Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2023 🙏🏼🤰🏽 & Σία ​(ΟΕ/ΕΠΕ/ΑΕ)​ 🌻​ ​ ​


hope501

Recommended Posts

στις On 7/6/2022 at 9:46 ΠΜ, ο/η hope501 είπε:

τι εννοείς "δεν τα πήγε"?

 

Δεν προχώρησε κατά την απόψυξη. 👀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 6.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις On 7/6/2022 at 8:38 ΠΜ, ο/η BlackCat είπε:

Δυστυχώς συμβαίνει και αυτό. Προσωπικά δεν μου έχει τύχει αλλά το έχω ακουσει & διαβάσει πολλές φορές.

Μια βλαστοκύστη είχατε; 

Ναι μας είχε μείνει μια βλαστοκυστη από το 19 μας είχαν πει ότι ήταν πολύ καλής ποιότητας. Αλλά προχθές π πήγαμε για την ε.τ δεν προχωρήσαμε διότι κατά την απόψυξη το εμβρυακι δεν τα κατάφερε. ΑΠΟΡΩ ......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα στα λουλούδια της παρέας!!💕💕💕ίσως κάποιες με γνωρίζετε από παλιά !!!παρόλαυτα χαίρομαι που είμαι σε αυτήν την ομάδα!!!

 

Κορίτσια θέλω να σας πω τι αντιμετωπίζω αυτές τις ημέρες  να μου πείτε μια γνώμη βρε αδελφέ!!!

1η εξωσωματικη το 2019 έχουμε ένα λουλούδι 2.5 χρόνων πλέον. Από 11 ωάρια που είχα ξαφνικά πέσαμε στα 6 όπου από τα 6 έγιναν εμβρυο τα 3 το 1 είναι η ζωή μου όλη το 2ο μου το είχαν βάλει και το 3ο το οποίο έφτασε βλαστοκυστη 5 ημερών και καλής ποιότητας όπως έλεγαν έμεινε κατάψυξη  [λόγος αζωοσπερμια.]με τα 1000 εμπιστεύτηκα τον γιατρό μου Σφακ.Γενεσις.

Συνέχισα όλη την εγκυμοσύνη με τον ίδιο γιατρό βέβαια επικοινωνία είχα με τις μάιες και πολλά έμεναν αναπάντητα παρόλα εγώ εκεί επέμενα.Γεννιεται γ μπεμπούλα μου να πω στις αλλαγές της καισαρική δεν ερχόταν καθόλου παραμονο στην τελευταία αλλαγή 

Δεν βγήκε καν έξω τότε στον άντρα μου και στους δικούς μου να πει έστω να σας ζήσει. 

Παρόλα τα εγώ εκεί.....τον υποστήριζα και του έστελνα πολύ κόσμο. 

Ερχόμαστε στο σήμερα αποφασίσαμε  να προχωρήσουμε στη ε.τ να πω ότι οι βιολόγοι μας είπαν απλά εσείς έχετε παιδί το εμβρυακι κατά την απόψυξη δεν τα κατάφερε. Ο γιατρος σας έχει πολύ κόσμο τώρα και δεν έχει και κάτι να σας πει .Κορίτσια δεν ήρθε καν να μ συμπαράσταθει

Όταν λοιπόν κατεβήκαμε κάτω ζητήσαμε να μιλήσουμε μαζί του και ήρθε στο γραφείο μετά από πόση ώρα ρώτησε ο σύζυγος μα γιατρε εμείς δεν ξέραμε ότι υπάρχει αυτή η περίπτωση κατά την απόψυξη αν μας το είχατε πει θα το δωριζαμε η θα το καταστρέφαμε .Η απάντηση;δεν θα σας έλεγα για αποτυχία. Σηκώθηκε όρθιος έλεγε ότι εργάζεται από τις 5 το πρωί έως τις 11 λες και εμείς ξυνομαστε ας πούμε και έφυγε παιδιά....έρχομαι τώρα και αναρωτιέμαι 🤔🤔🤔🤔τι κάνω που πάω;;ξεκινάω πάλι από το 0 .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Καλησπέρα στα λουλούδια της παρέας!!💕💕💕ίσως κάποιες με γνωρίζετε από παλιά !!!παρόλαυτα χαίρομαι που είμαι σε αυτήν την ομάδα!!!

 

Κορίτσια θέλω να σας πω τι αντιμετωπίζω αυτές τις ημέρες  να μου πείτε μια γνώμη βρε αδελφέ!!!

1η εξωσωματικη το 2019 έχουμε ένα λουλούδι 2.5 χρόνων πλέον. Από 11 ωάρια που είχα ξαφνικά πέσαμε στα 6 όπου από τα 6 έγιναν εμβρυο τα 3 το 1 είναι η ζωή μου όλη το 2ο μου το είχαν βάλει και το 3ο το οποίο έφτασε βλαστοκυστη 5 ημερών και καλής ποιότητας όπως έλεγαν έμεινε κατάψυξη  [λόγος αζωοσπερμια.]με τα 1000 εμπιστεύτηκα τον γιατρό μου Σφακ.Γενεσις.

Συνέχισα όλη την εγκυμοσύνη με τον ίδιο γιατρό βέβαια επικοινωνία είχα με τις μάιες και πολλά έμεναν αναπάντητα παρόλα εγώ εκεί επέμενα.Γεννιεται γ μπεμπούλα μου να πω στις αλλαγές της καισαρική δεν ερχόταν καθόλου παραμονο στην τελευταία αλλαγή 

Δεν βγήκε καν έξω τότε στον άντρα μου και στους δικούς μου να πει έστω να σας ζήσει. 

Παρόλα τα εγώ εκεί.....τον υποστήριζα και του έστελνα πολύ κόσμο. 

Ερχόμαστε στο σήμερα αποφασίσαμε  να προχωρήσουμε στη ε.τ να πω ότι οι βιολόγοι μας είπαν απλά εσείς έχετε παιδί το εμβρυακι κατά την απόψυξη δεν τα κατάφερε. Ο γιατρος σας έχει πολύ κόσμο τώρα και δεν έχει και κάτι να σας πει .Κορίτσια δεν ήρθε καν να μ συμπαράσταθει

Όταν λοιπόν κατεβήκαμε κάτω ζητήσαμε να μιλήσουμε μαζί του και ήρθε στο γραφείο μετά από πόση ώρα ρώτησε ο σύζυγος μα γιατρε εμείς δεν ξέραμε ότι υπάρχει αυτή η περίπτωση κατά την απόψυξη αν μας το είχατε πει θα το δωριζαμε η θα το καταστρέφαμε .Η απάντηση;δεν θα σας έλεγα για αποτυχία. Σηκώθηκε όρθιος έλεγε ότι εργάζεται από τις 5 το πρωί έως τις 11 λες και εμείς ξυνομαστε ας πούμε και έφυγε παιδιά....έρχομαι τώρα και αναρωτιέμαι 🤔🤔🤔🤔τι κάνω που πάω;;ξεκινάω πάλι από το 0 .

Δεν μου κάνει καμία εντύπωση αυτά που λες.. ναι μπορεί να μην τα καταφέρει κατά την απόψυξη αλλά αυτό δεν μπορούν να το γνωρίζουν από πριν. Αλλά εκείνη την ημέρα που θα γίνει. Αλλάζεις απλά. Πω το 19 έκανα κι εγώ την πρώτη μου προσπάθεια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η kaposetsi είπε:

Δεν μου κάνει καμία εντύπωση αυτά που λες.. ναι μπορεί να μην τα καταφέρει κατά την απόψυξη αλλά αυτό δεν μπορούν να το γνωρίζουν από πριν. Αλλά εκείνη την ημέρα που θα γίνει. Αλλάζεις απλά. Πω το 19 έκανα κι εγώ την πρώτη μου προσπάθεια 

Αλλάζω απλά;;;και που πάω άραγε;;;δεν έχω ιδέα!!!

 

Εγώ Μάρτιο την έκανα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Αλλάζω απλά;;;και που πάω άραγε;;;δεν έχω ιδέα!!!

 

Εγώ Μάρτιο την έκανα!!

Η πας με κάποιον στο ίδιο κέντρο ή πας σε άλλο. Εγώ Δεκέμβριο είχα κάνει μεταφορά αλλά 👼👼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η kaposetsi είπε:

Η πας με κάποιον στο ίδιο κέντρο ή πας σε άλλο. Εγώ Δεκέμβριο είχα κάνει μεταφορά αλλά 👼👼

Ωραιιιααααααααα για πες εσύ πως είσαι;;;;;τρέχεις,;;;σε ποιο κέντρο ησουν;;και μου έγραψες δεν σου κάνει εντύπωση ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Luna777 είπε:

Δεν έχω βρει κάτι σωτήριο ακόμα για τις ναυτίες, αλλά έχω προσέξει πως με βοηθάει να τρώω παγωμένα φρούτα από το ψυγείο (κυρίως αγγούρι, μήλο, πεπόνι), κριτσίνια, τζίντζερ και ανθρακούχο νερό. Και το παγωτό (αλλά οκ με μέτρο αυτό!). Και γενικά να είναι το στομάχι μου γεμάτο. Κάθε 2 ώρες τρώω γιατί αλλιώς υποφέρω. Υπομονή και θα περάσει σε λίγες εβδομάδες. 

Ρε συ ακριβώς τα ίδια! Παγωμένα φρούτα, κυρίως κεράσια τρώω εγώ και ακτινίδια, ντομάτες και παξιμάδια. Και επίσης να μασουλάω κάθε 2 ώρες. και μου φαινόταν περίεργο αυτό το τελευταίο…έλεγα ότι δε μπορεί είναι η ιδέα μου, το φυσιολογικό αν ανακατεύεσαι είναι φαντάζομαι να μην τρως καθόλου αλλά όπως λες κι εγώ αν νιώσω στο παραμικρό άδειο το στομάχι μου χειροτερεύω άμεσα! Παγωτό δεν έχω φαει, ευτυχώς δε μου έχει έρθει η όρεξη για αυτό. Α και εννοείται όχι ανάλατο, δεν ξέρω γιατί αλλά νιώθω ότι το αλατακι με μέτρο μου είναι άκρως απαραίτητο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ανθη7 είπε:

@twinkletwinlkle  @Lucia79 ο καλύτερος μου φιλος εχει πρόβλημα ρευματολογικο κ του είπε ο οικογενειακές τους γιατρός να πάει στο γενικό κρατικό νικαιας γιατί εκεί λέει έχει τους καλυτερουε ρευματολογους δεν ξέρω λεπτομέρειες αλλά αν θέλετε εσείς ψάξτε το.απλα το αναφέρω ως πληροφορία όπως το χω ακούσει.δεν ξέρω αν βοηθάει καθόλου!ελπίζω όλα καλά να πανε

Άνθη σε ευχαριστώ, θα το ψάξω σίγουρα. Εγώ από φίλους γιατρούς ήξερα ότι το καλύτερο τμήμα για αυτοάνοσα και με τους πιο γνωστούς ρευματολόγους είναι στο λαϊκό νοσοκομείο αλλά δυστυχώς αν μπεις στο 1535 τα ραντεβού αργούν παρά πολύ. Εκτός αν κλείσεις με καποιον από αυτούς ιδιωτικά. Επειδή όμως εγώ προσωπικά ξενέρωσα με το δημόσιο νοσοκομείο που πας και κάθε φορά σε βλέπει αλλος γιατρός (τουλάχιστον έτσι ήταν στο ιπποκράτειο που πήγα) έχω αποφασίσει ότι ειδικά ρευματολόγο θέλω να βρω έναν ιδιώτη και να έχω σταθερά τον ίδιο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Ωραιιιααααααααα για πες εσύ πως είσαι;;;;;τρέχεις,;;;σε ποιο κέντρο ησουν;;και μου έγραψες δεν σου κάνει εντύπωση ;

Που να τρέχω; 🤔 εγώ δεν άλλαξα ποτέ γιατρό ούτε κέντρο απλά έκλεισε του μητέρα και πήγαν στο καινούριο κέντρο όποτε εκεί κάνω. 
παίζει να σε μπέρδεψα αν δεις της φάτσες που σου έστειλα είναι δυο αγγελάκια που έχω από τα 4 👼👼👼👼 μόνο αυτά έχω α αν πιάνεται για παιδάκια τα δυο γατουλινια μου γιατί με αυτά με βλέπω να μένω στο τέλος άντε και να έρθουν και αλλά γατια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Που να τρέχω; 🤔 εγώ δεν άλλαξα ποτέ γιατρό ούτε κέντρο απλά έκλεισε του μητέρα και πήγαν στο καινούριο κέντρο όποτε εκεί κάνω. 
παίζει να σε μπέρδεψα αν δεις της φάτσες που σου έστειλα είναι δυο αγγελάκια που έχω από τα 4 👼👼👼👼 μόνο αυτά έχω α αν πιάνεται για παιδάκια τα δυο γατουλινια μου γιατί με αυτά με βλέπω να μένω στο τέλος άντε και να έρθουν και αλλά γατια 

Όλα θα πάνε τέλεια !!!είσαι μαχητρια και σίγουρα θα κερδίσεις!!!!είσαι ευχαριστημενη από μητέρα;;που ακριβώς μεταφέρθηκε;;💜💜💜💜💜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Όλα θα πάνε τέλεια !!!είσαι μαχητρια και σίγουρα θα κερδίσεις!!!!είσαι ευχαριστημενη από μητέρα;;που ακριβώς μεταφέρθηκε;;💜💜💜💜💜

Παρά πολύ… απέναντι σε νέο κτίριο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Ευχαριστώ μαυρογατακι! Θα το δοκιμάσω το μήλο, η αλήθεια είναι ότι είναι από τα φρούτα που δεν ακουμπάω αλλά θα του δώσω μια ευκαιρία γιατί το ανακάτεμα είναι απίστευτα ενοχλητικό. Εσυ ξεκινάς διαδικασίες με τον επόμενο κύκλο γύρω στις 20 ε? Αντε κοντοζυγώνει!!!! Κανε τα κουμάντα σου, τις εξόδους σου, τις συναυλιαρες σου (μιας και γίνεται χαμός) γιατί το υπόλοιπο καλοκαίρι θα το βγάλεις σε καναπέδες με ανακατωσούρες κι εσυ! 

Ούτε εγώ έτρωγα πρα΄σινο μήλο αλλά κάπου το είχα διαβάσει και λέω ας το δοκιμάσω γιατί ένοιωθα φλεγόμενη στον εισοφάγο και με είχε βοηθήσει θυμάμαι στις καούρες όχι στις ναυτίες. Ναυτία δεν είχα ιδιαίτερα πέρα από τα πρωινά με την οδοντοκρεμα , αρώματα, αποσμητικά κλπ.

Επίσης μετά τα όσπρια και τα κοκκινιστά είχα τρομερή δυσπεψία και καούρα οπότε τα απέφευγα αν και ήθελα να τρώω σαν λυσσασμένη ειδικά ρεβύθια 🤨🤨 Who's know why...

Περιμένω περίοδο και θεωρητικά ξεκινάμε προετοιμασία για ετ, αν φυσικά δεν προκύψει κάτι άλλο γιατί είμαι και η βασίλισσα της γκαντεμιάς μη τα ξαναλέμε 🤣🤣

Όσο για τις συναυλιάρες ασε με γιατί χτύπησες φλέβα τώρα. Θέλουμε τοσοοοο πολύ με τον γάτο να πάμε σε κάποια από όλες που μας αρέσουν αλλά από την άλλη φοβόμαστε πάρα πολύ μη τυχόν τελευταία ώρα κολλήσουμε κανα covid πάλι οπότε δεν το αποφασίζουμε.. Ο διάλογος πάει κάπως έτσι :

-Πω πω πάμε στην τάδε συναυλία, θα είναι γαμάτα.

-Ναι ρε πάμε θα είναι τέλεια

-Μήπως όμως να μην πάμε θα ε΄χει τοσο κόσμο

-Λες ε? Θα έχει κόσμο

-Αστο ρε BlackCat μην το ρισκάρουμε ,τόσο αγώνα έχουμε κάνει ως εδώ

-Ναι μωρέ καλά λες άστο να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο

 

Και αυτό γίνεται κάθε μέρα σαν την μέρα της μαρμότας 🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Ούτε εγώ έτρωγα πρα΄σινο μήλο αλλά κάπου το είχα διαβάσει και λέω ας το δοκιμάσω γιατί ένοιωθα φλεγόμενη στον εισοφάγο και με είχε βοηθήσει θυμάμαι στις καούρες όχι στις ναυτίες. Ναυτία δεν είχα ιδιαίτερα πέρα από τα πρωινά με την οδοντοκρεμα , αρώματα, αποσμητικά κλπ.

Επίσης μετά τα όσπρια και τα κοκκινιστά είχα τρομερή δυσπεψία και καούρα οπότε τα απέφευγα αν και ήθελα να τρώω σαν λυσσασμένη ειδικά ρεβύθια 🤨🤨 Who's know why...

Περιμένω περίοδο και θεωρητικά ξεκινάμε προετοιμασία για ετ, αν φυσικά δεν προκύψει κάτι άλλο γιατί είμαι και η βασίλισσα της γκαντεμιάς μη τα ξαναλέμε 🤣🤣

Όσο για τις συναυλιάρες ασε με γιατί χτύπησες φλέβα τώρα. Θέλουμε τοσοοοο πολύ με τον γάτο να πάμε σε κάποια από όλες που μας αρέσουν αλλά από την άλλη φοβόμαστε πάρα πολύ μη τυχόν τελευταία ώρα κολλήσουμε κανα covid πάλι οπότε δεν το αποφασίζουμε.. Ο διάλογος πάει κάπως έτσι :

-Πω πω πάμε στην τάδε συναυλία, θα είναι γαμάτα.

-Ναι ρε πάμε θα είναι τέλεια

-Μήπως όμως να μην πάμε θα ε΄χει τοσο κόσμο

-Λες ε? Θα έχει κόσμο

-Αστο ρε BlackCat μην το ρισκάρουμε ,τόσο αγώνα έχουμε κάνει ως εδώ

-Ναι μωρέ καλά λες άστο να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο

 

Και αυτό γίνεται κάθε μέρα σαν την μέρα της μαρμότας 🤣🤣

Κοίτα δεν θα σου πω ψέματα. Ούτε φέτος θα πας συναυλίες ούτε του χρόνου. Σε 2 χρονάκια όμως? Θα επιστρατευσεις μανούλα, πεθερικά, θα αφήνεις το/τα μωράκια σου και θα παίρνεις τον γατούλη σου να τις απολαμβάνετε παρέα!

Πράσινο μηλο για ναυτιες και καούρες... προσυπογράφω!

Αυτό όμως που κάνει τη μαγική δουλειά είναι γκαζόζα (προσοχή όχι sprite) και μακαρόνια σκέτα αντε με λίγο τυράκι. 

Αυτόν τον συνδυασμό τον ακολουθούσα μετά τα hangovers μου, τον ίδιο ακολούθησα και στην εγκυμοσύνη και με έβγαλε ασπροπρόσωπη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εν τω μεταξύ είναι να πάω στον γιατρό σήμερα. Μου είπε να πάω ο, τι ώρα θέλω από τις 10 μέχρι τις 3 αλλά κάνω την πάπια. ΔΕΝ θέλω να πάω... ☹️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Κοίτα δεν θα σου πω ψέματα. Ούτε φέτος θα πας συναυλίες ούτε του χρόνου. Σε 2 χρονάκια όμως? Θα επιστρατευσεις μανούλα, πεθερικά, θα αφήνεις το/τα μωράκια σου και θα παίρνεις τον γατούλη σου να τις απολαμβάνετε παρέα!

Πράσινο μηλο για ναυτιες και καούρες... προσυπογράφω!

Αυτό όμως που κάνει τη μαγική δουλειά είναι γκαζόζα (προσοχή όχι sprite) και μακαρόνια σκέτα αντε με λίγο τυράκι. 

Αυτόν τον συνδυασμό τον ακολουθούσα μετά τα hangovers μου, τον ίδιο ακολούθησα και στην εγκυμοσύνη και με έβγαλε ασπροπρόσωπη!

χαχαχαχα ναι το έχουμε καταλάβει οτι αν πάνε όλα καλά θα αργήσουμε να πάμε σε live.

Δεν βαριέσαι ας πάνε ολα καλά και ας ξαναπάω στην τελευταία συναυλία των ΠΥΞ ΛΑΞ 🤣🤣🤣

Μέχρι τότε θα κάνουν και άλλη τελευταία ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ..χαχαχα

στις Just now, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Εν τω μεταξύ είναι να πάω στον γιατρό σήμερα. Μου είπε να πάω ο, τι ώρα θέλω από τις 10 μέχρι τις 3 αλλά κάνω την πάπια. ΔΕΝ θέλω να πάω... ☹️

Σε καταλαβαίνω αγάπη πολύ, αλλά και τι να κάνεις? Πάρε βαθειά ανάσα, κάνε την προσευχούλα σου και θα είναι όλα τέλεια. Θα δεις..🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Εν τω μεταξύ είναι να πάω στον γιατρό σήμερα. Μου είπε να πάω ο, τι ώρα θέλω από τις 10 μέχρι τις 3 αλλά κάνω την πάπια. ΔΕΝ θέλω να πάω... ☹️

Να πας κ να μην σκεφτεσαι αρνητικα ολα θα πανε καλα. 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Ανθη7 είπε:

@twinkletwinlkle  @Lucia79 ο καλύτερος μου φιλος εχει πρόβλημα ρευματολογικο κ του είπε ο οικογενειακές τους γιατρός να πάει στο γενικό κρατικό νικαιας γιατί εκεί λέει έχει τους καλυτερουε ρευματολογους δεν ξέρω λεπτομέρειες αλλά αν θέλετε εσείς ψάξτε το.απλα το αναφέρω ως πληροφορία όπως το χω ακούσει.δεν ξέρω αν βοηθάει καθόλου!ελπίζω όλα καλά να πανε

Πώς παει ο βελονισμός? Νιώθεις διαφορά?

στις πριν 12 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Καλησπέρα στα λουλούδια της παρέας!!💕💕💕ίσως κάποιες με γνωρίζετε από παλιά !!!παρόλαυτα χαίρομαι που είμαι σε αυτήν την ομάδα!!!

 

Κορίτσια θέλω να σας πω τι αντιμετωπίζω αυτές τις ημέρες  να μου πείτε μια γνώμη βρε αδελφέ!!!

1η εξωσωματικη το 2019 έχουμε ένα λουλούδι 2.5 χρόνων πλέον. Από 11 ωάρια που είχα ξαφνικά πέσαμε στα 6 όπου από τα 6 έγιναν εμβρυο τα 3 το 1 είναι η ζωή μου όλη το 2ο μου το είχαν βάλει και το 3ο το οποίο έφτασε βλαστοκυστη 5 ημερών και καλής ποιότητας όπως έλεγαν έμεινε κατάψυξη  [λόγος αζωοσπερμια.]με τα 1000 εμπιστεύτηκα τον γιατρό μου Σφακ.Γενεσις.

Συνέχισα όλη την εγκυμοσύνη με τον ίδιο γιατρό βέβαια επικοινωνία είχα με τις μάιες και πολλά έμεναν αναπάντητα παρόλα εγώ εκεί επέμενα.Γεννιεται γ μπεμπούλα μου να πω στις αλλαγές της καισαρική δεν ερχόταν καθόλου παραμονο στην τελευταία αλλαγή 

Δεν βγήκε καν έξω τότε στον άντρα μου και στους δικούς μου να πει έστω να σας ζήσει. 

Παρόλα τα εγώ εκεί.....τον υποστήριζα και του έστελνα πολύ κόσμο. 

Ερχόμαστε στο σήμερα αποφασίσαμε  να προχωρήσουμε στη ε.τ να πω ότι οι βιολόγοι μας είπαν απλά εσείς έχετε παιδί το εμβρυακι κατά την απόψυξη δεν τα κατάφερε. Ο γιατρος σας έχει πολύ κόσμο τώρα και δεν έχει και κάτι να σας πει .Κορίτσια δεν ήρθε καν να μ συμπαράσταθει

Όταν λοιπόν κατεβήκαμε κάτω ζητήσαμε να μιλήσουμε μαζί του και ήρθε στο γραφείο μετά από πόση ώρα ρώτησε ο σύζυγος μα γιατρε εμείς δεν ξέραμε ότι υπάρχει αυτή η περίπτωση κατά την απόψυξη αν μας το είχατε πει θα το δωριζαμε η θα το καταστρέφαμε .Η απάντηση;δεν θα σας έλεγα για αποτυχία. Σηκώθηκε όρθιος έλεγε ότι εργάζεται από τις 5 το πρωί έως τις 11 λες και εμείς ξυνομαστε ας πούμε και έφυγε παιδιά....έρχομαι τώρα και αναρωτιέμαι 🤔🤔🤔🤔τι κάνω που πάω;;ξεκινάω πάλι από το 0 .

Κοίτα, απο τη στιγμη που δεν νιώθεις ανετα με τον ίδιο αλλάζεις. Σίγουρα θα έχεις διαβάσει για κάποια ονόματα εδω μεσα. Θα σου πρότεινα να κάνεις κάποια πρώτα ραντεβου (αναγκαστικά θα τα πληρώσεις) και θα δεις ποιος σου κάνει. Εγώ μετα την αλλαγή γιατρού που έκανα, πήγα είδα τρεις. Και κατέληξα στον τρίτο που είδα. Ειχα ενα χαρτί με στυλό και όλες τις ερωτήσεις που είχα γραμμένες για να μην ξεχάσω καμία. Συν το φάκελο με τις εξετάσεις ανα ημ/νια. Θα χρειαστεί να κάνεις και νεες εξετάσεις εαν δεν έχεις ήδη κάνει. Αυτό σου προτείνω να κάνεις και θα αποκτήσεις το 2ο παιδάκι σου με το καλό.   

στις πριν 27 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Κοίτα δεν θα σου πω ψέματα. Ούτε φέτος θα πας συναυλίες ούτε του χρόνου. Σε 2 χρονάκια όμως? Θα επιστρατευσεις μανούλα, πεθερικά, θα αφήνεις το/τα μωράκια σου και θα παίρνεις τον γατούλη σου να τις απολαμβάνετε παρέα!

Πράσινο μηλο για ναυτιες και καούρες... προσυπογράφω!

Αυτό όμως που κάνει τη μαγική δουλειά είναι γκαζόζα (προσοχή όχι sprite) και μακαρόνια σκέτα αντε με λίγο τυράκι. 

Αυτόν τον συνδυασμό τον ακολουθούσα μετά τα hangovers μου, τον ίδιο ακολούθησα και στην εγκυμοσύνη και με έβγαλε ασπροπρόσωπη!

Πω πω εγώ μετα τα hangovers ήθελα να βούταγα το κεφάλι μου σε ενα μπολ με μακαρόνια, κόκκινη σάλτσα σκέτη και μπόλικο τριμμένο τυρί. Η καλύτερη μου όπως τα μακαρόνια φούρνου και έπινα 1 λίτρο coca cola

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Ρε συ ακριβώς τα ίδια! Παγωμένα φρούτα, κυρίως κεράσια τρώω εγώ και ακτινίδια, ντομάτες και παξιμάδια. Και επίσης να μασουλάω κάθε 2 ώρες. και μου φαινόταν περίεργο αυτό το τελευταίο…έλεγα ότι δε μπορεί είναι η ιδέα μου, το φυσιολογικό αν ανακατεύεσαι είναι φαντάζομαι να μην τρως καθόλου αλλά όπως λες κι εγώ αν νιώσω στο παραμικρό άδειο το στομάχι μου χειροτερεύω άμεσα! Παγωτό δεν έχω φαει, ευτυχώς δε μου έχει έρθει η όρεξη για αυτό. Α και εννοείται όχι ανάλατο, δεν ξέρω γιατί αλλά νιώθω ότι το αλατακι με μέτρο μου είναι άκρως απαραίτητο!

Ναι! Και κεράσια τώρα που είναι εποχής. Και το καρπούζι επίσης με βοηθάει. Τα παγωμένα τελικά βοηθάνε πιο πολύ απ'όλα. Μέχρι και παστίτσιο απευθείας από το ψυγείο έφαγα 🤣 Για παγωτάκι σπιτικό, αν τρως μπανάνες και σου έρθει η όρεξη (γιατί είναι και καλοκαιράκι 😋), κόβεις ροδέλες μπανάνες και τις βάζεις στην κατάψυξη. Και όποτε θες παγωτό, βάζεις λίγες στο μούλτι με κακάο και λίγο φυτικό γάλα. Και έτοιμο! Και ό,τι topping  θες. Εγώ βάζω κομματάκια κουβερτούρα και καρύδια. Και με το αλάτι αυτό που λες ισχύει. Υποτίθεται στο δεύτερο τρίμηνο περνάνε αυτά... άντε να δούμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Εν τω μεταξύ είναι να πάω στον γιατρό σήμερα. Μου είπε να πάω ο, τι ώρα θέλω από τις 10 μέχρι τις 3 αλλά κάνω την πάπια. ΔΕΝ θέλω να πάω... ☹️

Να σκέφτεσαι πως θα τη δεις οτι έχει μεγαλώσει και θα πάρεις τα πάνω σου! 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Luna777 είπε:

Ναι! Και κεράσια τώρα που είναι εποχής. Και το καρπούζι επίσης με βοηθάει. Τα παγωμένα τελικά βοηθάνε πιο πολύ απ'όλα. Μέχρι και παστίτσιο απευθείας από το ψυγείο έφαγα 🤣 Για παγωτάκι σπιτικό, αν τρως μπανάνες και σου έρθει η όρεξη (γιατί είναι και καλοκαιράκι 😋), κόβεις ροδέλες μπανάνες και τις βάζεις στην κατάψυξη. Και όποτε θες παγωτό, βάζεις λίγες στο μούλτι με κακάο και λίγο φυτικό γάλα. Και έτοιμο! Και ό,τι topping  θες. Εγώ βάζω κομματάκια κουβερτούρα και καρύδια. Και με το αλάτι αυτό που λες ισχύει. Υποτίθεται στο δεύτερο τρίμηνο περνάνε αυτά... άντε να δούμε!!!

Να σε ρωτήσω φροιντιν μου, μιας και είσαι "δικιά μου" και εσυ. Εγω στην πρώτη εγκυμοσύνη που είχα και μετα στην εξωσωματική είχα άγχος αν κάνει να τρωω αυτά που τρωω (επειδή διάβαζα διάφορα)....

Όλα αυτα τα σπόρια κολοκυθόσπορο, ηλιόσπορο, τσια, κτλ μπορώ να τα τρώω όταν με το καλό θα είμαι εγκυος ή όταν κάνω ετ? Κάποια στιγμή είχα διαβάσει πως δεν κάνει και σκέφτηκα μήπως επειδη είναι χύμα τα σπόρια ή πρέπει να τα βράζω ή να τα πλένω🤷🏽‍♀️

Επίσης στην εγκυμοσύνη μου έτρωγα πολλά σταφύλια και επίσης διάβασα πως δεν κάνει και είχα σκεφτεί μήπως για αυτό έγινε και η αποβολή. Και πέρυσι στη ετ δεν έτρωγα σταφύλια🤷🏽‍♀️

Τι να πω...ίχως σε ρωτάω τώρα και χαζά. Αλλά ουτε η διατροφολόγος μπόρεσε να μου απαντήσει 100% αν μπορώ η όχι να τρωω ξηρους καρπούς, σπόρια, ποια φρούτα κτλ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η hope501 είπε:

Να σε ρωτήσω φροιντιν μου, μιας και είσαι "δικιά μου" και εσυ. Εγω στην πρώτη εγκυμοσύνη που είχα και μετα στην εξωσωματική είχα άγχος αν κάνει να τρωω αυτά που τρωω (επειδή διάβαζα διάφορα)....

Όλα αυτα τα σπόρια κολοκυθόσπορο, ηλιόσπορο, τσια, κτλ μπορώ να τα τρώω όταν με το καλό θα είμαι εγκυος ή όταν κάνω ετ? Κάποια στιγμή είχα διαβάσει πως δεν κάνει και σκέφτηκα μήπως επειδη είναι χύμα τα σπόρια ή πρέπει να τα βράζω ή να τα πλένω🤷🏽‍♀️

Επίσης στην εγκυμοσύνη μου έτρωγα πολλά σταφύλια και επίσης διάβασα πως δεν κάνει και είχα σκεφτεί μήπως για αυτό έγινε και η αποβολή. Και πέρυσι στη ετ δεν έτρωγα σταφύλια🤷🏽‍♀️

Τι να πω...ίχως σε ρωτάω τώρα και χαζά. Αλλά ουτε η διατροφολόγος μπόρεσε να μου απαντήσει 100% αν μπορώ η όχι να τρωω ξηρους καρπούς, σπόρια, ποια φρούτα κτλ...

Διατροφολόγος δεν είμαι, αλλά η αποψή μου είναι πως μπορείς να τα καταναλώνεις άφοβα (σε λογικές ποσότητες εννοείται) και μάλιστα είναι και πάρα πολύ ευεργετικά! Δεν πιστεύω πως οι αποβολές σου σχετίζονται με ξηρούς καρπούς, σπόρους και φρούτα. Απόλα μπορεις να τρως κανονικά με μέτρο. Δεν θα τρέφεσαι καθημερινά πχ μόνο με σταφύλια και chia. Χρειάζεται ποικιλία ώστε να καλύπτονται όλες οι διατροφικές ανάγκες. Εκτός αν υπάρχουν θέματα υγείας πχ υψηλό σάκχαρο, άρα πρεπει να προσέξεις μην υπερβείς την κατανάλωση συγκεκριμένων τροφών. Αυτό που χρειάζεται προσοχή είναι τα βότανα. Διάφορα βότανα καλύτερα να αποφεύγονται στην εγκυμοσύνη πχ. χαμομήλι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Καλησπέρα στα λουλούδια της παρέας!!💕💕💕ίσως κάποιες με γνωρίζετε από παλιά !!!παρόλαυτα χαίρομαι που είμαι σε αυτήν την ομάδα!!!

 

Κορίτσια θέλω να σας πω τι αντιμετωπίζω αυτές τις ημέρες  να μου πείτε μια γνώμη βρε αδελφέ!!!

1η εξωσωματικη το 2019 έχουμε ένα λουλούδι 2.5 χρόνων πλέον. Από 11 ωάρια που είχα ξαφνικά πέσαμε στα 6 όπου από τα 6 έγιναν εμβρυο τα 3 το 1 είναι η ζωή μου όλη το 2ο μου το είχαν βάλει και το 3ο το οποίο έφτασε βλαστοκυστη 5 ημερών και καλής ποιότητας όπως έλεγαν έμεινε κατάψυξη  [λόγος αζωοσπερμια.]με τα 1000 εμπιστεύτηκα τον γιατρό μου Σφακ.Γενεσις.

Συνέχισα όλη την εγκυμοσύνη με τον ίδιο γιατρό βέβαια επικοινωνία είχα με τις μάιες και πολλά έμεναν αναπάντητα παρόλα εγώ εκεί επέμενα.Γεννιεται γ μπεμπούλα μου να πω στις αλλαγές της καισαρική δεν ερχόταν καθόλου παραμονο στην τελευταία αλλαγή 

Δεν βγήκε καν έξω τότε στον άντρα μου και στους δικούς μου να πει έστω να σας ζήσει. 

Παρόλα τα εγώ εκεί.....τον υποστήριζα και του έστελνα πολύ κόσμο. 

Ερχόμαστε στο σήμερα αποφασίσαμε  να προχωρήσουμε στη ε.τ να πω ότι οι βιολόγοι μας είπαν απλά εσείς έχετε παιδί το εμβρυακι κατά την απόψυξη δεν τα κατάφερε. Ο γιατρος σας έχει πολύ κόσμο τώρα και δεν έχει και κάτι να σας πει .Κορίτσια δεν ήρθε καν να μ συμπαράσταθει

Όταν λοιπόν κατεβήκαμε κάτω ζητήσαμε να μιλήσουμε μαζί του και ήρθε στο γραφείο μετά από πόση ώρα ρώτησε ο σύζυγος μα γιατρε εμείς δεν ξέραμε ότι υπάρχει αυτή η περίπτωση κατά την απόψυξη αν μας το είχατε πει θα το δωριζαμε η θα το καταστρέφαμε .Η απάντηση;δεν θα σας έλεγα για αποτυχία. Σηκώθηκε όρθιος έλεγε ότι εργάζεται από τις 5 το πρωί έως τις 11 λες και εμείς ξυνομαστε ας πούμε και έφυγε παιδιά....έρχομαι τώρα και αναρωτιέμαι 🤔🤔🤔🤔τι κάνω που πάω;;ξεκινάω πάλι από το 0 .

Γεια σου Μπεμπελούκα! Είμαι κ γω παλιά και σε θυμάμαι... ίσως να με θυμηθείς και συ.

Εγώ που λες έκανα εξωσωματική το 2020 (Γενάρης) στο μητέρα και πήραμε αρκετά ωάρια (11 ώριμα) από τα οποία έμειναν 5 βλαστοκύστες. Για μένα αυτό δεν ήταν παραξενο καθώς αποδείχτηκε ότι αυτό ήταν κ το πρόβλημα μου και δεν έμενα εγκυος (χωρις ποτε να βγει τιποτα στις εξετασεις μας), είχα σκληρά ωάρια. Τελοσπάντων έπαθα μια μικρή υπερδιέγερση με αποτέλεσμα να μπουν όλα κατάψυξη. μου είχαν λοιπόν εξηγήσει ότι πάντα υπάρχει η πιθανότητα να καταστραφεί ένα έμβρυο κατά την απόψυξη αλλά είναι πολύ σπάνιο όταν το έμβρυο είναι καλής ποιότητας. Μάλιστα κάποιο έμβρυο που ήταν μέτριο ο ίδιος μου πρότεινε να μην το καταψύξω γιατί δεν θα αντέξει την απόψυξη. Έκανα ετ 6 μηνες μετα (λογω κοβιντ παγωσαν ολα κ αντι στους 2 μηνες πηγα στους 6) κ όλα πήγαν καλά, το έμβρυο ξεπάγωσε, έπιασε κ τώρα έχω μια κόρη (εβαλα 1 γιατι δεν ηθελα διδυμα). Θέλω να πω ότι πάντα υπάρχει το ενδεχόμενο αλλά δεν είναι κ το πιο πιθανό!

Τώρα αν θες να αρχίσεις από την αρχή σου προτείνω να μαζέψεις ονόματα κ να κάνεις μια γύρα... εγώ ήμουν στον Παρτσινέβελο (κ συνεχίζει ως γιατρός μου) ο οποίος όμως ειναι πια στο ιασω. Σαν γιατρό τον προτείνω ανεπιφύλακτα κ δεν τίθεται θέμα να  μην σου μιλήσει ή να σου τα εξηγήσει όλα από πριν! Για το ιασω δεν εχω αποψη όμως γιατι οπως ειπα εγω τα εκανα ολα στο μητερα. Δες αυτόν, δες κ όποιον άλλο σου προτείνουν κ θα δεις ποιος σου κάνει κλικ!

εγώ σκέφτομαι να πάρω και άλλο έμβρυο και θα δούμε... Σου εύχομαι ό,τι καλύτερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Εν τω μεταξύ είναι να πάω στον γιατρό σήμερα. Μου είπε να πάω ο, τι ώρα θέλω από τις 10 μέχρι τις 3 αλλά κάνω την πάπια. ΔΕΝ θέλω να πάω... ☹️

Όλα θα πάνε καλά ...περιμένουμε νέα σου !!🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Εν τω μεταξύ είναι να πάω στον γιατρό σήμερα. Μου είπε να πάω ο, τι ώρα θέλω από τις 10 μέχρι τις 3 αλλά κάνω την πάπια. ΔΕΝ θέλω να πάω... ☹️

Σε καταλαβαίνω αλλά τα νέα από την αιματολόγο είναι ευχάριστα, θα δεις που θα πάει καλά!

 

στις πριν 6 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Ούτε εγώ έτρωγα πρα΄σινο μήλο αλλά κάπου το είχα διαβάσει και λέω ας το δοκιμάσω γιατί ένοιωθα φλεγόμενη στον εισοφάγο και με είχε βοηθήσει θυμάμαι στις καούρες όχι στις ναυτίες. Ναυτία δεν είχα ιδιαίτερα πέρα από τα πρωινά με την οδοντοκρεμα , αρώματα, αποσμητικά κλπ.

Επίσης μετά τα όσπρια και τα κοκκινιστά είχα τρομερή δυσπεψία και καούρα οπότε τα απέφευγα αν και ήθελα να τρώω σαν λυσσασμένη ειδικά ρεβύθια 🤨🤨 Who's know why...

Περιμένω περίοδο και θεωρητικά ξεκινάμε προετοιμασία για ετ, αν φυσικά δεν προκύψει κάτι άλλο γιατί είμαι και η βασίλισσα της γκαντεμιάς μη τα ξαναλέμε 🤣🤣

Όσο για τις συναυλιάρες ασε με γιατί χτύπησες φλέβα τώρα. Θέλουμε τοσοοοο πολύ με τον γάτο να πάμε σε κάποια από όλες που μας αρέσουν αλλά από την άλλη φοβόμαστε πάρα πολύ μη τυχόν τελευταία ώρα κολλήσουμε κανα covid πάλι οπότε δεν το αποφασίζουμε.. Ο διάλογος πάει κάπως έτσι :

-Πω πω πάμε στην τάδε συναυλία, θα είναι γαμάτα.

-Ναι ρε πάμε θα είναι τέλεια

-Μήπως όμως να μην πάμε θα ε΄χει τοσο κόσμο

-Λες ε? Θα έχει κόσμο

-Αστο ρε BlackCat μην το ρισκάρουμε ,τόσο αγώνα έχουμε κάνει ως εδώ

-Ναι μωρέ καλά λες άστο να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο

 

Και αυτό γίνεται κάθε μέρα σαν την μέρα της μαρμότας 🤣🤣

Κι εγώ έτσι…ήθελα τόσο πολύ να πάω σε 2-3 τουλάχιστον αλλά απ τη μια φοβάμαι αυτό που λες απ την άλλη δεν κανει και για την ορθοστασία. Μόνο αν παρω πλαστικό σκαμπό μαζί μου! Αν δείτε πουθενά καμία θείτσα με σκαμπό, ελάτε να μου μιλήσετε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Δε γνωρίζω ακριβώς τον λόγο, δε ξέρω να στο εξηγήσω αλλά στην εξωσωματική δεν είναι ασυνήθεις οι εξωμητριες κυήσεις.  Κουλό έτσι; Κι όμως.... 
    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
    • @Elenaki12 λογικο ρε αγαπη να σπαζεσαι. Εμείς δουλευουμε βαρδιες κ μερικες φορες πεφτει να φευγει ο ενας για δουλειά πριν να γυρισει ο αλλος. Αστα. Με το καλο ο γαμος σας! Να σας πανε ολα τελεια!
    • Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια ! Δεν εύχομαι τίποτα άλλο από εκείνη τη μετά, να είμαστε καλά κ να έρθουν όλα όπως τα ονειρευόμαστε ! Με προτεραιότητα το μωράκι μας .. δυστυχώς το είδος της δουλειάς μου δεν μου επιτρέπει τέτοιες κινήσεις εύκολα, αλλά δεν ήθελα να χάσω κ αυτόν τον μήνα χωρίς λόγο! Κάνω τόσες θυσίες(καλή διατροφή, τεστ, συχνες επαφεσ Ακόμα κ πτώμα ) να το χάσω μόνο κ μόνο για τη δουλειά ;!;! Αν είναι να χαθεί ο μήνας να χαθεί από άλλες αιτίες όχι μόνο γιατί έχουμε κωλοδουλεια… συγγνώμη για αυτά που λέω αλλά με είχε πιάσει το παράπονο όταν είδα την κατακόκκινη γραμμή το μεσημέρι στο τεστ ωορρηξίας που πάλι έτυχε σε μέρα που δούλευα ..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...