Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2023 🙏🏼🤰🏽 & Σία ​(ΟΕ/ΕΠΕ/ΑΕ)​ 🌻​ ​ ​


hope501

Recommended Posts

στις πριν 48 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Ρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι εκ μέρους φίλης γιατί κ εγώ απορώ.

Οταν έχεις δει ενδομήτριο σάκο χωρίς εμβρυϊκά στοιχεία με χοριακη που σέρνεται (όχι αυξομείωση) αύξηση αλλά πολύ μικρή, υπάρχει περίπτωση εξωμήτριου;;

Εγω θεωρώ ότι εφόσον υπήρξε σάκος ενδομητριος σε μικρότερο μέγεθος βέβαια για την εβδομάδα που είναι , είναι δύσκολο να είναι εξωμητριο. Δηλαδή που βρίσκεται το σπορι; Εκτός σάκου; Κάνω λάθος;

Αν δεν είχε δει ενδομήτριο σάκο θα έλεγα ότι μπορεί. Από την στιγμή που έκανε υπέρηχο και είδε ενδομήτρικο σάκο δεν νομίζω να υπάρχει εξωμήτρια κύηση γιατί θα το έβλεπαν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 6.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η BlackCat είπε:

Ρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι εκ μέρους φίλης γιατί κ εγώ απορώ.

Οταν έχεις δει ενδομήτριο σάκο χωρίς εμβρυϊκά στοιχεία με χοριακη που σέρνεται (όχι αυξομείωση) αύξηση αλλά πολύ μικρή, υπάρχει περίπτωση εξωμήτριου;;

Εγω θεωρώ ότι εφόσον υπήρξε σάκος ενδομητριος σε μικρότερο μέγεθος βέβαια για την εβδομάδα που είναι , είναι δύσκολο να είναι εξωμητριο. Δηλαδή που βρίσκεται το σπορι; Εκτός σάκου; Κάνω λάθος;

Από όσο ξέρω πρέπει να διπλασιάζεται η χοριακη και όταν φτάσεις περίπου 4000 μονάδες κάνεις υπέρηχο και βλέπεις αν υπάρχουν εμβρυικα στοιχεία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια είχα κάνει σαλπιγγογραφια το 2016 φαντάζομαι δεν είναι σε ισχύ. Για την επιτροπή.!μπορώ με παραπεμπτικο να την κάνω καπου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@troia μυθο δεν δημιουργησα οτι είναι ψαγμένος στα θέματα της εξωσωματικής ισχύει. Το ότι είναι ήρεμος και φαίνεται σίγουρος γιαυτό που σου λέει πάλι ισχύει. Τώρα μου τα χάλασε με αυτό που συνέβη:-(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Από όσο ξέρω πρέπει να διπλασιάζεται η χοριακη και όταν φτάσεις περίπου 4000 μονάδες κάνεις υπέρηχο και βλέπεις αν υπάρχουν εμβρυικα στοιχεία!

Ανάλογος είναι ναι ισχύει ότι πάνω από 1500 βλέπεις σάκο και τα λιπα αλλά υπέχουν και εξετάσεις 

 

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Κορίτσια είχα κάνει σαλπιγγογραφια το 2016 φαντάζομαι δεν είναι σε ισχύ. Για την επιτροπή.!μπορώ με παραπεμπτικο να την κάνω καπου;

Ναι δεν ισχύει φυσικά μπορείς να κανείς γραμμένη από όσο ξέρω 

 

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Γνώμες για Μπαθρελλο ;; 

μην το ψάχνεις πήγαινε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Έχω κλείσει εισιτήρια να έρθουμε μεσημέρι και να φύγουμε βράδυ. Το ραντεβου με τον Παφιλη είναι απόγευμα.  Οπότε αναγκαστικά θα πρέπει να αλλάξω τα εισιτήρια. Όταν εξέθεσα την κατάστασή μου στη γραμματέα για να μου πει αν θα με βοηθήσει ένα ραντεβού,  εξηγώντας και το ότι είμαι από μακριά μου είπε ότι δεν μπορεί να μου πει και ότι θα πρέπει να πάω από εκεί. Ίσως να μου πουν λεει τα ίδια με τον άλλον γιατρό, ίσως και όχι. Πάντως και για τον Παφίλη έχω διαβάσει τα καλύτερα και νομίζω ότι μετά αγγίζουμε την υπερβολή. 4 β επιπέδου σε 10 μέρες και ραντεβου με τον γιατρό μου στο ενδιάμεσο. Δεν ξέρω κιολας. Τι να πω και εγώ.  Στα χαμένα είμαι. Ίσως να πάρω και αν βρω να τα αλλάξω.

Ήμουν κ γω στον παφιλη κ είναι εξαιρετικός. Να πας! Κ να ξέρεις είναι άνθρωπος όχι μόνο επιστήμονας. Η αδερφή μου είχε ένα θέμα (αιμάτωμα μέσα στη μήτρα που αν έσπαγε σήμαινε θάνατο του μωρού) κ την πρόσεξε φοβερά! Το ίδιο και μένα αλλά οκ δεν είχα κ κάποιο θέμα. Θεωρώ ότι είναι καλό να σε δει!

Πότε βρήκες ραντεβού; Εύχομαι να τα βρείτε όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Ανάλογος είναι ναι ισχύει ότι πάνω από 1500 βλέπεις σάκο και τα λιπα αλλά υπέχουν και εξετάσεις 

 

Ναι δεν ισχύει φυσικά μπορείς να κανείς γραμμένη από όσο ξέρω 

 

μην το ψάχνεις πήγαινε.

Έχεις συνεργαστεί μαζί του ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Ήμουν κ γω στον παφιλη κ είναι εξαιρετικός. Να πας! Κ να ξέρεις είναι άνθρωπος όχι μόνο επιστήμονας. Η αδερφή μου είχε ένα θέμα (αιμάτωμα μέσα στη μήτρα που αν έσπαγε σήμαινε θάνατο του μωρού) κ την πρόσεξε φοβερά! Το ίδιο και μένα αλλά οκ δεν είχα κ κάποιο θέμα. Θεωρώ ότι είναι καλό να σε δει!

Πότε βρήκες ραντεβού; Εύχομαι να τα βρείτε όλα καλά!

Ευχαριστώ πολύ! Πολύ χαίρομαι που διαβάζω θετικές απόψεις. Την Τρίτη το απόγευμα βρήκαμε. Καλά περιττό να πω ότι πήρα εγώ το πρωί να κλείσω έχοντας εκθεσει το επείγον της κατάστασης μου και το μόνο ραντεβού που μου βρηκαν ήταν 23 Ιούνη που δεν το έκλεισα γιατί έπεφτε μακριά. Και πήρε ο άντρας μου το απόγευμα (χθες έγιναν αυτα) και έκλεισε για την Τρίτη. Ακόμα και για να κλείσεις ένα ραντεβού τελικά δεν χρειαζεται ευγένεια αλλά υπερβολικό θαρρος/ απαίτηση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πέρασα επιτροπή, πήρα έγκριση αλλά μετά από 7 ημέρες διέγερση έχω δυστυχώς μόνο 2 ωοθηλάκια... Η ηλικία είναι αμείλικτη... Τόσες ορμόνες χωρίς αποτέλεσμα. Τόσα είχα και σε φυσικό κύκλο και τελικά δεν τα πήραν γιατί έσκασαν νωρίτερα. Θα τα ξαναμετρήσουμε αλλά οι ελπίδες μου εξανεμίστηκαν. Επίσης παίζει να χρειαστώ αλλη μια menopur την άλλη εβδομάδα. Υπάρχει καμιά σας που να της έχουν περισσέψει μονάδες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Κορίτσια είχα κάνει σαλπιγγογραφια το 2016 φαντάζομαι δεν είναι σε ισχύ. Για την επιτροπή.!μπορώ με παραπεμπτικο να την κάνω καπου;

Ναι μπορείς να την κανείς με παραπεμπτικο. Εγώ την είχα κάνει στο Λητω  το μακρινό 2015 που με είχε στείλει ο τότε γυναικολόγος μου αλλά μπορείς κ Ιασώ κ Μητέρα φαντάζομαι και ΡΕΑ.

στις πριν 2 ώρες, ο/η marilia_ είπε:

Πέρασα επιτροπή, πήρα έγκριση αλλά μετά από 7 ημέρες διέγερση έχω δυστυχώς μόνο 2 ωοθηλάκια... Η ηλικία είναι αμείλικτη... Τόσες ορμόνες χωρίς αποτέλεσμα. Τόσα είχα και σε φυσικό κύκλο και τελικά δεν τα πήραν γιατί έσκασαν νωρίτερα. Θα τα ξαναμετρήσουμε αλλά οι ελπίδες μου εξανεμίστηκαν. Επίσης παίζει να χρειαστώ αλλη μια menopur την άλλη εβδομάδα. Υπάρχει καμιά σας που να της έχουν περισσέψει μονάδες?

Καλημερα και καλή επιτυχία σου εύχομαι. Δεν ξέρω αν η φτωχή ανταπόκριση είναι θέμα ηλικίας μόνο γιατί εγώ πχ έχω ΠΩΑ από τα 35 κ τώρα είμαι 41. Παίζουν ρόλο εκτός της ηλικίας ,το ορμονικό μας προφίλ, αν μας ταίριαξε το πρωτοκολλο, αν μας ταίριαξε το φάρμακο κλπ. Δυστυχώς δεν έχω φάρμακο αλλά μπορείς να το κανείς ξεχωριστό θέμα εδώ στο φορουμ μήπως το δουν και άλλες κοπέλες.

Σχετικα με τους φυσικούς κύκλους θέλουν λίγο παραπάνω μαεστρία κ πιο στενη παρακολούθηση για αυτό είναι ψυχοφθόροι αλλά δεν σημαίνει ότι επειδή πήγε ένας στραβά θα πάνε όλοι.

Επισης πάντα υπάρχει κ η επιλογή του τροποποιημένου φυσικού που το συνηθίζουν σε πτωχες ανταποκρίτριες.

 

@Natassou85Έκανες την εμβρυομεταφορα σου κοριτσάκι μου; Πήγαν όλα καλά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η marilia_ είπε:

Πέρασα επιτροπή, πήρα έγκριση αλλά μετά από 7 ημέρες διέγερση έχω δυστυχώς μόνο 2 ωοθηλάκια... Η ηλικία είναι αμείλικτη... Τόσες ορμόνες χωρίς αποτέλεσμα. Τόσα είχα και σε φυσικό κύκλο και τελικά δεν τα πήραν γιατί έσκασαν νωρίτερα. Θα τα ξαναμετρήσουμε αλλά οι ελπίδες μου εξανεμίστηκαν. Επίσης παίζει να χρειαστώ αλλη μια menopur την άλλη εβδομάδα. Υπάρχει καμιά σας που να της έχουν περισσέψει μονάδες?

Καλημέρα!

Μια κοπέλα στο άλλο το φόρουμ (parentscafe) χαρίζει 200 μονάδες pergoveris που της περίσσεψαν.. το pergoveris είναι αντίστοιχο με το menopur απλά δε παρασκευάζεται από ούρα αλλά σε εργαστήριο με ανασυνδυασμένες ορμόνες.. ρώτα φυσικά πρώτα το γιατρό σου.. πόσες μονάδες χρειάζεσαι; Να έχω το νου μου..

Εάν δεν μπορείς να κάνεις λογαριασμό εκεί πες μου να σας φέρω σε επικοινωνία με τη κοπέλα.

https://www.parentscafe.gr/forum/topic/23192-pergoveris/?tab=comments#comment-2950132

Υ.Γ. Εύχομαι καλά και ποιοτικά ωαριακια! Δε θέλουμε πολλά άλλωστε, δε κάνουμε συλλογή! Ποιοτικά θέλουμε να είναι, να δώσουν τελειόμηνη εγκυμοσύνη! Στην εύχομαι ολόψυχα..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Ναι μπορείς να την κανείς με παραπεμπτικο. Εγώ την είχα κάνει στο Λητω  το μακρινό 2015 που με είχε στείλει ο τότε γυναικολόγος μου αλλά μπορείς κ Ιασώ κ Μητέρα φαντάζομαι και ΡΕΑ.

Καλημερα και καλή επιτυχία σου εύχομαι. Δεν ξέρω αν η φτωχή ανταπόκριση είναι θέμα ηλικίας μόνο γιατί εγώ πχ έχω ΠΩΑ από τα 35 κ τώρα είμαι 41. Παίζουν ρόλο εκτός της ηλικίας ,το ορμονικό μας προφίλ, αν μας ταίριαξε το πρωτοκολλο, αν μας ταίριαξε το φάρμακο κλπ. Δυστυχώς δεν έχω φάρμακο αλλά μπορείς να το κανείς ξεχωριστό θέμα εδώ στο φορουμ μήπως το δουν και άλλες κοπέλες.

Σχετικα με τους φυσικούς κύκλους θέλουν λίγο παραπάνω μαεστρία κ πιο στενη παρακολούθηση για αυτό είναι ψυχοφθόροι αλλά δεν σημαίνει ότι επειδή πήγε ένας στραβά θα πάνε όλοι.

Επισης πάντα υπάρχει κ η επιλογή του τροποποιημένου φυσικού που το συνηθίζουν σε πτωχες ανταποκρίτριες.

 

@Natassou85Έκανες την εμβρυομεταφορα σου κοριτσάκι μου; Πήγαν όλα καλά;

Στο μητέρα δεν το δέχονται έκανα εγώ και πλήρωσα κανονικά τώρα αν έχει αλλάξει δεν ξέρω έκανα το 19

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια Καλησπερα ! Με το καλό σε όσες είναι εγκυουλες και καλή επιτυχία σε όσες προσπαθούμε !!! Προσπάθεια για παιδί δυο χρόνια … οι εξετάσεις καλές … έγινε σαλπιγγογραφια βρέθηκαν πολύποδες που και αφαίρεσα… κάναμε εξέταση σπέρματος στο εξωτερικού όπου διαμένουμε και βρεθηκε 2% τερατοσπερμια εάν το λέω σωστά για τιβ ακρίβεια μας είπαν γ μορφολογία σπέρματος αντί για 4% είναι 2% … οκά τα υπόλοιπα καλα . Μας ζήτησαν επανεξέταση η οποία θα γίνει 26 Ιουλίου δ ειχε νωρίτερα ραντεβού . Μας είπαν δ μπορεί να δοθεί αγωγή τίποτα εάν δ έχουμε και τα Δευτέρα αποτελέσματα γιατί μας είπαν ίσως έμεινε το σπερμα έξω πάνω από την επιτρεπτή ώρα και θέλει να έχει δεύτερη εικόνα στα αποτελέσματα η γιατρός για να έχει ξεκάθαρη εικόνα … 

εχει κάποια κοπέλα παρόμοιο θέμα αντιμετωπίσει ;;; Θα ήθελα τα φώτα σας παρακαλώ . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Ευχαριστώ πολύ! Πολύ χαίρομαι που διαβάζω θετικές απόψεις. Την Τρίτη το απόγευμα βρήκαμε. Καλά περιττό να πω ότι πήρα εγώ το πρωί να κλείσω έχοντας εκθεσει το επείγον της κατάστασης μου και το μόνο ραντεβού που μου βρηκαν ήταν 23 Ιούνη που δεν το έκλεισα γιατί έπεφτε μακριά. Και πήρε ο άντρας μου το απόγευμα (χθες έγιναν αυτα) και έκλεισε για την Τρίτη. Ακόμα και για να κλείσεις ένα ραντεβού τελικά δεν χρειαζεται ευγένεια αλλά υπερβολικό θαρρος/ απαίτηση. 

Θεωρω ότι αρχικά είπαν οι μαίες πότε έχει ραντεβού κ όταν πήρε ο άντρας σου μίλησαν στον ίδιο κ έδωσε λύση . Απλά στην αρχή δεν θα τον ρώτησαν ! Εύχομαι να έχεις καλα αποτέλεσματα!θα περιμένουμε νέα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

@troia μυθο δεν δημιουργησα οτι είναι ψαγμένος στα θέματα της εξωσωματικής ισχύει. Το ότι είναι ήρεμος και φαίνεται σίγουρος γιαυτό που σου λέει πάλι ισχύει. Τώρα μου τα χάλασε με αυτό που συνέβη:-(

χαριτολογώντας το είπα, εννοείται. Έχει μεγάλο fan club εδώ, αλλά για τόλμα να του πεις ότι δεν θέλεις να πάρεις αντιβίωση, αν σου πει ότι χρειάζεσαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Ρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι εκ μέρους φίλης γιατί κ εγώ απορώ.

Οταν έχεις δει ενδομήτριο σάκο χωρίς εμβρυϊκά στοιχεία με χοριακη που σέρνεται (όχι αυξομείωση) αύξηση αλλά πολύ μικρή, υπάρχει περίπτωση εξωμήτριου;;

Εγω θεωρώ ότι εφόσον υπήρξε σάκος ενδομητριος σε μικρότερο μέγεθος βέβαια για την εβδομάδα που είναι , είναι δύσκολο να είναι εξωμητριο. Δηλαδή που βρίσκεται το σπορι; Εκτός σάκου; Κάνω λάθος;

αφού είναι ενδομήτριος ο σάκος, πώς θα είναι ταυτόχρονα και εξωμήτριο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η troia είπε:

αφού είναι ενδομήτριος ο σάκος, πώς θα είναι ταυτόχρονα και εξωμήτριο;

Τελικά δεν ήταν φυσικά εξωμητριο αλλά παλινδρομη.

Όμως η γιατρός είπε ότι έπαιζε να είναι κ εξωμητριο κ εκεί απορρησα. Προσπάθησα να εξηγήσω την διαφορά αλλά δεν θέλω να επέμβω κ πολύ. Γενικά με την γιατρό που την παρακολουθεί διαφωνώ κ σε άλλα, αλλά είναι λεπτά θέματα κ δεν μπορώ να επιμένω σε πολλά. Παραθέτω τις εμπειριες μου κ μέχρι εκεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η SUNY είπε:

Κορίτσια Καλησπερα ! Με το καλό σε όσες είναι εγκυουλες και καλή επιτυχία σε όσες προσπαθούμε !!! Προσπάθεια για παιδί δυο χρόνια … οι εξετάσεις καλές … έγινε σαλπιγγογραφια βρέθηκαν πολύποδες που και αφαίρεσα… κάναμε εξέταση σπέρματος στο εξωτερικού όπου διαμένουμε και βρεθηκε 2% τερατοσπερμια εάν το λέω σωστά για τιβ ακρίβεια μας είπαν γ μορφολογία σπέρματος αντί για 4% είναι 2% … οκά τα υπόλοιπα καλα . Μας ζήτησαν επανεξέταση η οποία θα γίνει 26 Ιουλίου δ ειχε νωρίτερα ραντεβού . Μας είπαν δ μπορεί να δοθεί αγωγή τίποτα εάν δ έχουμε και τα Δευτέρα αποτελέσματα γιατί μας είπαν ίσως έμεινε το σπερμα έξω πάνω από την επιτρεπτή ώρα και θέλει να έχει δεύτερη εικόνα στα αποτελέσματα η γιατρός για να έχει ξεκάθαρη εικόνα … 

εχει κάποια κοπέλα παρόμοιο θέμα αντιμετωπίσει ;;; Θα ήθελα τα φώτα σας παρακαλώ . 

Κοπέλα μου δεν γνωρίζω καθόλου από τέτοια αλλά Γτ να μην κάνει άλλο ένα για σιγουριά; Που πήγατε; Αν επιτρέπεται εγώ θα σας πω μια ακόμη γνώμη δεν βλάπτει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Κοπέλα μου δεν γνωρίζω καθόλου από τέτοια αλλά Γτ να μην κάνει άλλο ένα για σιγουριά; Που πήγατε; Αν επιτρέπεται εγώ θα σας πω μια ακόμη γνώμη δεν βλάπτει 

Ναι ναι θα κάνουμε τέλος Ιουλίου κλείσαμε ραντεβού … δυστυχώς δεν ήμαστε Ελλάδα … ήμαστε εξωτερικό και δεν θα ταξιδέψει φέτος ο άντρας μ Ελλάδα όποτε δεν θα πάρουμε άμεσα δεύτερη γνώμη από Ελλάδα θα αρκεστούμε στις απαντήσεις που θα μας δώσουν εδώ και μετά βλέπουμε ….

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Τελικά δεν ήταν φυσικά εξωμητριο αλλά παλινδρομη.

Όμως η γιατρός είπε ότι έπαιζε να είναι κ εξωμητριο κ εκεί απορρησα. Προσπάθησα να εξηγήσω την διαφορά αλλά δεν θέλω να επέμβω κ πολύ. Γενικά με την γιατρό που την παρακολουθεί διαφωνώ κ σε άλλα, αλλά είναι λεπτά θέματα κ δεν μπορώ να επιμένω σε πολλά. Παραθέτω τις εμπειριες μου κ μέχρι εκεί.

Ε βέβαια, δε μπορείς να κάνεις και κάτι άλλο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η SUNY είπε:

Ναι ναι θα κάνουμε τέλος Ιουλίου κλείσαμε ραντεβού … δυστυχώς δεν ήμαστε Ελλάδα … ήμαστε εξωτερικό και δεν θα ταξιδέψει φέτος ο άντρας μ Ελλάδα όποτε δεν θα πάρουμε άμεσα δεύτερη γνώμη από Ελλάδα θα αρκεστούμε στις απαντήσεις που θα μας δώσουν εδώ και μετά βλέπουμε ….

Κατάλαβα. αν θέλετε μπορείτε να μιλήσετε και με κάποιο γιατρό εδώ Ελλάδα να σας πει να του στείλετε και να σας πει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η kaposetsi είπε:

Κατάλαβα. αν θέλετε μπορείτε να μιλήσετε και με κάποιο γιατρό εδώ Ελλάδα να σας πει να του στείλετε και να σας πει 

Ναι βέβαια αυτό θα κάνω ! Σε ευχαριστω ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/6/2022 at 9:38 ΜΜ, ο/η BlackCat είπε:

Ρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι εκ μέρους φίλης γιατί κ εγώ απορώ.

Οταν έχεις δει ενδομήτριο σάκο χωρίς εμβρυϊκά στοιχεία με χοριακη που σέρνεται (όχι αυξομείωση) αύξηση αλλά πολύ μικρή, υπάρχει περίπτωση εξωμήτριου;;

Εγω θεωρώ ότι εφόσον υπήρξε σάκος ενδομητριος σε μικρότερο μέγεθος βέβαια για την εβδομάδα που είναι , είναι δύσκολο να είναι εξωμητριο. Δηλαδή που βρίσκεται το σπορι; Εκτός σάκου; Κάνω λάθος;

Ήρθα να σας πω ένα ελληνικό  ΓΕΙΑ ! 

Να δω τα νέα σας... μπορεί να γίνει αν έχει βάλει 2 έμβρυα.  Αυτά μου είχαν πει τότε σε εμένα... αλλα δεν ειναι και τα πιο τσακαλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...