Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2023 🙏🏼🤰🏽 & Σία ​(ΟΕ/ΕΠΕ/ΑΕ)​ 🌻​ ​ ​


hope501

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinaP είπε:

Γεια σου κορίτσι 😊Εχω νόσο Crohn's ο γιατρός μου είναι ενήμερος, δεν μου είπε όμως αν θα επηρεάσει την όλη διαδικασία ή θα επηρεαστεί το αυτοάνοσο από τα φάρμακα θα τον ρωτήσω βέβαια στο ραντεβού πριν ξεκινήσω τις ενέσεις. 

Εσύ είχες κάποιο θέμα;

Όχι δεν είχα κάποιο θέμα. Απλά θα πρέπει να το παρακολουθείς στενά. Καλή αρχή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 6.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 4 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Όχι δεν είχα κάποιο θέμα. Απλά θα πρέπει να το παρακολουθείς στενά. Καλή αρχή!!!

Σε ευχαριστώ πολύ,🙏🏻♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γεια σας, μπήκα είναι για να σας παραπέμψω να διαβάσετε ένα άρθρο που ανάρτησε ο καθηγητής Δημήτρης Κουρέτας στον τοίχο του σχετικά με τη διαλειμματική νηστεία και την ποιότητα των ωαρίων. Θεωρώ ότι ίσως αφορά περισσότερο γυναίκες με αντίσταση στην ινσουλίνη, αλλά καλύτερα διαβάστε το άρθρο για να καταλάβετε. Δεν έχω χρόνο να το διαβάσω, διότι δεν με απασχολεί την παρούσα στιγμή. Θυμάμαι η Τσεκούρα να αναφέρει τη διαλειματική νηστεία πάντως...Δυστυχώς δε μπορώ να προσθέσω link στο ποστ μου...Μπείτε στο προφίλ του Δημήτρη Κουρέτα στο facebook και θα το βρείτε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα..πρώτη φορά γράφω σε αυτό το φόρουμ..αρχικά χαίρομαι π εδώ μοιραζόμαστε τις εμπειρίες μας κ υπάρχει κατανόηση κ συμπαράσταση!εύχομαι όλες με μωράκια στην κοιλίτσα σας.εν ολίγοις να αναφέρω πως είμαι 31ετων  με σπω κ εντελώς αστατο κυκλο.εχω βιώσει 3εγκυμοσυνες φυσικά. 2παλινδρομες ούτε καν καρδιά δλδ(ηλικία 27,) και μια εγκυμοσυνη(είχα κάνει ενέσιμη πρόκληση ωορρηξίας κ πήγαινε καλά )αλλά  λογω λοίμωξης στην 13η εβδομάδα,το έριξα .καρυοτυπος ,κυστική ,θρομβοφιλια και κάποιες ανοσολογικές για λύκο νομίζω , είναι οκ .στην καμπύλη ζαχάρου κάνω μικρές υπογλυκαιμίες κ για αυτό παίρνω μόνο inofert combi.οχι gluco...προσπαθώ να μην τρώω γλυκά ,να κάνω συχνά γεύματα κ να περπατάω .στον υπέρηχο φαίνεται να έχω καρδιόσχημη μήτρα ,άρα θα κάνω υστεροσκοπηση να διορθωθει.ο σύντροφός μ, στην βιοϊατρική βγήκε πως έχει χαμηλή κινητικότγτα στο σπέρμα αλλά κατά τα άλλα οκ.λόγω άστατου κύκλου αποφάσισα να πάω σε εξωσωματική με πρωτόκολλο ανταγωνιστών ..φοβάμαι παρά πολυ..οποιαδήποτε γνώμη θα την εκτιμούσα !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/4/2023 at 12:32 ΜΜ, ο/η Lotos είπε:

Καλημέρα..πρώτη φορά γράφω σε αυτό το φόρουμ..αρχικά χαίρομαι π εδώ μοιραζόμαστε τις εμπειρίες μας κ υπάρχει κατανόηση κ συμπαράσταση!εύχομαι όλες με μωράκια στην κοιλίτσα σας.εν ολίγοις να αναφέρω πως είμαι 31ετων  με σπω κ εντελώς αστατο κυκλο.εχω βιώσει 3εγκυμοσυνες φυσικά. 2παλινδρομες ούτε καν καρδιά δλδ(ηλικία 27,) και μια εγκυμοσυνη(είχα κάνει ενέσιμη πρόκληση ωορρηξίας κ πήγαινε καλά )αλλά  λογω λοίμωξης στην 13η εβδομάδα,το έριξα .καρυοτυπος ,κυστική ,θρομβοφιλια και κάποιες ανοσολογικές για λύκο νομίζω , είναι οκ .στην καμπύλη ζαχάρου κάνω μικρές υπογλυκαιμίες κ για αυτό παίρνω μόνο inofert combi.οχι gluco...προσπαθώ να μην τρώω γλυκά ,να κάνω συχνά γεύματα κ να περπατάω .στον υπέρηχο φαίνεται να έχω καρδιόσχημη μήτρα ,άρα θα κάνω υστεροσκοπηση να διορθωθει.ο σύντροφός μ, στην βιοϊατρική βγήκε πως έχει χαμηλή κινητικότγτα στο σπέρμα αλλά κατά τα άλλα οκ.λόγω άστατου κύκλου αποφάσισα να πάω σε εξωσωματική με πρωτόκολλο ανταγωνιστών ..φοβάμαι παρά πολυ..οποιαδήποτε γνώμη θα την εκτιμούσα !!!

Καλησπέρα,

Λυπάμαι πολύ για τις απώλειες σου. Σχετικά με την υστεροσκοπηση δε ξέρω για να σε βοηθήσω. Θα πρότεινα σχετικά με τον σύντροφό σου να πάει σε εξειδικευμένο κέντρο για σπερμοδιαγραμμα για να έχει σίγουρο αποτέλεσμα. Η κινητικότητα από μόνη της δεν είναι μεγάλο θέμα, εκτός αν συνδυάζεται και με άλλα  (πχ μορφολογία). Αν τα έχετε ψάξει όλα και όντως η επιλογή σας είναι η εξωσωματική, θα σου πω ότι είναι λογικό να φοβάσαι. για καμια μας δεν ήταν εύκολο. Θέλει δύναμη και πιστη. Είναι ένας δρόμος πρωτόγνωρος ,στην αρδη φαίνεται βουνό, αλλά μόλις φτάσεις στο τέλος του, θα είσαι μονο περήφανη. Να σκέφτεσαι μόνο τον στόχο σου . Ότι χρειαστείς είμαστε εδώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Gif-e είπε:

@marinaP πως είσαι? Ξεκίνησες με τις ενέσεις?

Καλημέρα κορίτσι μου ευχαριστώ πολύ που με σκέφτηκες 😊 τώρα παίρνω αντισυλληπτικά, 12/04 θα ξεκινήσω τις arvekap 🙏🏻 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/4/2023 at 2:03 ΜΜ, ο/η Emily2 είπε:

Καλησπέρα,

Λυπάμαι πολύ για τις απώλειες σου. Σχετικά με την υστεροσκοπηση δε ξέρω για να σε βοηθήσω. Θα πρότεινα σχετικά με τον σύντροφό σου να πάει σε εξειδικευμένο κέντρο για σπερμοδιαγραμμα για να έχει σίγουρο αποτέλεσμα. Η κινητικότητα από μόνη της δεν είναι μεγάλο θέμα, εκτός αν συνδυάζεται και με άλλα  (πχ μορφολογία). Αν τα έχετε ψάξει όλα και όντως η επιλογή σας είναι η εξωσωματική, θα σου πω ότι είναι λογικό να φοβάσαι. για καμια μας δεν ήταν εύκολο. Θέλει δύναμη και πιστη. Είναι ένας δρόμος πρωτόγνωρος ,στην αρδη φαίνεται βουνό, αλλά μόλις φτάσεις στο τέλος του, θα είσαι μονο περήφανη. Να σκέφτεσαι μόνο τον στόχο σου . Ότι χρειαστείς είμαστε εδώ 

Ευχαριστώ πολύ!!μακάρι να φτάσω στη στιγμή π θα το κρατάω στα χέρια μ...σε όλες σας εύχομαι υγεία κ καλοτυχία ,με γερά μωρακαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες! 

Αύριο πάω για την δεύτερη ωοληψια. 

10η μέρα περιόδου είχα οιστραδιολη 360, έχω ελπίδες να είναι δύο ωάρια αυτή τη φορά;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η misofeggaro είπε:

Καλημέρα σε όλες! 

Αύριο πάω για την δεύτερη ωοληψια. 

10η μέρα περιόδου είχα οιστραδιολη 360, έχω ελπίδες να είναι δύο ωάρια αυτή τη φορά;; 

 Με το καλό κορίτσι μου!! Εκανές υπερηχο να δεις ποσα ωοθηλκια κ τι μέγεθος έχουν ; θα μπορούσε να είναι δύο με την οιστραδιολη που αναφερεις🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/4/2023 at 11:17 ΠΜ, ο/η marinaP είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου ευχαριστώ πολύ που με σκέφτηκες 😊 τώρα παίρνω αντισυλληπτικά, 12/04 θα ξεκινήσω τις arvekap 🙏🏻 

Καλή αρχή τότε! 🙂 είναι περίοδος που χρειάζεται να οπλιστείς με υπομονή, όμως να ξέρεις ότι με τη διαδικασία αυτή είσαι καθημερινά πιο κοντά στο μωράκι σου! Οι ορμόνες εχουν τα σκαμπανεβασματα τους που σε πολλές γυναίκες έχει επίδραση και στην ψυχολογία, οπότε να σκέφτεσαι μόνο ότι πλησιάζεις!! Και να κάνεις πράγματα που σε ευχαριστούν και σε ξεκουράζουν!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Gif-e είπε:

Καλή αρχή τότε! 🙂 είναι περίοδος που χρειάζεται να οπλιστείς με υπομονή, όμως να ξέρεις ότι με τη διαδικασία αυτή είσαι καθημερινά πιο κοντά στο μωράκι σου! Οι ορμόνες εχουν τα σκαμπανεβασματα τους που σε πολλές γυναίκες έχει επίδραση και στην ψυχολογία, οπότε να σκέφτεσαι μόνο ότι πλησιάζεις!! Και να κάνεις πράγματα που σε ευχαριστούν και σε ξεκουράζουν!

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τα λογια σου. Και μόνο που υπάρχει αυτό τον γκρουπ και μπορώ να σας διαβάζω να νιώθω ότι δεν είμαι μόνη, είναι από μόνο του αρκετό. Σήμερα τις ξεκινάω και οσο για τα σκαμπανεβάσματα είμαι σίγουρη και έτοιμη 💪 θα το αντέξουμε και αυτό.... Αξίζει το κόπο και με το παραπάνω ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Zenia z είπε:

 Με το καλό κορίτσι μου!! Εκανές υπερηχο να δεις ποσα ωοθηλκια κ τι μέγεθος έχουν ; θα μπορούσε να είναι δύο με την οιστραδιολη που αναφερεις🙂

Όχι δεν κάνω υπέρηχο, δεν μου ζήτησε ο γιατρός ούτε στην προηγούμενη ωοληψια ούτε τώρα. 

Οποτε αύριο τέτοια ώρα θα ξέρω σίγουρα! 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσι μου!! Σήμερα θα κάνω μια κολπική καλλιέργεια που ζήτησε ο γιατρός και όταν βγουν τα αποτελέσματα θα επικοινωνήσω μαζί του να κανονισουμε ένα δεύτερο prp γιατί με το πρώτο κατέβηκε η fsh από το 14 στο 12 θα μπορούσα να προχωρήσω και με αυτά το δεδομένα αλλά αφού είπα να βοηθήσω λίγο ακόμα την κατάσταση έτσι κι αλλιώς τσάμπα είναι εύκολο είναι γιατί οχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια έχει τύχει σε κάποια να πάρει αντιβίωση TRICEF κατά τη διαδικασία της εξωσωματικής; Ξεκίνησα χθες τις arvekap αλλά ειχα κανει ανάλυση ουρων την προηγούμενη ημέρα γιατί ένιωθα λιγο περίεργα από κάτω, και σήμερα βγήκαν τα αποτελέσματα,μου είπε να παρω αυτη την αντιβίωση ο γυναικολόγος. Του έχω εμπιστοσύνη, ξέρει τι κάνει σίγουρα.απλα ήθελα να δω και από αλλες κοπέλες που τους έτυχε το ίδιο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinaP είπε:

Κορίτσια έχει τύχει σε κάποια να πάρει αντιβίωση TRICEF κατά τη διαδικασία της εξωσωματικής; Ξεκίνησα χθες τις arvekap αλλά ειχα κανει ανάλυση ουρων την προηγούμενη ημέρα γιατί ένιωθα λιγο περίεργα από κάτω, και σήμερα βγήκαν τα αποτελέσματα,μου είπε να παρω αυτη την αντιβίωση ο γυναικολόγος. Του έχω εμπιστοσύνη, ξέρει τι κάνει σίγουρα.απλα ήθελα να δω και από αλλες κοπέλες που τους έτυχε το ίδιο 

Εγώ πήρα αντιβίωση από δεύτερη μέρα περιόδου και για δέκα μέρες και ο συζηγος γιατί είχε δει φλεγμονή στην πρώτη διέγερση που κάναμε. Και φυσικά αντιβίωση για 4 μέρες μετά από κάθε ωοληψια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Εγώ πήρα αντιβίωση από δεύτερη μέρα περιόδου και για δέκα μέρες και ο συζηγος γιατί είχε δει φλεγμονή στην πρώτη διέγερση που κάναμε. Και φυσικά αντιβίωση για 4 μέρες μετά από κάθε ωοληψια. 

Σε ευχαριστώ πολύ, επηρέασε κάπου την ολη διαδικασία; 

 

στις πριν 7 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Αχ είμαι χαρούμενη, σήμερα πήραμε δύο ωάρια! Αύριο θα ξέρω αν γονιμοποιηθηκαν.. 😍😍

Τέλεια νέα! Μπράβο κορίτσι μου όλα θα πάνε καλά 🙏🏻♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ, επηρέασε κάπου την ολη διαδικασία; 

 

Τέλεια νέα! Μπράβο κορίτσι μου όλα θα πάνε καλά 🙏🏻♥️

Σε ευχαριστώ πολύ! Καλή επιτυχία και σε εσένα. 

Όχι δεν επιρεασε κάπου ίσα ίσα εγώ ένιωσα πιο ασφάλεια ότι θα είναι πιο καθαρό το σύστημα από μικρόβια κτλ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Αχ είμαι χαρούμενη, σήμερα πήραμε δύο ωάρια! Αύριο θα ξέρω αν γονιμοποιηθηκαν.. 😍😍

Τελειαααα.μ  θυμάσαι τι σου είχα πει; την πρώτη φορά είχα ένα τη δεύτερη δύο την Τρίτη έχω τον 5χρονο πόσα είχα δεν ξέρω μου την είχε βαρέσει 😅😅 και δεν πάτησα ποτε το πόδι μου αλλά σου εύχομαι ακριβώς σαν εμένα..  να σου πάνε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η misofeggaro είπε:

Αχ είμαι χαρούμενη, σήμερα πήραμε δύο ωάρια! Αύριο θα ξέρω αν γονιμοποιηθηκαν.. 😍😍

Όλα θα πάνε υπέροχα κοριτσι μου !!! Θα περιμένω αυριο τα ευχαριστα νέα σου να μπω να δω!!!! Με το καλο ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Αχ είμαι χαρούμενη, σήμερα πήραμε δύο ωάρια! Αύριο θα ξέρω αν γονιμοποιηθηκαν.. 😍😍

Μπράβο κορίτσι μου καλή επιτυχία να εχεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η marinaP είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ, επηρέασε κάπου την ολη διαδικασία; 

 

Τέλεια νέα! Μπράβο κορίτσι μου όλα θα πάνε καλά 🙏🏻♥️

 

στις πριν 17 ώρες, ο/η efakii είπε:

Όλα θα πάνε υπέροχα κοριτσι μου !!! Θα περιμένω αυριο τα ευχαριστα νέα σου να μπω να δω!!!! Με το καλο ❤️❤️

 

στις πριν 17 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Τελειαααα.μ  θυμάσαι τι σου είχα πει; την πρώτη φορά είχα ένα τη δεύτερη δύο την Τρίτη έχω τον 5χρονο πόσα είχα δεν ξέρω μου την είχε βαρέσει 😅😅 και δεν πάτησα ποτε το πόδι μου αλλά σου εύχομαι ακριβώς σαν εμένα..  να σου πάνε.. 

 

στις πριν 14 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Μπράβο κορίτσι μου καλή επιτυχία να εχεις

Σας ευχαριστώ ΠΟΛΎ όλες για τις ευχές και την θετική ενέργεια που έπιασαν τόπο, γονιμοποιηθηκαν και τα δύο! Κυριακή του Πάσχα η επόμενη ενημέρωση για την ποιότητα τους! 

🤰🙏🏼☀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

 

 

 

Σας ευχαριστώ ΠΟΛΎ όλες για τις ευχές και την θετική ενέργεια που έπιασαν τόπο, γονιμοποιηθηκαν και τα δύο! Κυριακή του Πάσχα η επόμενη ενημέρωση για την ποιότητα τους! 

🤰🙏🏼☀️

Πολλά συγχαρητήρια μπράβο μπράβο!! Πόσο νιώθω τη χαρά σου!! Έτσι να ακούσεις κ τη Κυριακή τα πιο ωραία νέα.❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...