Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2023 🙏🏼🤰🏽 & Σία ​(ΟΕ/ΕΠΕ/ΑΕ)​ 🌻​ ​ ​


hope501

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις On 27/10/2022 at 10:34 ΜΜ, ο/η athens25 είπε:

Καλησπέρα έβαλα 3ων ημερών και εχω αγχωθεί γιατί τα κατάφερε μόνο 1.μου ειπε σε 12-14 ημέρες εκτος εαν ερθει περίοδος.

αχ τι να πω δεν ξέρω…😔

Έκανες τελικά χοριακή? Ελπίζω να έκανε την ανατροπή...

στις On 29/10/2022 at 12:16 ΠΜ, ο/η kk88 είπε:

Γεια σου κορίτσι μου εγώ γέννησα δίδυμα στην 37 η βδομάδα....και εγώ είμαι πολύ μικροκαμωμένη 47 κιλά σκέψου και 1,64 ύψος!!!! Όλα πήγαν μια χαρά... βέβαια το ένα μωρό ενώ ήταν κοντά στα γραμμάρια προς το τέλος είχαν απόκλιση...η μία γεννήθηκε 2.800 και η άλλη 2.160... θερμοκοιτίδα μπήκε για όσο ήμουν στο μαιευτήριο μόνο η μικρή και αυτό λόγω πρωτόκολλο του μαιευτηρίου επειδή ήταν κάτω από 2.200. Βέβαια επειδή νευρολογικά ήταν άψογη και θήλαζε με ιδιαίτερη ευκολία την πήρα φεύγοντας κατόπιν σύστασης της παιδιάτρου του μαιευτηρίου παρ' όλο που δεν ήταν πάνω από 2.200....ολα θα πάνε καλά να ξεκουράζεσαι έχεις μεγάλο αγώνα και πολύ ξενύχτι όταν έρθουν.....

Αγαπημένη 😍 Τι κάνουν τα μικρά σου?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτσια ! πολύ χαίρομαι που βλέπω φόρουμ σαν κι αυτο και μπορώ να μοιραστώ αυτές τις διαδικασίες που κάνω τις τελευταίες μερες.. Αρχικά να σας πώ οτι έχω πολυκυστικές ωοθήκες οι οποίες επιτηδες εχουν  αλλάξει τα φώτα στην περίοδο μου τα τελευταία 2 χρονια.. αλλωτε 2 μηνες αλλωτε 6 είχε να φανεί ενω τωρα τη χρειαζόμουν περισσοτερο απο ποτε γιατι θελω να κανω και εγω τα δικά μου θαυματάκια ! Οπότε ο γυναικολόγος μου έδωσε inofert και glucophage και ελπιζαμε οτι θα τα καταφερουμε αλλα τιποτα..μετά δοκιμασαμε 3 θεραπείες με κλομιφαινη .. εφταναν μεχρι 12χιλ. και μετα μουτρωναν :P αποφασίσαμε λοιπόν να ξεκινησουμε την διαδικασία ivf για να μην το εχουμε πια στον νου μας.. οποτε και βρισκομαι πλεον στην 5η μέρα με ένεση gonal και αυριο (δηλαδη την 7η μερα κυκλου , αφου τις αρχισα την 2η) θα παω για υπερηχο να δουμε πως παει.. οποτε υπάρχει αρκετο αγχος οπως φανταζεστε.. μην τυχον δω παλι ωοθηλακια μη συνεργάσιμα γιατι μεχρι τωρα ετσι ηταν .. ο γιατρός μας ειπε θα γίνει σιγουρα πλεον και λογω ηλικιας η επιτυχία ειναι δεδομένη απλα το ολο θεμα κάπως με αγχωνει ... θα ειμαι εντάξει ? θα αντιδράνε ? θα παρουμε υγιη ωοθηλάκια ? θα γονιμοποιηθούν? ... επισης ειπε να παρουμε τα ωαρια τωρα να τα καταψυξουμε και να κανουμε την εμβρυομεταφορα στον επομενο κυκλο γιατι υπάρχει μεγάλη πιθανότητα υπερδιεγερσης σε αυτην την θεραπεία... ειναι και το κόστος που με κάνει να ψιλοσκαω γιατι πάντα το μυαλο παει στο κακο, μηπως δεν πετυχει .... αχ αυτα μεχρι στιγμής μελλοντικές μανούλες ! σας ευχομαι τα καλύτερα και ελπίζω σε μερικές μερες να είμαι και εγω μια μελλοντική μανούλα πλέον !! ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η hope501 είπε:

Έκανες τελικά χοριακή? Ελπίζω να έκανε την ανατροπή...

Αγαπημένη 😍 Τι κάνουν τα μικρά σου?????

Γεια αγάπη μου είμαστε καλά 4,5 μηνών πια ....περάσαμε δύσκολη φάση με κολικούς....πέρασε το στάδιο αυτό και τώρα μας πιάσανε τα δόντια...πιο ήπια βέβαια.... έχουν πρόγραμμα ευτυχώς κοιμούνται σερί το βράδυ..... οπότε μπορώ να πω στρώσαμε....εσύ πως είσαι πες μου πότε πάμε για προσπάθεια να παρακολουθώ γιατί οι στιγμές χαλάρωσης είναι μετρημένες πια ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η kk88 είπε:

Γεια αγάπη μου είμαστε καλά 4,5 μηνών πια ....περάσαμε δύσκολη φάση με κολικούς....πέρασε το στάδιο αυτό και τώρα μας πιάσανε τα δόντια...πιο ήπια βέβαια.... έχουν πρόγραμμα ευτυχώς κοιμούνται σερί το βράδυ..... οπότε μπορώ να πω στρώσαμε....εσύ πως είσαι πες μου πότε πάμε για προσπάθεια να παρακολουθώ γιατί οι στιγμές χαλάρωσης είναι μετρημένες πια ...

Αχ μωρε τα ζουζούνια 🥰 είναι κιολας 4,5 μηνών.... πότε πέρασε ο καιρός.... να σου ζήσουν και να τα χαίρεσαι!!!

Εγώ καλα λεω είμαι... όσο για το πότε θα παω για προσπάθεια δεν ξέρω. Εχω ξενερώσει και δεν έχω καθόλου πια διάθεση. Δεν πιστεύω τίποτα πλεον.... Επομένως δεν έχω να σου απαντήσω. Το μόνο που ξέρω είναι πως θα παω για τα φάρμακα για να μην τα χάσω και βλέπουμε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και καλό μήνα!!!

Εκανα εμβρυομεταφορά πριν μια εβδομάδα, στις 25/10, και αν και προσπαθώ να ελέγχω τα συναισθήματα μου και γενικότερα πρόσεχα πολύ, χθες και σήμερα είχα μια πολύ δύσκολη μέρα στη δουλειά με άγχος και στεναχώρια. Σκεφτείτε χθες με έπιασε διάρροια από το άγχος και σήμερα ξέσπασμα σε κλάματα…

Υπάρχει περίπτωση να εβλαψα τα εμβρυακια μου και να οδηγήσει αυτό σε αποτυχία; 

ειχε καμία περάσει αντίστοιχα δύσκολα κατά την περίοδο της αναμονής και τελικά είχε θετική χοριακη και μωράκι;;;

 

σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/10/2022 at 12:46 ΜΜ, ο/η Lucia79 είπε:

 

Με το καλό, επιτέλους σπίτι σας! Τώρα τη θηλάζεις ή δίνεις και συμπλήρωμα; Μήπως πρέπει να σας δώσουν κάποιο ενισχυμένο γάλα για να πάρει βάρος λίγο πιο εντατικά; Όλα έχουν πάει κάτ ευχήν ως τώρα και θα συνεχίσουν! 
 

Εγω κορίτσια μου μπηκα μετά από μέρες να σας γράψω γιατί περνάω μια πολύ δύσκολη φάση στην οποία ποτέ δεν πίστευα ότι θα βρεθώ..

εδω και 5 μέρες ο άντρας μου έχει φύγει απ το σπίτι και χτες μου είπε ότι χωρίζουμε γιατί έχουμε λέει αλλάξει σαν άνθρωποι, δεν είναι πλέον ικανοποιημένος στη σχέση μας και μέσα σε όλα παίζει και κάτι με μια ξένη από τη δουλειά του η οποία ήρθε για ένα συνέδριο στην Αθήνα πριν 10 μέρες και γνωρίστηκαν και τώρα είναι τρελαμένος και θέλει ίσως του χρόνου να φύγει στην Αμερική για δουλειά.  Τα γράφω και δεν τα πιστεύω όλα αυτα που έχουν συμβεί, μετά από 4 εξωσωματικές και τόσο κόπο από την πλευρά μου…

δεν υπήρχε κανενα σημάδι για όλα αυτά, τέλος Σεπτεμβρίου είχαμε πάει σε αντιπροσωπεία αυτοκινήτων γιατί ήθελε να μου αγοράσει καινουριο αυτοκίνητο (!!!!), αγοράζαμε βιβλία και συζητούσαμε για τη διαπαιδαγώγηση του μωρού και ότι εμείς δεν θα κάνουμε τα ίδια λάθη με τους γονείς μας που χώρισαν και των δυο πολύ νωρίς και γενικα ήταν τρυφερός μαζί μου. Όλα ξεκίνησαν στις 6 Οκτώβρη που αυτή προσγειώθηκε στην Αθήνα. Γενικα αυτή τη βδομάδα έχω αντικρυσει εναν άλλο άνθρωπο που μου μιλάει σαν να παίζει ενα ρόλο, δεν τον αναγνωρίζω καθόλου πλέον, είναι ψυχρός, και έως επιθετικός απέναντι μου….έχω τρελαθεί, κλαίω συνέχεια, δε μπορώ να φάω και φοβάμαι μήπως έχω κάνει και κακό στο μωρό αλλά δε μπορώ να το διαχειριστώ. Σήμερα σκεφτόμουν να παρω τη βοηθό του γιατρού να της τα πω μήπως έχει κάτι να μου προτεινει…

ηθελα να σας τα πω και γιατί ήθελα να τα μοιραστώ μαζί σας αλλά και γιατί ξέρω από πρώτο χέρι ότι πολλές φορές όταν μπαίνεις στη διαδικασία της εξωσωματικής, το παιδι γίνεται έμμονη ιδέα και χάνεις τον εαυτό σου. Δεν αξίζει αυτό το πράγμα γιατί η ζωή είναι τόσο απρόβλεπτη που ποτε δεν ξέρεις τι σου φέρνει στην επόμενη γωνία..εγώ μετά από πολύ τρέξιμο, ψάξιμο, διάβασμα, γκουγκλάρισμα, πέτυχα μια εγκυμοσύνη αλλά τώρα είμαι 7 μηνών και σκέφτομαι ότι θα μπω στο μεαιυτηριο να γεννήσω μόνη μου. Φυσικα δε θεωρώ ασήμαντο το παιδι, σε καμία περίπτωση, τουλάχιστον από όλη αυτή την ιστορία θα μου μείνει ο μικρός  αλλά όλο αυτό το είχα φανταστεί πολύ διαφορετικά. Ότι θα φτιάχναμε επιτέλους την οικογένεια που ονειρευόμαστε, οτι θα μεγαλώναμε το παιδι μας μαζί, με τις αρχές που είχαμε και οι δυο και με τα ενδιαφέροντα μας. Τώρα η ζωή ξαφνικά αλλάζει τόσο απρόβλεπτα που δεν ξέρω πλέον τι να σκεφτώ και ποιον να εμπιστευτώ. 

Καλησπέρα και καλό μήνα!!! 
συγγνώμη που πετάγομαι…η αλήθεια είναι πως μπήκα να γράψω την ανησυχία μου τρομερά αγχωμένη καθώς είμαι (για άλλη μια φορά), αλλά ταυτόχρονα προσπάθησα να σας γνωρίσω και να δω σε τι φάση βρίσκεστε οι περισσότερες από εσάς…έτσι έπεσα πάνω σε αυτό σου το μήνυμα!!!

Φαντάζομαι πως είσαι πολύ απογοητευμένη, ειδικά εφόσον αυτό το μωράκι είναι δώρο θεού μετά από τόσες προσπάθειες…Σκέψου όμως πως εσύ θα το γευτείς αυτό το δώρο και θα το εχεις στη ζωή σου να σου την ομορφαίνει!!! Ο χαμένος της υπόθεσης είναι ο σύζυγος, που είμαι σίγουρη πως θα μετανιώσει οικτρά για την επιλογή του αυτή…

Εστίασε στα όμορφα που έρχονται και είμαι σίγουρη πως όλα θα πάνε τέλεια!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Tasiaa είπε:

Καλησπέρα και καλό μήνα!!!

Εκανα εμβρυομεταφορά πριν μια εβδομάδα, στις 25/10, και αν και προσπαθώ να ελέγχω τα συναισθήματα μου και γενικότερα πρόσεχα πολύ, χθες και σήμερα είχα μια πολύ δύσκολη μέρα στη δουλειά με άγχος και στεναχώρια. Σκεφτείτε χθες με έπιασε διάρροια από το άγχος και σήμερα ξέσπασμα σε κλάματα…

Υπάρχει περίπτωση να εβλαψα τα εμβρυακια μου και να οδηγήσει αυτό σε αποτυχία; 

ειχε καμία περάσει αντίστοιχα δύσκολα κατά την περίοδο της αναμονής και τελικά είχε θετική χοριακη και μωράκι;;;

 

σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!! 

Είχα απαντήσει πριν ώρες αλλά μάλλον δεν ανέβηκε ποτέ.. Καταρχάς καλό μήνα, κουράγιο και υπομονή. Κι εγώ έκανα Ετ στις 27/10 και έχω χοριακή το Σάββατο. Ο χρόνος δεν περνάει.. Το άγχος σου είναι λογικό κ αναμενόμενο, η διάρροια επίσης λόγω άγχους. Νομίζεις τόσες κοπέλες που τα έχουν καταφέρει δεν είχαν άγχος? Δεν είμαστε ρομπότ. Δυστυχώς το αν πετύχει ή όχι είναι πιθανότητες, δεν μπορούμε να το ελέγξουμε. Κάνε όσο μπορείς πράγματα να ξεχνιέσαι κ φώναζε παρέα σπίτι. Πότε έχεις χοριακή? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!!!ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΧΟΡΙΑΚΗ ΚΑΙ ΣΤΙΣ 2 ΣΑΣ !! ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ!!! 

ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟΝ ΑΠΟΚΛΕΙΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗ ΖΩΗ ΣΟΥ,ΟΥΤΕ ΤΙΣ ΕΝΤΑΣΕΙΣ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ!! 

ΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΩΡΕΣ ΚΑΝΕ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΝ ,ΒΓΕΣ ΕΞΩ ΔΙΑΒΑΣΕ ΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟ ΔΕΣ ΜΙΑ ΩΡΑΙΑ ΤΑΙΝΙΑ!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ τόσο πολύ για την απάντηση σας και τις δυο!!! Μα έτυχαν τώρα και τα πρόβλημα στη δουλειά;;; Δεν μπορουσαν τον προηγούμενο μήνα;; Αλλά έτσι οπως τα λέτε είναι…η ζωή τα έχει όλα!!! Έχω χοριακη στις 8/11…εσύ avocando?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Tasiaa είπε:

Σας ευχαριστώ τόσο πολύ για την απάντηση σας και τις δυο!!! Μα έτυχαν τώρα και τα πρόβλημα στη δουλειά;;; Δεν μπορουσαν τον προηγούμενο μήνα;; Αλλά έτσι οπως τα λέτε είναι…η ζωή τα έχει όλα!!! Έχω χοριακη στις 8/11…εσύ avocando?? 

Εγώ αυτό το Σάββατο 5/11..Επειδή αυτή τη φορά βάλαμε βλαστοκυστες είναι λίγο νωρίτερα η χοριακή. Δεν έχω καλό προαίσθημα να σου πω, αλλά προσπαθώ όσο μπορώ να είμαι ουδέτερη. Προσέχω όσο μπορώ για να νιώθω ότι εγώ από μεριά μου έκανα το καλύτερο που μπορούσα, αλλά από κει και πέρα δεν είναι όλα στο χέρι μας. Ακόμα και το μέγιστο των πιθανοτήτων είναι το 50%. Οπότε υπομονή, δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι άλλο. Απλώς προσπάθησε να μην αυτομαστιγωνεσαι επειδή είσαι άνθρωπος κ λυγίζεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Avocando είπε:

Εγώ αυτό το Σάββατο 5/11..Επειδή αυτή τη φορά βάλαμε βλαστοκυστες είναι λίγο νωρίτερα η χοριακή. Δεν έχω καλό προαίσθημα να σου πω, αλλά προσπαθώ όσο μπορώ να είμαι ουδέτερη. Προσέχω όσο μπορώ για να νιώθω ότι εγώ από μεριά μου έκανα το καλύτερο που μπορούσα, αλλά από κει και πέρα δεν είναι όλα στο χέρι μας. Ακόμα και το μέγιστο των πιθανοτήτων είναι το 50%. Οπότε υπομονή, δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι άλλο. Απλώς προσπάθησε να μην αυτομαστιγωνεσαι επειδή είσαι άνθρωπος κ λυγίζεις. 

Με το καλόοο!!! Εύχομαι να έρθει μια τεράστια χοριακη και να γεμίσει το σπιτικό σας με χαρά και όνειρα!!! Πολλές φορές το προαίσθημα μας προδίδει και εύχομαι μια τέτοια φορά να είναι και τώρα!!!
Αλήθεια δε ρώτησα ποτέ τον γιατρό μου για πιθανότητες…φαντάσου πως όταν γονιμοποιηθηκε πρώτη φορά ωάριο με πήραν τηλέφωνο να μου το πουν και μου λένε 3 ημερών ή βλαστοκύστη θα το αφήσουμε; Και λέω δεν έχω ιδέα και κάπως έτσι το αφήσαμε στον γιατρό…διαβάζοντας διάφορα όμως εδώ στο φόρουμ πιστεύω πως σε επόμενη προσπάθεια πρέπει να ζητήσω και εγώ βλαστοκύστη…αφού έχει και μικρότερη αναμονή…σούπερ!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τώρα όσο για εμένα…εύχομαι μόνο να μην έβλαψα τα εμβρυακια και αν έχουμε αποτυχία να μη φταίνε αυτές οι 2-3 κακές στιγμές/ξεσπάσματα…

Χαλαρα και με προσοχή θα περάσει μια ακόμη εβδομάδα…τι να κάνουμε; Μόνο υπομονή μπορούμε!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Tasiaa είπε:

Με το καλόοο!!! Εύχομαι να έρθει μια τεράστια χοριακη και να γεμίσει το σπιτικό σας με χαρά και όνειρα!!! Πολλές φορές το προαίσθημα μας προδίδει και εύχομαι μια τέτοια φορά να είναι και τώρα!!!
Αλήθεια δε ρώτησα ποτέ τον γιατρό μου για πιθανότητες…φαντάσου πως όταν γονιμοποιηθηκε πρώτη φορά ωάριο με πήραν τηλέφωνο να μου το πουν και μου λένε 3 ημερών ή βλαστοκύστη θα το αφήσουμε; Και λέω δεν έχω ιδέα και κάπως έτσι το αφήσαμε στον γιατρό…διαβάζοντας διάφορα όμως εδώ στο φόρουμ πιστεύω πως σε επόμενη προσπάθεια πρέπει να ζητήσω και εγώ βλαστοκύστη…αφού έχει και μικρότερη αναμονή…σούπερ!!! 

Εγώ δεν είμαι ακόμα πεπεισμένη ότι η βλαστοκυστη ήταν η καλύτερη λύση.. Γιατί μόνο το 20% φτάνει σε στάδιο για βλαστοκυστες. Εμείς είχαμε 4 άριστης ποιότητας έμβρυα κ μόνο τα δύο έφτασαν σε βλαστοκυστες, το λες κ επιτυχία δηλαδή. Απλά με 4 εμβρυα θα είχαμε σίγουρα δύο προσπάθειες, ενώ τώρα έχουμε μόνο αυτή. Φυσικά εμπιστεύομαι το γιατρό μου, τις πιθανότητες ήθελε να αυξήσει, αλλά ψυχολογικά είναι αλλιώς να ξέρεις ότι υπάρχουν κ για άλλη προσπάθεια. Τώρα αν δεν πάει καλά, παλι διέγερση κλπ κλπ.. 

Ακόμα κ αν δεν πάει καλά να μην κατηγορείς τον εαυτό σου, σίγουρα δε θα φταίνε τα δύο τρία ξεσπάσματα. Είναι τεράστιο το ψυχολογικό βάρος που κουβαλάς. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Avocando είπε:

Εγώ δεν είμαι ακόμα πεπεισμένη ότι η βλαστοκυστη ήταν η καλύτερη λύση.. Γιατί μόνο το 20% φτάνει σε στάδιο για βλαστοκυστες. Εμείς είχαμε 4 άριστης ποιότητας έμβρυα κ μόνο τα δύο έφτασαν σε βλαστοκυστες, το λες κ επιτυχία δηλαδή. Απλά με 4 εμβρυα θα είχαμε σίγουρα δύο προσπάθειες, ενώ τώρα έχουμε μόνο αυτή. Φυσικά εμπιστεύομαι το γιατρό μου, τις πιθανότητες ήθελε να αυξήσει, αλλά ψυχολογικά είναι αλλιώς να ξέρεις ότι υπάρχουν κ για άλλη προσπάθεια. Τώρα αν δεν πάει καλά, παλι διέγερση κλπ κλπ.. 

Ακόμα κ αν δεν πάει καλά να μην κατηγορείς τον εαυτό σου, σίγουρα δε θα φταίνε τα δύο τρία ξεσπάσματα. Είναι τεράστιο το ψυχολογικό βάρος που κουβαλάς. 

Έχεις δίκιο σε αυτό που λες με το… «απόθεμα»…Και εμείς αυτά τα δυο που βάλαμε είχαμε μόνο και αν δεν πετύχει άντε πάλι από την αρχή…και πάω με φυσικό κύκλο, οπότε αυτό σημαίνει πολύ χρόνο και υπομονή…

Αλλά εφόσον εμπιστεύεσαι τον γιατρό σου, είμαι σίγουρη πως δε θα χρειαστεί άλλη φορά! Θα είναι η τυχερή! Εύχομαι επιτυχία και στις δυο μας και σε όλες γενικά τις γυναίκες που το επιθυμούν! 
 

Εχεις δίκιο και σε αυτό…αν είναι να μείνουν, θα μείνουν! Μέχρι τη χοριακή θα κοιτάξω να ηρεμήσω και να…απολαύσω τη διαδρομή!

Θα αναμένω τα νέα σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!
Να σας ρωτήσω κάτι; Παίρνω μετά την εμβρυομεταφορά πολλά χάπια όπως φαντάζομαι όλες σας. 6utrogestan (τα μισά κολπικά) και 6cyclacur. Κανονικά περίοδο περιμένω πολύ πιο νωρίς από την αναμενόμενη χοριακη. Θα σημαίνει κάτι η καθυστέρηση ή εφόσον παίρνουμε αυτά τα χάπια περίοδος δεν έρχεται μία ή άλλη; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Tasiaa είπε:

Καλημέρα κορίτσια!
Να σας ρωτήσω κάτι; Παίρνω μετά την εμβρυομεταφορά πολλά χάπια όπως φαντάζομαι όλες σας. 6utrogestan (τα μισά κολπικά) και 6cyclacur. Κανονικά περίοδο περιμένω πολύ πιο νωρίς από την αναμενόμενη χοριακη. Θα σημαίνει κάτι η καθυστέρηση ή εφόσον παίρνουμε αυτά τα χάπια περίοδος δεν έρχεται μία ή άλλη; 

Καλημέρα, μην σκέφτεσαι καν την περίοδο όσο παίρνεις τα χάπια. Θα κάνεις την χοριακή σου, εύχομαι ολόψυχα να είναι θετικότατη και θα σε καθοδηγήσει ο γιατρός από κει και πέρα. Σε δική μου αποτυχημένη προσπάθεια, αδιαθέτησα μία εβδομάδα μετά που σταμάτησα τα χάπια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tasiaa είπε:

Καλημέρα κορίτσια!
Να σας ρωτήσω κάτι; Παίρνω μετά την εμβρυομεταφορά πολλά χάπια όπως φαντάζομαι όλες σας. 6utrogestan (τα μισά κολπικά) και 6cyclacur. Κανονικά περίοδο περιμένω πολύ πιο νωρίς από την αναμενόμενη χοριακη. Θα σημαίνει κάτι η καθυστέρηση ή εφόσον παίρνουμε αυτά τα χάπια περίοδος δεν έρχεται μία ή άλλη; 

Καλημέρα!! Περίοδος δε θα σου έρθει αν δεν κόψεις τα χάπια, ακόμα κ αν δεν έχει πάει καλά η εμβρυομεταφορα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Avocando είπε:

Καλημέρα!! Περίοδος δε θα σου έρθει αν δεν κόψεις τα χάπια, ακόμα κ αν δεν έχει πάει καλά η εμβρυομεταφορα.. 

Κατάλαβα…ευχαριστώ πολύ! 💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η efaki90 είπε:

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!!!ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΧΟΡΙΑΚΗ ΚΑΙ ΣΤΙΣ 2 ΣΑΣ !! ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ!!! 

ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟΝ ΑΠΟΚΛΕΙΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗ ΖΩΗ ΣΟΥ,ΟΥΤΕ ΤΙΣ ΕΝΤΑΣΕΙΣ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ!! 

ΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΩΡΕΣ ΚΑΝΕ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΝ ,ΒΓΕΣ ΕΞΩ ΔΙΑΒΑΣΕ ΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟ ΔΕΣ ΜΙΑ ΩΡΑΙΑ ΤΑΙΝΙΑ!! 

Κορίτσια ευχομαι και εγώ να πάρετε μια μεγάλη χωριακή και να έχετε δάκρυα χαράς από εδώ και στο εξής!!

την προσευχή σας και όλα θα πάνε καλά!

είμαστε όλες αγωνίστριες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/11/2022 at 1:48 ΜΜ, ο/η Tasiaa είπε:

Καλησπέρα και καλό μήνα!!!

Εκανα εμβρυομεταφορά πριν μια εβδομάδα, στις 25/10, και αν και προσπαθώ να ελέγχω τα συναισθήματα μου και γενικότερα πρόσεχα πολύ, χθες και σήμερα είχα μια πολύ δύσκολη μέρα στη δουλειά με άγχος και στεναχώρια. Σκεφτείτε χθες με έπιασε διάρροια από το άγχος και σήμερα ξέσπασμα σε κλάματα…

Υπάρχει περίπτωση να εβλαψα τα εμβρυακια μου και να οδηγήσει αυτό σε αποτυχία; 

ειχε καμία περάσει αντίστοιχα δύσκολα κατά την περίοδο της αναμονής και τελικά είχε θετική χοριακη και μωράκι;;;

 

σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!! 

Καλησπέρα κοριτσάκι μου  εγω ως εγκυος στην αρχή είχα διάρροια δεν κάνει κακό στο έμβρυο μη φοβάσαι. Πότε έχεις χοριακή; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η athens25 είπε:

Κορίτσια ευχομαι και εγώ να πάρετε μια μεγάλη χωριακή και να έχετε δάκρυα χαράς από εδώ και στο εξής!!

την προσευχή σας και όλα θα πάνε καλά!

είμαστε όλες αγωνίστριες!!

Κοριτσάρα, τι έγινε με εσένα τελικά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια ❤️❤️❤️

Σήμερα έκανα την ωοληψια, απίστευτο πέρασε ο καιρός !! Πήραμε 30 ωαρια !!  Αφήσαμε την εμβρυομεταφορα για τον επόμενο κύκλο για να μη πάθω υπερδιέγερση. 

Ήθελα να ρωτήσω , τι συμπτώματα είχατε στην υπερδιέγερση; Και πόσες μέρες μετά ; Δεν έχω κατι αλλά φοβαμαι μη πάθω γιατί διαβάζω ότι όσες είχαν πολλά ωάρια οι περισσότερες έπαθαν.. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/11/2022 at 5:32 ΜΜ, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκι μου  εγω ως εγκυος στην αρχή είχα διάρροια δεν κάνει κακό στο έμβρυο μη φοβάσαι. Πότε έχεις χοριακή; 

Καλημέρα και καλή Παρασκευή!!! Μου είπε 14 μέρες μετά, επομένως αφού την έκανα 25/10 πρέπει να πάω 8/11…αλλά εγώ σκέφτομαι να μετρήσω ως πρώτη την 25/10 και να κλέψω μια μέρα, να πάω δηλαδή τη Δευτέρα 7/11. Τι λέτε;; Να το κάνω;; Θα δείξει;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/11/2022 at 10:12 ΠΜ, ο/η pixel22 είπε:

Καλημέρα, μην σκέφτεσαι καν την περίοδο όσο παίρνεις τα χάπια. Θα κάνεις την χοριακή σου, εύχομαι ολόψυχα να είναι θετικότατη και θα σε καθοδηγήσει ο γιατρός από κει και πέρα. Σε δική μου αποτυχημένη προσπάθεια, αδιαθέτησα μία εβδομάδα μετά που σταμάτησα τα χάπια.

Καλημέρα!!! Τώρα είδα την απάντησή σου, σε ευχαριστώ πολύ!!! Τόσο πολύ άργησε ε;; Απίστευτο… Τώρα σε τι φάση βρίσκεσαι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...