Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μάρτης ήρθε, άνοιξη μπήκε, ένα λουλουδάκι σε κάθε κοιλίτσα να ανθίσει 🥀🌹🌷🌸🌻🌼


Recommended Posts

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

 Κοριτσια μολις βγηκε, αυτο λεπτο ομως!!!! Εφτασα στο 730!! (4 μερες μετα τον 134). Ευχαριστω το Θεο και παρακαλω να πανε ολα καλα🙏🙏 🙏🙏  🙏🙏  Κοριτσια σας ευχαριστω τοσο πολυ για υποστηριξη με συγκινετ παρα πολυ, ολοψυχα σας ευχομαι τα καλυτερα , ειμαι σιγουρη οτι θα ειστε πολυ συντομα κι εσεις! 💗 Σας στελνω ολη μου τη θετικη ενεργεια και θα προσευχομαι για ολες σας! Πειτε μου αν μπορω να σς βοηθησ εστω με tips αν μπορω, δεν ξερω! χαχαχα Σας ευχαριστω και σας περιμενω ολες💗/\

Μπραβοοοο κοριτσακι μου!!!! Τελεια προχωραει το σπορακι σου!!!! 💗💗💗 Συγχαρητηρια!!! Τωρα να το απολαυσεις, το αξιζες κοριτσι μου οπως το αξιζουν και ολα τα κοριτσια που προσπαθουν! 

Απολαυσε καθε στιγμη κοριτσακι μου, ειναι μοναδικες αυτες οι στιγμες!!!

Δε φανταζεσαι ποσο χαρηκα για σενα, μπραβο χιλια μπραβο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

 Κοριτσια μολις βγηκε, αυτο λεπτο ομως!!!! Εφτασα στο 730!! (4 μερες μετα τον 134). Ευχαριστω το Θεο και παρακαλω να πανε ολα καλα🙏🙏 🙏🙏  🙏🙏  Κοριτσια σας ευχαριστω τοσο πολυ για υποστηριξη με συγκινετ παρα πολυ, ολοψυχα σας ευχομαι τα καλυτερα , ειμαι σιγουρη οτι θα ειστε πολυ συντομα κι εσεις! 💗 Σας στελνω ολη μου τη θετικη ενεργεια και θα προσευχομαι για ολες σας! Πειτε μου αν μπορω να σς βοηθησ εστω με tips αν μπορω, δεν ξερω! χαχαχα Σας ευχαριστω και σας περιμενω ολες💗/\

Κορίτσι πάει σφαίρα! Χοριακες τέλος... Με το καλό σε 2 βδομαδουλες για καρδιά!!! Σου εύχομαι τα καλύτερα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

 Κοριτσια μολις βγηκε, αυτο λεπτο ομως!!!! Εφτασα στο 730!! (4 μερες μετα τον 134). Ευχαριστω το Θεο και παρακαλω να πανε ολα καλα🙏🙏 🙏🙏  🙏🙏  Κοριτσια σας ευχαριστω τοσο πολυ για υποστηριξη με συγκινετ παρα πολυ, ολοψυχα σας ευχομαι τα καλυτερα , ειμαι σιγουρη οτι θα ειστε πολυ συντομα κι εσεις! 💗 Σας στελνω ολη μου τη θετικη ενεργεια και θα προσευχομαι για ολες σας! Πειτε μου αν μπορω να σς βοηθησ εστω με tips αν μπορω, δεν ξερω! χαχαχα Σας ευχαριστω και σας περιμενω ολες💗/\

Μπράβο βρε κοριτσάκι μου μπράβο!!! Πάει παααρα πολύ καλά! Το σπορακι ήρθε για να το πάρεις αγκαλιά!!! Προσοχή και ξεκούραση! Μια ευκολη τελειομηνη εγκυμοσύνη εύχομαι!!! Γιουπιιιιιι και άλλη μανούλα έχουμε!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Hopemumtobe πες μου μόνο ότι δεν έχεις λιποθυμήσει. Χαχαχαχχα 

Εγώ έκανα πριν λίγο εμετό. Την ώρα που περίμενα τα αποτελέσματα σου. Και έλεγα άντε κάνε γρήγορα μην στείλει και το χάσω. 

Έβγαλα μόνο γαλα δεν είχα και τίποτα άλλο να βγάλω. Αχ πόσο θα τραβήξει όλο αυτό δεν μπορώ να φάω. Τι θα βρίσκει να τρωεει το μωράκι. Φοβάμαι. 

Και έλεγα τις προηγούμενες βδομάδες στο γιατρό ότι ανησυχώ .και μου λέει βρίσκει αυτό να τρώει μην φοβάσαι. Αλλά ως πότε θα βρίσκει ρε σεις..παίρνω πολύ λίγες θερμίδες μέσα στην μέρα από την αδυναμία και είμαι ήδη αδύνατη και αν χάνω συνέχεια μετά που θα βρει να φάει..πφφφ

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

 Κοριτσια μολις βγηκε, αυτο λεπτο ομως!!!! Εφτασα στο 730!! (4 μερες μετα τον 134). Ευχαριστω το Θεο και παρακαλω να πανε ολα καλα🙏🙏 🙏🙏  🙏🙏  Κοριτσια σας ευχαριστω τοσο πολυ για υποστηριξη με συγκινετ παρα πολυ, ολοψυχα σας ευχομαι τα καλυτερα , ειμαι σιγουρη οτι θα ειστε πολυ συντομα κι εσεις! 💗 Σας στελνω ολη μου τη θετικη ενεργεια και θα προσευχομαι για ολες σας! Πειτε μου αν μπορω να σς βοηθησ εστω με tips αν μπορω, δεν ξερω! χαχαχα Σας ευχαριστω και σας περιμενω ολες💗/\

Νταξ μόλις κατουρηθηκα από την χαρά μου.. είσαι η ελπίδα μου μαζί με την @babyblue94

Αχχχχ δεν μπορώ.. χάρηκα πάρα πολυυυυυυυυυυυυ

Απόλαυσε το όσο μπορείς ακόμα και με εμετούς..  να σκεφτεσαι οτι το μωρακι σου είναι στο τέλος της διαδρομής και σε περιμένει... ουφ ουφφ δεν μπορώ κατουριεμαιιιιιιιιιι❤❤❤❤❤❤

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια δεν νιώθω καθόλου καλά έφαγα πριν λίγο δεν ξέρω αν είναι επειδή έφαγα γρήγορα γιατί βιαζόμουν να έρθω στο ραντεβού μου τώρα στις 2:30. Με έπιασε ένας πόνος κάτω από το στήθος κ μ έρχεται να τα βγάλω όλα 😥

Α εσυ δεν μας τα λες καλά..μάλλον μας τα λες πολυυυυυ καλά... εύχομαι να μην έρθει η ακατανομαστη αύριο..  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

@Hopemumtobe πες μου μόνο ότι δεν έχεις λιποθυμήσει. Χαχαχαχχα 

Εγώ έκανα πριν λίγο εμετό. Την ώρα που περίμενα τα αποτελέσματα σου. Και έλεγα άντε κάνε γρήγορα μην στείλει και το χάσω. 

Έβγαλα μόνο γαλα δεν είχα και τίποτα άλλο να βγάλω. Αχ πόσο θα τραβήξει όλο αυτό δεν μπορώ να φάω. Τι θα βρίσκει να τρωεει το μωράκι. Φοβάμαι. 

Και έλεγα τις προηγούμενες βδομάδες στο γιατρό ότι ανησυχώ .και μου λέει βρίσκει αυτό να τρώει μην φοβάσαι. Αλλά ως πότε θα βρίσκει ρε σεις..παίρνω πολύ λίγες θερμίδες μέσα στην μέρα από την αδυναμία και είμαι ήδη αδύνατη και αν χάνω συνέχεια μετά που θα βρει να φάει..πφφφ

 

Και εγώ έτσι ειμουν στον μεγάλο μου.. μέχρι τον 6ο μήνα με πήρε έτσι.. με έσωσαν τα κριτσινια και άρχισα βιταμίνες από κάποια βδομάδα και μετά γιατί δεν με κρατούσαν τα πόδια μου.. το μικρό παίρνει από σένα..  εσυ πρέπει να αναπληρώνεις τις βιταμίνες σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Νταξ μόλις κατουρηθηκα από την χαρά μου.. είσαι η ελπίδα μου μαζί με την @babyblue94

Αχχχχ δεν μπορώ.. χάρηκα πάρα πολυυυυυυυυυυυυ

Απόλαυσε το όσο μπορείς ακόμα και με εμετούς..  να σκεφτεσαι οτι το μωρακι σου είναι στο τέλος της διαδρομής και σε περιμένει... ουφ ουφφ δεν μπορώ κατουριεμαιιιιιιιιιι❤❤❤❤❤❤

Α εσυ δεν μας τα λες καλά..μάλλον μας τα λες πολυυυυυ καλά... εύχομαι να μην έρθει η ακατανομαστη αύριο..  

κορίτσια μου @Antonia2 δε νομίζω θα είναι από το φαγητό γιατί το έφαγα γρήγορα κ ήταν κ κρύο…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Hopemumtobe κορίτσι μου γλυκό ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΆ τα αποτελέσματα σου!!!! Είσαι ήδη μανούλα ❤ πόση χαρά νιώθω για εσένα!!! Μόνο τέτοια νέα θα γράφεις από εδώ και πέρα ❤❤❤

@Antonia2 μου δεν μπόρεσα να σου γράψω.... συμφωνώ με τα κορίτσια! Βουρ στα βιβλία!!!! Μακάρι να μπορούσα και εγώ  τώρα να έκανα κάτι ακόμα αλλά δεν είμαι σε φάση. Με τον μπαμπά σου πως είναι η κατάσταση?

@Raf123 κάτι μου λέει ότι θα χρειαστεί να κάνεις τεστάκι..... θα είναι υπέροχο να είστε στους ίδιους μήνες με την @Hopemumtobe🥰

@Nat20 δεν έχουμε ξαναμιλήσει.... με το καλό κορίτσι μου, εύχομαι όλα να σου πηγαίνουν πολύ όμορφα μέχρι το τέλος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια δεν νιώθω καθόλου καλά έφαγα πριν λίγο δεν ξέρω αν είναι επειδή έφαγα γρήγορα γιατί βιαζόμουν να έρθω στο ραντεβού μου τώρα στις 2:30. Με έπιασε ένας πόνος κάτω από το στήθος κ μ έρχεται να τα βγάλω όλα 😥

Κοριτσι μου μου θυμιζει πολυ τα συμπτωματα παλινδρομησης που εχω περασει στο παρελθον νομιζα καποτε οτι θα παθω ανακοπη! Ειναι τρομακτικο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η babyblue94 είπε:

Ααααααααχ σπορινι μου. Καλέ κλαίω. ❣️❣️ Μπράβο κορίτσι μου. Μιλάμε πάει σφαίρα. Να σου πάνε όλα καλά γιατί το αξίζεις. Όλες το αξίζουμε. Τα καλύτερα θα ευχηθώ. Άρχισε να το χαρείς. Κλάψε από την χαρά σου τόσα τράβηξαμε. Και εγώ έτσι έκανα. Αχαχαχχ 

Συγχαρητήρια και πάλι. Μόνο ξεκούραση τώρα. Το σπορακι και τα μάτια σου. 

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η evaioan είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου 

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Αχ κορίτσι μου γλυκό δεν ξερεις ποσό χάρηκα και ποσό συγκινήθηκα ταυτόχρονα!!! ❤️❤️❤️❤️ Σου αξίζει τόσα χρόνια περίμενες ήρθε η στιγμή σου!!! Εύχομαι μια εύκολη τελειομηνη εγκυμοσύνη και σε εννιά μηνες να κρατάς το μωράκι σου αγκαλιά 🤰🤰🤰🤰💓💓💓💓💓

Κοριτσια μου σας ευχαριστω παρα πολυ! Απο αγωνια μεχει πιασει τρελη ταχυκαρδια και προσπαθω να ηρεμησβ😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η babyblue94 είπε:

Εντομεταξυ εγώ στην δική σου μέρα είχα 210. Βρε λες να έχεις δίδυμα να τρελαθουμε εδώ μέσα. Χαχαχαχχα έχεις κανένα ιστορικό στο σόι; 

Μπα, ειδα οτι αυτες οι τιμες παιζουν και σε απλη εγκυμοσυνη δεν νομιζω...😍 Αμα τυχουν και διδυμα θα νομιζω οτο εχει γινει κανονικο θαυμα  χαχα Δεν νομιζω ομως.😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Hopemumtobe συγχαρητήρια κορίτσι μου!!! Η Παναγία μαζι σου🙏 χάρηκα απίστευτα πολύ!!!τώρα με το καλό να ακούσεις καρδούλα ❤️

@Raf123τελεια@Raf123τέλεια αντε να είσαι η επόμενη που θα μας ανακοινώσει τα ευχάριστα!!!! 

@Antonia2 εύχομαι περαστικά και πάλι στον μπαμπάκα σου 🙏

@Nandia- ήρθε ε; δεν πειράζει.. Παμε εμείς γερα έως το καλοκαίρι θα μας έρθει... Δεν ξέρω έχω μια διαίσθηση ότι θα είμαστε μαζί εγκυουλες 😘😉 άλλωστε πάμε και οι δύο για το τρίτο μας 💙 αγόρι πάλι λέω εγώ χαχαχχα εσύ;;;; ας είμαι αγορομανα φουλ δεν με χαλάει Καθόλου αρκεί να έρθει ένα ακόμα γερό μωρό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nat20 είπε:

Μπραβοοοο κοριτσακι μου!!!! Τελεια προχωραει το σπορακι σου!!!! 💗💗💗 Συγχαρητηρια!!! Τωρα να το απολαυσεις, το αξιζες κοριτσι μου οπως το αξιζουν και ολα τα κοριτσια που προσπαθουν! 

Απολαυσε καθε στιγμη κοριτσακι μου, ειναι μοναδικες αυτες οι στιγμες!!!

Δε φανταζεσαι ποσο χαρηκα για σενα, μπραβο χιλια μπραβο!!!

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

Κορίτσι πάει σφαίρα! Χοριακες τέλος... Με το καλό σε 2 βδομαδουλες για καρδιά!!! Σου εύχομαι τα καλύτερα! 

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nandia- είπε:

Νταξ μόλις κατουρηθηκα από την χαρά μου.. είσαι η ελπίδα μου μαζί με την @babyblue94

Αχχχχ δεν μπορώ.. χάρηκα πάρα πολυυυυυυυυυυυυ

Απόλαυσε το όσο μπορείς ακόμα και με εμετούς..  να σκεφτεσαι οτι το μωρακι σου είναι στο τέλος της διαδρομής και σε περιμένει... ουφ ουφφ δεν μπορώ κατουριεμαιιιιιιιιιι❤❤❤❤❤❤

Α εσυ δεν μας τα λες καλά..μάλλον μας τα λες πολυυυυυ καλά... εύχομαι να μην έρθει η ακατανομαστη αύριο..  

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Μπράβο βρε κοριτσάκι μου μπράβο!!! Πάει παααρα πολύ καλά! Το σπορακι ήρθε για να το πάρεις αγκαλιά!!! Προσοχή και ξεκούραση! Μια ευκολη τελειομηνη εγκυμοσύνη εύχομαι!!! Γιουπιιιιιι και άλλη μανούλα έχουμε!!! 

 

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

@Hopemumtobe κορίτσι μου γλυκό ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΆ τα αποτελέσματα σου!!!! Είσαι ήδη μανούλα ❤ πόση χαρά νιώθω για εσένα!!! Μόνο τέτοια νέα θα γράφεις από εδώ και πέρα ❤❤❤

@Antonia2 μου δεν μπόρεσα να σου γράψω.... συμφωνώ με τα κορίτσια! Βουρ στα βιβλία!!!! Μακάρι να μπορούσα και εγώ  τώρα να έκανα κάτι ακόμα αλλά δεν είμαι σε φάση. Με τον μπαμπά σου πως είναι η κατάσταση?

@Raf123 κάτι μου λέει ότι θα χρειαστεί να κάνεις τεστάκι..... θα είναι υπέροχο να είστε στους ίδιους μήνες με την @Hopemumtobe🥰

@Nat20 δεν έχουμε ξαναμιλήσει.... με το καλό κορίτσι μου, εύχομαι όλα να σου πηγαίνουν πολύ όμορφα μέχρι το τέλος 

Κοριτσια μου σας ευχαριστω παρα πολυ!!!!😍 Ημουν σε μεγαλη αγωνια και προσπαθω να ηρεμησω🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η babyblue94 είπε:

@Hopemumtobe πες μου μόνο ότι δεν έχεις λιποθυμήσει. Χαχαχαχχα 

Εγώ έκανα πριν λίγο εμετό. Την ώρα που περίμενα τα αποτελέσματα σου. Και έλεγα άντε κάνε γρήγορα μην στείλει και το χάσω. 

Έβγαλα μόνο γαλα δεν είχα και τίποτα άλλο να βγάλω. Αχ πόσο θα τραβήξει όλο αυτό δεν μπορώ να φάω. Τι θα βρίσκει να τρωεει το μωράκι. Φοβάμαι. 

Και έλεγα τις προηγούμενες βδομάδες στο γιατρό ότι ανησυχώ .και μου λέει βρίσκει αυτό να τρώει μην φοβάσαι. Αλλά ως πότε θα βρίσκει ρε σεις..παίρνω πολύ λίγες θερμίδες μέσα στην μέρα από την αδυναμία και είμαι ήδη αδύνατη και αν χάνω συνέχεια μετά που θα βρει να φάει..πφφφ

 

Ασε μεπιασε τρελη ταχυκαρδια και ακομη δεν φευγει!!! Μηπως να μιλησεις με γαστρεντερολογο αντι γυα γυναικολογο??? Δεν ξερω... Θα σουελεγα να μην ανησηχεις γιατι εχω ακουσει οτι μετα τον τριτο μηνα υποχωρει . Επισης το ειχαν πολλες γυναικες να εχουν εντονους εμετους και ολα πηγαν καλα αλλα χωρις να ξερω εννοεοται το ιατρικο background στα λεω μονο με βαση κοινης λογικης.

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

@Hopemumtobe κορίτσι μου γλυκό ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΆ τα αποτελέσματα σου!!!! Είσαι ήδη μανούλα ❤ πόση χαρά νιώθω για εσένα!!! Μόνο τέτοια νέα θα γράφεις από εδώ και πέρα ❤❤❤

@Antonia2 μου δεν μπόρεσα να σου γράψω.... συμφωνώ με τα κορίτσια! Βουρ στα βιβλία!!!! Μακάρι να μπορούσα και εγώ  τώρα να έκανα κάτι ακόμα αλλά δεν είμαι σε φάση. Με τον μπαμπά σου πως είναι η κατάσταση?

@Raf123 κάτι μου λέει ότι θα χρειαστεί να κάνεις τεστάκι..... θα είναι υπέροχο να είστε στους ίδιους μήνες με την @Hopemumtobe🥰

@Nat20 δεν έχουμε ξαναμιλήσει.... με το καλό κορίτσι μου, εύχομαι όλα να σου πηγαίνουν πολύ όμορφα μέχρι το τέλος 

κοριτσι μου ο μπαμπας πρεπει να κανει αξονικη για να βεβαιωθουμε οτι δεν υπαρχει κακοηθεια στην τριγυρω περιοχη. τη δευτερα θα την κανει! επειτα θα τη στειλουμε στους γιατρους που τον ειδαν χθες και προχθες ωστε να μας δωσουν κατευθυνση.. αλλα κυριως πρεπει να κοψει το καπνισμα γτ ακομη καπνιζει.......😭😭

στις πριν 41 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

@Hopemumtobe συγχαρητήρια κορίτσι μου!!! Η Παναγία μαζι σου🙏 χάρηκα απίστευτα πολύ!!!τώρα με το καλό να ακούσεις καρδούλα ❤️

@Raf123τελεια@Raf123τέλεια αντε να είσαι η επόμενη που θα μας ανακοινώσει τα ευχάριστα!!!! 

@Antonia2 εύχομαι περαστικά και πάλι στον μπαμπάκα σου 🙏

@Nandia- ήρθε ε; δεν πειράζει.. Παμε εμείς γερα έως το καλοκαίρι θα μας έρθει... Δεν ξέρω έχω μια διαίσθηση ότι θα είμαστε μαζί εγκυουλες 😘😉 άλλωστε πάμε και οι δύο για το τρίτο μας 💙 αγόρι πάλι λέω εγώ χαχαχχα εσύ;;;; ας είμαι αγορομανα φουλ δεν με χαλάει Καθόλου αρκεί να έρθει ένα ακόμα γερό μωρό 

ευχαριστω κοριτσι μου!! μακαρι να περασουν ολα σαν ενα κακο ονειρο... 

να χαιρεσαι την ομορφη οικογενεια σου και συντομα να μεγαλωσει η ευτυχια σας με ενα γερο μπεμπακι!!!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

κοριτσι μου ο μπαμπας πρεπει να κανει αξονικη για να βεβαιωθουμε οτι δεν υπαρχει κακοηθεια στην τριγυρω περιοχη. τη δευτερα θα την κανει! επειτα θα τη στειλουμε στους γιατρους που τον ειδαν χθες και προχθες ωστε να μας δωσουν κατευθυνση.. αλλα κυριως πρεπει να κοψει το καπνισμα γτ ακομη καπνιζει.......😭😭

ευχαριστω κοριτσι μου!! μακαρι να περασουν ολα σαν ενα κακο ονειρο... 

να χαιρεσαι την ομορφη οικογενεια σου και συντομα να μεγαλωσει η ευτυχια σας με ενα γερο μπεμπακι!!!!❤️

Τονια μου νομιζω με το μπαμπα σου πρεπει να αντι να τον ''μαλωσετε'', να του μιλησεις ανοιχτα για τα συναισθηματα σου, για το ποσο ανησυχεις, φοβασαι και στενοχωριεσαι για την υγεια του κλπ Και οτι τον θες υγιη και καλα μαζι σου για χρονια ακομη και γιαυτο θα σε ηρεμουσε πολυ αν εκοβε το καπνισμα. Το εχεις προσπαθησει? Βεβαια δεν ειναι ολοι οι ανθρωποι οι ιδιοι, ο καθενας επηρεαζεται με αλλο τροπο, εσυ το νξερεις καλυτερα💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

κορίτσια μου @Antonia2 δε νομίζω θα είναι από το φαγητό γιατί το έφαγα γρήγορα κ ήταν κ κρύο…

Ωχουυυ δεν το δέχομαι.. θελω μπεμπε 

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

@Hopemumtobe συγχαρητήρια κορίτσι μου!!! Η Παναγία μαζι σου🙏 χάρηκα απίστευτα πολύ!!!τώρα με το καλό να ακούσεις καρδούλα ❤️

@Raf123τελεια@Raf123τέλεια αντε να είσαι η επόμενη που θα μας ανακοινώσει τα ευχάριστα!!!! 

@Antonia2 εύχομαι περαστικά και πάλι στον μπαμπάκα σου 🙏

@Nandia- ήρθε ε; δεν πειράζει.. Παμε εμείς γερα έως το καλοκαίρι θα μας έρθει... Δεν ξέρω έχω μια διαίσθηση ότι θα είμαστε μαζί εγκυουλες 😘😉 άλλωστε πάμε και οι δύο για το τρίτο μας 💙 αγόρι πάλι λέω εγώ χαχαχχα εσύ;;;; ας είμαι αγορομανα φουλ δεν με χαλάει Καθόλου αρκεί να έρθει ένα ακόμα γερό μωρό 

Λες εμείς να είμαστε μαζί;  κσι εγω εχω διαισθηση οτι απο Μάιο θα ερθει και μετα .. ας έρθει και δεν με πειράζει αν θα είναι αγόρι..  έμαθα με τα αγόρια αν και ζητάνε αδερφούλα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Froufro είπε:

@Hopemumtobe κορίτσι μου γλυκό ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΆ τα αποτελέσματα σου!!!! Είσαι ήδη μανούλα ❤ πόση χαρά νιώθω για εσένα!!! Μόνο τέτοια νέα θα γράφεις από εδώ και πέρα ❤❤❤

@Antonia2 μου δεν μπόρεσα να σου γράψω.... συμφωνώ με τα κορίτσια! Βουρ στα βιβλία!!!! Μακάρι να μπορούσα και εγώ  τώρα να έκανα κάτι ακόμα αλλά δεν είμαι σε φάση. Με τον μπαμπά σου πως είναι η κατάσταση?

@Raf123 κάτι μου λέει ότι θα χρειαστεί να κάνεις τεστάκι..... θα είναι υπέροχο να είστε στους ίδιους μήνες με την @Hopemumtobe🥰

@Nat20 δεν έχουμε ξαναμιλήσει.... με το καλό κορίτσι μου, εύχομαι όλα να σου πηγαίνουν πολύ όμορφα μέχρι το τέλος 

Σε ευχαριστω παρα πολυ κοριτσι μου!!! Διαβαζω καιρο την ομαδα αλλα δεν ειχα γραψει. Να σου ζησει το κοριτσακι σου κοριτσι μου, να ειναι παντα γερη και δυνατη!!! ❤️

Αν ολα πανε καλα, θα σου ζητησω συμβουλες και τιπς πως να ανταπεξελθω με τρια μωρακια!!! 🙏😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

 

 

 

 

Κοριτσια μου σας ευχαριστω παρα πολυ!!!!😍 Ημουν σε μεγαλη αγωνια και προσπαθω να ηρεμησω🥰

Mε το καλό!! Όλα θα πανε περιφημα !!! ☺☺το πιο όμορφο ταξίδι ξεκινά. 😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Mε το καλό!! Όλα θα πανε περιφημα !!! ☺☺το πιο όμορφο ταξίδι ξεκινά. 😍😍

Σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου, καλο Σαββατοκυριακο💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

@Hopemumtobe συγχαρητήρια κορίτσι μου!!! Η Παναγία μαζι σου🙏 χάρηκα απίστευτα πολύ!!!τώρα με το καλό να ακούσεις καρδούλα ❤️

@Raf123τελεια@Raf123τέλεια αντε να είσαι η επόμενη που θα μας ανακοινώσει τα ευχάριστα!!!! 

@Antonia2 εύχομαι περαστικά και πάλι στον μπαμπάκα σου 🙏

@Nandia- ήρθε ε; δεν πειράζει.. Παμε εμείς γερα έως το καλοκαίρι θα μας έρθει... Δεν ξέρω έχω μια διαίσθηση ότι θα είμαστε μαζί εγκυουλες 😘😉 άλλωστε πάμε και οι δύο για το τρίτο μας 💙 αγόρι πάλι λέω εγώ χαχαχχα εσύ;;;; ας είμαι αγορομανα φουλ δεν με χαλάει Καθόλου αρκεί να έρθει ένα ακόμα γερό μωρό 

Σε ευχαριστώ παρα πολυ κοριτσι μου! Σου ευχομαι πολυ συντομα και στα δικα σου💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Froufro είπε:

@Hopemumtobe κορίτσι μου γλυκό ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΆ τα αποτελέσματα σου!!!! Είσαι ήδη μανούλα ❤ πόση χαρά νιώθω για εσένα!!! Μόνο τέτοια νέα θα γράφεις από εδώ και πέρα ❤❤❤

@Antonia2 μου δεν μπόρεσα να σου γράψω.... συμφωνώ με τα κορίτσια! Βουρ στα βιβλία!!!! Μακάρι να μπορούσα και εγώ  τώρα να έκανα κάτι ακόμα αλλά δεν είμαι σε φάση. Με τον μπαμπά σου πως είναι η κατάσταση?

@Raf123 κάτι μου λέει ότι θα χρειαστεί να κάνεις τεστάκι..... θα είναι υπέροχο να είστε στους ίδιους μήνες με την @Hopemumtobe🥰

@Nat20 δεν έχουμε ξαναμιλήσει.... με το καλό κορίτσι μου, εύχομαι όλα να σου πηγαίνουν πολύ όμορφα μέχρι το τέλος 

Καλημέραααα πως είσαι❤️❤️❤️;;; Μεγαλώνει το μωράκι σας είναι ήδη 2 μηνών;
 

Δε νομίζω…αν είμαι προς το παρόν κανένα σύμπτωμα αλλά έτσι είμαι κάθε μήνα άρα δε νομίζω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

@Hopemumtobe συγχαρητήρια κορίτσι μου!!! Η Παναγία μαζι σου🙏 χάρηκα απίστευτα πολύ!!!τώρα με το καλό να ακούσεις καρδούλα ❤️

@Raf123τελεια@Raf123τέλεια αντε να είσαι η επόμενη που θα μας ανακοινώσει τα ευχάριστα!!!! 

@Antonia2 εύχομαι περαστικά και πάλι στον μπαμπάκα σου 🙏

@Nandia- ήρθε ε; δεν πειράζει.. Παμε εμείς γερα έως το καλοκαίρι θα μας έρθει... Δεν ξέρω έχω μια διαίσθηση ότι θα είμαστε μαζί εγκυουλες 😘😉 άλλωστε πάμε και οι δύο για το τρίτο μας 💙 αγόρι πάλι λέω εγώ χαχαχχα εσύ;;;; ας είμαι αγορομανα φουλ δεν με χαλάει Καθόλου αρκεί να έρθει ένα ακόμα γερό μωρό 

Μακάρι αλλά δε νομίζω γιατί δεν έχω κανένα σύμπτωμα εκτός από ένα φούσκωμα που δεν ξέρω αν. Είναι από το φαγητό ή την περίοδο 🤣🤣🤣 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου ❤️❤️❤️❤️ Πολύ κρύο σήμερα βαρεθήκαμε να ερθει η Άνοιξη επιτελους!! 

Σήμερα έχουμε πολλά τρεξίματα! Έχω γυμναστική τώρα πρωί πρωί κ μετά να πάμε ν δούμε πράγματα για το σπίτι κ μετά το απόγευμα έχω κ ένα private με μια μαθήτρια…! Και μετά σου λέει ΣΚ να ξεκουραστείς 🤣🤣🤣 κ μένουν ολες οι δουλειες του σπιτιού για Κυριακή 🙄🙄🙄

Καλο ΣΚ σε ολες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια, καλό σαββατοκύριακο να έχουμε.

Εμενα με επισκέφθηκε πρωί πρωί η καταραμένη περίοδος.

Πάμε για τον άλλον μήνα και ας ελπίσουμε ο μήνας των γενεθλίων μου να είναι ο τυχερός μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια! @Kiddo και @Θέτις Κ. Ποσο σας ευχαριστώ για την υποστήριξη. Δεν φαντάζεστε ποσο βάλσαμο ειναι τα λογια σας αυτές τις στιγμές. Μπαίνω και τα διαβαζω σε άσχετες ωρες τις ημέρας ξανα και ξανα να παίρνω δύναμη. Ειμαι σε δίλημμα για το αν θα του πω την αλήθεια οτι δηλαδή " ξέρεις κατι, θέλω να δώσω 5 ημέρες περιθώριο και όχι 2 οπότε θελω να έρθω Δευτέρα". Αλλά φοβάμαι οτι θα αρχίσει τα "δεν έχει νόημα και την τρομοκρατία, οπως ήδη εκανε απ το 1ο ραντεβού". Η αν θα αναγκαστώ να του πω καποιο ψέμα και να μην του δώσω περιθώρια για νωρίτερα και τη Δευτέρα. Να είναι απόλυτο. Γιατι ο ιδιος μου είπε πως αν δεν ακουστεί καρδια την Πέμπτη, Παρασκευή πρωί με βαζει για απόξεση. Οσο για τα ουτρο μου ειχε πει 1 των 200 3 φορες την ημερα. Χθες μεσημερι και βράδυ πηρα απο 2 και ήδη βλέπω λιγοτερη ροη στο αιμα. Εχω άσχημη εμπειρία με λαθη ιατρών. Ειναι λιγο μακρυναρι το κείμενο, αλλά αξίζει να το διαβάσετε... Στην κορη μου... Έβγαινε κι εκείνη 10 ημερες μικρότερη (βεβαια είχαμε ακούσει καρδια στην 7η βδ) ομως απο β επιπέδου και μετα εζησα την απόλυτη κόλαση. Ενω πιο πριν την β επιπέδου ειχε ανεβει σε ημέρες , δλδ καποια στιγμή πρέπει οι 10 ημερες να ειχαν γίνει 4-5 , στην β επιπέδου βρεθηκαν 3 ευρήματα ... Εβγαινε ξαφνικά παλι 2 βδομάδες μικρότερη, υποπλαστικο οστο μυτης(!!!!) -νούμερο ενα καμπανακι για σύνδρομο ντάουν- και υγρό στην καρδια!!!   Μετα τον γυναικολόγος μου που ειναι και εμβρυολογος, πηγα σε αλλους 3 εμβρυολογους , μεγάλα ονόματα ολοι και ασχολούνται αποκλειστικά και μόνο με αυτό. Ο πρώτος μου είπε τα ιδια, ο 2ος μου ειπε πως το μωρο ειναι μια χαρα και να μην κάνω τπτ και πως απλα πρόκειται για μικρόσωμο μωρο και δεν χρειάζεται ολα τα μωρα να γεννιούνται 3 και 3,5 κιλα και ο 3ος ηταν η χειρότερη εμπειρία της ζωης μου. Που μεχρι και σήμερα, νιώθω συναισθήματα μισους!! Μου ειχε πει πως δεν υπάρχει περίπτωση το έμβρυο να επιβιώσει και τα πασα πιθανότητα, σε λιγες ημέρες θα το γεννησω νεκρό!!! Ειχε βγάλει τις χειρότερες μετρήσεις απ'ολους, μάλιστα τον επιασα καποιες φορες να μην πηγαίνει τον κέρσορα μέχρι την άκρη της μέτρησης, εντωμεταξυ ειχα παει και σε ειδική εμβρυοκαρδιολογο που κι εκεινη ήταν απολυτως βέβαιη , πως το μωρο ειναι μια χαρα και το υγρό στην καρδια δεν θα έπρεπε να με απασχολεί καν!!! Και αυτος ο αθλιο εμβρυολογος, κακολογουσε μεχρι και την εμβρυοκαρδιολογο, πως λεει βλακείες πως αυτος ειναι 40χρ σε αυτη τη δουλειά και εχουν δει τα ματια του άπειρα πράγματα και η εμπειρία του ξέρει καλά ότι δεν πέφτει έξω. Φυσικα φεύγοντας μου ειπε πως ΠΡΈΠΕΙ αυριο το πολυ μεθαύριο, να κανω αμνιοπαρακέντηση γιατι το εμβρυο αυτο εχει καποιο σύνδρομο . Μου ειπε κιολας πως αντι ναου πάρει 900€ για την αμνιο , θα μου παρει 600€😆 Εφυγα κλαίγοντας. Δεν θα ξεχάσω που είχα κρυφτεί στις σκαλες τις πολυκατοικίας και εκλαιγα εκλαιγα και της μιλούσα, την παρακαλαγα να σταματήσει ολο αυτο και πως την αγαπάω τοσο πολυ που δεν θελω να την χασω. Ειχα παει μονη μου, κρυφα απ ολους. Και η αλήθεια ειναι πως πηγα σε αυτον τοσο φοβισμένη που ετρεμε η φωνη μου. Μυριστηκε φόβο και θεωρω μεχρι και σήμερα , πωσ με εκμεταλλευτηκε. Για να μην μακρηγορώ, οταν πηγα σπίτι εβαλα κατω τις μετρήσεις του ο 2ου με του 3ου εμβρυολογου, ειχαν διαφορα μιας ημέρας δλδ πηγα στον ενα για παράδειγμα, τρίτη και τέταρτη στον άλλον. Οι μετρήσεις τους είχαν τρελή διάφορα. Και απλα επιβεβαιωθηκα σε αυτο που ειχα δει να κανει με τον κέρσορα!! Παρ'ολα αυτα θελησα να συνεχίσω με τον 1ο εμβρυολογο (οχι τον 2ο που ηταν σιγουρος πως δεν εχει κατι το έμβρυο). Ηταν διπλα μου όμως αυτος, εννοω ψυχολογικα. Μου εκανε καθε βδομάδα υπέρηχο καθε φορα ξανα και ξανα μετρήσεις και η επίσκεψη να κρατάει ώρα... Καποια στιγμή δεν με χρέωνε κιολας και μου ελεγε πως εγω θελω να βοηθήσω οπως μπορω. Ομως κι αυτος εφτασε καποια στιγμή να μου πει πως να κανω τον σταυρό μου μην γεννήσω πριν τις 28 βδ. Και πως μιλαμε για IUGR (υπολειπόμενη ανάπτυξη εμβρύου).. Τελικα γεννησα 39+2 μια υγιέστατη μπεμπα 2680 βαρος που δεν χρειάστηκε τπτ. Θηλασε απ την πρώτη στιγμή και απλα μεχρι και σήμερα ειναι ενα μινιον κορίτσι. Κοντούλα και αδυνατουλα. Δε συγκρίνω τις καταστάσεις. Αυτο που μου συμβαίνει τωρα ειναι κάτι τελείως διαφορετικό. Μεσα μου νιωθω οτι δεν θα παει καλα. Απλα ναι... Καλα τα στατιστικά καλες και οι εμπειρίες αλλα τα πάντα μπορούν να γίνουν!
    • Τι πιο καλή βαλίτσα σκέφτεσαι να κανείς εσυ κορίτσι των διακοπών για τώρα είναι ότι πρέπει 😊 που σκέφτεστε να πάτε διακοπές ; και εγω μαιευτηρίου δεν έχω κάνει μόνο παραγγελία έχω κάνει περιμένω να έρθουν τα πράγματα και αυτά γιατί τα παρήγγειλε ο αντρας μου αυτός θέλει να είμαστε έτοιμοι για κάθε ενδεχόμενο μας είπε και η μαία για γεννά στις 38 εβδ και κάπως το έχω δέσει κόμπο τώρα εγω ότι 9-10 Αυγούστου να με βάλει για γεννά 😂  και εγω 40 εβδ + 2 γέννησα το πρώτο είχα ετοιμάσει τζαντα και είχα βαρεθεί να την βλέπω μέσα στην ντουλάπα 😂
    • Κι εγω αυτο που πήρα! Νομιζω θα βολέψει και για πιο μετα☺️
    • Ναι αυτά λέω κι εγώ! Λέω να πάρω ένα τέτοιο! Εγώ έχω λίκνο από μια φίλη μου, οπότε σκέφτομαι πόσο θα κοιμηθεί στην κούνια αν πάρω την κλασική; Ενώ το άλλο αξιοποιείται για κάποια χρονακια 
    • Πιστεύω έχεις περιθώριο ακόμα να γυρίσει..Μια γνωστή μου όταν πήγε να γεννήσει κ λίγο πριν το πάρουν με καισαρική γτ ηταν ανάποδα, γύρισε τελευταία στιγμή μόνο του και γέννησε φυσιολογικά κ όλα καλά.. Όσο για τις συσπασεις ρώτησα χθες τη γιατρό κ μου ειπε ότι θα τις καταλάβω αν είναι γιατί θα έχω πονακια..Όχι ότι με κατατοπισε αλλά αυτό μου είπε..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...