Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σ’ ένα στέφανο του Μάη Όλη η άνοιξη χωράει. Κύκλους, κύκλους τα λουλούδια, οι χοροί και τα τραγούδια στα χρυσά του ήλιου καφάσια ωριμάζουν τα κεράσια. 🍒 Τα Μαγιατικα μωράκια στις κοιλίτσες μας ας τρυπωσουν 🤰🧚‍♂️🧚❣️👣


marinamanoulitsa

Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα Ναντια μου!! Αυτά είναι πρώιμης ανίχνευσης; Νομίζω θα ήταν καλύτερα να κανεις μια χοριακη κ να την παρεις τηλ γιατί αν κάτι δεν πάει καλά να σε βοηθήσει από την αρχή!! Ελπίζω τα τεστ να είναι χαλασμένα…

Ήπια με το ζόρι λίγο νεσκαφε μπορώ να πάω για χωριακή; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Nandia- είπε:

Ήπια με το ζόρι λίγο νεσκαφε μπορώ να πάω για χωριακή; 

Ναι δεν έχει σχέση με το φαγητό η χοριακη να παεις!!! Και θα περιμένουμε να μας πεις το τεράστιο νούμερο 🙏🙏☺️☺️☺️ Να παεις νωρις για να σου τα βγάλουν ως τις 10-11 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Ναι δεν έχει σχέση με το φαγητό η χοριακη να παεις!!! Και θα περιμένουμε να μας πεις το τεράστιο νούμερο 🙏🙏☺️☺️☺️ Να παεις νωρις για να σου τα βγάλουν ως τις 10-11 

Θα πάω μόλις πάρω τα παιδιά σχολείο... εν το μεταξύ είμαι κομματια..ψες δεν κοιμήθηκα καθόλου.. ξύπνησα η ώρα 12μιση και πρέπει να με πείρε ο ύπνος η ώρα 4μιση τα ξημερώματα.. είχα αναγούλες.. μια ζεστενομουν μια κρυωνα.. μάλλον δεν θα πάω δουλειά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. η τα τεστ δεν πάνε καλά η κάτι δεν πάει καλά με την εγκυμοσύνη.. το πιο σκούρο είναι ψεσινο και το άλλο τώρα τπ πρωι

20220511_062226.jpg

Καλημέρα κορίτσι μου! Είπαμε μόνο θετικές σκέψεις από δω και πέρα! Όλα θα πάνε καλά! Κάτι θα έπαθε το τεστ σίγουρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Θα πάω μόλις πάρω τα παιδιά σχολείο... εν το μεταξύ είμαι κομματια..ψες δεν κοιμήθηκα καθόλου.. ξύπνησα η ώρα 12μιση και πρέπει να με πείρε ο ύπνος η ώρα 4μιση τα ξημερώματα.. είχα αναγούλες.. μια ζεστενομουν μια κρυωνα.. μάλλον δεν θα πάω δουλειά 

Αγχωθηκες μπορεί… ηρέμησε να παρεις τα παιδιά σχολείο κ αν δεν νιωθεις καλά να μην παεις δουλεια! Αλλά εγώ νομίζω να παεις για να απασχολείς συνέχεια το μυαλό σου! Όλα καλά θα πάνε μην αγχώνεσαι! Να την παρεις τηλ ή αν εχεις το κινητό της να της στείλεις μήνυμα να της πεις ότι έκανες τεστ κτλ! Δε νομίζω να σου πει να περιμένετε 7 μερες καθυστέρηση γιατί είσαι ιδιαίτερη περίπτωση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η stemi είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! Είπαμε μόνο θετικές σκέψεις από δω και πέρα! Όλα θα πάνε καλά! Κάτι θα έπαθε το τεστ σίγουρα. 

Έκανα και 2ο και είναι λιιιγο πιο σκούρο..  τι να πω.. αυτά τα τεστ της one step δεν είναι τόσο καλά νομίζω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Αγχωθηκες μπορεί… ηρέμησε να παρεις τα παιδιά σχολείο κ αν δεν νιωθεις καλά να μην παεις δουλεια! Αλλά εγώ νομίζω να παεις για να απασχολείς συνέχεια το μυαλό σου! Όλα καλά θα πάνε μην αγχώνεσαι! Να την παρεις τηλ ή αν εχεις το κινητό της να της στείλεις μήνυμα να της πεις ότι έκανες τεστ κτλ! Δε νομίζω να σου πει να περιμένετε 7 μερες καθυστέρηση γιατί είσαι ιδιαίτερη περίπτωση 

Το θέμα είναι ότι θα κοιμάμαι στην καρεκλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Nandia- είπε:

Το θέμα είναι ότι θα κοιμάμαι στην καρεκλα

Κ εγώ την πρώτη ημέρα δεν κοιμήθηκα καθόλου κ την ημέρα είχα υπερένταση! Είναι από το άγχος…αλλά ότι σε καμνει εσένα πιο καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Έκανα και 2ο και είναι λιιιγο πιο σκούρο..  τι να πω.. αυτά τα τεστ της one step δεν είναι τόσο καλά νομίζω 

Ναντια καλημέρα! Οκ τεστ είναι δεν έχουν την ακρίβεια μιας ανάλυσης! Δλδ δεν ξέρω αν σημαίνει κάτι το σκούρο ή ανοιχτόχρωμο! Είναι θετικά πάντως ξεκάθαρα. Κάνε μια ανάλυση να μην παιδεύεσαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. η τα τεστ δεν πάνε καλά η κάτι δεν πάει καλά με την εγκυμοσύνη.. το πιο σκούρο είναι ψεσινο και το άλλο τώρα τπ πρωι

20220511_062226.jpg

Μην τα δίνεις σημασία εμένα στην προηγούμενη με 700 χοριακή ήταν σαν το αριστερό σου!!? Ότι να ναι δηλαδή!!! Καλά αποτελέσματα κορίτσι μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Melikara86 είπε:

Σήμερα είμαι 12η μέρα αφότου πήγα στον γιατρό.   Και 59η μέρα κύκλου.... Μου έχει γράψει την χοριακη ο γιατρός σήμερα.

Αν μέχρι αύριο το πρωί δεν κατέβει αίμα θα πάω το πρωί για την χοριακη να δω τι γίνεται να ηρεμήσω τουλάχιστον μήπως μου δώσει κανένα χάπι να έρθει κανονικά η περίοδος!!!!

Πωπω συμβαδίζουμε εμείς οι δυο. 
Θύμισε μου ινοφερτ παίρνεις κ εσυ για να σταθεροποιηθεί ; Γιατί κάνουμε τόσο μεγάλους κύκλους ;

 

ουτε η περίοδος δε μας θέλει ! 🤣

εμενα Τρίτη μέρα το πρωινό μ ξεκινάει με έντονες αναγούλες κ πόνους περιόδου από εχθές το βράδυ. 47η μέρα κύκλου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nandia- είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. η τα τεστ δεν πάνε καλά η κάτι δεν πάει καλά με την εγκυμοσύνη.. το πιο σκούρο είναι ψεσινο και το άλλο τώρα τπ πρωι

20220511_062226.jpg

Αγάπη μου γλυκιά, επειδή είναι ουρα και είναι νωρίς, ενδεχομένως είχες πιει παραπάνω υγρά μιας κ ήσουν ξύπνια τη νύχτα κ γ αυτό να βγήκε αχνό. Σε κάθε περίπτωση και πάλι δυο γραμμές είναι. Πήγαινε να κανεις χοριακη άμεσα και πες μας. Εύχομαι ν είναι μεγάλη και να λυθούν οι απορίες!

μη σε αγχώνει το τεστ θετικό είναι κ πάλι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια σε όλες! 
τις εγκυουλες μας, τις μέλλουσες εγκυουλες μας και τις μανούλες ❤️
 

εύχομαι να έχουμε όλες μια όμορφη ημέρα χωρίς προβλήματα και αρνητικές σκέψεις !

 

Τι μπορώ/ πρέπει να ρωτήσω τον ιατρό τώρα που θα πάω ; Θα του δείξω τις ορμονικες/αιματοκογικες εξετάσεις και του Γενάρη που εκανα, και τις προηγούμενες. Να ρωτήσω αυτό που μου είχατε πει; Να κάνουμε υπέρηχο κάθε μήνα για να δει αν κάνω καλη ωορρηξία ; Κάποια κοπέλα εδώ μ είχε πει πως εμείς π έχουμε ΣΠΩ ενδεχομένως ν μην κάνουμε σωστή ωορρηξία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Giasemi_92 είπε:

Καλημέρα κορίτσια σε όλες! 
τις εγκυουλες μας, τις μέλλουσες εγκυουλες μας και τις μανούλες ❤️
 

εύχομαι να έχουμε όλες μια όμορφη ημέρα χωρίς προβλήματα και αρνητικές σκέψεις !

 

Τι μπορώ/ πρέπει να ρωτήσω τον ιατρό τώρα που θα πάω ; Θα του δείξω τις ορμονικες/αιματοκογικες εξετάσεις και του Γενάρη που εκανα, και τις προηγούμενες. Να ρωτήσω αυτό που μου είχατε πει; Να κάνουμε υπέρηχο κάθε μήνα για να δει αν κάνω καλη ωορρηξία ; Κάποια κοπέλα εδώ μ είχε πει πως εμείς π έχουμε ΣΠΩ ενδεχομένως ν μην κάνουμε σωστή ωορρηξία. 

Καλημέρα!! Ναι ρωτά το αν μπορείς να πήγαινεις για να σε παρακολουθεί! Πες του το ιστορικό σου! Άντε θα περιμένουμε τις εντυπώσεις και τι σου είπε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα Ναντια μου!! Αυτά είναι πρώιμης ανίχνευσης; Νομίζω θα ήταν καλύτερα να κανεις μια χοριακη κ να την παρεις τηλ γιατί αν κάτι δεν πάει καλά να σε βοηθήσει από την αρχή!! Ελπίζω τα τεστ να είναι χαλασμένα…

ετσι λενε ταχα αλλα ειναι της one step και δεν τους εχω και τοση εμπιστοσυνη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κ εγώ την πρώτη ημέρα δεν κοιμήθηκα καθόλου κ την ημέρα είχα υπερένταση! Είναι από το άγχος…αλλά ότι σε καμνει εσένα πιο καλά! 

τελικα ηρθα δουλεια και το πολυ πολυ να λυποθυμισω απο την νυστα πανω στο γραφειο χαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Giasemi_92 είπε:

Αγάπη μου γλυκιά, επειδή είναι ουρα και είναι νωρίς, ενδεχομένως είχες πιει παραπάνω υγρά μιας κ ήσουν ξύπνια τη νύχτα κ γ αυτό να βγήκε αχνό. Σε κάθε περίπτωση και πάλι δυο γραμμές είναι. Πήγαινε να κανεις χοριακη άμεσα και πες μας. Εύχομαι ν είναι μεγάλη και να λυθούν οι απορίες!

μη σε αγχώνει το τεστ θετικό είναι κ πάλι. 

μπα ουτε που ειμουν εγκυος δεν κατεβαινα 18 σκαλια εστω για νερο χαχαχαχαχαα

παντως ολο το βραδυ πηγαινα τουαλετα μπορει να φταιει και αυτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Giasemi_92 είπε:

Καλημέρα κορίτσια σε όλες! 
τις εγκυουλες μας, τις μέλλουσες εγκυουλες μας και τις μανούλες ❤️
 

εύχομαι να έχουμε όλες μια όμορφη ημέρα χωρίς προβλήματα και αρνητικές σκέψεις !

 

Τι μπορώ/ πρέπει να ρωτήσω τον ιατρό τώρα που θα πάω ; Θα του δείξω τις ορμονικες/αιματοκογικες εξετάσεις και του Γενάρη που εκανα, και τις προηγούμενες. Να ρωτήσω αυτό που μου είχατε πει; Να κάνουμε υπέρηχο κάθε μήνα για να δει αν κάνω καλη ωορρηξία ; Κάποια κοπέλα εδώ μ είχε πει πως εμείς π έχουμε ΣΠΩ ενδεχομένως ν μην κάνουμε σωστή ωορρηξία. 

σιγουρα να κανετε παρακαλουθηση για να ξερεις τι γινεται με τις ωορρηξιες σου .. περα απο αυτο εννοειται να στρωσετε και την περιοδο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου καλημερα.. εκανα χοριακη τελικα και κατα τις 2 με 3 το μεσημερι θα βγει το αποτελεσμα.. το εβαλε επειγον ακομα αλλα μαλλον δεν κανουν την αναλυση στο χωριο και το στελνου στην Λαρνακα.. αναμενουμε στο e-mail μου .. εν το μεταξυ εχω κατι αναγουλες αστα να πανε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

μπα ουτε που ειμουν εγκυος δεν κατεβαινα 18 σκαλια εστω για νερο χαχαχαχαχαα

παντως ολο το βραδυ πηγαινα τουαλετα μπορει να φταιει και αυτο

Ε τότε το ίδιο καθ’ αυτό ! Υποτίθεται ότι πρέπει να είναι τα ουρα μετά από ώρες π δν έχουν αραιωθει, αν πηγες κάποιες φορές δν ήταν αρκετά δυνατά τα ουρα. Άντε αναμένουμε την χοριακη σου ! 🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼 Όλα καλά θα πάνε στο είχα πει πως είχα καλό ένστικτο για σένα ❤️ 
 

καλυτερα πάντως π πηγες στη δουλειά συμφωνώ με τη Ραφ, Οποτε δν είμαι καλά ξεχνιέμαι στο αεροδρόμιο. Ενώ αν λείψω όλο βλακείες με απασχολούν 😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα!! Ναι ρωτά το αν μπορείς να πήγαινεις για να σε παρακολουθεί! Πες του το ιστορικό σου! Άντε θα περιμένουμε τις εντυπώσεις και τι σου είπε!!

Εν τω μεταξύ είναι μικρό νησί και μ λένε θα μιλάνε θα λένε, λέω και τι να κάνουμε τώρα; Δε γντ να ξεσπιτώνομαι να φεύγω συνέχεια να πηγαίνω σε ιατρούς. Στην τελική τι να λένε ; Κακο είναι δλδ να θέλουμε να κάνουμε παιδί ή μήπως το προκάλεσα εγώ να έχω ΣΠΩ. Τρατζικ 😛 

 

πες μου καλύτερα, παλεύεται η δουλειά μαζί με εγκυμοσύνη ; Κουράζεσαι περισσοτερο, αντέχεις ;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Giasemi_92 είπε:

Ε τότε το ίδιο καθ’ αυτό ! Υποτίθεται ότι πρέπει να είναι τα ουρα μετά από ώρες π δν έχουν αραιωθει, αν πηγες κάποιες φορές δν ήταν αρκετά δυνατά τα ουρα. Άντε αναμένουμε την χοριακη σου ! 🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼 Όλα καλά θα πάνε στο είχα πει πως είχα καλό ένστικτο για σένα ❤️ 
 

καλυτερα πάντως π πηγες στη δουλειά συμφωνώ με τη Ραφ, Οποτε δν είμαι καλά ξεχνιέμαι στο αεροδρόμιο. Ενώ αν λείψω όλο βλακείες με απασχολούν 😛

βασικα και σπιτι να ειμουν θα λυποθυμουσα στον καναπε απο την νυστα χαχαχαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

τελικα ηρθα δουλεια και το πολυ πολυ να λυποθυμισω απο την νυστα πανω στο γραφειο χαχαχαχ

Εκαμες χοριακη ;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

βασικα και σπιτι να ειμουν θα λυποθυμουσα στον καναπε απο την νυστα χαχαχαχαχαχ

Πααααψεεεεεεε! Θα κοιμηθείς το μεσημέρι που θα σχολασεις ! Πιο καλές ώρες ύπνου είναι 10-6 το πρωί και μεσημέρι 15:00-17:00 διάλεξε κ πάρε 😛😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nandia- είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. η τα τεστ δεν πάνε καλά η κάτι δεν πάει καλά με την εγκυμοσύνη.. το πιο σκούρο είναι ψεσινο και το άλλο τώρα τπ πρωι

20220511_062226.jpg

Μην σε αγχωνει τόσο αυτό. Εγώ όταν έμεινα έκανα κάθε μέρα τεστ γιατί ήταν τότε με τα χιόνια και ήταν όλα κλειστά για να κάνω χοριακη. Και αντί κάθε μέρα να βγαίνει και πιο σκούρο κάποιες φορές μου φαινόταν και ένα τσακ πιο ανοιχτό από την προηγούμενη. Άρα μόνο η χοριακη θα σου δίξει

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Giasemi_92 είπε:

Καλημέρα κορίτσια σε όλες! 
τις εγκυουλες μας, τις μέλλουσες εγκυουλες μας και τις μανούλες ❤️
 

εύχομαι να έχουμε όλες μια όμορφη ημέρα χωρίς προβλήματα και αρνητικές σκέψεις !

 

Τι μπορώ/ πρέπει να ρωτήσω τον ιατρό τώρα που θα πάω ; Θα του δείξω τις ορμονικες/αιματοκογικες εξετάσεις και του Γενάρη που εκανα, και τις προηγούμενες. Να ρωτήσω αυτό που μου είχατε πει; Να κάνουμε υπέρηχο κάθε μήνα για να δει αν κάνω καλη ωορρηξία ; Κάποια κοπέλα εδώ μ είχε πει πως εμείς π έχουμε ΣΠΩ ενδεχομένως ν μην κάνουμε σωστή ωορρηξία. 

Ναι εγώ έχω Σπω και μου είχε πει ο γιατρός ότι μπορεί να μην κάνουμε σωστές ωορρηξίες για αυτό και οι περίεργοι κύκλοι. Και πήγαινα κάθε μήνα με παρακολούθηση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...