Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2023 🙏🏼🤰🏽 & Σία ​(ΟΕ/ΕΠΕ/ΑΕ)​ 🌻​ ​ ​


hope501

Recommended Posts

στις πριν 6 λεπτά, ο/η lilian90 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Μια νότα αισιοδοξίας επιτέλους, βγήκε η απόφαση της επιτροπής κι εγκριθηκαμε οπότε ξεκινάμε αν πάνε όλα καλά με τον επόμενο κύκλο τέλος του μήνα -αρχες Ιουλιου.

Ενώ δεν είναι κάτι σημαντικό, δεν ξέρω πως να περιγράψω το συναίσθημα, είναι σαν πρώτη φορά για το θέμα εγκυμοσύνης να ήρθε από κάπου ένα θετικό αποτέλεσμα. Σαν να μου είπαν ξέρεις μπορεί να γίνει τελικά.

Προς το παρόν είμαι σε γόνιμες μέρες κι εύχομαι μήπως γίνει από μόνο του ένα θαύμα και γίνουμε κι εμείς από αυτές τις ιστορίες που μας λένε και δεν τις πιστεύουμε.

Μου φαίνονται βουνό όλα αυτά οπότε συγχωρέστε με αν καταχραστω την υπομονή σας και σας βομβαρδισω με ερωτήσεις μόλις παραλαβω φάρμακα, ενέσεις κλπ

 

Καλησπέρα κορίτσι μου!!!! Εύχομαι να έχεις μια καλή αρχή...μακάρι να γίνει το θαύμα χωρίς να χρειαστεί να κάνεις οτιδήποτε..Είμαι σίγουρη όμως ότι είτε με τον έναν τρόπο είτε με τον άλλον το όνειρο σου θα πραγματοποιηθεί ..θετικές σκέψεις ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 6.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις On 14/6/2022 at 11:33 ΜΜ, ο/η kaposetsi είπε:

Τι τέλεια….. σε ποιον έκανες και θα σε παρακουλουθει ο εξωσωματικός 

Στον Μαστρο…. Γενικα δεν σε παρακολουθεί μετά, σε στέλνει αλλου απλώς εμείς πήγαμε συστημένοι από άνθρωπο που γνωρίζονται αρκετά και μάλλον αυτό μέτρησε στην απόφαση του. Εννοείται το ήθελα πολύ, έχω πλέον μεγάλη εμπιστοσύνη και είμαι τυχερή που το δέχτηκε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/6/2022 at 10:41 ΠΜ, ο/η hope501 είπε:

Συγχαρητήρια !!!! Πολύ ωραία τα νεα σου! Εύχομαι ο,τι καλύτερο μέσα απο την καρδιά μου!!!!😘

 

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ θετικό πλάσμα του μαμυλαντ. Αντε περιμένουμε και τα δικά σου νέα. Κάτι μου λέει ότι κι εσυ όσο πλησιάζεις σε  νέα προσπάθεια φοβάσαι και δε μας μιλάς. Λογικό και αναμενόμενο όταν έχεις περάσει όσα έχουμε περάσει αλλά απ την άλλη πρέπει να πας και κόντρα σε αυτό! Αναμενουμε…❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/6/2022 at 1:48 ΜΜ, ο/η BlackCat είπε:

@Lucia79 Έλα μας βρήκα λύση πως θα πάμε στις συναυλιάρες που λέγαμε 😂😂😂😂59E3B2C6-A855-4171-9A56-93525DF35E03.jpeg.05ec1d0c07450f06d3349dac93959cb0.jpeg

Ρε τι over 30 λέει; Εγώ στα 30 ήμουν ακόμη κατσικάκι, όσο θες τριγυρναγα και ούτε που με ένοιαζε…που τα πουλάνε είπαμε; Προλαβαίνω να παραγγείλω ένα ως την άλλη βδομάδα? 
περα από πλάκα πλέον έχω θορυβηθεί από τα κρούσματα που έχουν πάρει την ανηφόρα και μου έχει κοπεί η όρεξη…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/6/2022 at 3:28 ΜΜ, ο/η troia είπε:

Συγχαρητήρια! Καλή συνέχεια στην εγκυμοσύνη σου!!!!

Ευχαριστώ κορίτσι μου! Έχω ακόμα πολύ αγωνία και άγχος, όπως όλες φαντάζομαι για τις διάφορες εξετάσεις που έρχονται, τις τρισωμιες κλπ αλλά προσπαθώ να τα σκεφτομαι ένα ένα τη φορά και βδομάδα τη βδομάδα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/6/2022 at 4:22 ΜΜ, ο/η BlackCat είπε:

Βασανίζομαι άσχημα στην δουλειά αυτη την περίοδο..☹️

Η περίοδος εμφανίστηκε σήμερα μετά από 4ημερη καθυστέρηση γιατί έτσι γούσταρε οπότε ξεκινάω προετοιμασία για ετ. Εκτός αν με επισκεφτεί ο covid τόσο τυχερή που είμαι και δεν φτάσω καν σε μεταφορά.

Μετά θα φύγω με καπέλο και στολή χαβανέζας..

Αν με χάσετε ξαφνικά να ξέρετε 🤣🤣

Καλή αρχή! Όλα θα πάνε καλά, αυτός είναι ο μήνας σου, μην έχεις αμφιβολία! Θα σε ταλαιπωρήσει ίσως λίγο που σου έκατσε μέσα στις ζέστες αλλά θα ανταμειφθείτε συντομα! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/6/2022 at 6:29 ΜΜ, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Καλησπέρα κορίτσια...σήμερα έκανα την αυχενική!! Δόξα τον Θεό πήγαν όλα καλά .. έκανα τη Νιπτ τελείως προληπτικά , μου είχαν πάρει ήδη αίμα από πριν αλλά με τις πιθανότητες μου είπαν το απλό να κάνω ! 

Μπράβο, καλή συνέχεια στην εγκυμοσύνη λοιπόν! Όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Μπήκα στο ταχις να κατεβάσω την βεβαίωση κατοικίας για την επιτροπή αλλά σύμφωνα με το μητρώο εμένα μου βγάζει την περιοχή που μένουμε και στον αντρα μου την περιοχή που είναι το σπίτι του πήρα τον λογιστή να του πω να το αλλάξουμε αλλά μου είπε ότι είναι καλύτερα η εφορία να έχει μια στάνταρ διεύθυνση επικοινωνίας και καλό είναι να μην τα αλλάξουμε... Λέτε να έχουμε κανένα θέμα με την επιτροπή επειδή οι βεβαιώσεις κατοικίας μας δείχνουν σε διαφορετικές διευθύνσεις? Πάντως και στις δύο περιπτώσεις στην επιτροπή Αμαρουσίου ανηκουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/6/2022 at 6:18 ΜΜ, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ! Λες να πάω Ιαπωνία μπας και αυξηθουν κι πιθανότητες? Είναι πεντακάθαρα,  έχει σουσι... αχ τι να κάνουμε... θα αρκεστώ στο δημόσιο νοσοκομείο της Ελλάδας και θα κάνω τον σταυρό μου. Έχω εμπιστοσύνη στους Έλληνες επιστήμονες 

Α.. μου αρέσει πολύ η Ιαπωνία τοση καθαρά και ήρεμα δεν έχω δει πουθενά αλλού..  έλα θα έρθω και εγώ για παρέα :-)

στις On 16/6/2022 at 6:57 ΜΜ, ο/η SUNY είπε:

Ένα μπάχαλο δεν λες τίποτα … σε μιας φίλης μ τον άντρα έδωσαν πιθανότητα 1% να κάνει παιδί κ είναι έγκυος η κοπέλα … όπως κ μα έχει ναι θα πάμε Ελλάδα ….. γιατί στον άντρα μ είπαν κάνε πάλι εξέταση γιατί όλα βγαίνουν μια χαρά μόνο η μορφολογία δ βγαίνει καλή και ότι δεν είναι λογικό σαν αποτέλεσμα αυτό και μήπως δ έχει γίνει σωστά η εξέταση … βλακείες δηλαδή …. Όποτε ναι θα πάμε Ελλάδα ….

Έχετε δει για μικρόβιο;  παίρνει κάποια φάρμακα ο σύζυγος.  Εμάς τοσοο καιρό μας λέγανε χάλια σπέρμα χωρίς να ξέρουν το λόγο και τελικά..  στην Ελλάδα μάθαμε τον λόγο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/6/2022 at 6:18 ΜΜ, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ! Λες να πάω Ιαπωνία μπας και αυξηθουν κι πιθανότητες? Είναι πεντακάθαρα,  έχει σουσι... αχ τι να κάνουμε... θα αρκεστώ στο δημόσιο νοσοκομείο της Ελλάδας και θα κάνω τον σταυρό μου. Έχω εμπιστοσύνη στους Έλληνες επιστήμονες 

Α.. μου αρέσει πολύ η Ιαπωνία τοση καθαρά και ήρεμα δεν έχω δει πουθενά αλλού..  έλα θα έρθω και εγώ για παρέα :-)

στις On 16/6/2022 at 6:57 ΜΜ, ο/η SUNY είπε:

Ένα μπάχαλο δεν λες τίποτα … σε μιας φίλης μ τον άντρα έδωσαν πιθανότητα 1% να κάνει παιδί κ είναι έγκυος η κοπέλα … όπως κ μα έχει ναι θα πάμε Ελλάδα ….. γιατί στον άντρα μ είπαν κάνε πάλι εξέταση γιατί όλα βγαίνουν μια χαρά μόνο η μορφολογία δ βγαίνει καλή και ότι δεν είναι λογικό σαν αποτέλεσμα αυτό και μήπως δ έχει γίνει σωστά η εξέταση … βλακείες δηλαδή …. Όποτε ναι θα πάμε Ελλάδα ….

Έχετε δει για μικρόβιο;  παίρνει κάποια φάρμακα ο σύζυγος.  Εμάς τοσοο καιρό μας λέγανε χάλια σπέρμα χωρίς να ξέρουν το λόγο και τελικά..  στην Ελλάδα μάθαμε τον λόγο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Μπήκα στο ταχις να κατεβάσω την βεβαίωση κατοικίας για την επιτροπή αλλά σύμφωνα με το μητρώο εμένα μου βγάζει την περιοχή που μένουμε και στον αντρα μου την περιοχή που είναι το σπίτι του πήρα τον λογιστή να του πω να το αλλάξουμε αλλά μου είπε ότι είναι καλύτερα η εφορία να έχει μια στάνταρ διεύθυνση επικοινωνίας και καλό είναι να μην τα αλλάξουμε... Λέτε να έχουμε κανένα θέμα με την επιτροπή επειδή οι βεβαιώσεις κατοικίας μας δείχνουν σε διαφορετικές διευθύνσεις? Πάντως και στις δύο περιπτώσεις στην επιτροπή Αμαρουσίου ανηκουμε

Καλημέρα, εγώ που είχα το ίδιο θέμα τους πήγα μόνο τη δίκη μου βεβαίωση κατοικίας και όλα καλά. Και από το κέντρο μου είχαν πει μόνο τη δίκη μου αλλά για ασφάλεια θυμάμαι είχα μπει να βγάλω και του άντρα μου αλλά όταν είδα ότι έχουμε διαφορετική διεύθυνση, όπως ήταν την εξαφάνισα! Δε θα έχεις θέμα. Κι εγώ στο Μαρούσι πέρασα το Γενάρη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πήγαμε στο ραντεβού με τον καθηγητή...1.5 ώρα στο γραφείο με ερωτήσεις όλο το ιστορικό να γραφτεί (αυτά ούτε για δειγμα στην Γερμανία) μου ζήτησε πολλές εξετάσεις που δεν γίνανε ώστε να δούμε και για τις αποβολές κτλ θα σας τις βάλω σε φωτο. Και για τον άντρα μου εξετάσεις. 

Πολύ θετική εντύπωση μας έκανε ανάλυση τα πάντα, μου ζήτησε να χάσω 5 κιλά ώστε να βοηθήσουμε ακόμα περισσότερο το είπε ο άνθρωπος και τόσο ευγενικά χαχαχαχ. Μου λέει να δούμε το ζάχαρο σου και λέω γιατρέ τρώω δεν φταίει το ζάχαρο 🤣🤣🤣 και μου λέει ο άνθρωπος βρε συ δεν φταίει το ζάχαρο για κιλά χαχαχ 

Οπότε από 28 ξεκινάμε και διατροφή με διατροφολόγο.  29 έχω ραντεβού στη Γερμανία για να δούμε τι εξετάσεις κάνω εκεί. Ίσως να με παρακολουθεί η γυναικολόγος τουλάχιστον στον πρώτο υπερηχο ώστε να δει πριν έρθω Ελλάδα μήπως υπάρχει κύστη κτλ από Ιανουαρίου μάλλον πάμε για εξωσωματική έχω μέλλον και όπως λέει και η αρχηγαρα υπομονή.  

Η αμη μου, μου είπε είναι στη μέση τι σημαίνει μόνο ξέχασα να ρωτήσω. Πότε δεν ήξερα ότι είχα κάνει για αμη κτλ εξέταση.  

Αυτό που μου άρεσε ήταν δεν βιαζόταν να με βάλει για εξωσωματική δηλαδή να πει παιδιά η ηλικία κτλ ξεκινάμε άμεσα. Μα είπε κάνουμε τις εξετάσεις και μιλάμε. Πολύ μου άρεσε αυτό όχι σαν τους Γερμανούς μετά από αποξεση ξεκινάμε κατευθείαν. 

20220608_075404.jpg

20220608_075414.jpg

20220608_075422.jpg

20220608_075430.jpg

20220608_075444.jpg

20220608_075453.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Καλημέρα, εγώ που είχα το ίδιο θέμα τους πήγα μόνο τη δίκη μου βεβαίωση κατοικίας και όλα καλά. Και από το κέντρο μου είχαν πει μόνο τη δίκη μου αλλά για ασφάλεια θυμάμαι είχα μπει να βγάλω και του άντρα μου αλλά όταν είδα ότι έχουμε διαφορετική διεύθυνση, όπως ήταν την εξαφάνισα! Δε θα έχεις θέμα. Κι εγώ στο Μαρούσι πέρασα το Γενάρη. 

Καλημέρα!!! Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απαντηση εγώ θα πάω για Σεπτέμβρη γιατί το δεύτερο σπερμοδιαγραμμα πρέπει να γίνει τον Αύγουστο έπαιρνα εχθές τηλέφωνο αλλα δεν κατάφερα να πιάσω γραμμή ελπίζω από Δευτέρα να πιασω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Πήγαμε στο ραντεβού με τον καθηγητή...1.5 ώρα στο γραφείο με ερωτήσεις όλο το ιστορικό να γραφτεί (αυτά ούτε για δειγμα στην Γερμανία) μου ζήτησε πολλές εξετάσεις που δεν γίνανε ώστε να δούμε και για τις αποβολές κτλ θα σας τις βάλω σε φωτο. Και για τον άντρα μου εξετάσεις. 

Πολύ θετική εντύπωση μας έκανε ανάλυση τα πάντα, μου ζήτησε να χάσω 5 κιλά ώστε να βοηθήσουμε ακόμα περισσότερο το είπε ο άνθρωπος και τόσο ευγενικά χαχαχαχ. Μου λέει να δούμε το ζάχαρο σου και λέω γιατρέ τρώω δεν φταίει το ζάχαρο 🤣🤣🤣 και μου λέει ο άνθρωπος βρε συ δεν φταίει το ζάχαρο για κιλά χαχαχ 

Οπότε από 28 ξεκινάμε και διατροφή με διατροφολόγο.  29 έχω ραντεβού στη Γερμανία για να δούμε τι εξετάσεις κάνω εκεί. Ίσως να με παρακολουθεί η γυναικολόγος τουλάχιστον στον πρώτο υπερηχο ώστε να δει πριν έρθω Ελλάδα μήπως υπάρχει κύστη κτλ από Ιανουαρίου μάλλον πάμε για εξωσωματική έχω μέλλον και όπως λέει και η αρχηγαρα υπομονή.  

Η αμη μου, μου είπε είναι στη μέση τι σημαίνει μόνο ξέχασα να ρωτήσω. Πότε δεν ήξερα ότι είχα κάνει για αμη κτλ εξέταση.  

Αυτό που μου άρεσε ήταν δεν βιαζόταν να με βάλει για εξωσωματική δηλαδή να πει παιδιά η ηλικία κτλ ξεκινάμε άμεσα. Μα είπε κάνουμε τις εξετάσεις και μιλάμε. Πολύ μου άρεσε αυτό όχι σαν τους Γερμανούς μετά από αποξεση ξεκινάμε κατευθείαν. 

20220608_075404.jpg

20220608_075414.jpg

20220608_075422.jpg

20220608_075430.jpg

20220608_075444.jpg

20220608_075453.jpg

Μπράβο!!! Ποτέ μα ποτέ δεν μου ζήτησαν τόσες εξετάσεις.  Αυτή η εξέταση doppler αιμάτωσης, είναι αυτή που με έχει κάψει εμένα. Πολύ καλά φαίνονται αυτά που σου ζητάει. Όταν με το καλο βέβαια κάνετε την εξωσωματική,  θα χρειαστεί να ξανακάνεις κάποιες εξετάσεις όπως πχ για τα αφροδίσια. 

Κυστικη ινωση και καρυοτυπο ζεύγους φαντάζεσαι ότι έχετε ήδη κάνει, σωστά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Μπράβο!!! Ποτέ μα ποτέ δεν μου ζήτησαν τόσες εξετάσεις.  Αυτή η εξέταση doppler αιμάτωσης, είναι αυτή που με έχει κάψει εμένα. Πολύ καλά φαίνονται αυτά που σου ζητάει. Όταν με το καλο βέβαια κάνετε την εξωσωματική,  θα χρειαστεί να ξανακάνεις κάποιες εξετάσεις όπως πχ για τα αφροδίσια. 

Κυστικη ινωση και καρυοτυπο ζεύγους φαντάζεσαι ότι έχετε ήδη κάνει, σωστά?

ΟΧΙ φυσικά και δεν κάναμε τίποτα από αυτά... μετά την δεύτερη αποβολή και με επικοινωνία μέσω τηλ ο καθηγητής στην Ελλάδα μου είπε να κάνω καρυοτυπο και κυστική ινωση  περιμένω Ρα αποτέλεσμα ακόμα..  

Στην Γερμανία μόνο ορμονικές αυτά είχαμε κάνει την lh και κάτι τέτοια. 

 

Μην ξεχνάς  έχω αρκετές αποβολές καινλογικο να θέλει και παραπάνω εξετάσεις. 

2 βιοχημικός και 2 αποβολές δεν τις λες λίγες. Ο καθηγητής είπε ίσως φταίει το σπέρμα και έβαλε και τον άντρα μου σε αρκετές εξετάσεις. Είπε δεν θα ξεκινήσουμε αν δεν ήμαστε για όλα σίγουροι! (Και αυτό από μόνο του σου δίνει πως να το πούμε μια σιγουριά) μου είπε κιόλας δεν έχει θέμα να συνεργαστεί με την γυναικολόγο μου (να κάνει υπερηχους αυτή και να τα στέλνω σε μαιλ σε αυτόν) και αυτό είναι ευκολία για εμενα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

ΟΧΙ φυσικά και δεν κάναμε τίποτα από αυτά... μετά την δεύτερη αποβολή και με επικοινωνία μέσω τηλ ο καθηγητής στην Ελλάδα μου είπε να κάνω καρυοτυπο και κυστική ινωση  περιμένω Ρα αποτέλεσμα ακόμα..  

Στην Γερμανία μόνο ορμονικές αυτά είχαμε κάνει την lh και κάτι τέτοια. 

 

Μην ξεχνάς  έχω αρκετές αποβολές καινλογικο να θέλει και παραπάνω εξετάσεις. 

2 βιοχημικός και 2 αποβολές δεν τις λες λίγες. Ο καθηγητής είπε ίσως φταίει το σπέρμα και έβαλε και τον άντρα μου σε αρκετές εξετάσεις. Είπε δεν θα ξεκινήσουμε αν δεν ήμαστε για όλα σίγουροι! (Και αυτό από μόνο του σου δίνει πως να το πούμε μια σιγουριά) μου είπε κιόλας δεν έχει θέμα να συνεργαστεί με την γυναικολόγο μου (να κάνει υπερηχους αυτή και να τα στέλνω σε μαιλ σε αυτόν) και αυτό είναι ευκολία για εμενα. 

Καλά και εγώ 2 παλινδρομες και μια βιοχημικη είχα αλλά δεν μου είπαν για αυτές τις εξετάσεις. Doppler αιμάτωσης πχ πρώτη φορά το βλέπω. Τωρα με την εγκυμοσύνη και το πρόβλημα άκουσα πρώτη φορά το  Doppler. Όλες οι συνθήκες είναι ιδανικές ! Όλα θα πάνε καλά αυτή τη φορά Ελπιδακι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Καλά και εγώ 2 παλινδρομες και μια βιοχημικη είχα αλλά δεν μου είπαν για αυτές τις εξετάσεις. Doppler αιμάτωσης πχ πρώτη φορά το βλέπω. Τωρα με την εγκυμοσύνη και το πρόβλημα άκουσα πρώτη φορά το  Doppler. Όλες οι συνθήκες είναι ιδανικές ! Όλα θα πάνε καλά αυτή τη φορά Ελπιδακι μου!

Αυτή η εξέταση πως ήταν κοριτσάκι μου. Υπέρηχος 3D?  Να σου πω λέω με τόσες εξετάσεις δεν θα προλάβω.. νιώθω ότι έχω χρόνια μπροστά μου για να ξεκινήσω.  😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Αυτή η εξέταση πως ήταν κοριτσάκι μου. Υπέρηχος 3D?  Να σου πω λέω με τόσες εξετάσεις δεν θα προλάβω.. νιώθω ότι έχω χρόνια μπροστά μου για να ξεκινήσω.  😕

Συχνά κάνω πλέον αυτή την εξέταση. Ναι με υπέρηχο γίνεται. Τώρα 3D δεν ξέρω αν είναι, θα σε γελάσω. Πάντως για να την κάνω πάω σε εξειδικευμένο γιατρό, αυτόν που κάνει τις αυχενικές. 

Τώρα σε σένα δεν ξέρω πώς θα γίνει η αληθεια είναι γιατί φαντάσου εμένα κάνουν doppler και κοιτάνε τον πλακούντα μου και τις αντιστάσεις μου. 

Όχι καλέ, μην τις βλ΄επεις πολλές και απογοητεύεσαι. Ουσιαστικά χωρίζονται σε 3 ομάδες:

1) Αιματολογικές που ίσως να χρειαστεί να τις κάνεις σε 2 δόσεις γιατί κάποιες από αυτές γίνονται τη 2η ημέρα του κύκλου.

2) Κολπική καλλιέργεια που στην κάνει ο γυναικολόγος σου και δεν είναι τίποτα.

3) Υπερηχογραφικές. 

Και σε 1, 2 μέρες που λέει ο λόγος θα έχεις τελειώσει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

ΟΧΙ φυσικά και δεν κάναμε τίποτα από αυτά... μετά την δεύτερη αποβολή και με επικοινωνία μέσω τηλ ο καθηγητής στην Ελλάδα μου είπε να κάνω καρυοτυπο και κυστική ινωση  περιμένω Ρα αποτέλεσμα ακόμα..  

Στην Γερμανία μόνο ορμονικές αυτά είχαμε κάνει την lh και κάτι τέτοια. 

 

Μην ξεχνάς  έχω αρκετές αποβολές καινλογικο να θέλει και παραπάνω εξετάσεις. 

2 βιοχημικός και 2 αποβολές δεν τις λες λίγες. Ο καθηγητής είπε ίσως φταίει το σπέρμα και έβαλε και τον άντρα μου σε αρκετές εξετάσεις. Είπε δεν θα ξεκινήσουμε αν δεν ήμαστε για όλα σίγουροι! (Και αυτό από μόνο του σου δίνει πως να το πούμε μια σιγουριά) μου είπε κιόλας δεν έχει θέμα να συνεργαστεί με την γυναικολόγο μου (να κάνει υπερηχους αυτή και να τα στέλνω σε μαιλ σε αυτόν) και αυτό είναι ευκολία για εμενα. 

Τις έχω κάνει όλες εκτός από το Doppler αιμάτωσης. Τον μεγάλο ογκο τις έκανα στο Έλενα στα πλαίσια διερεύνησης των αποβολών για αυτό όσες έχουμε πάει λέμε ποσό σημαντικό ψάξιμο γίνεται όχι μόνο αιματολογικά αλλά και στο θέμα μήτρα κολπικά κλπ. Ακόμα κ τίποτα να μην βρεις φεύγεις με την αίσθηση οτι μπορείς να ψάξεις το έχεις ψάξει και πας λίγο πιο ήσυχη.

Επισης όταν αποφασίσαμε να πάμε σε ουρολόγο ελέγχθηκε κ το σπερμα για όλα αυτά τα μικρόβια και όχι μόνο μια φορά.

Παρασκευαιδακι είσαι σε πολύ καλό δρόμο και αυτή τη φορά όλα θα γίνουν σωστα θα δεις κ το ονειρο θα πραγματοποιηθεί.

στις πριν 2 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Καλά και εγώ 2 παλινδρομες και μια βιοχημικη είχα αλλά δεν μου είπαν για αυτές τις εξετάσεις. Doppler αιμάτωσης πχ πρώτη φορά το βλέπω. Τωρα με την εγκυμοσύνη και το πρόβλημα άκουσα πρώτη φορά το  Doppler. Όλες οι συνθήκες είναι ιδανικές ! Όλα θα πάνε καλά αυτή τη φορά Ελπιδακι μου!

Ούτε εμένα μου τα είπε κανένας γιατρός αγαπη η @troia μου άνοιξε τα μάτια κ τα κορίτσια στο parents cafe τότε που ακόμα δεν το ξέρανε καν.. Διάβαζα ανώνυμα κ έπαιρνα πληροφορίες! Ακόμα και για να κλείσω ραντεβού στο Έλενα η @troia με καθοδήγησε (χωρίς να το ξέρει καν) που είχε γράψει αναλυτικά μπες στο 1535 κάνε σύνδεση συνδέσου από το πρωί κ κάνε refresh κάθε τρία λεπτά!

Ποσό λιγότερο μόνη ένιωθα κ νιωθω με τις παρέες εδώ μέσα σε όλο αυτο τον γολγοθά κ ποσό σημαντικό κορίτσια που τα έχουν καταφέρει να μοιράζονται εμπειριες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Συχνά κάνω πλέον αυτή την εξέταση. Ναι με υπέρηχο γίνεται. Τώρα 3D δεν ξέρω αν είναι, θα σε γελάσω. Πάντως για να την κάνω πάω σε εξειδικευμένο γιατρό, αυτόν που κάνει τις αυχενικές. 

Τώρα σε σένα δεν ξέρω πώς θα γίνει η αληθεια είναι γιατί φαντάσου εμένα κάνουν doppler και κοιτάνε τον πλακούντα μου και τις αντιστάσεις μου. 

Όχι καλέ, μην τις βλ΄επεις πολλές και απογοητεύεσαι. Ουσιαστικά χωρίζονται σε 3 ομάδες:

1) Αιματολογικές που ίσως να χρειαστεί να τις κάνεις σε 2 δόσεις γιατί κάποιες από αυτές γίνονται τη 2η ημέρα του κύκλου.

2) Κολπική καλλιέργεια που στην κάνει ο γυναικολόγος σου και δεν είναι τίποτα.

3) Υπερηχογραφικές. 

Και σε 1, 2 μέρες που λέει ο λόγος θα έχεις τελειώσει. 

Στην εγκυμοσύνη αυχενική και β επιπέδου έκανα στην γυναικολόγο μου είχε τον κατάλληλο υπερηχο. Ουφ να και αλλο βάρος έφυγε. Αιματολογικες οκ στην γυναικολόγο πάλι και υπερηχο πάλι εκεί. Άρα κανονικά μπορεί όλες να μου της κάνει η γυναίκα. 

Και μένει του άντρα προφανώς σε κάποιο ουρολόγο αντρολογο..

στις πριν 2 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Τις έχω κάνει όλες εκτός από το Doppler αιμάτωσης. Τον μεγάλο ογκο τις έκανα στο Έλενα στα πλαίσια διερεύνησης των αποβολών για αυτό όσες έχουμε πάει λέμε ποσό σημαντικό ψάξιμο γίνεται όχι μόνο αιματολογικά αλλά και στο θέμα μήτρα κολπικά κλπ. Ακόμα κ τίποτα να μην βρεις φεύγεις με την αίσθηση οτι μπορείς να ψάξεις το έχεις ψάξει και πας λίγο πιο ήσυχη.

Επισης όταν αποφασίσαμε να πάμε σε ουρολόγο ελέγχθηκε κ το σπερμα για όλα αυτά τα μικρόβια και όχι μόνο μια φορά.

Παρασκευαιδακι είσαι σε πολύ καλό δρόμο και αυτή τη φορά όλα θα γίνουν σωστα θα δεις κ το ονειρο θα πραγματοποιηθεί.

Ούτε εμένα μου τα είπε κανένας γιατρός αγαπη η @troia μου άνοιξε τα μάτια κ τα κορίτσια στο parents cafe τότε που ακόμα δεν το ξέρανε καν.. Διάβαζα ανώνυμα κ έπαιρνα πληροφορίες! Ακόμα και για να κλείσω ραντεβού στο Έλενα η @troia με καθοδήγησε (χωρίς να το ξέρει καν) που είχε γράψει αναλυτικά μπες στο 1535 κάνε σύνδεση συνδέσου από το πρωί κ κάνε refresh κάθε τρία λεπτά!

Ποσό λιγότερο μόνη ένιωθα κ νιωθω με τις παρέες εδώ μέσα σε όλο αυτο τον γολγοθά κ ποσό σημαντικό κορίτσια που τα έχουν καταφέρει να μοιράζονται εμπειριες 

Σε ευχαριστώ αρχηγαρα μας.. εμα ούτε για δειγμα μια εξέταση από όσες πρέπει να κάνω κοιτούσε ο άνθρωπος στο σπερμοδιαγραμμα και μου λέει καλά για μικρόβια δεν κανανε; το κοιτάω να δω για μετάφραση του λέω όχι γιατρέ δε γράφει κάτι.  Και αν λέει έχει ένα μικρόβιο που του προκαλεί πρόβλημα;  τι να του έλεγα..  και μιλάμε για γυναικολόγο αρε γουρδουλα που θέλουν εκεί στο κέντρο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Πήγαμε στο ραντεβού με τον καθηγητή...1.5 ώρα στο γραφείο με ερωτήσεις όλο το ιστορικό να γραφτεί (αυτά ούτε για δειγμα στην Γερμανία) μου ζήτησε πολλές εξετάσεις που δεν γίνανε ώστε να δούμε και για τις αποβολές κτλ θα σας τις βάλω σε φωτο. Και για τον άντρα μου εξετάσεις. 

Πολύ θετική εντύπωση μας έκανε ανάλυση τα πάντα, μου ζήτησε να χάσω 5 κιλά ώστε να βοηθήσουμε ακόμα περισσότερο το είπε ο άνθρωπος και τόσο ευγενικά χαχαχαχ. Μου λέει να δούμε το ζάχαρο σου και λέω γιατρέ τρώω δεν φταίει το ζάχαρο 🤣🤣🤣 και μου λέει ο άνθρωπος βρε συ δεν φταίει το ζάχαρο για κιλά χαχαχ 

Οπότε από 28 ξεκινάμε και διατροφή με διατροφολόγο.  29 έχω ραντεβού στη Γερμανία για να δούμε τι εξετάσεις κάνω εκεί. Ίσως να με παρακολουθεί η γυναικολόγος τουλάχιστον στον πρώτο υπερηχο ώστε να δει πριν έρθω Ελλάδα μήπως υπάρχει κύστη κτλ από Ιανουαρίου μάλλον πάμε για εξωσωματική έχω μέλλον και όπως λέει και η αρχηγαρα υπομονή.  

Η αμη μου, μου είπε είναι στη μέση τι σημαίνει μόνο ξέχασα να ρωτήσω. Πότε δεν ήξερα ότι είχα κάνει για αμη κτλ εξέταση.  

Αυτό που μου άρεσε ήταν δεν βιαζόταν να με βάλει για εξωσωματική δηλαδή να πει παιδιά η ηλικία κτλ ξεκινάμε άμεσα. Μα είπε κάνουμε τις εξετάσεις και μιλάμε. Πολύ μου άρεσε αυτό όχι σαν τους Γερμανούς μετά από αποξεση ξεκινάμε κατευθείαν. 

20220608_075404.jpg

20220608_075414.jpg

20220608_075422.jpg

20220608_075430.jpg

20220608_075444.jpg

20220608_075453.jpg

μου θυμίζει πολύ το έντυπο παραπομπής που μας δίνουν στο Έλενα. Καλό είναι (αν δεν το έχεις κάνει ήδη - συγγνώμη, διαβάζω αποσπασματικά) να πεις το όνομα του καθηγητή και πού τον είδες. Δηλ. πήγες στο νοσοκομείο ή στο ιατρείο του, γιατί πολλές κοπέλες από Β. Ελλάδα μας ρωτάνε και τους λέμε ελάτε Αθήνα στο Έλενα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η troia είπε:

μου θυμίζει πολύ το έντυπο παραπομπής που μας δίνουν στο Έλενα. Καλό είναι (αν δεν το έχεις κάνει ήδη - συγγνώμη, διαβάζω αποσπασματικά) να πεις το όνομα του καθηγητή και πού τον είδες. Δηλ. πήγες στο νοσοκομείο ή στο ιατρείο του, γιατί πολλές κοπέλες από Β. Ελλάδα μας ρωτάνε και τους λέμε ελάτε Αθήνα στο Έλενα...

@BlackCat σε κάνω και Tag σαν αρχηγαρα ώστε να ξέρεις ποιος γιατρός.  Είναι ο καθηγητής Β. Ταρλατζης.  Πολλά χρόνια στο χώρο. Μου άρεσε πάντως που ήταν μεν τυπικός να καταγράψει τα πάντα αλλά ένιωσα και την ζεστασιά που ήθελα. (Δεν ήταν απόμακρος) 

Πήγα στο ιατρείο του , συνεργάζεται με το διαβαλκανικο. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Πήγαμε στο ραντεβού με τον καθηγητή...1.5 ώρα στο γραφείο με ερωτήσεις όλο το ιστορικό να γραφτεί (αυτά ούτε για δειγμα στην Γερμανία) μου ζήτησε πολλές εξετάσεις που δεν γίνανε ώστε να δούμε και για τις αποβολές κτλ θα σας τις βάλω σε φωτο. Και για τον άντρα μου εξετάσεις. 

Πολύ θετική εντύπωση μας έκανε ανάλυση τα πάντα, μου ζήτησε να χάσω 5 κιλά ώστε να βοηθήσουμε ακόμα περισσότερο το είπε ο άνθρωπος και τόσο ευγενικά χαχαχαχ. Μου λέει να δούμε το ζάχαρο σου και λέω γιατρέ τρώω δεν φταίει το ζάχαρο 🤣🤣🤣 και μου λέει ο άνθρωπος βρε συ δεν φταίει το ζάχαρο για κιλά χαχαχ 

Οπότε από 28 ξεκινάμε και διατροφή με διατροφολόγο.  29 έχω ραντεβού στη Γερμανία για να δούμε τι εξετάσεις κάνω εκεί. Ίσως να με παρακολουθεί η γυναικολόγος τουλάχιστον στον πρώτο υπερηχο ώστε να δει πριν έρθω Ελλάδα μήπως υπάρχει κύστη κτλ από Ιανουαρίου μάλλον πάμε για εξωσωματική έχω μέλλον και όπως λέει και η αρχηγαρα υπομονή.  

Η αμη μου, μου είπε είναι στη μέση τι σημαίνει μόνο ξέχασα να ρωτήσω. Πότε δεν ήξερα ότι είχα κάνει για αμη κτλ εξέταση.  

Αυτό που μου άρεσε ήταν δεν βιαζόταν να με βάλει για εξωσωματική δηλαδή να πει παιδιά η ηλικία κτλ ξεκινάμε άμεσα. Μα είπε κάνουμε τις εξετάσεις και μιλάμε. Πολύ μου άρεσε αυτό όχι σαν τους Γερμανούς μετά από αποξεση ξεκινάμε κατευθείαν. 

20220608_075404.jpg

20220608_075414.jpg

20220608_075422.jpg

20220608_075430.jpg

20220608_075444.jpg

20220608_075453.jpg

Συγνώμη δεν είχες κάνει τίποτα από αυτά; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η kaposetsi είπε:

Συγνώμη δεν είχες κάνει τίποτα από αυτά; 

Μόνο τις ορμονικές οι οποίες δεν αναγράφεται και σε ποια μέρα του κύκλου τις κάναμε και δεν θυμάμαι και εγώ καθόλου. Νομίζω 3 ημέρα αλλά δεν ξέρω , έδωσα αίμα την πρώτη φορά που πήγα για εξωσωματική.  Την δεύτερη φορά ούτε αίμα δε μου πήραν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα μήπως ξέρετε να μου πείτε γνώμες για τον κ.Παντο στην Αθήνα???πάω συστήμενη άλλα έχω ακούσει τα συν και τα πλην.... βοηθήστε με γτ πάω να τρελαθώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...