Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σ’ ένα στέφανο του Μάη Όλη η άνοιξη χωράει. Κύκλους, κύκλους τα λουλούδια, οι χοροί και τα τραγούδια στα χρυσά του ήλιου καφάσια ωριμάζουν τα κεράσια. 🍒 Τα Μαγιατικα μωράκια στις κοιλίτσες μας ας τρυπωσουν 🤰🧚‍♂️🧚❣️👣


marinamanoulitsa

Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Elk είπε:

τουλάχιστον είναι ένα πρόβλημα που λύνεται δεν είναι κάτι που δεν διορθώνεται.. τα μόνιμα προβλήματα είναι τα δύσκολα αυτά που δεν μπορούν ούτε οι γιατροί να κάνουν κάτι… 

Ολα καλά θα πάνε κορίτσι μου και παρε ακόμα μια γνώμη, σίγουρα θα σε βοηθήσει να πάρεις μια απόφαση για το τι πρέπει να κανείς 🙂

Αυτό θα κάνω! Μια χαρά τα λες! Καλό σου βραδυ κορίτσι μου! 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Flora38 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ! Να σας ρίξω λίγο ψυχολογικά… αν και δεν θέλω… πήγα στο γυναικολόγο σήμερα και μου είπε ότι έχω κύστη ενδομητριωσης μεγάλη … θέλει αφαίρεση αν θέλω να μείνω έγκυος , αν όχι , δεν δημιουργεί κάποιο θέμα . Έχω τρελαθεί , δεν ξέρω τι να κάνω 

Να είσαι ψύχραιμη να το αφαιρέσεις και όταν ξεκινήσεις με το καλό τις προσπάθειες να εισαι αισιόδοξη και θα μείνεις εγκυουλα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η SUNY είπε:

Να είσαι ψύχραιμη να το αφαιρέσεις και όταν ξεκινήσεις με το καλό τις προσπάθειες να εισαι αισιόδοξη και θα μείνεις εγκυουλα!! 

Καλημέρα! Σε ευχαριστώ πολύ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Πόσες μερες είσαι από την ωορρηξία;;

Καλημέρα καλημέρα κορίτσια!!! Τι κάνετε;;είμαι 13 ημέρες μετά την ωορρηξία νομίζω γιατί δεν έκανα τεστ ωορρηξίας 

@Elk έτσι με χαμηλό βάρος μωρού και μικρή κοιλίτσα του μωρού κλπ τάραξαν την νύφη μου και όμως μια χαρά βγήκε και τώρα η ανηψια μου είναι 2,5 μηνων μπουμπούκα και την είχα αγκαλιά εχθές ❤️😍 άσε μην ακούς τίποτα τα λένε για να πηγαίνεις επισκέψεις συνέχεια εγώ αυτό κατάλαβα...

@Flora38 να ακούσεις τον γιατρό σου, να κάνεις αυτό που πρέπει και όλα θα πάνε καλά... Σκέψου ότι αυτή η επέμβαση θα είναι ένα βήμα πιο κοντά στο μωράκι σου... Βρήκες το θέμα, θα το λύσεις και θα γίνει το θαύμα!!!

@Giasemi_92 μα τι μπέρδεμα είναι αυτό που έχεις φάει και εσύ με τα τεστ εγκυμοσύνης;;;; και τόσες ημέρες καθυστέρηση.. Τι να πω ρε παιδι μου πολύ σε ταλεπωρει... Ευχομαι όλα να πάνε καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα καλημέρα κορίτσια!!! Τι κάνετε;;είμαι 13 ημέρες μετά την ωορρηξία νομίζω γιατί δεν έκανα τεστ ωορρηξίας 

@Elk έτσι με χαμηλό βάρος μωρού και μικρή κοιλίτσα του μωρού κλπ τάραξαν την νύφη μου και όμως μια χαρά βγήκε και τώρα η ανηψια μου είναι 2,5 μηνων μπουμπούκα και την είχα αγκαλιά εχθές ❤️😍 άσε μην ακούς τίποτα τα λένε για να πηγαίνεις επισκέψεις συνέχεια εγώ αυτό κατάλαβα...

@Flora38 να ακούσεις τον γιατρό σου, να κάνεις αυτό που πρέπει και όλα θα πάνε καλά... Σκέψου ότι αυτή η επέμβαση θα είναι ένα βήμα πιο κοντά στο μωράκι σου... Βρήκες το θέμα, θα το λύσεις και θα γίνει το θαύμα!!!

@Giasemi_92 μα τι μπέρδεμα είναι αυτό που έχεις φάει και εσύ με τα τεστ εγκυμοσύνης;;;; και τόσες ημέρες καθυστέρηση.. Τι να πω ρε παιδι μου πολύ σε ταλεπωρει... Ευχομαι όλα να πάνε καλά 

Κορίτσι μου έκανες άλλο τεστάκι με πρωινά ούρα να φανεί πιο έντονη γραμμούλα?????? Αν και ήδη φαινόταν από χθες ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Μωρέ μην τα πολύ πιστεύεις τα τεστ ωορρηξίας για εγγυμοσυνη. 

Εγώ όταν έμεινα έγγυος μου έβγαινε θετικό το τεστ εγγυμοσυνης και αρνητικό της ωορρηξίας. 

καλημερα.. τωρα ομως το δικο μου ειναι αρνητικο ετσι ?

 

στις πριν 10 ώρες, ο/η Melikara86 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε;;;εγώ μπήκα στον πειρασμό να κάνω ένα τέστ .  Πήρα λοιπόν το predictor που έχει δύο μέσα...ένα για 6 μέρες πριν κ ένα για μετά την καθυστέρηση,μιας κ δεν ξέρω αν έχω κ πόσες μέρες.

Το έκανα μόλις τώρα κ πήρα ένα αρνητικοτατο ,------  ήταν όλο δικό μου. ..κ είχα μια ελπίδα!!! 😥😥😥

νωρις δεν το εκανες? αν θυμαμαι καλα βαση του υπερηχου σου 10 μερες την κυριακη θα ειναι.. μπορει να αργησε να γινει η εμφυτευση αλλα και να ερθει η ακατανομαστη θα κανεις την προσευχη σου και θα εχεις την ευλογια τον επομενο μηνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Μην απογοητεύεται. Εμένα τα συγκεκριμένα έδειχναν άχνα μόλις μια δυο μέρες πριν την καθυστέρηση. Περίμενε λίγες μέρες ακόμα.

@Nandia- μου και να μας έρθει πάμε δυνατά για τον άλλον μήνα. Μακάρι να είναι ο τυχερός μας. Για τον Μάιο έχω καλή διαίσθηση. Στο επόμενο θεματακι του Ιουνίου θα είμαστε εμείς μέσα στα θετικά!!! Εμένα ο γιος μου θέλει να κάνω μωρό τον ίδιο μήνα με τα δικά του γενέθλια που είναι Φεβρουάριο.

μα και εγω πιστευω οτι ο μαιος ειναι ο μηνας μου.. εχω και την ευλογια της αγιας ειρηνης και μπορει γιαυτο το εχω πιο σιγουρο

 

στις πριν 9 ώρες, ο/η Giasemi_92 είπε:

Καλό μου γλυκό πλάσμα ! δεν ξέρω αν τα τεστ ωορρηξίας συσχετίζονται με την εγκυμοσύνη, αλλά για κάποιο λόγο έχω ένστικτο πως αν όχι αυτόν τον μήνα, τον άλλον θα τα καταφέρεις 🙏🏼🙏🏼 

και εγω το πιστευω... μακαρι.. και εσυ να παιρνεις σειρα.. φετος ολες θα τα καταφερουμε.. προσευχη και παλι προσευχη και θα μας το στειλει οταν θα ειναι η ιδανικη στιγμη 💖💖

 

στις πριν 9 ώρες, ο/η sofia.kaza.sk@gmail.com είπε:

Καλησπέρα και από εμένα στην παρεούλα!!!!!!!!!!!Η προσπάθεια συνεχίζεται κορίτσια μου!!!!!!!Σήμερα μου έριξε την ψυχολογία ο γιατρός διότι για την ηλικία μου 29 ετών ΑΜΗ μου ήταν χαμηλή!!!!!!!Επίσης μίλησε για πρόωρη εμμηνόπαυση....είπε γενικά ότι πρέπει να γίνει γρήγορα!!!!!!ήθελα και 3,4 μπουμπουκια...εδώ δεν ξέρω εάν καταφέρω να κάνω ένα....😪😪😪😪 κάπου κάπου νιώθω αισιόδοξη μετά πέφτω ξανά...το μυαλό μου είναι γενικά κιμάς όλο σκέψεις κάνω.....

καλεεεεεεε τι απογοητευση ειναι αυτη? εγω στα 38 χωρις να κανω καν εξεταση αμη τι να πω????? κοριτσι μου η χαμηλη αμη απ οτι εμαθα και εγω εδω μεσα δεν ειναι ανασταλτικος παραγοντας να μεινεις εγκυος .. εγω βεβαια δεν τα ξερω πολυ καλα αλλα θα στα πουνε κοπελες με χαμηλη αμη που εμεινα εγκυος.. εγω  θελω μονο να σου πω οτι ειναι μικρη κοπελα και να μην χανεις την ελπιδα σου .. θαυματα γινονται και μεσα σε αυτη την ομαδα εχουμε αρκετα και μαλιστα προσφατα.. σου ευχομαι να γινει το θαυμα και για σενα

 

στις πριν 9 ώρες, ο/η Flora38 είπε:

Κανονικά ναι πρέπει να την αφαιρέσω λαπαροσκοπικά , δεν θα φύγει απλά θα μικραίνει και θα μεγαλώνει αναλόγως τον κύκλο . Έχω παλαβωσει γιατί φοβάμαι την αναισθησια και δεν έχω ξανά κάνει χειρουργείο 

εγω θα σου ελεγα να την αφαιρεσεις γιατι μπορει να εχεις και παρακατω προβληματα.. το χειρουργειο δεν ειναι τιποτα.. και εγω τα τρεμω αλλα οταν επρεπε εκανα.. αφου στον μεγαλο μου γιο επρεπε να κανω καισαρικη.. πρωτη φορα χειρουργειο δλη.. λεω στον γιατρο γιατρε γινεται να τον κρατησω μεχρι να παει στρατο? τι βιαζομαστε να μπω χειρουργειο.. με εβλεπε ο ανθρωπος με ανοικτο το στομα.. ευτυχως μετα καταλαβε οτι εκανα πλακα (βασικα εγω σοβαρα μιλουσα αλλα ειπα οτι εκανα πλακα μην καλεσει το ψυχιατρειο)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια μου.. παρασκευουλα σημερα .. εφαγα μουρα πρωι πρωι και ανακατευτηκα.. τι τα ηθελα.. χτες μου λεει η συναδελφος εχει μουρα στην κουζινα (εγω ακουσα ουρα 😱) και της λεω τι εχει στην κουζινα??????????? μουρα μου λεει.. α οκ της λεω θα παρω.. τελικα τα πηρα σημερα το πρωι.. μου ανακατεψαν το στομαχι τα (μ)ουρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα καλημέρα κορίτσια!!! Τι κάνετε;;είμαι 13 ημέρες μετά την ωορρηξία νομίζω γιατί δεν έκανα τεστ ωορρηξίας 

@Elk έτσι με χαμηλό βάρος μωρού και μικρή κοιλίτσα του μωρού κλπ τάραξαν την νύφη μου και όμως μια χαρά βγήκε και τώρα η ανηψια μου είναι 2,5 μηνων μπουμπούκα και την είχα αγκαλιά εχθές ❤️😍 άσε μην ακούς τίποτα τα λένε για να πηγαίνεις επισκέψεις συνέχεια εγώ αυτό κατάλαβα...

@Flora38 να ακούσεις τον γιατρό σου, να κάνεις αυτό που πρέπει και όλα θα πάνε καλά... Σκέψου ότι αυτή η επέμβαση θα είναι ένα βήμα πιο κοντά στο μωράκι σου... Βρήκες το θέμα, θα το λύσεις και θα γίνει το θαύμα!!!

@Giasemi_92 μα τι μπέρδεμα είναι αυτό που έχεις φάει και εσύ με τα τεστ εγκυμοσύνης;;;; και τόσες ημέρες καθυστέρηση.. Τι να πω ρε παιδι μου πολύ σε ταλεπωρει... Ευχομαι όλα να πάνε καλά 

Δεν ξέρω καλό μου, άφαντη πάντως η περίοδος 41η μέρα σήμερα. Περιμένω ν έρθει κανας Γυναικολογος στο νησί να κάνουμε υπέρηχο. Γτ να φύγω τώρα να πάω στον δικό μου αεροπορικώς ούτε για αστείο έχει αρχίσει η σεζόν 😛. Τηλεφωνικά ο δικός μ λέει ενδεχομένως να γίνεται σύλληψη αλλά δεν καταφέρνει να προσκολληθεί ή επειδή έκοψα το πρωινό ινοφερ. Μ είχε πει δυο φορές την ημέρα αλλά μ προκαλεί τεράστια υπνηλία και δν μπορώ να δουλέψω. Οποτε παίρνω ένα μόνο το βράδυ. Θα έρθει π θα πΑει αυτή η περίοδος. Είχα πολλά άγχη αυτόν τον μήνα μπορεί να φταίει κ αυτό και να κόπηκε 🤷🏻‍♀️ Ποιος ξέρει!

 

 

καλημερουδια σε όλες ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Giasemi_92 είπε:

Δεν ξέρω καλό μου, άφαντη πάντως η περίοδος 41η μέρα σήμερα. Περιμένω ν έρθει κανας Γυναικολογος στο νησί να κάνουμε υπέρηχο. Γτ να φύγω τώρα να πάω στον δικό μου αεροπορικώς ούτε για αστείο έχει αρχίσει η σεζόν 😛. Τηλεφωνικά ο δικός μ λέει ενδεχομένως να γίνεται σύλληψη αλλά δεν καταφέρνει να προσκολληθεί ή επειδή έκοψα το πρωινό ινοφερ. Μ είχε πει δυο φορές την ημέρα αλλά μ προκαλεί τεράστια υπνηλία και δν μπορώ να δουλέψω. Οποτε παίρνω ένα μόνο το βράδυ. Θα έρθει π θα πΑει αυτή η περίοδος. Είχα πολλά άγχη αυτόν τον μήνα μπορεί να φταίει κ αυτό και να κόπηκε 🤷🏻‍♀️ Ποιος ξέρει!

 

 

καλημερουδια σε όλες ❤️❤️❤️

να μην ερθει να κατσει εκει που καθεται.. αντε μην τα παρω.. σπορακι να ερθει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

καλημερα κοριτσια μου.. παρασκευουλα σημερα .. εφαγα μουρα πρωι πρωι και ανακατευτηκα.. τι τα ηθελα.. χτες μου λεει η συναδελφος εχει μουρα στην κουζινα (εγω ακουσα ουρα 😱) και της λεω τι εχει στην κουζινα??????????? μουρα μου λεει.. α οκ της λεω θα παρω.. τελικα τα πηρα σημερα το πρωι.. μου ανακατεψαν το στομαχι τα (μ)ουρα

Ωπ Ωπ μου θυμίζει εμένα 😁😁😁😁😁😁😍😍😍😍😍😍😍 Σου είπα σου είπα εμείς μαζί... Υπομονή και θα βγει θετικό το νιώθω!!! Τώρα είμαι νωρίς.... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Ωπ Ωπ μου θυμίζει εμένα 😁😁😁😁😁😁😍😍😍😍😍😍😍 Σου είπα σου είπα εμείς μαζί... Υπομονή και θα βγει θετικό το νιώθω!!! Τώρα είμαι νωρίς.... 

 

δεν ξερω αλλα μου ανακατεψε πολυ το στομαχι αυτα τα μουρα.. τωρα ειμαι οκ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα καλημέρα κορίτσια!!! Τι κάνετε;;είμαι 13 ημέρες μετά την ωορρηξία νομίζω γιατί δεν έκανα τεστ ωορρηξίας 

@Elk έτσι με χαμηλό βάρος μωρού και μικρή κοιλίτσα του μωρού κλπ τάραξαν την νύφη μου και όμως μια χαρά βγήκε και τώρα η ανηψια μου είναι 2,5 μηνων μπουμπούκα και την είχα αγκαλιά εχθές ❤️😍 άσε μην ακούς τίποτα τα λένε για να πηγαίνεις επισκέψεις συνέχεια εγώ αυτό κατάλαβα...

@Flora38 να ακούσεις τον γιατρό σου, να κάνεις αυτό που πρέπει και όλα θα πάνε καλά... Σκέψου ότι αυτή η επέμβαση θα είναι ένα βήμα πιο κοντά στο μωράκι σου... Βρήκες το θέμα, θα το λύσεις και θα γίνει το θαύμα!!!

@Giasemi_92 μα τι μπέρδεμα είναι αυτό που έχεις φάει και εσύ με τα τεστ εγκυμοσύνης;;;; και τόσες ημέρες καθυστέρηση.. Τι να πω ρε παιδι μου πολύ σε ταλεπωρει... Ευχομαι όλα να πάνε καλά 

Καλημέρα κοιλιτσα έχω 💕 ο γυναικολόγος μου και ο εμβρυολογος είπαν ότι είναι φυσιολογικό το βαρος του μωρού θα ακούσω αυτούς και άστην την ενδοκρινολόγο να λέει τα δικά της δεν θα ασχοληθώ περισσότερο.. ευχαριστω γιατί με βοηθάει να καταλάβω ότι αφού και σε άλλες κοπέλες έχει τύχει αυτό και στο τέλος να έχουν υγιέστατα μωράκια στην αγκαλιά τους με κάνει να νιωθω καλύτερα 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Giasemi_92 είπε:

Δεν ξέρω καλό μου, άφαντη πάντως η περίοδος 41η μέρα σήμερα. Περιμένω ν έρθει κανας Γυναικολογος στο νησί να κάνουμε υπέρηχο. Γτ να φύγω τώρα να πάω στον δικό μου αεροπορικώς ούτε για αστείο έχει αρχίσει η σεζόν 😛. Τηλεφωνικά ο δικός μ λέει ενδεχομένως να γίνεται σύλληψη αλλά δεν καταφέρνει να προσκολληθεί ή επειδή έκοψα το πρωινό ινοφερ. Μ είχε πει δυο φορές την ημέρα αλλά μ προκαλεί τεράστια υπνηλία και δν μπορώ να δουλέψω. Οποτε παίρνω ένα μόνο το βράδυ. Θα έρθει π θα πΑει αυτή η περίοδος. Είχα πολλά άγχη αυτόν τον μήνα μπορεί να φταίει κ αυτό και να κόπηκε 🤷🏻‍♀️ Ποιος ξέρει!

 

 

καλημερουδια σε όλες ❤️❤️❤️

Καλημέρα αυτό το θέμα με τους γιατρούς σε αποκρουσμένες περιοχές πραγματικά είναι ζόρι.. εμενα τουλάχιστον οδικός και είναι μακρια  1,5 ώρα ο γιατρός μου και με ζορίζει γιατί κάνω 3 ώρες ταξίδι πάνε έλα για μια επίσκεψη..

ο γιατρος σου που εχεις τέτοιους κύκλους σου εχει πει τίποτα ; Τι μπορείς να κανείς για να κατέβει ;

Το άγχος δεν βοηθάει καθόλου είναι η αλήθεια σε αυτά αλλά κανε υπομονή να έρθει γιατρός να σε δει κορίτσι μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Εγώ ξύπνησα με τελείως χάλια στομαχι, ανακατεύομαι ακόμα και με το νερό. Έκανα μια ταινία της hometest αλλά ρε κορίτσια βγήκε μια αχνη  γκρι γραμμή. Κάτι δεν έκανα σωστά. Θα περιμένω μέχρι Τρίτη και βλέπουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κοιλιτσα έχω 💕 ο γυναικολόγος μου και ο εμβρυολογος είπαν ότι είναι φυσιολογικό το βαρος του μωρού θα ακούσω αυτούς και άστην την ενδοκρινολόγο να λέει τα δικά της δεν θα ασχοληθώ περισσότερο.. ευχαριστω γιατί με βοηθάει να καταλάβω ότι αφού και σε άλλες κοπέλες έχει τύχει αυτό και στο τέλος να έχουν υγιέστατα μωράκια στην αγκαλιά τους με κάνει να νιωθω καλύτερα 😊

ο καθενας στην ειδικοτητα του.. ο γυναικολογος ξερει το βαρος του μωρου και παλι δεν ειναι με ακριβεια αλλα στο περιπου.. η ενδοκρινολογος να μεινει στο κομματι που ειναι η ειδικοτητα της.. δεν ειναι επαγγελματισμος αυτο που εκανε.. και προβλημα να υπηρχε δεν το χειριζεσαι ετσι.. απλα ενημερωνεις οοοοταν ξημερωσει την εγκυο οτι κατι σε προβληματισε και να μιλησει με τον γιατρο της.. αντε γιατι τελικα χασανε πολλοι την ανθρωπια τους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Εγώ ξύπνησα με τελείως χάλια στομαχι, ανακατεύομαι ακόμα και με το νερό. Έκανα μια ταινία της hometest αλλά ρε κορίτσια βγήκε μια αχνη  γκρι γραμμή. Κάτι δεν έκανα σωστά. Θα περιμένω μέχρι Τρίτη και βλέπουμε.

τι εννοεις γκρι? μηπως επειδη ειναι αχνη σου φαινεται γκρι? νομιζω εισαι 4 μερες πριν την περιοδο σωστα? εγω σου λεω πρεπει να εγινε το θαυμα .. εκανα και εγω χτες το απογευμα ομως ενα της one step και βγηκε φυσικα καρα αρνητικο.. εσυ εχει ελπιδες παντως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Εγώ ξύπνησα με τελείως χάλια στομαχι, ανακατεύομαι ακόμα και με το νερό. Έκανα μια ταινία της hometest αλλά ρε κορίτσια βγήκε μια αχνη  γκρι γραμμή. Κάτι δεν έκανα σωστά. Θα περιμένω μέχρι Τρίτη και βλέπουμε.

Μήπως είναι αχνό;; Ποτέ περιμένεις περίοδο;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nandia- είπε:

καλημερα.. τωρα ομως το δικο μου ειναι αρνητικο ετσι ?

 

νωρις δεν το εκανες? αν θυμαμαι καλα βαση του υπερηχου σου 10 μερες την κυριακη θα ειναι.. μπορει να αργησε να γινει η εμφυτευση αλλα και να ερθει η ακατανομαστη θα κανεις την προσευχη σου και θα εχεις την ευλογια τον επομενο μηνα

Ναι το συγκεκριμένο είναι αρνητικό. 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Giasemi_92 είπε:

Δεν ξέρω καλό μου, άφαντη πάντως η περίοδος 41η μέρα σήμερα. Περιμένω ν έρθει κανας Γυναικολογος στο νησί να κάνουμε υπέρηχο. Γτ να φύγω τώρα να πάω στον δικό μου αεροπορικώς ούτε για αστείο έχει αρχίσει η σεζόν 😛. Τηλεφωνικά ο δικός μ λέει ενδεχομένως να γίνεται σύλληψη αλλά δεν καταφέρνει να προσκολληθεί ή επειδή έκοψα το πρωινό ινοφερ. Μ είχε πει δυο φορές την ημέρα αλλά μ προκαλεί τεράστια υπνηλία και δν μπορώ να δουλέψω. Οποτε παίρνω ένα μόνο το βράδυ. Θα έρθει π θα πΑει αυτή η περίοδος. Είχα πολλά άγχη αυτόν τον μήνα μπορεί να φταίει κ αυτό και να κόπηκε 🤷🏻‍♀️ Ποιος ξέρει!

 

 

καλημερουδια σε όλες ❤️❤️❤️

Εγώ βρε κορίτσι μου λέω ότι πρέπει να δεις τι θα κάνεις με αυτό το πράγμα. Και εγώ έτσι ξεκίνησα με μεγάλους κύκλους. τα ινοφερτ δεν μου έκαναν τίποτα. Και δεν πιστεύω επειδή τα έκοψες συνεβη αυτό. Δεν είναι και τόσο θαυματουργά. Εμένα μου είχε πει ο γιατρός ότι δεν κάνει να αφήνουμε τέτοιους κύκλους. Στη. Αρχή έφερνα περίοδο με προγεστερόνη κάθε μήνα. Και μετά ξεκίνησα την πρόκληση σιγά σιγά. Μέσα σε ένα χρόνο έφτιαξε ο κύκλος μου και κατάφερα και έμεινα έγγυος 

Πρέπει να μπεις σε ένα πρόγραμμα να δεις τι θα κάνεις..να φτιάξεις τον κύκλο σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου ❤️❤️❤️ Επιτελους Παρασκευή!! Άλλη μια εβδομάδα να περάσει και θα πάω να δω το μπιζέλι μου❤️❤️ 
 

Σήμερα έχει γενέθλια ο ανιψιός μου γίνεται 3!! Πωπω μεγάλωσε το ζιζάνιο μου!! Σήμερα θα τους τρελάνει στο σχολείο με την «τούτα» του (τούρτα) χαχαχα δεν λέει το ρ και έχει πολύ πλάκα εμένα με φωνάζει αελα χαχαχα αλλά επειδή δε το βρίσκει να το πει με λέει θεία! Τον άντρα μου κ τον αδερφό μου σταμάτησε να τους λέει θείο κ τους λέει άντεα (Ανδρεας) χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου ❤️❤️❤️ Επιτελους Παρασκευή!! Άλλη μια εβδομάδα να περάσει και θα πάω να δω το μπιζέλι μου❤️❤️ 
 

Σήμερα έχει γενέθλια ο ανιψιός μου γίνεται 3!! Πωπω μεγάλωσε το ζιζάνιο μου!! Σήμερα θα τους τρελάνει στο σχολείο με την «τούτα» του (τούρτα) χαχαχα δεν λέει το ρ και έχει πολύ πλάκα εμένα με φωνάζει αελα χαχαχα αλλά επειδή δε το βρίσκει να το πει με λέει θεία! Τον άντρα μου κ τον αδερφό μου σταμάτησε να τους λέει θείο κ τους λέει άντεα (Ανδρεας) χαχαχα

Τι ωραία που θα το δεις..❣️❣️ πόσο είσαι τώρα Ραφαέλα μου ;

Κάθε φορά είναι μαγικό να περιμένεις να το δεις. Και να δεις και στις μεγάλες εξετάσεις τι αναμονή θα έχεις. Θυμάμαι στην αυχενική είχα τρομερό άγχος. Και φαίνονται όλα πιο ωραία. Είναι πιο καλό το μόνιτορ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nandia- είπε:

καλημερα κοριτσια μου.. παρασκευουλα σημερα .. εφαγα μουρα πρωι πρωι και ανακατευτηκα.. τι τα ηθελα.. χτες μου λεει η συναδελφος εχει μουρα στην κουζινα (εγω ακουσα ουρα 😱) και της λεω τι εχει στην κουζινα??????????? μουρα μου λεει.. α οκ της λεω θα παρω.. τελικα τα πηρα σημερα το πρωι.. μου ανακατεψαν το στομαχι τα (μ)ουρα

Δεν υπαρχεις!!! γελαω μονη μου στο γραφειο!!!! ρεζιλι θα γινω!!!! 😆😆😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Ναι το συγκεκριμένο είναι αρνητικό. 

Εγώ βρε κορίτσι μου λέω ότι πρέπει να δεις τι θα κάνεις με αυτό το πράγμα. Και εγώ έτσι ξεκίνησα με μεγάλους κύκλους. τα ινοφερτ δεν μου έκαναν τίποτα. Και δεν πιστεύω επειδή τα έκοψες συνεβη αυτό. Δεν είναι και τόσο θαυματουργά. Εμένα μου είχε πει ο γιατρός ότι δεν κάνει να αφήνουμε τέτοιους κύκλους. Στη. Αρχή έφερνα περίοδο με προγεστερόνη κάθε μήνα. Και μετά ξεκίνησα την πρόκληση σιγά σιγά. Μέσα σε ένα χρόνο έφτιαξε ο κύκλος μου και κατάφερα και έμεινα έγγυος 

Πρέπει να μπεις σε ένα πρόγραμμα να δεις τι θα κάνεις..να φτιάξεις τον κύκλο σου 

καλα το καταλαβα..αρα παω για το επομενο μηνα.. για να δουμε τι θα γινει και τον επομενο μηνα

 

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου ❤️❤️❤️ Επιτελους Παρασκευή!! Άλλη μια εβδομάδα να περάσει και θα πάω να δω το μπιζέλι μου❤️❤️ 
 

Σήμερα έχει γενέθλια ο ανιψιός μου γίνεται 3!! Πωπω μεγάλωσε το ζιζάνιο μου!! Σήμερα θα τους τρελάνει στο σχολείο με την «τούτα» του (τούρτα) χαχαχα δεν λέει το ρ και έχει πολύ πλάκα εμένα με φωνάζει αελα χαχαχα αλλά επειδή δε το βρίσκει να το πει με λέει θεία! Τον άντρα μου κ τον αδερφό μου σταμάτησε να τους λέει θείο κ τους λέει άντεα (Ανδρεας) χαχαχα

καλημεραααα.. να σας ζησει το μικρο ζουζουνι.. να ειναι γερο και καλοτυχο💖💖💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
    • Στο πλάι κοιμάμαι αλλά γυριζω στον ύπνο μου ανασκελα δεν το καταλαβαίνω 🤷‍♀️ μια χαρά πας από τα πράγματα του μωρού μαζεύονται σιγά σιγά 😊 πιστευω για τώρα δεν θα χρειαστεί να πάρεις και πολλά μετά όταν γεννήσεις θα κανείς και τις υπόλοιπες αγορές σου βλέποντας και κάνοντας 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...