Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2023 🙏🏼🤰🏽 & Σία ​(ΟΕ/ΕΠΕ/ΑΕ)​ 🌻​ ​ ​


hope501

Recommended Posts

στις πριν 9 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Ασε ασε τόσα χρόνια δεν είχαμε μπαλκονι έτρωγα τα νύχια μου.. λέω θέλω μπαλκονι και αυλη οπωσδήποτε.  Τελικά φτιάχναμε πέρσι το μπαλκονι και φέτος τον κηπο θα σε στειλω μετά φωτο πωπω δεν αντεχω Άλκη κούραση..  @Κατεριναπαπ  θα έρθεις σαλονικα για καφε; 

Πως το κανες εκει ρε?? Εχω περιεργια να το δω.. στειλε με ! Και εγω ειχα παει γερμανια για μεταπτυχιακο και μου την εσπαγε αυτο με το χωρις μπαλκονι...φυσικα θα ερθει... Τι ειναι τ γιαννενα..σιγα το πραγμα

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 6.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα, ξερω ότι θα με κράξετε αλλά έκανα ένα τεστ ωορηξιας απ αυτα τα ψηφιακά clearblue με τη φατσούλα, αυτα που έκανα 5 μήνες ανάμεσα στις προσπάθειες και ωορρηξία δεν πέτυχα ποτέ…και είναι θετικό ρε κορίτσια!!!! Γκουγκλάρω στο Ίντερνετ τώρα και ψάχνω να δω αν υπάρχει άλλη περίπτωση να είναι θετικό…τι λετε;;;;

προσπαθώ να είμαι συγκρατημένη….

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Lucia79 παει περασε!!!! Το περασες το μαρτυριο! Σημερα εναν καφε αν βγεις να πιεις , μια βολτα για ενα περπατημα και δυο τηλ να μιλησεις , εφυγε η μερα! Αυριο θα εισαι χαρουμενη!!!! Τι στο καλο 4 εβαλες και με τις καλυτερες προυποθεσεις πηγες!!!!! Κανε υπομονη και μην κανεις τιποτα! Περιμενε τη χαρα αυριο, ωρες μονο σε χωριζουν!!!! Ηθελα να σου γραψω και χτες αλλα γυρνουσα ολη μερα... Μην ασχολεισαι με συμπτωματα! Εχουμε και χωρις να υπαρχει εγκυμοσυνη... Εχω φαει εγω τα μουτρα μου ετσι ποσους μηνες σε σημειο που με εκανε αναισθητη οτι και αν κανει το σωμα μου... Δυο τρεις φορες ειδικα θυμαμαι ελεγα δν μπορει ειμαι εγκυος σιγουρα και μαλιστα εγω με τον σταθερο κυκλο εκεινες τις φορες ετυχε να μου αργησει ..τελικα τιποτα δν ηταν ουτε βιοχημικη ουτε καν εγκυμοσυνη. Μονο η χοριακη θα δωσει το αποτελεσμα! 

Εχω μια απορια και εγω.... Οταν ξεκιναμε την διεγερση με ειπαν δευτερη μερα περιοδου, πρωτον με αιμα θα κανουμε υπερηχο? Δευτερον η περιοδος θα ειναι κανονικη με ροη πολυ και 6 μερες που με κραταει? Τριτον εγω που ποναω πολυ θα ειναι οπως τα κανονικα μου? Με χαπια δλδ και σκατα παλι?γενικα που σταματαει το συστημα απο φυσικο να γινονται τεχνητα ?( Δεν ξερω αν διατυπωνω σωστα την απορια μου)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Ανθη7 είπε:

Κορίτσια μιας κ μιλάτε για εναλλακτικά πράγματα.ο βελονισμός βοηθάει?να το έψαχνα ως κάτι επί πρόσθετο πριν τη 2η προσπάθεια μας?

βοηθάει πολύ, αλλά να κάνεις κινέζικο βελονισμό σε βελονιστή που ασχολείται με τα αναπαραγωγικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Καλημέρα, ξερω ότι θα με κράξετε αλλά έκανα ένα τεστ ωορηξιας απ αυτα τα ψηφιακά clearblue με τη φατσούλα, αυτα που έκανα 5 μήνες ανάμεσα στις προσπάθειες και ωορρηξία δεν πέτυχα ποτέ…και είναι θετικό ρε κορίτσια!!!! Γκουγκλάρω στο Ίντερνετ τώρα και ψάχνω να δω αν υπάρχει άλλη περίπτωση να είναι θετικό…τι λετε;;;;

προσπαθώ να είμαι συγκρατημένη….

Λουσία μου καλή μου!!! Το έχω ακούσει αυτό με τα τεστ ωορρηξίας, αλλά δεν το εχω επιβεβαιώσει η ίδια. Κανε υπομονή, μια μερούλα έμεινε. Πάρε τον καλό σου για καμια βολτίτσα γιατί από αύριο σε βλέπω σίγουρα μανούλα! Μη σου πω πως, επειδή η περίπτωσή μας είναι αρκετά παρόμοια γενικά, πιστεύω πως θα είσαι διδυμομανούλα και εσύ! 🥰 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η troia είπε:

βοηθάει πολύ, αλλά να κάνεις κινέζικο βελονισμό σε βελονιστή που ασχολείται με τα αναπαραγωγικά.

@Ανθη7 Και εγώ έκανα βελονισμό και στις 2 προσπάθειες. Στην 2η πέτυχα. Πιστεύω βοηθάει. Και γενικότερα με βοήθησε και σε άλλα θέματα. Και σε ηρεμεί πάρα πολύ. Έφευγα και ένιωθα απίστευτα ανάλαφρη. Έχω σκοπό να συνεχίσω και στο μέλλον. Και η κοπέλα μου έδινε και πολλές συμβουλές πχ διατροφή. Να ξέρεις όμως πως χρειάζεται να ξεκινήσεις νωρίτερα. Όχι τελευταία στιγμή μαζί με τη διέγερση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Luna777 είπε:

@Ανθη7 Και εγώ έκανα βελονισμό και στις 2 προσπάθειες. Στην 2η πέτυχα. Πιστεύω βοηθάει. Και γενικότερα με βοήθησε και σε άλλα θέματα. Και σε ηρεμεί πάρα πολύ. Έφευγα και ένιωθα απίστευτα ανάλαφρη. Έχω σκοπό να συνεχίσω και στο μέλλον. Και η κοπέλα μου έδινε και πολλές συμβουλές πχ διατροφή. Να ξέρεις όμως πως χρειάζεται να ξεκινήσεις νωρίτερα. Όχι τελευταία στιγμή μαζί με τη διέγερση. 

Μια σεγκρεδου Μαρκέλλα βρήκα που ναι στο μαρουσι.κ σκοπεύω τώρα να ξεκινήσω.εχω ενάμιση μήνα ως τον Ιούλιο που λέμε να κάνουμε τη διέγερση.αμα έχετε να προτείνετε κάποιο στείλτε μήνυμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Καλημέρα, ξερω ότι θα με κράξετε αλλά έκανα ένα τεστ ωορηξιας απ αυτα τα ψηφιακά clearblue με τη φατσούλα, αυτα που έκανα 5 μήνες ανάμεσα στις προσπάθειες και ωορρηξία δεν πέτυχα ποτέ…και είναι θετικό ρε κορίτσια!!!! Γκουγκλάρω στο Ίντερνετ τώρα και ψάχνω να δω αν υπάρχει άλλη περίπτωση να είναι θετικό…τι λετε;;;;

προσπαθώ να είμαι συγκρατημένη….

Ποιος θα σε κράξει καλε; Λες και δεν τα έχουμε κάνει όλες μας αυτά -αυτές που έχουμε παιδευτεί παραπάνω τα έχουμε κάνει κ οποία πει το αντίθετο ψεύδεται..

και κατουράει ότι βρει και ψεύδεται 😂😂😂

Ειδες που μας αρέσει η κούραση σου;;

Ελα σε περιμένουμε αύριο να χοροπηδήσουμε together🥰🥰🥰

ps. Εγώ είχα κάνει τεστ ωορρηξιας μετά βέβαια την θετική χοριακή και ήταν θετικό και έντονο κρατάμε μια πρώτη χαρά και πάμε αύριο να το επιβεβαιώσουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Ποιος θα σε κράξει καλε; Λες και δεν τα έχουμε κάνει όλες μας αυτά -αυτές που έχουμε παιδευτεί παραπάνω τα έχουμε κάνει κ οποία πει το αντίθετο ψεύδεται..

και κατουράει ότι βρει και ψεύδεται 😂😂😂

Ειδες που μας αρέσει η κούραση σου;;

Ελα σε περιμένουμε αύριο να χοροπηδήσουμε together🥰🥰🥰

ps. Εγώ είχα κάνει τεστ ωορρηξιας μετά βέβαια την θετική χοριακή και ήταν θετικό και έντονο κρατάμε μια πρώτη χαρά και πάμε αύριο να το επιβεβαιώσουμε

Αχχχ αγαπημένη πως καταλαβαίνεις…τώρα βέβαια βρήκα ότι μπορεί να είναι ψευδώς θετικό επειδή στον κύκλο αυτό έχω κάνει ovitrelle κια μου κόπηκε η χαρά… ο άντρας θέλει να πάρουμε και τεστ εγκυμοσύνης αλλά κι αυτό λέει μπορεί να είναι ψευδώς θετικό οπότε λέω να μην κάνω κάτι άλλο σήμερα…αχ έχω αναστατωθεί τώρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Αχχχ αγαπημένη πως καταλαβαίνεις…τώρα βέβαια βρήκα ότι μπορεί να είναι ψευδώς θετικό επειδή στον κύκλο αυτό έχω κάνει ovitrelle κια μου κόπηκε η χαρά… ο άντρας θέλει να πάρουμε και τεστ εγκυμοσύνης αλλά κι αυτό λέει μπορεί να είναι ψευδώς θετικό οπότε λέω να μην κάνω κάτι άλλο σήμερα…αχ έχω αναστατωθεί τώρα!!

Πόσες μέρες μετά την ovitrelle είσαι; 
Ναι λένε ότι κρατάει περίπου για 10 ημέρες η επίδραση της κ δείχνει ψευδώς θετικά τεστ εγκυμοσύνης ειδικά αν τα ξεκινήσεις νωρίς δηλαδή 4η-5η-6η μέρα από ετ.

Τωρα εσυ κ οβιτρελ έκανες κ τεστ ωορρηξιας αντί εγκυμοσύνης..Είναι λίγο μπλέξιμο 😂

Όμως…για να μην μπλέξεις περισσότερο άστο να πάει πες ότι δεν το έκανες κ πάμε αύριο για χοριακη που είναι το μόνο σίγουρο..Αν δεν την παλεύεις πάρε ένα τεστ αλλά δεν έχω να προτείνω πιο είναι αξιόπιστο ας μιλήσει η @Παρασκευαιδουπου κάνει κ στον άντρα της!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Πόσες μέρες μετά την ovitrelle είσαι; 
Ναι λένε ότι κρατάει περίπου για 10 ημέρες η επίδραση της κ δείχνει ψευδώς θετικά τεστ εγκυμοσύνης ειδικά αν τα ξεκινήσεις νωρίς δηλαδή 4η-5η-6η μέρα από ετ.

Τωρα εσυ κ οβιτρελ έκανες κ τεστ ωορρηξιας αντί εγκυμοσύνης..Είναι λίγο μπλέξιμο 😂

Όμως…για να μην μπλέξεις περισσότερο άστο να πάει πες ότι δεν το έκανες κ πάμε αύριο για χοριακη που είναι το μόνο σίγουρο..Αν δεν την παλεύεις πάρε ένα τεστ αλλά δεν έχω να προτείνω πιο είναι αξιόπιστο ας μιλήσει η @Παρασκευαιδουπου κάνει κ στον άντρα της!!

Ovitrelle έκανα Σάββατο στις 30 Απρίλη, είναι 15-16 μέρες. Αλλά εκτός από αυτό διαβασα ότι και η λετροζολη, δηλαδή το φεμαρα, κι αυτό επηρεάζει και βγάζει ψευδώς θετικό…απογοητεύτηκα τρελλά..και λέει ακόμα και τεστ εγκυμοσύνης μπορεί να βγάλει ψευδώς θετικό, όχι μόνο ωορηξιας…δε υπάρχει σωτηρία αδέρφια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Luna777 είπε:

Λουσία μου καλή μου!!! Το έχω ακούσει αυτό με τα τεστ ωορρηξίας, αλλά δεν το εχω επιβεβαιώσει η ίδια. Κανε υπομονή, μια μερούλα έμεινε. Πάρε τον καλό σου για καμια βολτίτσα γιατί από αύριο σε βλέπω σίγουρα μανούλα! Μη σου πω πως, επειδή η περίπτωσή μας είναι αρκετά παρόμοια γενικά, πιστεύω πως θα είσαι διδυμομανούλα και εσύ! 🥰 😍

Μακάρι βρε γλυκό μου αν και εσυ είσαι νιάτα ενώ εγώ γριέντζω

πραγματικά δεν με νοιάζει να είναι δίδυμα, ας είναι ένα, ας είναι κανελί με βούλες, ας είναι και τριχωτό με μακρουλά αυτιά 🤣

εχω φαει παρανυχίδα σήμερα μέχρι εκεί που δεν πάει…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lucia79 είπε:

Ovitrelle έκανα Σάββατο στις 30 Απρίλη, είναι 15-16 μέρες. Αλλά εκτός από αυτό διαβασα ότι και η λετροζολη, δηλαδή το φεμαρα, κι αυτό επηρεάζει και βγάζει ψευδώς θετικό…απογοητεύτηκα τρελλά..και λέει ακόμα και τεστ εγκυμοσύνης μπορεί να βγάλει ψευδώς θετικό, όχι μόνο ωορηξιας…δε υπάρχει σωτηρία αδέρφια!!!

Τώρα μη σε ξεσηκωσω αλλά 15-16 μέρες μέρα δύσκολα να δρα ακόμα η οβιτρελ..

Δεν λέω άλλα τα υπόλοιπα αύριο 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Kateriniwk είπε:

@Lucia79 παει περασε!!!! Το περασες το μαρτυριο! Σημερα εναν καφε αν βγεις να πιεις , μια βολτα για ενα περπατημα και δυο τηλ να μιλησεις , εφυγε η μερα! Αυριο θα εισαι χαρουμενη!!!! Τι στο καλο 4 εβαλες και με τις καλυτερες προυποθεσεις πηγες!!!!! Κανε υπομονη και μην κανεις τιποτα! Περιμενε τη χαρα αυριο, ωρες μονο σε χωριζουν!!!! Ηθελα να σου γραψω και χτες αλλα γυρνουσα ολη μερα... Μην ασχολεισαι με συμπτωματα! Εχουμε και χωρις να υπαρχει εγκυμοσυνη... Εχω φαει εγω τα μουτρα μου ετσι ποσους μηνες σε σημειο που με εκανε αναισθητη οτι και αν κανει το σωμα μου... Δυο τρεις φορες ειδικα θυμαμαι ελεγα δν μπορει ειμαι εγκυος σιγουρα και μαλιστα εγω με τον σταθερο κυκλο εκεινες τις φορες ετυχε να μου αργησει ..τελικα τιποτα δν ηταν ουτε βιοχημικη ουτε καν εγκυμοσυνη. Μονο η χοριακη θα δωσει το αποτελεσμα! 

Εχω μια απορια και εγω.... Οταν ξεκιναμε την διεγερση με ειπαν δευτερη μερα περιοδου, πρωτον με αιμα θα κανουμε υπερηχο? Δευτερον η περιοδος θα ειναι κανονικη με ροη πολυ και 6 μερες που με κραταει? Τριτον εγω που ποναω πολυ θα ειναι οπως τα κανονικα μου? Με χαπια δλδ και σκατα παλι?γενικα που σταματαει το συστημα απο φυσικο να γινονται τεχνητα ?( Δεν ξερω αν διατυπωνω σωστα την απορια μου)

Όταν αδιαθετήσεις παίρνεις αμέσως τηλ να σε κατευθύνουν. Και υπέρηχο κάνουν με περίοδο. Δεν έχουν θέμα. Τους είχα ρωτήσει και εγώ με απορία και με κοίταζαν σαν να τους ρωτησα κατι αφύσικο 😂😂😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Καλημέρα, ξερω ότι θα με κράξετε αλλά έκανα ένα τεστ ωορηξιας απ αυτα τα ψηφιακά clearblue με τη φατσούλα, αυτα που έκανα 5 μήνες ανάμεσα στις προσπάθειες και ωορρηξία δεν πέτυχα ποτέ…και είναι θετικό ρε κορίτσια!!!! Γκουγκλάρω στο Ίντερνετ τώρα και ψάχνω να δω αν υπάρχει άλλη περίπτωση να είναι θετικό…τι λετε;;;;

προσπαθώ να είμαι συγκρατημένη….

Εγώ δεν ξέρω να σου απαντήσω για αυτά τα τεστ. Προχθες που έκανα μου έβγαλε άκυρο 😂😂😂 αλλά για να λένε τα κορίτσια ότι γίνεται τότε θέλω να πιστεύω πως όλα πάνε κατ’ ευχήν 🙏🏽🙏🏽  Εύχομαι αυριο να έχεις ένα τεράστιο τεράστιο νούμερο και να χαιρομαδτε όλες με τη χαρά σου❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lucia79 είπε:

Μακάρι βρε γλυκό μου αν και εσυ είσαι νιάτα ενώ εγώ γριέντζω

πραγματικά δεν με νοιάζει να είναι δίδυμα, ας είναι ένα, ας είναι κανελί με βούλες, ας είναι και τριχωτό με μακρουλά αυτιά 🤣

εχω φαει παρανυχίδα σήμερα μέχρι εκεί που δεν πάει…

Δεν είναι η οβιτρελ τόσες μέρες μετά. Δεν μου λες δεν μπορείς να πας να κάνεις σήμερα χοριακή? Σε αυτά τα κέντρα Δεν ειναι ανοιχτά? Εγώ εδώ που είμαι σε επαρχία πάντα υπάρχει κάποιο ανοιχτό. Εννοώ τα μικροβιολογικα των μαιευτηριων.  Αλλιώς πάρε ένα early predictor. Εγω δεν έχω κάνει ποτέ τεστ ωορηξιας και δεν έχω ιδέα. Και @BlackCat ποτέ μου δεν είχα κάνει τεστ μετά την εξωσωματικη. Προτιμούσα πάντα τις χοριακες, απλά τις έκανα νωρίτερα. Και όταν καμια φορά είχα καθυστέρηση και έλεγα μπας και..  πήγαινα κατευθείαν για χοριακή. Για αυτό και με είχαν μάθει όλα τα μικροβιολογικα της πόλης. Το τεστ εγκυμοσύνης με αγχώνει γιατί ακόμα και αρνητικό αν βγει, πάλι λες:"μήπως φταίει ότι το έκανα βράδυ, μήπως είναι νωρίς ακομα" κτλ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Kateriniwk είπε:

@Lucia79 παει περασε!!!! Το περασες το μαρτυριο! Σημερα εναν καφε αν βγεις να πιεις , μια βολτα για ενα περπατημα και δυο τηλ να μιλησεις , εφυγε η μερα! Αυριο θα εισαι χαρουμενη!!!! Τι στο καλο 4 εβαλες και με τις καλυτερες προυποθεσεις πηγες!!!!! Κανε υπομονη και μην κανεις τιποτα! Περιμενε τη χαρα αυριο, ωρες μονο σε χωριζουν!!!! Ηθελα να σου γραψω και χτες αλλα γυρνουσα ολη μερα... Μην ασχολεισαι με συμπτωματα! Εχουμε και χωρις να υπαρχει εγκυμοσυνη... Εχω φαει εγω τα μουτρα μου ετσι ποσους μηνες σε σημειο που με εκανε αναισθητη οτι και αν κανει το σωμα μου... Δυο τρεις φορες ειδικα θυμαμαι ελεγα δν μπορει ειμαι εγκυος σιγουρα και μαλιστα εγω με τον σταθερο κυκλο εκεινες τις φορες ετυχε να μου αργησει ..τελικα τιποτα δν ηταν ουτε βιοχημικη ουτε καν εγκυμοσυνη. Μονο η χοριακη θα δωσει το αποτελεσμα! 

Εχω μια απορια και εγω.... Οταν ξεκιναμε την διεγερση με ειπαν δευτερη μερα περιοδου, πρωτον με αιμα θα κανουμε υπερηχο? Δευτερον η περιοδος θα ειναι κανονικη με ροη πολυ και 6 μερες που με κραταει? Τριτον εγω που ποναω πολυ θα ειναι οπως τα κανονικα μου? Με χαπια δλδ και σκατα παλι?γενικα που σταματαει το συστημα απο φυσικο να γινονται τεχνητα ?( Δεν ξερω αν διατυπωνω σωστα την απορια μου)

Καλημέρα ναι κανονικά με αίμα θα κανείς υπέρηχο και αυτός θα είναι κολπικος το ξέρω είναι άβολο. Όταν ξεκινάς ενέσεις μπορεί να σταματήσει και ποιο νωρίς σε μερικές κοπέλες. Τώρα για το πόνο δεν ξέρω καθόλου μια φορά έχω πονέσει στην ζωή μου και αυτή ήταν όταν ήρθε για πρώτη φορά καλή αρχή και να πάνε όλα τέλεια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Καλημέρα, ξερω ότι θα με κράξετε αλλά έκανα ένα τεστ ωορηξιας απ αυτα τα ψηφιακά clearblue με τη φατσούλα, αυτα που έκανα 5 μήνες ανάμεσα στις προσπάθειες και ωορρηξία δεν πέτυχα ποτέ…και είναι θετικό ρε κορίτσια!!!! Γκουγκλάρω στο Ίντερνετ τώρα και ψάχνω να δω αν υπάρχει άλλη περίπτωση να είναι θετικό…τι λετε;;;;

προσπαθώ να είμαι συγκρατημένη….

Μια μέρα έμεινε υπομονή και ολα θα πάνε τέλεια… 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Αχχχ αγαπημένη πως καταλαβαίνεις…τώρα βέβαια βρήκα ότι μπορεί να είναι ψευδώς θετικό επειδή στον κύκλο αυτό έχω κάνει ovitrelle κια μου κόπηκε η χαρά… ο άντρας θέλει να πάρουμε και τεστ εγκυμοσύνης αλλά κι αυτό λέει μπορεί να είναι ψευδώς θετικό οπότε λέω να μην κάνω κάτι άλλο σήμερα…αχ έχω αναστατωθεί τώρα!!

Ποτέ έκανες ovitrelle? Η ορμόνη της ανιχνεύεται το πολύ ως 10 ημέρες από την ημέρα που την κανείς όποτε αν έχουν περάσει από την ημέρα που την έκανες δύσκολο να την διαβάσει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Ποτέ έκανες ovitrelle? Η ορμόνη της ανιχνεύεται το πολύ ως 10 ημέρες από την ημέρα που την κανείς όποτε αν έχουν περάσει από την ημέρα που την έκανες δύσκολο να την διαβάσει 

Έκανα πριν 15 μέρες και το τελευταίο φεμαρα το πήρα πριν 18 μέρες…τι να πω..

 

στο μεταξύ πως γίνεται και μου έχουν τελειώσει οι αντιδράσεις ήδη!!!
 

σας καρδουλώνω όλες!!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Έκανα πριν 15 μέρες και το τελευταίο φεμαρα το πήρα πριν 18 μέρες…τι να πω..

 

στο μεταξύ πως γίνεται και μου έχουν τελειώσει οι αντιδράσεις ήδη!!!
 

σας καρδουλώνω όλες!!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Όποτε δεν ανιχνεύεται εύχομαι αύριο μια τεράστια χοριακη.. ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλησπερα .. ηθελα να μοιραστω κ γω μαζι σας την ανησυχια μ .. εχω κανει 2 φορες προετοιμασια ενδομητριου την πρωτη ειχα μηδενικη χοριακη κ τη δευτερη 4 μερες πριν τη μεταφορα κολλησα κορονοιο κ ακυρωθηκε .. και τις 2 φορες π εκανα προετοιμασια με cyclacur το στηθος μ πονουσε κ πρηζοταν πολυ .. οποτε καταλαβαινα οτι γινεται δουλεια απο κατω .. τωρα λοιπον εχω ξεκινησει παλι διαδικασια ετ κ ειμαι στη 5η μερα με cyclacur αλλα ρε κοριτσια ουτε πρησμενο στηθος ουτε πονος τιποτα σαν να μην εχω παρει ουτε ενα χαπι .. κ φοβαμαι μη παω το Σαββατο κ μου πει οτι δεν εγινε τπτ .. εχω φοβηθει πολυ γιατι τις αλλες 2 απο κει καταλαβαινα οτι δουλευει..☹️☹️.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Natassou85 είπε:

Κοριτσια καλησπερα .. ηθελα να μοιραστω κ γω μαζι σας την ανησυχια μ .. εχω κανει 2 φορες προετοιμασια ενδομητριου την πρωτη ειχα μηδενικη χοριακη κ τη δευτερη 4 μερες πριν τη μεταφορα κολλησα κορονοιο κ ακυρωθηκε .. και τις 2 φορες π εκανα προετοιμασια με cyclacur το στηθος μ πονουσε κ πρηζοταν πολυ .. οποτε καταλαβαινα οτι γινεται δουλεια απο κατω .. τωρα λοιπον εχω ξεκινησει παλι διαδικασια ετ κ ειμαι στη 5η μερα με cyclacur αλλα ρε κοριτσια ουτε πρησμενο στηθος ουτε πονος τιποτα σαν να μην εχω παρει ουτε ενα χαπι .. κ φοβαμαι μη παω το Σαββατο κ μου πει οτι δεν εγινε τπτ .. εχω φοβηθει πολυ γιατι τις αλλες 2 απο κει καταλαβαινα οτι δουλευει..☹️☹️.

Κάθε φορά είναι διαφορετική επίσης δεν είναι απαρετητο ότι πάει καλά όποτε ήρεμα και όλα καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Luna777 είπε:

@Ανθη7 Και εγώ έκανα βελονισμό και στις 2 προσπάθειες. Στην 2η πέτυχα. Πιστεύω βοηθάει. Και γενικότερα με βοήθησε και σε άλλα θέματα. Και σε ηρεμεί πάρα πολύ. Έφευγα και ένιωθα απίστευτα ανάλαφρη. Έχω σκοπό να συνεχίσω και στο μέλλον. Και η κοπέλα μου έδινε και πολλές συμβουλές πχ διατροφή. Να ξέρεις όμως πως χρειάζεται να ξεκινήσεις νωρίτερα. Όχι τελευταία στιγμή μαζί με τη διέγερση. 

Ποιο είναι το μέσο κοστος μιας συνεδρίας βελονισμού ;; μπορεί να γίνει και στην περίοδο της εγκυμοσύνης;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η misofeggaro είπε:

Ποιο είναι το μέσο κοστος μιας συνεδρίας βελονισμού ;; μπορεί να γίνει και στην περίοδο της εγκυμοσύνης;; 

Αυτό εξαρτάται από το βελονιστή. Εγώ έδινα 40€ τη συνεδρία και πήγαινα 1 φορά την εβδομάδα. Γίνεται και στην εγκυμοσύνη, αλλά μου είπε όχι στο 1ο τρίμηνο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Δε γνωρίζω ακριβώς τον λόγο, δε ξέρω να στο εξηγήσω αλλά στην εξωσωματική δεν είναι ασυνήθεις οι εξωμητριες κυήσεις.  Κουλό έτσι; Κι όμως.... 
    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
    • @Elenaki12 λογικο ρε αγαπη να σπαζεσαι. Εμείς δουλευουμε βαρδιες κ μερικες φορες πεφτει να φευγει ο ενας για δουλειά πριν να γυρισει ο αλλος. Αστα. Με το καλο ο γαμος σας! Να σας πανε ολα τελεια!
    • Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια ! Δεν εύχομαι τίποτα άλλο από εκείνη τη μετά, να είμαστε καλά κ να έρθουν όλα όπως τα ονειρευόμαστε ! Με προτεραιότητα το μωράκι μας .. δυστυχώς το είδος της δουλειάς μου δεν μου επιτρέπει τέτοιες κινήσεις εύκολα, αλλά δεν ήθελα να χάσω κ αυτόν τον μήνα χωρίς λόγο! Κάνω τόσες θυσίες(καλή διατροφή, τεστ, συχνες επαφεσ Ακόμα κ πτώμα ) να το χάσω μόνο κ μόνο για τη δουλειά ;!;! Αν είναι να χαθεί ο μήνας να χαθεί από άλλες αιτίες όχι μόνο γιατί έχουμε κωλοδουλεια… συγγνώμη για αυτά που λέω αλλά με είχε πιάσει το παράπονο όταν είδα την κατακόκκινη γραμμή το μεσημέρι στο τεστ ωορρηξίας που πάλι έτυχε σε μέρα που δούλευα ..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...