Μετάβαση σε περιεχόμενο

Στα πουλιά τραγούδια δίνει 🕊️🎤🎺 και στα άνθη ευωδιές.🌺🌻...ο Απρίλης μας ετουτος ας γεμίσει τις κοιλιές🤰❤️


babyblue94

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nandia- είπε:

Εσυ δεν μας τα λες καλαααα.. μάλλον λάθος μας τα λες πολύ καλααααααα

Καλημέραααα 

Εγω παλι κάθε μέρα από τις 5μιση ξυπνάω.. ποτε δεν ειμουν φίλη με τκν ύπνο.. από βρέφος 

Καλημέρα καλή μου!!!! Αυτές οι ανακαινίσεις όλο προβλήματα είναι. Εμείς χτίζουμε από το 0 και ενώ τ φανταζόμουν σαν μια άκρως συναρπαστική διαδικασία εν τέλη είναι πολύ μπελαλίδικη !! 
 

Ο άνδρας μ μ είπε γουργούριζε η κοιλιά μου όσο κοιμόμουν. Μα να κοιμηθώ από τ ις 7 το απόγευμα ;!;!; 
τι να πω εξαντλούμαι πολύ και στη δουλειά η αλήθεια είναι αλλά θ δούμε..

 

 

τι ζώδιο είσαι ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια  καλημερα εκανα καινουριο θεματακ για προβλημα μου ι, αν τυχον καποια μπορει να με βοηθησει ομως ας ου στειλει προσωπικο, ειμαι χαλια κοριτσια δεν ξερω γιατι.. Βασικα ηξερω δουλευω σεζονκαι δεν μπορω να το αντιμετωπισω μαζιμε εγκυμοσυνη...

 

''Κορίτσια μου καλησπέρα! Είμαι 9 εβδομάδων εγκυούλα μετά από πολλές προσπάθειες  και φυσικάπολύ χαρούμενη αλλά έχω αρχίσει και έχω πολύ μεγάλη δυσκολία με τη διαχείριση άγχους στην εγκυμοσύνη, έχω δύσπνοια, κρίσεις άγχους, προβλήματα στον ύπνο και ταλαιπωρούμαι.  Το άγχος έχει να κάνει με εγκυμοσύνη σε συνδυασμό με άλλα οικογενειακά και εργασιακά ζητήματα. Είχα από πριν κρίσεις άγχους, και επειδή τα τελευταία 2 χρόνια ήταν πολύ άσχημα για μενα για πολλούς λόγους, έχω μείνει έγκυος που το ήθελα σαν τρελή αλλά ταυτόχρονα σε μια περίοδο με πολύ ψυχολογικό ζόρι και έχω προβληματιστεί.... Και εννοείται ανησυχώ πάρα πολύ ότι κάνω κακό στο έμβρυο αλλά είναι κάτι πάνω απ' τις δυνάμεις μου να το ελέγξω και όσο προσπαθώ να μην αγχώνομαι, τόσο πιο πολύ αγχώνομαι. Κάνω ήδη ψυχοθεραπεία αλλά δεν φαίνεται να με βοηθάειιδιαίτερα στο συγκεκριμένο κομμάτι. Εάν τυχόν ξέρετε κάτι άλλο που υπάρχει είτε κάποιο ειδικό που σας βοήθησε είτε κάποιο πρόγραμμα για εγκύους, είτε κάτι ενα΄΄λλακτικό πχ διαλογισμό, θα ήμουν πολύ ευγνώμων να το ακούσω. Να σημείωσω ότι δεν θα μπορούσα να κάνω yoga κλπ γιατί δεν έχω κάνει ποτέ γυμναστική και δεν θα δοκόμαζα κάτι νέο ΄τωρα. Επίσης αν κάποια κοπέλα πήρε αγωγή για άγχος  και τη βοήθησε και δεν υπήρχε πρόβμημα με έμβρυοθα ήθελα να το μάθω γιατί φοβάμαι ότι μπορεί να αναγκαστώ να πα΄ρω στη συνέχεια...

Καλό Πάσχα κορίτσια μου με υγεία...και λιγότερο άγχος!!''

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Εγώ είχα διαταραχές ύπνου τέτοιας φύσης και πριν μου έρθει περίοδος τον 1ο μήνα που προσπαθούσαμε και τον 2ο μήνα που πιάσαμε. Σε εμένα τότε πιστεύω ότι ήταν συνδυασμός της αναστάτωσης και της αγωνίας με τις ορμονικες μεταβολές που γίνονται και πριν την περίοδο και στην αρχή της κύησης. Να πω ότι ενώ τελικά άγχος με την κύηση δεν έχω και με κάποιο τρόπο από αγχώδης έχω γίνει ζεν όσο είμαι έγκυος, ύπνο δεν έχω ευχαριστηθεί σε όλους τους 6,5 μήνες που έχουν περάσει. Λίγο στη μέση ισορροπησα για μικρό διάστημα και κοιμόμουν πιο κανονικά, αλλά κατά τα άλλα ξυπνάω κάτι περίεργα 4-5 μένω 1 ώρα ξύπνια, ξανακοιμαμαι και τέτοια. Στο 1ο τρίμηνο είχα υπνηλιες αλλά κοιμόμουν πάλι ο, τι να 'ναι ωράρια. Όχι συνεχόμενο βραδινό ύπνο. 

Χμμμμμ ευχαριστώ για την αναλυτική απάντηση.. απλώς πάντα έχω σταθερό ύπνο και το πάλεψα πολύ για να το καταφέρω. Τις τελευταίες ημέρες με παίρνει ο ύπνος καθιστή στην καρέκλα . Εχθές είχαμε μίτινγκ τι ντροπή (ευτυχώς κλειστή κάμερα αλλιώς θα γινόμουν ρεζίλι διεθνώς 😹😹) και κάποια στιγμή με ακουμπάει στον ώμο απαλά μια υπάλληλος και μ λέει σας έχει πάρει ο ύπνος 😹😹😹 λέω Χριστέ μου. Ε κ μετά ήρθα σπίτι οδηγώντας με ακουστικό να μιλάω σε φίλη μη με πάρει ο ύπνος και στο τιμόνι.. έφαγα κ έσβησα ακαριαία. Η που κατεβαίνει η περίοδος (που πρέπει να έρθει όπου να ναι ) ή που θα έχουμε ευχάριστα νεααααα 🙈🙈🙈

 

Κ εγώ πιστεύω ότι με την κύηση δε θα έχω άγχος.. η σύλληψη με άγχωνε πολύ τώρα ούτε κ αυτή γτ έχω ψυχοφθόρα δουλειά δε γντ να στρεσσαρομαι και στο σπίτι. Το είπα κο στον άνδρα μου να μην πιέζει άλλο όταν ειναι η ώρα του θα έρθει. 🐣🐣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η MyNa είπε:

Κι εμένα η TSH έπεσε στο πρώτο τρίμηνο στο 0,15 και χωρίς να παίρνω Τ4. Συμβαίνει συχνα να απορρυθμιζεται ο θυρεοειδής είτε προς τη μία είτε προς την άλλη. Για χαμηλή TSH (που η δική σου είναι φυσιολογική κιόλας) μας είπαν ότι δεν κάνεις κάτι, για υψηλή παίρνεις Τ4. Το δικό μας κοριτσάκι είχε 180 παλμούς στον 1ο υπέρηχο. Ξεκινούν από ψηλά τα περισσότερα μωράκια και πέφτουν σταδιακά μέχρι να γεννηθούν. Τώρα έχει πάει 140-150 η δική μας. Για τις προβλέψεις για το φύλο να πω ότι μόνο ο υπέρηχος ή ο χρωμοσωμικος έλεγχος θεωρούνται αξιόπιστοι τρόποι... Αλλά σύμφωνα με έρευνες, τα επίπεδα της χοριακης στη Β επιπέδου φαίνονται να σχετίζονται με το φύλο (αν η χοριακη ειναι σημαντικά υψηλότερη από του μέσου όρου δείχνει τάση για κορίτσι και χαμηλότερη από του μέσου όρου για αγόρι - αυτό που λέω με τους μέσους όρους είναι ο τρόπος που μετριέται στις αιματολογικες τότε και για τις πιθανότητες για κάποιο σύνδρομο) χωρίς πάλι να μπορούν χρησιμοποιηθούν για εξακρίβωση του φύλου. Επειδή οι ορμόνες τείνουν να ειναι πιο υψηλές στα κορίτσια, συχνά σχετίζονται με αυξημένη ναυτία και γι αυτό έλεγαν οι παλιοί ότι άμα κάνεις εμετούς έχεις κορίτσι. Στην πραγματικότητα δεν ισχύει, όμως, ούτε αυτό με τους εμετούς τόσο ξεκάθαρα, γιατί εμπειρικά να σας πω ότι η ξαδελφη μου όταν περίμενε κορίτσι τίποτα και με το αγόρι έκανε μέχρι τη 15η εβδομάδα πάρα πολλούς εμετούς και η κολλητή μου με υψηλή χοριακη (1,7 του μέσου όρου) και κορίτσι δεν κατάλαβε τίποτα από ναυτία. Είναι στον οργανισμό και την εγκυμοσύνη. Για τους παλμούς επίσης λένε ότι δεν ισχύει αυτό με τους αυξημένους, αλλά στη δική μου περίπτωση ήταν όντως κοριτσάκι. Υπάρχουν και 50-50 πιθανότητες να μαντέψεις σωστά! Είναι ένα ευχάριστο παιχνίδι να δοκιμάζεις τις διαφορες θεωρίες των παλιών, χωρίς φυσικά να έχουν κάποια επιστημονική βάση και να δεις τι έπιασες τελικά στο τέλος! Σορρυ για το μακροσκελές μήνυμα αλλά λέω ας αναπτύξω τη σκέψη μου 😂

Σ ευχαριστώ πολύ κοριτσι μου για το χρονο σου! Παντα κατατοπιστικη❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

❤️❤️❤️ τέλεια τελευταία ημέρα!! Και ποτέ επιστρέφετε;; 

επιστρεφουμε δευτερα του πασχα απο το χωριο του αντρα μου!! και την αλλη παρασκευη πρωι φευγουμε για Σαλονικα!!!! αχ ποσο ανυπομονωωω!!!🤩🤩 μονο τον κοβιντ φοβαμαι μη μου χαλασει τα σχεδια γτ ολο καποιος μαθαινω οτι εχει κοβιντ...😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Hope19 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου.. δεν σας έστειλα νωρίτερα γτ ήμασταν βολτουλα με τον άντρα μου και το παιδάκι μου . 

Λοιπόν είδαμε σάκο μου είπε που συμβαδίζει με την ηλικία κύησης και έχει εμφυτευθεί σε πολύ καλό σημείο στη μήτρα μάλιστα μακρυά από την καισαρική μου και αυτό είναι πολύ καλό.  Ήταν ένα μικρό σακουλάκι αλλά τόσο γλυκό βρε κορίτσια χαχα! Κλείσαμε σε δύο εβδομάδες που θα είμαι 6+5 να ακούσουμε καρδούλα. Έχω άγχος πολύ γιατί γενικά είμαι πολύ αγχώδης άνθρωπος αλλά προς το παρόν μου είπε όλα είναι τέλεια όπως έπρεπε να τα δούμε.

Μπραβο κοριτσι μου!! Ολα καλα θα πανε και θα ακουσετε και καρδουλα! Κοριτσι μου ως μαστερ του αγχους, αυτο μετο αγχος αστο πισω σου τωρα που ειναι νωρις στην εγκυμοσυνη, εμπιστευσου τη φυση, ετσι κι αλλιως απο προσωπικη εμπειρια θα σου πω οτι ποτε δεν με βοηθησε πουθενα. Στο λεω γιατι εμενα δεν μου εχειβγει σε καθολου καλο και δεν μαφηνει να χαρω τη ζωη μου. Να εισαι προσεκτικη αλλα απολαυσε το ταξιδι❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Antonia2 είπε:

επιστρεφουμε δευτερα του πασχα απο το χωριο του αντρα μου!! και την αλλη παρασκευη πρωι φευγουμε για Σαλονικα!!!! αχ ποσο ανυπομονωωω!!!🤩🤩 μονο τον κοβιντ φοβαμαι μη μου χαλασει τα σχεδια γτ ολο καποιος μαθαινω οτι εχει κοβιντ...😕

Αχ Τονια μου τι ωραια, να περασετε τελεια!!! Ποτε περιμενες περιοδο? Καποια απο αυτες τις μερες? Συγγνωμη εχω χασει λιγο μερες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια σήμερα που θα είμαι σπίτι θέλω να καθαρίσω το μπάνιο κ τις τουαλέτες πριν πάμε για διακοπες μπορώ να χρησιμοποιήσω χλωρίνη;; Θα τα ρωτήσω όλα αυτά τη γιατρο στο ραντεβού απλά δε θέλω να πάρω τηλ κ να την ρωτάω…

Ραφάελα μου εισαι στην πολυ αρχη ακομη και θα σου ελεγα να αφησεις τα πολλα καθαρισματα γιατι ειναι ολα πιο ευαισθητα. Βεβαια αυτα τα λεω μονη μου δεν μου τα ειπε γιατρος αλλα ετσι θα εκανα. Για χλωρινη εγω μονο με μασκα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Hopemumtobe είπε:

Αχ Τονια μου τι ωραια, να περασετε τελεια!!! Ποτε περιμενες περιοδο? Καποια απο αυτες τις μερες? Συγγνωμη εχω χασει λιγο μερες!

σε μια βδομαδουλα κοριτσακι μου!!❤️ την πεμπτη 28/04. πιστευω θα ερθει κανονικα γτ δεν εχω το παραμικρο συμπτωμα.... και λογικα το σαββατο στα γενεθλια μου (για δωρο γενεθλιων👎) θα σκασουν τα πρωτα καφε....😧

επισης @Raf123 μου ηθελα να σε ρωτησω αν γυμναζοσουν κανονικα αυτο το μηνα που επιασε το σπορακι και με τι συχνοτητα περιπου... γτ σκεφτομουν μηπως στις γονιμες μερες αραιωσω λιγο τη γυμναστικη. γτ παω πριν τις πιλατες και τρεχω μιση ωρα στο διαδρομο και δεν ξερω αν επηρεαζει αρνητικα στη φαση της γονιμοποιησης/εμφυτευσης... (ειμαι πολυ τρελη και παραλογη;;;;; 😂😂😂😂)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Μπραβο κοριτσι μου!! Ολα καλα θα πανε και θα ακουσετε και καρδουλα! Κοριτσι μου ως μαστερ του αγχους, αυτο μετο αγχος αστο πισω σου τωρα που ειναι νωρις στην εγκυμοσυνη, εμπιστευσου τη φυση, ετσι κι αλλιως απο προσωπικη εμπειρια θα σου πω οτι ποτε δεν με βοηθησε πουθενα. Στο λεω γιατι εμενα δεν μου εχειβγει σε καθολου καλο και δεν μαφηνει να χαρω τη ζωη μου. Να εισαι προσεκτικη αλλα απολαυσε το ταξιδι❤️

Aυτό ακριβώς! Κι εγώ φαντάσου έχω αποβάλλει ήδη πολύ.. παλαιότερα ήμουν τόσο αγχώδης που πάθαινα κρίσεις πανικού! Οπότε να ηρεμήσουμε γιατί μόνο κακό μας κάνει όλο αυτό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

σε μια βδομαδουλα κοριτσακι μου!!❤️ την πεμπτη 28/04. πιστευω θα ερθει κανονικα γτ δεν εχω το παραμικρο συμπτωμα.... και λογικα το σαββατο στα γενεθλια μου (για δωρο γενεθλιων👎) θα σκασουν τα πρωτα καφε....😧

επισης @Raf123 μου ηθελα να σε ρωτησω αν γυμναζοσουν κανονικα αυτο το μηνα που επιασε το σπορακι και με τι συχνοτητα περιπου... γτ σκεφτομουν μηπως στις γονιμες μερες αραιωσω λιγο τη γυμναστικη. γτ παω πριν τις πιλατες και τρεχω μιση ωρα στο διαδρομο και δεν ξερω αν επηρεαζει αρνητικα στη φαση της γονιμοποιησης/εμφυτευσης... (ειμαι πολυ τρελη και παραλογη;;;;; 😂😂😂😂)

Και εγώ το Σάββατο έχω γενέθλια 💕 

Μακάρι να μην σου έρθει κοπέλα μου και να γιορτάσεις  τα γενέθλια σου με ένα σποράκι στην κοιλιά σου 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

σε μια βδομαδουλα κοριτσακι μου!!❤️ την πεμπτη 28/04. πιστευω θα ερθει κανονικα γτ δεν εχω το παραμικρο συμπτωμα.... και λογικα το σαββατο στα γενεθλια μου (για δωρο γενεθλιων👎) θα σκασουν τα πρωτα καφε....😧

επισης @Raf123 μου ηθελα να σε ρωτησω αν γυμναζοσουν κανονικα αυτο το μηνα που επιασε το σπορακι και με τι συχνοτητα περιπου... γτ σκεφτομουν μηπως στις γονιμες μερες αραιωσω λιγο τη γυμναστικη. γτ παω πριν τις πιλατες και τρεχω μιση ωρα στο διαδρομο και δεν ξερω αν επηρεαζει αρνητικα στη φαση της γονιμοποιησης/εμφυτευσης... (ειμαι πολυ τρελη και παραλογη;;;;; 😂😂😂😂)

Αν σου πω τι έκανα την προηγούμενη εβδομάδα στο γυμναστήριο θα πάθεις πλάκα!!! Κορίτσι μου κανονικά με τα βάρη (εγώ δεν κάνω πιλάτες έκανα παλιά) τώρα κάνω πιο functional περσοναλ! Την Παρασκευή με είχε βάλει να τρεχω στο δρόμο, μετά να κάνω καθίσματα με τα βαράκια κάμψεις κ ομως το προγραμμα το έβγαλα κανονικά χωρις να κουραστώ…την προηγούμενη Τετάρτη πήγα τενις! Μόνο αυτή την εβδομάδα τα σταμάτησα όλα μεχρι να ρωτήσω τι δικαιούμαι!! Να συνεχίσεις να κανεις αυτά που κανεις κ όλα θα έρθουν οπως θες!! Μην κανεις εκπτώσεις σε τίποτα!!! Το Σάββατο σήκωσα καναπέδες κρεβάτια σιφωνιερες κ υποτίθεται τη Κυριακή είχα περίοδο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Elk είπε:

Και εγώ το Σάββατο έχω γενέθλια 💕 

Μακάρι να μην σου έρθει κοπέλα μου και να γιορτάσεις  τα γενέθλια σου με ένα σποράκι στην κοιλιά σου 😊

αληθεια;;;; τι τελεια!! ειμαστε και οι 2 στις 23/04!!!!🎂🎉🎉🎈🎁 να μας χαιρονται και να μας αγαπανε!!!

αχ μακαριιιιι!!!!🙏 αλλα νομιζω θελει να με παιδεψει λιγο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Αν σου πω τι έκανα την προηγούμενη εβδομάδα στο γυμναστήριο θα πάθεις πλάκα!!! Κορίτσι μου κανονικά με τα βάρη (εγώ δεν κάνω πιλάτες έκανα παλιά) τώρα κάνω πιο functional περσοναλ! Την Παρασκευή με είχε βάλει να τρεχω στο δρόμο, μετά να κάνω καθίσματα με τα βαράκια κάμψεις κ ομως το προγραμμα το έβγαλα κανονικά χωρις να κουραστώ…την προηγούμενη Τετάρτη πήγα τενις! Μόνο αυτή την εβδομάδα τα σταμάτησα όλα μεχρι να ρωτήσω τι δικαιούμαι!! Να συνεχίσεις να κανεις αυτά που κανεις κ όλα θα έρθουν οπως θες!! Μην κανεις εκπτώσεις σε τίποτα!!! Το Σάββατο σήκωσα καναπέδες κρεβάτια σιφωνιερες κ υποτίθεται τη Κυριακή είχα περίοδο! 

αληθεια ραφ μου;;; τελεια!! οποτε θα το βγαλω απ το μυαλο μου κι αυτο!!!! τσεκ!!!😂😂 οποτε συνεχιζω δυναμικα!!!! μονο την αλλη εβδομαδα ολοκληρωνεται το πακετο των pilates reformer και θα περιμενω να ερθει η περιοδος για να ανανεωσω... μηπως και διακοψω κι εγω ΑΝ ερθουν ευχαριστα.. (λεμε τωρα αν.......)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ κοριτσι μου για το χρονο σου! Παντα κατατοπιστικη❤️

Χοριακη στην αυχενική εννοούσααα! Τότε τη μετράμε για τα σύνδρομα με την papp-a

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου ευχαριστώ…βρήκα ένα βιολογικό καθαριστηκο που είχα σπίτι κ θα τα κάνω με αυτό!  Πρέπει να προσέχουμε έχετε δίκιο!! Σας υπέρ ευχαριστώ ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Αν σου πω τι έκανα την προηγούμενη εβδομάδα στο γυμναστήριο θα πάθεις πλάκα!!! Κορίτσι μου κανονικά με τα βάρη (εγώ δεν κάνω πιλάτες έκανα παλιά) τώρα κάνω πιο functional περσοναλ! Την Παρασκευή με είχε βάλει να τρεχω στο δρόμο, μετά να κάνω καθίσματα με τα βαράκια κάμψεις κ ομως το προγραμμα το έβγαλα κανονικά χωρις να κουραστώ…την προηγούμενη Τετάρτη πήγα τενις! Μόνο αυτή την εβδομάδα τα σταμάτησα όλα μεχρι να ρωτήσω τι δικαιούμαι!! Να συνεχίσεις να κανεις αυτά που κανεις κ όλα θα έρθουν οπως θες!! Μην κανεις εκπτώσεις σε τίποτα!!! Το Σάββατο σήκωσα καναπέδες κρεβάτια σιφωνιερες κ υποτίθεται τη Κυριακή είχα περίοδο! 

Όλα αυτά τα εκανες πριν το μάθεις όμως κοπέλα μου καλά είναι να προσεχείς τώρα θα πρέπει να αλλάξεις λίγο καποια πραγματάκια αλλά είναι για καλό 😊

εγω δεν καθαρίζω το μπάνιο μου έρχεται η πεθερά μου και με βοηθάει στις δουλειές του σπιτιού και αν δεν μπορεί εκείνη (γιατί δουλευει κιολας ) το κάνει ο αντρας μου φάρμακα δεν έχω πιάσει καθόλου εγώ για το μπάνιο.. μέχρι και την λακ στα μαλλιά την έκοψα 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

αληθεια;;;; τι τελεια!! ειμαστε και οι 2 στις 23/04!!!!🎂🎉🎉🎈🎁 να μας χαιρονται και να μας αγαπανε!!!

αχ μακαριιιιι!!!!🙏 αλλα νομιζω θελει να με παιδεψει λιγο....

Ναι 23/4 και εγώ Ταυρακια και οι δυο μας 💕 κλείνω τα 33 κάπως μου φαίνεται αυτο το νούμερο νομίζω μου κακοφαίνεται και πιο πολύ από το 30 όταν είχα κλείσει 😅

να μας χαίρονται και να περάσουμε τέλεια 😊  

θα έρθει κοπέλα μου.. σε όλες θα έρθει λίγο υπομονή.. και εμένα 1,5 χρόνο με πήρε, πίστη να έχεις ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

@Raf123τελικά σήμερα θα κάνεις παλι χοριακη ή όχι;

Δεν έκανα τελικά επειδή δεν θέλω να μπω στη διαδικασία του άγχους και αν δεν διπλασιαστεί έχω κ το ταξίδι αύριο κ δεν θέλω να το χαλάσω και θα περιμένω μέχρι την Πέμπτη που θα πάω στη γιατρο! Γενικά είμαι πολύ ζεν, για κάποιο λόγο δεν έχω άγχος ενώ είμαι αγχώδης θέλω μόνο να διαβάζω κ να ακούω θετικά πράγματα…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Giasemi_92 είπε:

Χμμμμμ ευχαριστώ για την αναλυτική απάντηση.. απλώς πάντα έχω σταθερό ύπνο και το πάλεψα πολύ για να το καταφέρω. Τις τελευταίες ημέρες με παίρνει ο ύπνος καθιστή στην καρέκλα . Εχθές είχαμε μίτινγκ τι ντροπή (ευτυχώς κλειστή κάμερα αλλιώς θα γινόμουν ρεζίλι διεθνώς 😹😹) και κάποια στιγμή με ακουμπάει στον ώμο απαλά μια υπάλληλος και μ λέει σας έχει πάρει ο ύπνος 😹😹😹 λέω Χριστέ μου. Ε κ μετά ήρθα σπίτι οδηγώντας με ακουστικό να μιλάω σε φίλη μη με πάρει ο ύπνος και στο τιμόνι.. έφαγα κ έσβησα ακαριαία. Η που κατεβαίνει η περίοδος (που πρέπει να έρθει όπου να ναι ) ή που θα έχουμε ευχάριστα νεααααα 🙈🙈🙈

 

Κ εγώ πιστεύω ότι με την κύηση δε θα έχω άγχος.. η σύλληψη με άγχωνε πολύ τώρα ούτε κ αυτή γτ έχω ψυχοφθόρα δουλειά δε γντ να στρεσσαρομαι και στο σπίτι. Το είπα κο στον άνδρα μου να μην πιέζει άλλο όταν ειναι η ώρα του θα έρθει. 🐣🐣

Εννοειται σου εύχομαι ένα θετικό τεστ και ένα τέλειο μωράκι πολύ πολύ άμεσα, αλλά να έχεις στο μυαλό σου ότι αν διάφορα που παρατηρείς είναι όντως συμπτώματα και όχι αυθυποβολή ή τυχαία πράγματα, θα δείχνει και το τεστ εγκυμοσύνης. Δεν έχουμε συμπτώματα πριν ανέβουν οι ορμόνες. Άντε να έχεις πόνους περιόδου και πιο νωρίς, όμως τα συμπτώματα μέχρι την άνοδο της χοριακης ειναι σαν τα συμπτώματα περιόδου. Το καλύτερο ειναι αυτό που είπες στον άντρα σου! Όσο το σκέφτεσαι τόσο θα ταλαιπωρείσαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Elk είπε:

Ναι 23/4 και εγώ Ταυρακια και οι δυο μας 💕 κλείνω τα 33 κάπως μου φαίνεται αυτο το νούμερο νομίζω μου κακοφαίνεται και πιο πολύ από το 30 όταν είχα κλείσει 😅

να μας χαίρονται και να περάσουμε τέλεια 😊 

τι λες τωρααααα;;;;;;; κι εγω τα 33 κλεινω!!! το 1989 εχω γεννηθει!!!! τρομερο;;;; 😁😁😁😁

εμενα καλη μου το νουμερο μια χαρα το χωνευω... απλα περυσι ειχαμε ξεκινησει τις προσπαθειες και ηλπιζα φετος ειτε να εχω γεματη αγκαλια με μωρακι ειτε να ειμαι εγκυος..... κανενα απο τα δυο δεν εγινε... και θα ακουω τις ιδιες ευχες παλι με περυσι (γτ εκανα το λαθος να μοιραστω με ανθρωπους κοντινους οτι εχουμε ξεκινησει προσπαθειες...)

εσυ ποσων μηνων εισαι;; που θα κανεις τα γενεθλιακια σου; εννοώ σπίτι οικογενειακα ή θα φυγετε εκτος για πασχα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ναι 23/4 και εγώ Ταυρακια και οι δυο μας 💕 κλείνω τα 33 κάπως μου φαίνεται αυτο το νούμερο νομίζω μου κακοφαίνεται και πιο πολύ από το 30 όταν είχα κλείσει 😅

να μας χαίρονται και να περάσουμε τέλεια 😊 

Κορίτσια μου εγώ έχω αύριο 22/4 ταυρακια ολες μας !!! 😍😍😍 

ναι πρέπει να αλλάξω κάποια πράγματα να τα κνω πιο ήπια!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Giasemi_92 είπε:

Χαχχαχαχα ευτυχώς αφού σας είπα εδώ τις αγωνίες μου, ξελαφρωσα και ξανά κοιμήθηκα μέχρι τώρα. 27η μέρα σήμερα.. για να δούμε. Γιατί δεν κοιμάσαι όμως άγχος;; 🦉🦉

Έχω άγχος, αλλά νιώθω κιόλας ότι είμαι ξεκούραστη εκείνη την ώρα που ξυπνάω και γι' αυτό αργεί να με ξαναπάρει ο ύπνος... άσε... κοιμάμαι κοντά στην ώρα που είναι να ξυπνήσω! ό,τι χειρότερο για την υπόλοιπη ημέρα! 

Τι κύκλο έχεις;; πότε δεν περιμένεις;; αύριο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια μου εγώ έχω αύριο 22/4 ταυρακια ολες μας !!! 😍😍😍 

ναι πρέπει να αλλάξω κάποια πράγματα να τα κνω πιο ήπια!! 

Ταυρινες!!!! μωρακια ανοιξιατικα!!! 🎈🎈🎈 καντε μια ευχουλα να γεμισουν κι οι δικες μας κοιλιτσες αυτη την ανοιξη!!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...