Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μάρτης ήρθε, άνοιξη μπήκε, ένα λουλουδάκι σε κάθε κοιλίτσα να ανθίσει 🥀🌹🌷🌸🌻🌼


Recommended Posts

στις πριν 39 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Κριαρακι ναι και έχω δύο ψαράκια ψυχαναγκαστικά στο σπίτι. Τον άντρα μου και τον γιο μου. .  

@N.Angel τι ηλικία έχεις εσύ? 

38 γινομαι κ προσπαθω για το 1ο 

Να τους χαιρεσαι κ τους δυο!! Τωρα προσπαθεις για αδερφακι;

 

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Α οποτε το εκανες την Πεμπτη που πηγες στο γιατρο, αρα υπαρχει επισης πιθανοτητα να εκανες ωορηξια την Πεμπρτη μετα την επισκεψη και να εχασες το θετικο τεστακι την Τεταρτη!!

το εκανα πρωι προν παω στο γιατρο οποτε δεν γινεται να το εχασα..κ εκεινη την ημερα να εκανα ωορρηξια πες το βραδυ, το πρωι θα επρεπε να ειναι θετικο! 
Να σου ευχηθω να εχεις μια ομορφη κ τελειομηνη εγκυμοσυνη!! Εισαι απο τις  περιπτωσεις που ολες μας παιρνουμε κουραγιο κ λεμε γινονται θαυματα, ολα ερχονται την καταλληλη στιγμη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 4 λεπτά, ο/η N.Angel είπε:

38 γινομαι κ προσπαθω για το 1ο 

Να τους χαιρεσαι κ τους δυο!! Τωρα προσπαθεις για αδερφακι;

 

το εκανα πρωι προν παω στο γιατρο οποτε δεν γινεται να το εχασα..κ εκεινη την ημερα να εκανα ωορρηξια πες το βραδυ, το πρωι θα επρεπε να ειναι θετικο! 
Να σου ευχηθω να εχεις μια ομορφη κ τελειομηνη εγκυμοσυνη!! Εισαι απο τις  περιπτωσεις που ολες μας παιρνουμε κουραγιο κ λεμε γινονται θαυματα, ολα ερχονται την καταλληλη στιγμη!

Προσπαθώ σχεδόν δύο χρόνια για αδερφάκι. 3/7/20 είχα φυσική αποβολή, μόνο σάκος είχε δημιουργηθεί και μου είπε πως λέγεται και βιοχημική αφού δεν είχαμε ακούσει καρδιά. 

10/6/21 παλινδρομη στην 9η εβδομάδα και απόξεση και 16/12/21 πάλι παλινδρομη στην 10η εβδομάδα και απόξεση. 

Είναι η τελευταία φορά που προσπαθώ να κάνω δεύτερο μωρό και έχω δώσει διορία στον ευατο μου λίγους μήνες. Μετά απλά θα εγκαταλείψω το όνειρο και θα κοιτάξω να είμαι καλά ψυχικά για εμένα και το παιδί που ήδη έχω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Μακάρι κορίτσι μου να είναι ο μήνας μας. Πέρσι Απρίλη είχα μείνει. 9/4 ήταν η τελευταία μου περίοδος και το είχα συνδυάσει ότι μου το έστειλε ο μπαμπάς μου που βλέπει από εκεί ψηλά πόσο το θέλω. Και τον Νοέμβριο που είχα ξαναμεινει το έμαθα την μέρα που θα είχε γενέθλια ο μπαμπάς μου. Τώρα έχει τα αστεράκια μου και τα προσέχει.

15/4 περιμένω την επόμενη περίοδο. Μακάρι 16/4 που έχω τα γενέθλια μου να έχω το καλύτερο δώρο.

Βρε κορίτσια θα σας πω αλλά μην γελάσετε με την ανυπομονησία. Είπα στην μαμά μου πως προσευχήθηκα στην Αγία Ειρήνη Χρυσοβαλάντου και πως αν μου δώσει παιδάκι και είναι κοριτσάκι θα δώσω δεύτερο όνομα το Ειρήνη και πρώτο το δικό της Σοφία και μου είπε πως καλό είναι να δώσω αν όλα πάνε καλά το Ειρήνη και όχι το Σοφία γιατί μου λέει το μόνο υποκοριστικό που βγαίνει από το Σοφία Ειρήνη είναι το Σειρήνα. Πέθανα στα γέλια. 

Μη με κοροϊδέψετε που σκέφτομαι τόσο μακριά!! 

ααα εμένα έλεγαν την πεθερά μου Ειρήνη και την μαμα μ την λένε Αγγελική, ο΄ποτε σαν συνδιασμός μου βγαίνει Αγγινάρα... 😆
Και εγώ τόσο μακρυά σκέφτομαι... 

❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η misofeggaro είπε:

ααα εμένα έλεγαν την πεθερά μου Ειρήνη και την μαμα μ την λένε Αγγελική, ο΄ποτε σαν συνδιασμός μου βγαίνει Αγγινάρα... 😆
Και εγώ τόσο μακρυά σκέφτομαι... 

❤️

Με πέθανες βραδιάτικα. 

Γενικά έχω σκεφτεί και άλλα ονόματα. Πάντα έλεγα αν κάνω κορίτσι να το βγάλω Μαρία Σοφία και να το λέω Μαρίσα που μου αρέσει πολύ.

Αν κάνω αγόρι θα βγάλω τον μπαμπά μου Κωνσταντίνος. 

Μακάρι να μας έρθουν και να είναι γερά και από ονόματα τα βγάζουμε και Αφροξυλανθη και Θρασύβουλο. 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Προσπαθώ σχεδόν δύο χρόνια για αδερφάκι. 3/7/20 είχα φυσική αποβολή, μόνο σάκος είχε δημιουργηθεί και μου είπε πως λέγεται και βιοχημική αφού δεν είχαμε ακούσει καρδιά. 

10/6/21 παλινδρομη στην 9η εβδομάδα και απόξεση και 16/12/21 πάλι παλινδρομη στην 10η εβδομάδα και απόξεση. 

Είναι η τελευταία φορά που προσπαθώ να κάνω δεύτερο μωρό και έχω δώσει διορία στον ευατο μου λίγους μήνες. Μετά απλά θα εγκαταλείψω το όνειρο και θα κοιτάξω να είμαι καλά ψυχικά για εμένα και το παιδί που ήδη έχω.

Λυπαμαι πολυ! Δεν εχεις περασει κ λιγα! Ειχα κ εγω μια παλινδρομη κ ειναι πολυ ασχημο! Ελπιζω να τα καταφερεις συντομα! Τι ηλικια εχεις αν επιτρεπεται; Σας εχουν πει που οφειλονται οι παλινδρομες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η N.Angel είπε:

Λυπαμαι πολυ! Δεν εχεις περασει κ λιγα! Ειχα κ εγω μια παλινδρομη κ ειναι πολυ ασχημο! Ελπιζω να τα καταφερεις συντομα! Τι ηλικια εχεις αν επιτρεπεται; Σας εχουν πει που οφειλονται οι παλινδρομες;

Καλημέρα κορίτσια,καλή Κυριακή να έχουμε.

Έχω κάνει εξετάσεις εγώ είναι όλες οκ. Από παλινδρομη έστειλα το τελευταίο έμβρυο για καρυότυπο και βγήκε πως είχε τρίσωμια 15.

Τυχαίο γεγονός μου είπαν δύο γιατροί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! 

Έχω ξυπνήσει με νευρα... 

Μην κοιμηθεί κάνεις λίγο παραπάνω σήμερα που μπορεί!

Ο ένας γείτονας έβαλε πρωι πρωί κυριακάτικα να κόψει χορτάρια με το μηχανάκι σβιν σβιν.... 

Ο άλλος γείτονας άρχισε να σκαλίζει με την φρέζα το λαχανοκηπο βρουμ βρουμ.... 

Και έχω και τον άντρα μου που θα πετάχτηκε πάνω κ βούτηξε το πριόνι και λέει τώρα θα τους δείξω εγώ.... Γκρουν γκρουυυυν 

Εντάξει μόνο και μόνο που το έγραψα ελυωσα στα γέλια. 😂😂😂🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η misofeggaro είπε:

Καλημέρα! 

Έχω ξυπνήσει με νευρα... 

Μην κοιμηθεί κάνεις λίγο παραπάνω σήμερα που μπορεί!

Ο ένας γείτονας έβαλε πρωι πρωί κυριακάτικα να κόψει χορτάρια με το μηχανάκι σβιν σβιν.... 

Ο άλλος γείτονας άρχισε να σκαλίζει με την φρέζα το λαχανοκηπο βρουμ βρουμ.... 

Και έχω και τον άντρα μου που θα πετάχτηκε πάνω κ βούτηξε το πριόνι και λέει τώρα θα τους δείξω εγώ.... Γκρουν γκρουυυυν 

Εντάξει μόνο και μόνο που το έγραψα ελυωσα στα γέλια. 😂😂😂🤣🤣

Χαχαχαχαχχαχαχα έτσι και εγώ όταν πάω στο χωριό του άντρα μου, με σπάνε τα νεύρα με αυτά που κόβουν τα χόρτα!!!! Ποπο ρε παιδί μου!!! Από που είσαι;;;;;;; χαχαχαχαχα υπομονή!!! Πως πας από πειροδο6; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ΜαρίαΔημήτρης αγάπη μου εφόσον είναι χρωμοσωμικο ήταν καθαρά θέμα τύχης!!!! Θα έρθει πίστεψε το!!!!μην εγκαταλείπεις!!? Άστο και όποτε έρθει!!! Και εγώ έτσι λέω μια τελευταία ευκαιρία... Αν δεν προχωρήσει πάλι  η εγκυμοσύνη τότε και εγώ εγκαταλείπω προσπαθείες... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μου!!! Ομορφη κυριακη να εχουμε!!

στις πριν 1 ώρα, ο/η misofeggaro είπε:

Καλημέρα! 

Έχω ξυπνήσει με νευρα... 

Μην κοιμηθεί κάνεις λίγο παραπάνω σήμερα που μπορεί!

Ο ένας γείτονας έβαλε πρωι πρωί κυριακάτικα να κόψει χορτάρια με το μηχανάκι σβιν σβιν.... 

Ο άλλος γείτονας άρχισε να σκαλίζει με την φρέζα το λαχανοκηπο βρουμ βρουμ.... 

Και έχω και τον άντρα μου που θα πετάχτηκε πάνω κ βούτηξε το πριόνι και λέει τώρα θα τους δείξω εγώ.... Γκρουν γκρουυυυν 

Εντάξει μόνο και μόνο που το έγραψα ελυωσα στα γέλια. 😂😂😂🤣🤣

Εκλαψα με το ποστ σου!!!!!!😂😂😂😂😂😂 το εκανα και εικονα!!! Κ στην αθηνα το παθαινα πολλες φορες μ ενα γειτονα τα σαββατα.. μαστορας ο ανθρωπος αλλα εμεις τι του φταιμε να μας ξυπναει απ τις 8μιση τα σαββατα;;;!!!! 😤😡

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Το ξερω οτι δεν μπορεις να βοηθησεις κοριτσι μου λογικο, ελπιδοφορα η ιστορια της φιλης σου ευχαριστω που τη μοιραστηκες, τωρα πηρα λιγο αερα εξω και συνηλθα, Γα σενα δουλευω οταν μεινεις εγκυος θα σου εχω ολες τις απαντησεις ετοιμες😁

Πως περνατε ολοι μαζι? Βεβαια εχετε και τα θεματα να συζητησετε. Ελπιζω να περασετε καλα ομως και να βρειτε λυσεις για επομενα βηματα🥰

Περναμε πολυ καλα γτ ηρθαν κ ο αδερφος με τον ανιψιο μου κ τη νυφη μου!!!! Κ μας ξεσηκωνει ο μικρουλης μας!!! Τελη μαιου με το καλο θα ερθει και η ανιψουλα μου!!!!💟🎉💝🎈🎈🎈

Μας κανει και ωραιες μερες και η διαθεση φτιαχνει!🌞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η misofeggaro είπε:

Καλημέρα! 

Έχω ξυπνήσει με νευρα... 

Μην κοιμηθεί κάνεις λίγο παραπάνω σήμερα που μπορεί!

Ο ένας γείτονας έβαλε πρωι πρωί κυριακάτικα να κόψει χορτάρια με το μηχανάκι σβιν σβιν.... 

Ο άλλος γείτονας άρχισε να σκαλίζει με την φρέζα το λαχανοκηπο βρουμ βρουμ.... 

Και έχω και τον άντρα μου που θα πετάχτηκε πάνω κ βούτηξε το πριόνι και λέει τώρα θα τους δείξω εγώ.... Γκρουν γκρουυυυν 

Εντάξει μόνο και μόνο που το έγραψα ελυωσα στα γέλια. 😂😂😂🤣🤣

Χορωδία κάνουν όλοι μαζί 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η N.Angel είπε:

38 γινομαι κ προσπαθω για το 1ο 

Να τους χαιρεσαι κ τους δυο!! Τωρα προσπαθεις για αδερφακι;

 

το εκανα πρωι προν παω στο γιατρο οποτε δεν γινεται να το εχασα..κ εκεινη την ημερα να εκανα ωορρηξια πες το βραδυ, το πρωι θα επρεπε να ειναι θετικο! 
Να σου ευχηθω να εχεις μια ομορφη κ τελειομηνη εγκυμοσυνη!! Εισαι απο τις  περιπτωσεις που ολες μας παιρνουμε κουραγιο κ λεμε γινονται θαυματα, ολα ερχονται την καταλληλη στιγμη!

Καλημέρα κορίτσι μου να σου πω πως το εννοούσα. Εγω όταν είχα ενα τεστ ωορηξιας θετικο clearblue πχ αντιστοιχα την Τεταρτη, εκανα την Πεμπτη ωορηξια αλλα  οταν εκανα τεστ την Πεμπτη το πρωι ηταν ηδη αρνητικο, καποιες φορες που πηγαινα στο γιατρο πχ το πρωι Πεμπτης το πρωι και η ωορηξια δεν ειχε γινει ακομα, δηλαδη εμενα την ημερα της ωορηξιας ηταν ηδη αρνητικο το τεστ πλεον! Μπορει να μην ισχυει σε ολες αλλα εμενα μου ετυχε αρκετες φορες. Τελικα μηπως σημερα εχεις θετικο ?🙂

Σε καθε περιπτωση ελπιζω να εκμεταλλευτηκες αυτες τις μερες❤️ Σου στελνω θετικη ενεργεια και τυχη να σου ερθει συντομα το θετικο τεστακι,. Σε ευχαριστω απ'την καρδια μου για τις ομορφες ευχες κοριτσι μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Καλημέρα! 

Έχω ξυπνήσει με νευρα... 

Μην κοιμηθεί κάνεις λίγο παραπάνω σήμερα που μπορεί!

Ο ένας γείτονας έβαλε πρωι πρωί κυριακάτικα να κόψει χορτάρια με το μηχανάκι σβιν σβιν.... 

Ο άλλος γείτονας άρχισε να σκαλίζει με την φρέζα το λαχανοκηπο βρουμ βρουμ.... 

Και έχω και τον άντρα μου που θα πετάχτηκε πάνω κ βούτηξε το πριόνι και λέει τώρα θα τους δείξω εγώ.... Γκρουν γκρουυυυν 

Εντάξει μόνο και μόνο που το έγραψα ελυωσα στα γέλια. 😂😂😂🤣🤣

😅😅😅😅😅  😅😅😅😅😅  Να σαι καλα μεκανες και γελασα κιοριτσι μου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@N.Angel @Hopemumtobe@Hopemumtobe κ γω αυτά έπαιρνα! Επειδή πια είχα μάθει το σώμα μου δεν είχα χάσει ποτέ ωορρηξια. Ήξερα ότι μπαμ 12η με 13η θα το δω κ μάλιστα πρωι πρωί. Αν 13η πρωί δεν έβλεπα χαμόγελο έκανα κ ένα απόγευμα κ το έβρισκα.

Πάντως να ξέρετε ότι αυτά τα τεστ ανοίγουν κ όταν βγάζει την ταινία είναι ακριβώς όπως τα απλά οπότε εβλεπα κ αν σκουραινει να ξέρω πόσο κοντά ή μακριά είμαι! Βλέπεις τις 2 γαλάζιες γραμμές! Όσο για το μέγεθος εγώ έκανα γύρω στα 19 με 20 ωορρηξια.

angel γιατί πάτε σε εξωσωματικής εσείς; Hopemumtobe όλα καλά θα πάνε θα δεις! 

Εύχομαι και τις δύο σας με το καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου να σου πω πως το εννοούσα. Εγω όταν είχα ενα τεστ ωορηξιας θετικο clearblue πχ αντιστοιχα την Τεταρτη, εκανα την Πεμπτη ωορηξια αλλα  οταν εκανα τεστ την Πεμπτη το πρωι ηταν ηδη αρνητικο, καποιες φορες που πηγαινα στο γιατρο πχ το πρωι Πεμπτης το πρωι και η ωορηξια δεν ειχε γινει ακομα, δηλαδη εμενα την ημερα της ωορηξιας ηταν ηδη αρνητικο το τεστ πλεον! Μπορει να μην ισχυει σε ολες αλλα εμενα μου ετυχε αρκετες φορες. Τελικα μηπως σημερα εχεις θετικο ?🙂

Σε καθε περιπτωση ελπιζω να εκμεταλλευτηκες αυτες τις μερες❤️ Σου στελνω θετικη ενεργεια και τυχη να σου ερθει συντομα το θετικο τεστακι,. Σε ευχαριστω απ'την καρδια μου για τις ομορφες ευχες κοριτσι μου!!

Καλημερα, καλησπερα!! Μακαρι απο το στομα σου κ στου Θεου το αφτι! Εγω εχω κ αλλο θεμα…εχω κλειστη την μια σαλπιγγα απο δεξια κ ειχα απο δεξια ωορρηξια φαντασου! Παρολ αυτα εκμεταλλευτηκα την ευκαιρια 😜

Το εκανα κ ηταν χαλασμενο το στκακι μαλλον! Γκαντεμια! Δεν πειραζει οτι γινει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:
στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

@N.Angel @Hopemumtobe@Hopemumtobe κ γω αυτά έπαιρνα! Επειδή πια είχα μάθει το σώμα μου δεν είχα χάσει ποτέ ωορρηξια. Ήξερα ότι μπαμ 12η με 13η θα το δω κ μάλιστα πρωι πρωί. Αν 13η πρωί δεν έβλεπα χαμόγελο έκανα κ ένα απόγευμα κ το έβρισκα.

Πάντως να ξέρετε ότι αυτά τα τεστ ανοίγουν κ όταν βγάζει την ταινία είναι ακριβώς όπως τα απλά οπότε εβλεπα κ αν σκουραινει να ξέρω πόσο κοντά ή μακριά είμαι! Βλέπεις τις 2 γαλάζιες γραμμές! Όσο για το μέγεθος εγώ έκανα γύρω στα 19 με 20 ωορρηξια.

angel γιατί πάτε σε εξωσωματικής εσείς; Hopemumtobe όλα καλά θα πάνε θα δεις! 

Εύχομαι και τις δύο σας με το καλό!

Αρχικα εχω ενα γονιδιο που το κληρονομω 50% στο παιδι μου. Κατα δευτερον διαπιστωσα απο σαλπιγγογραφια οτι εχω μια κλειστη σαλπιγγα κ το σπερμα ενω ειναι καλο εχει κανονικες μορφες 1% οποτε μαλλον μονοδρομος ειναι η εξωσωματικη! Απλα επειδη εχει μεγαλο κοστος κ εχω κανει ηδη δυο διεγερσεις προσπαθουμε κ φυσικα με ρισκο βεβαια, μηπως κ σταθουμε τυχεροι! Αλλα χρειαζομαστε πολληηηηηη τυχη!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Χαχαχαχαχχαχαχα έτσι και εγώ όταν πάω στο χωριό του άντρα μου, με σπάνε τα νεύρα με αυτά που κόβουν τα χόρτα!!!! Ποπο ρε παιδί μου!!! Από που είσαι;;;;;;; χαχαχαχαχα υπομονή!!! Πως πας από πειροδο6; 

Αγνοείται η περίοδος. 36η μέρα σήμερα. Το τελευταίο μου τεστ το έκανα, μην βαράτε καλέ, την Παρασκευή. Οπότε  αν δεν μου έρθει έως την Τετάρτη, Πέμπτη πάω για χοριακη. Και λέω να πάρω το γιατρό να μου τη γράψει... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια! Ειμαι καινουρια στο forum!  Εκανα ωοληψία πριν κανα μηνα και ενω πήγανε ολα καλα... 5 μέρες μετα την ωοληψία ξεκίνησα να ποναω στην αριστερή ωοθηκη. Ο γιατρός μου μετα απο υπέρηχο που μου εκανε ειδε οτι η ωοθηκη έχει τριπλασιαστεί σε όγκο (8cm) Απ οτι μου είπε δεν έπαθα υπερδιέγερση αλλα κατι αλλο που ειναι ακόμη πιο σπανιο και θα πάρει καιρο να ξεπρηστει η ωοθηκη. Εχει συμβεί σε καποια κοπελα κατι παρόμοιο????? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η N.Angel είπε:

Αρχικα εχω ενα γονιδιο που το κληρονομω 50% στο παιδι μου. Κατα δευτερον διαπιστωσα απο σαλπιγγογραφια οτι εχω μια κλειστη σαλπιγγα κ το σπερμα ενω ειναι καλο εχει κανονικες μορφες 1% οποτε μαλλον μονοδρομος ειναι η εξωσωματικη! Απλα επειδη εχει μεγαλο κοστος κ εχω κανει ηδη δυο διεγερσεις προσπαθουμε κ φυσικα με ρισκο βεβαια, μηπως κ σταθουμε τυχεροι! Αλλα χρειαζομαστε πολληηηηηη τυχη!!! 

Κοριτσι μου να σε ρωτησω η σαλπιγγα που ειναι κλειστη δεν μπορει να διορθωθει? Συγγνωμη ειλικρινα δεν γνωριζω το θεμα.

Απτην αλλη για τον ανδρα σου εχετε παει σε καποιο ανδρολογο? Στο λεω γιατι  εμεις με επεμβαση κιρσοκηλη και βιταμινες και διατροφη με καποιο τροπο τα καταφεραμε ενω ειχε και προβλημα στον αριθμο και στην κατατμηση DNA και στη μορφολογια! Απο οτι μου ειπαν οι γιατροι τι η βελτιωση του σπερματος θα σας βοηθησει ακομα και σε εξωσωματικη να πατε! Μακαρι να σταθειτε τυχεροι❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η N.Angel είπε:

Αρχικα εχω ενα γονιδιο που το κληρονομω 50% στο παιδι μου. Κατα δευτερον διαπιστωσα απο σαλπιγγογραφια οτι εχω μια κλειστη σαλπιγγα κ το σπερμα ενω ειναι καλο εχει κανονικες μορφες 1% οποτε μαλλον μονοδρομος ειναι η εξωσωματικη! Απλα επειδη εχει μεγαλο κοστος κ εχω κανει ηδη δυο διεγερσεις προσπαθουμε κ φυσικα με ρισκο βεβαια, μηπως κ σταθουμε τυχεροι! Αλλα χρειαζομαστε πολληηηηηη τυχη!!! 

Κορίτσι αν επιτρέπεται για τι γονίδιο πρόκειται; Σε περίπτωση που το έχει το παιδί υπάρχει πρόβλημα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Αγνοείται η περίοδος. 36η μέρα σήμερα. Το τελευταίο μου τεστ το έκανα, μην βαράτε καλέ, την Παρασκευή. Οπότε  αν δεν μου έρθει έως την Τετάρτη, Πέμπτη πάω για χοριακη. Και λέω να πάρω το γιατρό να μου τη γράψει... 

Πάρε τον γιατρό να σου γράψει να πας οπωσδήποτε. Και Τρίτη μη σου πω να πας. Απορώ πως κρατιεσαι. 

Έχεις κανένα άλλο σύμπτωμα? Στήθος, υγρά και τέτοια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hopemumtobe είπε:

Κοριτσι μου να σε ρωτησω η σαλπιγγα που ειναι κλειστη δεν μπορει να διορθωθει? Συγγνωμη ειλικρινα δεν γνωριζω το θεμα.

Απτην αλλη για τον ανδρα σου εχετε παει σε καποιο ανδρολογο? Στο λεω γιατι  εμεις με επεμβαση κιρσοκηλη και βιταμινες και διατροφη με καποιο τροπο τα καταφεραμε ενω ειχε και προβλημα στον αριθμο και στην κατατμηση DNA και στη μορφολογια! Απο οτι μου ειπαν οι γιατροι τι η βελτιωση του σπερματος θα σας βοηθησει ακομα και σε εξωσωματικη να πατε! Μακαρι να σταθειτε τυχεροι❤️

Συγνωμη που απανταω καθυστερημενα αλλα λειπαμε εκτος κ τωρα καθομαι…για την σαλπιγγα ρωτησα μονο με λαπαροσκοπηση κ αυτο θα το δουν εκεονη την στιγμη γιατι δεν ανοιγουν ολες παντα…για τον ανδρα πηγαμε εννοειται σε ανδρολογο, ξεκινησαμε βασιλικο πολτο κ κατι βιταμινες mfs. Εχουμε κανει κατατμηση αυριο περιμενουμε σποτελεσματα. Θα κανει κ μεσα στην εβδομαδα κ ορμονικες..γενικα δεν εχω αφησει τπτ! Μακαρι να σταθουμε τυχεροι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Zeta. είπε:

Κορίτσι αν επιτρέπεται για τι γονίδιο πρόκειται; Σε περίπτωση που το έχει το παιδί υπάρχει πρόβλημα; 

Το προβλημα ειναι στα ανω ακρα καποιες δυσμορφιες κ στην καρδια αλλα δεν ειναι οτι δεν ειναι βιωσιμο η δεν υπαρχει ποιοτητα ζωης! Βεβαια αναλογα τον φαινοτυπο εγω ειμαι μια light περιπτωση..σε μια πιο βαρια οπως ειναι η μητερα μου απλα υπαρχει πιο εντονο προβλημα στα χερια (πχ ειναι πιο κοντα) κ με την καρδια φορουσε βηματοδοτη, γιατι προσφατως τον εβγαλε (αλλη ιστορια αυτη με τους γιατρους!) παρολ’αυτα εζησε πολυ καλα κ ζει με καποια θεματα που της δημιουργησαν λαθη γιατρων..οποτε δεν ξερω…εχω δει πολλα στην ζωη μου κ λεω οτι κ αν ερθει το σημαντικο ειναι να ειμαστε δυνατοι να το αντιμετωπισουμε!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...