Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2023 🙏🏼🤰🏽 & Σία ​(ΟΕ/ΕΠΕ/ΑΕ)​ 🌻​ ​ ​


hope501

Recommended Posts

στις πριν 20 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Δεν παίζει να βρεις κοινή γραμμή σε καμια ειδικότητα γιατρών, εξακριβωμένο..

Εγώ αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι ο κάθε εξωσωματικός στην πρώτη προσπάθεια που θα σου κάνει σε πάει λίγο "πειραματικά" και ας έχεις εσύ στην πλάτη άλλες 10 προσπάθειες σε άλλους γιατρούς.

Θα δει το ιστορικό , θα δει αν του λείπει κάποια εξέταση που ΑΥΤΟΣ θεωρεί απαραίτητη (πχ το DFI ή τον ΚΑΡΥΟΤΥΠΟ ΖΕΥΓΟΥΣ, δεν τα θεωρούν όλοι πχ προαπαιτούμενα κακώς αν με ρωτάς αλλά δεν είμαι εξωσωματικός) και θα ακολουθήσει λίγο πολύ την πεπατημένη ανάλογα την περίπτωση. Μετά την φόλα θα μπει στο τρυπάκι να διαφοροποιη΄σει τα πρωτόκολλα και αυτό αν είσαι μεγάλη ηλικιακά και ταλαιπωρημένη. Διαφορετικά έχω πετύχει γιατρούς που λένε ένα τυχαίο γεγο΄νος πάμε σε επόμενη προσπα΄θεια χωρίς να αλλάξουν τίποτα.

Και απο εκεί και πέρα πρέπει εμείς από μόνες μας να κάνουμε έρευνα να προτείνουμε κλπ και πάλι εκεί παίρνεις την φοβερή απάντηση δεν το θεωρώ απαραίτητο αλλά να θέλετε κ. BlackCat να το κα΄νουμε...

Ακριβώς έτσι! Είναι που είναι δύσκολο όλο το θέμα μας το κάνουν ακόμα πιο περίπλοκο! Θα πάρουμε διδακτορικό στο τέλος στην αναπαραγωγή! Σήμερα θα πάρω και τον Παπανικ στο Υγεία να κλείσω ραντεβού να δούμε τι θα μου πει κ αυτός! Θα σας ενημερώσω! Καλημέρα ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 6.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 20 ώρες, ο/η kaposetsi είπε:

Καλησπέρα κι από εμένα μόλις βγήκαν τα αποτελέσματα από τις αιματολογικές που έκανα με τον αιματολόγο βγήκαν όλες καλές και δεν έχω θρομβοφιλια όποτε θα μηλισω ξανά μαζί του πριν την προσπάθεια όποτε την κάνω να σας πω ότι στεναχωρήθηκα πολύ 

Στεναχώρεθηκες γιατί δεν βρέθηκε η αιτία των αποβολών? Εξετάστηκες για την κληρονομική ή και για την επίκτητη? η Επίκτητη είναι η θρομβοφιλία που εμφανίζεται μονο κατά την διάρκεια της κύησης.

Η οδηγία που έχω από το Έλενα είναι οτι δεν έχω κληρονομική θρομβοφιλία και κατά πάσα πιθανότητα ούτε επίκτητη. Όμως σε επόμενη κύηση θα πρέπει να επαναλάβω τις εξετάσεις στην 8η εβδομάδα αν φτάσω δηλαδή ως εκεί.

στις πριν 20 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Να ρωτήσω κάτι κοριτσια; σε αυτόν που θα πάω τον ξέρετε   ; πως σας φαίνεται;  

Αγάπη δεν τον ξέρω καθόλου για αυτό και δεν σου απάντησα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η BlackCat είπε:

 

@Παρασκευαιδου αυτό που λέει η @Nefeliap θα κάνουν.

Δεν μπορουν να μεταφερθούν 3ης + 5ης μέρας μαζί.

Θα αφήσουν το 3ης μέρας να δουν αν φτάσει σε βλαστοκύστη με ρίσκο βέβαια να μην πάει. Για να της το προτείνουν αυτό σημαίνει οτι μάλλον θέλουν να δουν την δυναμική του αλλιώς θα της έλεγαν να το καταψύξει και αυτό 3ης μέρας.

Κάποια κέντρα διλα διλα το κάνουν να μεταφέρουν 3ων με 5 ημερών έμβρυα θα μου πεις πως βάζουν πρώτα των 3ων ξαι μετά από δυο μέρες βάζουν και τον 5 ημερών Αλλά ακόμη σπάνια θα το ακούσουμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Κάποια κέντρα διλα διλα το κάνουν να μεταφέρουν 3ων με 5 ημερών έμβρυα θα μου πεις πως βάζουν πρώτα των 3ων ξαι μετά από δυο μέρες βάζουν και τον 5 ημερών Αλλά ακόμη σπάνια θα το ακούσουμε. 

Δεν το έχω ακούσει ποτέ αυτό για να είμαι ειλικρινής και αν όντως συμβαίνει το βρίσκω και ριψοκίνδυνο προσωπικά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Στεναχώρεθηκες γιατί δεν βρέθηκε η αιτία των αποβολών? Εξετάστηκες για την κληρονομική ή και για την επίκτητη? η Επίκτητη είναι η θρομβοφιλία που εμφανίζεται μονο κατά την διάρκεια της κύησης.

Η οδηγία που έχω από το Έλενα είναι οτι δεν έχω κληρονομική θρομβοφιλία και κατά πάσα πιθανότητα ούτε επίκτητη. Όμως σε επόμενη κύηση θα πρέπει να επαναλάβω τις εξετάσεις στην 8η εβδομάδα αν φτάσω δηλαδή ως εκεί.

Αγάπη δεν τον ξέρω καθόλου για αυτό και δεν σου απάντησα

Ναι στεναχωρήθηκα γιατί έδινα βάση εκεί ότι φταίει κάτι τέτοιο. Έλεγχο έκανα πλήρες για αυτοάνοσα και για θρομβοφιλια τώρα επίκτητη αν ενωεις για την πήξη έκανα κι από αυτό. Τώρα αυτό που είπες για την εγκυμοσινη δεν ξέρω γιατι εχθές που μίλησα ναζί του μου είπε ένα μήνα πριν κάνω προσπάθεια να κλείσω ραντεβού να πάω να μου πει τι θα κάνουμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Ναι στεναχωρήθηκα γιατί έδινα βάση εκεί ότι φταίει κάτι τέτοιο. Έλεγχο έκανα πλήρες για αυτοάνοσα και για θρομβοφιλια τώρα επίκτητη αν ενωεις για την πήξη έκανα κι από αυτό. Τώρα αυτό που είπες για την εγκυμοσινη δεν ξέρω γιατι εχθές που μίλησα ναζί του μου είπε ένα μήνα πριν κάνω προσπάθεια να κλείσω ραντεβού να πάω να μου πει τι θα κάνουμε 

Όχι δεν εννοώ αυτό.

η θρομβοφιλία έχει δυο μορφε΄ς την κληρονομική που την έχεις από οταν γεννηθείς και σίγουρα την έχει κάποιος γονέας (ακόμα και αν δεν το ξέρει) και η

Επίκτητη ή θρομβοφιλία κύησης που μπορεί να εμφανιστεί μόνο σε κύηση επομένως διαγνώσκεται μονο σε κύηση για αυτό και σε εμένα πχ με ιστορικό αποβολών μου ζητάνε επαναλήψη σε μελλοντική εγκυμοσύνη στην 8η εβδομάδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Όχι δεν εννοώ αυτό.

η θρομβοφιλία έχει δυο μορφε΄ς την κληρονομική που την έχεις από οταν γεννηθείς και σίγουρα την έχει κάποιος γονέας (ακόμα και αν δεν το ξέρει) και η

Επίκτητη ή θρομβοφιλία κύησης που μπορεί να εμφανιστεί μόνο σε κύηση επομένως διαγνώσκεται μονο σε κύηση για αυτό και σε εμένα πχ με ιστορικό αποβολών μου ζητάνε επαναλήψη σε μελλοντική εγκυμοσύνη στην 8η εβδομάδα.

Από όσο ξέρω κανένας από τους γονείς μου δεν έχει θέμα με θρομβοφιλια όπως και τα αδέρφια τους και οι γονείς τους δεν είχαν θέμα ούτε είχαν εμφανίσει. Τώρα αυτό για την εγκυμοσινη μπορεί να το πει όταν μείνω γιατί όταν τις έκανα είχε τελειώσει η εγκυμοσινη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η kaposetsi είπε:

Από όσο ξέρω κανένας από τους γονείς μου δεν έχει θέμα με θρομβοφιλια όπως και τα αδέρφια τους και οι γονείς τους δεν είχαν θέμα ούτε είχαν εμφανίσει. Τώρα αυτό για την εγκυμοσινη μπορεί να το πει όταν μείνω γιατί όταν τις έκανα είχε τελειώσει η εγκυμοσινη 

Την κληρονομική θα την είχες βρει τωρα στις εξετάσεις που έκανες. Επομένως δεν έχεις.

Αν θέλεις ρώτησε την γνώμη του αιματολόγου για την επίκτητη να δούμε τι θα σου πει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Την κληρονομική θα την είχες βρει τωρα στις εξετάσεις που έκανες. Επομένως δεν έχεις.

Αν θέλεις ρώτησε την γνώμη του αιματολόγου για την επίκτητη να δούμε τι θα σου πει.

Όταν πάω θα τον ρωτήσω αλλά πιστεύω και μόνος του θα την πει γιατί από ότι κατάλαβα είναι ψηρας. Έκατσα και ειδα το χαρτί από το Έλενα που έδωσαν αν δεν κάνω λαθοσ στην άνθη και ότι είχε γραμμένο τα έχω κάνει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η kaposetsi είπε:

Από όσο ξέρω κανένας από τους γονείς μου δεν έχει θέμα με θρομβοφιλια όπως και τα αδέρφια τους και οι γονείς τους δεν είχαν θέμα ούτε είχαν εμφανίσει. Τώρα αυτό για την εγκυμοσινη μπορεί να το πει όταν μείνω γιατί όταν τις έκανα είχε τελειώσει η εγκυμοσινη 

έχουν κάνει οι συγγενείς σου όλες αυτές τις εξειδικευμένες εξετάσεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Στεναχώρεθηκες γιατί δεν βρέθηκε η αιτία των αποβολών? Εξετάστηκες για την κληρονομική ή και για την επίκτητη? η Επίκτητη είναι η θρομβοφιλία που εμφανίζεται μονο κατά την διάρκεια της κύησης.

Η οδηγία που έχω από το Έλενα είναι οτι δεν έχω κληρονομική θρομβοφιλία και κατά πάσα πιθανότητα ούτε επίκτητη. Όμως σε επόμενη κύηση θα πρέπει να επαναλάβω τις εξετάσεις στην 8η εβδομάδα αν φτάσω δηλαδή ως εκεί.

Αγάπη δεν τον ξέρω καθόλου για αυτό και δεν σου απάντησα

νομίζω δεν εμφανίζεται μόνο στη διάρκεια της κύησης, αλλά οι ορμόνες της εγκυμοσύνης μπορεί να την πυροδοτήσουν. Εγώ εξετάστηκα τη 10η εβδομάδα, αλλά όσο νωρίτερα, τόσο καλύτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η nikol88 είπε:

Ναι ρε παιδί μου! Άλλα λέει ο ένας άλλα λέει ο άλλος!! Θα μας τρελάνουν! Και σου δημιουργούν κι αμφιβολίες! Σκέψου όταν ήμουν στον Παντο έφτασα να παίρνω 18 σικλα την ημέρα!! Και τώρα στον μαντουδη επαιρνα 1!! Κ ένιωθα ότι μπορεί να μην είναι αρκετό! Κι όλο αυτό γιατί δεν ξέρεις ποιος έχει δίκιο! Γενικά έχω δει πολλούς γιατρούς κι όλοι λένε διαφορετικά!! Πάντως γι αυτό με τις εγχυσεις δεν νομίζω να προχωρήσω! Θα ξαναμιλήσω μαζί του, θα μιλήσω και με τον άλλο και θα το σκεφτώ καλά πριν την επόμενη κίνηση!

Κι εγώ δεν πήρα κανένα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Ανθη7 είπε:

Λοιπόν πήγαμε στον μακαρ.λοιπον ένα θα σας πω ο άντρας μου τον συμπάθησε!που ο αντρας μου για να συμπαθήσει γιατρό κ ειδικά ουρολόγο κ να κάτσει χωρίς γκρίνια να τον εξετάσει είναι θαύμα!λοιπόν γισ τηβ κιρσοκιλη μας είπε ότι είναι μικρή ενώ φαίνεται μεγάλη γιατί όταν σφίγγεται δεν αργεί να πάει το αίμα.μας είπε σωστά παίρνει το αντροφερτι αλλά σίγουρα θα χρειαστεί κ αλλα.του δώσε κ άλλη αντιβιωση γιατί είχε 2 μικρόβια.μας είπε ότι υπάρχει ένα δυναμικό κ είναι καλό κ θ το δούμε.του γράψε ορμονολογικες κ μετά θα μας πει την ακριβή θεραπεια.κ του είπα για άλλο τρόπο γονιμοποιησης κ μας είπε ότι η picsi θα βοηθήσει αλλά θα το δούμε. Ένα ενα.αισιοδοξοι φύγαμε.

Εγώ πάντως θα χαρώ όσες μένουμε κοντά να συναντιομασταν να πιούμε καφέ.ειλικρινα αν δεν πάρω τη γνώμη σας δεν μπορώ.οποτε το νοιώθω κ πολύ διαφορετικά.λιγοο μπορούν να με καταλάβουν όσοι εσείς.

 

 

πού μένεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

 

Υσ1  κανονίστε εγκυουλες να μην ψάχνεστε κ σε αυτό το θέμα σας εφαγα

 

εμένα πώς με κόβεις; να κάνω κατα γραμμα ό,τι λέει η παιδίατρος; παίζει πολύ διάβασμα εδώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η troia είπε:

έχουν κάνει οι συγγενείς σου όλες αυτές τις εξειδικευμένες εξετάσεις;

Κάποιοι ναι επίσης από εγκυμοσύνες που είχαν μια χαρά όλες πήγαν και θείες και ξαδέρφια και γιαγιάδες αλλά και πάλι δεν έδειξαν τίποτα οι εξετάσεις μου μόνο D3 χαμιλη αλλά περνώ φάρμακο έτσι κι αλλιος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Kateriniwk είπε:

@Ανθη7 @hope501 ζηλευωωωω και εγω θελω να σας δω και να με δειτε..... ! Δεν εχω και σοσιαλ να γινουμε φιλες παναθεμα , μονο βαιμπερ εχω και μαμμυλαντ..😎😎😎

@nikol88 σκεψου το καλα , πριν κανεις οτιδηποτε εχω παθει το ιδιο με τη φιλολογο και ειναι μανικι... Συνεχεια γιατρο ποσο καιρο μεχρι να ξαναφτιαξει το πεχα εκει κατω... Πας να στρωσεις κατι , οχι να χαλασεις αλλα .. βαλτα κατω και μετρησε τα.. Ρωτα λιγο παραπανω για το σπερμα μηπως  επικεντρωθεις εκει , γνωμη μου .. γενικα απ οτι καταλαβα το σπερμα κανει μεγαλη ζημια πολλες φορες και οι γυναικολογοι ειδικα οι εξωσωμ. Κοιτανε εμας..

που πας βρε καραμήτρο χωρίς σοσιαλ😂😂😂😂 το Α και το Ω πλεον στις μέρες μας....θα μπορούσες επίσης να κάνεις ένα ινστα χωρίς να ανεβάζεις τίποτα και απλά να διαβάζεις διάφορα....να στο εξηγήσω λιγάκι... στις μέρες μας, όλα τα διαβάζεις πλεον.... ο,τι νεο υπάρχει κτλ κτλ τα διαβάζεις, έτσι και στην περίπτωση την τωρινή που βρισκόμαστε εμείς, αρκετοί γιατροί και αρκετά κέντρα (βλ. μαντουδ. & γενιμα) ανεβάζουν Live βιντεάκια και απαντούν σε διάφορες ερωτήσεις. μέσα απο τα σόσιαλ επίσης βλέπω και διάφορα που με ενδιαφέρουν... πχ ταξίδια, φωτος κτλ....

Τώρα.... μη μου πεις πως "απαπα😱😱 θα με φακελώσει το σύμπαν και το γκουγκλ και θα με παρακολουθούν όλοι....." οι "παρακολούθηση" γίνεται ούτως η αλλιώς είτε με είτε χωρίς σοσιαλ και αύτο το βλέπεις παο τις διαφημίσεις που σου βγάζει το διαδίκτυο.... έτσι απλά τη γνώμη μου λεω... δεν σου τη λεω τη γνώμη μου να κάνεις, γιατί ο καθένας κάνει αυτό που θεωρεί σωστό για τον εαυτό του. 

αααα και να σου πω.... το βιμπερ το χρησιμοποιεί μόνο η Ελλάδα βασικά. Στο εξωτερικό όλοι οι άνθρωποι, όπως και όλες οι εταιρείες χρησιμοποιούν whatsapp και με΄σα σε αυτούς και εγώ. 

Τώρα, όσο για το ρανεβού που λεει η @Ανθη7... εγώ είμαι μέσα... αν και την είδα ήδη αλλά εμένα δεν με πρόσεξε "αχ η ερμη περνάω πάντα απαρατήρητη😩", άρα αν με το καλό βρεθούμε και το κανονίσει με όποιον θέλει, μπορούμε να βάλουμε βιντεοκλήση και να συμμετέχεις 😎

 

στις πριν 14 ώρες, ο/η Ανθη7 είπε:

Λοιπόν πήγαμε στον μακαρ.λοιπον ένα θα σας πω ο άντρας μου τον συμπάθησε!που ο αντρας μου για να συμπαθήσει γιατρό κ ειδικά ουρολόγο κ να κάτσει χωρίς γκρίνια να τον εξετάσει είναι θαύμα!λοιπόν γισ τηβ κιρσοκιλη μας είπε ότι είναι μικρή ενώ φαίνεται μεγάλη γιατί όταν σφίγγεται δεν αργεί να πάει το αίμα.μας είπε σωστά παίρνει το αντροφερτι αλλά σίγουρα θα χρειαστεί κ αλλα.του δώσε κ άλλη αντιβιωση γιατί είχε 2 μικρόβια.μας είπε ότι υπάρχει ένα δυναμικό κ είναι καλό κ θ το δούμε.του γράψε ορμονολογικες κ μετά θα μας πει την ακριβή θεραπεια.κ του είπα για άλλο τρόπο γονιμοποιησης κ μας είπε ότι η picsi θα βοηθήσει αλλά θα το δούμε. Ένα ενα.αισιοδοξοι φύγαμε.

Εγώ πάντως θα χαρώ όσες μένουμε κοντά να συναντιομασταν να πιούμε καφέ.ειλικρινα αν δεν πάρω τη γνώμη σας δεν μπορώ.οποτε το νοιώθω κ πολύ διαφορετικά.λιγοο μπορούν να με καταλάβουν όσοι εσείς.

 

 

Είδες..... κατι ξέρουμε όταν λέμε "ραντεβου στον κάθε γιατρό της κάθε ειδικότητας"😉 αχαχαχα

Όσο για τη συνάντηση.... τη θέλεις για την γνώμη??😂😂😂 αχαχαχα ή για να βγούμε όσες θέλουν για καφε και να γελάσουμε λίγο από κοντά??😃

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η troia είπε:

πού μένεις;

εγώ όπου και να μένετε θα έρθω.... όπως λεει το τραγούδι "πες μου και πότε θα συναντηθούμε??💃🏽

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Δεν παίζει να βρεις κοινή γραμμή σε καμια ειδικότητα γιατρών, εξακριβωμένο..

Εγώ αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι ο κάθε εξωσωματικός στην πρώτη προσπάθεια που θα σου κάνει σε πάει λίγο "πειραματικά" και ας έχεις εσύ στην πλάτη άλλες 10 προσπάθειες σε άλλους γιατρούς.

Θα δει το ιστορικό , θα δει αν του λείπει κάποια εξέταση που ΑΥΤΟΣ θεωρεί απαραίτητη (πχ το DFI ή τον ΚΑΡΥΟΤΥΠΟ ΖΕΥΓΟΥΣ, δεν τα θεωρούν όλοι πχ προαπαιτούμενα κακώς αν με ρωτάς αλλά δεν είμαι εξωσωματικός) και θα ακολουθήσει λίγο πολύ την πεπατημένη ανάλογα την περίπτωση. Μετά την φόλα θα μπει στο τρυπάκι να διαφοροποιη΄σει τα πρωτόκολλα και αυτό αν είσαι μεγάλη ηλικιακά και ταλαιπωρημένη. Διαφορετικά έχω πετύχει γιατρούς που λένε ένα τυχαίο γεγο΄νος πάμε σε επόμενη προσπα΄θεια χωρίς να αλλάξουν τίποτα.

Και απο εκεί και πέρα πρέπει εμείς από μόνες μας να κάνουμε έρευνα να προτείνουμε κλπ και πάλι εκεί παίρνεις την φοβερή απάντηση δεν το θεωρώ απαραίτητο αλλά να θέλετε κ. BlackCat να το κα΄νουμε...

To the point. Ακριβώς όπως τα λες όμως… Έχω ξαναγράψει κορίτσια  αλλά δεν μου τα εμφανίζει… δεν ξέρω γιατί. Ελπίζω αυτή τη φορά να μου το ποστάρει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

To the point. Ακριβώς όπως τα λες όμως… Έχω ξαναγράψει κορίτσια  αλλά δεν μου τα εμφανίζει… δεν ξέρω γιατί. Ελπίζω αυτή τη φορά να μου το ποστάρει. 

Και τώρα πηγα να γράψω να σε ρωτησω τι κάνεις....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

@Salvation78 κοριτσάκι μου πως εισαι; 

Καλημέρα σε όλες σας

Μετά από μια τραγικά δύσκολη μέρα χθες, γύρισα τη μαυροσελιδα και σήμερα ξημέρωσε μια καινούρια μερα

Πήρα χθες τα χαράματα 4 cytotec κσι στις 11.00 πήγα με τραγικούς πόνους και πυρετό στο νοσοκομείο χωρίς καθόλου αιμα. Προχωρήσαμε σε αποξυση η μάλλον ανσροφηση γύρω στη 13.00 χωρίς φυσικά να έχω ακόμα αίμα 

Νιώθω λύτρωση πλέον διότι ταλαιπωρηθηκα πολύ ψυχολογικά τόσο καιρό, αλλά και σωματικά χθες αυτό που πέρασα δε το εύχομαι ούτε στο χειρότερο εχθρό μου... 

Αποφάσισα να κάνω break μέχρι το Σεπτέμβρη από το σπορ των εξωσωματικων

1/6 θα επισκεφτω το τμήμα απόβολών του Αρεταιειο (για κάποιο περίεργο λόγο χάθηκε το αντίστοιχο ραντεβού μου στο Έλενα και στη θέση μου μπήκε μια άλλη Σωτηρία με άλλο επίθετο) έπειτα θέλω να πάρω τη γνώμη ενως 2ου γιατρού μήπως πάω με δανεικά η αν θα συνεχίσω με τα 5 που έχω κατάψυξη ήδη. 

Ο γιατρός μου επιμένει ότι στα δικά μου εινσι το μωρό, εγώ θέλω λίγο να να δω όλα από την αρχή 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Salvation78 είπε:

Καλημέρα σε όλες σας

Μετά από μια τραγικά δύσκολη μέρα χθες, γύρισα τη μαυροσελιδα και σήμερα ξημέρωσε μια καινούρια μερα

Πήρα χθες τα χαράματα 4 cytotec κσι στις 11.00 πήγα με τραγικούς πόνους και πυρετό στο νοσοκομείο χωρίς καθόλου αιμα. Προχωρήσαμε σε αποξυση η μάλλον ανσροφηση γύρω στη 13.00 χωρίς φυσικά να έχω ακόμα αίμα 

Νιώθω λύτρωση πλέον διότι ταλαιπωρηθηκα πολύ ψυχολογικά τόσο καιρό, αλλά και σωματικά χθες αυτό που πέρασα δε το εύχομαι ούτε στο χειρότερο εχθρό μου... 

Αποφάσισα να κάνω break μέχρι το Σεπτέμβρη από το σπορ των εξωσωματικων

1/6 θα επισκεφτω το τμήμα απόβολών του Αρεταιειο (για κάποιο περίεργο λόγο χάθηκε το αντίστοιχο ραντεβού μου στο Έλενα και στη θέση μου μπήκε μια άλλη Σωτηρία με άλλο επίθετο) έπειτα θέλω να πάρω τη γνώμη ενως 2ου γιατρού μήπως πάω με δανεικά η αν θα συνεχίσω με τα 5 που έχω κατάψυξη ήδη. 

Ο γιατρός μου επιμένει ότι στα δικά μου εινσι το μωρό, εγώ θέλω λίγο να να δω όλα από την αρχή 

 

Καλή ανάρρωση και εύχομαι να κάνεις ότι είναι καλύτερο για σένα. Είμαι κι εγώ στην ίδια κατάσταση με σένα, δεν θέλω να ακούσω για εξωσωματικές τουλάχιστον μέχρι το Σεπτέμβριο. 2 χρόνια δεν κάνω κάτι άλλο. Σε νιώθω πραγματικά. Που έκανες τον καθαρισμό; Εγώ στο Ιασώ. 
Έχω μια φίλη που θέλει να με στείλει σε έναν Έλληνα γιατρό στο Dubai γιατί εδώ λέει είναι όλοι καραγκιοζηδες. Αλλά εγώ ούτε να ακούσω για γιατρό εξωσωματικής. Δεν έχω πλέον και κανένα στην κατάψυξη. 19 έμβρυα έβαλα στο σύνολο και παιδάκι δεν έχω… 

Έχω πάει και στο Έλενα, έχω ψάξει τα πάντα. Τι άλλο να κάνω; 
Έχω το αντίθετο θέμα με σένα, έχω ακόμη αίμα και αύριο θα κλείσω 1 εβδομάδα από τον καθαρισμό. Ο γιατρός μου είχε πει 5-7 ημέρες θα έχω αίμα. Αλλιώς να τον πάρω τηλ μην τυχόν έχουν μείνει υπολείμματα να μου κάνει υπέρηχο και χοριακή. Τι τραβάμε… 

Προσπαθώ να ανασυγκροτηθώ και να βάλω τον εαυτό μου στην ρουτίνα του με τα μαθήματα και τις προπονήσεις μου. Δεν τα έχω καταφέρει ακόμη να ασχοληθώ με τον εαυτό μου. Μόνο στη δουλειά εχω επανέλθει. Αισθάνομαι συνέχεια κουρασμένη, μάλλον ψυχολογικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η hope501 είπε:

που πας βρε καραμήτρο χωρίς σοσιαλ😂😂😂😂 το Α και το Ω πλεον στις μέρες μας....θα μπορούσες επίσης να κάνεις ένα ινστα χωρίς να ανεβάζεις τίποτα και απλά να διαβάζεις διάφορα....να στο εξηγήσω λιγάκι... στις μέρες μας, όλα τα διαβάζεις πλεον.... ο,τι νεο υπάρχει κτλ κτλ τα διαβάζεις, έτσι και στην περίπτωση την τωρινή που βρισκόμαστε εμείς, αρκετοί γιατροί και αρκετά κέντρα (βλ. μαντουδ. & γενιμα) ανεβάζουν Live βιντεάκια και απαντούν σε διάφορες ερωτήσεις. μέσα απο τα σόσιαλ επίσης βλέπω και διάφορα που με ενδιαφέρουν... πχ ταξίδια, φωτος κτλ....

Τώρα.... μη μου πεις πως "απαπα😱😱 θα με φακελώσει το σύμπαν και το γκουγκλ και θα με παρακολουθούν όλοι....." οι "παρακολούθηση" γίνεται ούτως η αλλιώς είτε με είτε χωρίς σοσιαλ και αύτο το βλέπεις παο τις διαφημίσεις που σου βγάζει το διαδίκτυο.... έτσι απλά τη γνώμη μου λεω... δεν σου τη λεω τη γνώμη μου να κάνεις, γιατί ο καθένας κάνει αυτό που θεωρεί σωστό για τον εαυτό του. 

αααα και να σου πω.... το βιμπερ το χρησιμοποιεί μόνο η Ελλάδα βασικά. Στο εξωτερικό όλοι οι άνθρωποι, όπως και όλες οι εταιρείες χρησιμοποιούν whatsapp και με΄σα σε αυτούς και εγώ. 

Τώρα, όσο για το ρανεβού που λεει η @Ανθη7... εγώ είμαι μέσα... αν και την είδα ήδη αλλά εμένα δεν με πρόσεξε "αχ η ερμη περνάω πάντα απαρατήρητη😩", άρα αν με το καλό βρεθούμε και το κανονίσει με όποιον θέλει, μπορούμε να βάλουμε βιντεοκλήση και να συμμετέχεις 😎

 

Είδες..... κατι ξέρουμε όταν λέμε "ραντεβου στον κάθε γιατρό της κάθε ειδικότητας"😉 αχαχαχα

Όσο για τη συνάντηση.... τη θέλεις για την γνώμη??😂😂😂 αχαχαχα ή για να βγούμε όσες θέλουν για καφε και να γελάσουμε λίγο από κοντά??😃

Λοιπόν αγαπημένη δεν ξέρω αν θα σε παρηγόρησει αλλά κ στην πρώτη συνάντηση με τον άντρα μου δεν τον πρόσεξα ποτέ.χαχαχαχ.σε γάμο κοινό φίλου όπου λυσαξε ναΑ με γνωρίσει.εγω παιδιά πολύ θα ήθελα ν βρεθούμε ότι θελετε.μεσα είμαι.κ στα σοσιαλ ανθη Παπαϊωάννου στα ελληνικά το χω.οποια θέλει οτιδήποτε ειλικρινά θα μαι εκει.

Μια ανάλυση από κοντα θα την ήθελα ναι χαχαχαχαχαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ανθη7 είπε:

Μένω μενιδι κ το γραφείο μου είναι χαιδαρι 

Μένω κοντά  στο γραφείο σου Ανθή, όταν κανονίσετε κάτι θέλω να μου πείτε αν βολέψει η βάρδια μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η kaposetsi είπε:

Κάποια κέντρα διλα διλα το κάνουν να μεταφέρουν 3ων με 5 ημερών έμβρυα θα μου πεις πως βάζουν πρώτα των 3ων ξαι μετά από δυο μέρες βάζουν και τον 5 ημερών Αλλά ακόμη σπάνια θα το ακούσουμε. 

Μήπως κανουμ την ίδια μέρα εμβρυομεταφορα;  με την λογική να πιάσουν το παράθυρο εμφύτευσης  🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...