Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σ’ ένα στέφανο του Μάη Όλη η άνοιξη χωράει. Κύκλους, κύκλους τα λουλούδια, οι χοροί και τα τραγούδια στα χρυσά του ήλιου καφάσια ωριμάζουν τα κεράσια. 🍒 Τα Μαγιατικα μωράκια στις κοιλίτσες μας ας τρυπωσουν 🤰🧚‍♂️🧚❣️👣


marinamanoulitsa

Recommended Posts

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Melikara86 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε;;;εγώ μπήκα στον πειρασμό να κάνω ένα τέστ .  Πήρα λοιπόν το predictor που έχει δύο μέσα...ένα για 6 μέρες πριν κ ένα για μετά την καθυστέρηση,μιας κ δεν ξέρω αν έχω κ πόσες μέρες.

Το έκανα μόλις τώρα κ πήρα ένα αρνητικοτατο ,------  ήταν όλο δικό μου. ..κ είχα μια ελπίδα!!! 😥😥😥

Μην απογοητεύεται. Εμένα τα συγκεκριμένα έδειχναν άχνα μόλις μια δυο μέρες πριν την καθυστέρηση. Περίμενε λίγες μέρες ακόμα.

@Nandia- μου και να μας έρθει πάμε δυνατά για τον άλλον μήνα. Μακάρι να είναι ο τυχερός μας. Για τον Μάιο έχω καλή διαίσθηση. Στο επόμενο θεματακι του Ιουνίου θα είμαστε εμείς μέσα στα θετικά!!! Εμένα ο γιος μου θέλει να κάνω μωρό τον ίδιο μήνα με τα δικά του γενέθλια που είναι Φεβρουάριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Μην απογοητεύεται. Εμένα τα συγκεκριμένα έδειχναν άχνα μόλις μια δυο μέρες πριν την καθυστέρηση. Περίμενε λίγες μέρες ακόμα.

@Nandia- μου και να μας έρθει πάμε δυνατά για τον άλλον μήνα. Μακάρι να είναι ο τυχερός μας. Για τον Μάιο έχω καλή διαίσθηση. Στο επόμενο θεματακι του Ιουνίου θα είμαστε εμείς μέσα στα θετικά!!! Εμένα ο γιος μου θέλει να κάνω μωρό τον ίδιο μήνα με τα δικά του γενέθλια που είναι Φεβρουάριο.

Δεν θα έπρεπε να δείξει;;είμαι τόσες μέρες μετά από τα καφέ που είδα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Melikara86 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε;;;εγώ μπήκα στον πειρασμό να κάνω ένα τέστ .  Πήρα λοιπόν το predictor που έχει δύο μέσα...ένα για 6 μέρες πριν κ ένα για μετά την καθυστέρηση,μιας κ δεν ξέρω αν έχω κ πόσες μέρες.

Το έκανα μόλις τώρα κ πήρα ένα αρνητικοτατο ,------  ήταν όλο δικό μου. ..κ είχα μια ελπίδα!!! 😥😥😥

Η γνώμη μου είναι να το κανείς με πρωινά ουρά το τεστ… σε πια μερα του κύκλου σου είσαι ; ελπίζω να είσαι κοπέλα μου και σε λιγες μερες να δεις ένα θετικό τεστ  😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και από εμένα στην παρεούλα!!!!!!!!!!!Η προσπάθεια συνεχίζεται κορίτσια μου!!!!!!!Σήμερα μου έριξε την ψυχολογία ο γιατρός διότι για την ηλικία μου 29 ετών ΑΜΗ μου ήταν χαμηλή!!!!!!!Επίσης μίλησε για πρόωρη εμμηνόπαυση....είπε γενικά ότι πρέπει να γίνει γρήγορα!!!!!!ήθελα και 3,4 μπουμπουκια...εδώ δεν ξέρω εάν καταφέρω να κάνω ένα....😪😪😪😪 κάπου κάπου νιώθω αισιόδοξη μετά πέφτω ξανά...το μυαλό μου είναι γενικά κιμάς όλο σκέψεις κάνω.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Πήρα το first step που δείχνει 7η ημέρα μετά την επαφή και βγήκε άχνη γραμμούλα 😁, την βλέπετε ;;;; δεν ξέρω αν φαίνεται έβγαλα και το καπάκι για να το δείτε.. Είναι πολύ νωρίς αλλά όντως έδειξε είχατε δίκιο!!!! @Nandia- @ΜαρίαΔημήτρης 

IMG_20220505_152512.jpg

Ππωπωπω!!!!

μπραβο καλό μου!!! Τη βλέπω και εγώ!! Τι καλά ! Με το καλό τη Δευτέρα να δούμε μια έτσι σκούρα γραμμή !!! Εύχομαι μια καλη εγκυμοσύνη και να μας κανεις το ποδαρικό του μήνα αυτού!!!! ❤️🙏🏼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η sofia.kaza.sk@gmail.com είπε:

Καλησπέρα και από εμένα στην παρεούλα!!!!!!!!!!!Η προσπάθεια συνεχίζεται κορίτσια μου!!!!!!!Σήμερα μου έριξε την ψυχολογία ο γιατρός διότι για την ηλικία μου 29 ετών ΑΜΗ μου ήταν χαμηλή!!!!!!!Επίσης μίλησε για πρόωρη εμμηνόπαυση....είπε γενικά ότι πρέπει να γίνει γρήγορα!!!!!!ήθελα και 3,4 μπουμπουκια...εδώ δεν ξέρω εάν καταφέρω να κάνω ένα....😪😪😪😪 κάπου κάπου νιώθω αισιόδοξη μετά πέφτω ξανά...το μυαλό μου είναι γενικά κιμάς όλο σκέψεις κάνω.....

Έλα Χριστέ και Παναγία ! 29 χρόνων τι σκέψεις είναι αυτές; Ψυχραιμία. Και εγώ πριν δυο εβδοαμδες έγινα 30, αλλιμονο μας και σκεφτόμαστε έτσι απαισιόδοξα. Η ιατρική έχει προχωρήσει, θα γίνει !!!!!!!!! ❤️🙏🏼
μην πτοείσαι. 
 

εμεις προσπαθούμε 8ο μήνα τώρα και απελπειστηκα πια με τα τεστ ωορρηξίας, εγκυμοσύνης, συμπτώματα, την περίοδο π έχει πάθει ταρακουλο κ έρχεται Οποτε θέλει. Είπα τα σταματάω όλα αυτά και πλέον κάθομαι χαλαρή Οποτε έρθει ας έρθει ! 
Όσες έχω ακουσει κ έχουν μείνει έγκυες και φίλες και εδώ, όταν ηρέμησαν συλλάβανε. Θα ερθει. Θαύμα του Θεού είναι η ανθρώπινη ζωή δε γίνεται με το ζόρι… καταλαβαίνω την απογοήτευση σου, και εμένα το κάθε αρνητικό τεστ μου σπάραζε την ψυχή. Τώρα πια αδιάφορο, έχω πάθει ανοσία. Νομιζω είμαστε νεες ακόμα να αγχωνόμαστε τόσο πολύ… δεν ξέρω έτσι σκέφτομαι θετικά ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Nandia- είπε:

Κορίτσια έκανα τεστ ωορρηξιας.. ειμαι 6 μέρες πριν την περίοδο.. νομίζω έχει 2η αχνη γραμμή.. αυτό σημαίνει ότι κάτι υπάρχει;  όταν τελειώσουν οι γόνιμες δεν υπάρχει καθόλου γραμμή; 

Screenshot_20220505-162727_Gallery.jpg

Καλό μου γλυκό πλάσμα ! δεν ξέρω αν τα τεστ ωορρηξίας συσχετίζονται με την εγκυμοσύνη, αλλά για κάποιο λόγο έχω ένστικτο πως αν όχι αυτόν τον μήνα, τον άλλον θα τα καταφέρεις 🙏🏼🙏🏼 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Η γνώμη μου είναι να το κανείς με πρωινά ουρά το τεστ… σε πια μερα του κύκλου σου είσαι ; ελπίζω να είσαι κοπέλα μου και σε λιγες μερες να δεις ένα θετικό τεστ  😊

Μακάρι γτ απογοητεύτηκα ξανά...στην 54 μέρα είμαι....αλλά γενικά έχω ξανακάνει μεγάλους κύκλους γι'αυτό δεν ξέρω αν κ πόσο έχω καθυστέρηση.... πέρυσι πάλι που ήμουν έγκυος τόσες μέρες περίπου ήταν που πήγα κ έκανα χοριακη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια ηθελα να πω λίγο τον πόνο μου και εγώ να μου πείτε λίγο την γνώμη σας! 
Όταν ήμουν 21 και 2 εβδομάδων πήγα έκανα β επιπέδου το μωρο είναι τότε 380γρ όλα καλά και επειδή έχω ένα μικρό θεματάκι με ζαχαρο ( δεν παίρνω χάπι) κάνω διατροφη με παρακολουθεί Ενδοκρινολογος.. ρωτάω τον εμβυρολογο και λέω τα γραμμάρια του μωρού είναι οκ; Λέει ναι για κορίτσι μια χαρά είναι .. να πω τα κιλά που ξεκίνησα την εγκυμοσύνη ήταν 58 τώρα είμαι  61,5..

εχτες 23 και 3 εβδομάδων πάω γυναικολογο το μωρο 540 γρ ολα καλα με είπε ο γιατρος μου..

Επισης εστειλα την β επιπέδου στην ενδοκρινολόγο γιατί ήθελε να την δει και μου στέλνει μνμ εχτές το βράδυ 22:30 ένα ξερό email ότι ειναι χαμηλό το βαρος του μωρου και να την στείλω τις μετρησεις ζαχαρου που κανω μόνη μου στο σπίτι.. εννοείται δεν κοιμήθηκα

μιλάω με τον γιατρό μου το πρωί και μου είπε ότι ειναι όλα καλα και το βαρος του μωρού για την εβδομάδα του είναι φυσιολογικό και να μην αγχώνομαι λέει έπρεπε να με πάρεις το βράδυ τηλ αμέσως όταν είδες το μνμ να μιλήσουμε.. 

Περιμένω απάντηση τώρα από την Ενδοκρινολογος να δω γιατί δεν θεωρεί καλο το βαρος του μωρου… 

και ρωταω εγώ τώρα πρέπει να αλλάξω γιατρό ; Είναι σωστό να μου στέλνει μέσα στην νύχτα ένα τέτοιο email; Μήπως εγώ είμαι υπερβολική…

να τονίσω ότι αυτήν μου βρήκε το θεματάκι μου με τις ορμόνες και έμεινα εγκυος μετά από 1,5 χρόνο 

 

Πάνω που πήγα να γράψω κράξιμο.. διάβασα την τελευταία πρόταση. Σίγουρα δεν είναι σωστό τέτοια ώρα να στέλνει τέτοια πράγματα. Τη ρώτησες γτ το θεωρεί αυτό; Είχαμε κάποια εξέλιξη; 
 

θα άκουγα τη γνώμη της και θα έπαιρνα και μια άλλη. Μπορεί βέβαια αυτή να δούλευε μέχρι αργά να το είδε εκείνη την ώρα και να σου έστειλε για να μην ξεχάσει να στο πει μετά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Giasemi_92 είπε:

Έλα Χριστέ και Παναγία ! 29 χρόνων τι σκέψεις είναι αυτές; Ψυχραιμία. Και εγώ πριν δυο εβδοαμδες έγινα 30, αλλιμονο μας και σκεφτόμαστε έτσι απαισιόδοξα. Η ιατρική έχει προχωρήσει, θα γίνει !!!!!!!!! ❤️🙏🏼
μην πτοείσαι. 
 

εμεις προσπαθούμε 8ο μήνα τώρα και απελπειστηκα πια με τα τεστ ωορρηξίας, εγκυμοσύνης, συμπτώματα, την περίοδο π έχει πάθει ταρακουλο κ έρχεται Οποτε θέλει. Είπα τα σταματάω όλα αυτά και πλέον κάθομαι χαλαρή Οποτε έρθει ας έρθει ! 
Όσες έχω ακουσει κ έχουν μείνει έγκυες και φίλες και εδώ, όταν ηρέμησαν συλλάβανε. Θα ερθει. Θαύμα του Θεού είναι η ανθρώπινη ζωή δε γίνεται με το ζόρι… καταλαβαίνω την απογοήτευση σου, και εμένα το κάθε αρνητικό τεστ μου σπάραζε την ψυχή. Τώρα πια αδιάφορο, έχω πάθει ανοσία. Νομιζω είμαστε νεες ακόμα να αγχωνόμαστε τόσο πολύ… δεν ξέρω έτσι σκέφτομαι θετικά ! 

Αχ Καλή μου και εγώ έτσι έλεγα αλλά ο γιατρός μου μόλις είδε ότι δεν βγάζω αυγά μου τα εξήγησε ήρεμα αλλά που να μείνω ηρεμη;;;;;μετά από 1,5 χρόνο όλο έλεγα αισιοδοξία....Αλλά επίσης αποφάσισα να ψάξω τι φτάει....Και να σου!!!!!!!πάντως επειδή το θέλω τόσο πολύ είμαι σίγουρη ότι με θετική σκέψη θα βοηθήσω πολύ!!!!Είναι η πρώτη μερα...το σοκ!!!!!!!!πάντως χαίρομαι τόσο μου έδωσες κουράγιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Melikara86 είπε:

Μακάρι γτ απογοητεύτηκα ξανά...στην 54 μέρα είμαι....αλλά γενικά έχω ξανακάνει μεγάλους κύκλους γι'αυτό δεν ξέρω αν κ πόσο έχω καθυστέρηση.... πέρυσι πάλι που ήμουν έγκυος τόσες μέρες περίπου ήταν που πήγα κ έκανα χοριακη!!!

Και εγω είχα μεγάλους κύκλους το πιο πολύ που είχα πάει ήταν 52 μερες… είχα ανεβασμένη και την προλακτινη και δυσκόλευε ακόμα πιο πολύ το πράγμα.. 

Κανε και ένα με τα πρωινά ουρά να δεις και Αν δεν έρθει μιλά και με τον γιατρό σου να δεις τι θα σου πει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Giasemi_92 είπε:

Πάνω που πήγα να γράψω κράξιμο.. διάβασα την τελευταία πρόταση. Σίγουρα δεν είναι σωστό τέτοια ώρα να στέλνει τέτοια πράγματα. Τη ρώτησες γτ το θεωρεί αυτό; Είχαμε κάποια εξέλιξη; 
 

θα άκουγα τη γνώμη της και θα έπαιρνα και μια άλλη. Μπορεί βέβαια αυτή να δούλευε μέχρι αργά να το είδε εκείνη την ώρα και να σου έστειλε για να μην ξεχάσει να στο πει μετά. 

Με ξανά πήρε η γραμματέας και λέει να τρώω όσο υδατάνθρακα γραφή η διατροφη μου και όχι λιγότερο και ότι αυτό φταίει που είναι χαμηλό το βαρος του μωρού… επιμένει δηλαδή ότι είναι χαμηλό το βαρος όταν 2 γιατροί μου λένε ότι είναι φυσιολογικό .. μου είπε να πάω σε ένα μήνα να με δει.. δεν ξέρω αν θέλω να πάω.. με τάραξε τόσο πολύ εχτές και σήμερα… αν φοβόταν μην το ξεχάσει ας έστελνε ένα email και να μου έλεγε να την παρω εγώ το πρωί ένα τηλέφωνο να μιλήσουμε τουλάχιστον να με αφήσει να κοιμηθώ το βράδυ.. τι να πω.. ευχαριστώ πάντως για την απάντηση κορίτσι μου 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η sofia.kaza.sk@gmail.com είπε:

Αχ Καλή μου και εγώ έτσι έλεγα αλλά ο γιατρός μου μόλις είδε ότι δεν βγάζω αυγά μου τα εξήγησε ήρεμα αλλά που να μείνω ηρεμη;;;;;μετά από 1,5 χρόνο όλο έλεγα αισιοδοξία....Αλλά επίσης αποφάσισα να ψάξω τι φτάει....Και να σου!!!!!!!πάντως επειδή το θέλω τόσο πολύ είμαι σίγουρη ότι με θετική σκέψη θα βοηθήσω πολύ!!!!Είναι η πρώτη μερα...το σοκ!!!!!!!!πάντως χαίρομαι τόσο μου έδωσες κουράγιο!

Εγώ είμαι υπέρ να ψάξουμε αν έχουμε θέμα, ποιο είναι, να το θεραπεύσουμε, δεν είναι λίγες οι φορές, που πχ κάποιες γνωστές και εδώ, είχαν θέμα με προλακτινη, πήραν χαπάκι την έριξαν και ήρθε το μωράκι. Η η σαλπιγκογραφια κλπ. Αλλά είμαι κατά του να μας παίρνει τόσο από κάτω σε αυτή την ηλικία. 
 

Εμάς μας έχουν πρήξει. Βάλτε μπρος και βάλτε μπρος. Ποτε θα γίνω γιαγιά/παππούς/θεία/θείος κλπ. Η καλύτερη ατάκα στην ομαδική με την παρέα μου ήταν, «αντε όλες μείναμε έγκυες κάποιες και στο 2ο, 3ο σειρά σου άσε τις καριέρες! Δεν είναι η ζωή αεροδρόμιο μόνο! Αγκαλιά θα σε πάρει το παιδί σου το βράδυ» όλα αυτά μαζί με τον άνδρα μου, ο οποίος βλέποντας κάθε φορά περίοδο στις αρχές πάθαινε κατάθλιψη και ρώταγε που είναι ο διάδοχος μου. Και να λένε όλοι γύρω πας 30 είναι όλο και πιο δύσκολο να μείνεις πια έγκυος ξεκινα διαδικασίες για εξωσωματική. Όλα αυτά παρότι είμαι ένας πολύ δυνατός ψυχικά άνθρωπος, μιλάμε κυριολεκτικά για στρατιώτη, με έφτασαν σε ένα σημείο μανιωδώς να κάνω τεστ κάθε μέρα εγκυμοσύνης, ωορρηξίας, και να απελπειζομαι. Κάποια στιγμή λοιπόν, πρόσφατα σχετικά λέω ποια είσαι στον εαυτό μου στον καθρέφτη. Δε σε ξέρω εσένα ! 
Είσαι ένας λογικός τέρμα θετικός άνθρωπος. Από ποτε όλες αυτές οι πίεσις καθοδηγούν την κρίση σου και τα έβαψες μαύρα; Έτσι λοιπόν αραξα, χαλάρωσα και απλά απολαμβάνω τη συνουσία (γτ έφτασα στο σημείο ακόμα κ αυτό να το στερώ γτ μ έλεγαν για να δυναμώσει το σπερμα πρέπει να κάνετε κράτη) βρε αισιχτηρι. Που θα μας πουν στα 30ντα μας πως είμαστε και στείρες. Θα έρθει. Το ξέρω πως θα έρθει. Και επειδή σίγουρα θα μου μοιάζει, θα έρθει Οποτε το θέλει αυτό. Έτσι λοιπόν Βγήκα από αυτό το τρυπακι. Θα δείξει που θα με βγάλει αλλά σίγουρα έχω ανακουφιστεί. 

 

οσο για την ΑΜΗ, έχω διαβάσει αλλά και ακουσει από τους ιατρούς είναι πολύ σχετική εξέταση. Έχει να κάνει με παρά πολλά. Μπορεί δλδ όταν πας να την κανεις μια άλλη μέρα ώρα να βγει μεγαλύτερη. Εαν υπάρχει άλλο θέμα να σου γράψει την κατάλληλη θεραπεία και θα έρθει. Μόνο μη σε παίρνει από κάτω. Να ευχαριστιέσαι τη ζωή σου. Τον σύντροφο σου. Και εύχομαι ολόψυχα να έρθει το μωράκι σας ❤️🙏🏼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Elk είπε:

Με ξανά πήρε η γραμματέας και λέει να τρώω όσο υδατάνθρακα γραφή η διατροφη μου και όχι λιγότερο και ότι αυτό φταίει που είναι χαμηλό το βαρος του μωρού… επιμένει δηλαδή ότι είναι χαμηλό το βαρος όταν 2 γιατροί μου λένε ότι είναι φυσιολογικό .. μου είπε να πάω σε ένα μήνα να με δει.. δεν ξέρω αν θέλω να πάω.. με τάραξε τόσο πολύ εχτές και σήμερα… αν φοβόταν μην το ξεχάσει ας έστελνε ένα email και να μου έλεγε να την παρω εγώ το πρωί ένα τηλέφωνο να μιλήσουμε τουλάχιστον να με αφήσει να κοιμηθώ το βράδυ.. τι να πω.. ευχαριστώ πάντως για την απάντηση κορίτσι μου 💕

Εφοσον σου είπαν δυο ιατροί εντάξει, ενδεχομένως απλώς να προσέξει λιγάκι τη διατροφή σου και όλα πάνε καλά ❤️ 
 

σε αυτήν πες της να μη μας συγχυζει μη τις στείλω κατάρες να πάθει λάστιχο ! Μέσα στη νύχτα κ αυτή να μην κοιμάται το βράδυ 😈

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια ! Να σας ρίξω λίγο ψυχολογικά… αν και δεν θέλω… πήγα στο γυναικολόγο σήμερα και μου είπε ότι έχω κύστη ενδομητριωσης μεγάλη … θέλει αφαίρεση αν θέλω να μείνω έγκυος , αν όχι , δεν δημιουργεί κάποιο θέμα . Έχω τρελαθεί , δεν ξέρω τι να κάνω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Giasemi_92 είπε:

Εφοσον σου είπαν δυο ιατροί εντάξει, ενδεχομένως απλώς να προσέξει λιγάκι τη διατροφή σου και όλα πάνε καλά ❤️ 
 

σε αυτήν πες της να μη μας συγχυζει μη τις στείλω κατάρες να πάθει λάστιχο ! Μέσα στη νύχτα κ αυτή να μην κοιμάται το βράδυ 😈

Χαχαχα 😂 με εκανες και γέλασα να είσαι καλά κορίτσι μου απλά θα σταματήσω να δίνω τόσο σημασία  και θα ακούω μόνο τον γιατρό μου γιατί όταν ανακατεύονται πολλοί  μπερδεύονται τα πράγματα εγώ πιστεύω ότι η διατροφη που με έχει δώσει είναι αρκετά αυστηρή πάντως απο την αρχή το πίστευα αλλά έκανα υπομονή για την Μπέμπα ο γιατρός είπε να χαλαρώσω και να μην αγχώνομαι τόσο απλά να προσέχω λίγο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Flora38 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ! Να σας ρίξω λίγο ψυχολογικά… αν και δεν θέλω… πήγα στο γυναικολόγο σήμερα και μου είπε ότι έχω κύστη ενδομητριωσης μεγάλη … θέλει αφαίρεση αν θέλω να μείνω έγκυος , αν όχι , δεν δημιουργεί κάποιο θέμα . Έχω τρελαθεί , δεν ξέρω τι να κάνω 

Πρέπει να κανείς χειρουργείο δηλαδή; Η μπορείς να πάρεις καποια αγωγή και να φύγει ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Flora38 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ! Να σας ρίξω λίγο ψυχολογικά… αν και δεν θέλω… πήγα στο γυναικολόγο σήμερα και μου είπε ότι έχω κύστη ενδομητριωσης μεγάλη … θέλει αφαίρεση αν θέλω να μείνω έγκυος , αν όχι , δεν δημιουργεί κάποιο θέμα . Έχω τρελαθεί , δεν ξέρω τι να κάνω 

Αρχικά, δε μας ρίχνεις ψυχολογικά. Εδώ είμαστε η μια για την άλλη ν δίνουμε κουράγιο. Σήμερα εμείς σε εσένα αύριο εσυ σε εμάς. 
 

Μίλησε μας για αυτό. Τι είναι με λίγα λόγια αυτή η κύστη, θέλω να πω το χειρουργείο η αφαίρεση είναι κάτι ρουτίνας, έτσι ;

σε κάθε περίπτωση θα συμβούλευα να αφαιρεθεί γτ έχω μάθει πως στη ζωή οποίο πρόβλημα αφήνουμε, αργά η γρήγορα το βρίσκουμε μπροστά μας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Πρέπει να κανείς χειρουργείο δηλαδή; Η μπορείς να πάρεις καποια αγωγή και να φύγει ; 

Κανονικά ναι πρέπει να την αφαιρέσω λαπαροσκοπικά , δεν θα φύγει απλά θα μικραίνει και θα μεγαλώνει αναλόγως τον κύκλο . Έχω παλαβωσει γιατί φοβάμαι την αναισθησια και δεν έχω ξανά κάνει χειρουργείο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Giasemi_92 είπε:

Αρχικά, δε μας ρίχνεις ψυχολογικά. Εδώ είμαστε η μια για την άλλη ν δίνουμε κουράγιο. Σήμερα εμείς σε εσένα αύριο εσυ σε εμάς. 
 

Μίλησε μας για αυτό. Τι είναι με λίγα λόγια αυτή η κύστη, θέλω να πω το χειρουργείο η αφαίρεση είναι κάτι ρουτίνας, έτσι ;

σε κάθε περίπτωση θα συμβούλευα να αφαιρεθεί γτ έχω μάθει πως στη ζωή οποίο πρόβλημα αφήνουμε, αργά η γρήγορα το βρίσκουμε μπροστά μας. 

Ναι είναι ρουτίνας , με αγχώνει η ολική αναισθησία γιατί δεν έχω χειρουργηθεί ποτέ ξανά . Σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια!!! Είναι κύστη με αίμα μέσα , δεν θα σπάσει ούτε θα μου δημιουργήσει θέμα υγείας , αλλά σιγά σιγά μου αλλοιώνει την ωοθηκη και ήδη η σάλπιγγα έχει υγρό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Flora38 είπε:

Ναι είναι ρουτίνας , με αγχώνει η ολική αναισθησία γιατί δεν έχω χειρουργηθεί ποτέ ξανά . Σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια!!! Είναι κύστη με αίμα μέσα , δεν θα σπάσει ούτε θα μου δημιουργήσει θέμα υγείας , αλλά σιγά σιγά μου αλλοιώνει την ωοθηκη και ήδη η σάλπιγγα έχει υγρό 

Καταλαβα.. Τότε, προτείνω σίγουρα να το κανεις. Είναι κάτι καινούριο, κάτι δυσάρεστο και πραγματικά λυπάμαι που πρέπει να το περάσεις αυτό. Λες και δε σου φτανουν όλα τα υπόλοιπα άγχη. Αλλά το ότι είναι ρουτίνας με καθησυχάζει. Καλύτερα από νωρίς να λυθεί αυτό το θέμα για να μην το κουβαλάς… για να δούμε να μας πουν και τα αλλά κορίτσια ενδεχομένως υπάρχει κάποια άλλη που έχει γνώση και εμπειρία παραπάνω στο συγκεκριμένο θέμα. 
 

Ολα θα πάνε καλά, σκέψου θετικά: το βρήκατε το πρόβλημα, θα λυθεί θα είσαι καθαρή και ετοιμη ❤️🙏🏼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Giasemi_92 είπε:

Καταλαβα.. Τότε, προτείνω σίγουρα να το κανεις. Είναι κάτι καινούριο, κάτι δυσάρεστο και πραγματικά λυπάμαι που πρέπει να το περάσεις αυτό. Λες και δε σου φτανουν όλα τα υπόλοιπα άγχη. Αλλά το ότι είναι ρουτίνας με καθησυχάζει. Καλύτερα από νωρίς να λυθεί αυτό το θέμα για να μην το κουβαλάς… για να δούμε να μας πουν και τα αλλά κορίτσια ενδεχομένως υπάρχει κάποια άλλη που έχει γνώση και εμπειρία παραπάνω στο συγκεκριμένο θέμα. 
 

Ολα θα πάνε καλά, σκέψου θετικά: το βρήκατε το πρόβλημα, θα λυθεί θα είσαι καθαρή και ετοιμη ❤️🙏🏼

Δεν ξέρω πως να σε ευχαριστήσω για τα ωραία σου λόγια και τον τρόπο που μου μιλάς! Έχω πολλά να σκεφτώ, σε ευχαριστώ πολύ ! Πρέπει να σκεφτόμαστε αισιόδοξα!!! Έχεις δίκιο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Flora38 είπε:

Κανονικά ναι πρέπει να την αφαιρέσω λαπαροσκοπικά , δεν θα φύγει απλά θα μικραίνει και θα μεγαλώνει αναλόγως τον κύκλο . Έχω παλαβωσει γιατί φοβάμαι την αναισθησια και δεν έχω ξανά κάνει χειρουργείο 

Δεν γνωριζω και εγώ να σου πω την αλήθεια.. το μόνο που θα σου πω είναι ότι έχω κάνει ένα χειρουργείο στα 24 μου χρόνια με ολική αναισθησία είχα πρόβλημα με την μέση μου και έπρεπε να το κάνω… είναι το σοκ στην αρχή όταν σου λένε ότι πρέπει να κανείς μια επέμβαση και εγώ στεναχωρέθηκα και έκλεψα κιολας αλλά μετά ειπα ότι αφού πρέπει να γίνει θα το κάνω γιατί ήξερα ότι αν δεν το έκανα θα δημιουργούσε βλάβη και ίσως και μόνιμη βλάβη στο πόδι μου… 

συμφωνώ και με την @Giasemi_92 σε αυτά που σου είπε.. 

αν χρειάζεται να πάρεις και μια δεύτερη γνώμη καντο  (εγώ είχα πάρει 3 πριν το κάνω) ίσως καποια κοπέλα να έχει παρόμοια εμπηρια και να μπορέσει να σε βοηθήσει πιο πολύ… 

Ευχομαι ολόψυχα να πανε ολα καλά και να σκέφτεσαι θετικά αυτο θα σε φέρει ακομα πιο κοντά στο να αποκτήσεις μωρακι που είναι πολύ σημαντικό κοπέλα μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Δεν γνωριζω και εγώ να σου πω την αλήθεια.. το μόνο που θα σου πω είναι ότι έχω κάνει ένα χειρουργείο στα 24 μου χρόνια με ολική αναισθησία είχα πρόβλημα με την μέση μου και έπρεπε να το κάνω… είναι το σοκ στην αρχή όταν σου λένε ότι πρέπει να κανείς μια επέμβαση και εγώ στεναχωρέθηκα και έκλεψα κιολας αλλά μετά ειπα ότι αφού πρέπει να γίνει θα το κάνω γιατί ήξερα ότι αν δεν το έκανα θα δημιουργούσε βλάβη και ίσως και μόνιμη βλάβη στο πόδι μου… 

συμφωνώ και με την @Giasemi_92 σε αυτά που σου είπε.. 

αν χρειάζεται να πάρεις και μια δεύτερη γνώμη καντο  (εγώ είχα πάρει 3 πριν το κάνω) ίσως καποια κοπέλα να έχει παρόμοια εμπηρια και να μπορέσει να σε βοηθήσει πιο πολύ… 

Ευχομαι ολόψυχα να πανε ολα καλά και να σκέφτεσαι θετικά αυτο θα σε φέρει ακομα πιο κοντά στο να αποκτήσεις μωρακι που είναι πολύ σημαντικό κοπέλα μου 

Σε ευχαριστώ παρά πολύ για την υποστήριξη!!! Έχεις δίκιο! Θα πάρω και άλλη γνώμη και θα δω τι θα κάνω… απλά σκεφτόμουν τι ατυχία, με το που είπαμε να προσπαθήσουμε για παιδάκι να  βγαίνουν όλα αυτά τα θέματα… ενώ είμαι συνεπής στις εξετάσεις στο γυναικολόγο. Τέλος πάντων!!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Flora38 είπε:

Σε ευχαριστώ παρά πολύ για την υποστήριξη!!! Έχεις δίκιο! Θα πάρω και άλλη γνώμη και θα δω τι θα κάνω… απλά σκεφτόμουν τι ατυχία, με το που είπαμε να προσπαθήσουμε για παιδάκι να  βγαίνουν όλα αυτά τα θέματα… ενώ είμαι συνεπής στις εξετάσεις στο γυναικολόγο. Τέλος πάντων!!! ❤️

τουλάχιστον είναι ένα πρόβλημα που λύνεται δεν είναι κάτι που δεν διορθώνεται.. τα μόνιμα προβλήματα είναι τα δύσκολα αυτά που δεν μπορούν ούτε οι γιατροί να κάνουν κάτι… 

Ολα καλά θα πάνε κορίτσι μου και παρε ακόμα μια γνώμη, σίγουρα θα σε βοηθήσει να πάρεις μια απόφαση για το τι πρέπει να κανείς 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...