινο ή απλά καφέ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Δεν άντεξα της έστειλα μήνυμα μ είπε να βάλω κολπική προγεστερονη αλλ δεν έχω, μ είπε να πάω από την κλινικη να μου βάλουν ένεση αλλά είμαι μακριά! Μου είπε να μην αγχώνομαι Κ αύριο πρωί να πάω ν πάρω την προγεστερονη! Ελπίζω να μου το δίνουν χωρις συνταγή επίσημη! Έχω τις οδηγίες στο κινητό μου! 
 

εβαλα ένα σερβιετακι ξύπνησα τώρα πήγα τουαλέτα δεν είχε κάτι αλλά σκουπίστηκα κ ήταν πιο σκούρο! Αγχώθηκα περισσότερο…. Μα γιατί να μου συμβεί τώρα αυτό είμαι 13 εβδομαδες κ έχω κ όλα αυτά τα πονακια που θυμίζουν περίοδο 

Καλημερα κοριτσι μου! Καταλαβαινω απολυτα το αγχος σου ισως να θυμασαι κι εγω ειχα λιγο αιματακι 12η εβδομαδα! Οι οδηγιες ηταν να συνεχισω προγεστερονη και να ξεκουραστω. Απο αυτα που μου ειπε ο γιατρο μου τοτε θα σου πω οτι το πιο ανησυχητικο δεν ειναι λιγο αιμα αλλα κυριως αν εχεις δυνατο πονο στην κοιλια χαμηλα. Επισης μου ειπε οτι στην 12η εβδομαδα και μετα οι αποβολες= - αν αυτο ειναι που σκεφτεσαι- ειναι πολυ σπανιες! Λιγο αιματακι μπορει να δεις σε οποιαδηποτε φαση εγκυμοσυνης και πολλες κοπελες βλεπουν και η οδηγια ειναι ξεκουραση.

ΟΜΩΣ, σιγουρα δεν ειμαι γιατρος και η καθε περιπτωση ειναι ξεχωριστη οποτε αν ημουν στη θεση σου θα ελεγα στη γιατρο οτι με σγχωνει αυτο και θα την ''πιεζα''  να τη δω για υπερηχο το συντομοτερο, για να αποκλεισω αλλα πραγματα. πχ. μια μικρη αποκολληση πλακουντα. Δεν το λεω γιατι ειναι το πιο πιθανο σεναριο να εχει παθει κατι αλλα το λεω ωστε στη μικρη πιθανοτητα κατι να συμβαινει να δρασεις αμεσα. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η MyElpida είπε:

Κορίτσι μου καλημέρα! Έχω διαβάσει αρκετές φορές ότι συμβαίνει αυτό ακόμα και σε πιο προχωρημένη εγκυμοσύνη.. Μην αγχώνεσαι, με την προγεστερόνη θα σταματήσει.. Αν υπάρχει εφημερευον φαρμακείο να πας να πάρεις το συντομότερο για να ηρεμήσεις... Ξεκουρασου κι όλα καλά θα πάνε! Είναι κόκκινο ή απλά καφέ??

Καλημέρα!! Σε ευχαριστώ για την απάντηση! Αρχικά ήταν ροζ στο σκούπισμα, μετά όταν ξαναπήγα τουαλέτα τα μέσανύχτα και είχα πάλι μόνο στο σκούπισμα πορτοκαλί κόκκινο! Αλλά είχα και πόνους περιόδου! Μετά κατά τις 6:00 το πρωί που ξανά πήγα κ ως τώρα δεν είχα τίποτα! Ούτε πονακια έχω ευτυχως τώρα με άρχισαν κατι λίγα πονακια που καθομαι στο αυτοκίνητο! Όταν είμαι ξαπλωμένη δεν πονάω! Θα βάλω κ το υπόθετο κ βλέπουμε 🙏🙏 θα μου γράψει ν άδεια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Δεν άντεξα της έστειλα μήνυμα μ είπε να βάλω κολπική προγεστερονη αλλ δεν έχω, μ είπε να πάω από την κλινικη να μου βάλουν ένεση αλλά είμαι μακριά! Μου είπε να μην αγχώνομαι Κ αύριο πρωί να πάω ν πάρω την προγεστερονη! Ελπίζω να μου το δίνουν χωρις συνταγή επίσημη! Έχω τις οδηγίες στο κινητό μου! 
 

εβαλα ένα σερβιετακι ξύπνησα τώρα πήγα τουαλέτα δεν είχε κάτι αλλά σκουπίστηκα κ ήταν πιο σκούρο! Αγχώθηκα περισσότερο…. Μα γιατί να μου συμβεί τώρα αυτό είμαι 13 εβδομαδες κ έχω κ όλα αυτά τα πονακια που θυμίζουν περίοδο 

Καλημέρα κοριτσι μου. Ίσως επειδή κουράστηκες αυτές τις μέρες. Πάρε λίγες μέρες άδεια αν μπορείς και τεμπελιασε λίγο. Και το κυριότερο μην αγχώνεσαι και όλα θα πάνε καλά.και εγώ χθες που είδα αυτό το λιγο καφέ ροζ έχω πονάκια περιόδου ελαφρά όμως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Εχεις δίκιο! Σήμερα όλη μέρα ξάπλα ήμουν στην πεθερά μου! Δεν θα πιέζομαι στην δουλεια ότι προλαβαίνω… λυπαμαι που έπρεπε μα αφήσεις την δουλεια…δεν μπορούσες να παρεις άδεια;; 

 

Όπου νιωθεις πιο άνετα!! Εγώ νομίζω να του πεις τις ανησυχίες σου για την κλινικη…

 

Κ εγώ σκέφτηκα το έντερο πήγα κ τουαλέτα το πρωί έκανα αλλά πάλι πονάει!  Βέβαια στην μεση σταμάτησε! Δεν ξέρω έχω σκεφτεί ότι μπορεί να είναι κ η ασπιρίνη γιατί από το βράδυ π την αρχισα την επόμενη μέρα με έπιασε πονο κ συνεχίζει ως σήμερα όλη μέρα!!! Κ είμαι όλη μέρα ξάπλα άμα κάτσω πονάω παλι…

 

Σκέφτηκα το έντερο το πρωί πήγα κ τουαλέτα αλλά ακόμη μέχρι κ τώρα συνεχίζει αυτή η ενόχληση

 

Κορίτσι μου μην αγχώνεσαι γιατί κ φλεγμονή να εχεις επιδεινώνεται με το άγχος κ τότε αν εχεις σπαστική κολίτιδα θα ταλαιπωρηθείς!! Το ξέρω ότι είναι δύσκολο να μην  αγχώνεσαι…κανε τις εξετάσεις σου και θα περιμένουμε τα νέα σου!! Αλλά όσο μπορείς να είσαι ήρεμη ❤️❤️❤️

Καλημέρα κορίτσια..

όχι εγώ δεν μπορούσα να βγω σε άδεια γιατί στο γραφείο όπου δούλευα ήμουν μόνο εγώ αν έβγαινα σε άδεια δεν υπήρχε αλλά άτομο για να κάνει τη δουλειά μου, όποτε έπρεπε να πάρει στην θέση μου άλλη κοπέλα για να κάνει την δουλειά μου..

διαβασα και για τα ροζ που έχεις δεν πιστεύω ότι είναι κάτι ανησυχητικό είναι συνηθισμένο να υπάρχουν αν πάρεις προγεστερονη να δεις θα σταματήσουν μείνε στο κρεβατι να ξεκουραστείς και θα πας να σε δει και ο γιατρός σου θα είναι όλα καλά 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα!! Σε ευχαριστώ για την απάντηση! Αρχικά ήταν ροζ στο σκούπισμα, μετά όταν ξαναπήγα τουαλέτα τα μέσανύχτα και είχα πάλι μόνο στο σκούπισμα πορτοκαλί κόκκινο! Αλλά είχα και πόνους περιόδου! Μετά κατά τις 6:00 το πρωί που ξανά πήγα κ ως τώρα δεν είχα τίποτα! Ούτε πονακια έχω ευτυχως τώρα με άρχισαν κατι λίγα πονακια που καθομαι στο αυτοκίνητο! Όταν είμαι ξαπλωμένη δεν πονάω! Θα βάλω κ το υπόθετο κ βλέπουμε 🙏🙏 θα μου γράψει ν άδεια 

Μπορεί από την κούραση.. δεν είναι κάτι που δεν συμβαίνει όταν κουράζεσαι..  να μείνεις ξάπλα σήμερα να πάρεις προγεστερόνη και όλα καλά θα πάνε.. εγω utrogestan αλλά και εγώ μακριά είμαι δυστυχώς.. και εγώ χτες είδα κίτρινα προς απαλό καφέ υγρά νομίζω.. ήταν πολύ απαλό..στο σερβιετακι και σήμερα τίποτα.. είχα και πονακια χτες .. στο σκούπισμα δεν είχα τίποτα βέβαια.. δεν ξέρω τι ηταν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Raf123μου είχα μέχρι και 13η εβδομάδα κύησης κατά διαστήματα ελαφρά ροζ στο εσώρουχο. Με σταμάτησε από τη δουλειά ο γιατρός αλλά γενικά νομίζω ότι δεν είναι κάτι μη συνηθισμένο.

@Nandia- τα δικά σου σημαδάκια τα έχω όταν αργώ να αλλάξω σερβιετακι και πχ έχω να πάω τουαλέτα 3 ώρες οπότε έχω διαρροές.

Καλη Κυριακή! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα!! Σε ευχαριστώ για την απάντηση! Αρχικά ήταν ροζ στο σκούπισμα, μετά όταν ξαναπήγα τουαλέτα τα μέσανύχτα και είχα πάλι μόνο στο σκούπισμα πορτοκαλί κόκκινο! Αλλά είχα και πόνους περιόδου! Μετά κατά τις 6:00 το πρωί που ξανά πήγα κ ως τώρα δεν είχα τίποτα! Ούτε πονακια έχω ευτυχως τώρα με άρχισαν κατι λίγα πονακια που καθομαι στο αυτοκίνητο! Όταν είμαι ξαπλωμένη δεν πονάω! Θα βάλω κ το υπόθετο κ βλέπουμε 🙏🙏 θα μου γράψει ν άδεια 

Έβαλες την προγεστερόνη?? Πως είσαι?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

@Raf123μου είχα μέχρι και 13η εβδομάδα κύησης κατά διαστήματα ελαφρά ροζ στο εσώρουχο. Με σταμάτησε από τη δουλειά ο γιατρός αλλά γενικά νομίζω ότι δεν είναι κάτι μη συνηθισμένο.

@Nandia- τα δικά σου σημαδάκια τα έχω όταν αργώ να αλλάξω σερβιετακι και πχ έχω να πάω τουαλέτα 3 ώρες οπότε έχω διαρροές.

Καλη Κυριακή! 

Μπράβο χτες άργησα να αλλάξω σερβιετακι.. είχα αποκοιμηθει και όταν ξυπνάω θέλω καμία ώρα να σηκωθώ από τον καναπέ γιατί εχω ζαλάδα και έντονες αναγούλες.. αρα είχα ώρες να πάω τουαλέτα και να αλλάξω σερβιετακι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Raf123 πως είσαι κορίτσι μου? 

Δεν μου έχει τύχει είναι η αλήθεια αλλά το έχω ακούσει πάρα πολλές φορές. Μην αγχώνεσαι είναι το χειρότερο για το μωράκια σου! Το ιδανικότερο είναι να πας για έναν υπέρηχο το συντομότερο, για να ξέρεις κ εσύ κ η γιατρός γιατί συνέβη, αλλά κυρίως για να δεις το μωράκι σου κ να ηρεμήσεις 

Όποτε μπορέσεις στείλε μας τα νέα σου ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...