Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ιούνης, μπρατσακια, μπανακια, περιμένουμε πολλά καλοκαιρινά μωράκια!!!🌊⛱️🌊🏖️


Recommended Posts

στις πριν 13 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Κορίτσια μου έφερε η κολλητή μου ένα τεστ εγκυμοσύνης που την είχε περισσέψει από την εγκυμοσύνη της και είχε ημερομηνία λήξης 7/2020 και βγήκε αρνητικό.. Λέτε να είναι λανθασμένο;;;; ή αν ήμουν θα έδειχνε; 🙄🙄🙄

Καλέ αυτό είναι από τον καιρό των δεινοσαύρων.. εδώ τα μη ληγμένα και κάποτε δεν βγαίνουν σωστά οχι το ληγμένο εδώ και 2 χρόνια.. κάνε φρέσκο σπαρταριστό σήμερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nandia- είπε:

Καλέ αυτό είναι από τον καιρό των δεινοσαύρων.. εδώ τα μη ληγμένα και κάποτε δεν βγαίνουν σωστά οχι το ληγμένο εδώ και 2 χρόνια.. κάνε φρέσκο σπαρταριστό σήμερα 

Κλαιωωωω 🤣🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσαρες μου καλημερα!!!!!! ❤❤❤❤

Που εισαι @marinamanoulitsa;;; ανυπομονουμε!!!🤞🤞🤞🥰🥰🥰🥰🌹

Κοριτσισ μου χθες πηγσμε με τον αντρα μου για γαμπριατικο!!! Ποση συγκινηση!!!! 🥰🥰🥰🥰❤❤❤ αν κ πηγσμε να ριξουμε μια ματια, το κλεισαμε τελικα!!!! Ειναι ο γσμπρος των ονειρων μου!!!! 💘💘💘💘🙀😻🙀😻🙀😻🙀😻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσαρες μου καλημερα!!!!!! ❤❤❤❤

Που εισαι @marinamanoulitsa;;; ανυπομονουμε!!!🤞🤞🤞🥰🥰🥰🥰🌹

Κοριτσισ μου χθες πηγσμε με τον αντρα μου για γαμπριατικο!!! Ποση συγκινηση!!!! 🥰🥰🥰🥰❤❤❤ αν κ πηγσμε να ριξουμε μια ματια, το κλεισαμε τελικα!!!! Ειναι ο γσμπρος των ονειρων μου!!!! 💘💘💘💘🙀😻🙀😻🙀😻🙀😻

Καλημέραααααα αχ τι γλυκό αυτό που λες❤️❤️❤️❤️ είναι τόσο όμορφο!!!! Αγάπες μου απόγευμα τα νέα μου που θα βγω έξω να πάρω τεστ 😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nandia- είπε:

Καλέ αυτό είναι από τον καιρό των δεινοσαύρων.. εδώ τα μη ληγμένα και κάποτε δεν βγαίνουν σωστά οχι το ληγμένο εδώ και 2 χρόνια.. κάνε φρέσκο σπαρταριστό σήμερα 

😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂 Τι γέλιο έκανα χαχαχαχχαα 

Να σου πω πριν το κάνω έλεγα.. Καλά εγώ να το κάνω αλλά δεν νομίζω να βγει σωστό.... 

Ειδωμεν θα σας ενημερώσω το απόγευμα για τα νεότερα 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια, 

@marinamanoulitsa σκας γάιδαρο με την ψυχραιμία σου. Ποιο απόγευμα καλέ? Άντε πήγαινε κάνε ένα τώρα θα μας τρελάνεις στην αγωνία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η E.D. είπε:

Κορίτσι μου μάλλον υπάρχει κάποια κοινή γραμμή από τα ΙΚΑ ως προς το θέμα των αναρρωτικών γιατί κι εμένα επικαλούνται κάθε φορά και διαφορετικό πρόσχημα και επιστρέφουν τις άδειες χωρίς να τις εγκρίνουν. Αν επιτρέπεται, είσαι στον ιδιωτικό ή το δημόσιο τομέα; Προσφυγή στη δευτεροβάθμια δε μπορείς να κάνεις; Θα επικαλεστείς το γράμμα του νόμου και αν δεν προβλέπεται ρητά σε διάταξη ότι απαιτείται γνωμάτευση από δημόσιο νοσοκομείο θα κάνεις λόγο για καταχρηστική, μεροληπτική και μη αναλογική εφαρμογή του νόμου που επισύρει μέχρι και καταγγελία για παράβαση καθήκοντος. Κοινοποίησε την ένσταση/προσφυγή και στο Υπουργείο Υγείας και στο Συνήγορο του Πολίτη. Δυστυχώς δε μας φτάνει η κατάστασή μας και οι δυσκολίες που αντιμετωπίσαμε για να φτάσουμε ως εδώ και έχουμε και τον κάθε ηλίθιο να κάνει κατάχρηση εξουσίας! Ψυχραιμία και ο,τι χρειαστείς να συζητήσουμε!

Στο δημόσιο είμαι και δυστυχώς υπάρχει σαφής διάταξη για τις νεοδιοριζομενες υπαλλήλους. Έπρεπε να το είχα δει νωρίτερα νομικός είμαι. Πρώτη φορά την πάτησα έτσι και δεν μπορώ και να το χωνέψω. Άργησαν και αυτοί να το δουν και δεν ξέρω αν μπορεί αναδρομικά γιατρός του δημοσίου να μου γράψει την άδεια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσαρες μου καλημερα!!!!!! ❤❤❤❤

Που εισαι @marinamanoulitsa;;; ανυπομονουμε!!!🤞🤞🤞🥰🥰🥰🥰🌹

Κοριτσισ μου χθες πηγσμε με τον αντρα μου για γαμπριατικο!!! Ποση συγκινηση!!!! 🥰🥰🥰🥰❤❤❤ αν κ πηγσμε να ριξουμε μια ματια, το κλεισαμε τελικα!!!! Ειναι ο γσμπρος των ονειρων μου!!!! 💘💘💘💘🙀😻🙀😻🙀😻🙀😻

Εμεις ακόμα δε πήγαμε!! Τι ωραία συγκίνηση!!! Να σε ρωτήσω ποσά περίπου σας στοίχισε;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ ήρθα λίγο στην οικοδομή γιατί είναι εδώ ο άντρας μ με τον πεθερό κάτι κάνουν και τους έφερα λίγα αλμυρά να φάνε και κορίτσια είμαι στο δωμάτιο του μωρού και λεω εδώ θα μπει το κρεβατακι εδώ η καρέκλα θηλασμού εδώ η συρταριερα ωχ τρελάθηκα ανυπομονώ ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Στο δημόσιο είμαι και δυστυχώς υπάρχει σαφής διάταξη για τις νεοδιοριζομενες υπαλλήλους. Έπρεπε να το είχα δει νωρίτερα νομικός είμαι. Πρώτη φορά την πάτησα έτσι και δεν μπορώ και να το χωνέψω. Άργησαν και αυτοί να το δουν και δεν ξέρω αν μπορεί αναδρομικά γιατρός του δημοσίου να μου γράψει την άδεια. 

Ναι πράγματι υπάρχει σχετική διάταξη εφόσον δεν έχεις συμπληρώσει μήνες για την αναρρωτική. Θα έλεγα όμως να προσπαθήσεις να ζητήσεις από κάποιο γιατρό του δημοσίου μια γνωμάτευση για το επίμαχο διάστημα και να κάνεις αίτηση θεραπείας στην πρωτοβάθμια ή αν έχει ήδη απορριφθεί να προσφύγεις στη δευτεροβάθμια του αρ.56 παρ. 5 του 3528 προσκομίζοντας τη γνωμάτευση του δημοσίου και επικαλούμενη την αρχή της επιείκειας της διοίκησης να ζητήσεις τη θεραπεία του «σφάλματος» το οποίο είναι τυπικό εφόσον συντρέχουν οι λοιπές ουσιαστικές προϋποθέσεις. Εάν είσαι στην Αθήνα στο Έλενα οι γιατροί είναι πολύ καλοί και συνεννοήσιμοι εάν θες να βρεις κάποιον. Όπως και να ‘χει εσύ και το παιδάκι σου να είστε καλά και αν δε γίνει τπτ μη σκάσεις, θα πεις πήρα άνευ αποδοχών μεν αλλά ξεκουράστηκα και δεν κινδύνευσα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσαρες μου καλημερα!!!!!! ❤❤❤❤

Που εισαι @marinamanoulitsa;;; ανυπομονουμε!!!🤞🤞🤞🥰🥰🥰🥰🌹

Κοριτσισ μου χθες πηγσμε με τον αντρα μου για γαμπριατικο!!! Ποση συγκινηση!!!! 🥰🥰🥰🥰❤❤❤ αν κ πηγσμε να ριξουμε μια ματια, το κλεισαμε τελικα!!!! Ειναι ο γσμπρος των ονειρων μου!!!! 💘💘💘💘🙀😻🙀😻🙀😻🙀😻

Αυτά είναι τα όμορφα.. και μετά θα έρθει το μωρο των ονείρων σας❤️❤️❤️❤️

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂 Τι γέλιο έκανα χαχαχαχχαα 

Να σου πω πριν το κάνω έλεγα.. Καλά εγώ να το κάνω αλλά δεν νομίζω να βγει σωστό.... 

Ειδωμεν θα σας ενημερώσω το απόγευμα για τα νεότερα 😘

Μας γκαστρωσες.. αντε τελειωνε .. δεν κάνει να σκάω στην κατάσταση μου.. λυπησουμεεεεεεεε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σήμερα είμαι 5+0 άρα μπήκα στην 6η εβδομάδα σωστά?

Με ανησυχεί που δεν έχει πρηστεί το στήθος και από συμπτώματα έχω μόνο υπνηλία και το απόγευμα αναγουλα εδώ και δύο μέρες.

Εσείς ποτέ αρχίσατε συμπτώματα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Κορίτσια σήμερα είμαι 5+0 άρα μπήκα στην 6η εβδομάδα σωστά?

Με ανησυχεί που δεν έχει πρηστεί το στήθος και από συμπτώματα έχω μόνο υπνηλία και το απόγευμα αναγουλα εδώ και δύο μέρες.

Εσείς ποτέ αρχίσατε συμπτώματα?

Και εγώ από εχθές σαν ζαλισμένο κοτόπουλο είμαι.. Φοβερή υπνηλία... Ο καιρός είναι μάλλον για εμένα 😂 δεν έκανα τεστ μην ρωτήσετε!!! Χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Κορίτσια σήμερα είμαι 5+0 άρα μπήκα στην 6η εβδομάδα σωστά?

Με ανησυχεί που δεν έχει πρηστεί το στήθος και από συμπτώματα έχω μόνο υπνηλία και το απόγευμα αναγουλα εδώ και δύο μέρες.

Εσείς ποτέ αρχίσατε συμπτώματα?

Ναι ξεκινάς να διανύεις την 6 η εβδομάδα..

Εμένα τα συμπτώματα ξεκίνησαν 6 εβδομάδων ακριβώς. Δηλαδή όταν ολοκλήρωσα την 6 η και έμπαινα στην 7 η. Συμπτώματα όσον αφορά το στομαχι. Δηλαδή ξεκίνησαν οι αναγουλες.

Το στήθος το είχα από την αρχή πρησμένο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Κορίτσια σήμερα είμαι 5+0 άρα μπήκα στην 6η εβδομάδα σωστά?

Με ανησυχεί που δεν έχει πρηστεί το στήθος και από συμπτώματα έχω μόνο υπνηλία και το απόγευμα αναγουλα εδώ και δύο μέρες.

Εσείς ποτέ αρχίσατε συμπτώματα?

Μην σε ανησυχεί εμένα το στήθος πρηστικε κ συνεχίζει να είναι πρησμένο 6 ή 7 (άρα 7 ή 8 ) 

απο την 6η (δλδ 7) άρχισαν τα συμπτώματα με το στομάχι μέχρι την 9 (δλδ 10) που ήταν για εμένα κορύφωση κ μετά λιγότερο και τώρα που είμαι 11&4 που κ που με πιανει το στομάχι (εχθές είχα πολλή πονο) σήμερα είμαι καλά προς το παρόν και είχα κ εμετο πριν 3 μερες ομως δεν είναι κάθε μέρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Μην σε ανησυχεί εμένα το στήθος πρηστικε κ συνεχίζει να είναι πρησμένο 6 ή 7 (άρα 7 ή 8 ) 

απο την 6η (δλδ 7) άρχισαν τα συμπτώματα με το στομάχι μέχρι την 9 (δλδ 10) που ήταν για εμένα κορύφωση κ μετά λιγότερο και τώρα που είμαι 11&4 που κ που με πιανει το στομάχι (εχθές είχα πολλή πονο) σήμερα είμαι καλά προς το παρόν και είχα κ εμετο πριν 3 μερες ομως δεν είναι κάθε μέρα 

Πω πω Ραφαέλα μου... είσαι κιόλας 12η βδομάδα 🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η E.D. είπε:

Ναι πράγματι υπάρχει σχετική διάταξη εφόσον δεν έχεις συμπληρώσει μήνες για την αναρρωτική. Θα έλεγα όμως να προσπαθήσεις να ζητήσεις από κάποιο γιατρό του δημοσίου μια γνωμάτευση για το επίμαχο διάστημα και να κάνεις αίτηση θεραπείας στην πρωτοβάθμια ή αν έχει ήδη απορριφθεί να προσφύγεις στη δευτεροβάθμια του αρ.56 παρ. 5 του 3528 προσκομίζοντας τη γνωμάτευση του δημοσίου και επικαλούμενη την αρχή της επιείκειας της διοίκησης να ζητήσεις τη θεραπεία του «σφάλματος» το οποίο είναι τυπικό εφόσον συντρέχουν οι λοιπές ουσιαστικές προϋποθέσεις. Εάν είσαι στην Αθήνα στο Έλενα οι γιατροί είναι πολύ καλοί και συνεννοήσιμοι εάν θες να βρεις κάποιον. Όπως και να ‘χει εσύ και το παιδάκι σου να είστε καλά και αν δε γίνει τπτ μη σκάσεις, θα πεις πήρα άνευ αποδοχών μεν αλλά ξεκουράστηκα και δεν κινδύνευσα. 

Σε ευχαριστώ ειλικρινά. Μου έδωσαν περιθώριο 2 εβδομάδες να το διορθώσω. Ο γιατρός την Τετάρτη κάνει εξωτερικά ιατρεία και θα προσπαθήσει να μου συνταγογραφησει αναδρομικά αν του επιτρέψει το σύστημα διότι τώρα γίνονται όλα ηλεκτρονικά. Ευτυχώς ο γιατρός που μου κάνει τις αυχενικες είναι του δημοσίου και δέχτηκε να βοηθήσει. Ο σύζυγος λέει να πω στον υπάλληλο ότι θα του κάνω αναφορά που άργησε να δει τις άδειες να με προλάβει και ειλικρινά το θεωρώ χάσιμο χρόνου. Στην τελική είπα αυτό που λες πρώτο μου παιδί είναι, αισίως έγινα 35, ινομυωμα και αιμορραγίες είχα, έβραζε ο τόπος από covid, έκατσα σπίτι να προστατευτω. Ψέματα δεν είπα, άσε να βάλουν άνευ αποδοχών. Έχω αλλά 32 χρόνια στο δημόσιο να δουλέψω θα βγουν τα χρόνια για τη σύνταξη. Σε ευχαριστώ ειλικρινά πολύ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια ειμαι χαλια, απο Πεμππτη βραδυ αλλα κυριως απο χθες μεσημερι μου ξεκινησαν καποιοι δυνατοι πονοι στην κοιλια, δεν μπορω ουτε να περπατησω ουτε να κοιμηθω τιποτα.. Οι πονοι μου θυμιαζουν πονους εντερου...

Πηγα εκτακτως γυναικολογο πρωι πρωι  σημερα και απο γυναικολογικα με βρηκε ενταξει και μου ειπεοτι φταιει οτι ισως ενα ινομυωμα που εχω εκτος μητρας εχει φτασει 7 εκατοστα μου πιεζει πλεον το εντερο.....Συν ειχα φαει οσπρια,,προχθες,,,, . Φυσικα χαιρομαι απιστευτα που μωρο ειναι καλα αλλα δεν αντεχω αυτον τον πονο και να μην μπορω να κοιμηθω να περπατησω κλπ....ελπιζω να περασει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Κορίτσια σήμερα είμαι 5+0 άρα μπήκα στην 6η εβδομάδα σωστά?

Με ανησυχεί που δεν έχει πρηστεί το στήθος και από συμπτώματα έχω μόνο υπνηλία και το απόγευμα αναγουλα εδώ και δύο μέρες.

Εσείς ποτέ αρχίσατε συμπτώματα?

εμενα απο 6,5-7 εβδομαδες λιγη ναυτια και πρησξθμο στηθους πολυαργοτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Κοριτσια ειμαι χαλια, απο Πεμππτη βραδυ αλλα κυριως απο χθες μεσημερι μου ξεκινησαν καποιοι δυνατοι πονοι στην κοιλια, δεν μπορω ουτε να περπατησω ουτε να κοιμηθω τιποτα.. Οι πονοι μου θυμιαζουν πονους εντερου...

Πηγα εκτακτως γυναικολογο πρωι πρωι  σημερα και απο γυναικολογικα με βρηκε ενταξει και μου ειπεοτι φταιει οτι ισως ενα ινομυωμα που εχω εκτος μητρας εχει φτασει 7 εκατοστα μου πιεζει πλεον το εντερο.....Συν ειχα φαει οσπρια,,προχθες,,,, . Φυσικα χαιρομαι απιστευτα που μωρο ειναι καλα αλλα δεν αντεχω αυτον τον πονο και να μην μπορω να κοιμηθω να περπατησω κλπ....ελπιζω να περασει!

Ωχ περαστικά σου κοπέλα μου!!! Δύσκολος πόνος στο έντερο αλλά εφόσον είναι καλά το μωρό όλα εντάξει.. Depon πάρε να σε ηρεμεί λίγο. Κάνει στην εγκυμοσύνη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Κορίτσια σήμερα είμαι 5+0 άρα μπήκα στην 6η εβδομάδα σωστά?

Με ανησυχεί που δεν έχει πρηστεί το στήθος και από συμπτώματα έχω μόνο υπνηλία και το απόγευμα αναγουλα εδώ και δύο μέρες.

Εσείς ποτέ αρχίσατε συμπτώματα?

Εμένα μετά την 7 - 7,5 εβδομάδα άρχισαν τα συμπτώματα, το στήθος με πονούσε μετά σταμάτησε μετά με ξανά έπιανε έτσι με πάει μέχρι και τώρα δεν θα έλεγα ότι μεγάλωσε πολύ, μόνο η θηλή έχει αλλάξει χρώμα έγινε αρκετά σκούρο αυτήν ήταν η μεγαλύτερη αλλαγή που είχα στο στήθος και πονάει λίγο η θηλή μου όχι όλο το στήθος..

νωρίς είναι ακόμα πιστεύω σιγά σιγά θα ξεκινήσουν και τα συμπτώματα 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hopemumtobe είπε:

Κοριτσια ειμαι χαλια, απο Πεμππτη βραδυ αλλα κυριως απο χθες μεσημερι μου ξεκινησαν καποιοι δυνατοι πονοι στην κοιλια, δεν μπορω ουτε να περπατησω ουτε να κοιμηθω τιποτα.. Οι πονοι μου θυμιαζουν πονους εντερου...

Πηγα εκτακτως γυναικολογο πρωι πρωι  σημερα και απο γυναικολογικα με βρηκε ενταξει και μου ειπεοτι φταιει οτι ισως ενα ινομυωμα που εχω εκτος μητρας εχει φτασει 7 εκατοστα μου πιεζει πλεον το εντερο.....Συν ειχα φαει οσπρια,,προχθες,,,, . Φυσικα χαιρομαι απιστευτα που μωρο ειναι καλα αλλα δεν αντεχω αυτον τον πονο και να μην μπορω να κοιμηθω να περπατησω κλπ....ελπιζω να περασει!

Ωχχχ εύχομαι να περάσει σύντομα.. τουλάχιστον το μωρο εινσι μια χαρά...εισαι δυνατή μανουλα θα αντεξεις❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...