Μετάβαση σε περιεχόμενο

2 συνεχόμενες βιοχημικές


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια σε όλες σας,  μόλις έμαθα τα αποτελέσματα της δεύτερης επαναληπτικής χοριακής και ήταν 2 .Από 7,5 που ήταν η πρώτη πριν από 2 μέρες.

εξωσωματική 6η φορά .Από όλες τις φορές που έχω προσπαθήσει οι 2 τελευταίες μία τον Δεκέμβριο και μια τον Μάρτιο ξεκίνησαν με θετικές χοριακές, Του δεκεμβρίου με 31,5 και του Μαρτίου με 7,3.Σε διαφορετικό γιατρό γιατί μετακόμισα στην Αθήνα.Να σας πω ότι και στις 2 περιπτώσεις το γενετικό υλικό είναι δότριας και δότη.Δεν εχω πάρει σαφή απάντηση για τη βιοχημική εγκυμοσύνη. Εμφυτεύεται ή όχι το έμβρυο στις περιπτώσεις που με  την 2 χοριακή πέφτει αμέσως η τιμή? Τις πρώτες χοριακές τις έκανα 10 μέρες μετά την μεταφορά βλαστοκύστεων, και τις επόμενες μετά από 2 μέρες όπου είδα και την πτώση.

Τώρα θα πάω για 7 φορά να κάνω εξωσωματική  πάλι με δότρια και επειδή θεωρούσα ότι το να έχεις μια βιοχημική είναι καλό σημάδι, τώρα έχω μπερδευτεί με την δεύτερη συνεχόμενη βιοχημική. Βέβαια λέω καλύτερα από το να ήταν αρνητική , αλλά μήπως κάνω λάθος; Σας  έχει πει ο γυναικολόγος σας κάτι σχετικά με αυτό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η ΙΩΑΝΝΑ1972 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια σε όλες σας,  μόλις έμαθα τα αποτελέσματα της δεύτερης επαναληπτικής χοριακής και ήταν 2 .Από 7,5 που ήταν η πρώτη πριν από 2 μέρες.

εξωσωματική 6η φορά .Από όλες τις φορές που έχω προσπαθήσει οι 2 τελευταίες μία τον Δεκέμβριο και μια τον Μάρτιο ξεκίνησαν με θετικές χοριακές, Του δεκεμβρίου με 31,5 και του Μαρτίου με 7,3.Σε διαφορετικό γιατρό γιατί μετακόμισα στην Αθήνα.Να σας πω ότι και στις 2 περιπτώσεις το γενετικό υλικό είναι δότριας και δότη.Δεν εχω πάρει σαφή απάντηση για τη βιοχημική εγκυμοσύνη. Εμφυτεύεται ή όχι το έμβρυο στις περιπτώσεις που με  την 2 χοριακή πέφτει αμέσως η τιμή? Τις πρώτες χοριακές τις έκανα 10 μέρες μετά την μεταφορά βλαστοκύστεων, και τις επόμενες μετά από 2 μέρες όπου είδα και την πτώση.

Τώρα θα πάω για 7 φορά να κάνω εξωσωματική  πάλι με δότρια και επειδή θεωρούσα ότι το να έχεις μια βιοχημική είναι καλό σημάδι, τώρα έχω μπερδευτεί με την δεύτερη συνεχόμενη βιοχημική. Βέβαια λέω καλύτερα από το να ήταν αρνητική , αλλά μήπως κάνω λάθος; Σας  έχει πει ο γυναικολόγος σας κάτι σχετικά με αυτό;

Τι περιεργο κοΠελα μου,Ποσό λυπαμαι πραγματικα.εχετε τσεκαρει ενδομητριο απο τυχον μικροβια; Μονο αυτο μπορω να σκεφτω ή αν τοσο ατυχη πια;!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυπάμαι κορίτσι μου πραγματικά.Θεωρητικά οι δότες έχουν ελεγχθεί οπότε ίσως και να είναι τυχαίο γεγονός.Δε ξερω αν κανουν τους ιδιους ελεγχους που κανουν και σε εμας,π.χ καρυωτυπο ζευγους,εχεις ενημερωση πανω σε αυτο;Το ενδομητριο σου είναι καλό γενικα;Scratching κανατε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας , το ενδομητριο μου είναι πολύ καλό ,ιδανικό σ πάχος   τρίπτυχο λενε ολοι οι γιατροί,θεραπεία για μικρόβια είχα κανει 20 μερες για παν ενδεχόμενο, μου έκαναν και εξετάσεις για το λόγο αυτό, δεν βρέθηκε κάτι. Γενικά ολες οι εξετάσεις καλές. θεωρητικά του δότες του ελέγχουν,αλλά η αληθεια ειναι οτι οι δότες(τα εμβρυα) ήταν από το προηγούμενο κέντρο στην Κρήτη.Τώρα θα κάνω την διαδικασία στην Αθήνα από την αρχή και ο γιατρός μου (πρόεδρος στηνivf στο Ιασώ) είπε οτι πρέπει να είναι απόλυτα συμβατή με εμένα η δότρια για να το κάνει αλλιω΄ς δεν το κάνει καθόλου, για το λογο αυτο ήθελε και εξέταση για την ομάδα αίματος κάτι το οποίο δεν μου το είχαν αναφέρει σε προηγούμενα κέντρα.Όσο για το scratching την φορά που το είχα κάνει την 4 φορά με δότρια πάλι η χοριακή μου ήταν μηδέν. Δεν βοηθησε και πολύ .Αν χρειαστεί φυσικά θα το κάνω ξανά.

Τι λέτε καμία άλλη συμβουλή?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η ΙΩΑΝΝΑ1972 είπε:

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας , το ενδομητριο μου είναι πολύ καλό ,ιδανικό σ πάχος   τρίπτυχο λενε ολοι οι γιατροί,θεραπεία για μικρόβια είχα κανει 20 μερες για παν ενδεχόμενο, μου έκαναν και εξετάσεις για το λόγο αυτό, δεν βρέθηκε κάτι. Γενικά ολες οι εξετάσεις καλές. θεωρητικά του δότες του ελέγχουν,αλλά η αληθεια ειναι οτι οι δότες(τα εμβρυα) ήταν από το προηγούμενο κέντρο στην Κρήτη.Τώρα θα κάνω την διαδικασία στην Αθήνα από την αρχή και ο γιατρός μου (πρόεδρος στηνivf στο Ιασώ) είπε οτι πρέπει να είναι απόλυτα συμβατή με εμένα η δότρια για να το κάνει αλλιω΄ς δεν το κάνει καθόλου, για το λογο αυτο ήθελε και εξέταση για την ομάδα αίματος κάτι το οποίο δεν μου το είχαν αναφέρει σε προηγούμενα κέντρα.Όσο για το scratching την φορά που το είχα κάνει την 4 φορά με δότρια πάλι η χοριακή μου ήταν μηδέν. Δεν βοηθησε και πολύ .Αν χρειαστεί φυσικά θα το κάνω ξανά.

Τι λέτε καμία άλλη συμβουλή?

Εγω θελω να σε ρωτηςω. Πως κ επέλεξες τον βασιλο; Ποσες βλαστοκυστες θα σου δωσει;; Τωρα τον γνωρισες κ τον διαλεξες ως γιατρο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Εγω θελω να σε ρωτηςω. Πως κ επέλεξες τον βασιλο; Ποσες βλαστοκυστες θα σου δωσει;; Τωρα τον γνωρισες κ τον διαλεξες ως γιατρο;

Στο Ιασώ νομίζω τώρα είναι πρόεδρος ή διευθυντής κάτι τέτοιο ο Ψαθ… ο οποίος έχει πετύχει πρόσφατα σε φίλη μου 52χρ, δίδυμα με δότρια. Είναι καλός ο συγκεκριμένος για τέτοια περίπτωση αν πάει σε αυτόν η κοπέλα. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Στο Ιασώ νομίζω τώρα είναι πρόεδρος ή διευθυντής κάτι τέτοιο ο Ψαθ… ο οποίος έχει πετύχει πρόσφατα σε φίλη μου 52χρ, δίδυμα με δότρια. Είναι καλός ο συγκεκριμένος για τέτοια περίπτωση αν πάει σε αυτόν η κοπέλα. 

 

ναι τον εκτιμω κ εγω τον ψάθα απο οτι εχω διαβασει.νομιζα ηταν ο βασιλό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι κοριτσια αυτος ειναι ο ΨΑΘ... μου τον σύστησε φίλη μου που είχε κάνει επτά φορές πριν, εντάξει οχι όλες με δανεικά και στον ψαθά εμεινε με την πρωτη εγκυος δηλαδή την ογδοη φορά της.

Αχ χαίρομαι που μου είπες οτι η φίλη σου πενήντα δύο εμεινε με τον ψαθά και εκείνη.

Εγώ σε λιγους μήνες κλείνω τα πενήντα ελπίζω ο Θεός να με βοηθήσει να τα καταφέρω και εγώ,το όριο έχει αυξηθεί τώρα ,ναι στα  52 νομιζω το ξερετε ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ΙΩΑΝΝΑ1972 είπε:

Ναι κοριτσια αυτος ειναι ο ΨΑΘ... μου τον σύστησε φίλη μου που είχε κάνει επτά φορές πριν, εντάξει οχι όλες με δανεικά και στον ψαθά εμεινε με την πρωτη εγκυος δηλαδή την ογδοη φορά της.

Αχ χαίρομαι που μου είπες οτι η φίλη σου πενήντα δύο εμεινε με τον ψαθά και εκείνη.

Εγώ σε λιγους μήνες κλείνω τα πενήντα ελπίζω ο Θεός να με βοηθήσει να τα καταφέρω και εγώ,το όριο έχει αυξηθεί τώρα ,ναι στα  52 νομιζω το ξερετε ;

Ναι λογω του κοβιτ..μακαρι κοπελα μου να πανε ολα καλά! Ωραιος ο Ψαθάς ,μια χαρα!αγχωθηκα γιατι νομιζα ηταν ο βας γιατι μου ειπαν ειναι ζωον και διαβασα αρχημα πολυ για αυτο το εγραψα πριν..να πανε ολα τελεια αυτη τη φορά κ στατιστικά μονο αν το πάρουμε θα πανε !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ όλες , τώρα απλά περιμένω να περάσει το διάστημα και να βρεθεί η κατάλληλη δότρια. Και ελπίζω η 7 φορά να είναι η τυχερή μου. Είναι και το νούμερό μου!!!!

Είμαι πολύ χαρούμενη που υπάρχει το mammyland, κανείς άλλος δεν μπορεί να σε καταλάβει αν δεν έχει περάσει από τα 'ιδια μονοπάτια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η ΙΩΑΝΝΑ1972 είπε:

Ναι κοριτσια αυτος ειναι ο ΨΑΘ... μου τον σύστησε φίλη μου που είχε κάνει επτά φορές πριν, εντάξει οχι όλες με δανεικά και στον ψαθά εμεινε με την πρωτη εγκυος δηλαδή την ογδοη φορά της.

Αχ χαίρομαι που μου είπες οτι η φίλη σου πενήντα δύο εμεινε με τον ψαθά και εκείνη.

Εγώ σε λιγους μήνες κλείνω τα πενήντα ελπίζω ο Θεός να με βοηθήσει να τα καταφέρω και εγώ,το όριο έχει αυξηθεί τώρα ,ναι στα  52 νομιζω το ξερετε ;

Θα τα καταφέρεις! Η επόμενη θα είναι η τυχερή σου να το θυμάσαι! Ο Ψαθ… επειδή έχω κάνει κι εγώ ρντβ μαζί του είναι λίγο χύμα εννοώ ότι στα λέει όπως είναι τα πράγματα χωρίς να σου χρυσώνει το χάπι… Το οποίο εγώ πάντα το εκτιμώ. Έχει πολλές επιτυχίες  και θα τα καταφέρεις. 
Όσο για το όριο το είδα στην TV ότι έχει πάει 52 οπότε μην αγχώνεσαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η TRigirl είπε:

Θα τα καταφέρεις! Η επόμενη θα είναι η τυχερή σου να το θυμάσαι! Ο Ψαθ… επειδή έχω κάνει κι εγώ ρντβ μαζί του είναι λίγο χύμα εννοώ ότι στα λέει όπως είναι τα πράγματα χωρίς να σου χρυσώνει το χάπι… Το οποίο εγώ πάντα το εκτιμώ. Έχει πολλές επιτυχίες  και θα τα καταφέρεις. 
Όσο για το όριο το είδα στην TV ότι έχει πάει 52 οπότε μην αγχώνεσαι! 

Σε ευχαριστώ για την θετική ενέργεια που μου δινεις.Η αληθεια ειναι οτι ειναι πολυ οργανωμένος και σοβαρός χωρις περιτα λογια και κουβεντες, μονο επι της ουσιας .Και αφου μου ειπε οταν ειδε το ιστορικο μου οτι μπορω να τα καταφερω με συμβατη δοτρια φυσικα μονο,τον εμπιστευτηκα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 7 months later...

Γεια σας κορίτσια, αφού πήρα άδεια από την εθνική απιτροπή αναπαραγωγής,Βρέθηκε δότρια ωαρίων, και αισίως σε 5 μέρες, θα κάνω την 7η  εμβρυομεταφορά μου  απο τότε που ξεκίνησα προσπάθειες .'Εχω 5 βλαστοκύστες η μια είναι 5ΑΑ  (πρώτη φορά έχω τόσο καλ΄ή βλαστοκύστη),μετά 2 βλαστοκύστες ειναι 2ΑΒ , και 2 SB1,5.Από ότι μου είπε ο εμβρυολόγος να μην βάλω 2 αν και αυξάνουν τα ποσοστά εγκυμοσύνης γιατί είμαι 50 ετών και καλό θα ηταν να μην εχω δίδυμη  κύηση .Με το 5ΑΑ  ωαριο μου εδωσε πιθανότητα 40-45% και με τα 2ΑΒ πιθανότητα 35%.Αν βάλω 3 αυξάνω τις πιθανότητες για εγκυμοσύνη  στο 70% αλλά και για δίδυμη κύηση. Μου είπε να δοκιμάσω πρώτα με το ένα, αλλά είναι δική μου απόφαση. Εσεις τι θα κάνατε ?Ειναι το ψυχολογικό αλλά σίγουρα το ζητούμενο είναι και μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη. Το καλό είναι ότι ολά καλά με το περιβάλλον του ενδομητρίου.Και τις 2 τελευταίες φορές ειχα βιοχημική κύηση.Εσείς τι λέτε?Θέλω πολυ να μεινω εγκυος , αλλά δεν θέλω να έχω και μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η ΙΩΑΝΝΑ1972 είπε:

Γεια σας κορίτσια, αφού πήρα άδεια από την εθνική απιτροπή αναπαραγωγής,Βρέθηκε δότρια ωαρίων, και αισίως σε 5 μέρες, θα κάνω την 7η  εμβρυομεταφορά μου  απο τότε που ξεκίνησα προσπάθειες .'Εχω 5 βλαστοκύστες η μια είναι 5ΑΑ  (πρώτη φορά έχω τόσο καλ΄ή βλαστοκύστη),μετά 2 βλαστοκύστες ειναι 2ΑΒ , και 2 SB1,5.Από ότι μου είπε ο εμβρυολόγος να μην βάλω 2 αν και αυξάνουν τα ποσοστά εγκυμοσύνης γιατί είμαι 50 ετών και καλό θα ηταν να μην εχω δίδυμη  κύηση .Με το 5ΑΑ  ωαριο μου εδωσε πιθανότητα 40-45% και με τα 2ΑΒ πιθανότητα 35%.Αν βάλω 3 αυξάνω τις πιθανότητες για εγκυμοσύνη  στο 70% αλλά και για δίδυμη κύηση. Μου είπε να δοκιμάσω πρώτα με το ένα, αλλά είναι δική μου απόφαση. Εσεις τι θα κάνατε ?Ειναι το ψυχολογικό αλλά σίγουρα το ζητούμενο είναι και μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη. Το καλό είναι ότι ολά καλά με το περιβάλλον του ενδομητρίου.Και τις 2 τελευταίες φορές ειχα βιοχημική κύηση. Εσείς τι λέτε?Θέλω πολυ να μεινω εγκυος , αλλά δεν θέλω να έχω και μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη..

Σίγουρα να βάλεις 2! Εννοω΄ όχι ένα! Τουλάχιστον να είναι αυξημένες οι πιθανότητες για εμφυτευση! 
καλή επιτυχία!
ΥΓ με την υιοθεσία έχεις κάνει κάτι;; Θυμάμαι ότι το έψαχνες! ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό που έγινε με την υιοθεσία , είναι ότι έλαβα ένα ηλεκτρονικό μήνυμα τον Ιούλιο που μου έλεγε οτι τα χαρτιά μου έχουν ελεγχθεί. Επικοινώνησα και μου είπαν οτι απλά έγινε έλεγχος των δικαιολογητικών σας και ότι είναι εντάξει και κάποια στιγμή θα έρθει σε επαφή μαζί σας κάποιος κοινωνικός λειτουργός αφού κάνει μια κοινωνική έρευνα. Από τότε περιμένω ......!!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η ΙΩΑΝΝΑ1972 είπε:

Γεια σας κορίτσια, αφού πήρα άδεια από την εθνική απιτροπή αναπαραγωγής,Βρέθηκε δότρια ωαρίων, και αισίως σε 5 μέρες, θα κάνω την 7η  εμβρυομεταφορά μου  απο τότε που ξεκίνησα προσπάθειες .'Εχω 5 βλαστοκύστες η μια είναι 5ΑΑ  (πρώτη φορά έχω τόσο καλ΄ή βλαστοκύστη),μετά 2 βλαστοκύστες ειναι 2ΑΒ , και 2 SB1,5.Από ότι μου είπε ο εμβρυολόγος να μην βάλω 2 αν και αυξάνουν τα ποσοστά εγκυμοσύνης γιατί είμαι 50 ετών και καλό θα ηταν να μην εχω δίδυμη  κύηση .Με το 5ΑΑ  ωαριο μου εδωσε πιθανότητα 40-45% και με τα 2ΑΒ πιθανότητα 35%.Αν βάλω 3 αυξάνω τις πιθανότητες για εγκυμοσύνη  στο 70% αλλά και για δίδυμη κύηση. Μου είπε να δοκιμάσω πρώτα με το ένα, αλλά είναι δική μου απόφαση. Εσεις τι θα κάνατε ?Ειναι το ψυχολογικό αλλά σίγουρα το ζητούμενο είναι και μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη. Το καλό είναι ότι ολά καλά με το περιβάλλον του ενδομητρίου.Και τις 2 τελευταίες φορές ειχα βιοχημική κύηση.Εσείς τι λέτε?Θέλω πολυ να μεινω εγκυος , αλλά δεν θέλω να έχω και μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη..

Καλημέρα!! Να βάλεις 2!! Να αυξήσεις τις πιθανότητες και νομίζω πως μια δίδυμη κύηση δεν είναι πια τόσο επικίνδυνη την σημερον ημέρα..  2 φίλες μου γέννησαν δίδυμα με δοτρια, η μια 45 και η άλλη 49.. όλα  πήγαν τέλεια! Καλή επιτυχία!! (3 δεν μπορεις να βάλεις με δοτρια, μέχρι 2 επιτρέπεται) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/3/2022 at 3:04 ΜΜ, ο/η ΙΩΑΝΝΑ1972 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια σε όλες σας,  μόλις έμαθα τα αποτελέσματα της δεύτερης επαναληπτικής χοριακής και ήταν 2 .Από 7,5 που ήταν η πρώτη πριν από 2 μέρες.

εξωσωματική 6η φορά .Από όλες τις φορές που έχω προσπαθήσει οι 2 τελευταίες μία τον Δεκέμβριο και μια τον Μάρτιο ξεκίνησαν με θετικές χοριακές, Του δεκεμβρίου με 31,5 και του Μαρτίου με 7,3.Σε διαφορετικό γιατρό γιατί μετακόμισα στην Αθήνα.Να σας πω ότι και στις 2 περιπτώσεις το γενετικό υλικό είναι δότριας και δότη.Δεν εχω πάρει σαφή απάντηση για τη βιοχημική εγκυμοσύνη. Εμφυτεύεται ή όχι το έμβρυο στις περιπτώσεις που με  την 2 χοριακή πέφτει αμέσως η τιμή? Τις πρώτες χοριακές τις έκανα 10 μέρες μετά την μεταφορά βλαστοκύστεων, και τις επόμενες μετά από 2 μέρες όπου είδα και την πτώση.

Τώρα θα πάω για 7 φορά να κάνω εξωσωματική  πάλι με δότρια και επειδή θεωρούσα ότι το να έχεις μια βιοχημική είναι καλό σημάδι, τώρα έχω μπερδευτεί με την δεύτερη συνεχόμενη βιοχημική. Βέβαια λέω καλύτερα από το να ήταν αρνητική , αλλά μήπως κάνω λάθος; Σας  έχει πει ο γυναικολόγος σας κάτι σχετικά με αυτό;

Καλή σου μέρα,

διάβασα όλα αυτά που έγραψες... να σε ρωτήσω, στο τμήμα αποβολών στο Ελενα έχεις πάει να σε ξεψαχνίσουν? Η γιατρός εκεί είναι φοβερή και όσες έχουμε πάει, έχουμε μείνει ευχαριστημένη. Γιατί κάποιος λόγος θα υπάρχει που δεν μπορείς να κρατήσεις εγκυμοσύνη ή να συλλάβεις μετά απο εξωσωματική.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!Θα σου πω εγώ πόσα έβαλα στην τρίτη εμβρυομεταφορα μου,τα ωάρια ήταν δικά μου αλλά άσχετο αυτό.Στην 1η βάλαμε 1 γιατί όλα ήταν τέλεια και δεν είχαμε κανένα  πρόβλημα και είπαμε να μην το ρισκάρουμε για δίδυμη κύηση γιατί είχα και μια παλιά καισαρική από ινωμυωμα.Αποτελεσμα αρνητικό.Την δεύτερη φορά βάλαμε 2 γιατί καταλαβαμε ότι με ένα είναι πιο δύσκολο,πρώτη χοριακη σχεδόν 150 ,χαρά εμείς, τα καταφέραμε, ουαου και τέτοια,κανουμε μια βδομάδα μετά γιατί μεσολαβούν κάτι γιορτές και ήταν κλειστά τα μικροβιολογικα,η χοριακη έχει πέσει γύρω στο 100,νομίζω ότι εκείνη την στιγμή ένιωσα να πέφτει πάνω μου οδοστρωτήρας.Παμε και στην τρίτη μεταφορά και συζητάμε πόσα να βάλουμε,εγώ έλεγα για 3 ,η γιατρός έλεγε είναι ρίσκο, αλλά μάλλον αποφάσισε η μοίρα για εμάς,το ένα ποιοτικοτερο έμβρυο ήταν κατεψυγμένο μόνο του,το άλλο όμως ήταν σε μια διαδα μαζί με μια νεάνιδα (έτσι μου την είπαν,καλό ποιοτικως αλλά όχι τόσο ανεπτυγμενο),οι εμβρυολογοι είπαν να τα αποψυξουμε να πάρουμε το ενα και να ξανακαταψηξουμε τη νεάνιδα,τελικά αποφασίσαμε με τη γιατρό να βάλουμε και τα τρία.Πρωτη χοριακη 250,ευτυχώς προχωράει καλά,ακούμε 2 καρδούλες,μέχρι την 7η όλα καλώς,πάμε στην 9η και το ένα έχει παλινδρομησει,αυτή τη στιγμή είμαι 5,5 μηνών στην κοριτσάρα μου,μέχρι και σημερα πιστεύω ότι η νεάνιδα είναι αυτή που τα κατάφερε.Ο φόβος και το άγχος δε φεύγει ποτέ αλλά όσο προχωράνε οι μέρες πιστεύω ότι θα πάνε όλα καλά.Το ότι θα βάλεις 2 δε σημαίνει ότι θα πιάσουν και τα δύο σίγουρα,εγώ λέω ευτυχώς που έβαλα 3 γιατί τώρα μπορεί να είχα άλλη μια αποτυχία,σκέψου καλά τι θα αποφασίσεις.Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου σύντομα να έχεις το επιθυμητό αποτέλεσμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου για τις ευχές σου  ,έβαλα δύο έμβρυα τελικά, προσεύχομαι  και περιμένω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η ΙΩΑΝΝΑ1972 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου για τις ευχές σου  ,έβαλα δύο έμβρυα τελικά, προσεύχομαι  και περιμένω!!!

Με το καλό!! Θα σου στείλω όλη τη θετική μου ενέργεια! Πότε θα κάνεις χοριακή;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η ΙΩΑΝΝΑ1972 είπε:

Σε ευχαριστώ!!Χοριακή  θα κάνω την Δευτέρα 28/11 !!

Μακαρι να ειναι θετικη κ να εχεις 2 μωρακια! Ολες μας στο ευχομαστε!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πήρα κορίτσια την Α χοριακή και είναι 221  .Σε 2 ημέρες θα επαναλάβω. Μέχρι τότε συγκρατημένη αισιοδοξία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η ΙΩΑΝΝΑ1972 είπε:

Πήρα κορίτσια την Α χοριακή και είναι 221  .Σε 2 ημέρες θα επαναλάβω. Μέχρι τότε συγκρατημένη αισιοδοξία.

Συγχαρητήρια! Να μας ενημερώσεις και για την επόμενη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...