Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2023 🙏🏼🤰🏽 & Σία ​(ΟΕ/ΕΠΕ/ΑΕ)​ 🌻​ ​ ​


hope501

Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η Sophie80 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!

Έχω ραντεβού με την επιτροπή στο Μαρούσι στις 23/6, αλλά υπάρχει περίπτωση να μην έχουμε παραλάβει μέχρι τότε μία από τις απαιτούμενες εξετάσεις, οπότε να χρειαστεί να το αναβάλω για λίγο αργότερα (θα το ξέρω σίγουρα σε λίγες μέρες).

Υπάρχει κάποιο κορίτσι εδώ που έχει ραντεβού πιο μετά (πχ αρχές Ιουλίου) και θα ήθελε να κάνουμε αμοιβαία ανταλλαγή αντί να ακυρώσω το 23/6; Ευχαριστώ!

Να μην το ακυρώσεις. Πάρε τηλ και ρώτησε εαν δεν έχετε μια εξέταση το τι γίνεται. Νομίζω την καταθέτεις με το που την έχεις. Συγγνώμη που ρωτάω, αλλά για ποια εξέταση πρόκειται?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 6.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις On 14/6/2022 at 9:38 ΜΜ, ο/η twinkletwinlkle είπε:

@Lucia79 μπράβο κοπέλα μου! Με το καλο και στον επόμενο υπερηχο και όλα να πάνε τέλεια!

Εμείς τελειωσαμε από τον γιατρό. Έμεινα πολύ ευχαριστημενη, τον συστήνω σε οσες κοπελες θέλουν να κάνουν αυχενική κτλ.

Στην ουσία μας είπε τα ίδια με τον άλλον, απλά ο τρόπος ήταν πολύ διαφορετικός. Όλα του τα όργανα προς το παρόν είναι πολύ καλά. Ειναι πολυ μικρό (250 γραμμάρια) ενώ τα μωρά σε αυτη την εβδομάδα είναι γύρω στα 400 γραμμάρια.  Απλά όσο περνάει ο καιρός τόσο θα αυξάνεται εκθετικά η διαφορά αυτή. Ουτε αυτός ήθελε να μου δώσει πιθανότητες, μου είπε όμως ότι οι πιθανότητες δεν είναι συνήθως με το μέρος αυτών των μωρών. Βάζουμε ως στόχο τις 28 εβδομάδες με πιθανότητες επιβίωσης 70%. Στις 26 δεν επιβιώνει, στις 27 με δυσκολίες. Θέλει πολύ στενή παρακολούθηση όχι από τον γυναικολόγο μου αλλά από εμβρυοιατρο, όπως είναι αυτός δηλαδή και όλοι οι πιστοποιημενοι της αυχενικής. Μου είπε ότι αυτός που έχω κλείσει στις 24 να πάω είναι εξαιρετικός και να πηγαινω εκεί. Μπορεί να χρειάζεται να πηγαινω και κάθε μέρα που λέει ο λόγος. Υπάρχει αυξημένος κίνδυνος ενδομητριου θανάτου και το μόνο που μπορώ να κάνω είναι όλα αυτά που ήδη κάνω. Πάμε λοιπόν προς το άγνωστο με βάρκα την ελπίδα,  κάνουμε τον σταυρό μας και προχωράμε...

Στέλνουμε τη θετική μας ενέργεια στο μωράκι σου και ευχόμαστε από την καρδιά μας να τα καταφέρει!

Υ.Γ. Η παιδίατρος μου είχε πει ότι στην Ιαπωνία έχουν καταφέρει τα πρόωρα μωρά να επιβιώνουν ήδη από τις 20 εβδομάδες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/6/2022 at 2:57 ΜΜ, ο/η SUNY είπε:

Αγγλία εδώ χαχαχα μας έφαγε η ξενιτιά …. Δεν τα εμπιστεύομαι εδώ τα εργαστήρια … φίλη μου με 1% πιθανότητα ο άντρας της να κάνει παιδί πήρε μια αγωγή από Ελλάδα με Τία εξετάσεις από εδώ και η κοπέλα έμεινε έγκυος ατο πεντάμηνο … η γυναικολόγος μου έχει εργαστεί εδώ πολλά χρόνια και μ είπε το ίδιο είναι όλα θέμα καθαρά κακής διαχείρισης του προσωπικού στον τομέα της υγείας …. Δηλαδή να έχει για παράδειγμα παραμείνει το σπερμα έξω εκτός προβλεπόμενης ώρας … είναι πολλά … 

μπορει ομωα και οι εξετάσεις να είναι έγκυρες . Όπως και να έχει θα κλείσω ραντεβού να πάμε Αθήνα … που μ τόνισε η γιατρός μ ότι ακόμα και Ελλάδα είναι λίγα τα εργαστήρια που δίνουν έγκυρα αποτελέσματα … για αυτό δ θέλω ούτε να στεναχωριέμαι ούτε τίποτα .. βέβαια δεν εθελοτυφλούμε γιατί 2,5 χρόνια προσπαθειών είναι μεγάλο διάστημα και ξέρω πως εφόσον εμένα πέρα από την αντίσταση στην ινσουλίνη την οποία και ρυθμίζουμε τα υπόλοιπα ριναι οκ όποτε ξέρουμε πως ίσως το σπερμα να θέλει ενίσχυση η να χρειαστούμε εξωσωματική … μεγάλος ο δρόμος γιατί θα πρέπει για να γίνει αυτό να ταξιδέψω Ελλάδα για ένα εύλογο χρονικό διάστημα αλλα δεν πειραζει ….

Όλοι λένε ότι η Αγγλία για θέματα υγείας είναι ένα μπάχαλο!!!!! Φίλη μου που ζει εκεί μου είπε ότι έβαζαν στόχο!!!!!!! για χαμηλά ποσοστά καισαρικών και πολλά παιδιά χάνονταν έτσι. Κι επίσης σε μία φίλη της είχαν προτείνει ολική υστερεκτομή λόγω ινομυωματων, ήρθε στην Ελλάδα, τα χειρούργησε και μετά από αυτό έμεινε και έγκυος στο 2ο, ενώ εκεί της έλεγαν ότι είναι τυχερή που έκανε έστω κι ένα...

Τώρα για το σπέρμα, ξεκινήστε από εξειδικευμένο ουρολόγο και εκείνος θα σας πει τι εξετάσεις θέλει και πού να τις κάνετε. Μην πάτε μόνοι σας για εξετάσεις.

Κι εσύ αν έχεις ΑΜΚΑ να πας στο Έλενα να σε ψάξουν για να βεβαιωθείτε ότι όντως τα έχετε ψάξει όλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/6/2022 at 12:05 ΜΜ, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Εύχομαι να είστε όλες καλά !!!! Την Πέμπτη ήρθε η ώρα της αυχενικής διαφάνειας ... Κάποια κορίτσια με έχουν βοηθήσει ως προς αυτό που έχω να σας ρωτήσω σαν συμβουλη... Ο γιατρός μου είπε μαζί με την αυχενική να κάνω και τη nipt χωρίς να δούμε τις τιμές...εσείς τι θα μου προτείνατε;

εγώ το έκανα μετά μόνο και μόνο λόγω ηλικίας. Οι μετρήσεις της αυχενικής μου και το papp-a ήταν πολύ καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/6/2022 at 5:44 ΜΜ, ο/η Lucia79 είπε:

Να σας πω κι εγω ότι μόλις γυρίσαμε από τον 2ο υπέρηχο, ακούσαμε καρδιά, ήταν απίστευτο ποσο δυνατά Ακουγόταν, μέχρι και ο άντρας μου δάκρυσε! Ο γιατρός μας έδωσε πάλι συγχαρητήρια ήταν πολύ ικανοποιημένος, το έμβρυο είναι λέει σε καλές διαστάσεις και καλή θέση. Θα μας παρακολουθεί αυτός, δεν θα αλλάξω γιατρο και αυτό με χαλάρωσε ακόμα πιο πολύ είναι η αλήθεια. Την άλλη βδομάδα θα ξαναπάω για εξετάσεις και λεπτομερή ενημέρωση από τη μαία. Προς το παρόν μου είπε ότι λόγω ηλικίας είναι κύηση υψηλού ρίσκου. Μπορώ να σταματήσω τις προλουτεξ, συνεχίζω όλα τα υπόλοιπα. 

Ακομα δε μπορώ να τα πιστέψω όλα αυτα που συμβαίνουν να το ξέρετε! Εύχομαι όλες οσες ακολουθούν να έχουν ευχάριστα νέα σύντομα! Με σωστό ψάξιμο και λιγη τύχη φυσικά, μπορούν να συμβούν ακόμα και θαύματα! Και το δικό μας ήταν ένα θαύμα, εγώ πλέον είχα προετοιμαστεί ότι ποτε δεν θα τα καταφέρουμε αλλά ευτυχώς γίνονται και ανατροπές! ❤️❤️

Συγχαρητήρια! Καλή συνέχεια στην εγκυμοσύνη σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η twinkletwinlkle είπε:

@BlackCat μαυρογατουλα μας, τι κάνεις? Αν θυμάμαι καλά, τώρα περίπου δεν θα αδιαθετησεις?

Βασανίζομαι άσχημα στην δουλειά αυτη την περίοδο..☹️

Η περίοδος εμφανίστηκε σήμερα μετά από 4ημερη καθυστέρηση γιατί έτσι γούσταρε οπότε ξεκινάω προετοιμασία για ετ. Εκτός αν με επισκεφτεί ο covid τόσο τυχερή που είμαι και δεν φτάσω καν σε μεταφορά.

Μετά θα φύγω με καπέλο και στολή χαβανέζας..

Αν με χάσετε ξαφνικά να ξέρετε 🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η BlackCat είπε:

Βασανίζομαι άσχημα στην δουλειά αυτη την περίοδο..☹️

Η περίοδος εμφανίστηκε σήμερα μετά από 4ημερη καθυστέρηση γιατί έτσι γούσταρε οπότε ξεκινάω προετοιμασία για ετ. Εκτός αν με επισκεφτεί ο covid τόσο τυχερή που είμαι και δεν φτάσω καν σε μεταφορά.

Μετά θα φύγω με καπέλο και στολή χαβανέζας..

Αν με χάσετε ξαφνικά να ξέρετε 🤣🤣

Σήμερα διαβάζαμε με τον μικρο τον λαγό και την χελώνα... 

Στο αφιερώνω λοιπόν και είμαι σίγουρη ότι το παγωτινακι είναι εκει και σε περιμένει 🥰🥰🥰

20220616_155036.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Σήμερα διαβάζαμε με τον μικρο τον λαγό και την χελώνα... 

Στο αφιερώνω λοιπόν και είμαι σίγουρη ότι το παγωτινακι είναι εκει και σε περιμένει 🥰🥰🥰

20220616_155036.jpg

😍🥰😍🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Έχει κάνει κάποια από εσάς αναζωογόνηση ωοθηκών (prp)? Μου την πρότειναν στο κέντρο εξωσωματικής του Αλέξανδρας βέβαια κοστίζει 400 ευρώ γιατί γίνεται από μια εταιρεία του εξωτερικού αλλά σκέφτομαι αφού η όλη διαδικασία θα είναι εντελώς δωρεάν να την κάνω.. Τη Δευτέρα περιμένουν να τους πάρω τηλέφωνο να τους πω το τελικό οκ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η troia είπε:

Στέλνουμε τη θετική μας ενέργεια στο μωράκι σου και ευχόμαστε από την καρδιά μας να τα καταφέρει!

Υ.Γ. Η παιδίατρος μου είχε πει ότι στην Ιαπωνία έχουν καταφέρει τα πρόωρα μωρά να επιβιώνουν ήδη από τις 20 εβδομάδες!!!

Σε ευχαριστώ πολύ! Λες να πάω Ιαπωνία μπας και αυξηθουν κι πιθανότητες? Είναι πεντακάθαρα,  έχει σουσι... αχ τι να κάνουμε... θα αρκεστώ στο δημόσιο νοσοκομείο της Ελλάδας και θα κάνω τον σταυρό μου. Έχω εμπιστοσύνη στους Έλληνες επιστήμονες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η BlackCat είπε:

Βασανίζομαι άσχημα στην δουλειά αυτη την περίοδο..☹️

Η περίοδος εμφανίστηκε σήμερα μετά από 4ημερη καθυστέρηση γιατί έτσι γούσταρε οπότε ξεκινάω προετοιμασία για ετ. Εκτός αν με επισκεφτεί ο covid τόσο τυχερή που είμαι και δεν φτάσω καν σε μεταφορά.

Μετά θα φύγω με καπέλο και στολή χαβανέζας..

Αν με χάσετε ξαφνικά να ξέρετε 🤣🤣

Τέλεια! Καλή αρχή! Κανένας covid δεν θα σε βρει και τίποτα δεν θα στο χαλάσει αυτή τη φορά. Ήρθε η ώρα σου! Πίστεψέ το! Και το ξέρω ότι σου φαίνονται μα..κιες αυτό που θα σου πω, αλλά κάνε ο, τι μπορείς να μην αφήνεις τα προβλήματα της δουλειάς να σε χαλάνε.  Τωρα προέχουν τα μωρά σου. Και σε θέλω ευδιαθετη, χαρούμενη και με πλατύ χαμόγελο όταν θα τα υποδεχτείς. Τόσους μήνες περιμένουν στην κατάψυξη. Και θα έχει και καύσωνες, καλε θερμοπληξία θα παθουν τα μωρά!

Έχεις κανένα χρονοδιάγραμμα στο περίπου πότε θα γίνει η πολυπόθητη ετ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια...σήμερα έκανα την αυχενική!! Δόξα τον Θεό πήγαν όλα καλά .. έκανα τη Νιπτ τελείως προληπτικά , μου είχαν πάρει ήδη αίμα από πριν αλλά με τις πιθανότητες μου είπαν το απλό να κάνω ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η troia είπε:

Όλοι λένε ότι η Αγγλία για θέματα υγείας είναι ένα μπάχαλο!!!!! Φίλη μου που ζει εκεί μου είπε ότι έβαζαν στόχο!!!!!!! για χαμηλά ποσοστά καισαρικών και πολλά παιδιά χάνονταν έτσι. Κι επίσης σε μία φίλη της είχαν προτείνει ολική υστερεκτομή λόγω ινομυωματων, ήρθε στην Ελλάδα, τα χειρούργησε και μετά από αυτό έμεινε και έγκυος στο 2ο, ενώ εκεί της έλεγαν ότι είναι τυχερή που έκανε έστω κι ένα...

Τώρα για το σπέρμα, ξεκινήστε από εξειδικευμένο ουρολόγο και εκείνος θα σας πει τι εξετάσεις θέλει και πού να τις κάνετε. Μην πάτε μόνοι σας για εξετάσεις.

Κι εσύ αν έχεις ΑΜΚΑ να πας στο Έλενα να σε ψάξουν για να βεβαιωθείτε ότι όντως τα έχετε ψάξει όλα.

Ένα μπάχαλο δεν λες τίποτα … σε μιας φίλης μ τον άντρα έδωσαν πιθανότητα 1% να κάνει παιδί κ είναι έγκυος η κοπέλα … όπως κ μα έχει ναι θα πάμε Ελλάδα ….. γιατί στον άντρα μ είπαν κάνε πάλι εξέταση γιατί όλα βγαίνουν μια χαρά μόνο η μορφολογία δ βγαίνει καλή και ότι δεν είναι λογικό σαν αποτέλεσμα αυτό και μήπως δ έχει γίνει σωστά η εξέταση … βλακείες δηλαδή …. Όποτε ναι θα πάμε Ελλάδα ….

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Τέλεια! Καλή αρχή! Κανένας covid δεν θα σε βρει και τίποτα δεν θα στο χαλάσει αυτή τη φορά. Ήρθε η ώρα σου! Πίστεψέ το! Και το ξέρω ότι σου φαίνονται μα..κιες αυτό που θα σου πω, αλλά κάνε ο, τι μπορείς να μην αφήνεις τα προβλήματα της δουλειάς να σε χαλάνε.  Τωρα προέχουν τα μωρά σου. Και σε θέλω ευδιαθετη, χαρούμενη και με πλατύ χαμόγελο όταν θα τα υποδεχτείς. Τόσους μήνες περιμένουν στην κατάψυξη. Και θα έχει και καύσωνες, καλε θερμοπληξία θα παθουν τα μωρά!

Έχεις κανένα χρονοδιάγραμμα στο περίπου πότε θα γίνει η πολυπόθητη ετ?

Τι να πω έχει φοβηθεί το μάτι μου γιατί με περιτρυγυριζει ο κοβιντ κ η δόλια είμαι σπίτι δουλειά δουλειά σπίτι. Να πω ότι πήγαινα κ πουθενά αλλά δεν πάω έχω περιοριστεί όσο γίνεται..

τεσπα θεού θέλοντος κ covid επιτρέποντος υπολογιζω αρχές Ιουλίου αν υπολογίσουμε ότι η ετ γίνεται 17-20η μέρα του κύκλου. 
Αυριο θα κάνω αιματολογικές κ είδωμεν.. 

Να δούμε αν το ενδομήτριο με κάνει περήφανη (δεν είχα θέμα στο παρελθόν ελπίζω να συνεργαστεί κ αυτό το καψερο & τώρα) 🙏🙏

Θα πάρω άδεια εκείνες τις ημέρες έτσι κ αλλιώς θα προσπαθήσω να είμαι ζεν. Έχω προμηθευτεί κ βιβλία έχω βρει κ σειρές που θα δω ε θα περάσουν οι μέρες που θα πάει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Καλησπέρα κορίτσια...σήμερα έκανα την αυχενική!! Δόξα τον Θεό πήγαν όλα καλά .. έκανα τη Νιπτ τελείως προληπτικά , μου είχαν πάρει ήδη αίμα από πριν αλλά με τις πιθανότητες μου είπαν το απλό να κάνω ! 

Συγχαρητήρια μπράβο στη μάμα κ το μωράκι! Με το καλό κ το επόμενο μαξιλαράκι..Καλά αποτελέσματα ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ήθελα να σας ρωτήσω. 

Η κοπέλα που σας είπα τελικά προχώρησε σε ωοληψια. Γονιμοποιηθηκαν 3. Τα έβαλε κατάψυξη επειδή το ενδομήτριο της δεν ήταν καλό για να τα μεταφέρει κατευθείαν..τώρα πέρασε ένας μήνας. Της έδωσε ο γιατρός cyclacur για να παχύνει το ενδομήτριο και να τα βάλουν αυτό τον μήνα..σήμερα είναι 6 η μερα και το ενδομήτριο 4.3

Της είπε ότι θα παίρνει φάρμακα μέχρι τελος του μήνα 😯😯 καλά πότε γίνεται η εμβρυομεταφορα; Αν περιμένει μέχρι 30 του μήνα θα φτάσει να είναι 22 η μερα του κύκλου. Τόσο μετά τα βάζουν;  Δεν θα κοντεύει η περίοδος .; Έκανε καμία κοπέλα κάτι ανάλογο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/6/2022 at 9:38 ΜΜ, ο/η twinkletwinlkle είπε:

@Lucia79 μπράβο κοπέλα μου! Με το καλο και στον επόμενο υπερηχο και όλα να πάνε τέλεια!

Εμείς τελειωσαμε από τον γιατρό. Έμεινα πολύ ευχαριστημενη, τον συστήνω σε οσες κοπελες θέλουν να κάνουν αυχενική κτλ.

Στην ουσία μας είπε τα ίδια με τον άλλον, απλά ο τρόπος ήταν πολύ διαφορετικός. Όλα του τα όργανα προς το παρόν είναι πολύ καλά. Ειναι πολυ μικρό (250 γραμμάρια) ενώ τα μωρά σε αυτη την εβδομάδα είναι γύρω στα 400 γραμμάρια.  Απλά όσο περνάει ο καιρός τόσο θα αυξάνεται εκθετικά η διαφορά αυτή. Ουτε αυτός ήθελε να μου δώσει πιθανότητες, μου είπε όμως ότι οι πιθανότητες δεν είναι συνήθως με το μέρος αυτών των μωρών. Βάζουμε ως στόχο τις 28 εβδομάδες με πιθανότητες επιβίωσης 70%. Στις 26 δεν επιβιώνει, στις 27 με δυσκολίες. Θέλει πολύ στενή παρακολούθηση όχι από τον γυναικολόγο μου αλλά από εμβρυοιατρο, όπως είναι αυτός δηλαδή και όλοι οι πιστοποιημενοι της αυχενικής. Μου είπε ότι αυτός που έχω κλείσει στις 24 να πάω είναι εξαιρετικός και να πηγαινω εκεί. Μπορεί να χρειάζεται να πηγαινω και κάθε μέρα που λέει ο λόγος. Υπάρχει αυξημένος κίνδυνος ενδομητριου θανάτου και το μόνο που μπορώ να κάνω είναι όλα αυτά που ήδη κάνω. Πάμε λοιπόν προς το άγνωστο με βάρκα την ελπίδα,  κάνουμε τον σταυρό μας και προχωράμε...

Εύχομαι όλα να πάνε καλά και να φτάσεις το μαξιλαράκι των 28 εβδομάδων. Υπομονή, το παρακολουθείς όσο πιο συχνά γίνεται και προχωρας βήμα βήμα. Να πιστέψεις ότι είναι ένα δυνατό εμβρυάκι και θα προχωρήσει. 

Πήγα και εγώ στον ίδιο για δεύτερο Doppler (είναι μικρούλης κι ο δικός μου) και ομολογώ ότι σαν γιατρός με κέρδισε και έκλεισα και την επόμενη εξέταση εκεί. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Βασανίζομαι άσχημα στην δουλειά αυτη την περίοδο..☹️

Η περίοδος εμφανίστηκε σήμερα μετά από 4ημερη καθυστέρηση γιατί έτσι γούσταρε οπότε ξεκινάω προετοιμασία για ετ. Εκτός αν με επισκεφτεί ο covid τόσο τυχερή που είμαι και δεν φτάσω καν σε μεταφορά.

Μετά θα φύγω με καπέλο και στολή χαβανέζας..

Αν με χάσετε ξαφνικά να ξέρετε 🤣🤣

Όλα καλά θα πάνε…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Κορίτσια ήθελα να σας ρωτήσω. 

Η κοπέλα που σας είπα τελικά προχώρησε σε ωοληψια. Γονιμοποιηθηκαν 3. Τα έβαλε κατάψυξη επειδή το ενδομήτριο της δεν ήταν καλό για να τα μεταφέρει κατευθείαν..τώρα πέρασε ένας μήνας. Της έδωσε ο γιατρός cyclacur για να παχύνει το ενδομήτριο και να τα βάλουν αυτό τον μήνα..σήμερα είναι 6 η μερα και το ενδομήτριο 4.3

Της είπε ότι θα παίρνει φάρμακα μέχρι τελος του μήνα 😯😯 καλά πότε γίνεται η εμβρυομεταφορα; Αν περιμένει μέχρι 30 του μήνα θα φτάσει να είναι 22 η μερα του κύκλου. Τόσο μετά τα βάζουν;  Δεν θα κοντεύει η περίοδος .; Έκανε καμία κοπέλα κάτι ανάλογο; 

Δεν γίνεται συγκεκριμένη μέρα η μεταφορά εγώ έκανα 19 ημέρα και 23 ημέρα ανάλογος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Τι να πω έχει φοβηθεί το μάτι μου γιατί με περιτρυγυριζει ο κοβιντ κ η δόλια είμαι σπίτι δουλειά δουλειά σπίτι. Να πω ότι πήγαινα κ πουθενά αλλά δεν πάω έχω περιοριστεί όσο γίνεται..

τεσπα θεού θέλοντος κ covid επιτρέποντος υπολογιζω αρχές Ιουλίου αν υπολογίσουμε ότι η ετ γίνεται 17-20η μέρα του κύκλου. 
Αυριο θα κάνω αιματολογικές κ είδωμεν.. 

Να δούμε αν το ενδομήτριο με κάνει περήφανη (δεν είχα θέμα στο παρελθόν ελπίζω να συνεργαστεί κ αυτό το καψερο & τώρα) 🙏🙏

Θα πάρω άδεια εκείνες τις ημέρες έτσι κ αλλιώς θα προσπαθήσω να είμαι ζεν. Έχω προμηθευτεί κ βιβλία έχω βρει κ σειρές που θα δω ε θα περάσουν οι μέρες που θα πάει.

🙏🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Καλησπέρα κορίτσια...σήμερα έκανα την αυχενική!! Δόξα τον Θεό πήγαν όλα καλά .. έκανα τη Νιπτ τελείως προληπτικά , μου είχαν πάρει ήδη αίμα από πριν αλλά με τις πιθανότητες μου είπαν το απλό να κάνω ! 

Ωραία τα νεα σου! Μια χαρά ακούγονται. Με το καλό εύχομαι 🙏και βήμα βήμα προς τις επόμενες εξετάσεις.

στις πριν 14 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Τι να πω έχει φοβηθεί το μάτι μου γιατί με περιτρυγυριζει ο κοβιντ κ η δόλια είμαι σπίτι δουλειά δουλειά σπίτι. Να πω ότι πήγαινα κ πουθενά αλλά δεν πάω έχω περιοριστεί όσο γίνεται..

τεσπα θεού θέλοντος κ covid επιτρέποντος υπολογιζω αρχές Ιουλίου αν υπολογίσουμε ότι η ετ γίνεται 17-20η μέρα του κύκλου. 
Αυριο θα κάνω αιματολογικές κ είδωμεν.. 

Να δούμε αν το ενδομήτριο με κάνει περήφανη (δεν είχα θέμα στο παρελθόν ελπίζω να συνεργαστεί κ αυτό το καψερο & τώρα) 🙏🙏

Θα πάρω άδεια εκείνες τις ημέρες έτσι κ αλλιώς θα προσπαθήσω να είμαι ζεν. Έχω προμηθευτεί κ βιβλία έχω βρει κ σειρές που θα δω ε θα περάσουν οι μέρες που θα πάει.

Να μας πεις και εμας σειρες, γιατί νομίζω ξέμεινα...αν και τώρα έχουμε και ντισνευ + και μπορώ επιτέλους να συνεχίσω το μόντερν φάμιλη, γκρεις ανάτομυ κτλ κτλ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Κορίτσια ήθελα να σας ρωτήσω. 

Η κοπέλα που σας είπα τελικά προχώρησε σε ωοληψια. Γονιμοποιηθηκαν 3. Τα έβαλε κατάψυξη επειδή το ενδομήτριο της δεν ήταν καλό για να τα μεταφέρει κατευθείαν..τώρα πέρασε ένας μήνας. Της έδωσε ο γιατρός cyclacur για να παχύνει το ενδομήτριο και να τα βάλουν αυτό τον μήνα..σήμερα είναι 6 η μερα και το ενδομήτριο 4.3

Της είπε ότι θα παίρνει φάρμακα μέχρι τελος του μήνα 😯😯 καλά πότε γίνεται η εμβρυομεταφορα; Αν περιμένει μέχρι 30 του μήνα θα φτάσει να είναι 22 η μερα του κύκλου. Τόσο μετά τα βάζουν;  Δεν θα κοντεύει η περίοδος .; Έκανε καμία κοπέλα κάτι ανάλογο; 

εγώ έκανα σε φυσικό κύκλο 21η μέρα του κύκλου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Μια νότα αισιοδοξίας επιτέλους, βγήκε η απόφαση της επιτροπής κι εγκριθηκαμε οπότε ξεκινάμε αν πάνε όλα καλά με τον επόμενο κύκλο τέλος του μήνα -αρχες Ιουλιου.

Ενώ δεν είναι κάτι σημαντικό, δεν ξέρω πως να περιγράψω το συναίσθημα, είναι σαν πρώτη φορά για το θέμα εγκυμοσύνης να ήρθε από κάπου ένα θετικό αποτέλεσμα. Σαν να μου είπαν ξέρεις μπορεί να γίνει τελικά.

Προς το παρόν είμαι σε γόνιμες μέρες κι εύχομαι μήπως γίνει από μόνο του ένα θαύμα και γίνουμε κι εμείς από αυτές τις ιστορίες που μας λένε και δεν τις πιστεύουμε.

Μου φαίνονται βουνό όλα αυτά οπότε συγχωρέστε με αν καταχραστω την υπομονή σας και σας βομβαρδισω με ερωτήσεις μόλις παραλαβω φάρμακα, ενέσεις κλπ

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...