Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2023 🙏🏼🤰🏽 & Σία ​(ΟΕ/ΕΠΕ/ΑΕ)​ 🌻​ ​ ​


hope501

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η hope501 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου όμορφα. Καλημέρα μαχήτριες μου.

Αρχικά να σας πω να χαίρεστε όλες τις μανούλες σας. Τις μανούλες που σας γέννησαν είτε με κόπο είτε «εύκολα» πριν κάποια χρόνια. Επίσης εύχομαι χρόνια πολλά στις ήδη υπάρχουσες μανούλες έσω μέσα να ζήσετε και να είστε πάντα ευτυχισμένες. Να καμαρώνετε τα παιδάκια σας με αγάπη. 

Δεν είμαι καλά… αυτό ευτυχώς μπορώ να το πω εδώ χωρίς να ντρέπομαι και επειδή είμαι σίγουρη πως πολλές θα νιώθουν όπως νιώθω εγώ. Κλαίω με λυγμούς. Πραγματικά και δεν μπορώ να ηρεμήσω… Ανοίγοντας σήμερα το πρωί τα σοσιαλ, το ινστα, όλες οι φωτό και όλα τα στορυ δείχνουν τις κοπέλες με κοιλιές φουσκωμένες ή με τα μωρά τους (καλυμμένα ή μη). Γράφοντας διάφορα πράγματα για την ευτυχία που έχουν κτλ κτλ  Δύσκολη η υπογονιμότητα και δυστυχώς δύσκολα όταν προσπαθείς χρόνια και βλέπεις να περνάει κι άλλος καιρός…(Δεν θέλω να ξεκινήσω για την ηλικία αλλά δυστυχώς για κάποιες από μας όλο και πιο «γρήγορα» περνάει.)

Δεν ζηλεύω, αλλά ζηλεύω. Πως να το πω, όλη η προσπάθεια να αποκτήσουμε ένα παιδακι, όλος ο πόνος που χάσαμε τα έμβρυα που είχαμε στην κοιλιά μας, που ακούγαμε καρδούλα και που μετά σταμάτησε, όλος ο αγώνας με τις εξετάσεις κτλ κτλ και να μην μπορούμε να χαρούμε και εμείς αυτή τη μέρα. Να μην έχουμε ακούσει τη λέξη Μαμά, Μανούλα, Μαμάκα…  Θα πω όμως τη λέξη «ακόμα». Ελπίζω μέσα από την καρδιά μου να μπορέσουμε να αποκτήσουμε 1, 2, 3 γερά πάνω απ’ολα μωράκια. Πραγματικά δεν μπορώ να σταματήσω και όπως είπα, ευτυχώς εδώ νιώθω ασφαλείς να το πω.
 

Κορίτσια μου όμορφα όσες έχετε τις μανούλες σας κοντά και όσες τις δείτε αγκαλιάστε τες σφιχτά. Όσες τις έχουμε μακριά θα τις δούμε από βιντεοκληση. Και δυστυχώς κάποιες κοπέλες δεν τις έχουν πια κοντά τους, και σήμερα θα πονάνε και γι’αυτο, για αυτές θα πω να ζήσουν να τις θυμούνται! 
 

Σας αγαπώ πραγματικά και ας μην έχουμε γνωριστεί κάποιες δια ζώσης. ❤️❤️❤️❤️❤️

Αχ κοριτσάκι μου, πόσο σε καταλαβαίνω.... Είσαι ήδη μανούλα, να το ξέρεις! Αλλά είμαι σίγουρη ότι δεν αργεί η μέρα που θα νιώσεις πραγματικά μανούλα, σύντομα θα εκπληρωθεί και για σένα το όνειρό σου! Να κλείσεις ινστα κτλ και να πάρεις τον αντρουλη σου να πάτε μια βολτίτσα στη θάλασσα, να πιείτε το ουζάκι σας και να το απολαύσετε! Δεν υπάρχει καλύτερο γιατρικό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 6.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

έτσι, έτσι, στείλτε ότι έχετε ευχαρίστηση γιατί ήδη έχω αρχίσει τις περίεργες σκέψεις…όχι για τεστ αλλά όλη την ώρα ψάχνομαι, «μήπως πόνεσα εκεί, μήπως πετάρισε το βλέφαρο κοκ»…

Να ξερες ποσο σε νιωθω....ειδικα γι αυτο το πεταρισε το βλεφαρο ....χτυπησες πυρηνα....💪💪💪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η hope501 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου όμορφα. Καλημέρα μαχήτριες μου.

Αρχικά να σας πω να χαίρεστε όλες τις μανούλες σας. Τις μανούλες που σας γέννησαν είτε με κόπο είτε «εύκολα» πριν κάποια χρόνια. Επίσης εύχομαι χρόνια πολλά στις ήδη υπάρχουσες μανούλες έσω μέσα να ζήσετε και να είστε πάντα ευτυχισμένες. Να καμαρώνετε τα παιδάκια σας με αγάπη. 

Δεν είμαι καλά… αυτό ευτυχώς μπορώ να το πω εδώ χωρίς να ντρέπομαι και επειδή είμαι σίγουρη πως πολλές θα νιώθουν όπως νιώθω εγώ. Κλαίω με λυγμούς. Πραγματικά και δεν μπορώ να ηρεμήσω… Ανοίγοντας σήμερα το πρωί τα σοσιαλ, το ινστα, όλες οι φωτό και όλα τα στορυ δείχνουν τις κοπέλες με κοιλιές φουσκωμένες ή με τα μωρά τους (καλυμμένα ή μη). Γράφοντας διάφορα πράγματα για την ευτυχία που έχουν κτλ κτλ  Δύσκολη η υπογονιμότητα και δυστυχώς δύσκολα όταν προσπαθείς χρόνια και βλέπεις να περνάει κι άλλος καιρός…(Δεν θέλω να ξεκινήσω για την ηλικία αλλά δυστυχώς για κάποιες από μας όλο και πιο «γρήγορα» περνάει.)

Δεν ζηλεύω, αλλά ζηλεύω. Πως να το πω, όλη η προσπάθεια να αποκτήσουμε ένα παιδακι, όλος ο πόνος που χάσαμε τα έμβρυα που είχαμε στην κοιλιά μας, που ακούγαμε καρδούλα και που μετά σταμάτησε, όλος ο αγώνας με τις εξετάσεις κτλ κτλ και να μην μπορούμε να χαρούμε και εμείς αυτή τη μέρα. Να μην έχουμε ακούσει τη λέξη Μαμά, Μανούλα, Μαμάκα…  Θα πω όμως τη λέξη «ακόμα». Ελπίζω μέσα από την καρδιά μου να μπορέσουμε να αποκτήσουμε 1, 2, 3 γερά πάνω απ’ολα μωράκια. Πραγματικά δεν μπορώ να σταματήσω και όπως είπα, ευτυχώς εδώ νιώθω ασφαλείς να το πω.
 

Κορίτσια μου όμορφα όσες έχετε τις μανούλες σας κοντά και όσες τις δείτε αγκαλιάστε τες σφιχτά. Όσες τις έχουμε μακριά θα τις δούμε από βιντεοκληση. Και δυστυχώς κάποιες κοπέλες δεν τις έχουν πια κοντά τους, και σήμερα θα πονάνε και γι’αυτο, για αυτές θα πω να ζήσουν να τις θυμούνται! 
 

Σας αγαπώ πραγματικά και ας μην έχουμε γνωριστεί κάποιες δια ζώσης. ❤️❤️❤️❤️❤️

❤️❤️❤️

Καλή μου hope, είσαι ο Άγγελος αισιοδοξίας εδω μέσα, θυμάσαι τα γενέθλια όλων και παντα είσαι εκεί να συμπαρασταθείς με τις σωστές και καλές σου κουβέντες. Είναι τόσο παράξενο να σε νιώθουμε στεναχωρημένη αλλά φυσικά σε νιώθω τόσο πολύ….αυτή η μέρα είναι δύσκολη αλλά δεν ξέρω πως γίνεται να μην ζηλεύεις. Έχουμε μάθει ότι είναι κακό αλλά δε μπορούμε να ενοχοποιούμαστε τώρα και γι αυτό ούτε θελουμε το κακό κανενός…όμως ναι κι εγώ ζηλεύω που βλέπω γύρω μου κοιλιές φουσκωμένες ενώ σε μας είναι τόσο δύσκολο. Πως να μη ζηλέψεις που αυτό που είναι το πιο εύκολο πράγμα στον κοσμο για κάποιους, για μας έχει γίνει πηγή τόσων βασάνων, και δεν ξέρουμε καν αν θα τα καταφέρουμε. Προσωπικά δυσκολεύομαι να δεχτώ και τα χρόνια πολλά αλλά αυτός είναι ο δικός μου τρόπος άμυνας. Τουλάχιστον εδώ μέσα μπορούμε να μιλάμε και να καταλαβαινόμαστε.
Εύχομαι να καταφέρουμε όλες αυτό που επιθυμούμε αλλά κυρίως να είμαστε καλά, ευτυχισμένες και πλήρεις. Είναι δύσκολος δρόμος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φτον μου το έζησα ξέρω πραγματικά αυτό το συναίσθημα, και το μόνο που μπορώ να σου πω έχεις δίκιο.  .. ένα απόλυτο δίκιο. 

Να ξέρεις όμως ότι γιορτάζεις και εσύ σήμερα και ξέρεις γιατί;  ή μάνα δεν είναι αυτή που έχει ένα παιδάκι η μάνα είναι αυτή που θα σεβοταν και θα αγαπούσε ένα παιδάκι. Για αυτό και εγώ θα σου ευχηθώ χρόνια σου πολλά είσαι μάνα χρόνια.  Αυτό θα το ακούσει κάποιος είτε θεός είτε το σύμπαν κάποιος θα το δει και θα σου γεμίσει την αγκαλιά σου.  @hope501

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρονια πολλα κοριτσια κια απο μενα!!!! @hope501 μην κλαις ψυχουλιτσα , δεν χρειαζεται οπως ειπε και η @twinkletwinlkle μανουλες ειμαστε ηδη...νοερα βεβαια αλλα ειμαστε!!!!! 

Εγω μετραω 14 και σημερα που θα παρω αυτες τις ενεσεις .... 🤮🤮🤮🤮 Πω ρε φιλε ...και αν τις παρω και αρχισω να σαλταριζω ? Η αν με πιασει κανενας πανικος και δεν. Θα μπορουμε να βγαλουμε τα ωαρια ...πως θα βγουν γαμω το κερατο. Αν αρχισω τη μια ενεση μετα δεν τη γλιτωνω τη μεθη. Μπηκα στο χορο μετα. Και τι σημαινει επιτελους αυτο το 600iu μονο αυτο θα παρω η με τα δινουν σε δοσεις για να με καλοπιασουν μην αρχισω και τρεχω????. Αλλο τιποτα θα παρω απ το φαρμακειο? Η μονο αυτο που γραφει το παραπεμπτικο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

❤️❤️❤️

Καλή μου hope, είσαι ο Άγγελος αισιοδοξίας εδω μέσα, θυμάσαι τα γενέθλια όλων και παντα είσαι εκεί να συμπαρασταθείς με τις σωστές και καλές σου κουβέντες. Είναι τόσο παράξενο να σε νιώθουμε στεναχωρημένη αλλά φυσικά σε νιώθω τόσο πολύ….αυτή η μέρα είναι δύσκολη αλλά δεν ξέρω πως γίνεται να μην ζηλεύεις. Έχουμε μάθει ότι είναι κακό αλλά δε μπορούμε να ενοχοποιούμαστε τώρα και γι αυτό ούτε θελουμε το κακό κανενός…όμως ναι κι εγώ ζηλεύω που βλέπω γύρω μου κοιλιές φουσκωμένες ενώ σε μας είναι τόσο δύσκολο. Πως να μη ζηλέψεις που αυτό που είναι το πιο εύκολο πράγμα στον κοσμο για κάποιους, για μας έχει γίνει πηγή τόσων βασάνων, και δεν ξέρουμε καν αν θα τα καταφέρουμε. Προσωπικά δυσκολεύομαι να δεχτώ και τα χρόνια πολλά αλλά αυτός είναι ο δικός μου τρόπος άμυνας. Τουλάχιστον εδώ μέσα μπορούμε να μιλάμε και να καταλαβαινόμαστε.
Εύχομαι να καταφέρουμε όλες αυτό που επιθυμούμε αλλά κυρίως να είμαστε καλά, ευτυχισμένες και πλήρεις. Είναι δύσκολος δρόμος. 

@Lucia79 παλι με καλυψες... ΥΠΟΓΟΝΙΜΟΤΗΤΑ = ΑΝΑΣΦΑΛΕΙΑ... σε ολα  σε διαδικασιες , σε χαρα , σε ελπιδα , σε αισιοδοξια , σε συναισθηματα , σε αποτελεσμα .... Αν μας λεγαν θα τρεξεις αλλα σιγουρα μετα σε περιμενει το θετικο ολα καλα... Αλλα δνε ξερεις ...μεσα στην αβεβαιοτητα ολα... Αυτο ειναι που τρελαινει .. καλα το " ζηλευω " δν το σχολιαζω καν γιατι δν νομιζω να υπαρχει γυναικα που να μην το ενιωσε εστω μια φορα μεσα σε ολα αυτα... Αλλα εγω ακουσα και το κορυφαιο... Μου λεει η αλλη ξεχασε το και θα περασουν οι μερες και να σκεφτεσαι αλλα και να συζητητας για αλλα και γενικα κανε τη ζωη σου... Με δουλευεις μαρη την ειπα?? Τι να ξεχασω? Οτι κανω ενεσεις? Η οτι μου εβαλαν δυο εμβρυα και καογομαι να μαθω αν κρατηθηκαν??? Δν ξερω για εσας αλλα ακατορθωτο εγω το βλεπω αυτο το ξεχασε το ..και ποιος μου το πε? Η συντονιστρια..... Πραγματικα η αντιδραση μου ηταν .. τι με λες τωρα? Ακους τι λες??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Kateriniwk είπε:

Χρονια πολλα κοριτσια κια απο μενα!!!! @hope501 μην κλαις ψυχουλιτσα , δεν χρειαζεται οπως ειπε και η @twinkletwinlkle μανουλες ειμαστε ηδη...νοερα βεβαια αλλα ειμαστε!!!!! 

Εγω μετραω 14 και σημερα που θα παρω αυτες τις ενεσεις .... 🤮🤮🤮🤮 Πω ρε φιλε ...και αν τις παρω και αρχισω να σαλταριζω ? Η αν με πιασει κανενας πανικος και δεν. Θα μπορουμε να βγαλουμε τα ωαρια ...πως θα βγουν γαμω το κερατο. Αν αρχισω τη μια ενεση μετα δεν τη γλιτωνω τη μεθη. Μπηκα στο χορο μετα. Και τι σημαινει επιτελους αυτο το 600iu μονο αυτο θα παρω η με τα δινουν σε δοσεις για να με καλοπιασουν μην αρχισω και τρεχω????. Αλλο τιποτα θα παρω απ το φαρμακειο? Η μονο αυτο που γραφει το παραπεμπτικο?

Κατερινάκι μου να ξέρεις ότι όταν κάνεις τις ενέσεις είναι πολύ πιο εύκολο από ο, τι φαίνεται. Παίρνουμε ένα σωρό οδηγίες , ένα σωρό φάρμακα που δεν τα έχουμε ξαναδεί και λογικό είναι να χανόμαστε. Όμως όταν τα βάλεις σε μια σειρά και ξεκινήσεις, θα δεις ειλικρινά ότι δεν είναι τίποτα. Για να καταλάβω, εσύ θα κάνεις μενοπουρ και σου έγραψε μόνο ένα κουτί των 600 ή μήπως σου έγραψε παραπανω? Γιατί οι 600 μονάδες στο σύνολο μου φαίνονται υπερβολικά λίγες. Εγω φαντάσου έκανα, αν θυμάμαι καλά, 2400. Οπότε λογικά εσύ σίγουρα θα κάνεις λιγότερες,  ίσως 1200? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Κατερινάκι μου να ξέρεις ότι όταν κάνεις τις ενέσεις είναι πολύ πιο εύκολο από ο, τι φαίνεται. Παίρνουμε ένα σωρό οδηγίες , ένα σωρό φάρμακα που δεν τα έχουμε ξαναδεί και λογικό είναι να χανόμαστε. Όμως όταν τα βάλεις σε μια σειρά και ξεκινήσεις, θα δεις ειλικρινά ότι δεν είναι τίποτα. Για να καταλάβω, εσύ θα κάνεις μενοπουρ και σου έγραψε μόνο ένα κουτί των 600 ή μήπως σου έγραψε παραπανω? Γιατί οι 600 μονάδες στο σύνολο μου φαίνονται υπερβολικά λίγες. Εγω φαντάσου έκανα, αν θυμάμαι καλά, 2400. Οπότε λογικά εσύ σίγουρα θα κάνεις λιγότερες,  ίσως 1200? 

Δεν ξερω φιλολογινα μου καλη!!!! Δεν πηγα φαρμακειο δεν προλαβα... Εχω μονο της αυλης στο μειλ που ειναι αυτο... Για ενα μου φαινεται .. και μια χοριακη μου εγραψε... Το χαρτι της επιτροπης λεει εγκριση για 3600 

Ρε συ λες οταν αρχισω να ειναι πιο κουλ τα πραγματα??? Με τις ενεσεις θα νιωθω τιποτα περιεργα? Εννοω πρωτον ψυχικα και μετα σωματικα... Αιντε πες τη μεθη θα με μιλησετε πολυ απ την προηγουμενη και θα παρω και κανα αγχολυτικο αν χρειαστει μπορει ν τη βγαλουμε . . 

Screenshot_20220508-120819.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Kateriniwk είπε:

@Lucia79 παλι με καλυψες... ΥΠΟΓΟΝΙΜΟΤΗΤΑ = ΑΝΑΣΦΑΛΕΙΑ... σε ολα  σε διαδικασιες , σε χαρα , σε ελπιδα , σε αισιοδοξια , σε συναισθηματα , σε αποτελεσμα .... Αν μας λεγαν θα τρεξεις αλλα σιγουρα μετα σε περιμενει το θετικο ολα καλα... Αλλα δνε ξερεις ...μεσα στην αβεβαιοτητα ολα... Αυτο ειναι που τρελαινει .. καλα το " ζηλευω " δν το σχολιαζω καν γιατι δν νομιζω να υπαρχει γυναικα που να μην το ενιωσε εστω μια φορα μεσα σε ολα αυτα... Αλλα εγω ακουσα και το κορυφαιο... Μου λεει η αλλη ξεχασε το και θα περασουν οι μερες και να σκεφτεσαι αλλα και να συζητητας για αλλα και γενικα κανε τη ζωη σου... Με δουλευεις μαρη την ειπα?? Τι να ξεχασω? Οτι κανω ενεσεις? Η οτι μου εβαλαν δυο εμβρυα και καογομαι να μαθω αν κρατηθηκαν??? Δν ξερω για εσας αλλα ακατορθωτο εγω το βλεπω αυτο το ξεχασε το ..και ποιος μου το πε? Η συντονιστρια..... Πραγματικα η αντιδραση μου ηταν .. τι με λες τωρα? Ακους τι λες??? 

Νομίζουν ότι τα λένε για να βοηθήσουν αλλά δυστυχώς έχουν το αντίθετο αποτέλεσμα. Και μένα αυτή η αβεβαιότητα είναι που με τσακίζει,,,αν μου λεγανε από την αρχή ότι ξέρεις, θα πετυχεις αλλά πρέπει να το κανεις 10 φορές, θα λεγα οκ, παίρνω ανάσα, σηκώνω τα μανίκια και ξεκιναω το μέτρημα. Αλλά δυστυχώς δεν υπάρχει εγγύηση… πάμε στο άγνωστο και το μόνο που μπορούμε να ελέγξουμε είναι να έχουμε βρει ένα γιατρο εμπιστοσύνης και να μπαλώνουμε τα κενά με τις γνώσεις που ανταλλάσσουμε εδώ μέσα. Κατά τα άλλα ο παράγοντας τύχη είναι επίσης πολύ σημαντικός,,,

οι ενέσεις κατά γενική ομολογία δεν έχουν παρενέργειες μη φοβάσαι, ίσως ένα πρηξιματακι τις τελευταίες μέρες πριν την ωοληψια όταν θα έχουν μεγαλώσει τα ωάρια. Γενικα είναι από τα πιο εύκολα κομμάτια της διαδικασίας αλλά όταν το κανεις πρώτη φορά είναι όπως τα περιγράφεις. Κι εγώ έτσι ήμουν, τρομαγμένη. Έχεις όλες μας εδώ να ρωτάς ότι θες όμως, είμαστε κοντα σου να το θυμάσαι όταν έρθουν εκείνες οι μέρες που μπορεί να νιώσεις ότι κανένας δεν σε καταλαβαίνει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Kateriniwk είπε:

Δεν ξερω φιλολογινα μου καλη!!!! Δεν πηγα φαρμακειο δεν προλαβα... Εχω μονο της αυλης στο μειλ που ειναι αυτο... Για ενα μου φαινεται .. και μια χοριακη μου εγραψε... Το χαρτι της επιτροπης λεει εγκριση για 3600 

Ρε συ λες οταν αρχισω να ειναι πιο κουλ τα πραγματα??? Με τις ενεσεις θα νιωθω τιποτα περιεργα? Εννοω πρωτον ψυχικα και μετα σωματικα... Αιντε πες τη μεθη θα με μιλησετε πολυ απ την προηγουμενη και θα παρω και κανα αγχολυτικο αν χρειαστει μπορει ν τη βγαλουμε . . 

Screenshot_20220508-120819.jpg

Και για τη μέθη μην ανησυχείς, δεν καταλαβαίνεις τπτ, θα σε κοιμίσουν, θα γίνει η δουλίτσα και όταν ξυπνήσεις ίσως έχεις μερικές ελαφριές κράμπες ανάλογα ποσα ωάρια σου έχουν πάρει. Έχω ακόμα απορία με το πρωτοκολλο σου,,είναι πολύ λίγες οι μονάδες. Μόνο ένα κουτί των 600 θα παρεις? Επίσης λογικά θα σου δώσει και άλλες ενέσεις που λέγονται ανταγωνιστές (που ουσιαστικά συγκρατούν τα ωοθυλακια να μην σπάσουν) όπως και την ένεση που προκαλεί ωορηξια την ovitrelle αλλά μάλλον θα στα γράψει σε άλλη συνταγή αυτα γιατί τα παίρνεις από κανονικό φαρμακείο και όχι του εοπυυ. Ζήτησε όλα τα φάρμακα από αύριο γιατί μερικές φορές δεν τα βρίσκεις αμέσως. Εγώ γενικα σαν άνθρωπος δεν θέλω εκπλήξεις, ήθελα πριν ξεκινησω να τα έχω όλα συγκεντρωμένα γιατί με οποιαδήποτε στραβή μπορούσα να βαρέσω τρέλα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Lucia79 είπε:

Και για τη μέθη μην ανησυχείς, δεν καταλαβαίνεις τπτ, θα σε κοιμίσουν, θα γίνει η δουλίτσα και όταν ξυπνήσεις ίσως έχεις μερικές ελαφριές κράμπες ανάλογα ποσα ωάρια σου έχουν πάρει. Έχω ακόμα απορία με το πρωτοκολλο σου,,είναι πολύ λίγες οι μονάδες. Μόνο ένα κουτί των 600 θα παρεις? Επίσης λογικά θα σου δώσει και άλλες ενέσεις που λέγονται ανταγωνιστές (που ουσιαστικά συγκρατούν τα ωοθυλακια να μην σπάσουν) όπως και την ένεση που προκαλεί ωορηξια την ovitrelle αλλά μάλλον θα στα γράψει σε άλλη συνταγή αυτα γιατί τα παίρνεις από κανονικό φαρμακείο και όχι του εοπυυ. Ζήτησε όλα τα φάρμακα από αύριο γιατί μερικές φορές δεν τα βρίσκεις αμέσως. Εγώ γενικα σαν άνθρωπος δεν θέλω εκπλήξεις, ήθελα πριν ξεκινησω να τα έχω όλα συγκεντρωμένα γιατί με οποιαδήποτε στραβή μπορούσα να βαρέως τρέλα. 

Και εγω ακριβως αυτο θελω γι αυτο εθιξα το θεμα .. απλα κραταω επιφυλλαξη μηπως η συνταγογραφιση δεν ανεφερει ποσοτητα .. εχω χαμηλη αμη 1,07 και εγινα 34 προχτες... Περιμενα κατι πολυ σε ενεσεις .. αλλα θελω να μαι δικαιη και να μην τη ζαλισω πριν οντως δω ποσα κουτια ειναι ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Kateriniwk είπε:

Δεν ξερω φιλολογινα μου καλη!!!! Δεν πηγα φαρμακειο δεν προλαβα... Εχω μονο της αυλης στο μειλ που ειναι αυτο... Για ενα μου φαινεται .. και μια χοριακη μου εγραψε... Το χαρτι της επιτροπης λεει εγκριση για 3600 

Ρε συ λες οταν αρχισω να ειναι πιο κουλ τα πραγματα??? Με τις ενεσεις θα νιωθω τιποτα περιεργα? Εννοω πρωτον ψυχικα και μετα σωματικα... Αιντε πες τη μεθη θα με μιλησετε πολυ απ την προηγουμενη και θα παρω και κανα αγχολυτικο αν χρειαστει μπορει ν τη βγαλουμε . . 

Screenshot_20220508-120819.jpg

Ε ναι η επιτροπή σου έγραψε 3600 μονάδες, απλά είναι σε μπουκαλάκια των 600. Μια χαρά! Σίγουρα θα δεις ότι όταν τις ξεκινήσεις,  ειδικά από τη 2η, 3η μερα θα είσαι εντελώς cool. Στο λέω εγώ που έχω κάνει 3 εξωσωματικες.  Και κάθε φορά είχα άγχος γιατί κάθε φορά ήταν διαφορετικές ενέσεις, αρα ήθελε διαφορετικό τρόπο. Μέχρι να τις ανοίξω, να δω πώς είναι κτλ έβλεπα τα βιντεακια στο youtube δεν ξέρω και εγώ ποσες φορές. Ειμαστε και εμείς εδώ να σε βοηθήσουμε.  Να μην σε αγχώνει καθόλου αυτό το κομμάτι. Απλά αν θέλεις και από τώρα ακόμα, εφόσον ξεκινάς σε 14 ημέρες,  κόψε μαχαίρι το αλάτι. Και όταν ξεκινήσεις τις ενέσεις κόψε γλυκά, υδατάνθρακες κτλ και τρωγε πρωτεΐνη. Αν θυμάμαι καλά, έχεις πολυκυστικες? Αν ναι, πρέπει να το προσέξεις πολύ το θέμα του αλατιού για να μην πάθεις υπερδιέγερση και ταλαιπωρηθεις. Στο λέω ως παθουσα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Ε ναι η επιτροπή σου έγραψε 3600 μονάδες, απλά είναι σε μπουκαλάκια των 600. Μια χαρά! Σίγουρα θα δεις ότι όταν τις ξεκινήσεις,  ειδικά από τη 2η, 3η μερα θα είσαι εντελώς cool. Στο λέω εγώ που έχω κάνει 3 εξωσωματικες.  Και κάθε φορά είχα άγχος γιατί κάθε φορά ήταν διαφορετικές ενέσεις, αρα ήθελε διαφορετικό τρόπο. Μέχρι να τις ανοίξω, να δω πώς είναι κτλ έβλεπα τα βιντεακια στο youtube δεν ξέρω και εγώ ποσες φορές. Ειμαστε και εμείς εδώ να σε βοηθήσουμε.  Να μην σε αγχώνει καθόλου αυτό το κομμάτι. Απλά αν θέλεις και από τώρα ακόμα, εφόσον ξεκινάς σε 14 ημέρες,  κόψε μαχαίρι το αλάτι. Και όταν ξεκινήσεις τις ενέσεις κόψε γλυκά, υδατάνθρακες κτλ και τρωγε πρωτεΐνη. Αν θυμάμαι καλά, έχεις πολυκυστικες? Αν ναι, πρέπει να το προσέξεις πολύ το θέμα του αλατιού για να μην πάθεις υπερδιέγερση και ταλαιπωρηθεις. Στο λέω ως παθουσα. 

Οχι καμια σχεση... Χαμηλη αμη εχω.. κοιτα αυριο θα παω να τα παρω εγω... Αν τα εκτελεσω και δω οτι ειναι ενα κουτι γιατι δεν φαινεται και ποσοτητα εδω απ την εικονα , θα την παρω τηλ... Αλλιως αν ειναι περισσοτερα το συζηταμε αυριο να δουμε πως θα ναι... Εγω αυτην αν μιλησω να τη ρωτησω γι αυτο το πρωτοκολλο που λετε? Και αν ναι τι ρωταω? Τι πρωτοκολλο θα ακολουθησουμε? Τελειωνει σημερα ο καπνος και ξεκιναω το iqos αρχικα .. για να μειωσω τσιγαρο. Πηρα αβοκαντο που με ειπατε και γενικα θα προσεξω διατροφη... Επισης την ειπα οτι γνωριζω τα χαλια που εγιναν με εκεινη την κοπελα απ το αλλο φορουμ , οτι ειναι γνωστη γνωστης μου και τα παραδεχτηκε.. την ειπα δεν με αφορα τι εγινε και γιατι.. απλα για να τα παμε καλα την ειπα δωσε προσοχη και οχι παπαριες σε μενα γιατι ουτως η αλλως εχω τον γιατρο σε επιφυλακη να τσεκαρει τα παντα .. της εξηγησα οτι δεν ειμαι δυσκολος ανθρωπος αν δεν με προκαλεσουν αλλα και οτι οι καλοι λογαριασμοι κανουν τους καλους φιλους ... Αυτα ειπαμε .. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Kateriniwk είπε:

Δεν ξερω φιλολογινα μου καλη!!!! Δεν πηγα φαρμακειο δεν προλαβα... Εχω μονο της αυλης στο μειλ που ειναι αυτο... Για ενα μου φαινεται .. και μια χοριακη μου εγραψε... Το χαρτι της επιτροπης λεει εγκριση για 3600 

Ρε συ λες οταν αρχισω να ειναι πιο κουλ τα πραγματα??? Με τις ενεσεις θα νιωθω τιποτα περιεργα? Εννοω πρωτον ψυχικα και μετα σωματικα... Αιντε πες τη μεθη θα με μιλησετε πολυ απ την προηγουμενη και θα παρω και κανα αγχολυτικο αν χρειαστει μπορει ν τη βγαλουμε . . 

Screenshot_20220508-120819.jpg

Τιποτα δεν θα νιωθεις βρε κ οι ενεσεις δεν ειναι τοσο τρομερο την πρωτη δευτερη μερα θα δυσκολευτεις μετα δεν ειναι τιποτα στο λεω εγω που εβλεπα βελονα κ λιποθυμουσα🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Kateriniwk είπε:

Οχι καμια σχεση... Χαμηλη αμη εχω.. κοιτα αυριο θα παω να τα παρω εγω... Αν τα εκτελεσω και δω οτι ειναι ενα κουτι γιατι δεν φαινεται και ποσοτητα εδω απ την εικονα , θα την παρω τηλ... Αλλιως αν ειναι περισσοτερα το συζηταμε αυριο να δουμε πως θα ναι... Εγω αυτην αν μιλησω να τη ρωτησω γι αυτο το πρωτοκολλο που λετε? Και αν ναι τι ρωταω? Τι πρωτοκολλο θα ακολουθησουμε? Τελειωνει σημερα ο καπνος και ξεκιναω το iqos αρχικα .. για να μειωσω τσιγαρο. Πηρα αβοκαντο που με ειπατε και γενικα θα προσεξω διατροφη... Επισης την ειπα οτι γνωριζω τα χαλια που εγιναν με εκεινη την κοπελα απ το αλλο φορουμ , οτι ειναι γνωστη γνωστης μου και τα παραδεχτηκε.. την ειπα δεν με αφορα τι εγινε και γιατι.. απλα για να τα παμε καλα την ειπα δωσε προσοχη και οχι παπαριες σε μενα γιατι ουτως η αλλως εχω τον γιατρο σε επιφυλακη να τσεκαρει τα παντα .. της εξηγησα οτι δεν ειμαι δυσκολος ανθρωπος αν δεν με προκαλεσουν αλλα και οτι οι καλοι λογαριασμοι κανουν τους καλους φιλους ... Αυτα ειπαμε .. 

Γεια σου ρε Σαλονικια μου! Μια χαρά της τα έχωσες! Το πρωτόκολλο που θα ακολουθήσεις είναι το βράδυ, δηλαδή το σύντομο γιατί οι ενέσεις θα κρατήσουν περίπου μια εβδομάδα. Εσύ, όταν την πάρεις, θα την ρωτήσεις τι άλλες ενέσεις θα χρειαστείς, να στις γράψει από τώρα για να μην ψάχνεσαι τελευταία στιγμή. Λογικά θα χρειαστείς cetrotide ή κάτι παρεμφερές και σίγουρα θα χρειαστείς ovitrelle. Επειδή η ovitrelle καμία φορά είναι σε έλλειψη,  φρόντισε να τις έχεις προμηθευτει από νωρίς, ώστε να μην έχεις πρόσθετο άγχος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lucia79 είπε:

❤️❤️❤️

Καλή μου hope, είσαι ο Άγγελος αισιοδοξίας εδω μέσα, θυμάσαι τα γενέθλια όλων και παντα είσαι εκεί να συμπαρασταθείς με τις σωστές και καλές σου κουβέντες. Είναι τόσο παράξενο να σε νιώθουμε στεναχωρημένη αλλά φυσικά σε νιώθω τόσο πολύ….αυτή η μέρα είναι δύσκολη αλλά δεν ξέρω πως γίνεται να μην ζηλεύεις. Έχουμε μάθει ότι είναι κακό αλλά δε μπορούμε να ενοχοποιούμαστε τώρα και γι αυτό ούτε θελουμε το κακό κανενός…όμως ναι κι εγώ ζηλεύω που βλέπω γύρω μου κοιλιές φουσκωμένες ενώ σε μας είναι τόσο δύσκολο. Πως να μη ζηλέψεις που αυτό που είναι το πιο εύκολο πράγμα στον κοσμο για κάποιους, για μας έχει γίνει πηγή τόσων βασάνων, και δεν ξέρουμε καν αν θα τα καταφέρουμε. Προσωπικά δυσκολεύομαι να δεχτώ και τα χρόνια πολλά αλλά αυτός είναι ο δικός μου τρόπος άμυνας. Τουλάχιστον εδώ μέσα μπορούμε να μιλάμε και να καταλαβαινόμαστε.
Εύχομαι να καταφέρουμε όλες αυτό που επιθυμούμε αλλά κυρίως να είμαστε καλά, ευτυχισμένες και πλήρεις. Είναι δύσκολος δρόμος. 

Κι εμένα ευχές τύπου "χρόνια πολλά σε όσες προσπαθούν", "χρόνια πολλά σε όσες δεν τα κατάφεραν", μπορεί να είναι για καλό αλλά μου προκαλούν περισσότερη θλίψη κι αμηχανία. Νομίζω πως είναι η πιο χαρακτηριστική ημέρα ανάμεικτων συναισθημάτων μέσα στο χρόνο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Kateriniwk είπε:

Οχι καμια σχεση... Χαμηλη αμη εχω.. κοιτα αυριο θα παω να τα παρω εγω... Αν τα εκτελεσω και δω οτι ειναι ενα κουτι γιατι δεν φαινεται και ποσοτητα εδω απ την εικονα , θα την παρω τηλ... Αλλιως αν ειναι περισσοτερα το συζηταμε αυριο να δουμε πως θα ναι... Εγω αυτην αν μιλησω να τη ρωτησω γι αυτο το πρωτοκολλο που λετε? Και αν ναι τι ρωταω? Τι πρωτοκολλο θα ακολουθησουμε? Τελειωνει σημερα ο καπνος και ξεκιναω το iqos αρχικα .. για να μειωσω τσιγαρο. Πηρα αβοκαντο που με ειπατε και γενικα θα προσεξω διατροφη... Επισης την ειπα οτι γνωριζω τα χαλια που εγιναν με εκεινη την κοπελα απ το αλλο φορουμ , οτι ειναι γνωστη γνωστης μου και τα παραδεχτηκε.. την ειπα δεν με αφορα τι εγινε και γιατι.. απλα για να τα παμε καλα την ειπα δωσε προσοχη και οχι παπαριες σε μενα γιατι ουτως η αλλως εχω τον γιατρο σε επιφυλακη να τσεκαρει τα παντα .. της εξηγησα οτι δεν ειμαι δυσκολος ανθρωπος αν δεν με προκαλεσουν αλλα και οτι οι καλοι λογαριασμοι κανουν τους καλους φιλους ... Αυτα ειπαμε .. 

Χαλαρά η ενέσεις να ξες είναι πιο χαλαρές απ ότι τα χαπια κλομιφερ σε σχέση με τις παρενέργειες στα κλομιφερ σκότωνα άνθρωπο ενώ τώρα τίποτα ακόμα που πήρα και κορτιζόνη όλα καλά. 

Αλλα πουλί μου μην ξεκινάς με αρνητικές σκέψεις αν αν αν . Ξεκινάμε με την σκέψη εγώ θα κάνω τα πάντα τουλάχιστον το προσπαθώ. 

Οπιτε μέτρα αντίστροφα για ενεσαρες μετά για υπερηχους μετά για ωοληψία μετα για ενημέρωση και μετά για εμβρυομεταφορα.  

Το πιο δύσκολο κομμάτι είναι αυτό μετά που περιμένεις.. 

@Lucia79  βάστα γερά κοριτσαρα έχεις τα έμβρυα στην κοιλίτσα σου. 💪💪💪💪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Γεια σου ρε Σαλονικια μου! Μια χαρά της τα έχωσες! Το πρωτόκολλο που θα ακολουθήσεις είναι το βράδυ, δηλαδή το σύντομο γιατί οι ενέσεις θα κρατήσουν περίπου μια εβδομάδα. Εσύ, όταν την πάρεις, θα την ρωτήσεις τι άλλες ενέσεις θα χρειαστείς, να στις γράψει από τώρα για να μην ψάχνεσαι τελευταία στιγμή. Λογικά θα χρειαστείς cetrotide ή κάτι παρεμφερές και σίγουρα θα χρειαστείς ovitrelle. Επειδή η ovitrelle καμία φορά είναι σε έλλειψη,  φρόντισε να τις έχεις προμηθευτει από νωρίς, ώστε να μην έχεις πρόσθετο άγχος.

Εγω Κρητικια μου τοσο καιρο εδω απο εσας αγοραζω... Εδω που φτασαμε τα παιζω ολα για ολα για να μειωσω οσο μπορω ανασφαλεια. Ολα πριν τη διαδικασια.  Μετα θα καθομαι ησυχα και θα κανω υπομονη .. γι αυτο τα ειπα...και για να ελαφρυνω το κλιμα μεταξυ αστειου και σοβαρου της λεω στο τελος ...εχεις δυο σεναρια και δυο επιλογες... Η μια ειναι να σε κερναω ποτα και εγω φυσικο χυμο να πινω και να χαιρομαστε και η αλλη ειναι να βριζομαστε μερα νυχτα... Αναφερομαι μονο σε ανθρωπινα λαθη και παραλειψεις... Του Θεου οι αποτυχιες καλοδεχουμενες .. τεσπα οτι ειπα ειπα... Γραφικη δεν γινομαι.. νιωθω καλυτερα που τα ειπα..  οποτε μαλλον ηταν και το σωστο! Τωρα για να μην γραφω σε ολες ξεχωριστα που σας ευχαριστω γιατι πεφτετε με τα μουτρα πανω στον προβληματισμο μου και χαιρομαι που σας εβαλα στη ζωη μου , το προβλημα μου να ξερετε και το λεω τελευταια φορα δεν ειναι ο πονος η η ταλαιπωρια... Ειναι ολα τα ψυχικα κοστη , γιατι ξανα ειπα πρεπει να ελεγχω την αλλη μεγαλη κυρια που εχω στη ζωη μου! Την αλλη φιλη μου... @Παρασκευαιδου εγω ονειρευομαι ξαπλωστρες στη χαλκιδικαρα μου και απλωμα κοιλιας με τα ποδια σταυρωμενα μς κοκτειλ χυμου και ταιγαρακια τσιχλας για να μην ξεχναμε και τις κακες συνηθειες ...!!!!! 😎😎😎😎😎

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Kateriniwk είπε:

Εγω Κρητικια μου τοσο καιρο εδω απο εσας αγοραζω... Εδω που φτασαμε τα παιζω ολα για ολα για να μειωσω οσο μπορω ανασφαλεια. Ολα πριν τη διαδικασια.  Μετα θα καθομαι ησυχα και θα κανω υπομονη .. γι αυτο τα ειπα...και για να ελαφρυνω το κλιμα μεταξυ αστειου και σοβαρου της λεω στο τελος ...εχεις δυο σεναρια και δυο επιλογες... Η μια ειναι να σε κερναω ποτα και εγω φυσικο χυμο να πινω και να χαιρομαστε και η αλλη ειναι να βριζομαστε μερα νυχτα... Αναφερομαι μονο σε ανθρωπινα λαθη και παραλειψεις... Του Θεου οι αποτυχιες καλοδεχουμενες .. τεσπα οτι ειπα ειπα... Γραφικη δεν γινομαι.. νιωθω καλυτερα που τα ειπα..  οποτε μαλλον ηταν και το σωστο! Τωρα για να μην γραφω σε ολες ξεχωριστα που σας ευχαριστω γιατι πεφτετε με τα μουτρα πανω στον προβληματισμο μου και χαιρομαι που σας εβαλα στη ζωη μου , το προβλημα μου να ξερετε και το λεω τελευταια φορα δεν ειναι ο πονος η η ταλαιπωρια... Ειναι ολα τα ψυχικα κοστη , γιατι ξανα ειπα πρεπει να ελεγχω την αλλη μεγαλη κυρια που εχω στη ζωη μου! Την αλλη φιλη μου... @Παρασκευαιδου εγω ονειρευομαι ξαπλωστρες στη χαλκιδικαρα μου και απλωμα κοιλιας με τα ποδια σταυρωμενα μς κοκτειλ χυμου και ταιγαρακια τσιχλας για να μην ξεχναμε και τις κακες συνηθειες ...!!!!! 😎😎😎😎😎

* Τσιγαρακια τσιχλας

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kateriniwk είπε:

Δεν ξερω φιλολογινα μου καλη!!!! Δεν πηγα φαρμακειο δεν προλαβα... Εχω μονο της αυλης στο μειλ που ειναι αυτο... Για ενα μου φαινεται .. και μια χοριακη μου εγραψε... Το χαρτι της επιτροπης λεει εγκριση για 3600 

Ρε συ λες οταν αρχισω να ειναι πιο κουλ τα πραγματα??? Με τις ενεσεις θα νιωθω τιποτα περιεργα? Εννοω πρωτον ψυχικα και μετα σωματικα... Αιντε πες τη μεθη θα με μιλησετε πολυ απ την προηγουμενη και θα παρω και κανα αγχολυτικο αν χρειαστει μπορει ν τη βγαλουμε . . 

Screenshot_20220508-120819.jpg

Δεν θα πάρεις μια δόση θα κανείς σιγκεκριμενες μονάδες την ημέρα επίσης δεν είναι μια ένεση που θα πάρεις συνολικά 6 πακέτα τον 600 μπορεί να μην χριαστουν όλες. Επίσης θα σου γράψει και κάποια αλλά να πάρεις από το κανονικό φαρμακείο με συμμετοχή Καπή αρχή.. α και δεν θα νιώθεις και τίποτα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Kateriniwk είπε:

Εγω Κρητικια μου τοσο καιρο εδω απο εσας αγοραζω... Εδω που φτασαμε τα παιζω ολα για ολα για να μειωσω οσο μπορω ανασφαλεια. Ολα πριν τη διαδικασια.  Μετα θα καθομαι ησυχα και θα κανω υπομονη .. γι αυτο τα ειπα...και για να ελαφρυνω το κλιμα μεταξυ αστειου και σοβαρου της λεω στο τελος ...εχεις δυο σεναρια και δυο επιλογες... Η μια ειναι να σε κερναω ποτα και εγω φυσικο χυμο να πινω και να χαιρομαστε και η αλλη ειναι να βριζομαστε μερα νυχτα... Αναφερομαι μονο σε ανθρωπινα λαθη και παραλειψεις... Του Θεου οι αποτυχιες καλοδεχουμενες .. τεσπα οτι ειπα ειπα... Γραφικη δεν γινομαι.. νιωθω καλυτερα που τα ειπα..  οποτε μαλλον ηταν και το σωστο! Τωρα για να μην γραφω σε ολες ξεχωριστα που σας ευχαριστω γιατι πεφτετε με τα μουτρα πανω στον προβληματισμο μου και χαιρομαι που σας εβαλα στη ζωη μου , το προβλημα μου να ξερετε και το λεω τελευταια φορα δεν ειναι ο πονος η η ταλαιπωρια... Ειναι ολα τα ψυχικα κοστη , γιατι ξανα ειπα πρεπει να ελεγχω την αλλη μεγαλη κυρια που εχω στη ζωη μου! Την αλλη φιλη μου... @Παρασκευαιδου εγω ονειρευομαι ξαπλωστρες στη χαλκιδικαρα μου και απλωμα κοιλιας με τα ποδια σταυρωμενα μς κοκτειλ χυμου και ταιγαρακια τσιχλας για να μην ξεχναμε και τις κακες συνηθειες ...!!!!! 😎😎😎😎😎

@Παρασκευαιδουμου μια μικρη παραλειψη , αυτο ειναι ονειρο δικο μου , μπορει ο Θεος να εχει αλλα σχεδια για μενα, να μετραω βοτσαλακια και να περιμενω το σεπτεμβρη , και αυτο καλοδεχουμενο ας ειναι ..τουλαχιστον θα εχω ξεθαραψει απο τωρα και θα υπαρχει εξοικειωση... απο παιδι επειδη ημουν καλη μαθητρια ειχα απορια πως να νιωθουν τα παιδια που μενουν για σεπτεμβρη σε μαθηματα, σαν καθηγητρια δεν το ενιωσα , σαν φοιτητρια παλι δεν το ενιωσα γιατι απο επιλογη μου αφηνα μαθηματα και επαιζα με τις εξεταστικες... οποτε ας ευχηθω να  μη το ζησω τωρα .... αυριο παιρνω τις ενεσεις και σας ενημερωνω..
( ζητω συγνωμη για το ζαλισμα και τα διακεκομενα μηνυματα αλλα κανω παραλληλα δουλεια και χανω ειρμο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kateriniwk είπε:

Εγω Κρητικια μου τοσο καιρο εδω απο εσας αγοραζω... Εδω που φτασαμε τα παιζω ολα για ολα για να μειωσω οσο μπορω ανασφαλεια. Ολα πριν τη διαδικασια.  Μετα θα καθομαι ησυχα και θα κανω υπομονη .. γι αυτο τα ειπα...και για να ελαφρυνω το κλιμα μεταξυ αστειου και σοβαρου της λεω στο τελος ...εχεις δυο σεναρια και δυο επιλογες... Η μια ειναι να σε κερναω ποτα και εγω φυσικο χυμο να πινω και να χαιρομαστε και η αλλη ειναι να βριζομαστε μερα νυχτα... Αναφερομαι μονο σε ανθρωπινα λαθη και παραλειψεις... Του Θεου οι αποτυχιες καλοδεχουμενες .. τεσπα οτι ειπα ειπα... Γραφικη δεν γινομαι.. νιωθω καλυτερα που τα ειπα..  οποτε μαλλον ηταν και το σωστο! Τωρα για να μην γραφω σε ολες ξεχωριστα που σας ευχαριστω γιατι πεφτετε με τα μουτρα πανω στον προβληματισμο μου και χαιρομαι που σας εβαλα στη ζωη μου , το προβλημα μου να ξερετε και το λεω τελευταια φορα δεν ειναι ο πονος η η ταλαιπωρια... Ειναι ολα τα ψυχικα κοστη , γιατι ξανα ειπα πρεπει να ελεγχω την αλλη μεγαλη κυρια που εχω στη ζωη μου! Την αλλη φιλη μου... @Παρασκευαιδου εγω ονειρευομαι ξαπλωστρες στη χαλκιδικαρα μου και απλωμα κοιλιας με τα ποδια σταυρωμενα μς κοκτειλ χυμου και ταιγαρακια τσιχλας για να μην ξεχναμε και τις κακες συνηθειες ...!!!!! 😎😎😎😎😎

Ας γελάσω για το μετά γτ και εγώ τα ίδια ελεγα σιγα χαλαρή θα κάτσω χαχχαχα ας πουν τα κορίτσια ποσο ήρεμη ήμουν χιχιζ 🥴🥴🥴 μετά θα πετάω παντοφλες εγω το χω δε φοβάμαι 😊

Καλά τα τσιγάρα τσίχλας που τα θυμήθηκες; ;🤣🤣🤣 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kateriniwk είπε:

@Παρασκευαιδουμου μια μικρη παραλειψη , αυτο ειναι ονειρο δικο μου , μπορει ο Θεος να εχει αλλα σχεδια για μενα, να μετραω βοτσαλακια και να περιμενω το σεπτεμβρη , και αυτο καλοδεχουμενο ας ειναι ..τουλαχιστον θα εχω ξεθαραψει απο τωρα και θα υπαρχει εξοικειωση... απο παιδι επειδη ημουν καλη μαθητρια ειχα απορια πως να νιωθουν τα παιδια που μενουν για σεπτεμβρη σε μαθηματα, σαν καθηγητρια δεν το ενιωσα , σαν φοιτητρια παλι δεν το ενιωσα γιατι απο επιλογη μου αφηνα μαθηματα και επαιζα με τις εξεταστικες... οποτε ας ευχηθω να  μη το ζησω τωρα .... αυριο παιρνω τις ενεσεις και σας ενημερωνω..
( ζητω συγνωμη για το ζαλισμα και τα διακεκομενα μηνυματα αλλα κανω παραλληλα δουλεια και χανω ειρμο...

Εγω να σου πω κάτι στην πρώτη εξωσωματικη το έζησα.. ήταν πολύ όμορφη αρχή. 

Στην δεύτερη δεν σας το έχω πει για να μη σας αγχωσω το είχα εξομολογηθεί στην @Κατεριναπαπ (την ευχαριστώ τοοσοοοο πολύ που στάθηκε δίπλα μου.) Αλλά δεν το έζησα όσο περίεργο και αν φαίνεται και αν είναι ακόμα και αυτό είναι στιγμές του ζευγαριού και θα μείνουν είτε έρθει παιδάκι απο αυτο είτε όχι ειναι οι στιγμές που θα μείνουν σίγουρα θα αφήνουν μια γλυκόπικρη ανάμνηση αλλα θα είναι εκεί να μας δείχνει ότι εμείς το παλέψαμε και μείναμε ενωμένοι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Εγω να σου πω κάτι στην πρώτη εξωσωματικη το έζησα.. ήταν πολύ όμορφη αρχή. 

Στην δεύτερη δεν σας το έχω πει για να μη σας αγχωσω το είχα εξομολογηθεί στην @Κατεριναπαπ (την ευχαριστώ τοοσοοοο πολύ που στάθηκε δίπλα μου.) Αλλά δεν το έζησα όσο περίεργο και αν φαίνεται και αν είναι ακόμα και αυτό είναι στιγμές του ζευγαριού και θα μείνουν είτε έρθει παιδάκι απο αυτο είτε όχι ειναι οι στιγμές που θα μείνουν σίγουρα θα αφήνουν μια γλυκόπικρη ανάμνηση αλλα θα είναι εκεί να μας δείχνει ότι εμείς το παλέψαμε και μείναμε ενωμένοι.

Τι να μας αγχωσεις μωρε και εσυ!!! Τι ακριβως να ζησεις??? Ζουν οσες ειναι πρωταρες οπως εγω αλλα επειδη εχω αλλα θεματα προφανως θα σπαω @@ αλλα κυριως ζουν αυτες οι οποιες πιανουν παιδι με τη μια ... Τωρα τα υπολοιπα ζησε , κανε ρανε βερεσε τα ακουω  εγω προσωπικα ... Αμα σου λεγαν οπως λεει και η λουκια με σιγουρια θα μεινεις εγκυος ευχαριστως να το ζησουμε ... Παπαριες και λογια παρηγοριας ειναι αυτα... Τεσπα ο καθενας οτι νιωθει και οπως το νιωθει ειναι αυτα... Ανθρωπινα ολα και αποδεκτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Αυτό πολύ φοβάμαι ότι θα γίνει και θα γελάσουμε!! Θα γίνουν ξεκαθάρισματα 😀   Τραγικό που δεν κάθεται κάποιος να επιβλέπει και να βοηθήσει.. αχ σε νιώθω..κι εμένα έτσι μου παρατάνε τα ανίψια.. έρχονται επίσκεψη και ξαφνικά 'να πεταχτώ λίγο θυμήθηκα μια δουλειά' και επιστρέφουν όταν είναι να φύγουν 😀 πες ξεκάθαρα ότι θέλεις να στα κρατήσω και αν μπορώ πολύ ευχαρίστως!!
    • Καλησπέρα κορίτσια. Μόλις γυρίσαμε σπίτι από απογευματινό μπανιο με την μικρή και είδα στο εσώρουχο μου καφέ αίμα. Όχι όπως τις προηγούμενες ημέρες που ήταν ένα σκούρο μπεζ σε απειροελάχιστη ποσότητα. Τώρα ήταν σαν αίμα περιόδου. Εννοείται με έπιασαν τα κλάματα. Είπα στον άντρα μου ότι αν χάσω το μωρό, δεν θα το συγχωρήσω ποτέ στους γονείς του για την κούραση που τράβηξα 1 εβδομάδα τώρα. Ίσως να μην φταίνε αυτοί αλλά αυτή η κακή τους ενέργεια και η αδιαφορία τους είναι σαν να επιδείνωσαν την κατάσταση. Τους ανέφερα ότι ο γιατρός είπε να μην σηκώνω το μωρό όσο γίνεται, και η απάντηση τους (όχι σε εμένα απευθείας, αλλά στον άντρα μου), ήταν ότι η μάνα του έκανε μετακόμιση έγκυος. Εμένα αυτό μόνο κακία μου βγάζει. Ίσως είμαι απλά ταραγμένη και ψάχνω κάπου να αποδώσω ευθύνες.. ίσως μιλάει ο φόβος μου... Αλλά ειλικρινά έχω πανικοβληθεί και ταυτόχρονα έχω θυμώσει τόσο πολυ. Δεν ξέρω πως θα περιμένω μέχρι την Τρίτη που έχω την αυχενική. 
    • Κοίτα έχεις όλα τα δίκια του κόσμου όταν βλέπεις ομως ότι ο αλλος δεν καταλαβαίνει την κατάσταση σου με ωραίο τρόπο εξήγησε τους πως δε μπορείς πλέον...εν τω μεταξύ ζω κάτι αντίστοιχο..έχω έναν γείτονα Μ ένα κοριτσάκι κι αυτό θέλει συνέχεια να έρχεται να παίζει με τον δικό μου..ε το αφήνουν το παιδί και φεύγουν..δεν κάθονται ..κι εγώ αναγκάζομαι κάνω το διαιτητή μαζεύω το χάος μετά παιχνίδια δωμάτιο..άσε που πρέπει να έχω συνέχεια το νου μου μην πέσει κάπου μη χτυπήσει ...τελοσπαντων απ' τη μια δεν τους ήθελα και μέσ' τα πόδια μου γιατί τι να πεις και συνέχεια πρέπει να κάτσεις κι εκεί μαζί τους  ενώ τώρα κάνω και καμιά δουλειά η κάθομαι ...αλλά τώρα δε μπορώ να τρέχω πίσω να μαζεύω η να γίνει τίποτα και να βρω κάνα μπελα
    • Σ'ευχαριστώ πολύ! Άρα μέχρι τη Πέμπτη περιμένω κανονικά και βλέπουμε..
    • Προσπάθησε να βάλεις λίγο τα όρια σου από εδώ και πέρα γιατί όταν θα γεννήσεις και θα θες μια βοήθεια κατά 90% θα είναι άφαντοι 😕 Και σκέψου αν για εσενα όταν θα θες να αφήσεις κάπου το μωρο για να πας με τον αντρα σου για ενα φαγητό, θα έκαναν κάτι αντίστοιχο ;🤷‍♀️ ειναι ωραία να προσφέρεις βοήθεια αλλά αν είναι μονόπλευρο τότε θα πρέπει να κοιτάξεις και εσυ τον εαυτό σου ειδικά από εδώ και πέρα που θα έχεις και ένα μωρο  εγω το βλέπω με της κουμπαράς μου το παιδί κανονίζουμε όλοι το πρόγραμμα μας ανάλογα με το δικό της το παιδί ποτε  τρώει ποτε κοιμάται, να πάμε εμείς στο σπίτι τους να μην αλλάξει περιβάλλον η μικρή και γενικα ότι βολεύει σε εκείνους λες και εγω δεν έχω παιδί.. που αντικειμενικά έχω πιο δύσκολο παιδί εγω από το δικό της… θα δεις πολλά μετά την γεννά και από ανθρώπους που δεν το περιμένεις 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...