Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2023 🙏🏼🤰🏽 & Σία ​(ΟΕ/ΕΠΕ/ΑΕ)​ 🌻​ ​ ​


hope501

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 5 λεπτά, ο/η troia είπε:

Έλενα και πάλι Έλενα κι ας είσαι από νησί! Θα έρθεις αυθημερών και θα έχεις κανονίσει με την Οικονομοπούλου να σου πάρει επιτόπου αίμα και μετά θα τα πείτε από το τηλέφωνο. Διάβασα λίγο φευγαλέα αυτά που έγραψες και η γνώμη μου είναι ΜΗΝ πάρεις αντιβίωση για κανένα λόγο αν δεν το διασταυρώσεις με γιατρό εκτός γένεσις και ΜΗΝ κάνεις Νίκα. Η Τσεκούρα το Νίκα τον είχε πολύ στη μπούκα...Πάρε γνώμες (μπορείς να κάνεις και τηλεφωνικά ραντεβού) και πήγαινε και στην Οικονομοπούλου να δεις τι θα σου πει. να ξέρεις ότι υπάρχουν πολλές κλίκες στο χώρο των εξωσωματικών, π.χ. ο Μακαρούνης συνεργάζεται και συστήνει συγκεκριμένους εξωσωματιστές, ο Ασβέστης άλλους κτλ. οπότε μην κολλάς με τη σύσταση του Μακαρούνη αν δεν είσαι σίγουρη μέσα σου. Οι εξωσωματιστές ρίχνουν κλασικά το φταίξιμο στη μήτρα και τα έμβρυα, γιατί έχουν τους λόγους τους κι επειδή μόνο αυτά ξέρουν από την ειδικότητά τους, αν πας στο Έλενα όμως θα  καταλάβεις πόσο πολυπαραγοντικό είναι το θέμα. Για κάνε ένα πείραμα να πεις στον Πάντο και στο Σφακιανούδη ότι παίρνεις την ευθύνη να προχωρήσεις χωρίς αντιβιώσεις να δεις αντίδραση και μπορεί η αντίδραση να σε βοηθήσει να αποφασίσεις. Γνώμη μου: πήγαινε στο Έλενα να σε ψάξουν και να δεις αν φταίει κάτι άλλο και μπορεί να διορθωθεί και όταν θα είναι όλα ελεγμένα, κάνε μερικά ραντεβού, δες μερικές διαφορετικές προσεγγίσεις (ο δικός μου π.χ. ακολουθεί μία προσέγγιση με όσο το δυνατό λιγότερα φάρμακα εκτός των γοναδοτροπινών και της προγεστερόνης, άλλος δίνει τα πάντα όλα) και ακολούθησε ό,τι σου ταιριάζει, αφού πρώτα σου έχει πει και η Οικονομοπούλου τι χρειάζεσαι και τι όχι.

Έχω πάει στο Έλενα! Δεν βρήκαν τίποτα που να μην είναι φυσιολογικό! Ακόμα και κάποια πράγματα στα οποία έκανα επανεξέταση τα έκανα από μόνη μου και η Οικονομόπουλου μου είπε ότι δεν χρειάζεται να τα ξανα κοιτάξω καν! Σκέφτομαι όταν ανεβεί ο άντρας μου για το χειρουργείο να πάω να κάνω υστεροσκοπηση κ εγώ να δω τι θα μου πει! Είχα κάνει πριν δυο χρόνια όποτε δεν μπορώ να πω, μπορεί και να με ωφελήσει! Αλλά τα υπόλοιπα βαθιά μέσα μου δεν θέλω να τα κάνω είναι η αλήθεια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

@nikol88 μου θα συμφωνήσω με τα κορίτσια..Ο Σφακ πιστεύει πολύ στις φλεγμονές κ στα μικρόβια της μήτρας κ στην εξέταση Νικά. Όμως η συγκεκριμένη είναι ιδιαίτερη αμφιλεγόμενη από όσα έχω διαβάσει κ εγώ , δεν την έχω κάνει, δεν μου την πρότεινε κ δεν την πιστεύει κανένας άλλος γιατρός από όσους έχω δει τουλάχιστον η δε Τσεκούρα έφριττε στο άκουσμα της. Ήταν της γνώμης ότι είναι τόσο ευαίσθητη που κ παλιά λοίμωξη να έχεις περάσει θα την εντοπίσει.

Επιπλεον ήταν κάθετα αντίθετα στις εγχυσεις γιατί ναι μεν λύνουν ένα θέμα (μικρόβιο) αλλά χαλάνε την φυσιολογική χλωρίδα.Στις ποσιμες αντιβιωσεις δεν ήταν αντίθετη γιατί περνάνε από το έντερο απλά σου έλεγε ότι πρέπει να βοηθάς με προβιοτικά συν γιαούρτια με πέτσα κλπ.

Επισης ο Σφακ πριν την ετ σίγουρα θα σου κάνει υστεροσκοπηση δεν παίζει να προχωρήσει αλλιώς..κ δεν το κάνει για λεφτά γιατί αμοιβή δεν θα πάρει είμαι σίγουρη.

Τώρα εγώ θα το πήγαινα λίγο αλλιώς.. Επειδή θεωρώ ότι είναι θέμα εμβρύων κ σε εσάς (είσαι ελεγμένη από όλα τα αλλά) ,ειχες εμφυτευσεις, θα έκανα χειρουργείο για σπερμα κ βιοψία από όρχεις, διέγερση και γονιμοποίηση. Θα προχωρούσα στην πρώτη ετ με πόσιμες αντιβιωσεις &υστεροσκόπηση διαγνωστική και αν χτυπά ξύλο δεν πήγαινε καλά τότε θα αποφάσιζα αν θέλω να κάνω εγχυσεις. Θα το άφηνα δηλαδή τελευταίο.

Οι κοπέλες που έχουν πετύχει μετά από εγχυσεις τις πιστεύουν εκείνες όμως που όχι τις απορρίπτουν..

Ο Μακαρ σας πρότεινε κ έναν άλλον γιατρό που έχω διαβάσει εξίσου καλά πράγματα γιατί δεν ρωτάς κ εκεί; Και επίσης γιατί δεν θέλεις να διαχειριστούν την βιοψία στον Μαντ..η εκεί που είσαι ήδη; Σας προβλημάτισε κάτι στο εμβρυολογικο του;

Παιδιά, όσες έχετε κάνει εγχύσεις στο Γένεσις, σας βάζουν πρώτα να υπογράψετε για τα δεδομένα σας. Έτσι έχουν γράψει στο parents cafe. Και ο νοών νοείτω....Συνήθως ο Πάντος προτείνει εγχύσεις και ο Σφακιανούδης τριπλό σχήμα από το στόμα για ένα μήνα!!!! Πάρτε γνώμες για τις αντιβιώσεις και αν θέλετε οπωσδήποτε το Σφακιανούδη επειδή έχει πολλά καλά, δεν είσαστε υποχρεωμένες να πάρετε αντιβίωση αν δεν θέλετε. Και την υστεροσκόπηση που θα σας κάνει, πηγαίνετε να τη δείξετε στη Σπάθη, στο Έλενα, που είναι ουδέτερη, μαζί με τη σαλπιγγογραφία σας, να σας κάνει και υπέρηχο η ίδια.

Έχει τύχει σε γνωστή μου να βρει φλεγμονή και να δουν το dvd της υστεροσκόπησης και άλλοι γιατροί μετά και όλοι να της πουν ότι δεν έχει.

Και εγώ αν δεν συμφωνούσα σε κάτι με τον εξωσωματιστή μου δεν το έκανα. Π.χ. δεν επαναπάυτηκα σε αυτό που μου είπε για το σπέρμα και ακολουθήσαμε τις οδηγίες του Ασβέστη κι έκανα ό,τι έλεγε το βιβλίο για να βελτιώσω την ποιότητα των ωαρίων μου παρόλο που αυτός δεν το πίστευε. Στην εγκυμοσύνη μου είπε να κάνω το εμβόλιο, εγώ όμως άκουσα τον ομοιοπαθητικό και μία άλλη γιατρό, καλή της ώρα εκεί που είναι, και αποφάσισα να μην το κάνω. Θέλω να πω ότι η κάθε μία αποφασίζει υπεύθυνα τι θέλει να κάνει στο σώμα και στον οργανισμό της και κανένας εξωσωματιστής δεν πρέπει να μας πιέζει για κάτι που δεν θέλουμε.

@nikol88σιγά που θα μας τρελάνουν αυτοί! Εδώ είμαστε και έχουμε τόση γνώση να προσφέρουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η troia είπε:

Παιδιά, όσες έχετε κάνει εγχύσεις στο Γένεσις, σας βάζουν πρώτα να υπογράψετε για τα δεδομένα σας. Έτσι έχουν γράψει στο parents cafe. Και ο νοών νοείτω....Συνήθως ο Πάντος προτείνει εγχύσεις και ο Σφακιανούδης τριπλό σχήμα από το στόμα για ένα μήνα!!!! Πάρτε γνώμες για τις αντιβιώσεις και αν θέλετε οπωσδήποτε το Σφακιανούδη επειδή έχει πολλά καλά, δεν είσαστε υποχρεωμένες να πάρετε αντιβίωση αν δεν θέλετε. Και την υστεροσκόπηση που θα σας κάνει, πηγαίνετε να τη δείξετε στη Σπάθη, στο Έλενα, που είναι ουδέτερη, μαζί με τη σαλπιγγογραφία σας, να σας κάνει και υπέρηχο η ίδια.

Έχει τύχει σε γνωστή μου να βρει φλεγμονή και να δουν το dvd της υστεροσκόπησης και άλλοι γιατροί μετά και όλοι να της πουν ότι δεν έχει.

Και εγώ αν δεν συμφωνούσα σε κάτι με τον εξωσωματιστή μου δεν το έκανα. Π.χ. δεν επαναπάυτηκα σε αυτό που μου είπε για το σπέρμα και ακολουθήσαμε τις οδηγίες του Ασβέστη κι έκανα ό,τι έλεγε το βιβλίο για να βελτιώσω την ποιότητα των ωαρίων μου παρόλο που αυτός δεν το πίστευε. Στην εγκυμοσύνη μου είπε να κάνω το εμβόλιο, εγώ όμως άκουσα τον ομοιοπαθητικό και μία άλλη γιατρό, καλή της ώρα εκεί που είναι, και αποφάσισα να μην το κάνω. Θέλω να πω ότι η κάθε μία αποφασίζει υπεύθυνα τι θέλει να κάνει στο σώμα και στον οργανισμό της και κανένας εξωσωματιστής δεν πρέπει να μας πιέζει για κάτι που δεν θέλουμε.

@nikol88σιγά που θα μας τρελάνουν αυτοί! Εδώ είμαστε και έχουμε τόση γνώση να προσφέρουμε!

Καλά εννοείται! Δεν κάνω τίποτα πλεον αν δεν νιώθω απολύτως σίγουρη μέσα μου! Ευτυχώς υπάρχουν και τα φόρουμ και μαθαίνουμε πράγματα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η nikol88 είπε:

Έχω πάει στο Έλενα! Δεν βρήκαν τίποτα που να μην είναι φυσιολογικό! Ακόμα και κάποια πράγματα στα οποία έκανα επανεξέταση τα έκανα από μόνη μου και η Οικονομόπουλου μου είπε ότι δεν χρειάζεται να τα ξανα κοιτάξω καν! Σκέφτομαι όταν ανεβεί ο άντρας μου για το χειρουργείο να πάω να κάνω υστεροσκοπηση κ εγώ να δω τι θα μου πει! Είχα κάνει πριν δυο χρόνια όποτε δεν μπορώ να πω, μπορεί και να με ωφελήσει! Αλλά τα υπόλοιπα βαθιά μέσα μου δεν θέλω να τα κάνω είναι η αλήθεια! 

Α, ΟΚ τότε. Εγώ θα έδειχνα το dvd στη Σπάθη, εφόσον έρχεστε Αθήνα έτσι κι αλλιώς. Ζήτα από την Οικονομοπούλου να σου γράψει έναν υπέρηχο να σου τον κάνει και πήγαινέ της να δει dvd υστεροσκόπησης και σαλπιγγογραφία. Πάρε γνώμες για την αντιβίωση, το πιο πιθανό όλοι οι άλλοι να σου πουν να μην πάρεις κι αν θέλεις οπωσδήποτε το Σφακιανούδη, άκου το ένστικτό σου για τις αντιβιώσεις και προχώρα χωρίς αυτές. Πού θα ξέρει εκείνος αν όντως πήρες ή δεν πήρες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η troia είπε:

Παιδιά, όσες έχετε κάνει εγχύσεις στο Γένεσις, σας βάζουν πρώτα να υπογράψετε για τα δεδομένα σας. Έτσι έχουν γράψει στο parents cafe. Και ο νοών νοείτω....Συνήθως ο Πάντος προτείνει εγχύσεις και ο Σφακιανούδης τριπλό σχήμα από το στόμα για ένα μήνα!!!! Πάρτε γνώμες για τις αντιβιώσεις και αν θέλετε οπωσδήποτε το Σφακιανούδη επειδή έχει πολλά καλά, δεν είσαστε υποχρεωμένες να πάρετε αντιβίωση αν δεν θέλετε. Και την υστεροσκόπηση που θα σας κάνει, πηγαίνετε να τη δείξετε στη Σπάθη, στο Έλενα, που είναι ουδέτερη, μαζί με τη σαλπιγγογραφία σας, να σας κάνει και υπέρηχο η ίδια.

Έχει τύχει σε γνωστή μου να βρει φλεγμονή και να δουν το dvd της υστεροσκόπησης και άλλοι γιατροί μετά και όλοι να της πουν ότι δεν έχει.

Και εγώ αν δεν συμφωνούσα σε κάτι με τον εξωσωματιστή μου δεν το έκανα. Π.χ. δεν επαναπάυτηκα σε αυτό που μου είπε για το σπέρμα και ακολουθήσαμε τις οδηγίες του Ασβέστη κι έκανα ό,τι έλεγε το βιβλίο για να βελτιώσω την ποιότητα των ωαρίων μου παρόλο που αυτός δεν το πίστευε. Στην εγκυμοσύνη μου είπε να κάνω το εμβόλιο, εγώ όμως άκουσα τον ομοιοπαθητικό και μία άλλη γιατρό, καλή της ώρα εκεί που είναι, και αποφάσισα να μην το κάνω. Θέλω να πω ότι η κάθε μία αποφασίζει υπεύθυνα τι θέλει να κάνει στο σώμα και στον οργανισμό της και κανένας εξωσωματιστής δεν πρέπει να μας πιέζει για κάτι που δεν θέλουμε.

@nikol88σιγά που θα μας τρελάνουν αυτοί! Εδώ είμαστε και έχουμε τόση γνώση να προσφέρουμε!

Προσωπικά δεν έχω υπογράψει κα΄τι..αλλά για να υπάρχουν μαρτυρίες θα ισχύει.

Βέβαια σε μένα δεν τέθηκε θέμα εγχύσεων όμως για τις πόσιμες και επειδή έχω επιβεβαίωση του dvd της υστεροσκόπησης από προηγουμενο εξωσωματιστή και την Παλαιογιαννίδου στο Έλενα συν την γνώμη της Τσεκούρα, τις δέχτηκα και μπορεί να το δει γιατί στις συνταγογραφεί και άρα φαίνεται αν εκτελείς την συνταγή φαντάζομαι.

Πέρα από όλα αυτά θα συμφωνήσω οτι αν δεν νιώθει σίγουρη  @nikol88 πες του οτι αναλαμβάνεις την ευθύνη να προχωρήσεις χωρίς εγχύσεις και προχωρήστε στα επόμενα , βιοψία από ορχεις και γονιμοποίηση. Δεν θεωρώ οτι θα σε πιέσει προς κάποια κατεύθυνση. Αν θυμάσαι το καλοκαίρι που ξεκίνησα μαζί του ο Ασβέστης μας σταμάτησε προ διέγερσης λόγω μικροβίου στο σπέρμα ενώ ο Σφακ δεν το έκρινε σκόπιμο. Του είπα οτι στο σπέρμα ακολουθούμε τον ουρολόγο μια χαρά το δέχτηκε δεν ΄έφερε κάποια αντιρρηση και μην ξεχνάς ηλικιακά δεν έχω περιθώρια μεγάλα.

Επιπλέον ναι ο Ασβε΄στης προωθεί συγκεκριμένους εξωσωματιστές , φαντάζομαι και ο Μακαρούνης το ίδιο, δεν τον έχω επισκεφτεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

@Ανθη7 χθες είχατε το ραντεβού με ανδρολόγο σωστα?? Πως πήγε?

Κοριτσι μου χθες είχα ραντεβού με τη βενακη σημερα έχουμε στις 1600 με τκ  μακαρ.η βενακη μου είπε όλα καλά,απλά πρέπει να μετράω συχνά την tsh  γιατί αναβοκατεβαινει.οποτε πριν τη διέγερση πρέπει ν τη ξαναδώ.κ εννοείται συνεχίζω να παίρνω ντε.

Τώρα τι θα πει ο ανδρολογος θα σας Κω το απόγευμα η αν δεν προλάβω γιατί έχω ραντεβου στο γραφείο κ θα τρέχω να προλάβω το βράδυ.σευχαριστω πολύ.

Κορίτσια τα διαβάζω όλα κάθε μερα απλά κάποιες μέρες είμαι σε πανικό.ακουμε πολλά άλλα να κάνετε αυτό που έχετε ψάξει περισσότερο.εγω την πάτησα κ δεν θα τονξανακανω.

Όσο για το ελενα σύμφωνα κ γω ,είναι πάρα πολύ βοηθητικό κ σημαντικό να πάει ένα ζευγάρι εκεί που δεν έχει ψαχτεί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Προσωπικά δεν έχω υπογράψει κα΄τι..αλλά για να υπάρχουν μαρτυρίες θα ισχύει.

Βέβαια σε μένα δεν τέθηκε θέμα εγχύσεων όμως για τις πόσιμες και επειδή έχω επιβεβαίωση του dvd της υστεροσκόπησης από προηγουμενο εξωσωματιστή και την Παλαιογιαννίδου στο Έλενα συν την γνώμη της Τσεκούρα, τις δέχτηκα και μπορεί να το δει γιατί στις συνταγογραφεί και άρα φαίνεται αν εκτελείς την συνταγή φαντάζομαι.

Πέρα από όλα αυτά θα συμφωνήσω οτι αν δεν νιώθει σίγουρη  @nikol88 πες του οτι αναλαμβάνεις την ευθύνη να προχωρήσεις χωρίς εγχύσεις και προχωρήστε στα επόμενα , βιοψία από ορχεις και γονιμοποίηση. Δεν θεωρώ οτι θα σε πιέσει προς κάποια κατεύθυνση. Αν θυμάσαι το καλοκαίρι που ξεκίνησα μαζί του ο Ασβέστης μας σταμάτησε προ διέγερσης λόγω μικροβίου στο σπέρμα ενώ ο Σφακ δεν το έκρινε σκόπιμο. Του είπα οτι στο σπέρμα ακολουθούμε τον ουρολόγο μια χαρά το δέχτηκε δεν ΄έφερε κάποια αντιρρηση και μην ξεχνάς ηλικιακά δεν έχω περιθώρια μεγάλα.

Επιπλέον ναι ο Ασβε΄στης προωθεί συγκεκριμένους εξωσωματιστές , φαντάζομαι και ο Μακαρούνης το ίδιο, δεν τον έχω επισκεφτεί.

Θα τον ξαναπάρω τηλ και θα δω τι θα μου πει! Ελπίζω να δεχτεί! Θα το σκεφτώ και λίγο ακόμα κ ελπίζω πραγματικά ότι αποφασίσω να μου βγει σε καλό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Ανθη7 είπε:

Κοριτσι μου χθες είχα ραντεβού με τη βενακη σημερα έχουμε στις 1600 με τκ  μακαρ.η βενακη μου είπε όλα καλά,απλά πρέπει να μετράω συχνά την tsh  γιατί αναβοκατεβαινει.οποτε πριν τη διέγερση πρέπει ν τη ξαναδώ.κ εννοείται συνεχίζω να παίρνω ντε.

Τώρα τι θα πει ο ανδρολογος θα σας Κω το απόγευμα η αν δεν προλάβω γιατί έχω ραντεβου στο γραφείο κ θα τρέχω να προλάβω το βράδυ.σευχαριστω πολύ.

Κορίτσια τα διαβάζω όλα κάθε μερα απλά κάποιες μέρες είμαι σε πανικό.ακουμε πολλά άλλα να κάνετε αυτό που έχετε ψάξει περισσότερο.εγω την πάτησα κ δεν θα τονξανακανω.

Όσο για το ελενα σύμφωνα κ γω ,είναι πάρα πολύ βοηθητικό κ σημαντικό να πάει ένα ζευγάρι εκεί που δεν έχει ψαχτεί 

Τι ώρα ήσουν στη Βενάκη?? Πες μου ότι συναντηθήκαμε χωρις να το ξέρουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Προσωπικά δεν έχω υπογράψει κα΄τι..αλλά για να υπάρχουν μαρτυρίες θα ισχύει.

Βέβαια σε μένα δεν τέθηκε θέμα εγχύσεων όμως για τις πόσιμες και επειδή έχω επιβεβαίωση του dvd της υστεροσκόπησης από προηγουμενο εξωσωματιστή και την Παλαιογιαννίδου στο Έλενα συν την γνώμη της Τσεκούρα, τις δέχτηκα και μπορεί να το δει γιατί στις συνταγογραφεί και άρα φαίνεται αν εκτελείς την συνταγή φαντάζομαι.

Πέρα από όλα αυτά θα συμφωνήσω οτι αν δεν νιώθει σίγουρη  @nikol88 πες του οτι αναλαμβάνεις την ευθύνη να προχωρήσεις χωρίς εγχύσεις και προχωρήστε στα επόμενα , βιοψία από ορχεις και γονιμοποίηση. Δεν θεωρώ οτι θα σε πιέσει προς κάποια κατεύθυνση. Αν θυμάσαι το καλοκαίρι που ξεκίνησα μαζί του ο Ασβέστης μας σταμάτησε προ διέγερσης λόγω μικροβίου στο σπέρμα ενώ ο Σφακ δεν το έκρινε σκόπιμο. Του είπα οτι στο σπέρμα ακολουθούμε τον ουρολόγο μια χαρά το δέχτηκε δεν ΄έφερε κάποια αντιρρηση και μην ξεχνάς ηλικιακά δεν έχω περιθώρια μεγάλα.

Επιπλέον ναι ο Ασβε΄στης προωθεί συγκεκριμένους εξωσωματιστές , φαντάζομαι και ο Μακαρούνης το ίδιο, δεν τον έχω επισκεφτεί.

Ακριβώς! Το δικό μας εξωσωματιστή μέσω του Ασβέστη τον βρήκαμε.

Δεν έκανες εγχύσεις, μάλλον γι᾽ αυτό δεν υπέγραψες κάτι. Στο parents είχαν κάνει και παραθεση το paper του Πάντου...

Σου τις συνταγογραφει, ναι, εκτέλεσε τη συνταγή και μην πάρεις την αντιβίωση αν δεν θέλεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η nikol88 είπε:

Έλα μου ντε! 

Επεμβάσεις δεν έχω κάνει από τότε, αποξέσεις κλπ! Πέρα από τις ωοληψιες τίποτα άλλο! Και το μικρόβίωμα το έκανα Μάρτιο 21! Δεν έχω πρόβλημα να κάνω άλλη μια εξέταση, το μετά με τρομάζει! Και καλλιέργεια έκανα τον Δεκέμβρη, επίσης καθαρή! Δεν ξέρω τι να πω πια! Οσο για το Έλενα, δεν μένω Αθήνα! Είμαι σε νησί, μου είναι πολύ δύσκολο να ανεβαίνω συνεχώς Αθήνα για όλα αυτά! 

Κ εγώ την είχα κάνει κ είχαν βρεθεί γαλακτοβάκκιλοι 100%. Φοβάμαι πολύ να μπω σ αυτη τη διαδικασία! Νομίζω ότι και χρόνο θα μου φαει και περισσότερα μέτωπα θ ανοίξω! 

Κοιτά ήμουν στο γένεσις με τον Παντο. Έφυγα γιατί δεν υπήρχε ούτε η στοιχειώδης επικοινωνία με το γιατρό και θεώρησα ότι δεν μας έδωσε την απαραίτητη σημασία θεωρώντας ότι είμαστε μια φαινομενικά εύκολη υπόθεση!

Πήγα στο μαντουδη γιατί με τους κατάλληλους χειρισμούς (έτσι μου είχαν πει άλλοι γιατροί εδώ) θα απογειώναμε τα εμβρυα που λογικά είναι το πρόβλημα μας! Ο μακαρούνης μου σύστησε τον Σφακ γιατί λέει ότι επεξεργάζονται πολύ καλά το σπερμα από βιοψία! Κ για τον άλλο γιατρό που επίσης διάβασα καλά μου είπε ο γυναικολόγος μου ότι δουλεύει με τον ίδιο τρόπο όποτε αν είναι να μπω στο τρυπακι ας πάω στον Σφακ! Ο Μαντούδης μου φάνηκε λίγο απρόθυμος να χρησιμοποιήσει σπερμα απο βιοψία, κ αυτός και οι εμβρυολογοι του! Και απ ότι κατάλαβα ήταν διστακτικός και ο Μακαρ!
 

Αυτό που με προβλημάτισε πιο πολύ είναι ότι με τόσο μεγάλο ιστορικό, δεν στάθηκε πουθενά άλλου, σχεδόν ούτε στο dfi, είπε οκ κάντε το κ αυτό και μου είπε κατευθείαν για εξέταση νικά η υστεροσκοπηση κ μετα εγχυσεις! Δεν άφησε περιθώρια δηλαδή! Η εξέταση νικα απ ότι καταλαβα 120% θα μου το βγάλει θετικό σε μικρόβια! Θεωρείτε ότι καλύτερα να κάνω υστεροσκοπηση κ αν δεν βρει κάτι θα μου πει να προχωρήσουμε έτσι; Χωρις αντιβιωσεις; Μάλιστα μου είπε ότι αν η μήτρα δεν βγει καθαρή θα έκανα θεραπεία και θα έβαζε και τις τελευταίες βλαστοκυστες που έχω, γιατί θα ήταν πρόβλημα μήτρας! Αν πάλι βγει καθαρή θα έκανε καινουρια διέγερση! 
 

 

Δεν ξερω ρε κοριτσια, βουνό μου φαίνονται όλα αυτά! Λες κι είμαι πάλι στο μηδέν! 

Να ρωτήσω γιατί ο Μαντουδης σου φάνηκε απρόθυμος; Γιατί σε εμάς φάνηκε πολύ πρόθυμος σε αυτό όταν τον ρωτήσαμε. Επίσης όταν πήγαμε στο μακαρουνη δεν μας είπε κάτι για αυτούς τους δυο γιατρούς αν κάναμε βιοψία ίσα ίσα που μας είπε ότι συνεργάζεται με όποιον γιατρό χρειαστεί μου έκανε τεράστια εντύπωση αλήθεια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η hope501 είπε:

Τι ώρα ήσουν στη Βενάκη?? Πες μου ότι συναντηθήκαμε χωρις να το ξέρουμε...

Αχχαχαχα.1640 είχα δαντεβου κατσ τιςν1730.με.πηρε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κι από εμένα μόλις βγήκαν τα αποτελέσματα από τις αιματολογικές που έκανα με τον αιματολόγο βγήκαν όλες καλές και δεν έχω θρομβοφιλια όποτε θα μηλισω ξανά μαζί του πριν την προσπάθεια όποτε την κάνω να σας πω ότι στεναχωρήθηκα πολύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nikol88 είπε:

Αυτό το ρώτησα, τις κάνει εδώ ο γυναικολόγος μου! Αλλά και πάλι έχω και ζωη, έχω και δουλειά, δεν είναι εύκολο πράγμα!! Αν ήταν απολύτως απαραίτητο εννοείται να το κάνω, αλλά απ ότι καταλαβαίνω είναι αρκετά αμφιλεγόμενο όποτε έχω τους ενδοιασμούς μου! 
 

Για τα ωάρια δεν είπε για δανεικά προφανώς, είμαι μόνο 33, είπε όμως ότι η ενδομητριωση ρίχνει την ποιότητα και πάλι καλά που πήγαν 2 στα 13 βλαστοκυστες! Ότι φταίνε τα ωάρια μόνο δλδ! 
Αν κι εδώ που τα λέμε ενδομητριωση εγώ δεν πιστεύω ότι είχα, μια κυστη ήταν που όλοι οι υπόλοιποι γιατροί είπαν ότι θα έφευγε με μια ενδεχόμενη εγκυμοσύνη! Και δεν έχω καν dvd! Δεν μου έδωσαν ποτέ! Και δεν ήξερα τότε να το ζητήσω! Όποτε δεν έχω κι αποδείξεις ότι υπήρξε οντως ενδομητριωση! 

Για τον ουρολόγο είπε οντως, ότι αποφασίζει εκείνος! Και για τα εμβρυα επίσης ότι αν είναι μικρόβιο στη μήτρα να το καταπολεμήσω και μετά να τα χρησιμοποιήσω! 
 

Οσο για τους φυσικούς, θα ήθελα πολύ να δοκιμάσω, για να δω και τι δυναμική έχουν τα ωάρια του μήνα αλλά θα μου είναι τρομερά δύσκολο και κοστοβόρο να ανεβαίνω κάθε μήνα Αθήνα! 

Ωπα γιατι τωρα μας πας αλλου εχεις κανει λαπαροσκοπιση για ενδομητριωση; Που εκανες κ δεν πηρες dvd επισης την διαγνωση στην εδωσαν μονο απο υστεροσκοπιση; Εχεις δει τους δεικτες; Πως ηταν; Γενικα με την πετιοδο σου ειχες θεματα ; ( πονους υπερβολικους ακανονιστους κυκλους μεγαλη αιμοραγια; )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η nikol88 είπε:

Έλα μου ντε! 

Επεμβάσεις δεν έχω κάνει από τότε, αποξέσεις κλπ! Πέρα από τις ωοληψιες τίποτα άλλο! Και το μικρόβίωμα το έκανα Μάρτιο 21! Δεν έχω πρόβλημα να κάνω άλλη μια εξέταση, το μετά με τρομάζει! Και καλλιέργεια έκανα τον Δεκέμβρη, επίσης καθαρή! Δεν ξέρω τι να πω πια! Οσο για το Έλενα, δεν μένω Αθήνα! Είμαι σε νησί, μου είναι πολύ δύσκολο να ανεβαίνω συνεχώς Αθήνα για όλα αυτά! 

Κ εγώ την είχα κάνει κ είχαν βρεθεί γαλακτοβάκκιλοι 100%. Φοβάμαι πολύ να μπω σ αυτη τη διαδικασία! Νομίζω ότι και χρόνο θα μου φαει και περισσότερα μέτωπα θ ανοίξω! 

Κοιτά ήμουν στο γένεσις με τον Παντο. Έφυγα γιατί δεν υπήρχε ούτε η στοιχειώδης επικοινωνία με το γιατρό και θεώρησα ότι δεν μας έδωσε την απαραίτητη σημασία θεωρώντας ότι είμαστε μια φαινομενικά εύκολη υπόθεση!

Πήγα στο μαντουδη γιατί με τους κατάλληλους χειρισμούς (έτσι μου είχαν πει άλλοι γιατροί εδώ) θα απογειώναμε τα εμβρυα που λογικά είναι το πρόβλημα μας! Ο μακαρούνης μου σύστησε τον Σφακ γιατί λέει ότι επεξεργάζονται πολύ καλά το σπερμα από βιοψία! Κ για τον άλλο γιατρό που επίσης διάβασα καλά μου είπε ο γυναικολόγος μου ότι δουλεύει με τον ίδιο τρόπο όποτε αν είναι να μπω στο τρυπακι ας πάω στον Σφακ! Ο Μαντούδης μου φάνηκε λίγο απρόθυμος να χρησιμοποιήσει σπερμα απο βιοψία, κ αυτός και οι εμβρυολογοι του! Και απ ότι κατάλαβα ήταν διστακτικός και ο Μακαρ!
 

Αυτό που με προβλημάτισε πιο πολύ είναι ότι με τόσο μεγάλο ιστορικό, δεν στάθηκε πουθενά άλλου, σχεδόν ούτε στο dfi, είπε οκ κάντε το κ αυτό και μου είπε κατευθείαν για εξέταση νικά η υστεροσκοπηση κ μετα εγχυσεις! Δεν άφησε περιθώρια δηλαδή! Η εξέταση νικα απ ότι καταλαβα 120% θα μου το βγάλει θετικό σε μικρόβια! Θεωρείτε ότι καλύτερα να κάνω υστεροσκοπηση κ αν δεν βρει κάτι θα μου πει να προχωρήσουμε έτσι; Χωρις αντιβιωσεις; Μάλιστα μου είπε ότι αν η μήτρα δεν βγει καθαρή θα έκανα θεραπεία και θα έβαζε και τις τελευταίες βλαστοκυστες που έχω, γιατί θα ήταν πρόβλημα μήτρας! Αν πάλι βγει καθαρή θα έκανε καινουρια διέγερση! 
 

 

Δεν ξερω ρε κοριτσια, βουνό μου φαίνονται όλα αυτά! Λες κι είμαι πάλι στο μηδέν! 

Και εγώ τα ίδια με τα κορίτσια έχω διαβάσει για τη Νικά.  

Έχεις φμπ; μπες στην ομάδα μυστική πύλη (έχει βάλει live γιατρός που εξηγει για αυτή την εξέταση.  ) απ την άλλη θα σου ότι ο σφακ βρήκε αυτό που είχε η φίλη μου ενώ εδώ τα νταγανια τίποτα (καλά θα μου πεις δεν τα έχεις και σπίρτα εδώ ) 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

Ωπα γιατι τωρα μας πας αλλου εχεις κανει λαπαροσκοπιση για ενδομητριωση; Που εκανες κ δεν πηρες dvd επισης την διαγνωση στην εδωσαν μονο απο υστεροσκοπιση; Εχεις δει τους δεικτες; Πως ηταν; Γενικα με την πετιοδο σου ειχες θεματα ; ( πονους υπερβολικους ακανονιστους κυκλους μεγαλη αιμοραγια; )

Εγω έκανα για να βλέπανε τότε αν έχω εξωμητριο οπότε είδαν και αυτό βίντεο δεν έχω όμως ούτε εγώ αλλά τα έχω όλα γραμμένα. Λέτε να πάω στην κλινική να ζητησω; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Ανθη7 είπε:

Αχχαχαχα.1640 είχα δαντεβου κατσ τιςν1730.με.πηρε!!!!

ποια απο τις δυο ήσουν..... μαυρό παντελόνι ή η κοπέλα δίπλα στην πόρτα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

ποια απο τις δυο ήσουν..... μαυρό παντελόνι ή η κοπέλα δίπλα στην πόρτα?

Φόραγα ένα παντελόνι με ρίγες κ μαύρη μπλούζα κ μια διχτυωτη ζακετα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Ανθη7 είπε:

Φόραγα ένα παντελόνι με ρίγες κ μαύρη μπλούζα κ μια διχτυωτη ζακετα

με πιασμένα μαλλιά?? και φεύγοντας είπες στην κοπέλα πως θα την πάρεις τηλ.?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ανθη7 είπε:

Ναι μπραβο.για να μου γράψουν την εξέταση που πρέπει να κάνω πριν τη διέγερση!

κοπελα με μπουφαν μηχανης είδες που ηρθε τελευταία??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Να ρωτήσω κάτι κοριτσια; σε αυτόν που θα πάω τον ξέρετε   ; πως σας φαίνεται;  

Δεν τον ξέρω να σου οω

 

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Εγω έκανα για να βλέπανε τότε αν έχω εξωμητριο οπότε είδαν και αυτό βίντεο δεν έχω όμως ούτε εγώ αλλά τα έχω όλα γραμμένα. Λέτε να πάω στην κλινική να ζητησω; 

Κανονικά πρέπει να στο δίνουν όποτε ζητά το

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Και εγώ τα ίδια με τα κορίτσια έχω διαβάσει για τη Νικά.  

Έχεις φμπ; μπες στην ομάδα μυστική πύλη (έχει βάλει live γιατρός που εξηγει για αυτή την εξέταση.  ) απ την άλλη θα σου ότι ο σφακ βρήκε αυτό που είχε η φίλη μου ενώ εδώ τα νταγανια τίποτα (καλά θα μου πεις δεν τα έχεις και σπίρτα εδώ ) 

 

Έχω ναι! Θα μπω να το τσεκάρω! Μωρέ σε πολλές έχει βρει τι φταίει! Σ εμένα θα βρει; Η θα κάνουμε πάλι πειράματα; Σαν άνθρωπος μου άρεσε πολύ πάντως! Ήρεμος, ευγενικός και είχε διαβάσει τις εξετάσεις μου, όχι σαν όλους τους υπόλοιπους! 

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Εγω έκανα για να βλέπανε τότε αν έχω εξωμητριο οπότε είδαν και αυτό βίντεο δεν έχω όμως ούτε εγώ αλλά τα έχω όλα γραμμένα. Λέτε να πάω στην κλινική να ζητησω; 

Εγώ μάλλον αυτό θα κάνω! 

στις πριν 1 ώρα, ο/η kaposetsi είπε:

Να ρωτήσω γιατί ο Μαντουδης σου φάνηκε απρόθυμος; Γιατί σε εμάς φάνηκε πολύ πρόθυμος σε αυτό όταν τον ρωτήσαμε. Επίσης όταν πήγαμε στο μακαρουνη δεν μας είπε κάτι για αυτούς τους δυο γιατρούς αν κάναμε βιοψία ίσα ίσα που μας είπε ότι συνεργάζεται με όποιον γιατρό χρειαστεί μου έκανε τεράστια εντύπωση αλήθεια 

Ο Μαντούδης είπε πως κάνει κ ο ίδιος βιοψία αλλά επέμενε να γίνει μόνο αν δεν βρίσκουμε σπερμα! Εμείς βρίσκουμε αλλά είναι κατακερματισμένο! Δεν μου φάνηκε τόσο σίγουρος! Κ βασικά όλοι κανε για το εμβρυολογικο του γένεσις ότι είναι το καλύτερο κ όταν είπαμε στο Μακαρ στο πρώτο ραντεβού ότι ήμασταν στο γένεσις και φύγαμε και πήγαμε στον μαντουδη μας είπε γιατί το κάνουμε αυτό και οτι στο γένεσις μπορούν πολύ πιο καλά να διαχειριστούν σπέρμα από βιοψία. Απλά δεν θέλω να χαραμίσω το δείγμα από την βιοψία σε ένα εμβρυολογικο που δεν έχει τόση εμπειρία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...