Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2023 🙏🏼🤰🏽 & Σία ​(ΟΕ/ΕΠΕ/ΑΕ)​ 🌻​ ​ ​


hope501

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η misofeggaro είπε:

Σε υπέρηχο που μου έχει κάνει ο εξωσωματιστης αλλά γύρω στην 20η μέρα είχε δει ότι υπάρχει απόθεμα. Απλά η ΑΜΗ μας έδειξε ότι έχει κατέβει πολύ σε σχέση με την προηγούμενη ΑΜΗ που ήταν πριν 2+ χρόνια. 

Τώρα αυτό που μου είπε είναι πως στον κύκλο που θα αποφασίσω να ξεκινήσω ότι θέλει να με δει 2η μέρα. 

Δεύτερη ημέρα κάνουν υπέρηχο για να δουν αν όλα καλά, αν τυχόν υπάρχει κάποιο κυστικο, κι αν όλα οκ ξεκινάτε! 

Με το καλό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 6.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 17 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Κορίτσια μου θα ήθελα τη γνώμη σας.
Ολοκλήρωσα τις εξετάσεις για την εξωσωματική.
Θυροειδής κομπλέ, ΑΜΗ χαμηλή και αυτό είναι που μας βιάζει,
D3 έχω επάρκεια αλλά τη θέλουμε παραπάνω και παίρνω συμπλήρωμα,
Ζάχαρο 97 αλλά το θέλουμε 92, συνεχίζω τη διατροφή και ξεκίνησα και χάπι.
Σαλπιγγογραφία άψογη, το σπέρμα του συζύγου καλό σε μορφολογία και ταχύτητα, λίγο χαμηλό σε ποσότητα.
Ο γιατρός προτεινε να παρει βιταμίνες για ένα μηνα για να βελτιωθεί.
Όμως είπε πως μπορώ, αν θέλω, μόλις αδιαθετήσω (σε 15 μέρες δλδ) να κλείσω ραντεβού για να με δει και να ξεκινησουμε διεγερση.
Αυτό σημαίνει ΄΄ότι αδιαθετώ στις 9 του μήνα, παίρνουμε ωάρια γύρω στις 14 ημέρες, άρα 22 Δεκεμβριου;; και κάθομαι σε αναμένα κάρβουνα χριστουγεννιάτικα να δω αν προχώρησαν ή όχι; Μεταφορά, απ'οτι έχω διαβάσει και απο εσάς, δεν θα ήθελα να γίνει στον ίδιο κύκλο. Ή μήπως να γίνει;; και πότε θα γίνει μέσα στις γιορτές που μεσολαβούν;;
Μπερδεύτηκα, να τα ξεκινήσω όλα από τη νέα χρονια, για να παρει και ο αντρούλης βιταμίνες να φτιάξουμε το σπέρμα; πειτε μου τη γνώμη σας... Μόνο η ΑΜΗ μας πιέζει... 

  Εγώ θα έλεγα να ρωτήσεις τον γιατρό αν μπορείς να ξεκινήσεις αυτο το μηνα με κίνδυνο η ωοληψια να είναι κοντά στα Χριστούγεννα. Μπορεί κ ο ίδιος να σε αποτρέψει. Μήπως να το αφήνετε να παρει κ ο σύζυγος τις βιταμινουλες του να χαρείτε κ τις γιορτές κ να ξεκινήσετε δυναμικά από τη νέα χρονιά?  Καλή επιτυχία οποία απόφαση να είναι για καλό!!❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/11/2022 at 9:36 ΠΜ, ο/η Tasiaa είπε:

Καλημέρα!!! Αν δεν υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος λόγος για τον οποίο πρέπει να απέχετε (πχ κάποιο μικρόβιο κτλ) φυσικά και μπορείτε να έχετε επαφές!!! Το πολύ πολύ να μην σου έρθει η περίοδος… 😉😋😊

Χαχαχα η αλήθεια είναι πως αυτό δεν το σκέφτηκα γιατί έχω σταματήσει να ελπίζω 😂 μωρέ λεςςς;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα,δεν έχω ξαναγράψει σε φόρουμ δεν ξέρω καν πως πάει 😅σας βρήκα τώρα τυχαία μετά από 3 μέρες που είμαι συνέχεια στο Google και προσπαθώ να καταλάβω τι γίνεται και απο τις συζητήσεις που είδα μεταξύ σας κατανόησα αρκετά πράγματα καλύτερα. Εδώ και ένα εξάμηνο έχουμε ξεκινήσει προσπάθειες είχακαθυστέρηση 10 μέρες και το τεστ ήταν αρνητικό τεσπα πήγα στην γυναικολογο μου και μου είπε ότι θα έρθει η περίοδος μου αλλά δεν έβλεπε πολλά ωάρια έκανα ΑΜΗ και βγήκε 0,1 με παρέπεμψε άμεσος σε ειδικό υποβοηθουμενης αναπαραγωγής έχω ραντεβού την Τρίτη απλά έχω τρελαθεί! νομίζω δεν έχει ποιο κάτω από 0,1 μέχρι πριν τρεις μέρες δεν ήξερα καν τι είναι ΑΜΗ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Ο υπέρηχος έσω γεννητικών οργάνων που ζητάει η επιτροπή είναι κολπικός ή κοιλιάς και κάτι ακόμα γίνεται οποιαδήποτε μέρα του κύκλου;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Μαρία1106 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα,δεν έχω ξαναγράψει σε φόρουμ δεν ξέρω καν πως πάει 😅σας βρήκα τώρα τυχαία μετά από 3 μέρες που είμαι συνέχεια στο Google και προσπαθώ να καταλάβω τι γίνεται και απο τις συζητήσεις που είδα μεταξύ σας κατανόησα αρκετά πράγματα καλύτερα. Εδώ και ένα εξάμηνο έχουμε ξεκινήσει προσπάθειες είχακαθυστέρηση 10 μέρες και το τεστ ήταν αρνητικό τεσπα πήγα στην γυναικολογο μου και μου είπε ότι θα έρθει η περίοδος μου αλλά δεν έβλεπε πολλά ωάρια έκανα ΑΜΗ και βγήκε 0,1 με παρέπεμψε άμεσος σε ειδικό υποβοηθουμενης αναπαραγωγής έχω ραντεβού την Τρίτη απλά έχω τρελαθεί! νομίζω δεν έχει ποιο κάτω από 0,1 μέχρι πριν τρεις μέρες δεν ήξερα κανλλ

Καλημέρα κορίτσι μου αρχικά τι ηλικία έχεις; όπως θα σου πουν και άλλα κορίτσια που το έχουν ψάξει περισσότερο η ΑΜΗ από μονη της δεν λέει απολύτως τίποτα είναι απλά ένας αριθμός αυτό που πρέπει να κοιτάξεις είναι οι υπόλοιπες ορμόνες fsh lh E2 το θέμα δεν είναι τόσο στην ποσότητα όσο στην ποιότητα όπως και να έχει ο πανικός δεν βοηθάει θα βρεις έναν καλό γιατρό και θα τα λύσεις ολα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Μαρία1106 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα,δεν έχω ξαναγράψει σε φόρουμ δεν ξέρω καν πως πάει 😅σας βρήκα τώρα τυχαία μετά από 3 μέρες που είμαι συνέχεια στο Google και προσπαθώ να καταλάβω τι γίνεται και απο τις συζητήσεις που είδα μεταξύ σας κατανόησα αρκετά πράγματα καλύτερα. Εδώ και ένα εξάμηνο έχουμε ξεκινήσει προσπάθειες είχακαθυστέρηση 10 μέρες και το τεστ ήταν αρνητικό τεσπα πήγα στην γυναικολογο μου και μου είπε ότι θα έρθει η περίοδος μου αλλά δεν έβλεπε πολλά ωάρια έκανα ΑΜΗ και βγήκε 0,1 με παρέπεμψε άμεσος σε ειδικό υποβοηθουμενης αναπαραγωγής έχω ραντεβού την Τρίτη απλά έχω τρελαθεί! νομίζω δεν έχει ποιο κάτω από 0,1 μέχρι πριν τρεις μέρες δεν ήξερα καν τι είναι ΑΜΗ

Καλημέρα κ καλωσήρθες 😊. Μην τρελενεσαι το σημαντικότερο κομμάτι στον τομέα της υπογονιμότητας είναι ο εντοπισμός του προβλήματος. Το ραντεβού με τον εξωσωματιστη θα σου δώσει τις περισσότερες από τις απαντήσεις που κατακλύζουν το μυαλό σου γιατί η ΑΜΗ δεν είναι ο μόνος κ αποκλειστικός παράγοντας γονιμότητας. Σίγουρα είναι ένας δύσκολος δείκτης η χαμηλή ΑΜΗ αλλά δε σημαίνει κάτι από μόνη της. Θα κανεις όλες τις σχετικές εξετάσεις κ θα εχεις μια πιο πλήρη εικόνα κ ο γιατρός σου θα σου παρουσιάσει  τις επιλογές σου. Κάθε γυναίκα είναι ξεχωριστή κ δεν υπάρχει ένας γενικός κανόνας για όλες. Έχω διαβάσει εδώ μέσα γυναίκες με υψηλή ΑΜΗ να παλεύουν για χρόνια κ γυναίκες με χαμηλή να αποκτούν σύντομα το μωρό τους. Κάνε μια υπομονή μέχρι το ραντεβού σου, συγκροτήσου ψυχολογικά κ θα δεις ότι όλα θα βρουν το δρόμο τους. 
Το πιο σημαντικό όμως είναι να βρεις έναν εξωσωματιστη που να απαντάει στις ερωτήσεις σου, να έχετε χημεία κ να τον εμπιστεύεσαι. Κ εμείς εδώ θα είμαστε ! Χαμόγελα κ προχωρά !!!! Ένα πρόβλημα που ξερεις λύνεις κ εσυ έκανες το πρώτο βήμα προς τη λύση 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Lelita είπε:

Καλημέρα κ καλωσήρθες 😊. Μην τρελενεσαι το σημαντικότερο κομμάτι στον τομέα της υπογονιμότητας είναι ο εντοπισμός του προβλήματος. Το ραντεβού με τον εξωσωματιστη θα σου δώσει τις περισσότερες από τις απαντήσεις που κατακλύζουν το μυαλό σου γιατί η ΑΜΗ δεν είναι ο μόνος κ αποκλειστικός παράγοντας γονιμότητας. Σίγουρα είναι ένας δύσκολος δείκτης η χαμηλή ΑΜΗ αλλά δε σημαίνει κάτι από μόνη της. Θα κανεις όλες τις σχετικές εξετάσεις κ θα εχεις μια πιο πλήρη εικόνα κ ο γιατρός σου θα σου παρουσιάσει  τις επιλογές σου. Κάθε γυναίκα είναι ξεχωριστή κ δεν υπάρχει ένας γενικός κανόνας για όλες. Έχω διαβάσει εδώ μέσα γυναίκες με υψηλή ΑΜΗ να παλεύουν για χρόνια κ γυναίκες με χαμηλή να αποκτούν σύντομα το μωρό τους. Κάνε μια υπομονή μέχρι το ραντεβού σου, συγκροτήσου ψυχολογικά κ θα δεις ότι όλα θα βρουν το δρόμο τους. 
Το πιο σημαντικό όμως είναι να βρεις έναν εξωσωματιστη που να απαντάει στις ερωτήσεις σου, να έχετε χημεία κ να τον εμπιστεύεσαι. Κ εμείς εδώ θα είμαστε ! Χαμόγελα κ προχωρά !!!! Ένα πρόβλημα που ξερεις λύνεις κ εσυ έκανες το πρώτο βήμα προς τη λύση 😉

Μια από αυτές κι εγώ ΑΜΗ 1.97 1μηνα πριν κλείσω τα 42 δεύτερη ΑΜΗ στα 44 0.87 αλλά έχουν περάσει 3 χρόνια απο τότε που ξεκινήσαμε ελεύθερες επαφές και σύλληψη πουθενά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Μια από αυτές κι εγώ ΑΜΗ 1.97 1μηνα πριν κλείσω τα 42 δεύτερη ΑΜΗ στα 44 0.87 αλλά έχουν περάσει 3 χρόνια απο τότε που ξεκινήσαμε ελεύθερες επαφές και σύλληψη πουθενά

Κ εγώ το ίδιο, ξεκίνησα στα 41 με ΑΜΗ 2 κ τώρα μπαίνοντας  στα 44 με ΑΜΗ 1 κ ακόμα παλεύω μετά από 3 εξωσωματικές ... 💪 😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Lelita είπε:

Κ εγώ το ίδιο, ξεκίνησα στα 41 με ΑΜΗ 2 κ τώρα μπαίνοντας  στα 44 με ΑΜΗ 1 κ ακόμα παλεύω μετά από 3 εξωσωματικές ... 💪 😜

Εγω ακόμα δεν έχω κάνει ούτε την πρώτη και αρχικά είχα πει ότι δεν θα κάνω δεύτερη αλλά επειδή από ότι διαβάζω η πρώτη είναι συνήθως αναγνωριστικό να το πω έτσι αν δεν καταφέρω να κάνω διέγερση με την πρώτη μάλλον θα προσπαθήσω για μια ακόμα φορά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Εγω ακόμα δεν έχω κάνει ούτε την πρώτη και αρχικά είχα πει ότι δεν θα κάνω δεύτερη αλλά επειδή από ότι διαβάζω η πρώτη είναι συνήθως αναγνωριστικό να το πω έτσι αν δεν καταφέρω να κάνω διέγερση με την πρώτη μάλλον θα προσπαθήσω για μια ακόμα φορά

Αυτό είναι θέμα ψυχικών οικονομικών κ σωματικών αντοχών της κάθε γυναίκας. Εσυ θα αποφασίσεις πόσες φορές θα υποβληθείς στη διαδικασία. Μπορεί να εκπλήξεις κ τον εαυτό σου με τις αντοχες κ τις επιλογες σου γιατί κάθε φορά είναι διαφορετική κ ποτέ δε ξερεις ....

Ωστόσο μπορεί να πετύχεις κ με την πρώτη κ να μη χρειαστεί ποτέ μα ποτέ να προβληματιστείς !!! Σου το εύχομαι ολόψυχα 🙂!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/11/2022 at 7:55 ΜΜ, ο/η misofeggaro είπε:

Κορίτσια μου θα ήθελα τη γνώμη σας.
Ολοκλήρωσα τις εξετάσεις για την εξωσωματική.
Θυροειδής κομπλέ, ΑΜΗ χαμηλή και αυτό είναι που μας βιάζει,
D3 έχω επάρκεια αλλά τη θέλουμε παραπάνω και παίρνω συμπλήρωμα,
Ζάχαρο 97 αλλά το θέλουμε 92, συνεχίζω τη διατροφή και ξεκίνησα και χάπι.
Σαλπιγγογραφία άψογη, το σπέρμα του συζύγου καλό σε μορφολογία και ταχύτητα, λίγο χαμηλό σε ποσότητα.
Ο γιατρός προτεινε να παρει βιταμίνες για ένα μηνα για να βελτιωθεί.
Όμως είπε πως μπορώ, αν θέλω, μόλις αδιαθετήσω (σε 15 μέρες δλδ) να κλείσω ραντεβού για να με δει και να ξεκινησουμε διεγερση.
Αυτό σημαίνει ΄΄ότι αδιαθετώ στις 9 του μήνα, παίρνουμε ωάρια γύρω στις 14 ημέρες, άρα 22 Δεκεμβριου;; και κάθομαι σε αναμένα κάρβουνα χριστουγεννιάτικα να δω αν προχώρησαν ή όχι; Μεταφορά, απ'οτι έχω διαβάσει και απο εσάς, δεν θα ήθελα να γίνει στον ίδιο κύκλο. Ή μήπως να γίνει;; και πότε θα γίνει μέσα στις γιορτές που μεσολαβούν;;
Μπερδεύτηκα, να τα ξεκινήσω όλα από τη νέα χρονια, για να παρει και ο αντρούλης βιταμίνες να φτιάξουμε το σπέρμα; πειτε μου τη γνώμη σας... Μόνο η ΑΜΗ μας πιέζει... 

Τις βιταμίνες καλό είναι να τις πάρει για 3 μήνες, γιατί τόσο κάνει το σπέρμα να ωριμάσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Ο υπέρηχος έσω γεννητικών οργάνων που ζητάει η επιτροπή είναι κολπικός ή κοιλιάς και κάτι ακόμα γίνεται οποιαδήποτε μέρα του κύκλου;;

Χαίρετε! Κολπικό υπέρηχο χρειάζεται και δεν έχει σημασία η μέρα του κύκλου. Το μόνο που θα προσέξεις είναι ο γιατρός που θα γνωματεύσει, να έχει άδεια εκτέλεσης υπερήχων. Το επισυνάπτεις και αυτό. Το γράφει και στα δικαιολογητικά νομίζω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η pixel22 είπε:

Χαίρετε! Κολπικό υπέρηχο χρειάζεται και δεν έχει σημασία η μέρα του κύκλου. Το μόνο που θα προσέξεις είναι ο γιατρός που θα γνωματεύσει, να έχει άδεια εκτέλεσης υπερήχων. Το επισυνάπτεις και αυτό. Το γράφει και στα δικαιολογητικά νομίζω.

Καλημέρα!!! Ναι το ξέρω σε ακτινολόγο θα τον κάνω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Lelita είπε:

Αυτό είναι θέμα ψυχικών οικονομικών κ σωματικών αντοχών της κάθε γυναίκας. Εσυ θα αποφασίσεις πόσες φορές θα υποβληθείς στη διαδικασία. Μπορεί να εκπλήξεις κ τον εαυτό σου με τις αντοχες κ τις επιλογες σου γιατί κάθε φορά είναι διαφορετική κ ποτέ δε ξερεις ....

Ωστόσο μπορεί να πετύχεις κ με την πρώτη κ να μη χρειαστεί ποτέ μα ποτέ να προβληματιστείς !!! Σου το εύχομαι ολόψυχα 🙂!!! 

Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!!! Το οικονομικό δεν με απασχολεί αυτή τη στιγμή γιατί είμαι σε δημοσιο βέβαια έχω και τον σύζυγο που έχει δηλώσει ότι δεν πρόκειται να δώσει δεύτερη φορά σπέρμα και ναι με εκνευρίζει το ότι θεωρεί ότι θα κάνει καμια μεγάλη θυσία αλλά έχω ποιο σημαντικά πράγματα από το να κάτσω να τσακωθω για κάτι που ίσως δεν χρειαστεί... Βέβαια και για την εξωσωματική ήταν αρχικά αρνητικος οπότε αν χρειαστεί και δεύτερη φορά θα βρω τρόπο να τον πείσω είτε με το καλό είτε με το κακο🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!!! Το οικονομικό δεν με απασχολεί αυτή τη στιγμή γιατί είμαι σε δημοσιο βέβαια έχω και τον σύζυγο που έχει δηλώσει ότι δεν πρόκειται να δώσει δεύτερη φορά σπέρμα και ναι με εκνευρίζει το ότι θεωρεί ότι θα κάνει καμια μεγάλη θυσία αλλά έχω ποιο σημαντικά πράγματα από το να κάτσω να τσακωθω για κάτι που ίσως δεν χρειαστεί... Βέβαια και για την εξωσωματική ήταν αρχικά αρνητικος οπότε αν χρειαστεί και δεύτερη φορά θα βρω τρόπο να τον πείσω είτε με το καλό είτε με το κακο🤣🤣🤣

Κοίτα όταν δει τι περνάς εσυ στη διαδικασία μετά δε θα σου ξαναπεί ότι δε δίνει σπερμα κ αλλά διαφορά. Καταλαβαίνω ότι κ για αυτούς ενέχει ένα σοκ η όλη διαδικασία γιατί οι άντρες έχουν κ μια ιδιαίτερη σχέση με τα ..... «εργαλεια » τους κ ταράζονται. 
Ο άντρας μου την πρώτη φορά γκρίνιαζε κάθε φορά που έπρεπε να δώσει σπερμα είτε για εξετάσεις είτε για ανανέωση σπέρματος είτε για τη γονιμοποίηση. Τώρα πια ούτε που ασχολείται το θεωρεί τυπική συνήθεια .... σα να δίνει αίμα😜  Νομίζω ότι κάτι που βλέπει εμένα να τρυπιέμαι αγογκιστα, κάτι που είχαμε τις απογοητεύσεις μας κ δε θέλει να με στεναχωρεί, ή ισως κ επειδή δεν είναι πια πρωτάρης στο άθλημα, δε παραπονιέται καθόλου,  ισα ισα κάνουμε κ χαβαλέ για τα δωματιάκια «συλλογής» κ το υλικό βοήθειας που παρέχουν 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/11/2022 at 8:34 ΠΜ, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Ο υπέρηχος έσω γεννητικών οργάνων που ζητάει η επιτροπή είναι κολπικός ή κοιλιάς και κάτι ακόμα γίνεται οποιαδήποτε μέρα του κύκλου;;

Καλησπερα!!

Αν γίνει από ακτινολόγο είναι κάτω κοιλίας με αναλυτική περιγραφή όλων όσων αναφέρονται. Αν την κανεις σε γυναικολόγο είναι κολπικος! 
Οσον αφορά την ημέρα, αν θυμάμαι καλά, δεν υπάρχει κάποιος περιορισμός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Lelita είπε:

Κοίτα όταν δει τι περνάς εσυ στη διαδικασία μετά δε θα σου ξαναπεί ότι δε δίνει σπερμα κ αλλά διαφορά. Καταλαβαίνω ότι κ για αυτούς ενέχει ένα σοκ η όλη διαδικασία γιατί οι άντρες έχουν κ μια ιδιαίτερη σχέση με τα ..... «εργαλεια » τους κ ταράζονται. 
Ο άντρας μου την πρώτη φορά γκρίνιαζε κάθε φορά που έπρεπε να δώσει σπερμα είτε για εξετάσεις είτε για ανανέωση σπέρματος είτε για τη γονιμοποίηση. Τώρα πια ούτε που ασχολείται το θεωρεί τυπική συνήθεια .... σα να δίνει αίμα😜  Νομίζω ότι κάτι που βλέπει εμένα να τρυπιέμαι αγογκιστα, κάτι που είχαμε τις απογοητεύσεις μας κ δε θέλει να με στεναχωρεί, ή ισως κ επειδή δεν είναι πια πρωτάρης στο άθλημα, δε παραπονιέται καθόλου,  ισα ισα κάνουμε κ χαβαλέ για τα δωματιάκια «συλλογής» κ το υλικό βοήθειας που παρέχουν 😅

Ααα!! Δεν είναι μόνο ο δικός μου γκρινιάρης υπάρχουν κι άλλοι!!! Για πες τώρα που τα λέμε στο δωμάτιο συλλογής μπαίνει μόνος του ή μαζί;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lacostaki είπε:

Ααα!! Δεν είναι μόνο ο δικός μου γκρινιάρης υπάρχουν κι άλλοι!!! Για πες τώρα που τα λέμε στο δωμάτιο συλλογής μπαίνει μόνος του ή μαζί;;

Μόνος του .... η αλήθεια είναι ότι δε μου ζήτησε ποτέ «συμπαράσταση» αν κ την πρώτη φορά τον ρώτησα, άσε που νομίζω ότι αν ήμουν μέσα κ εγώ θα μας έπιαναν τα γέλια κ «δουλειά» δε θα γινόταν. Μετά όμως μου σχολιάζει το «περιβάλλον» κ γελάμε παρέα με όλη αυτό που μας έχει βρει. Διασκεδάζουμε τον πόνο μας όπως μπορούμε οι ταλαίπωροι για να μη φρικαρουμε 😜😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Lelita είπε:

Μόνος του .... η αλήθεια είναι ότι δε μου ζήτησε ποτέ «συμπαράσταση» αν κ την πρώτη φορά τον ρώτησα, άσε που νομίζω ότι αν ήμουν μέσα κ εγώ θα μας έπιαναν τα γέλια κ «δουλειά» δε θα γινόταν. Μετά όμως μου σχολιάζει το «περιβάλλον» κ γελάμε παρέα με όλη αυτό που μας έχει βρει. Διασκεδάζουμε τον πόνο μας όπως μπορούμε οι ταλαίπωροι για να μη φρικαρουμε 😜😂

Μπορώ όμως να μπω;; γιατί ο δικός μου μόνος του δεν υπάρχει περίπτωση ακόμα και για το σπερμοδιαγραμμα πήρα άδεια από τη δουλειά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Μπορώ όμως να μπω;; γιατί ο δικός μου μόνος του δεν υπάρχει περίπτωση ακόμα και για το σπερμοδιαγραμμα πήρα άδεια από τη δουλειά

Για τη γονιμοποίηση στα ιδιωτικά κέντρα δίνει σπερμα ο σύζυγος ενώ εσυ βρίσκεσαι στη διαδικασία της ωοληψιας όποτε κ να ήθελες δε μπορείς να μπεις γιατί εσυ είσαι σε άλλο χώρο κ με μέθη. Στο δημόσιο δε ξέρω πως γίνεται γιατί δεν έχω κάνει ποτέ εκεί  ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Μπορώ όμως να μπω;; γιατί ο δικός μου μόνος του δεν υπάρχει περίπτωση ακόμα και για το σπερμοδιαγραμμα πήρα άδεια από τη δουλειά

Φυσικα και μπορεις να μπεις και συ φορωντας γαντια φυσικα.Αλλα θα σου πω τη δικη μ περιπτωση.Ο δικος μου ειχε το εξης παραπονο.Οτι λογο φασαριας δε μπορουσε και του εβγαινε η πιστη.Μου λεει το εξης...μπαινω σε ενα δωματιο που ολοι ξερουν τι παω να κανω ε δε γουσταρω να ακουω τις τακουνες και γελια απ εξω.Ενημερωσα τη γραμματεια τοτε και μετακινηθηκαν τα καθισματα που ηταν ακριβως απ εξω.Το πεος κοριτσια πρεπει συμφωνα με τα λεγομενα του ανδρολογου να ειναι σε τελεια στυση για να βγαλει οσο περισοτερο και καλυτερο σπερμα γινεται.Δεν ηξερα οτι παιζει ρολο και οτι μπορει μια προσπαθεια να κριθει απο αυτο.Βεβαια οτι παραπονιουνται μερικοι δε ξερω αν εχουν συνηδητοποιησει τι κανουν και που βρισκονται,υπαρχουν περιπτωσεις που τους τσιμπανε χειρουργικα για να παρουν δειγμα και παιθαινουν στο πονο δηλ αυτοι τι να πουνε.Πρεπει να υπαρχει τερμα κατανοηση και συνειδηση γιατι το παιδι δε σωνει καμια κατασταση ουτε εγγυαται καλο γαμο,αν διαβασουμε προηγουμενες σελιδες το ποιανουμε το νοημα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Lelita είπε:

Για τη γονιμοποίηση στα ιδιωτικά κέντρα δίνει σπερμα ο σύζυγος ενώ εσυ βρίσκεσαι στη διαδικασία της ωοληψιας όποτε κ να ήθελες δε μπορείς να μπεις γιατί εσυ είσαι σε άλλο χώρο κ με μέθη. Στο δημόσιο δε ξέρω πως γίνεται γιατί δεν έχω κάνει ποτέ εκεί  ....

και στο δημοσιο ετσι γινεται μολις παρουν τα πρωτα ωαρια φωναζουν τον συζυγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Lelita είπε:

Για τη γονιμοποίηση στα ιδιωτικά κέντρα δίνει σπερμα ο σύζυγος ενώ εσυ βρίσκεσαι στη διαδικασία της ωοληψιας όποτε κ να ήθελες δε μπορείς να μπεις γιατί εσυ είσαι σε άλλο χώρο κ με μέθη. Στο δημόσιο δε ξέρω πως γίνεται γιατί δεν έχω κάνει ποτέ εκεί  ....

Εδώ είναι τα δύσκολα... Υποθέτω ότι η διαδικασία είναι παντού ή ίδια εννοείται βέβαια ότι δεν θα του πω κουβέντα ας το μάθει εκείνη την ώρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μωρέ το ξέρω ότι σας έχω ζαλίσει αλλά διάβαζα πάλι τα δικαιολογιτικα για την επιτροπή και μπερδεύτηκα... Hiv1 Hiv2 υπατιτιδα B υπατιτιδα C και σύφιλη κάνουμε και οι δύο ορμονολογικες εγώ.. Θυρεοειδή μόνο εγώ ή και οι δύο και μπορώ να τις κάνω οπουδήποτε ή πρέπει να γίνουν σε νοσοκομείο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...