Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2023 🙏🏼🤰🏽 & Σία ​(ΟΕ/ΕΠΕ/ΑΕ)​ 🌻​ ​ ​


hope501

Recommended Posts

στις πριν 6 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

 

 

 

Σας ευχαριστώ ΠΟΛΎ όλες για τις ευχές και την θετική ενέργεια που έπιασαν τόπο, γονιμοποιηθηκαν και τα δύο! Κυριακή του Πάσχα η επόμενη ενημέρωση για την ποιότητα τους! 

🤰🙏🏼☀️

Μπραβο !!!

Αληθεια υπαρχουν κεντρα κ εμβρυολογοι για την ολη διαδικασια που εργαζονται το πασχα; ανημερα πασχα,θα σου δωσουν αποτελεσματα;;; 

Τι να πω.. καλη επιτυχιααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 6.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 7 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

 

 

 

Σας ευχαριστώ ΠΟΛΎ όλες για τις ευχές και την θετική ενέργεια που έπιασαν τόπο, γονιμοποιηθηκαν και τα δύο! Κυριακή του Πάσχα η επόμενη ενημέρωση για την ποιότητα τους! 

🤰🙏🏼☀️

Μπραβο συγχαρητήρια !!!!! Αυτα ειναι υπέροχα νέα !!! 
Με το καλο ακομα καλύτερα και την κυριακη κοριτσι μου !!!! ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

 

 

 

Σας ευχαριστώ ΠΟΛΎ όλες για τις ευχές και την θετική ενέργεια που έπιασαν τόπο, γονιμοποιηθηκαν και τα δύο! Κυριακή του Πάσχα η επόμενη ενημέρωση για την ποιότητα τους! 

🤰🙏🏼☀️

Μπράβο κοριτσι μου! Πολύ χάρηκα! Σου εύχομαι ολόψυχα του χρόνου το Πάσχα να κρατάς αγκαλιά το/τα θαυματακια σου!

Εγω πήγα απόψε στον Επιτάφιο και θυμήθηκα που πέρυσι είχα πάει και ήμουν έγκυος. Πόση αγωνία για να πάνε όλα καλά...και τελικά έπειτα από πολύ μεγάλο αγώνα,  πήγαν. Και ευχαριστώ τον Θεό κάθε μέρα για το λιλιπούτειο μας θαυματακι! Εύχομαι πραγματικά σε όλα τα κορίτσια σύντομα και με όσο το δυνατόν λιγότερα προβλήματα να κρατήσετε αγκαλιά τα μωράκια σας! Καλό Πάσχα να έχουμε όλες μας και να ζήσουμε και εμείς τη δική μας ψυχική και πνευματική Ανάσταση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή ανάσταση!!
Με υγεία, αγάπη, και αγαπημένους ανθρώπους.
Του χρόνου να είμαστε πιο πολλοί και πιο ευτυχισμένοι! 
Πιο καλό κορίτσι θα ανοίξει καινούριο θεματάκι;;
Πλέον είμαστε μανούλες 2024 ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/4/2023 at 9:56 ΠΜ, ο/η misofeggaro είπε:

 

 

 

Σας ευχαριστώ ΠΟΛΎ όλες για τις ευχές και την θετική ενέργεια που έπιασαν τόπο, γονιμοποιηθηκαν και τα δύο! Κυριακή του Πάσχα η επόμενη ενημέρωση για την ποιότητα τους! 

🤰🙏🏼☀️

Συγχαρητήρια! Είναι μεγάλο πράγμα να έχεις δύο έμβρυα στην άκρη! Αν θυμάμαι καλά είχες κ ένα τρίτο από πριν! Είσαι σε πάρα πολύ καλό δρόμο, με το καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

Συγχαρητήρια! Είναι μεγάλο πράγμα να έχεις δύο έμβρυα στην άκρη! Αν θυμάμαι καλά είχες κ ένα τρίτο από πριν! Είσαι σε πάρα πολύ καλό δρόμο, με το καλό!

Σε ευχαριστώ πολύ! Έχω μεγάλη αγωνία για αύριο, ελπίζω να μην με απογοήτευσουν τα μικρά μου.... Έχω άλλο ένα ωάριο κατεψυγμένο, θα το γονιμοποιουσουμε τον κύκλο που θα κάνουμε την εμβρυομεταφορα, αν προχωρήσει θα το βάλουμε και αυτό. 

Καλή ανάσταση! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η χθεσινή ενημέρωση ήταν λίγο απογοητευτικη... Δεν ήταν καλά ποιοτικά και τα άφησαν να προχωρήσουν σε βλαστοκυστες 5 ημερών. Αύριο θα έχουμε νέα ενημέρωση. 

🙏🏼🙏🏼🙏🏼

Να ελπίζω;; τι λέτε;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Η χθεσινή ενημέρωση ήταν λίγο απογοητευτικη... Δεν ήταν καλά ποιοτικά και τα άφησαν να προχωρήσουν σε βλαστοκυστες 5 ημερών. Αύριο θα έχουμε νέα ενημέρωση. 

🙏🏼🙏🏼🙏🏼

Να ελπίζω;; τι λέτε;; 

Το καλά ποιος το ορίζει μισοφέγγαρο μου; ένα μάτι..  ή ένα μηχάνημα.. καλα έκανες και τα άφησες να πάνε σε 5ημερων για να σου φύγει αυτο το "αποτέλεσμα " που πραγματικά κάποιες φορές λέμε δεν ήταν καλά, ή δεν είναι ΑΑ και τελικά έχουμε εγκυμοσύνη . Αναρωτιομαστε πως έγινε αυτο; και όμως το μάτι ή το μηχάνημα λέει δεν είναι καλά αλλά πραγματικά τι συμβαίνει μέσα στο ίδιο το έμβρυο δεν το ξέρει κανείς.

Αναμένω να μου πεις ότι προχώρησαν σε 5 ημερών. 

Επεξεργάστηκε από Παρασκευαιδου
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστός Ανέστη, εύχομαι πραγματικά μέσα απ την  καρδιά μου να σας ακούσει η Παναγίτσα και να έρθει το θαυματακι σας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Η χθεσινή ενημέρωση ήταν λίγο απογοητευτικη... Δεν ήταν καλά ποιοτικά και τα άφησαν να προχωρήσουν σε βλαστοκυστες 5 ημερών. Αύριο θα έχουμε νέα ενημέρωση. 

🙏🏼🙏🏼🙏🏼

Να ελπίζω;; τι λέτε;; 

Χρόνια πολλά Χριστός Ανέστη σε όλες. Και βέβαια να ελπίζεις προφανώς έφτασαν 3ων ημερών ίσως με λιγότερες διαιρέσεις αλλά προχωράνε κ αυτο είναι θετικό.❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/4/2023 at 12:32 ΜΜ, ο/η Lotos είπε:

Καλημέρα..πρώτη φορά γράφω σε αυτό το φόρουμ..αρχικά χαίρομαι π εδώ μοιραζόμαστε τις εμπειρίες μας κ υπάρχει κατανόηση κ συμπαράσταση!εύχομαι όλες με μωράκια στην κοιλίτσα σας.εν ολίγοις να αναφέρω πως είμαι 31ετων  με σπω κ εντελώς αστατο κυκλο.εχω βιώσει 3εγκυμοσυνες φυσικά. 2παλινδρομες ούτε καν καρδιά δλδ(ηλικία 27,) και μια εγκυμοσυνη(είχα κάνει ενέσιμη πρόκληση ωορρηξίας κ πήγαινε καλά )αλλά  λογω λοίμωξης στην 13η εβδομάδα,το έριξα .καρυοτυπος ,κυστική ,θρομβοφιλια και κάποιες ανοσολογικές για λύκο νομίζω , είναι οκ .στην καμπύλη ζαχάρου κάνω μικρές υπογλυκαιμίες κ για αυτό παίρνω μόνο inofert combi.οχι gluco...προσπαθώ να μην τρώω γλυκά ,να κάνω συχνά γεύματα κ να περπατάω .στον υπέρηχο φαίνεται να έχω καρδιόσχημη μήτρα ,άρα θα κάνω υστεροσκοπηση να διορθωθει.ο σύντροφός μ, στην βιοϊατρική βγήκε πως έχει χαμηλή κινητικότγτα στο σπέρμα αλλά κατά τα άλλα οκ.λόγω άστατου κύκλου αποφάσισα να πάω σε εξωσωματική με πρωτόκολλο ανταγωνιστών ..φοβάμαι παρά πολυ..οποιαδήποτε γνώμη θα την εκτιμούσα !!!

Καλημέρα κορίτσι μου! Κατ αρχάς να σου ευχηθώ σύντομα να με το μωράκι/α σου αγκαλιά! Έχω εμπειρία απο υστεροσκοπηση λόγω καρδιόσχημης μήτρας, αλλά  ήταν διερευνητική και όχι επεμβατική, δεν χρειάστηκε ο γιατρός να κάνει κάτι διότι δεν ήταν σε σημείο που προκαλούσε πρόβλημα το σχήμα.  Πάντως η όλη διαδικασία ήταν μια μια χαρά, κοιμήθηκα ένα μισαωρακι,  ξύπνησα και πήγα σπίτι μου, δεν πονεσα καθόλου.  Ο γιατρός τι σου είπε  για το σχήμα; Θεωρεί ότι αυτος είναι ο λογος για τις παλινδρομες; Θα κάνεις υστεροσκοπηση και μετά θα πας άμεσα για εξωσωματική; Ή θα προσπαθήσετε φυσικά πρώτα; (συγγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις 😁)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!χρόνια πολλά, με υγεια εύχομαι και υγιή μωρακια !μια ερώτηση αν γνωρίζετε .εχω Σπω και μετά το Πάσχα ξεκινάω εξωσωματική ..πήρα αντισυλληπτικά αυτό το μήνα  για να προγραμματίσουμε την επόμενη περίοδο..το ζήτημα είναι πως συνέχισα παράλληλα Κ inofert βιταμίνες μαζι( π παίρνω καιρό τώρα.).υπάρχει θέμα με το συνδυασμό τους ?δεν το είχα διευκρινίσει με τον γιατρό μ αν έπρεπε να τα πάρω μαζί ...αλλά εφόσον είναι βιταμίνες το θεώρησα ακίνδυνο .τι λέτε εσείς ?με έχει στρεσαρει λίγο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/4/2023 at 11:14 ΠΜ, ο/η misofeggaro είπε:

Η χθεσινή ενημέρωση ήταν λίγο απογοητευτικη... Δεν ήταν καλά ποιοτικά και τα άφησαν να προχωρήσουν σε βλαστοκυστες 5 ημερών. Αύριο θα έχουμε νέα ενημέρωση. 

🙏🏼🙏🏼🙏🏼

Να ελπίζω;; τι λέτε;; 

Καλημέρα, τι έγινε τελικά;..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Καλημέρα, τι έγινε τελικά;..

Καλημέρα, ούτε εχθές είχαν καλή εξέλιξη και τα άφησαν μια μέρα ακόμα... Περιμένω τηλέφωνο τώρα να δω τι θα γίνει. 

Έχω απορία όμως. Όταν λέμε ότι δεν είναι καλά ποιοτικά εννοούμε ότι δεν έχουν πιθανότητες για εμφύτευση ή ότι δεν θα είναι υγιή τα έμβρυα;; γιατί αν είναι να μην είναι υγιή τα έμβρυα τζάμπα το κουράζουμε τόσες μέρες.

αν ξέρει κάποιο κορίτσι ας μου εξηγήσει... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Καλημέρα, ούτε εχθές είχαν καλή εξέλιξη και τα άφησαν μια μέρα ακόμα... Περιμένω τηλέφωνο τώρα να δω τι θα γίνει. 

Έχω απορία όμως. Όταν λέμε ότι δεν είναι καλά ποιοτικά εννοούμε ότι δεν έχουν πιθανότητες για εμφύτευση ή ότι δεν θα είναι υγιή τα έμβρυα;; γιατί αν είναι να μην είναι υγιή τα έμβρυα τζάμπα το κουράζουμε τόσες μέρες.

αν ξέρει κάποιο κορίτσι ας μου εξηγήσει... 

Παίρνεις βιταμίνες μήπως υπάρξει βελτίωση μέχρι την επόμενη ωοληψία;…Πιστεύω θα σου δώσει οδηγίες ο γιατρός..για να δούμε όμως και σήμερα..🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Καλημέρα, ούτε εχθές είχαν καλή εξέλιξη και τα άφησαν μια μέρα ακόμα... Περιμένω τηλέφωνο τώρα να δω τι θα γίνει. 

Έχω απορία όμως. Όταν λέμε ότι δεν είναι καλά ποιοτικά εννοούμε ότι δεν έχουν πιθανότητες για εμφύτευση ή ότι δεν θα είναι υγιή τα έμβρυα;; γιατί αν είναι να μην είναι υγιή τα έμβρυα τζάμπα το κουράζουμε τόσες μέρες.

αν ξέρει κάποιο κορίτσι ας μου εξηγήσει... 

Καλημέρα κορίτσι μου!! Αναφέρονται στην ανάπτυξη τους. Όταν δεν γονιμοποιουνται για παράδειγμα λένε δεν ήταν καλά γιατί δεν γονιμοποιηθηκαν. Εσένα γονιμοποιηθηκαν αλλά ισως έχουν αργή εξέλιξη- ανάπτυξη περιμένουν μηπως πάρουν μπρος. Όταν φτάνουν 3ων ημερών και είναι 8 κυττάρων είναι "πολύ καλά", αν είναι 5 κυττάρων είναι "καλά "αλλά λίγο πιο πίσω. Αν είναι υγιή κανενας δεν το ξέρει θελει προεμφυτικο έλεγχο.το ίδιο ισχύει κ για την εμφύτευση άριστες βλαστοκυστες δεν δίνουν εγκυμοσυνη οπότε όλα σχετικά είναι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Τα εμβρυάκια μου απέτυχαν... πάμε για νέο κύκλο...  

Κρίμα..εύχομαι τα επόμενα να είναι τα τυχερά. Συζήτησε με το γιατρό μήπως είναι καλύτερα να μαζέψετε έμβρυα 3ης μέρας. θέλει  να έχεις αρκετά για να ρισκάρεις να τα αφήσεις βλαστοκυστες κ τα μισά από αυτά να χαθούν . Όταν έχουμε ένα ή δύο το ρίσκο είναι μεγάλο . ❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Zenia z είπε:

Κρίμα..εύχομαι τα επόμενα να είναι τα τυχερά. Συζήτησε με το γιατρό μήπως είναι καλύτερα να μαζέψετε έμβρυα 3ης μέρας. θέλει  να έχεις αρκετά για να ρισκάρεις να τα αφήσεις βλαστοκυστες κ τα μισά από αυτά να χαθούν . Όταν έχουμε ένα ή δύο το ρίσκο είναι μεγάλο . ❤❤❤

μα ουτε 3ης μερας ηταν ποιοτικα. το μόνο καλό ΄ήταν ότι γονιμοποιήθηκαν και τα δύο... τι να πω... κρίμα... απογοητευτηκα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά σε όλους με υγεία και αγάπη!!! Εύχομαι να έχουμε σύντομα γεμάτες τις αγκαλιές μας!💞

Χρειάζομαι πάλι τη βοήθεια σας, μόλις με ενημέρωσε η μαία του γιατρού μου ότι θα κάνω εμβρυομεταφορα- προετοιμασία με arvekap την 21η ημέρα του κύκλου μου, με κατεψυγμένα εμβρυακια και αγχώθηκα. Δεν το έχω ξανακούσει κορίτσια, μακρύ πρωτόκολλο για εμβρυομεταφορα, όποια το έχει κάνει ή γνωριζει κάτι ας με ενημερώσει εάν γενικά συνηθίζεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Τα εμβρυάκια μου απέτυχαν... πάμε για νέο κύκλο...  

Κοριτσάκι μου λυπάμαι.  Αλλά να σου πω όσο δύσκολο και σκληρό να ακουστεί καλύτερα που έγινε τώρα χωρίς να βάλεις κατάψυξη εμβρυομεταφορα κτλ και να περιμένεις ελπίζεις.  Εγώ το προτιμώ αυτό απ την αρχή να τελειώνει γτ αλλιώς όλη αυτή η ελπίδα κτλ και μετά πφφφ πέφτεις δε μου αρέσει καθόλου. 

Τωρα θα σου ζητήσω να ξεκινήσεις χυμό ρόδι οπωσδήποτε και καρύδια και εσύ και ο άντρας σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Τα εμβρυάκια μου απέτυχαν... πάμε για νέο κύκλο...  

Αχ κορίτσι μου....μπηκα να δω εδώ τι έγινε.. Λυπάμαι... Ευχομαι την επόμενη φορά να είναι γερά! Σε φιλώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/4/2023 at 6:39 ΜΜ, ο/η misofeggaro είπε:

μα ουτε 3ης μερας ηταν ποιοτικα. το μόνο καλό ΄ήταν ότι γονιμοποιήθηκαν και τα δύο... τι να πω... κρίμα... απογοητευτηκα... 

Για την επόμενη φορά που θα είναι κορίτσι μου. Πρέπει να υπάρχει ένα πλάνο θέλετε βλαστοκύστες ή τρίτης μέρας; Από απογοητευσεις άλλο τίποτα.. το ότι έκανες δύο ωοληψιες και πήρες ωάρια είναι θετικό ...ξέρεις ότι μπορεί να είναι κ αδεια τα ωοθηλακια.  Το ότι γονιμοποιηθηκαν επίσης θετικό θα μπορούσε να μην είχε γίνει καν. Δεν είναι δηλαδή τόοοσο χάλια ποιοτικά.  Την επόμενη φορά θα παει καλυτερα χρειάζεται υπομονή κ πίστη. Σε νιώθω γιατι τα ίδια  περνάω. ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Zenia z είπε:

Για την επόμενη φορά που θα είναι κορίτσι μου. Πρέπει να υπάρχει ένα πλάνο θέλετε βλαστοκύστες ή τρίτης μέρας; Από απογοητευσεις άλλο τίποτα.. το ότι έκανες δύο ωοληψιες και πήρες ωάρια είναι θετικό ...ξέρεις ότι μπορεί να είναι κ αδεια τα ωοθηλακια.  Το ότι γονιμοποιηθηκαν επίσης θετικό θα μπορούσε να μην είχε γίνει καν. Δεν είναι δηλαδή τόοοσο χάλια ποιοτικά.  Την επόμενη φορά θα παει καλυτερα χρειάζεται υπομονή κ πίστη. Σε νιώθω γιατι τα ίδια  περνάω. ❤

Εγώ αυτό κατάλαβα, ότι αν είναι ποιοτικά 3ης μέρας δεν θα τα αφήσουμε για βλαστοκυστες. Ναι βλέπω τα θετικά, ότι πήρα ωάρια, ότι γονιμοποιηθηκαν, αλλά το αποτέλεσμα μια απογοήτευση. Πάμε από την αρχή όμως, όλες μαζί με το ίδιο όνειρο... ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Εγώ αυτό κατάλαβα, ότι αν είναι ποιοτικά 3ης μέρας δεν θα τα αφήσουμε για βλαστοκυστες. Ναι βλέπω τα θετικά, ότι πήρα ωάρια, ότι γονιμοποιηθηκαν, αλλά το αποτέλεσμα μια απογοήτευση. Πάμε από την αρχή όμως, όλες μαζί με το ίδιο όνειρο... ❤️

Αν θέλετε, είναι καλό και εσύ κ ο σύζυγός σου να παίρνετε βιταμίνες, βοηθούν στην ποιότητα και των ωαρίων κ των σπερματοζωαριων. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...